The Butterfly Clan in Hoeve Overslot Dichter bij zee op plexiglas IVN wandeling door de Wimmenummerduinen Woensdag 13 juli jaarmarkt in Heiloo Start nieuwe groep voor rouwverwerking POTHADcST Waarom kan Nicky niet op vakantie? Bijzonder optreden uit Nieuw Zeeland in de Schulp Poëzie op muziek Timmerdorp Slot op de Hoef Fotowedstrijd Dierenbescherming Meubelstoffeerderij De Hoes HEILOO! choonheidsinstituut GRATIS J 0 i UITKIJKPOST - 29 JUNI 2005 - PAGINA 10 3 gelezen worden ra w Ambachtelijke meubelstoffeerderij Leerspecialist Antiekrestauratie NU OOK IN Wij komen uit een stoffeerdersfamilie succesvol in dit vak. Bij ons staat persoonlijk contact, kwaliteit en service hoog in het vaandel. Voor al uw stoffeerwerk, leer- en antiekrestauratie bent u in onze winkel met open atelier werkplaats aan het goed adres! OPHALEN EN TERUGBEZORGEN. ALTIJD 3 JAAR 77 Stoffeerwerk Wij stofferen o.a.: Bankstellen, fauteuils, stoelen, boot- en caravankussens en Deens dubbel stikwerk. Ook doorgezakte banken en stoelen waar de stof nog goed van is, kunnen wij opnieuw vullen,met o.a. koudschuim, veren en/of dracon. Wij hebben een grote collectie aan meubelstoffen. Restauratie Wij zijn het oude ambachtelijk werk nog niet verleerd. Wij restaureren alle soorten kasten, cabinetten, tafels, stoelen en bureaus. Tevens lijmen en verstevigen van stoelen. Ook voorzien wij stoelen opnieuw van biezen of rieten zitting. Dit alles wordt handmatig gemaakt. Houtworm verwijderen is voor ons geen probleem. Leerspecialist In leer zijn wij groots. Wij stofferen met het beste kwaliteit leer al uw banken, stoelen en chesterfield meubelen. Ook doen wij diverse leerreparaties zoals stiknaden, kleine scheurtjes en beschadigingen. Wij laten oud leer herleven.door het in te kleuren op natuur basis. Dit is alleen mogelijk in dezelfde kleur. Wij hebben een grote collectie leer op voorraad. Bel voor informatie of een vrijblijvende afspraak bij u thuis of kom even langs in onze winkel. Kennemerstraatweg 125 - 1851 BC Heiloo. K.v.K. 37119223. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Wij zijn telefonisch bereikbaar van 10.00 tot 19.00 uur, tel. 072-5324590 b.g.g 06 12381051. *Up>: QaAeoMlxm COMPLETE HUIDVERZORGING VISAGISTE, BEHANDELINGEN ZOALS ACNÉ. LYMPHE DRAINAGE ONJHAREN CAMOUFLAGE AZIATISCHE PEELING BIOSKINJETTING (vermindering'van rimpels zonder inspuiting] Bij 2 huidverzorgingsproducten van Shiseido: ÉÉN PRODUCT a 30 ml GRATIS STUUR NICKY ER EVEN TUSSENUIT! Giro 1247 3M1TJE BFTPN Nieuws rond GMOND EGMOND - Op woensdag 6 juli zal de National Band of New Zealand een concert verzorgen in dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen. De band zal optreden met de 'Maori Culture Group Aotearoa'. De National Band of New Zealand is al verschillende keren in Nederland geweest en telkens was dat vanwege het W.M.C.. (Het Wereld Muziek Concours te Kerkrade.) De laatste deelname dateert van 1985 en in dat jaar was de Nieuw Zeelandse band ook te beluisteren in De Schulp. Het optreden in Egmond-Binnen was destijds ook in de zomermaanden op een drukkend warme dag. De zaal van het dorpshuis was toen tot de laatste plaats bezet en het concert werd met zeer veel enthousiasme -begroet. De band was enkele dagen daarvoor (wereld)kampioen geworden in de top- sectie brassband. Bij de marswedstrij den verwierf de band eveneens een topklassering en hun optredens brach ten de liefhebbers in vervoering. Tijdens deze Europese tour is voor de eerste keer een Maori-group bij de band betrokken. De kaarten (op op) voor dit concert kosten aan de zaal 13,50 en in de voorverkoop 12,- per stuk. Het con cert begint om 20.00 uur en de zaal is om 19.30 uur open voor het publiek. De afloop van het optreden van de Nieuw Zeelanders zal zo rond 22.15 uur zijn. Op het programma staan verschillende onderdelen. Originele composities, solo-optredens, klassieke muziek en entertainment. Op woensdag 6 juli verzorgt de National Band of New Zealand een concert in De Schulp te Egmond-Binnen EGMOND - Na het zinderende optre den van de Egmondse formatie Tijd=Geld die afgelopen zondag samen met hun gasten John Valkering, Donald Beukers en Mark Ritsema het aanwezige publiek een onvergetelijke middag hebben bezorgd, komt op zon dag 3 juli The Butterfly Clan naar Hoeve Overslot. Emily Dickinson en Edgar Allen Poe Deze band heeft onder andere gedich ten van Emily Dickinson en Edgar Allen Poe op muziek gezet die door zangeres Christa Brouwer en zanger/gitarist Wieb Zigtema. Dit wordt op een buitengewone manier gebracht, waarbij de sfeervolle klanktapijten van Wout Volmer op fretloze bas en.Roland Verduin op gitaar door de uitstekende akoestiek van Hoeve Overslot fantastich tot hun recht komen. Dit bijzondere concert begint om 16.00 uur maar het is aan te raden om op tijd aanwezig te zijn, want: vol=vol! Teken- en schildergroep Karmel In de sfeervolle ruimte van de histori sche Hoeve Overslot exposeren de leden van teken- en schildergroep Karmel genoemd naar het voormalige nonnenklooster, waar de groep iedere woensdag - en vrijdagavond bijeen komt om vrij of naar model te tekenen of schilderen, waarbij oprichter Frits de Nooijer deze kunstenaars met raad en daad ter zijde staat. Laat u verras sen door het kwalitatief hoogstaande werk van deze groep. QJ Goede tips voor dieper zwijgen Nuttig een maaltijd samen aan zcc. Leg de Tractatus gesloten op tafel Laat de intieme ovalen van jullie iongen zich enkele malen vullen met avpnd en onverrichterzake leeglopen door keel en mond. I Overdenk uitvoerfg kwesties ais waaróm zijn we niet vierkant I of Stom? Of. wat is. op dit moment, de langzaamste vis? Eu: moetje water dat.hem bevat maar niet kart tonen ^beklagen? L Beantwoord ailc, ileor de ander niet gestelde vragen Van tien Nederlandse en Vlaamse dichters staan weer gedichten op plexiglas bij de strand afgangen en de uit/ajkplateaus in Egmond aan Zee. EGMOND - De Literaire Werkgroep Egmond heeft van de gemeente voor de derde achtereenvolgende keer sub sidie gekregen om tien gedichten op plexiglas te laten drukken. Van tien Nederlandse en Vlaamse dichters staan ze weer bij de strandafgangen en fde uitkijkplateaus in Egmond aan Zee. De borden bieden een merkwaardige ervaring om tegen de achtergrond van lucht, zee en strand te lezen hoe deze trits een inspiratiebron blijkt. Ook de keuze mag als gelukkig worden bestempeld. Zo laat Nooteboom de zee aan het woord om de dichter te manen in haar op te gaan en een gedicht te schrijven, herkent de ik-figuur bij Hoekstra in elke korrel zand een jeugdliefde, doen drie vlinders op zee aan de geheime drieëenheid van een verre geliefde denken (Slauerhoff), moeten we een maaltijd nuttigen aan zee en alle niet gestelde vragen beantwoorden (Menkveld), zweeft de twijfel'over het water (Boog), worden mensen node door de zee geduld (Van de Graft), keren wij steeds naar zee terug omdat die ons ooit als sponzen het land liet verkennen (Tritsmans), wordt er ama- retto uit schulpbreuken gedronken (Hamelink), wordt de zee een dichter wel eens te veel (Kemp) en breekt het tuimelen van taal de einder (Zijlstra). De gedichten zijn het hele seizoen, tot eind september, te bewonderen EGMOND - Gewoon lekker lopen door het duin. En onderweg uitleg krij gen over wat er groeit en bloeit door een natuurgids van het IVN. Op zon dag 3 juli om 10 uur staat de gids weer voor u klaar bij het Sportcentrum "de Watertoren" in Egmond aan Zee. De zomer is weer begonnen en veel plan ten staan in volle bloei. Met name de planten die thuishoren in het Zeedorpenlandschap waar de wande- Beelden van Ineke Achterberg Naast de schilderijen en tekeningen zijn er bovendien beelden te, zien van Ineke Agterberg en Ans Post. Deze bijzondere expositie is voorlopig ieder weekend van 14.00 tot 17.00 uur te zien in Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. CD EGMOND - Ook dit jaar organiseert Welzijn Bergen afdeling Jeugd- belangen Egmond aan den Hoef weer een Timmerdorp. Deze keer is het thema Middeleeuwen, gekozen door burgemeester Leanne Huiberts van het Timmerdorp van vorig jaar 'Bon Bini Beach'. De Timmerdorp-werk- groep is druk bezig dit thema te reali seren. Timmerdorp vindt dit jaar plaats op 26,27 en 28 juli (de eerste week van de schoolvakantie). Ook dit jaar wordt het Timmerdorp weer afgesloten met een vrijmarkt. Verder zijn er nog aller lei andere bijzondere activiteiten, maar dat wordt nog even geheim gehouden. Wel is zeker dat het weer een groot, gezellig en spannend feest wordt! Een groot aantal lokale sponsors heeft zich ling door heen gaat. Oorsilene, nachtsi lene, liggend stalkruid zijn maar een paar namen die u onderweg kunt horen. We gaan ook langs het Starrenvlak, waar altijd wel leuke vogels te zien zijn. Een verrekijker is aanbevolen. De tocht gaat door PWN gebied, een duinkaart is verplicht. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1,50 per volwassene en 1,- per kind. HEILOO - De bezoekers aan het cen trum van Heiloo kunnen op deze woensdag in juli van 10.00 tot 17.00 uur op alle mogelijke manieren kennis maken inspiratie opdoen voor de zomer. Deze vakantie zomerjaarmarkt met alles voor in huis en tuin, maar ook alle zomermode allerlei noviteiten en trends zijn vertegenwoordigd. Zoals kleding, planten, sieraden, tassen, hob byartikelen, koopjes en nog veel meer. Er zijn huis- en tuindecoraties, tuin beelden en gipsdecoraties en kera miek. Er zijn diverse crea kramen met zonnebrillen, kunst en droogbloemen. Daarnaast uiteraard alle zaken die een zomermarkt in een winkelstraat zo aantrekkelijk en gezellig maken. Na het succes van de vorige jaarmark ten van Heiloo waarin de organisatie een kilometer kramen en attracties dwars door Heiloo heeft weten te plaatsen, wordt er nu gegaan voor de anderhalve kilometer. De gehele Heerenweg- van het Stationscentrum naar Winkelhof 't Loo-, waar natuur lijk ook nog eens de wekelijks waren markt staat. Bij deze meer dan hon derd vijftig kramen en stands is er van alles te koop. Ook voor de kinderen is er deze dag veel te doen er staan diverse attracties en op de markt en er kunnen poffertjes gegeten worden er staat een suikerspin en diverse snackwagens een oliebol- lenkraam en nog veel meer. HEILOO - Vanwege de grote behoefte die hieraan blijkt te bestaan, start de Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met het RIMA binnen kort een nieuwe groep voor rouwver werking. Er is nog ruimte voor enkele mensen. De rouwgroep is bedoeld voor mensen van 55 jaar en ouder van wie de part ner is overleden en die behoefte heb ben om hun verdriet te verwerken in een groep met mensen in een soortge lijke situatie. Binnen deze groep wor den thema's besproken die spelen bij het verlies van een partner. Deze the ma's worden in overleg vastgesteld. Doordat de groepsleden in een verge lijkbare situatie zitten, kan men zich gemakkelijker in de gevoelens van elkaar verplaatsen. Wederzijdse her kenning maakt het gemakkelijker gevoelens te bespreken, wat de rouw verwerking kan helpen. De rouwgroep bestaat uit vijftien bijeenkomsten. Dit zijn tien 'praat-bijeenkomsten', waarin aan de hand van een thema voorname lijk wordt gepraat. Deze vinden om de week plaats. Naast de 'praatbijeen komsten' wordt er vijf keer met de groep een uitstapje gemaakt voor de ontspanning.- Vanuit een samenwer kingsverband tussen het RIMA en de Stichting Ouderenwerk Heiloo wordt de groep begeleid door twee begeleid sters. Als u meer informatie wilt over de rouwgroep, kunt u de Stichting Ouderenwerk Heiloo bellen, tel.. 072- 5331297 en vragen naar Mirjam Heijnis (psycholoog). Zij is op maan dag, woensdag en vrijdag op het Trefpunt aanwezig. hiervoor reeds financieel garant gesteld. Inschrijving op 6 juli Het Timmerdorp is bedoeld voor alle kinderen van Egmond aan den Hoef vanaf 6 jaar tot en met groep 8. Maximaal kunnen er 150 kinderen deelnemen. De inschrijving is op woensdag 6 juli in Dorpshuis 'de Hanswijk' vanaf 19.00 uur. Het inschrijfformulier hiervoor wordt binnenkort verspreid op de plaatse lijke scholen of is te krijgen bij het Dorpshuis. Let op: de inschrijving ver loopt in volgorde van aanmelding en vol vol! Voor verdere inlichtingen: Anneke Koopman, tel 072-5066852 of Jakob Pronk, tel. 072-5065432. REGIO - De Dierenbescherming Noord-Holland Noord houdt deze zomer een fotowedstrijd. De mooiste en beste foto's worden beloond met leuke prijzen, waaronder een excursie met een natuurfotograaf en een tegoedbon voor een fotospeciaalzaak. De beste foto wordt ook nog eens op een ansichtkaart gedrukt, zodat de winnaar deze naar al zijn vrienden kan versturen. Voor kinderen wordt apart een landelijke Kids for Animals foto wedstrijd gehouden. Met de fotowedstrijd wil de Dierenbescherming bereiken dat men sen met een andere blik naar dieren kijken. Het is de bedoeling om dieren te fotograferen in hun eigen omgeving. Of de fotograaf kan er voor kiezen om de misstanden uit bijvoorbeeld de bio- industrie op de gevoelige plaat vast te leggen. Foto's kunnen tot en met Werelddierendag (4 oktober) worden ingezonden. Daarna worden de foto's beoordeeld door een deskundige jury, waarin professionele fotografen en de Dierenbescherming zitting hebben. De prijsuitreiking vindt plaats op woens dag 9 november om 16 uur tijdens een expositie in het regiokantoor. Kinderen die willen deelnemen aan de landelijke fotowedstrijd van Kids for Animals kunnen op www.kidsforani- mals.nl informatie vinden rond deze wedstrijd. Na jurering worden de foto's van 31 oktober tot en met 11 november tij dens een expositie in het regiokantoor van de Dierenbescherming aan het publiek getoond. Het publiek kan daarbij tot en met 8 november een stem uitbrengen op wat zij de mooiste foto vinden. De foto met de meeste stemmen wint een publieksprijs. Reglement fotowedstrijd Voor deelname aan de fotowedstrijd gelden de volgende voorwaarden: - Foto's moeten op formaat 20x30 cm worden ingestuurd onder vermelding van naam, adres en telefoonnummer van de inzender. - Indien mogelijk dient ook een digita le versie van de foto te worden gemaild naar nhn@dierenbescherming.nl. - De inzender verklaart met inzending van de foto deze nadrukkelijk zelf te hebben genomen. - De inzender stemt ermee in dat de Dierenbescherming de foto kosteloos voor diverse doeleinden mag gebrui ken, uiteraard onder vermelding van de naam van de fotograaf. - De wedstrijd staat alleen open voor amateur-fotografen, dat wil zeggen: fotografen die niet zijn aangesloten bij een fotobureau of die niet eerder regelmatig hebben gepubliceerd. - De wedstrijd wordt door de Dierenbescherming regio Noord- Holland Noord georganiseerd maar staat ook open voor deelnemers van buiten de regio. Voor een actueel over zicht van de wedstrijd en de prijzen wordt verwezen naar onze website: nhn.dierenbescherming.nl. KLAAR VOOR DE ZOMER! Benen harsen wimpers verven voor E 22.50. Beauty Center Helios. 072 5334258. KEER OP KEER Bij ons vindt u: Regout, kristal, emaille, fitnessapp., gordij nen, zilver, boeken, speel goed, meubels, kleding. Maandag t/m vrijdag geopend. Ook 's avonds Depositaire Hl^EIDO Kennemerstraatweg 269 - HEILOO - 072 - 533 04 58 Hef be0iv\F woef eer idee. 0 wilt eer kdst die vee! kev"0vuiwvfe biedt Maar bet vroei oo\c eer aarWtVAst voor uw ivte- r\evr zIjva. U Weet roq wiet zeieer aar welke Vowisoori u de voorV^ew 0ee-ft. Klassiek er stijl-" vo\ eikev, o-f levev\di0 \cerser. 0 wilt dlle opties e'i0evlijk eer si eers bij elkddv zievA er er wet eev\ va^yrar over praier. 0 beri vreer dar Welkcwo bij Vava der Pdl. Or'Ze vdkwev>se^ zij va raasi ta>utkevAVAey\s ook ivAtevneu\rspecidli.stevA. Zo bevit u verzekerd var advies op waat. t-r, ors vAAaatwerk 0aat verderwart uw kast waker wij 0ebeel raar uw Wers. Ors vakwerk is uw 0arartie voor jarer\arq woorplezier. Egelskoog 8, (Bedr.terr. Beverkoog), Alkmaar, 072 561 99 34 www.vanderpalbv.nl tgelikoog MtovtMr (Mor? Openingstijden: di t/m vr 09.00 - 17.30 zaterdag 10.00 - 17.00 uur. Parkeren voor de deur Bij Nicky thuis gaat het niet goed. Vader zit zonder werk. De sfeer is gespannen. Geld voor een dagje uit is er niet. Laat staan voor vakantie. Veel kinderen als Nicky zitten de hele zomer thuis. Door werkloosheid, scheiding, ziekte, mishandeling, onderdak in Blijf-van-mijn- lijfhuizen en noem maar op, kunnen zij niet op vakantie. Terwijl juist deze kinderen ontspanning en plezier maken met andere kinderen zo ontzettend hard nodig hebben. Jantje Beton neemt het op voor deze kwetsbare kinderen. Door het organiseren en ondersteunen van vakantiekampen, dagjes uit en soort gelijke activiteiten toveren we weer een lach op hun gezicht. Ze zijn even zonder zorgen en kunnen er weer tegen. Zo voorkomen we dat ze verder in de verdrukking komen, dat ze op hulpverleners zijn aangewezen of op het verkeerde pad raken. Deze projecten kosten veel geld. Daarom vragen we u alstublieft om een bijdrage. Alleen dan stelt u ons in staat om kinderen als Nicky te blijven helpen. Dat doen we graag. Want het is fantastisch om haar weer te zien stralen van vreugde. www.jantjebeton.nl JA, ik help kwetsbare kinderen. Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Ik machtig u om per maand kwartaal O halfjaar jaar af te schrijven van het rekeningnummer hiernaast (minimaal €25,- per jaar). Ik help met een gift en machtig u om af te schrijven van het rekeningnummer hiernaast. Ik betaal mijn donatie of gift na ontvangst van een acceptgiro. Handtekening M V Straat Postcode P aats E-mail Rekeningnummer A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop naar: Jantje Beton, I Antwoordnummer 8489,3500 VW Utrecht. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel. Graag zelfs! 6083

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10