Ruiters en hun plaats op de weg Informatieavond herinrichting sportcomplex HSV-Maalwater Inloopavond Oosterzij r p. 9/10 JULI ERVAAR H ADVERTEREN? webwijzer a jËDE' HEILOO WÊÈÊmMfr mm Op zoek naar (5 werk???? UITKIJKPOST - 29 JUNI 2005 - PAGINA 4 T» J A Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In ons verkeer zijn ruiters en koetsiers ook volwaardige weggebruikers, evenals automobilisten, motorrijders, vrachtwagenchauffeurs, bromfietsers en fietsers. Het is echter niet bij iedere verkeersdeelnemer duidelijk wat de plaats van de ruiter op de openbare weg is, waardoor er misverstanden en soms gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. Het is daarom van belang dat alle weggebruikers goed op de hoogte zijn van de verkeersregels, zodat ook ruiters en koetsiers veilig onderweg kunnen zijn. In de recreatiegebieden Noorderneg en Zuiderneg in ons dorp zijn speciale rui terpaden aangelegd, waarlangs de dieren en hun berijders ongehinderd hun weg kunnen vinden. Maar er zijn niet overal ruiterpaden: paard en ruiter moeten dan over de openbare weg of bermen lopen. Wanneer paarden over de weg moeten lopen, ontstaan er verve lende en soms gevaarlijke situaties. Hieronder geven wij enkele praktische tips voor ruiters en koetsiers en voor andere verkeersdeelnemers Praktische tips voor ruiters en koetsiers Indien aanwezig, maak gebruik van het ruiterpad. Rijd altijd rechts op de rijbaan of gebruik als ruiter de wegberm. Wijk op 80-km wegen buiten de bebouwde kom uit naar het fietspad als de verkeersveiligheid dat vereist. Fietsers hebben op deze plaatsen wel altijd voorrang op ruiters en koetsiers. Kom niet op voetpaden en nooit op auto(snel)wegen. Mijd de drukke ver keerswegen. Neem steeds de verkeersregels in acht. Rijd geconcentreerd en let op de weg, het overige verkeer en het gedrag van uw paard of pony. Neem geen enkel risico. Geef het veranderen van richting tijdig aan. Als het schemert of donker is voer dan altijd verlichting: wit licht naar voren en rood licht naar achteren. Zorg voor goede zichtbaarheid en her kenbaarheid, door bijv. extra reflecterende materialen voor ruiter en paarden. Laat kinderen door een volwassene begeleiden. als ruiter altijd een veiligheidshoofd deksel om bij ongevallen hersenletsel te voorkomen. Tips voor andere verkeersdeelnemers Matig uw snelheid in de buurt van ruiters en koetsiers. Bedenk dat een paard paniekgevoelig is, plotseling kan schrikken en een onverwachte beweging kan maken. Rijd niet nodeloos lawaaierig langs ruiters en koetsiers, toeter niet onnodig, passeer ze niet rakelings en haal ze niet in een bocht in. Houd voldoende afstand, bijv. 5 meter, tot een ruiter of een koetsier die voor u rijdt of stilstaat bij een verkeers licht. Het passeren dient extra ruim en soepel plaats te vinden en geef een groep ruiters of koetsiers altijd vol doende gelegenheid bij elkaar te blijven bij het oversteken. Door u als weggebruiker aan boven staande gedragsregels te houden, levert u een positieve bijdrage aan de verkeers veiligheid. Wij rekenen op uw medewerking. Op donderdag 7 juli a.s. houdt de gemeente Heiloo een informatieavond over de herinrichting van het sportcomplex HSV-Maalwater. Tijdens de informatieavond is er gelegenheid om op informele wijze kennis te nemen van de plannen van de gemeente. Ook zijn er medewerkers van de gemeente en de heer T. Bullens van bureau Vollmer&Partners aanwezig om vragen te beantwoorden. De inloopavond vindt plaats in de kantine van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. U bent welkom tussen 18.00 en 20.00 uur. Direct-omwonenden al hebben op 15 november 2004 hun reactie kunnen geven op het concept Masterplan Maal water. Hun opmerkingen zijn verwerkt in de verdere uitwerking. Het concept is door bureau Vollmer&Partners verder Voor de direct-omwonenden en de ondernemers van industrieterrein Oosterzij wordt op donderdag 14 juli 2005 van 18.00 tot 20.00 uur in de kantine van het gemeentehuis, Raadhuisweg 1, een inloopavond georganiseerd over het con ceptplan revitalisering Oosterzij. Door stedenbouwkundig adviesbureau BügelHajema is een visie ontwikkeld voor het industrieterrein Oosterzij. Deze ontwikkelingsvisie is vervolgens samen met de Kamer van Koophandel, verte genwoordigers van Ondernemend Heiloo en de gemeente, verder ontwikkeld. Het resultaat hiervan is het conceptplan, dat wij graag aan u presenteren. Tijdens deze avond krijgt u de gelegen heid om te reageren op het plan. De reacties worden indien mogelijk meege nomen bij de uitwerking van het defini tieve plan. De aanwezigen bij de inloopavond zijn mevrouw C. Hiske- muller namens BügelHajema Adviseurs, de heren M. Klazema en T. de Rudder en mevrouw C. Toering namens de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. de Rudder van dde afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 80 of e-mail info@heiloo.nl. ontwikkeld en op enkele punten aange past. Het Masterplan is het stedenbouwkundig plan voor woning bouw met daarin de koppeling naar de sportvelden. Inmiddels is het Master plan Maalwater door het college van burgemeester en wethouders aange nomen. Op 11 juli a.s. wordt het Masterplan in de vergadering van de gemeenteraad behandeld. De plannen voor de herinrichting van het sportcomplex zijn uitgewerkt en er is begonnen met de uitvoering. Voor de woningbouw zijn de plannen vergevor derd en naar verwachting kan de uitvoering eind 2005 starten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. de Rudder van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 80. Raad en (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 4 juli a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 21 juni 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage op vrijdag 17 juni a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerkers van de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 4 juli a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamerstukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen Bespreekstukken 5. Instemmen met het ontwerp van de definitieve strategische visie en instemmen met de compacte samen vatting strategische visie Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 4 juli a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. 20.00 uur: verlenen bouwvergunning voor 28 clientenwoningen op het ter rein GGZ Kennemerstraatweg 464 20.30 uur: weigering bouwvergunning voor vernieuwen bestaande woning Westerweg 49A 21.00 uur: weigering bouwvergunning voor dakkapel voordakvlak Vredenoord 160 Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Meer informatie Voor meer informatie over het bovenstaande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u contact opnemen met mevr. S. Ouchene, plv. secretaris van de com missie, telefoonnummer (072) 535 66 31. Bouwen en wonen Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Boswinde 58 - vergroten woning Het Maalwater 3 - plaatsen berging bij de woning Ter inzage Bovengenoemde bouwplannen liggen met de bijbehorende stukken gedurende vier weken ter inzage van donderdag 30 juni tot 28 juli 2005 in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor de bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 23 juni 2005 Geboorten Rens J., z.v. E.B. van den Bogaard en H.A.R. Kramer; Dominique V., d.v. J.M. Crum en J. Doorenspleet; Fenna, d.v. S.H.N. Rood en M.C.H. Veldt Elders geboren Ivan, z.v. W.B.J. Wilczynski en I.M. Levering; Julia H.A., d.v. P. Jurgens en P.H. Hemmekam; Michelle H.S., d.v. P. Jurgens en P.H. Hem mekam; Amber C.L., d.v. M.J.W. Kaandorp en M.C. Bos; Joep, z.v. M. Wolterbeek en S.K. Krenning; Thijs D., z.v. A.D.J.D. van den f Heuvel en I. Boerop; Rik T.A., z.v. A.M.A. van Velzen en M.J. Borst; Wout P., z.v. T.W. Rijn beek en M.A. van der Stoop; Dymfïe, d.v. S.H. Beers en D. van der Schuur Huwelijksaangiften aangiften gereg. partnerschap D.S. Lunter en A.J. Olyrhook Molenaar; J.S. Blokker en M. Piotrowska; C.J. Beerepoot en I.M. Dekker; M. de Groot en C.S.A. Vermeulen Huwelijken gereg. partnerschappen T.J.H. van der Werff en L. Abrams; R.W. Win kelman en A. Purmer; N. Roset en C. Oerlemans; C.P. Wong en W.K. Lau Overleden A.W. Buisman; P.H. Viergever ev Hutten Elders overleden A. Cupido; K.A.P. Lantinga; S.E.H.J.M. Visser Leefomgeving Wegafsluiting Heerenweg Van donderdag 30 juni tot en met zondag 3 juli a.s. vindt het jaarlijkse kermisevene- ment aan de Heerenweg plaats. Gedurende deze periode is over de Heerenweg ter plaatse van de kermis geen doorgaand verkeer moge lijk. Wij adviseren het verkeer tijdens de kermis om te rijden via de Stationsweg, Breedelaan en de Butterlaan. Tijdelijke fietsenstalling Vanwege de bouwontwikkelingen in en rondom het stationsplein is het niet mogelijk, zoals voorheen, op het stationsplein fietsen te parkeren. Om overlast in de omringende straten te voorkomen, richt de gemeente een deel van het parkeerterrein voor de Kreek tijdelijk in als stallingsplaats voor fietsen. De gemeente richt ook een tijdelijke fietsenstal ling in tegenover Heerenweg 160. Parkeren buiten de gerealiseerde stallingsruimten veroorzaakt voor omwonenden veel overlast en is tijdens de kermis niet toegestaan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 64. r t Belangrijke nummers Alarainummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 WMI Nü proefvaren in o.a.: WM J Rhea: Console Boten en Sloepen Jr II Clever: sloepen S I l\/lA/^ Teulingen: Heiderse viet fI I Aquanaut: Motorjachten, Motorkruizers, Sportjachten juli 9-17 uur watersport totaal k juli 10-16 uur Dijk 10 - 1721 AE Broek op Langedijk Tel.: 0226 340 660 - Fax: 0226 340 201 1^1 iT^|l Voor onze 3 kantoren in N-H zijn wij op zoek naar 10 enthousiaste mensen voor in de verkoop. Leeftijd en ervaring is voor ons niet belangrijk, leergierigheid wel. Ben je i.b.v. auto en direct beschikbaar? Wil je in een bedrijf werken waar je doorgroeit en waar je starten kunt voor 2000,- p/m? Bel voor je le interview 0229 - 57 97 90 Heiloo contact v -ü'J IK9RmskMmm &Ë3M - (locale tarief) Ill

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4