Limmer Ludiek scoort bijzonder record met bierkratten stapelen Historische Vereniging komt met nieuw jaarboek I Uitkijkpost Wielerronde van Limmen: voor ieder wat wils BRIEVEN Megamegamega volksfeest!" Groene Valck 2005 Welzijn Castricum neemt deel aan project 'Nederland Ontmoet Kunstfietsroute Limmen Dialezing door Patrick Wijker INGEZONDEN Boze fietsers en omgeving Uniek concert in Hervormde dorpskerk Meditatieve viering in Corneiiuskerk met als thema zomer Wielerronde live op Castricum 105 Reclamebelasting voor ondernemers van de baan OV-fiets is nu ook te huur in Castricum Conquista Agenda Klankhelingconcert in De Kern Reclamebelasting voor ondernemers van de baan VELDHUIS Tel: 0251 - 65 70 00 makelaars www.veldhuismakelaars.nl Bakherrie met Kru$h in De Bakkerij CASTRICUM - In het kader van het project Nederland Ontmoet gaan twee verschillende organisaties die beiden actief zijn aan de sociale kant van Nederland, bij elkaar op bezoek. Doel van de ontmoeting: elkaar leren ken nen en samen tot nieuwe ideeën komen. Nederland Ontmoet is een initiatief van het Oranje Fonds dat met dit speci ale project bijdraagt aan de festiviteiten rond het 25-jarig ambtsjubileum van Koningin Beatrix. Later dit jaar zal een speciaal ontmoe- tingsboek met de titel 'Het Koninkrijk Ontmoet' als symbolisch cadeau aan Hare Majesteit de Koningin gepresen teerd worden. Dit inspirerende boek zal bestaan uit foto's en verslagen van de ontmoetin gen en dient zo ook als bron van inspi ratie voor organisaties om nieuwe pro jecten op te zetten. Welzijn Castricum op bezoek bij Haarlemse Mallemolen Op 9 juni vond de ontmoeting plaats tussen de Stichting Welzijn Castricum en Moedercentrum de Mallemolen in Haarlem. De medewerkers van de Mallemolen houden zich bezig met laagdrempelige activiteiten voor en door multiculturele vrouwen, waarbij men de kinderen mee kan nemen. Moedercentrum Voor de vrouwen die zich actief inzet ten voor het Moedercentrum betekent dat: zelfvertrouwen verstevigen, het opdoen van werkervaring, iets verdie nen met wat je kunt en doet, delen van zorgtaken, doorbreken van sociaal en economisch isolement, directe bijdrage leveren aan de eigen buurtsamenle- ving, leren samenwerken met vrouwen uit andere culturen en zich thuis voelen in de multiculturele samenleving. Een treffende uitspraak van één van de vrijwilligsters: „Zonder moedercen trum kan ik (hier) niet meer leven!" Leger des Heils De medewerksters van de Stichting Welzijn kregen een rondleiding en heb ben deelgenomen aan een workshop kleien. Op 30 augustus zal een afdeling van het Leger des Heils uit Haarlem een bezoek brengen aan de Stichting Welzijn Castricum en een beeld krijgen wat er zoal gedaan wordt op het gebied van ouderenwerk, jongerenwerk en vrijwilligerswerk in Castricum. Oranje fonds Het Oranje Fonds is het grootste fonds op sociaal gebied in Nederland en geeft jaarlijks ongeveer vijftien miljoen euro aan projecten en organisaties die socia le samenhang bevorderen. Dit zijn zowel professionele als vrijwilligersor ganisaties. Nederland Ontmoet wordt mede mogelijk gemaakt door de Nederlandse Postcode Loterij, de BankGiro Loterij en de Sponsorloterij. Op de website www.nederlandont- moet.nl is meer informatie te vinden over Nederland Ontmoet. mdlimmjue CASTRICUM - Egmond aan Zee is een oud kustdorp, dat midden tussen de duinen ligt. De vroegere vissersbevol king was erg arm en moest er van alles bij doen om het hoofd boven water te houden. Het om het dorp liggende duingebied werd daarom voor allerlei doeleinden gebruikt. Daardoor ont stond een uniek landschap met hoge natuurwaarden: het Zeedorpenland- schap. Patrick Wijker gaat tijdens een lezing op 22 juni in het Bonhoeffercol- lege in op het ontstaan van dit bijzon dere landschap en hoe natuurbeheer der PWN zorgt dat het in stand wordt gehouden. Niet alleen rond Egmond aan Zee, maar ook bij andere kustdor pen kan het zeedorpenlandschap wor den gevonden. Het kenmerkt zich door een zeer hoge plantensoortenrijkdom en allerlei zichtbare invloeden uit het verleden en zelfs het heden. Bijvoorbeeld de duinlandjes aan de noordzijde van Egmond aan Zee. Ze zijn nog steeds in gebruik. Dit wordt ook wel het 'levende' zeedorpenland schap genoemd. Belangstellenden zijn welkom op woensdag 22 juni om 19.00 uur in het Bonhoeffercollege te Castricum. De lezing duurt ongeveer twee uur en kost E 5,-. Meer informatie en aanmel dingen via 0251-659119 of www.plusac- tiviteiten.nl. Limmer Ludiek scoort een wereldrecord met een piramide van in totaal 63.365 Bavariakratten, (foto. MSP) Ik ben diep teleurgesteld over het gedrag van waarschijnlijk vandalen. Toen wij onlangs met een groep van achttien man met de gids Piet Buur een prachtige excursie maakten naar het Limmer Die hadden wij onze fietsen keurig netjes neergezet vóórdat wij met Piet Buur het Limmer Die in lie pen. We genoten van alles wat er te zien was; zoals onder meer van de prachtige orchideeën. Piet Buur vertelde over de vele vogels, die in dit gebied voorkomen, zoals de tuinfluiterrde koekoek, het winterko ninkje, de tjiftjaf, de fietus en de kie kendief, die loert op uitgekomen eieren van de kievit, tureluur en grutto. Het Limmer Die is een prachtig door het Landschap Noord-Holland beschermd natuurgebied. Wij hebben dan ook genoten van dit fraaie stukje natuur. Maar teruggekomen bij onze fietsen bleken die op brute wijze aan de andere kant van de weg te zijn neerge smeten. Waarom nu vraag je je af. Onze fietsen waren beschadigd en de dader of daders waren natuurlijk nergens te vin den. Ik ben er echt boos over en wilde dit graag even kwijt. Tineke Thijssen, Limmen LIMMEN - Op zondag 26 juni organi seert Limmen Cultuur voor de tiende keer een Kunstfietsroute door Limmen, Bakkum, Castricum, Uitgeest en Akersloot. U fietst door het prachtige Noord-Hollandse polder landschap met de duinen op de achter grond. U kunt een aantal malen afstappen om te genieten van tentoonstellingen, poë zie, proza en concerten. In de route zijn opgenomen in Limmen: Galerie De Boerderij, Cultureel Centrum Vredeburg, Atelier Zonnewende, Tineke's Atelier, Atelier Nella van Os en de Nederlands Hervormde Kerk. In Bakkum de ateliers Perspectief en Achterom. In Castricum Toonbeeld en Galerie 17, Kunst in de Huiskamer. In Uitgeest Galerie Piet Brandjes, Atelier Rob de Reus, het gemeentehuis, stich ting 'de Nieuwe Kuil' en Galerie Boerderij De Valbrug. In Akersloot Gemaal 1879 en H.U.I.B. in De Lelie. Folders De tocht is ongeveer 35 kilometer lang en de openingstijden van de tentoon stellingen met muziekoptredens zijn van ongeveer 11.00 uur tot ongeveer 17.00 uur. De deelname is gratis. Folders met daarin een beschrijving van de route en de evenementen zijn vanaf begin juni verkrijgbaar bij de bibliotheken en WV-kantoren van Limmen en omstreken. Op zondag 26 juni zijn folders verkrij- baar bij Tineke's Atelier, Rijksweg 176 te Limmen, H.U.I.B. in De Lelie, Rembrandtsingel 3 te Akersloot, Gemeentehuis Uitgeest, Middelweg 28 te Uitgeest, Atelier Perspectief, Van Oldenbarneveldtweg 37, te Bakkum en bij Toonbeeld, de Brink te Castricum. Informatie is tevens verkrijgbaar op onze website: www.limmencultuur.nl. CASTRICUM - In de Hervormde dorpskerk wordt op maandag 27 juni het eerste orgelconcert gegeven in het kader van de zomerconcerten 2005. Wat dit concert zo uniek maakt is de samenstelling van de optredende musi ci. Het concert zal worden gegeven door organist Dub de Vries uit Zaandam met daarbij de medewerking van Arie Horst op synthesizer en Elisabeth Hopman op dwarsfluit. U kunt luisteren naar het unieke kabi netorgel in de Hervormde Kerk, gebouwd omstreeks 1740 door Christiaen Müller uit Amsterdam, in combinatie en solo met de synthesizer en de dwarsfluit. Op het programma staan diverse bekende werken zoals het Largo van G.F. Handel, die Forelle van Schubert melodie in F van Rubenstein en het Jagerskoor van Weber. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open 19.30 uur. Kaarten kunt u voorafgaan de aan het concert kopen in de kerk. De toegangsprijs is E 4,-. De informatie over de concerten vindt u ook op de website: www.samenopwegcastricum.nl. LIMMEN - Op zondag 12 juni werd om 14.20 uur het laatste bierkratje opgestapeld op dorpspark De Enterij. Het laatste in een piramide van in totaal 63.365 Bavariakratten. 36 Volle vrachtwagens. Daarmee vestigden André Koopman, Rob Otte en Kees de Jong een nieuw wereldrecord. Het oude record bierkratstapelen stond op 54.000 kratten en werd bereikt in de Achterhoek. Veel hulp van vrijwilligers Twee dagen zijn ze aan het bouwen geweest met heel Veel vrijwilligers. De laatste krat zette André samen met nie mand minder dan Tatjana Simic op zijn plek. „Het is eigenlijk uit ballorigheid begonnen. We hadden vier jaar geleden samen met de Carnavalsvereniging die grote cocktail en nu hebben we met zijn drieën dit bedacht. Een jaar geleden hebben we Limmen Ludiek opgericht. Het is geweldig hoeveel mensen heb ben geholpen. Jongelui van twintig tot 70+-ers. Maar we hebben ook heel veel hulp gehad van verschillende vereni gingen." De volgende verenigingen boden de helpende hand: Scouting Limmen, TIOS, de carnavalsvereniging de Uylenspieghels, Jongerencentrum Conquista, de Nederlandse Brand wondenstichting en tot slot de Castricumse Reddingsbrigade die de EHBO verzorgde. Lokale en regionale belangstelling Een enorm spektakel voor een enorme mensenmassa. „Op zaterdag schatten we dat er 1500 bezoekers waren. Zondag om 10.00 uur was het al bizar druk, op straat, in het park en in de feesttent op de Enterij. Ik denk dat er die dag tussen de 4000 en 5000 man geweest is. Ruim 6000 belangstellenden over het hele weekend, to dus voor een eerste keer",volgens initiatiefnemer André Koopman. Naast lokale en regionale belangstel ling hadden ook landelijke bekendhe den als Piet Paulusma de moeite geno men deze bijzondere gebeurtenis te beschouwen en het weer voor de harde werkers te voorspellen. Ook de Telegraaf werd gehaald. Op maandagochtend 05.00 uur werd begonnen met afbreken. Ruim 30 vrij willigers waren hun bed uitgekomen om ook met de afbouw te helpen. Om 20.45 uur waren alle kratten weer terug op alle pallets en was de piramide snel ler verdwenen als dat hij verrezen was. Al met al een geslaagde recordpoging! LIMMEN - Op zaterdagavond 18 juni om 19.00 uur vindt de vierde en laatste meditatieve viering van dit seizoen plaats. Het thema is dan 'zomer' en zal dan ook in het teken staan van ont- haasting en het mogen genieten van het leven. Naast stilte, muziek en bezinning zal het liturgisch koor zijn medewer king verlenen aan deze themaviering. Het koor zal midden in de kerk achter de kerkgangers plaats nemen. Zo kan het koor de samenzang ondersteunen en versterken. Als u nog nooit een meditatieve viering heeft meegemaakt nodigt de Corneiiuskerk u van harte uit deze vorm van vieren mee te maken om te leren onthaasten. LIMMEN - Zondag 19 juni is het weer zover: de wielerronde van Limmen. Ook dit jaar zullen de programmama kers van het sportprogramma 105 Sport Live van 14.00 tot 17.30 uur verslag doen van dit evenement. De verslagen worden natuurlijk afgewisseld met muziek. De presentaties zijn deze keer in handen van Ruud Kuijs en Coos Beekman. Dus als u echt niets wilt mis sen van dit geweldige wielerevene- ment, stem dan zondag af op Castricum 105. Castricum 105 is te beluisteren In de ether op 105.0 FM. Op de kabel in Castricum en Bakkum op 104.5 FM en in Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Of kijk voor meer informatie op internet: www.castricuml05.nl REGIO - Voorzitter Adri Hopman van Ondernemersfederatie CAL is opge lucht: de plannen voor een belasting op reclames op de gevels van winkels en andere bedrijfspanden is van de baan. Hopman: „Het plan was te gek voor woorden. Het is niet voor niets dat we alle registers hebben opengetrokken om onze achterban te mobiliseren. Wij vinden het principieel onjuist dat de pijn van het begrotingstekort alleen door de ondernemers moet worden gedragen." Fel betoog De ondernemersfederatie, waarbij een groot aantal ondernemers- en winke liersverenigingen in de gemeente Castricum is aangesloten, heeft haar mening luid en duidelijk laten horen. Met raamposters, persberichten en een paginagrote advertentie in de krant en een fel betoog tijdens de commissiever gadering werd die mening kenbaar gemaakt. Voorzitter Hopman: „Met dit succes zijn we natuurlijk op korte termijn heel blij, maar de federatie is in het leven geroepen om langdurig de belangen van ondernemers te behartigen. Een goed en gestructureerd overleg met gemeentebestuur, raadsleden en inwo ners moet daarbij vanzelfsprekend zijn. Ook de communicatie met de achter ban is belangrijk. Onlangs is daarvoor een eigen website 'in de lucht gegaan'. CASTRICUM - De OV-fiets, de snelle en gemakkelijke huurfiets in het open baar vervoer, is nu ook te krijgen in Castricum. Daarmee komt het aantal huurlocaties in Nederland op 75. Geen wachttijd, geen borg, geen formulier en geen legitimatie Een OV-fiets huren kan binnen een minuut met een geschikt gemaakte NS- kaart of een speciaal OV-fietspasje. Een OV-fiets kost E 2,75 per periode van twintig uur. Betalen gaat achteraf per incasso. Dus geen wachttijd, geen borg, geen formulier en geen legitima tie, maar genieten van de vrijheid om te gaan en te staan waar je wilt. Aanmelding kan via de website: www.OV-fiets.nl. LIMMEN - Het programma voor woensdag 15 juni, vrijdag 17 en zater dag 18 juni bij JC Conquista is: Conquista kids: Zaterdag 18 juni Vaderdag knutselen Bij Kids is het altijd een knutselfestijn op de zaterdag. Deze keer wordt er iets heel leuks gemaakt voor vaderdag. Wat het is blijft een verrassing anders weet je vader het al. Dus als je zin hebt om iets tofs voor je vader te maken, kom dan naar kids en knutsel je helemaal maf! De entree is E 1,-, inclusief limo nade. Conquista Kids start om 10.30 uur en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Kick en Attack Zaterdag 18 juni staat er weer een top activiteit op het programma. Een grote balk met kussens, matten op de vloer, een kussen om de ander van de balk te kicken en klaar is: Kick en Attack! Natuurlijk zijn er meerdere dj's die voor de muziek zullen zorgen. De avond begint om 19.00 uur en Club X- tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf twaalf tot en met zestien jaar. Wil je mee helpen de club X-tra acti viteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl CONQ Café: zaterdag 18 juni: Live muziek van Last Resort Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café een band presenteren: Last Resprt. Deze zeer jonge band speelt een mix van rock, punk en een vleugje metal. De band bestaat nog niet zo lang en een aantal leden spelen nog maar kort. Toch weten deze heren al een aardig repertoire ten gehore te brengen. Voor de punk- en rockliefhebber een aanra der! De medewerkers van het café zijn er in ieder geval weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf zestien jaar. Club op woensdag: Inschrijven voor 22 juni, inr en miss ConQ verkiezing Op verzoek van onze bezoekers word er volgende week een speciale miss en mister Conquista verkiezing gehouden. Meedoen? Kom dan naar Conquista en schrijf je in! Club op woensdag heeft de spelcomputers ,klaar staan en de muziek aan, maar je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoe len, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen en met de Play Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van negen tot en met twaalf jaar. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl AKERSLOOT - Het jaarboek 2005 van de Historische Vereniging Akersloot is uit. De Groene Valck ver schijnt al sinds 1981 met de regelmaat van de klok. Ook dit jaar is weer het nodige werk geleverd. In 2006 bestaat de vereniging 25 jaar en daar zal dan de nodige aandacht aan besteed worden. Veel werk is verzet op het gebied van genealogie. Deze keer is de Akerslootse familie Veldt belicht en in het bijzonder Arie Veldt is uitgebreid geïnterviewd over zijn levensverhaal. Hengelsport vereniging De Sander (synoniem voor snoekbaars) werd in 1935 opgericht door barbier Cor Schut, kastelein Jan Verduin en melkrijder Jan kerssens. Hoe het de vereniging sindsdien verging valt ook in dit nummer te lezen. De bejaardenwoninkjes aan het Heer Derckplantsoen, dienden 'een waardige entourage voor het Godshuis' te waar borgen, aldus pastoor A. A. van den Berg in 1957. Hoe vele handen ineengeslagen werden en Burgerlijk Armbestuur ver anderde in Sociale Zorg. Generatie op generatie verdienden ze hun brood als 'verver'. In 1887 kwam Louis Soeterbroek 'uit het zuiden' naar Akersloot: Kleinzoon Louis (71) vertelt over' 115 jaar schildersbedrijf. CASTRICUM - Laat je deze zonne wende in dorpshuis De Kern meevoe ren tijdens een klankheling door de helende werking van klankschalen, drum, ratel, rainstick, reiki en stem. Klanken kunnen ons helpen bij ont spanning, heling en genezing. Veel natuurvolken maken gebruiken vai\ eigen instrumenten. Deze werden en worden nog steeds gebruikt bij hun ritu elen om op een ander bewustzijnsni veau te komen. Voel hoe de kracht van klanken voor u werkt terwijl u dit, lig gend in een slaapzak of deken, in een gemakkelijke houding ervaart. Na afloop wordt afgesloten in een meditatiecirkel. Vooraf reserveren is gewenst op tel? 0251-657855 of e-mail, sakagaweea@hotmail.com. Plaats: Dorpshuis De Kern, Burchtzaal, Overtoom 15 te Castricum. Datum: dinsdag 21 juni. Het concert begint om 20.30 uur, de zaal is open vanaf 20.00 uur. Kosten zijn E 10,- per persoon. Graag zelf een matje, slaapzak of deken meenemen. De artikelen zijn rijk geïllustreerd met vele oude foto's, tekeningen en platte gronden. Voor E 12,- per jaar ontvangt u het jaar boekje en twee nieuwsbrieven en bent u welkom op onze jaarlijkse leden avond. U kunt het boekje ook los ver krijgen. Voor informatie, boekjes en aanmelden neemt u contact op met de familie Louwe, Buurtweg 33, 0251- 311081. REGIO - Voorzitter Adri Hopman van Ondernemersfederatie CAL is opge lucht: de plannen voor een belasting op reclames op de gevels van winkels en andere bedrijfspanden is van de baan. Hopman: „Het plan was te gek voor woorden. Het is niet voor niets dat we alle registers hebben opengetrokken om onze achterban te mobiliseren. Wij vinden het principieel onjuist dat de pijn van het begrotingstekort alleen door de ondernemers moet worden gedragen." De ondernemersfederatie, waarbij een groot aantal ondernemers- en winkeliersverenigingen in de gemeente Castricum is aangesloten, heeft haar mening luid en duidelijk laten horen. Met raamposters, persbe richten en een paginagrote advertentie in de krant en een fel betoog tijdens de commissievergadering werd die mening kenbaar gemaakt. Voorzitter Hopman: „Met dit succes zijn we natuurlijk op korte termijn heel blij, maar de federatie is in het leven geroe pen om langdurig de belangen van ondernemers te behartigen. Een goed en gestructureerd overleg met gemeen tebestuur, raadsleden en inwoners moet daarbij vanzelfsprekend zijn. Ook de communicatie met de achterban is belangrijk. Onlangs is daarvoor een eigen website 'in de lucht gegaan'. Topfavoriet is Jeroen Lute, die de Ronde van Limmen al twee keer wist te winnen. (Archieffoto MSP) LIMMEN - Zondag 19 juni wordt weer de traditionele wielerronde in Limmen verreden. Een groot aantal deelnemers hebben zich hier al voor aangemeld. Natuurlijk gaat de belangstelling uit naar de Limmer jeugd. Verrassing voor jeugd en recreanten Alle deelnemers aan de jeugdwedstrijd krijgen een leuke verrassing van Bakkerij Peter en Jola Bakker. Maar ook de recreanten uit de omgeving worden niet vergeten, want alle deelne mers krijgen een heerlijk spijsbrood van Bakkerij Putter. Het comité is deze bakkers veel dank verschuldigd voor deze geste. Dit jaar gaat er ook een damesteam van start voor de bedrijfs- bokaal. Prestaties eigen dorp Bij de amateurs is Limmen benieuwd naar de prestaties uit het eigen dorp. Top favoriet is Jeroen Lute, die de Ronde van Limmen al twee keer wist te winnen. Dit jaar heeft Jeroen al vele goede uitslagen gereden, dus succes zit er voor Jeroen zeker in. Maar ook de gebroeders Koot zullen hun beste beentje voorzetten. Elke week rijden de Kootjes in de prijzen, het zal ze zeker ook in Limmen weer gaan luk ken. Richard Bloedjes als gerenom meerd wielrenner kent inmiddels het klappen van de zweep en is in de eind sprint voor ieder een zeer gevaarlijke tegenstander. Bram Bruschke, de fiet sende schaatser, heeft dit jaar nog niet veel wedstrijden gereden. Maar Bram kennende zal hij zich zeker laten zien. Naast de Limmers zullen er nog vele topamateurs aan de start verschijnen. Zweefmolen Tijdens de Uitkijkpost Wielerronde zal er op het pleintje van de Burgerij een echte zweefmolen komen te staan v oor kinderen van twee tot negen jaar. Dankzij tal van sponsors kunnen de kinderen er gratis gebruik van maken. 'De Malle Molen' is Nederlands klein ste nostalgische zweefmolen met nog echt beschilderd hout en ouderwetse lampjes, en geeft plaats aan zestien kin deren. Rondemiss De rondemiss dit jaar is Josine Duindam. Josine is 21 jaar en woont al achttien jaar in Limmen. Ze houdt van zwemmen, tennis en gaat ook wel eens kijken bij het marathonschaatsen, om haar neef Bram Bruschke aan te moe digen. Maar Josine's grootste hobby is toch lekker uitgaan. Shantykoor Ook aan de wat oudere mensen is gedacht. In de Burgerij begint om 17.45 uur een optreden van de 'Zaalneêelden'. Het koor bestaat uit ongeveer 35 personen en heeft veel indruk gemaakt op het Shantykoor- festival in Castricum. Dit uit Egmond aan Zee afkomstige koor, laat de zaal lekker meezingen en is een echte aanra der voor ieder die van zingen en gezel ligheid houdt. Mensen die aan het par cours wonen worden vriendelijk ver zocht om hun auto buiten het parcours te parkeren als zij nog ergen anders heen moeten. Ook een vriendelijk ver zoek aan alle omwonenden om alle huisdieren in huis te houden: de renners rijden veel harder dan u verwacht. Treinreizigers In Castricum is de OV-fiets vooral inte ressant voor treinreizigers die aanko men op het station en enkele kilome ters verder moeten zijn. De nieuwe huurlocatie is de Rijwielshop aan de Stationsweg 4. Het gebruik van de OV- fiets groeit snel: het gebruik verdrie voudigde vorig jaar van 33.000 naar 100.000 ritten. Er zijn nu 14.500 pas houders die samen ruim 12.500 ritten per maand maken. tASTRICUM - Uiteraard stelt De Bakkerij zich dit weekend ook weer open voor de vele bezoekers van het culturele podium. Maar liefst drie avonden achter ellcaar zijn bezoekers welkom voor zeer uiteenlopende acti viteiten. Op vrijdag 17 juni is het weer tijd voor een ouderwetse Bakherrie. Zoals de naam van de avond al doet vermoeden staat De Bakkerij weer garant voor een flinke dos,is herrie. Na twee succesvolle Bakherrie avonden in de heropende Bakkerij zal ook deze Bakherrie Live avond stampend en knallend zijn. Dit keer is het de beurt aan het Leidse crust/grindcore Kru$h. Al eerder toerden zij succesvol door Nederland, Duitsland, Hongarije, Tsjechië en Slowakije. Hysteria (metal- crust) en dj Gilles uit Alkmaar, die mede verantwoordelijk is voor de Bakherrie-programmering, zal het geheel met zijn uitgebreide én diverse muziekcollectie afmaken. Al met al een avond die je moet komen zien en horen! De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt E 3,- (leden E 2,-). Disco-walhalla Zaterdag 18 juni verandert de zaal van De Bakkerij in een heus disco-walhalla, met live muziek van de band MrMoody uit Amsterdam. Deze band speelt een eigenzinnige mix van disco, funk en pop met pompende up-tempo grooves. De band bespeelde zowel het grote clubcir cuit (onder meer Melkweg en Tivoli) als theaterfestivals zoals De Parade en Oerol. Na maar liefst vijf optredens op Oerol 2005 zal de band energiek als altijd meteen doorrennen naar De Bakkerij voor nog zo'n show met neu- disco, crazy disco en afro-disco, drij vend in een sausje van zwoele zomer- soul. En alsof het allemaal nog niet feestelijk genoeg is, zullen de disco aankleding en dj Jenny De Bakkerij omtoveren tot The Place To Be. De zaal is van 21.00 uur tot 02.00 uur geopend en de entree bedraagt E 3,- (leden E 2,-). Maïstro Op zondagavond 19 juni komen de lief hebbers van komisch, snel en spannend theater weer aan hun trekken. De Bakkerij heeft sinds een jaar een eigen theatergroep: De Gevonden Voor werpen. De spelers, in de leeftijd van zestien tot 23 jaar, experimenteerden in de jubileummaand april met een gedurfd concept, getiteld 'De Maïstro'. Hierin streden de tien jongeren met geïmproviseerde scènes en liedjes om deze felbegeerde titel. Docente Anja Boorsma verzon als regisseur ter plek ke allerlei verrassingsopdrachten voor de dappere spelers. Op veler verzoek wordt de laatste voorstelling voor de zomerstop wederom een Maïstro. Iedereen die in april geen kaartje meer kon bemachtigen, krijgt nu een nieuwe kans! En omdat het improvisatie is, wordt het weer een hele nieuwe voorstelling, zoals altijd gebaseerd op suggesties uit het publiek. De voorstelling begint om 19.30 uur (zaal open 19.00 uur). Kaarten a E 3,- (E 2,- voor leden) zijn verkrijgbaar op de avond zelf aan de zaal, maar reserveren wordt aanbej- volen. Dit kan via docente Anja Boorsma info@improvisatietheater.nl of 06-54761742.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10