Tien jaar The Change JL 11 Alzheimertuin geopend in Amberhof Ervaar 'Het Varen' bij Bijvoet Watersport Corso bioscoop: nieuwe eigenaar, nieuwe look bij Pom Pom Geslaagde schoolreis Benedictusschool wint 500 eüro met werkstuk over afval Fancy fair bij OBS De Springschans druk bezocht Oranje Fonds helpt Stichting Peuterspeelzalen Heiloo mededeling TT It UITKIJKPOST - 29 JUNI 2005 - PAGINA 6 gezelschapsspelletj es Ledenvergadering PvdA Buitenoptreden Harmonieorkest Caecilia INGEZONDEN WonenPlus Een leuke verrassing Niks moet, alles mag Computerlessen Uitkeringsgerechtigden Kijkdag voor opa's en oma's bij Kits Oonlie ittffi» wmmm§8 [SaiBBIVffj Generatiemix Brandschoon basisscholenwedstrijd Huisvuilcentrale HEILOO - De leerlingen van groep vier van de Paulusschool spelen in het najaar en in de winter om de week gezelschapsspelletjes met de bewoners van 'Vereniging Groepswonen van Ouderen Het Alternatief'. De ene, keer spelen ze op school, de volgende keer bij Het Alternatief. Zij doen dit op vrij dagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur en spelen spelletjes als ganzenbord, kwar tetten en memory. De kinderen leren hier veel van (onder andere op je beurt wachten!). De ouderen spelen al enke le jaren en beleven hier veel plezier aan, maar zoeken nu versterking. Als u het leuk vindt om mee te spelen, dan kunt u contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297 en vragen naar Mirjam Heijnis. HEILOO - Op dinsdag 5 juli om 20.00 uur houdt de PvdA Heiloo een leden vergadering in Wijkgebouw Ypsalon, de Hucht 4. Deze vergadering wordt in Ypestein gehouden om ook inwoners van deze wijk in de gelegenheid te stel len kennis te maken met de PvdA. Met het oog op de samenstelling van het ver kiezingsprogramma krijgen de inwoners de gelegenheid om actuele zaken over hun wijk naar voren te brengen. Verder zal de vergadering in het teken staan van de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2006. Iedereen die belangstelling heeft is uitgenodigd. Voor informatie kunt u contact opnemen met de secreta ris: Rob Luijten, tel. 072-5335274 HEILOO - Op dindagavond 5 juli aan staande zal het Heilooër Harmonie orkest Caecilia in de open lucht optre den. Het gezamenlijke orkest, een com binatie van jeugd- en leerlingenorkest en A-orkest onder leiding van dirigent Wim Klaver, zal een licht programma van film- en musicalmuziek en andere zomerse gezellige muziek ten gehore brengen. De locatie zal zijn: op de grens van Baetenburg en Boekenstein. Het concert is vrij toegankelijk. De aanvang is 19.30 uur en het programma zal ongeveer een uur in beslag nemen. Dus bind uw vouwstoeltje achterop de fiets, sla een plaid om en installeer u ter plaatse voor een uurtje gratis muziek van Heilooër bodem. Bij regen kan het buitenoptreden helaas niet doorgaan. HEILOO - Woensdagmiddag 22 juni om 11.30 uur ontvingen zeven scholen een cheque ter waarde van 500 euro voor het eindfeest van groep 8, als prijs in de door de NV Huisvuilcentrale N-H (HVC) uitgeschreven scholen wedstrijd 2005. De prijswinnaars van dit jaar zijn: de Prinses Margrietschool en de Eben Haëzerschool uit Den Helder, St. Wulfram uit Hoogwoud, St. Matthiasschool uit Alkmaar, St. Jan school uit Waarland, BSV School uit Bloemendaal en de Benedictusschool uit'Heiloo. Allen hebben op zeer crea tieve wijze laten weten wat ze vinden en geleerd hebben van het milieu-edu catieproject 'Brandschoon'. Thema afval Het project is speciaal bestemd voor groep 8 van de basisscholen en behan delt het thema afval, de afvalverwer king en de rol die de HVC hier in speelt. Het doel is om de kinderen bewust te maken van hun eigen gedrag met betrekking tot afval. Het is de vier de keer dat de wedstrijd is gehouden, inmiddels hebben zo'n 1000 scholen de HVC al bezocht. Mevrouw van Rossen, burgemeester van Alkmaar en juryvoorzitter reikte de prijzen uit, tijdens de feestelijke prijsuitreiking in het bezoekerscen trum van de HVC. Tevens maakte ze bekend dat de St. Jan school uit Waarland de extra prijs van 200 euro heeft gewonnen, 'Seperation'. met hun film/dans Jaarlijks doen ruim 6.000 leerlingen van de basisscholen uit Noord-Holland en Flevoland mee aan het milieu-edu catieproject 'Brandschoon'. De basis scholen die op bezoek komen bij de verbrandingsinstallatie in Alkmaar, variëren van scholen uit Breezand tot Santpoort en van scholen uit Almere tot aan scholen uit Den Helder. Maar wat vonden de kinderen nu van het project 'Brandschoon' en de excursie naar de HVC? Naar dat antwoord was de HVC zeer benieuwd. Daarom nodigde zij ook dit jaar alle scholen uit, die een bezoek hadden gebracht aan de HVC, mee te doen aan de wedstrijd. Op creatieve wijze konden de leerlin gen laten weten wat ze van het project 'Brandschoon' vinden. Dat kon een verhaal zijn, maar ook een tekening, werkstuk, kunstwerk of ander creatief idee. In de jury, onder voorzitterschap van drs. M. van Rossen, burgemeester van Alkmaar, namen plaats: Sandra de Vries, directeur Stedelijk Museum Alkmaar en Klaas de Graaf, één van de vijftien rondleiders bij de HVC. Op de vraag van de Alkmaarse burge meester van Rossum wat de kinderen 'met het gewonnen bedrag gaan doen, antwoordden de kinderen: Tets leuks, maar wat verklappen we nog niet!' The Change bestaat uit zangeres Ank Stet, Mark Jonk op gitaar, Sjaak Keijzer op bas, Frank Niemans op gitaar en Henk Jan van der Horst op drums. Toen we de eerste publicatie over WonenPlus in huis kregen, zei mijn vrouw: 'Daar moeten we lid van wor den. Dat is een goede instelling. We kunnen er zelf ook nog weieens gebruik van moeten maken.' Dus wer den we lid en mijn vrouw las trouw de Nieuwsbrief van WonenPlus. Als lid vhn de deelnemersraad van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, maakte ik een presentatie van deze dienstverle ning mee. Ik dacht: Wat goed! Niet alleen de mensen worden geholpen, ook de men sen. die de dienst verlenen kunnen er een goed gevoel bij hebben. Hun tijd en capaciteit stellen ze in dienst van mede mensen, die ze niet kennen, maar met wie ze een goede relatie krijgen. Vorige week was ik uitgenodigd voor een con ferentie WonenPlus en WMO, dat staat voor de Wet Maatschappelijke Ondersteuening, die in juli 2006 in wer king komt. Over die wet is zeker het laatste woord nog niet gezegd; ik zal er dan ook hier het eerste woord maar niet over schrijven. Maar waar ik over schrijven wil, is: mijn verwondering, dat Noord Holland zo'n veel belovende grote organisatie van vrijwilligers aan het opbouwen is. Ik deel echter de zorg van Miranda Nes-Ursem, coördinator van Heiloo: Hoe bereiken we met ons dienstenpakket de mensen, die buiten ons computerbestand staan. De men sen die veel veranderingen in de samenleving niet meer kunnen bijhou den en min of meer vereenzaamd leven, zonder veel communicatie, nog wel 'zelfstandig' thuis, maar Hoe wordt WonenPlus juist ook voor hen: het vangnet. Het oude wiel van goede buurtschap en wederzijdse dienstverle ning, die een verantwoordelijke samen leving eeuwenlang goed draaiende heeft gehouden, lijkt wel opnieuw uit gevonden te (moeten) worden. Ik had een goed gevoel, vorige week op het congres, dat Heiloo en veel gemeenten in Noord Holland met dit initiatief van WonenPlus zijn begonnen. Zeker nu 'marktwerking' de individualisering nog verder zal opvoeren. Uit het pasto raat onder ouderen weet ik: met het ouder worden wordt ook de kans op vereenzaming groter .en de angst: wie kan mij helpen als me wat overkomt. Heiloo mag er trots op zijn zo'n groot aantal dienstwillige mensen in hun midden te weten. Dat is nog meer waard dan 'wonen in het groen'. Het meldpunt is: WonenPlus Heiloo, tel. 072-5331297/ www.ouderenwerkheiloo.nl. Ph.Ouwendijk, emeritus predikant van Heiloo Heiloo Ik (82 jaar) duwde mijn rollator tegen de wat steile helling bij de flessenbak en de kledingcontainer in Ypen^tein bij C 1000. Terwijl ik de oude flessen een voor een in de bak knikkerde, voel ik opeens een hand op mijn schouder. Ik schrok me te pletter en mijn eerste reactie was meteen mijn hand op mijn portemonnee duwen. Toen draaide ik mijn hoofd om en keek in het gezicht van een aardige dame. „Schrik niet mijnheer, ik mag u namens de gemeen te deze fles wijn aanbieden, omdat u hier een voorbeeld geeft van goed milieubeleid." De fles zat in een leuke verpakking van de wereldwinkel. Een leuke geste. M.W. Maas Heiloo Leerlingen van groep 8 van de Benedictusschool kregen uit handen van de Alkmaarse burgemeester een cheque van 500 euro. HEILOO - Zin in knallende popclas sics gespeeld door een keigoeie band? Dat kan op 3 juli. Dan is de Heilooër band The Change te beluisteren in La Strada aan de Kennemerstraatweg. De band is volgens eigen zeggen dan 'ein delijk weer eens in Heiloo' en de vijf bandleden kunnen dan meteen laten horen dat ze nog net zo goed klinken als bij de start in 1996. The Change speelt popclassics vanaf de jaren 60 tot nu. Een gevarieerd reper toire van ballads, rock roll, pop en feestnummers. Gezelligheid staat voor op bij The Change. De band bestaat uit zangeres Ank Stet, Mark Jonk op (solo-)gitaar, Sjaak Keijzer op bas, Frank Niemans op gitaar („en hij sjouwt onze spullen") en Henk Jan van der Horst op drums. Met elkaar spelen ze nu dus zo'n tien jaar. Voor ieder wat wils In de oefenruimte van The Change wordt druk gesleuteld aan het repertoi re dat overigens al klinkt als een klok. „We spelen ouwe top 40 nummers. Er is voor iedereen wat bij, van jong tot oud en van versleten tot kwiek", zo vertel len de bandleden. Drummer Henk Jan en bassist Sjaak speelden eerder bij de Porcupins, ook niet onbekend. Frank zat in de band In Between. Henk Jan, Frank en Mark hebben in CCRevival gespeeld. In '95 hielden deze. bands ermee op en zijn de vijf gestart met The Change. En zeer succesvol, want ze mogen zich zo ongeveer de huisband van het Koninginnebal van Ypestein noemen en ze speelden ook vele malen op het legendarische Ypestock. Daarnaast waren ze regelmatig te horen bij Lex van der Aat. Vele feesten en partijen zijn opgeluisterd met hun muziek, vooral in Noord Holland en Friesland. Hun muziekvoorkeur gaat richting blues, ballads, rock en 'liedjes'. Ze noe men zichzelf 'echt een hobbyband'. „We zijn helemaal selfsupporting, inclusief onze eigen gezamenlijke installatie en een busje." Naast The Change heeft een aantal bandleden nog andere muzikale bezigheden. Zo speelt Mark nog in vier andere bands, Ank zingt zo hier en daar bij bands en Sjaak zit in een akoestisch duo. Tijdens de Heilooër kermis is The Change op 3 juli vanaf 14.00 uur te horen in La Strada. U swingt dan vast mee op num mers als 'Venus, Me and Bobby McGee, Iedereen is van de wereld en Brown eyed girl'. Wilt u contact met The Change, dan kunt u bellen met Henk Jan van der Horst, tel. 072-5337610 of per e-mail: hjvanderhorst@quicknet.nl. HEILOO - U kunt zich weer aanmelden voor de computercursussen die door de Stichting Belangen Behartiging Uitkeringsgerechtigden wordt gehou den voor de minima en andere belang stellenden. De cursussen gaan in okto ber van start en duren acht lessen van twee uur. De kosten bedragen voor de echte minima 10,- en voor anderen 40,- plus 2 voor lesmateriaal. De lessen worden gegeven aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo. Voor opga ve of nadere informatie kunt u zich wen den tot Joep de Boer, tel. 072-5332311. HEILOO - Op vrijdag 24 juni is de Ambertuin geopend. Een zogenaamde Alzheimertuin voor bewoners van Verpleegafdeling Amberhof en bezoe kers van de gelijknamige dagbehande ling. De Amberhof is te vinden in Zorgcentrum de Loet. De tuin is eind vorig jaar aangelegd met hulp van een aantal sponsors. De bedoeling van de tuin is dat bezoekers en bewoners een veilige tuin hebben die hen prikkelt om actief bezig te zijn of heerlijk te genieten van alle bloe men en dieren die aanwezig zijn in de tuin. Er is een loopcircuit waar bezoe kers en bewoners veilig kunnen wan delen zonder dat ze 'weg' kunnen lopen. Er wonen een aantal konijnen, kippen en er is een jeu de boules baan om actief bezig te kunnen zijn. Teamleidster Elly Zomerdijk is uiterst tevreden over het resultaat en meer nog over de reacties van de gebruikers. En die zijn het zeer met haar eens. Alzheimer „Kijk, ik zal je eerst onze huiskamers laten zien: de Margriet, Anemoon en Jasmijn. Elk met een kleine groep van ongeveer zes mensen. En dit is dan de tuin. In de tuin volgen we ook onze slo gan: Veiligheid met een zelfstandig, gevoel." Huiskamers, verpleegafdeling en de tuin zijn onderdeel van Zorgcentrum Westerhout in Alkmaar. Bezoekers en bewoners komen voor een groot deel uit Heiloo en omgeving. „Zij hebben de ziekte van Alzheimer. De een is minder in niveau dan de ander. Dat betekent dat de één minder prikkels aan kan dan iemand anders. Het, is voor hen wel heel confronte rend. Ze weten dat ze vergeetachtig zijn. Maar wij laten ze zien wat ze nog wel kunnen, wat nog wel goed gaat. Het is voor degenen die nog thuis wonen moeilijk, omdat de partner, broer, moeder zo dicht op de persoon zitten. Wij doen dit werk vanuit onze professie en kunnen verder in het pro ces. We hebben toch meer afstand. Je hebt veel geduld nodig, hoort vaak tien keer hetzelfde verhaal of ze pakken bij het helpen per ongeluk het verkeerde. Maar dat kan hier allemaal. Niks moet, alles mag." Vaste indeling De dieren zijn handtam en mogen dus rustig op schoot. Belangrijk voor de bezoekers van de tuin, want ze herken nen dit tafereeltje vaak van vroeger en het geeft stof voor een gesprekje. De dames Houtenbos, Kuijs en Min vin den het heerlijk in de tuin:„Het is hier geweldig! We helpen elkaar en genie ten van elkaar en de tuin. Die kuikens, dat is ook prachtig." Meneer de Gier luistert liever, maar zit zichtbaar mee te genieten met een lekker kopje kof fie. Elly: „Ze komen om 10.00 uur en gaan om 15.30 uur weer weg. Ze wor den met een busje gehaald en gebracht. Sommigen komen zes keer per week, weer anderen twee keer. Als thuis wonen niet meer gaat, komen ze hier op de verpleegafdeling. We heb ben een vaste indeling van de dag, eerst koffie en kleine gesprekjes aan de hand van de krant. We werken ook wel met een communicatieschrift. Bezoekers kunnen soms niet alles ont houden van wat we op de dag hebben gedaan. Dan schrijven we het op en kunnen zij of de familie het rustig nale zen." Sponsors en een fantastisch team Achter in de tuin verzorgt een pasto raal werker van Westerhout een mis met zang, dwarsfluit en keyboard. Bewoners van de verpleegafdeling zit ten heerlijk onder de grote parasols die hier en daar in de tuin geplaatst zijn, grote zomerhoeden op. Het lijkt bijna wel het paradijs. Opvallend aan de tuin is het loopcircuit. Grote grijze tegels geven aan waar men kan lopen en alles loopt in vierkanten, dus bezoekers kunnen eindeloos door blijven lopen. Goed voor de beweging dus. Drie konijnen huppelen vrolijk in hun ruime verblijf met de kippen en kui kens als buren. Elly is een tevreden mens als ze zegt:„Maar ik had dit nooit kunnen doen zonder hulp van de spon sors. Bij dezen wil ik hen dan ook bedanken en ze komen natuurlijk van middag ook op de opening. Daarnaast heb ik een fantastisch team. Anders kun je het niet, niet in je uppie." HEILOO - De openbare basisscholen De Springschans Oost en De Springschans Centrum hebben vrijdag 24 juni hun Middeleeuwse themawe- ken afgesloten met een zonnige, maar bovenal druk bezochte fancy fair. Diverse spelletjes konden gespeeld worden, allemaal in het teken van de Middeleeuwen. De kinderen konden ponyrijden en geschminkt worden. Tevens draaide het Rad van Avontuur, waarbij prachtige prijzen gesponsord door de middenstand van Heiloo, te winnen waren. Tegen aantrekkelijke tarieven konden lekkere hapjes en drankjes gekocht worden. De opbrengst komt dit keer geheel ten goede aan de school en dus de kinde ren! De afgelopen weken stonden de scholen al in het teken van de Middeleeuwen. Zo werd bij Springschans-Oost het thema geopend met het toneelstuk 'Karei en de Elegast', opgevoerd door leerkrachten. De waterspelletjes waren zeer in trek tijdens de warme, maar druk bezochte fancy fair bij OBS De Springschans HEILOO - Het Oranje Fonds heeft 10.000 toegekend aan de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (SPH). De bijdrage is bestemd voor de aanschaf van nieuw meubilair voor de peuter speelzalen Brammetje, Olleke, de Teddybeer en Pippeloentje. In het najaar van 2005 bestaat de SPH 35 jaar en mede door deze bijdrage komt een lang gekoesterde wens uit om de oude tafels en stoeltjes en kasten te vervangen door nieuw meubilair. Zo kan de SPH tijdens het. jubileum nog beter voor de dag komen, en wordt het voor de kinderen, leidsters en ouders een nog groter feest om bij één van de vier peuterspeelzalen te zijn. Grootste nationale fonds Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het ongeveer. 15 mil joen euro uit aan organisaties en pro jecten in Nederland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds sociale cohesie, participatie, integratie en sociale veiligheid en vermindert het sociale uitsluiting. Ronald van der Giessen, directeur: „Het Oranje Fonds wil graag op een duurzame manier de sociale kant van de samenleving stimuleren. Onze bij drage aan dit bijzondere project is daarvan een uitwerking. We ver wachten dat, mede door onze steun, dit project succesvol zal zijn en de lokale samenleving leefbaarder maakt." HEILOO - In de week van 11 tot en met 15 juli zijn alle opa's en oma's van harte welkom bij kinderdagver blijf Kits Oonlie. Want wat is er nu leuker dan met eigen ogen zien wat uw kleinkind allemaal beleeft op het kinderdagverblijf? Naast een rondlei ding en natuurlijk het bekijken van allerlei knutselwerken van de kinde ren is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Ook maakt Kits Oonlie graag van de gelegenheid gebruik om te laten zien wat de ISOHKZ certificering inhoudt. Kits Oonlie is sinds novem ber 2003 in het bezit van dit certifi caat dat betrekking heeft op kwa- liteits-, veiligheids-, hygiëne- en ARBO-eisen. U zult vooral ontdekken dat het kin derdagverblijf een kleinschalige en huiselijke uitstraling heeft, waar de kinderen zich erg prettig bij voelen. Dus opa's en oma's met kleinkinde ren kom naar Kits Oonlie! Voor meer informatie kunt u terecht op 072-5323578 of op onze website www.kits-oonlie.nl. REGIO - Wat is er ultiemer dan in de warme zomermaanden op het water te zijn? Daarom heeft Bijvoet Watersport zaterdag 9 en zondag 10 juli voor u een heel weekend lang allerlei modellen boten in het water liggen. Dit weekend staat Bijvoet Watersport totaal in het teken van varen. Leveranciers zoals Aquanaut, Van Teulingen, Rhea en Clever laten hun boten zien en dit keer vanaf het water. De Helderse vlet, sloepen, console boten, motorjachten en weekendkruisers komen ait weekend geheel aan bod. Naast het varen met deze luxueuze boten, hebben wij nog verschillende afmetingen rubberbo ten voor een zeer aantrekkelijke prijs in de showroom. Vanaf twee meter kunt u al mettwee personen genieten op het water van het mooie weer. Alle rubberboten hebben een handi ge tas waar je de boot in kunt opber gen, zodat het weinig ruimte in beslag neemt. Erg handig voor als je de boot mee wilt nemen op vakantie en in de winters makkelijk op te ber gen op zolder of garage. Er is weer veel te zien en te beleven bij Bijvoet Watersport tijdens het weekend van 9 en 10 juli. Graag overtuigen wij u dit weekend hoe leuk het is om watersportliefhebber te zijn. Niet alleen zorgen wij namelijk voor uw plezierige tijd van uw boot maar zor gen wij ook voor goed onderhoud aan uw boot of motor. Uw zorg wordt onze zorg, zodat u intens kan genie ten van uw zorgeloze dagen op het water. CASTRICUM - De oplettende bio scoop- of voorbijganger heeft het al lang gemerkt: er is veel veranderd aan de look van de Corso bioscoop. Sinds november vorig jaar is de bio scoop in handen van Patrick Wentink. Hij vond het tijd voor een nieuwe uitstraling. En daar is hij ruimschoots in geslaagd. Kwaliteitsfilms Patrick is geen onbekende in Castricum en Bakkum. Eerder exploiteerde hij café Het Museum en strandpaviljoen Club Zand. Nu dus een bioscoop. Patrick: „Mijn voor gangers, Piet en Jenny Wefers Betting, hadden er 32 jaar bioscoop- eigenaar-zijn op zitten. Ze zouden met pensioen gaan en zetten Corso te koop. Ik raakte met hen aan de praat en heb de stap gezet." De programmering zal hetzelfde blij ven. Dit betekent: veel kwaliteits films uit het circuit Filmhuis. De alom bekende donderdagspecials blijven en zijn ook te zien op de zondagmid dag. Corso is een van de weinige zelf standige bioscopen in Nederland. Dat betekent dat een eigenaar dus zelf keuze kan maken in films. .„Op maandag bel ik op zoek naar vrijge komen kopieën van films, want zo werkt het. Van bijvoorbeeld een film als Madagascar zijn 200 kopieën in omloop, dus dat lukt wel. Grote pre mières, daar zit je altijd bij. Maar je moet ook wel eens wachten op een kopie van een mooie kwaliteitsfilm." Kinderpartijtje Corso bioscoop staat voor mooie films en daar is ook steeds meer vraag naar volgens Patrick. Daarin onderscheidt Corso bioscoop zich ook. Daarnaast is het nu ook moge lijk om in de gezellige entourage van Corso voor of na de film onder het genot van een drankje nog even te kletsen. Het plan is nog niet klaar, want in het najaar zal de gevel meer uitgelicht worden en komt er ander belettering. Het logo heeft inmiddels een frisse oppepper gehad. En of het allemaal nog niet genoeg is, kunnen de kids in Castricum en omgeving ook hun kinderpartijtje vieren in Corso. Een leuke kinderfilm en na afloop pannenkoeken eten aan de overkant bij het Malhuis. Neem voor informatie een kijkje op de nieuwe website: www.corsobioscoop.nl of bel naar tel. 0251-652291. En wat u misschien nog niet wist: bioscoopbonnen zijn niet alleen te verkrijgen aan de kassa van Corso, maar ook bij het postkantoor en de VVV. HEILOO - Eindelijk was het dan zover, 9 en 10 juni gingen alle baby's en peuters van peuterspeelzaal/ babyopvang Pom Pom op schoolreis naar de boerderij in het Ter Coulsterbos. Om 09.00 uur werden alle kinderen verzameld bij Pom Pom zodat de taxibusjes Ken allemaal naar de oprijlaan van de boerderij in het bos kon brengen. Daar aangekomen stond paard en wagen klaar om ze verder naar de boerderij te brengen. Toen iedereen gearriveerd was in de koeienstal werd er wat lekkers gege ten en gedronken. Ook werden er jonge poesjes binnen gebracht die geaaid en geknuffeld mochten wor den. Toen was het tijd voor de koei en, kippen, schapen en konijnen, ook zij werden uitvoerig bekeken door de kinderen. De kippeneieren werden geraapt en de echte tractor stond klaar om op te zitten, voor een leuke foto. Tijdens alle activiteiten konden de kinderen in groepjes nog een ritje maken met paard en wagen. Uiteraard werd alles op camera vast gelegd! Na al deze indrukken is de ochtend afgesloten met limonade en pannenkoeken. Helaas werd het ook tijd om gedag te zeggen tegen alle lieve dieren. De schoolreis was geslaagd! Blije kinderen gingen moe, maar zeer voldaan naar huis. Voor meer informatie over peuter speelzaal en babyopvang Pom Pom kunt u bellen met Nanda, tel. 072-5320277. Sinds növember vorig jaar is de Corso bioscoop in handen van Patrick Wentink. Hij vond het tijd voor een nieuwe uitstraling. En daar is hij ruim schoots in geslaagd, (foto: UKP) IIL ck,v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6