Convenant getekend tussen gemeente en Dorpsraad Bonhoeffer voldoende groen voor subsidie Getuigen brandstichting caravan gezocht Top 100 van 23 juni 1967 op Radio Castricuml05 Rob Wijngaard bedankt voor medewerking Limmen Ludiek LDHUIS Tel: 0251 - 65 70 00 Informatieavond aanpassingen Julianaweg Opsporingsprogramma Ter Plaatse op bezoek in Limmen Klanten van slager Tromp en bakker Putter krijgen zonnig ontbijt makelaars www.veldhuismakelaars.nl De Soos in juli CASTRICUM - Op zondag 3 juli wordt er een Soosmiddag gehouden voor mensen met en zonder beperking in café Sam Sam. Bij mooi weer zal De Soos grotendeels op het gezellige binnenterras van Sam Sam plaatsvin den. Tijdens De Soos zal binnen of buiten door dj's muziek van nu en uit de jaren tachtig en negentig gedraaid worden. Ook is er weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poolen of te sjoelen. De Soos is vanaf 14.00 uur. Adres café Sam Sam: Dorpsstraat 75 in Castricum. Sam Sam is toegankelijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Anna Dekker en Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. JC Conquista Agenda LIMMEN - Het programma voor woensdag 29 juni, vrijdag 1 en zaterdag 2 juli bij JC Conquista is: Conquista kids: Zaterdag 2 juli Sokpop maken Bij Kids is het altijd een knutselfestijn op de zaterdag. Deze keer wordt er een pop van een sok gemaakt. Hiermee kun je heerlijk poppenkast spelen en je mag zelf weten welk dier of poppetje je gaat maken. Dus als je zin hebt om poppen kast te spelen, kom dan naar Kids en knutsel je helemaal maf! De entree is 1 euro inclusief limonade. Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Casino Zaterdag 2 juli staat er weer een topac- tiviteit op het programma. Op deze avond wordt er weer gegokt in Conquista! Met roulette, Blackjack, rood-zwart en het rad van fortuin. Alle dames met een sjieke jurk of rok en alle heren met een stropdas krijgen een gratis drankje! De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. Wil je mee helpen de club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl CONQ Café: vrijdag en zaterdag Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café weer voorzien worden van top hits door de huis-dj. De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: Inschrijven voor 6 juli, voetbal vier tegen vier Op verzoek van onze bezoekers word er op 6 juli een lekker potje gevoetbald. Meedoen? Kom dan naar Conquista en schrijf je in! Bij Club kun je natuurlijk weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17. 00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk je op de website: www.conquista.nl. AKERSLOOT - De gemeente Castricum is voornemens de Juliana weg te herstraten en waar nodig aan passingen uit te voeren in het straat beeld. De weg wordt zo ingericht, dat hard rijden wordt bemoeilijkt. Er wor den echter geen drempels, plateau's of punaises aangelegd. Op woensdag 6 juli aanstaande houdt de gemeente een informatieavond over dit onderwerp in het groenonderkomen van de buiten dienst aan de Buurtweg 51 te Akersloot. De avond begint om 19.30 uur. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd. Tijdens deze avond krij gen de bewoners informatie en kunnen zij kennisnemen van de plannen welke op tekening zijn aangegeven. Tevens bestaat de mogelijkheid om vragen te stellen of opmerkingen te maken. De vragen en opmerkingen worden mee genomen in de vaststelling van het plan. De tekeningen hangen vanaf dins dag 28 juni in de bibliotheek in Akersloot ter inzage. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de projectleider, de heer A. Rodenburg. De heer Rodenburg is op werkdagen telefonisch bereikbaar op nummer 0251-661144. BAKKUM - Op maandag 27 juni ondertekenden burgemeester Emmens en Mark Meijer van de Dorpsraad Bakkum het convenant tussen de twee partijen. Het convenant is een intentieverkla ring waarin de samenwerking op hoofdlijnen wordt geregeld. Met de afspraken heeft de gemeente een offici ële partner voor Bakkumse aangele genheden, en heeft de dorpsraad een formele stem in de gemeentelijke plan nen. Bij de ondertekening waren ook wethouder Veldt en vertegenwoordi gers van de Dorpsraad aanwezig. De aanwezige vertegenwoordigers van de Dorpsraad, Theo Klören, Mark Meijer en John van Soest lieten weten aan de Bakkummer wens voor het doen versterken van de Bakkumse identiteit een concrete invulling te gaan geven. Daarnaast wil het de algemene belangen van Bakkummers vertegen woordigen waar het gaat om ontwikke lingen en plannen die van invloed zijn op het leefklimaat in de kern. Tot slot wil de Dorpsraad voor zijn bewoners de gemeentelijke informatie vertalen voor zover die van belang is voor de kern. Burgemeester Emmens en Mark Meijer van de Dorpsraad Bakkum tekenen het convenant tussen de twee partijen, (eigen foto) CASTRICUM - Het Bonhoeffer College krijgt toch subsidie voor het aanplanten van een elzensingel, een houtwal, knotbomen en het inrichten van de ecologische tuinen rond de school. Dit is het resultaat van langdu rig beraad door de toetsingscommissie van de Subsidieregeling Landschapselementen, een subsidiere geling van de provincie Noord- Holland. Vorig jaar oktober werd de aanvraag van Het Bonhoeffer College door de toetsingscommissie afgewezen. De commissie vond het bezwaarlijk dat de plannen voor het groen rondom het prominente schoolgebouw onvoldoen de aansloten bij het naastgelegen klein schalige boerenlandschap. 'De over gang tussen landelijk en stedelijk gebied is te scherp en te marginaal', concludeerde de commissie destijds. Wanneer de school de aanvraag op dit punt zou aanpassen, dan zou de com missie de aanvraag in 2005 opnieuw beoordelen. Dat is nu gebeurd met positief resultaat. Bij het aanpassen van de subsidieaanvraag heeft het Bonhoeffer hulp gekregen van Landschap Noord-Holland. Erg veel ruimte voor een ander groenplan is er niet. De strook tussen de toegangsweg en het weiland is slechts anderhalve meter. In de aangepaste aanvraag is een deel van de knotwilgen in de over gang tussen weiland en bebouwing ver vangen door een elzensingel. Dat levert een gevarieerde beplanting op met een wat zachtere overgang tussen gebou wen en weiland. Ook komt er een lan gere en bredere strook beplanting tus sen de parkeerplaats en het weiland, zodat de auto's minder in het zicht staan. De toetsingscommissie en Landschap Noord-Holland zijn het erover eens dat de situatie rondom de school een klassiek voorbeeld is van het van begin af aan onvoldoende inplannen van groene stroken bij het bouwen van bedrijfsgebouwen en bedrijventerreinen in het landelijk gebied. „Bedrijven zouden meer reke ning moeten houden met het reserve ren van ruimte in de overgang tussen gebouw(en) en het landelijk gebied. Voor natuurlijke oevers en groene stro ken met diverse soorten streekeigen bomen en struiken bijvoorbeeld, waardoor het meeste zicht op die gebouwen weggenomen wordt", zegt Filippien Koornneef van Landschap Noord-Holland. „De 'groene' gemeen te Castricum kan hierin een veel ster kere rol spelen door duidelijke voor waarden te stellen waaraan bouwplan nen moeten voldoen en bereid te zijn ruimte vrij te maken of te houden voor landschappelijk groen", is het advies van de commissie. Landschap Noord- Holland deelt deze mening. Nico Snel laat de schade zien aan de tv-ploeg van RTV-NH (foto: UKP) LIMMEN - Zondag 19 juni overkwam het echtpaar Snel uit Limmen een ware nachtmerrie. Enkele uren voordat zij voor vier weken zouden vertrekken naar Oostenrijk, werd hun volgepakte caravan naast het huis aan de Koningsdam in brand gestoken. Waarom? En vooral door wie? Het zijn vragen waar Nico en Marjan nu snel antwoord op hopen te krijgen. Een uit gebreid onderzoek, en eerdere oproe pen in de pers door de politie hebben nog niet de 'gouden tip' opgeleverd. Aan dit rijtje wordt vanavond een item in het tv-programma Ter Plaatse van RTV N-H toegevoegd, waarvoor de opnames maandag plaatsvonden. Alhoewel de grootste schrik inmiddels is verwerkt, kan het echtpaar Snel er nog steeds niet over uit hoe iemand zoiets kan doen. Voor de camera van Ter Plaatse verwoordt Nico zijn afschuw nog eens: „Spullen zijn maar spullen, en gelukkig krijgen we het gewoon vergoed van de verzekering, maar nu zijn het de 'Wat als' gedachten die door ons hoofd spoken. Wat als we niet wakker waren gemaakt door een achterbuurman? Onze kleindochter zou die nacht bij ons logeren, omdat ze opa en oma zo lang moest missen. Wat als haar iets was overkomen? De buren even verderop hebben een baby van drie maanden oud, wat als het vuur was overgeslagen naar hun huis? Je moet er toch niet aan denken! Als deze jongeren worden gepakt, zou ik graag zien dat ze hun vrije tijd gaan besteden in het brandwondencentrum te Beverwijk. Of eens met dé slachtof fers van de brand in Volendam gaan praten. Misschien dat het dan tot hun doordringt wat ze aan kunnen richten met brandstichting." Op de plaats des onheils herinneren een dichtgetimmerd raam en flinke roetvlekken op de witgesausde buiten muur nog aan de brand, de rest is opge ruimd. In huis is een schildersbedrijf druk bezig de rookschade daar te her stellen. Maar de echte schade zit voor lopig nog wel even tussen de oren. Schrik maakt plaats voor verdriet en kwaadheid voor ongeloof, want wie doet nu zoiets? Getuigenverklaringen wijzen naar een groepje jongeren, bestaande uit een vijftal jongens en ten minste één meisje, met blond haar. De politie Noord-Holland-Noord, bij monde van woordvoerder Claudia Metz, vertelt aan de verslaggever van Ter Plaatse: „Buurtbewoners hebben gezien dat de jongeren na de brand stichting wegrenden in de richting van het bruggetje over het Stet. Dezelfde nacht zijn diverse andere vernielingen gepleegd; er is een kippenhok openge zet, er zijn spullen uit tuinen en garqges ontvreemd, en er werd een putdekstel uit de straat getrokken. Wellicht is iemand hier wakker van geworden, en heeft diegene het groepje jongeren gezien. Ook is de politie op zoek naar mensen die te maken hebben gehad met andere vormen van overlast, in het weekend van de brand, of voorgaande weekeinden. Ook hopen we dat de jon geren hun verhaal hebben verteld aan vrienden, kennissen of klasgenoten, die het vervolgens willen melden aan de politie. Het spreekt voor zich dat deze, en andere getuigen ons enorm kunnen helpen bij het oplossen van dit ver grijp." Deze mensen worden verzocht contact op te nemen met de recherche in Heiloo, telefoon: 0900-8844 (lokaal tarief). Ook op www.ter-plaatse.nl kunt u uw reactie kwijt. Deze komt bij de politie terecht en wordt vertrouwelijk behandeld. Anoniem melden kan ook via M (Meld Misdaad Anoniem) op tel. 0800-7000. De uitzending van het opsporingsprogramma Ter Plaatse is elke woensdag om 18.35 uur te zien op RTV N-H. Het programma wordt ver volgens elke uur herhaald. Bakker Putter en slager Tromp bij hun ontbijtgasten. (foto: MSP) Rob Wijngaard krijgt bloemen en cd uit handen van Joris Sinnige (foto: eigen foto) CASTRICUM - Bij Castricuml05 pre senteert Carry Munter normaliter op donderdag tussen 19.00 en 21.00 uur de programma's '60+' en 'Special Edition', vóór het programma 'Identified Music' (donderdag tussen 21.00 en 23.00) van Frank van Gerwen. Afgelopen week en ook deze week is Carry niet aanwezig en daarom heeft Frank besloten van de gelegenheid gebruik te maken om op deze twee donderdagen een 'Sixties Special' te presenteren. Amerikaanse Top-100 Aanstaande donderdag gaat hij vanaf 19.00 uur de Amerikaanse Top-100 van 23 juni 1967 presenteren. In deze Top- 100 komen nog jaren-50-achtige ster ren voor, zoals Al Martino, maar het is tevens de overgang naar de Flower Power met Scott McKenzie (San Francisco) en de psychedelische muziek met the Doors (Light My Fire), die allebei in deze week snel aan het klimmen zijn in de hitlijsten. Het zullen dan ook enkele uren worden van her kenning en misschien ook af en toe van verbazing. Van sommige nummers, zoals van Aretha Franklin of Jefferson Airplane, kun je je nauwelijks voorstel len dat ze al bijna 40 jaar oud zijn. Digitaliseren Voor dit programma moest Frank nog een aantal platen digitaliseren. Omdat deze platen in de loop van de jaren vaak toch wat geleden hebben, heeft hij ze met een speciaal computerprogram ma zoveel mogelijk ontdaan van ruis en tikken. En uiteraard zitten er nog mono-opnamen bij, want in 1967 wer den de singeltjes in Nederland nog niet in stereo uitgebracht. Op donderdag 30 juni is alles weer 'gewoon' en kun je weer luisteren naar de vertrouwde pro gramma's van Carry Munter. Castricum 105 is te beluisteren In de ether op 105.0 FM. Op de kabel in Castricum en Bakkum op 104.5 FM en in Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Of kijk voor meer informatie op internet: www.castricuml05.nl CASTRICUM - Afgelopen zaterdag was Rob Wijngaard, zanger en schrijver van het Stapel Lied van Limmen Ludiek, opnieuw op bezoek in het pro gramma Rooie Oortjes Radio. Daar kreeg hij uit handen van Joris Sinnige van de CalToplO een speciale ingelijste cd overhandigd. Hij kreeg deze 'niet alleen voor het behalen van de nummer één positie in de Cal ToplO, maar ook voor zijn geheel belangeloze medewer king aan de recordpoging van Limmen Ludiek. De zanger was aangenaam ver ast met zijn cadeau. Er kan overigens nog steeds gestemd worden op het sta pellied van Rob Wijngaard. Dit kan op de site www.castricuml05.nl. Je kunt hier overigens ook stemmen op andere artiesten. Luister elke zaterdag naar Rooie Oortje Radio tussen 12.00 en 15.00 en naar de Cal ToplO, met de 10 populairste platen uit de Cal en omstre ken, tussen 15.00 en 16.00 öp Radio Castricum 105. Presentatie Geesterduinvisie CASTRICUM - Donderdag 23 juni zijn in een openbare bijeenkomst in het gemeentehuis in Castricum drie plan nen gepresenteerd die binnen de visie Geesterduin passen. Het gaat om de vernieuwbouw van het gemeentehuis, plannen voor een nieuw Toonbeeld/ Geesterhage en plannen voor het her structureren van het winkèlcentrum Geesterduin. Dit zijn conceptplannen die nog verdere uitwerking behoeven. Op de presentatie kwamen ongeveer honderd mensen af. Misschien heeft u de presentatie gemist of wilt u deze nog eens rustig bekijken op papier. Dan kunt u in het gemeentehuis van Castricum en in de gemeentelijke loca tie in Limmen een informatiemap inkij ken. Op donderdag 30 juni staat de ont wikkelingsvisie Geesterduin als be- spreekstuk op de agenda van de raad. REGIO - Is het niet heerlijk om in goed gezelschap aan te schuiven aan de ontbijttafel gevuld met heerlijke broodjes, dito beleg en een lekkere bak koffie of thee? Dat overkwam buurtge noten en klanten van slager Tromp en bakker Putter. Bakkerij Putter met vestigingen in Uitgeest, Limmen en Akersloot en slagerij Tromp bestonden 150 en 100 jaar. Dat vierden ze met een zonnig ontbijt op zondag 26 juni. Vijf generaties bakkers Tientallen genodigden zaten aan de lange tafel in de Lange Buurt. Huidige eigenaar Willem Putter liep met een 'big smile' rond om het iedereen naar de zin te maken. Zijn vader, Wim Putter, was ook van de partij. Ze wisten toch even tijd vrij te maken om te ver tellen hoe het allemaal'gegaan is met de bakkerij. „Ik ben de vijfde generatie Putter in het bakkersvak. Mijn over grootvader, Jan Putter is met Maartje Baltus een bakkerij hier in Uitgeest begonnen in 1855. Hun oudste zoon heeft dat voortgezet in Akersloot en de jongste, Hein, hier in Uitgeest. Mijn opa, Anton Putter, kwam daarna, toen mijn vader Wim Ik ben in 1994 in de zaak gekomen, de vijfde generatie dus. In 1999 heb ik de bakkerij in Akersloot overgenomen." Het is een wat ingewik keld verhaal, maar het brood is er niet minder om. Integendeel, want het kren tenbrood van Putter is tot in Den Haag bekend volgens een van de gasten, Jaap Groen: „Putter heeft patent op zijn ronde krentenspijsbrood. Wij zijn klan ten en buurtgenoten van Putter. Via een kaartenspaaractie konden klanten punten verzamelen voor dit ontbijt, ook bij slager Tromp. En alles smaakt geweldig!" Een lid van het zangkoor komt net aanlopen vanuit de kerk en eet smakelijk een stuk tulband. „Ja, de preek duurde een beetje lang, dus ik ben wat laat! Tot slot duikt vader Wim Putter nog even in het verleden als hij vertelt: „We hebben het uitgezocht in het archief en we komen uit een geslacht van scheepsbakkers voor de walvisvaart in 1700. Hier in Uitgeest hebben we altijd in hetzelfde straatje gezeten." Op de vraag wat nou het mooie is van het bakkersvak antwoordt hij volmondig: „Je maakt elke dag een nieuw product en alle dagen is het weer op!" Mantelzorgcafé Castricum CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum vindt plaats op woensdag 6 juli. Het onderwerp is 'Wat zijn de reglementen voor het aanvragen en verkrijgen van een persoonsgebonden budget'. Een deskundige zal uw vragen beantwoorden en veel informatie ver strekken. Iedere eerste woensdag van de maand houden de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in hpt Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek is gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgeno ten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aan wezig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, etcetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Gevonden en verloren voorwerpen Castricum Gevonden in Castricum: Verzekeringsplaatje Jung 938, kinder horloge rood bandje, leren mapje met rits zwart/wit, 5 x sleutels, bril, zonne bril in zwart/wit etui. Verloren in Castricum: Nokia 5140 blauw/zwart, gouden scha kelarmband met 20 diamantjes, gouden damestrouwring 07-09-63 en 12-05-62, gouden damestrouwring 20-01-68 Wim 11-11-70, halsketting met bedeltjes waaronder Eiffeltoren, dameshorloge Papilion met croco bandje, ID kaart paspoort in doorzichtig groen mapje, pasjes en ID kaart De Vries, gele porte feuille met, onder andere pasjes en ID kaart, zwarte portemonnee met onder andere OV jaarkaart, pinpas, school- pasje, geld. Verloren in Akersloot: Autosleutel in bruin mapje Bleeker. Geen zomerstop voor De Bakkerij CASTRICUM - De Vereniging Vrienden van De Bakkerij heeft weer een interessant maandprogramma samengesteld. Afwisseling staat daarbij hoog in het vaandel. Het komende weekend begint met êen eindexamen- feest, want veel jongeren hebben inmiddels de blijde boodschap ontvan gen en kunnen zich op deze avond lek ker uitleven op de klanken van dj Spook en dj Peek Puke. Op deze avond zijn natuurlijk ook alle andere weekendvier- ders welkom! Zaterdag is het aan de hip hop 'heads' om De Bakkerij op z'n kop te zetten. Het eerste feest van 'Midnight' zijn 'BumrushRadio' show op de lokale radio. Voor het eerste feest heeft hij ook meteen flink wat uit de kast getrokken. Om te beginnen: 'Mistah Twistah', de lokale maar zeer getalenteerde emcee/producer, die het publiek op zal warmen met zijn voornamelijk Engelstalige raps op zijn zelfgeprodu- ceerde beats. Mistah Twistah is al bezig met zijn eigen muziek te maken sinds 1999 en hij zal laten zien en horen dat er in die tijd heel wat vooruitgang is geboekt. Als hoofdact voor de avond heeft hij 'Spacekees Terilekst' gere geld. Twee heren die in het Nederlandse Hip Hop curcuit al heel wat credit heb ben opgebouwd. Allebei als neder- landstalige emcee maar ook is Terilekst verantwoordelijk voor de producties op hun album dat net uit is en alleen maar goede recenties krijgt. Ook is er een videoclip op tv te zien van hun nieuwe single 'Ik wil een meisje'. Buiten de optredens zal de host en dj van Bumrush Radio, Midnight, de avond vullen met zijn platencollectie. Midnight heeft iede re zondagavond een eigen Hip Hop radioshow op radio Castricuml05 maar ook voor De Bakkerij is hij geen onbe kende. Midnight is daar namelijk de vaste hip hop dj. Midnight heeft al aan gegeven dat er ook nog wel tijd zal zijn voor een 'open mie sessie'. Voor meer info: www.bumrushradio.com mail je naar bumrushradio@gmail.com. Adres: Bakkersplein 1 te Castricum, geopend op vrijdag- en zaterdagavond van 21, 00 tot 02.00. Op vrijdag is de entree gratis, op zaterdag bedraagt de entree vijf euro (drie voor leden). Internet: www.vriendenvandebakkerij .nl. Feestelijke opening De Brink CASTRICUM - De fanfare, een clown en een ijscokar komen op 7 juli naar De Brink om de opening van het vernieuwde plein luister bij te zetten. De wethouders Veldt en Könst verrichten rond 17.10 uur de officiële opening. Angela van der Voort, Pauline van Ginkel, Marcel Kranendonk en Samara Lute werden uitgeroepen tot winnaar van de teken- en opstelwedstrijd over de toe komst van Castricum. (eigen foto) irïrAru'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12