Expositie Esther van Tilburg en Karei Hoogkamp tijdens Kunstfietsroute Mevrouw Willy van der Oord viert 100ste verjaardag Castricum licht m de duisternis knallen! De avond begint om 19.00 uur Vruchtbare conferentie buitengebied in de Hoep Hitte grote winnaar Uitkijkpost Wielerronde van Limmen Avondvierdaagse trekt weer veel schoolkinderen LDHUIS Tel: 0251 - 65 70 00 makelaars www.veldhuismakelaars.nl JC Conquista Agenda Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot. gelezen worden Mijn verjaardag is een gezellig succes' Aangepaste openingstijden zomer Knoppenproi eet Crllde activiteit op het programma Onze Verloren en gevonden Examenconcert Harold Versteege Fietsavondvierdaagse Een wandeling met LIA langs de binnenduinrand Getuigen brandstichting caravan gezocht LIMMEN - Niet Jeroen Lute, niet Arnoud Koot, niet Robin Koot, niet topfavoriet Sander Lormans uit Heemskerk was de sterkste dit jaar in de Wielerronde van Limmen. Maar de verschrikkelijke hitte sloopte langza merhand alle deelnemers. De dag begon prachtig met een junio- renwedstrjjd met veel deelnemers waarbij vanaf het begin heel hard werd gereden, waardoor snel enkele renners moesten lossen. De warmte zorgde bij veel deelnemers voor problemen. Junioren en recreanten Toen tien ronden voor het einde ieder een steen kapot zat demarreerde Jan Hopman uit Egmond Binnen en reed hij naar een prachtige overwinning, ter wijl zijn hele familie langs de kant stond. Vorig jaar had hij geprobeerd om op dezelfde manier de Uitkijkpost Wielerronde van Limmen te winnen en dat lukte hem toen net niet en nu wel. Hij was dolgelukkig, want het is bijna een thuiswedstrijd voor hem. Na de junioren was de wedstrijd voor de recreanten. Al vrij snel reed er een kopgroep weg van zes man met hierbij drie man van Team Zeebad Castricum. Ondanks de overmacht van dat team viel de beslis sing pas in de laatste meters toen Denny Rijk de eindsprint won. Uiteraard won Team Zeebad Castricum voor de tweede keer achter elkaar de Bedrijven Bokaal. Dit jaar deed er voor het eerst een damesteam Burgemeester Emmens-Knol spreekt de 100-jarige toe. (foto: MSP) CASTRICUM - Op woensdag 15 juni vierde mevrouw Willy van der Oord- Weeder haar 100ste verjaardag in zorg centrum de Boogaert. Samen met haar man, kinderen en enkele kleinkinderen genoot zij van alle aandacht, felicitaties en het bezoek van burgemeester Emmens-Knol. Ze had er erg naar uitgekeken en zelfs nog nieuwe kleding gekocht. Mevrouw van der Oord: „Want als je 100 wordt, moet je toch wat nieuws." Ze woont sinds vier jaar in het zorgcentrum van uit haar vorige woonplaats Heemskerk. In haar vorige huis woont nu haar dochter. Heel bijzonder aan het festijn is dat haar man, Cor van der Oord, gisteren op 21 juni, zijn 105de ver jaardag heeft gevierd. De burgemeester haalde in haar toespraak aan dat zij de laatste jaren wel vaak op bezoek geweest is bij de familie. Vorig jaar waren zij 75 jaar getrouwd en werden toen zelfs bezocht uit naam van de koningin door baron van Tuyll van Serooskerke. Beiden zijn nog erg pien ter en dat bleek wel toen de 100-jarige nog een bedankrede uitsprak. Zondag 19 juni hebben zij hun gezamenlijke verjaardagen gevierd in de Boogaert. CASTRICUM - De Stichting Welzijn Castricum heeft in de zomerperiode met ingang van 15 juni aangepaste ope ningstijden. De balie van de stichting is open en bereikbaar van 09.00 tot 12.30 uur. Berichten ingesproken op het ant woordapparaat worden zo spoedig mogelijk afgehandeld. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251- 673793 of een kijkje nemen op de web site www.welzijncastricum.nl. Club X-tra: Rock-Disco ~W7~ a *i i Zaterdag 25 juni staat er weer een top eigen Rock-DJ, Len-Art zal de geliefdè g^^^A. 1#^1 a. Jk 1 a muziek van de skaters uit de speakers en Club X-tra sluit haar deuren om De boswachter leidt deelnemers aan de conferentie rond. CASTRICUM - Informatie, discussie en een korte boswandeling waren de ingrediënten van de tweede conferen tie over het buitengebied van Castricum in de Hoep. De deelnemers, raadsleden en vertegenwoordigers van de vele organisaties en bedrijven werk zaam in het buitengebied, kregen infor matie over projecten Wonen in 't Groen, het Landschap Laag Holland, Samenwerken in het Groen en de Overleggroep Buitengebied Castricum. Na een korte boswandeling met de bos wachter werden de deelnemers inge deeld in groepen om te discussiëren over verbrede landbouw. De discussie wordt nu uitgewerkt en speelt een rol in het opstellen van een nieuwe notitie over vrijkomende agrarische percelen. Burgemeester Emmens sprak tijdens haar slotwoord van een vruchtbare bij eenkomst. Zij merkte op dat alle onderwerpen die in de bijeenkomst aan de orde waren later terugkomen in de besluitvorming van het college en de raad. Deze en andere onderwerpen betreffende het buitengebied van onze gemeente worden betrokken bij het opstellen van een landschapsontwikke lingsplan. LIMMEN - Op zondag 26 juni houdt Limmen Cultuur voor de tiende keer een Kunstfietsroute door Limmen, Bakkum, Castricum, Uitgeest en Akersloot. U fietst door het prachtige Noord-Hollandse polderlandschap met de duinen op de achtergrond en stapt een aantal malen af om te genieten van tentoonstellingen en concerten. Op Uitgeesterweg 31 in Limmen (stop nummer 14) bevindt zich Galerie De Boerderij. In de authentieke dors van deze ruim 130-jaar oude stolpboerderij van de familie Groot hebben Esther van Tilburg en Karei Hoogkamp een sfeervolle expositie ingericht. Esther stelt, evenals voorgaande jaren, weer een hele nieuwe collectie schilderijen ten toon, en Karei zal zijn bijzondere collectie houten koffertjes presenteren. Esther van Tilburg Kleur, kracht en sprankeling zijn ken merken die haar werk typeren. Na de bloemrijke taferelen van vorig jaar kunt u nu geheel ander werk verwach ten! Dieren - in beweging- spelen een voorname rol in deze nieuwe werken. Vooral paarden en windhonden vor men een grote bron van inspiratie, uit gevoerd in rake penseelstreken, geïso leerd van of juist geintegreerd in hun omgeving. De technieken die gebruikt zijn varieren van acrylverf op (rijst) papier tot olieverf op doek. Esther is continue op zoek naar het juiste even wicht tussen kleur, vlak en lijn. Met deze middelen weet zij de perfecte sfeer te scheppen en de juiste snaar te raken. Uiteraard zullen tevens enkele recente portretten niet ontbreken. In de 'binnenbarg' hebben cursisten van Schilderclub De Boerderij hun eigen tentoonstelling ingericht, met hun onder begeleiding van Esther ver vaardigde werkstukken. Karei Hoogkamp Een timmerman maakt alles van hout, zelfs zijn kunst. In het timmervak leer de Karei kijken en vormgeven als de beste. Na een woelip leven in de noli- tiek ging hij aquarelleren, maakte hij beelden en tegelijkertijd ook koffertjes. Hij laat zich inspireren door vormen en modellen die hij vindt passen bij de mensen voor wie hij de koffertjes maakt. Soms laat hij zich leiden door zomaar een inval bij het zien van iets om hem heen: een stoel, een kast, een papieren tas, een schilderij, een bloem. In De Boerderij stelt hij een groot gedeelte van zijn collectie koffertjes ten toon Bij goed weer kunt u op het erf rondom De Boerderij, onder de (stevige) klan ken van de band Back in Business, genieten van een kopje koffie of thee, glaas je wijn, fris of bier. CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord, afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Gevonden in Castricum: tien keer sleu tels, gsm Samsung, knuffelkonijn, giro pas op naam, bruin kinderribjack, twee potten met bolconiferen, gouden trouwring, Blokker- en Hema-tas met kleding, deel ornament hortensia, goudkleurig dameshorloge, leesbril, borden uit tuinen van NH-landschap, fietscomputer, zwarte portemonnee, medaille avondvierdaagse. Gevonden in Akersloot: bril met brons kleurig montuur. Gevonden in Limmen: roze leesbril in zwarte koker. LIMMEN - Op donderdag 23 juni hoopt Harold Versteege zijn conserva toriumopleiding 'HaFaBra directie' af te ronden. In de Corneliuskerk van Limmen zal hij Harmonie Excelsior dirigeren voor zijn examenconcert. Harold Versteege (33) begon in 1981 als slagwerkleerling bij Muziek vereniging Excelsior. Hij kreeg les van Jan de Goede en kon al snel meespelen bij de Harmonie en sloeg daar zijn par tijtjes op drumstel, grote trom of pau ken. Drie jaar later is hij begonnen op orgel bij Peter Rijs, gevolgd door piano. In diezelfde tijd is Harold gaan compo neren. Hierbij heeft hij veel steun gekregen van Marcel Baars. De Culturele Raad Limmen vroeg hem een werk te componeren voor orgel en hobo, dat is uitgevoerd door Peter Rijs en Ikina van der Aar. Sinds 1997 heeft Harold de directie over de Slagwerkgroep van Excelsior. Hij heeft daar onder meer het melodisch slag werk ingevoerd en daarmee het stem pel 'drumband' vaarwel gezegd. Zijn interesse voor dirigeren werd gewekt en Harold volgde een opleiding voor assistent-dirigent bij de ACKV. In 2003 begon Harold zijn conservatoriumop leiding 'HaFaBra directie' aan de hoge school InHolland te Alkmaar. Door de hoge studiedruk moest hij de Harmonie vaarwel zeggen, maar bij optredens, concerten of als invaldiri- gent kon Excelsior vaak een beroep op hem doen. Het einde van Harolds opleiding is in zicht en Muziek vereniging Excelsior is verheugd Harold te mogen steunen bij zijn exa menconcert op 23 juni. Ook is er de medewerking van Ikina van der Aar, soliste op hobo in het muziekstuk 'Concertino'. Ikina is ook lid geweest van de Muziekvereniging, is inmiddels afgestudeerd op hobo en volgt momenteel de directieopleiding aan het conservatorium. Het concert zal om 21.00 uur beginnen en rond 22.15 uur afgesloten worden met een beoordeling van de jury. CASTRICUM - Van woensdag 6 tot en met zaterdag 9 juli wordt in Castricum de avondfietsvierdaagse gereden. Grootste sponsor is rijwielspecialist Ton Kooij op het Raadhuisplein. Daar is ook het startpunt. Elke avond wordt er gestart om 18.00 uur en de zaterdag kan al om 12.00 uur weggereden wor den om de nieuwe, mooie routes te rij den. De routes zijn ook dit jaar weer gemaakt door de Castricums /Beverwijkse fietsclub Kennemer Sportief. De kosten voor vier avonden zijn drie of één euro per avond als niet alle dagen gefietst wordt. U kunt voor af inschrijven bij Ton Kooij op zaterdag 2 juli van 10.00 tot 12.00 uur. Op de startavond kunt u vanaf 17.00 uur inschrijven. Telefonisch inschrijven kan ook: 0251-650673. Enorme warmte en een hoog aanvangstempo bij de Wielerronde van Limmen. (foto: MSP) mee. Team Bakkerij Bakker werd knap derde tussen de mannenploegen en waren ook de winnaars van de eerste Dames Bedrijven Bokaal. Jeugd Net als bij de recreanten waren er bij de jeugd ook veel deelnemende meis jes. Zoveel zelfs dat de organisatie een aparte meisjeswedstrijd had uitgeschre ven die gewonnen werd door Thirza Pronk. De wedstrijd voor jeugd van zeven tot en met tien jaar werd gewon nen door Kay Pronk. De wedstrijd voor jeugd van elf en twaalf jaar werd gewonnen door Sander Schouws op de racefiets. Hij werd nog lang op de hie len gezeten door Tom van Leen die op zijn opoefiets een dappere wedstrijd reed en helaas de laatste ronde zijn hoofd moest buigen. Elite en Neo amateurs Na deze wedstrijden met heel veel deelnemers uit Limmen was het de beurt aan de Elite en Neo amateurs. Door de enorme warmte en het hoge aanvangstempo was deze wedstrijd één lange afvalstrijd, waarbij uiteindelijk maar vijftien man de finish haalde. In de kopgroep van zeven man die voor de overwinning reden, zaten onder andere Robin Koot uit Limmen en de winnaar van vorig jaar, Sander Lormans. Zij moesten het afleggen tegen de broers Degeling die omstebeurt aan vielen. In de laatste ronde reed Richard Degeling weg en won de wedstrijd voor zijn broer Danny Degeling die de sprint van het achtervolgende groepje won. Robin Koot werd zevende. Uitslagen Wielerronde van Limmen: Jeugd 7 tot en met 10: Jongens: 1. Kay Pronk, 2. Sjoerd Zomerdijk, 3. Shane Broeders. Meisjes: 1. Kaylee Broeders. Jeugd 11 en 12 jaar: Jongens: 1. Sander Schouws, 2. Dylan de Vries, 3. Tom van Leen. Meisjes: 1. Thirza Pronk, 2. Rosa Min, 3. Denise Buys. Recreanten: 1. Denny Rijk, 2. David Vonka, 3. Arie de Graaf, 4. Nico Zomerdijk, 5. Jeroen Verlaan, 6. Jeroen Butter, 7. Tom Beentjes, 8. Robert de Groot, 9. Kees Denneman, 10. Anne Wildt. Bedrijvenbokaal Heren: 1. Team Zeebad Castricum, 2. Team Garage Dirk van der Steen, 3. Team Bakkerij Bakker. Bedrijvenbokaal Dames: 1. Team Bakkerij Bakker. Junioren: 1. Jan Hopman (Egmond Binnen), 2. Dennis van der Winden, Dennis van Gaveren. Amateurs: 1. Richard Degeling (Hoogkarspel), 2. Danny Degeling (Lutjebroek), 3. Bertil Klootwijk (Spaarndam), 4. Ruud Pronk, 5. Sander Lormans (Heemskerk), 7. Robin Koot (Limmen), 12. Arnoud Koot (Limmen), 15. Bram Bruschke (Limmen), 17. Patrick Kops (Heiloo). CASTRICUM - De aanschaf van een nieuwe mobiele telefoon, tv, radio, video, cd- of dvd-speler of magnetron hoort een mens blij te maken. Maar helaas, dit gaat vaak niet op omdat mensen zich eerst door de uitgebreide handleidingen heen moeten worstelen. De bediening van moderne (huishou delijke) apparaten wordt steeds inge wikkelder. Zelfs met een gebruiksaan wijzing lukt het veel mensen niet de apparaten te laten doen wat ze allerriaal kunnen. Zeker zij die niet zijn opge groeid met de moderne elektronische apparatuur, komen vaak in de knoop met de vele knoppen. Dan komt het Knoppenproject in actie. De vrijwilli gers van het Knoppenproject zijn men sen voor wie de moderne (huishoude lijke) apparaten geen geheimen heb ben waar zij met een handleiding niet uit kunnen komen. Hoe gaat het in de praktijk? Stel iemand heeft een nieuwe video of tele foon gekocht met de gebruikelijke uit- CASTRICUM - LIA staat voor Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm. Lia is ook de geograaf die onder ande re excursies organiseert en begeleidt. Vrijdag 24 juni kunt u met LIA een wandeling maken langs de binnenduin rand van Bakkum. Tijd: van 18.30 tot 22.00 uur. Lopend langs de binnenduin rand van Bakkum komen we diverse landschappen tegen. De Zanderij, waar veel duinzand is afgegraven is met de bollenvelden een van de voorbeelden hoe bewoners in de duinrand actief zijn. Duin-en-Bosch laat een totaal andere wijze van benutting zien. Hoe de oorspronkelijke overgang van de duinep naar het achterliggende land verliep zien we bij de nollen van het Koningsbos. Door de overgangssituatie van duin naar polder biedt de rand veel mogelijkheden voor een rijke flora en fauna. Er zijn hier dan ook diverse natuurontwikkelingsprojecten. Om deze projecten van zuiver duinwater te voorzien zijn speciale maatregelen genomen om de waterhuishouding te regelen. Langs de binnenduinrand lig gen de oude 'geesten' met hun eigen dijkjes. Er wordt naar het viaduct over het spoor gelopen om een mooi uitzicht te hebben over onder andere de Schulpvaart, een restant van een oude kreek/riviertak in het OerlJ-gebied. Startpunt: achterkant van het station Castricum. PWN-duinkaarten is nood zakelijk. Kosten: 6,50 euro (inclusief excursieboekje). Zie ook: www.ontdeknoordholland.nl. LIMMEN - De politie in Heiloo is op zoek naar getuigen van een mogelijke brandstichting. Op zon dagmorgen 19 juni omstreeks 03.50 uur bleek een caravan bij een woning aan de Koningsdam te Limmen in brand te staan. Uit onderzoek bleek dat de brand ver moedelijk is aangestoken. Door de brand raakte tevens een deel van de gevel van een Woning in brand. Mensen die deze nacht verdachte personen hebben gezien of gehoord worden verzocht contact op te nemen met de recherche in Heiloo, tel. 0900-8844 (lokaal tarief). gebreide handleiding en ziet door de bomen het bos niet meer, dan kan con tact opgenomen worden met het Gilde Castricum. Zij zorgen ervoor dat een handige vrijwilliger bij diegene langs komt om samen de handleiding door te nemen en de verschillende functies onder de knie te krijgen. Het Gilde heeft het er druk mee! Vrijwilligers die het Knoppenteam willen komen ver sterken zijn daarom welkom. Vrijwilligers kunnen zelf bepalen wan neer zij wel en niet beschikbaar zijn en voor welke problemen en apparaten zij benaderd kunnen worden. Wie gebruik wil maken van het Knoppenproject of als vrijwilliger wil meewerken kan zich melden bij de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5. De Centrale is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags op afspraak. Telefonisch is zij bereikbaar onder nummer 0251-656562 en het e- mailadres is VCC@welzijncastricum.nl 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. Wil je mee helpen de club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl CONQ Café: vrijdag en zaterdag Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café weer voorzien worden van top hits door de huis-dj. Met andere woorden: lekker feesten, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: inschrijven voor voetbal vier tegen vier Op verzoek van de bezoekers word er volgende week een lekker potje gevoetbald! Dit om alvast te oefenen voor het vier tegen vier toernooi op 6 juli. Meedoen? kom dan naar Conquista en schrijf je in. Bij Club kun je natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, compu terspelletjes spelen, internetten, knut selen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's: kijk op de website www.conquista.nl. 2300 Schoolkinderen deden mee aan de intocht avondvierdaagse (foto: UKP) CASTRICUM - Afgelopen week is in en rond Castricum weer de jaarlijkse avondvierdaagse gelopen. Veertien scholen, waaronder negen basisscholen, kindertehuis Antonius uit Castricum en vier scholen uit de regio Zaandam deden mee. Daarnaast heb ben nog 150 volwassenen meegelopen. De schoolkinderen uit de regio Zaandam kwamen per fiets of met de trein. Alles bij elkaar hebben 2300 kin deren de vijf of tien kilometer per avond wandelend volbracht. Met een spatje regen op donderdag is verder het weer geen spelbreker geweest. Organisator sinds 1998 Greetje Arnolds uit Castricum kan weer tevre den terugblikken op het geheel: „Iedereen was weer enthousiast. De routes waren mooi, de intocht weer leuk met de muziek van dé Windjammers. Er was zelfs een tv- ploeg van IDEE-tv uit Amsterdam. Zij maakten opnames van mensen die zij volgden in hun sport. Ik geloof dat de uitzending in oktober op tv te zien is.M Gelukkig voor de organisatie heeft ook bij de organisatie van de avöndviepj daagse de computer zijn intrede gedaan. Verwerking van aanmeldingen en het registreren en aanvragen van alle medailles gaat digitaal. De computer blijkt bij al dit rekenwerk een handig hulpmiddel. LIMMEN - Het programma voor woensdag 22 juni, vrijdag 24 en zater dag 25 juni bij JC Conquista is: Conquista kids: zaterdag 25 juni Clownslinger maken Bij Kids is het altijd een knutselfestijn op de zaterdag. Deze keer wordt er een hele lange slinger gemaakt van allerlei clowngezichtjes! Dus als je zin hebt om heel veel clowntjes te maken, kom dan naar Kids en knutsel je helemaal maf! De entree is 1 euro inclusief limonade! Conquista Kids start om 10.30 en eini digt om 12.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10