Melden bij de politie, het hoe en waarom Reünie Vondelschool vierde klas 1982 T.J. Romeyn nieuwe burgemeester Heiloo Dat Koor bij Danscentrum Ranzijn Proeflessen Nordic Walking in Heiloo Bouwbedrijf Apeldoorn viert 100-jarig bestaan m mededeling Hybride stadsfiets uitgeroepen tot 'Beste Koop' door Toeractief Eerste steen nieuwbouw Kroone Liefting UITKIJKPOST -15 JUNI 2005 - PAGINA 8 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 9 juni 2005 fval en milieu Bestrijden bladluizen met larven van lieveheersbeestjes ededelingen Verleende collectevergunning Aanvraag monumentenvergunning ctiviteiten Schapen scheren in 't Beestenboetje llllllllllllllllllllllilll Filmavond Rally Heiloo-Dakar (foto: MSP) Juniwandeling in het Heilooër Bos „Het is een pracht van een gebouw Gazelle Orange opnieuw in de prijzen "Hg® vervolg van pagina 4 Geboorten Do D.D.M., d.v. W.M. Groot en C.W.M. Meijland; Daphne M.A., d.v. P.J. Kuijper en M.J.P. Kruijer; Renske A., d.v. F.C.J. Bitter en A.J. Kuyper; Sterre, d.v. D. Schuurman en E. van der Heide; Sophie C, d.v. V. Denneman en P.A. Beemster Elders geboren Niels, z.v. R. Walda en M. van de Graaf; Justin T., z.v. O. Roodbol en M.C. Bakker; Tessel D.M., d.v. R.A. van Toornburg en I.M. Zoon; Isabelle E., d.v. M.P.C. Zuurbier en D.A.C. Wijnhof!; Kjell, z.v. H.J.W. Stegink en L. Leguijt; Anique J., d.v. J. de Vries en M.S.C. Anema Huwelijksaangiften aangiften gereg. partnerschap H.J. Niesten en D. Belleman; M.R. Ten Bruggen- cate en Y.F.M. Oudhuis; R. Brouwer en L.M.T. Bloedjes; A.J. Jonker en P.K. Dijkstra; J.C. Bakker en F.D.M. Schruer Huwelijken R. van den Berg en L.G.Y. Ouderkerken; M.J. Beemster en C.G. Kokke Overleden A. Houten; B.J. Oud Elders overleden J. Rond wv Schager; A.J. Zoon; A.B. Swart wv Noom; F.H.H. Rouers Op donderdag 9 juni 2005 zijn er in opdracht van de gemeente door medewerkers van BSI Bomenservice larven van lieveheersbeestjes uit gezet in een aantal bomen op De Spanring en De Kistenmaker. De direct omwonenden zijn mid dels een brief geïnformeerd. De esdoorns in deze straten hebben in de periode dat er blad aan de bomen zit veel last van luizen. Bladluizen komen met name voor bij lindes, esdoorns en beuken. De luizen veroor zaken bij de bewoners veel overlast doordat zij een kleverige stof afscheiden (Honingdauw). Op deze kleverige stof leven diverse schimmels zoals o.a. Roetdauw. Door de aanwezigheid van deze schimmel wordt alles onder de bomen zwart en kleverig. Om de overlast enigszins te beperken wordt met het uitzetten van larven van lieveheersbeestjes geprobeerd de luizen op een milieuvriendelijk manier te bestrijden. Het betreft een proef. Eén larve verorbert al snel 400 luizen voordat het volwassen stadium wordt bereikt. Vervolgens eten ze nog eens zo'n 5000 luizen. Wij hopen op een goed resultaat van de proef. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Open- bare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Maag Lever Darm Stichting in de periode van 19 tot en met 25 juni a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 van de Monumentenwet 1988 een monumentenvergun ning (met latere aanpassingen) is afgegeven voor het wijzigen van het gebouw Cornelius op het Willibrordterrein aan de Kennemerstraatweg 464 (rijksmonument) ten behoeve van het maken van appartementen. Ter inzage De vergunning (met latere aanpassingen) ligt gedurende twee weken van 15 tot 29 juni a.s. ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Deze is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afepraak mevr. A. van Breugel van Monumentenzorg, telefoon nummer (072) 535 67 55. Zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen ziens wijzen over de bovengenoemde wijziging van het rijksmonument worden ingediend bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, ,1850 AA Heloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55, bereikbaar op donderdag en vrijdag. De kinderen en ouders kunnen het scheren van zeer nabij meemaken. Schapen scheren blijkt nog een behoorlijk lastig vak te zijn. Je moet namelijk een vaste hand hebben om de schapen zonder kleerscheuren te ontdoen van hun wol. 't Beestenboetje is zaterdag 18 juni aanstaande van 10.00 tot 12.30 uur normaal geopend en dus extra geopend van 14.00 tot 16.00 uur. Openingsdagen en tijden Tijdens het seizoen, van april tot november, is 't Beestenboetje elke woensdagmiddag van 13.00 uur tot 16.00 uur geopend. Ook is het twee keer per maand op zaterdagochtend open, steeds de eerste en de derde zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.30 uur. Kinderen kunnen tijdens de openingsuren onder andere cavia's en konijnen aaien en knuffelen. Ook zijn er vrijwilligers aan wezig om vragen te beantwoorden over het verzorgen van dieren, het eten geven, etc. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072-) 535 68 68. Op zaterdag 18 juni 2005 geeft een professionele schapenscheerder een demonstratie schapen scheren bij t Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan. Dit gebeurt van 14.00 uur tot 16.00 uur, onder voorbehoud dat het droog is. Als het regent, wordt het schapen scheren uitgesteld naar zaterdag 25 juni 2005. De politie van Heiloo merkt regelmatig dat mensen schromen om de politie in kennis te stellen van misdaden of ande re zaken. Voorbeelden daarvan zijn overlast door jeugd, geluidsoverlast en verdachte situaties. Het is voor de poli tie van groot belang dat bewoners van Heiloo ons deze zaken melden. Helaas blijkt in de praktijk dat wij niet altijd in kennis worden gesteld van misdaden en verdachte situaties. Soms omdat mensen denken dat het niet belangrijk genoeg is, soms ook omdat mensen denken dat de politie daar geen voor tijd heeft. Ook is het een misvatting dat de politie niet aanwezig is in bepaalde uren. De politie is 24 uur per dag aan wezig en inzetbaar. U kunt ten allen tijde de politie bellen via het nummer 0900 - 8844. Wij maken vervolgens een eerste inschatting of er daadwerkelijk een inzet gepleegd dient te worden op de melding of dat deze ter informatie wordt vastgelegd. Met die informatie krijgt de politie een duidelijk beeld van wat er speelt in de wijken en kan hier eventueel extra inzet van politie komen. Wanneer u daadwerkelijk ziet dat er wordt ingebroken of ziet dat er geweld wordt gepleegd, bel dan 112. Bij nood snel plaatse Indien een melding direct inzet van de politie vraagt, gaat dit via een priori teitssysteem. Bijvoorbeeld aanrijdin gen waarbij mensen gewond zijn geraakt of zware misdrijven hebben de hoogste prioriteit. U ziet de politie dan ook met zwaailicht en sirene rijden. De politie is dan ook verplicht om binnen HEILOO - Het heeft enige tijd geduurd maar nu is het dan zover. Veel fans vielen in een gat na aankomst van de Rangers in Gambia en hun terug keer in Heiloo. Op enkele bedanken na, geen berichten meer in de Uitkijkpost of op de website. De span ning was er eigenlijk al een beetje af na aankomst in Gambia. Voor de Rangers een poosje rust en langzaam werken aan een presentatie en een gezellig avondje voor belangstellenden, kennis sen, vrienden en familie. Maar eindelijk is het dan zover! De Dessertrangers laten weer van zich horen en wel op donderdag 16 juni in café De Wit bij Lex en Jolande. De opbrengst van de Patrols is bekend, de film is klaar en het Saharazand is inmiddels uit de kelen gespoeld. Vandaar dat een ieder dit avontuur vanaf het witte doek kan beleven om zo het Dakargevoel enigs zins mee naar huis te nemen. Dus op deze avond alle gelegenheid om te genieten van de film, verhalen en nog maals te proosten op de goede afloop van deze challenge. Een avontuur wat zonder bijdrage van de sponsors en enthousiaste fans niet zo geslaagd had kunnen verlopen. De Rangers hopen iedereen dus te zien op donderdag 16 juni om 20.00 uur in Café De Wit aan de Heerenweg te Heiloo. 15 minuten ter plaatse te zijn. We zijn echter zeer regelmatig ruim binnen die 15 minuten ter plaatse. Vervolgens komen de minder zware aanrijdingen, geweldszaken zonder lestel, jeugdover- last, burenruzies en soortgelijke zaken aan de beurt. Deze zaken hebben ook prioriteit, maar het is niet noodzakelijk om met zwaailicht en sirene aan te rij den. Als laatste komen de overige zaken aan de beurt, zoals een gevon den fiets of een verzoek tot informatie. Dit soort zaken worden wel afgehan deld, maar kunnen eventueel even wachten als er meer urgente zaken spelen. Het is voor melders belangrijk om te weten dat alle meldingen worden behandeld. Het kan soms gebeuren dat vanwege de prioriteitsstelling een mel ding even moet wachten. De praktijk leert echter dat meldingen met de hoogste prioriteit niet veel voorkomen en wij bij de meeste meldingen binnen afzienbare tijd ter plaatse aanwezig zijn. Melden is zo belangrijk omdat de politie zijn beleid mede maakt op het aantal meldingen en aangiftes. Mocht blijken dat bijvoorbeeld ergens veel fietsen gestolen worden, dan wordt daar meer inzet gepleegd. Ook plegen wij extra inzet op plekken waar veel meldingen binnen komen van bijvoor beeld jeugdoverlast. Melden helpt! Als ergens veel kleine vernielingen worden gepleegd lijkt dit misschien niet belangrijk om te melden, echter vele kleine vernielingen kunnen ook leidén tot schade en irritatie. En vraagt mede om extra toezicht van de politie. Het is dan wel van belang om ook klei ne vernielingen te melden zodat de politie daar kennis van heeft en extra kan surveilleren. Melden helpt dus daadwerkelijk! Ook heeft de politie de hulp van de burgers gewoon nodig voor het oplossen van misdrijven. De politie kan niet overal tegelijk zijn en heeft graag dat u iets meldt wat kan helpen bij het oplossen van misdrijven. Dus als u een verdachte situatie ziet schroomt u niet om de politie meteen in kennis te stellen. U kunt op de volgende manieren de politie bereiken: Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000 (anoniem melden van een misdaad), algemeen politienummer: 0900-8844 (meldingen, telefonisch doen van aan gifte, algemene informatie), spoedmel- dingen: 112 (als elke seconde telt). HEILOO - De heer T.J. Romeyn is benoemd tot burgemeester van de gemeente Heiloo. De heer Romeyn is sinds 1997 wethouder van de gemeente Velsen. Sinds april 2002 beheert hij de portefeuilles ruimtelijke ordening, sociale zaken en kustvisie. Tevens is hij tweede loco-burgemeester. Daarnaast vervult hij diverse nevenactiviteiten. Zo is hij o.a. commissaris (namens de gemeente Velsen, gemeente Katwijk en provincie Noord-Holland) bij Zeehaven IJmuiden NV, voorzitter gemeenschappelijke regeling De HEILOO - Op zondagmorgen 19 juni, vlak voor de langste dag, is het moment voor de maandelijkse natuurwandeling door het Heilooër Bos weer aangebro ken: 10.00 uur bij de Kattenberg, aan de Kennemerstraatweg. De bomen zijn vol in blad en op plaatsen waar het lich ter is bloeiende kruiden, vooral dag koekoeksbloem en nagelkruid. Het vogelkoor is wat minder uitbundig, maar merel, zanglijster, vink en zwart kop zullen zich nog wel laten horen. De wandeling wordt georganiseerd door het IVN, vereniging voor natuur- en milieu-educatie, en duurt 'ongeveer twee uur. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen: 072- 5325110. Meergroep (sociale werkvoorziening), lid algemeen bestuur Regionaal Indicatie Orgaan en lid portefeuille houderscontact ruimtelijke ordening IJmond. De heer Romeyn is 49 jaar oud en lid van het CDA. De nieuwe burgemeester zal per 15 juni in functie treden en volgt de heer A.H. den Boon op die 1 mei gebruik heeft gemaakt van de FPU-regeling. HEILOO - Zaterdag 11 juni stond voor een aantal mensen in het teken van een reünie van de vierde klas van de Vondelschool. Na enig speurwerk en voorbereiding waren alle klasge nootjes en 'meesters' en 'juffen' gevon den en mochten de oud-leerlingen gebruik maken van het oude Vondelschoolgebouw, waarvoor ze de huidige directie van de Springschans erg dankbaar waren. Helaas konden sommige mensen er door omstandigheden niet bijzijn, maar bestond de groep uit zo'n twintig personen. Daar het voor velen best lang geleden was (23 jaar) werden de ogen uitgekeken bij het betreden van het ooit zo vertrouwde gebouw. Al tij dens de voorbereiding bleek dat heel veel mensen het een leuk initiatief vonden en dat stimuleerde de organi satie nog meer er een leuke bijeen komst van te maken. Ook hadden som mige klasgenootjes het gevoel dat ze weer voor het eerst naar school gingen, met de welbekende spanning. Al gauw leek het alsof men niet was wegge weest en de sfeer was prima; er werd veel gelachen en vooral geklets over vroeger. Het was opmerkelijk te zien hoe mensen bijna niet of juist heel erg veranderd waren, echter kon men, bij wijze van spreken, zo weer het school plein op om daar te voetballen, te knik keren of touwtje te springen. Uiteindelijk werd het een uur of twee 's nachts, voordat de meeste mensen weer huiswaarts vertrokken. Met de wetenschap dat dit over een jaar of tien weer zal worden herhaald. Al met al was het volgens de oud-leerlingen, een geweldige en gezellige happening. HEILOO - Danscentrum Ranzijn bestaat al bijna 25 jaar. Met jarenlan ge ervaring op het gebied van wed- strijddansen tot in de hoogste klasse, kan worden gezegd dat de leskwaliteit zeer hoog ligt. Maar ook gezelligheid staat hoog in het vaandel, want vele generaties kennen Ranzijn ook als populaire uitgaansgelegenheid. In dat kader houdt Danscentrum Ranzijn iedere vrijdagavond dans avonden voor singles en stellen, onder de naam The Starlight. Dertigplussers zijn die avonden vanaf 20.30 uur wel kom om gezellig te dansen in een informele sfeer. Deze avonden heb ben wisselende thema's, waardoor elke keer weer een andere sfeer heeft. Op vrijdag 17 juni is het bijvoorbeeld Tropical Night met live muziek van Carlos Valdés Perèz. Deze aan het conservatorium afgestudeerde muzi kant staat garant voor een lekkere zomerse latin avond, waar geweldig op kan worden gedanst. De dresscode is wit, en iedereen is welkom. De entree voor de dansavonden bedraagt 6.-. Als u lid wordt van het danscen trum, bedragen de kosten voor de dansavonden met dj slechts 4.-. Dat Koor Naast deze gezellige vrijdagavonden, organiseert Ranzijn ook speciale avonden op de zaterdagen. Zo komt op zaterdag 25 juni het welbekende koor Dat Koor optreden. Deze 15 swingende vrouwen en hun vierkoppi ge band Die Band, zingen lekkere meezingers uit de jaren '70 en '80. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de zaal van Ranzijn, a 5,-, vrij dag- en zondagavond vanaf 19.30 tot 23.00 uur. Op (je avond zelf kosten de kaarten 6,-, maar let op: vol=vol! Danscentrum Ranzijn vindt u aan de LIMMEN - Op donderdag 9 juni om 16.00 uur is de symbolische 'Eerste steen' voor de nieuwbouw van rij wielhandel Kroone Liefting gelegd. De eer was aan de oprichters van de bekende fietsenzaak Kees Kroone en Jos Liefting. Huidige eigenaars René Borsjes en John Vader vonden het wel gepast als hun voorgangers de regie over dit moment mochten voe ren. In aanwezigheid van familie, de aannemer en bouwer, kinderen en kleinkinderen sprak Kees Kroone een woordje: „Toen we verhuisden van de Rijksweg 77 naar nummer 108 dachten we: wat een ruimte, wat moe ten we ermee? Binnen twee jaar zat er een verdieping op. En dit is echt een pand voor de toekomst! Maar het zal keihard werken en op iedere cent letten zijn!" Voorbeeldshop Wat menigeen niet weet is dat de rij wielhandel al in '99 overgegaan is in handen van de nieuwe eigenaars: René Borsjes en John Vader. Beiden waren al 25 jaar werkzaam bij Kroone Liefting. René: „De heren Kroone en Liefting hadden beiden geen opvolging en toen hebben wij het overgenomen. We zijn voor Noord-Hollandse begrippen uniek. We zijn in oppervlakte van 900 naar 2400 m2 gegaan. Er is maar één fiet senzaak in Nederland, in Borculo, die groter is." Daar is dan wel een aantal jaren voorbereiding aan voorafge gaan. Vorig jaar kwam dan eindelijk de bouwvergunning. Kroone Liefting hoopt in december de deuren te kun nen openen voor de klanten in het nieuwe pand aan de Rijksweg. De verhuizing vindt plaats in oktober/november. Rijwielhandel Kroone Liefting zal gaan samenwer ken met alle grote merken, zoals Giant, Batavus, Gazelle, Koga Myata en Agu. De winkel zal een zoge naamde 'voorbeeldshop' worden. Dat betekent dat de gehele collectie te zien zal zijn. Fietsen en vuurwerk „We merken echt dat de fietshandel nog steeds groeiende is. Auto's blij ken toch erg duur. Vooral mensen die altijd een auto van de zaak gereden hebben en die met hun pensioen moeten inleveren, willen niet zoveel geld uitgeven aan een eigen auto. Dan komen ze bij ons voor een mooie fiets". Ook geheel nieuw voor de regio, en in ieder geval voor Kroone Liefting, is vuurwerkver koop. Naast Johan Bakker in Castricum zal Kroone Liefting uniek zijn in de regio. De opslag is klaar, voldoet aan alle strenge eisen en is voor de komende tien jaar gecertifi ceerd. HEILOO - De prijzen stromen in 2005 binnen voor Koninklijke Gazelle. Het gerenommeerde maga zine Toeractief, dat schrijft over wan delen en fietsen in Nederland, heeft in haar fietstest onder 16 hybride fietsen de Gazelle Orange uitgeroe pen tot 'Beste Koop' onder de fietsen met naafversnelling. Deze uitverkie zing volgt op de uitverkiezing van de Gazelle Orange Limited Edition tot Fiets van het Jaar 2005. Even daar voor werd Gazelle ook al verkozen tot meest betrouwbare fietsmerk (Trusted Brand 2005) in Nederland in het jaarlijkse Europese onderzoek van Readers Digest. Het juryrapport spreekt boekdelen: 'Bij de fietsen met naafverschelling scoort de Gazelle Orange het hoogst. Niet zo verwonderlijk, want de kwa liteit straalt van de fiets af'. En meer in detail: 'Hoge waardering voor deze fiets, vooral voor de uitstekende rijei- genschappen, prettige bediening en sublieme afwerking. Strakke dege lijke fiets met zeer voorspelbaar weg gedrag. Uiterst stabiel. Het comfort is hoog'. Ook de superlage instap op de geteste damesfiets wordt als erg ken merkend ervaren voor de Gazelle Orange. Al deze Gazelle fietsen zijn te zien en te proberen bij Bosman Tweewielers, Gazelle Select Center, Westerweg 295, Heiloo. HEILOO - Nordic Walking is een van de snelst groeiende outdoor sport aan het worden voor jong en oud, omdat het een intensieve vorm van wandelen is waardoor je 46% meer energie verbruikt, 40-50% effectiever is, de coördinator verbe tert, spanning in nek en schouders vermindert, ontlast heupen en knie ën, biedt meer stabiliteit en balans en is de ideale outdoor training om af te vallen gedurende het hele jaar. Rob Dijkstra, gecertificeerd I.N.W.A. (Internatinal Nordic Walking Association) instructeur, biedt deze aan. De proeflessen worden gegeven op zondag 26 juni van 10.30 tot 12.00 uur; zondag 3 juli van 10.30 tot 12.00 uur; woensdag 20 juli van 10.00 tot 11.30 uur en zondag 31 juli van 10.30 tot 12.00 uur. Het startpunt voor de proeflessen is op het parkeerterrein van het winkel centrum 't Loo, bij de slijterij en de kosten bedragen 10 euro per per soon, inclusief huur van de wandel- poles. De cursus die daarop volgt duurt zes weken en bedraagt 75 euro exclusief huur poles. De lestijden zijn op dinsdag- en woensdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur en dinsdag- en woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Op de vrijdagochten d van 10.00 tot 11.00 uur en vrijdagav ond van 19.30 tot 20.30 uur zijn de wandeltij- Rob Dijkstragecertificeerd I.N. W.A. (Internatinal Nordic Walking Association) instructeur den voor hen die de cursus hebben afgerond en zin hebben om Nordic Walking te blijven beoefenen. Liefhebbers kunnen zich opgeven per telefoon of e-mail aan Rob Dijkstra, 06-48422163 of robert.dijk- stra@wanadoo.nl en via www.nordic- rob4ever.nl Schuine Hondsbosschelaan 45, Heiloo, tel. 072-5065785. E-mail: info@danscentrumranzijn.nl of kijk voor meer info over de avonden en/of de danscursussen voor het nieuwe sei zoen op www.danscentrumranzijn.nl. EGMOND - Het bouwbedrijf van de gebroeders Apeldoorn bestaat 100 jaar. We tellen 1905 als Jan de Timmerman samen met zijn broer Han het bouwbedrijf opricht. Een eeuw later vierden de huidige Apeldoorns Jos, Nic en Gert-Jan Apeldoorn dit gedenkwaardige jubi leum op 10 juni in Dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen.Twee jaar spitten in de archieven en zoeken naar oude verhalen heeft een prachtig jubileumboek opgeleverd. Het eerste exemplaar van dit boek werd overhandigd aan Theo Apeldoorn en de twee dochters van Jan de Timmerman. De giften ter ere van het 100-jarig jubileum worden gedoneerd aan het 'Fonds Renovatie kapel Adelbertusakker Egmond- Binnen'. „De Adelbertusakker neemt een bijzondere plaats in binnen de Egmond-Binner gemeen schap en daar willen we dus graag in deze vorm een bijdrage aan leveren", aldus de gebroeders Apeldoorn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8