■F Rolstoelactie Rode Kruis Feestweek Zuidwester groot succes! nieuwe uitstraling Rozing werkt toe naar Ipf 1 Een RabobankHypotheek maakt het mogelijk Raad van Heiloo aan de wandel mededeling Rabobank Corneliusappartementen - Wonen in het groene hart van Heiloo Wiirai UITKIJKPOST - 22 JUNI 2005 - PAGINA 12 Willibrordus stichting in Heiloo krijgt een andere functie. Het Corneliusgebouw wordt omgetoverd in 39 appartementen. Allemaal een eigen stijl en sfeer, met prijzen afhankelijk van de oppervlakte. Behalve een aantrekkelijke projectrente hebben wij nog heel wat meer in huis als u besluit in te schrijven voor deze unieke plek. Maak een afspraak met een van onze adviseurs Hypotheek en Vermogen en maak daarna uw keuze. Even bellen met (0251) 66 25 39. Het is tijd voor de Rabobank Heiloo-Dakar Theatercafé Provadja Kledingactie bij OBS De Springschans T-' JÉÜ Afgelopen donderdag hebben velen genoten van de film Heiloo-Dakar in cafe De Wit. De 2,5 uur durende film werd bekeken op het scherm onder het genot van een drankje en een hapje. Men kreeg een goed beeld van datgene wat de Rangers tijdens hun Rally te verduren hadden gehad en daar waar nodig werd door de Rangers uitleg gegeven. De spectaculaire presentatie van de Nissan Patrols in de Loods en start uit Heiloo op 6 november 2004, de besneeuwde Pyreneëen met spekglad de wegen, de brandende Sahara en vooral de sprinkanenplaag over ruim 1000 kilometer afstand maakte indruk op de kijkers. Het uiteindelijke doel; de Patrols te schenken aan de Stichting Evenaar, de welkomstseremonie en dans en blijdschap van de lokale bevol king in Gambia gaf aan dat de missie geslaagd was. Een van de Patrols is gekocht door een arts die zijn patiënten nu op alle plaatsen kan bezoeken. Momenteel is men druk bezig met de bouw van een nieuwe eerste hulppost met opvang voor de zwaardere geval len, en dankzij de opbrengst van de vele voertuigen en sponsoring vordert dit al behoorlijk. Dokter Dirk zal eer daags contact op nemen met Sigma Coatings die als sponsor het project steunt met de verf voor binnen en bui ten. Al met al een geslaagde actie van de Rangers met steun van veel bedrij ven uit de regio en de mensen uit Heiloo. Voorlopig is met deze filmpre sentatie een eind gekomen aan dit avontuur. Indien er meer te melden valt of foto's beschikbaar komen van het ziekenhuisje dan zal dit te vinden zijn op de website van de Rangers; http://www.kamasutrarangers.qmo- tion.cc/ of in de Uitkijpost. Lex en Jolande en personeel nogmaals bedankt voor jullie gastvrijheid en steun. Het was top! Ruud, Leo, Eric, Robin en Henk Heiloo ALKMAAR - Zaterdag 25 juni zal na het optreden in Provadja een Cheesetownband optreden in het Theatercafé. Deze Cheesetown band is in principe een eenmalige formatie. Maar mocht dit zaterdag een succes blijken te zijn, wie weet wat er dan nog van komt. Maar het belooft een reuze gezellige avond te worden, dat kan niet missen met de leden van het popkoor. Zaterdag 23.00 uur aanvang concert. Entree gratis. Op 29 juni geven leerlingen van Ruby van Urk om 20.30 uur een presentatie. De leerlingen zijn van diverse leeftij den en diverse niveaus, en sommigen zitten net op les en anderen staan wekelijks op een podium met hun band. Het is dus een heel divers gezel schap. Het repertoire is van top 40 tot musical. Theatercafé, Verdronkenoord 12 (Bij Provadja), aanvang 20.30 uur. Entree gratis. HEILOO - Het Nederlandse Rode Kruis startte twee weken geleden de landelijke actie: help de gehandicapte de drempel over. Aan alle afdelingen van het Rode I^ruis in het land is gevraagd of zij wilden testen hoe het voor rolstoelgebruikers met de horeca gelegenheden in hun woonplaats gesteld is. Want ook rolstoelgebruikers willen gezellig met elkaar ergens een kopje koffie drinken, een biertje pak ken of gezellig met elkaar uit eten gaan. Zo gingen vorige week enkele bestuursleden van het Rode Kruis afdeling Heiloo met twee rolstoelge bruikers een lunch gebruiken. Dankzij de welwillende medewerking van de Stichting Rolstoelbus Heiloo werden de beide rolstoelgebruikers keurig op het afge sproken tijdstip bij horecagelegenheid Wildschut gebracht. Meteen bij het binnenkomen was het eerste obstakel al een feit. Ton Gobels heeft een hand matig bediende stoel. Hij kon zonder hulp niet over de drempel komen. Irene van Egmond heeft een tafeltje aan haar elektrische rolstoel bevestigd zitten. Zij hoefde niet perse met haar stoel onder een tafeltje te schuiven, maar daardoor waren niet alle gerech ten op tafel bereikbaar. Bij Ton was dit anders. Hij kon met zijn stoel niet onder ieder tafeltje komen. Het perso neel van Wildschut had hier echter al aan gedacht. Zij hadden heel gezellig een rond tafeltje gedekt. Tijdens de bij zondere smakelijke lunch vertelden Ton en Irene (beide MS patiënt) over hun ervaringen en de hindernissen waar zij dagelijks mee geconfronteerd worden, bijvoorbeeld te hoge drem pels, te smalle paden, obstakels, te lage tafels en niet aangepaste toiletruimtes. Het openbaar toiletgebruik in heel Heiloo bijvoorbeeld is voor hen echt een groot probleem. In het winkelcen trum 't Loo kunnen rolstoelgebruikers nergens naar een goed aangepast toi let. Ook de toiletten bij Wildschut waren niet optimaal rolstoeltoeganke lijk. De eigenaar van Wildschut had een gewillig oor voor de aanbevelingen van Irene en Ton. Er lagen al beugels klaar om in de toiletten bevestigd te worden. Iedere afdeling van het Rode Kruis gaat de opgedane ervaringen met de gehandicapten in de horecage legenheid mailen naar het landelijk bureau. Alle positieve ervaringen worden gebundeld in een boekje. Zo kan binnenkort iedere rolstoelgebruiker in het boekje nakijken waar zij zonder problemen vóór een hapje en een drankje met elkaar terecht kunnen. Het was voor alle partijen een gezelli ge, maar ook leerzame 'werklunch'. De afdeling Heiloo van het Nederlandse Rode Kruis ontwikkelt naast bijdragen aan Noodhulp ook verschillende plaat selijke activiteiten. zoals de Telefooncirkels, de Welfare en de Speel-o-theek (uitleen van onder andere aangepast spelmateriaal) en de Vakantieweken. Volgende week wordt de landelijke collecte gehouden van het Nederlandse Rode Kruis. De afde ling Heiloo houdt dit jaar geen huis- aan-huis collecte. Mocht u het werk van de afdeling Heiloo willen onder steunen dan is uw gift van harte wel kom op rekening 32.70.27.800 ten name van het Nederlandse Rode Kruis Afdeling Heiloo. HEILOO - Op dinsdag 28 juni vindt een kledingactie plaats bij zowel De Springschans Oost (Sluysweydt 9) als Centrum (Breedelaan 6). Tot en met 27 juni kunnen de gehele dag onder schooltijd oude kleding en schoenen ingeleverd worden. De opbrengst komt dit keer geheel ten goede aan de school en dus de kinderen! zaal van de Willibrordstichting waren een groot succes. Jong en oud leefden mee met de circuscapriolen op het toneel. Op vrijdag ontvingen alle leer lingen een beker met opdruk als herin nering en daarmee werd deze zeer geslaagde feestweek rond het tienjarig bestaan van de school afgesloten. HEILOO - Om gemeenteraadsleden en wethouders de gelegenheid te geven om elkaar ook eens buiten de raadszaal te zien en om Heiloo nog beter te leren kennen, vond op zater dagmiddag 11 juni een excursie plaats onder leiding van raadslid Chris Streefkerk. Het thema was: 'Een oude liefde in Heiloo' Het gezelschap kwam bijeen in de oude pastorie, zetel van de Vereniging Oud-Heiloo. Hier vertelde Streefkerk over de Kring van Heiloo, een literaire vriendenkring rond domi nee J.R Hasebroek, die in 1836 zijn intrek in de pastorie nam. Hasebroeks vrienden kwamen regelmatig in Heiloo logeren. De beroemdste was Nicolaas Beets, alias Hildebrand. Hij werd ver liefd op een zuster van zijn vriend Cornelis van Foreest, Aleida van Foreest, en trouwde ha&r. Na deze inleiding wandelde men naar het Heilooër Bos en de tuinen rond Nijenburg. De wandeling eindigde bij de Willibrordsput. Bij Rozing bent u aan het goede adres voor alles op gebied van wonen, slapen en inrichting.Naast Lian en Eugène werken beide vaders ook nog bij Rozing. (foto: UKP) HEILOO - Op woensdag 15 en don derdag 16 juni hebben leerkrachten van de Zuidwester de musical 'Spionnen in het circus' opgevoerd voor alle leerlingen en ouders. Dit betekende dat er drie keer voor een volle zaal moest worden opgetreden. Deze drie voorstellingen in de toneel- Raadslid Chris Streefkerk vertelt over de geschiedenis van Nijenburg. HEILOO - Op dit moment is het nog een 'bouwval', maar nog dit jaar zal Rozing, de zaak voor complete woninginrichting aan de Westerweg 261, heropend worden. De verkoop gaat op dit moment gewoon door. Op twee locaties, het vertrouwde pand en in een tijdelijk onderkomen op de parkeerplaats kan de klant nog steeds terecht voor meubels, bedden en woningtextiel. Lian en Eugène Rozing, sinds respectievelijk zeven en tien jaar in de zaak, steken deze familiezaak op alle fronten in een nieuw jasje maar met behoud van het vertrouwde karakter. Dat is kwa liteit en persoonlijke aandacht. Persoonlijk advies Bij Rozing bent u aan het goede adres voor alles op gebied van wonen, slapen en inrichting. Van hoofdkussen tot zitbank, van (wand)kast tot eethoek, van matras tot dressoir. Maar ook woningtextiel, tapijt, raamdecoratie en binnen- en buitenzonwering vindt u bij Rozing. Dit alles blijft in de nieuwe situatie en u vindt dit in zowel een moderne uitvoering als een tijdloze. „De basis blijft, maar er komen wel nieuwe items, de collectie zal wijzigen. Alles dus in een jasje van deze tijd. Daarnaast vinden we het belangrijk dat onze klanten nog steeds terecht kunnen voor persoonlijk advies, ook bij hen thuis. Je kunt dan wel groter willen, maar nu kunnen we zelf ook nog lekker op de werkvloer bezig zijn", volgens Lian Rozing. Hofleverancier Persoonlijk contact is één van Rozing's krachten, want er blijven nu eenmaal klanten die het moeilijk vinden om keuzes te maken. Rozing biedt ze dan de uitgangspunten. Eugène: „En klanten vinden het prettig dat er iemand van Rozing is. We zijn als enige in Heiloo ook nog eens hofleverancier. Daar zijn we best trots op. We hebben dat certifi caat verkregen in 1996 bij het 100- jarig bestaan." Naast Lian en Eugène werken beide vaders ook nog in de zaak. Tot slot nog twee col lega's in de verkoop en twee stof feerders. Met een nieuwe uitstraling, nieuw logo en nieuwe naam („Het wordt iets van Rozing Slapen en Wonen* maar het blijft nog een ver rassing") aan het einde van dit jaar bent u bij Rozing nog steeds en weer welkom!Rozing, Westerweg 261, Heiloo, tel. 072-5321738, internet: www.rozing.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12