De Duif neemt afscheid van directeur Nivon cursussen 2005/2006 I Witte banden voor het eerst in Nederland Strategische visie voor Heiloo onderwerp van raadsvergadering Vaar weg met Bijvoet Watersport Mensendieck Heiloo al weer 6 jaar aan De Bergeonstraat De ERA Expres komt naar u toe! mededeling fcfcN re HEILOO Vervolg van voorpagina Onder invloed in de auto Diefstal uit auto Overbelading Insluiping woning Bermbrandje Diefstal uit winkel Alsnog geslaagd! Afgestudeerd Vervolg van voorpagina Abert Heijn in Heiloo diervriendelijkste supermarkt van Dierenbescherming Sun Beauty Bodytrends houdt open dag Memento Mori in geheel nieuwe jas UITKIJKPOST - 6 JULI 2005 - PAGINA 6 i mmmmmmmm iiiniifi iiaiHffffl Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur J hderwijs Informatiebijeenkomst onderzoek Heiloo Plan-Oost P LITIE All BERICHTEN HEILOO WIE ZOEKT UW HUIS? Heiloo contact vervolg van pagina 4 De Geesterweg en de nieuwe opengestelde ver- keerstunnel onder het spoor de Kleis blijven gedurende bovengenoemde werkzaamheden bereikbaar. De omleidingsroute wordt met borden aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Buiterman van de Provincie Noord-Holland, telefoonnummer 06 - 53 25 02 22. Momenteel wordt er door Hevo BV een onder zoek uitgevoerd naar de onderwijshuisvesting en mogelijkheden voor een multifunctionele accommodatie in de wijk Plan-Oost. Hevo wilt u informeren en betrekken bij het onderzoek. Op 14 juli 2005 is er voor de inwoners van de wijk Plan-Oost een informatiebijeenkomst georgani seerd. De inloopavond vindt plaats in het gemeentehuis van Heiloo van 18.00 uur tot uiterlijk 20.00 uur, ingang Raadhuisweg 1. Alle inwoners van de wijk Plan-Oost worden uitgeno digd om naar de informatiebijeenkomst te komen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. G. Warmenhoven, beleidsmede werker onderwijs. Zij is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, telefoonnummer (072) 535 66 86. Er was toen sprake van enorme groei van het aantal leerlingen. Daarnaast was er nog een christelijke school en dat was De Ark. In '84 liep het leerlin genaantal terug en vertrok de directeur van de Ark. De Ark en Regenboog gin gen toen samen verder onder de naam De Duif met mij als directeur. Tien jaar later kregen we de leerlingen van de Rehobot erbij." School als gemeenschap De Duif telt op dit moment 180 leerlin gen en een aantal combinatieklassen. Hoewel Lou gekozen had voor het onderwijs vanwege het contact met kin deren, staat hij nog maar nauwelijks voor de klas. Vorig jaar stond hij nog voor groep acht en vind dat toch wel het leukste om te doen. Maar met de hele papierwinkel zoals Lou dat noemt, kan een directeur zich niet meer vrij maken om les te geven. Op de vraag wat nou het verschil is tus sen het onderwijs toen en nu antwoordt Lou: „School is nu meer een gemeen schap, vroeger werkte leerkrachten op eilandjes. Je had je eigen methodes, als het boekje uit was, was het prima. Nu werken we meer aan een doorgaande lijn, een visie. We willen bij De Duif kinderen een plek geven waar ze zich thuis voelen, veiligheid ervaren en structuur. Dat is hard nodig in deze wereld. We leven in een ZAPcultuur. Dat zie je bijvoorbeeld bij orderboe ken: op iedere bladzijde moet wel wat gebeuren. En dan nog de computer en •Noord-Holland Noord 8844 HEILOO - Vrijdagavond om 22.00 uur is een 40-jarige automobiliste uit Bergen bekeurd wegens het rijden onder invloed op de Kennemer- straatweg in Heiloo. De vrouw blies 630 ug/1 terwijl 220 ug/1 het wettelijk toegestane maximum is. De vrouw is kortgeleden ook al aangehouden voor het rijden onder invloed en moest haar rijbewijs inleveren. HEILOO - Tussen zondag 26 juni en maandag 27 juni is ingebroken in een auto op de Slootenslaan. Nadat een ruit was ingeslagen zijn diverse goe deren weggenomen. HEILOO - Op de Rosendaal is een bestelauto aangehouden welke, na controle, 2000 kilo te veel aan gewicht had aan stenen in zijn bestel auto. De lading moest na weging ter plekke worden gelost. Er is een pro ces-verbaal uitgeschreven van 255 euro. HEILOO - Tussen vrijdag 24 juni en maandag 27 juni is ingeslopen in een woning aan de Blomhof. Vermoedelijk is men door de open staande schuifpui naar binnen gegaan en heeft diverse goederen meegenomen. HEILOO - Nabij de A9 aan de Oosterboslaan was op maandag 27 juni een bermbrandje. Vermoedelijk is dit aangestoken door kinderen. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden aan het bureau of telefonisch contact op te nemen via 099-8844. De brand kon door de politie geblust worden met een deken. HEILOO - Bij een drogisterij in Heiloo zijn twee vrouwen betrapt op diefstal. Zij hadden een geprepareer de tas waarin zij diverse goederen deden. Het alarm ging echter af waarna de eigenaar de vrouwen achternaging en zij de spullen weg gooiden. De vrouwen zijn weggere den in een felgroene Mazda met Frans kenteken. het internet. Het is dan de kunst kinde ren te leren ermee om te gaan." Hoofd, hart en handen Lou komt niet uit een familie van onderwijzers, maar riep wel al heel jong dat hij meester wilde worden. Hij gaat mee op de golfbeweging van alle ver nieuwingen in het basisonderwijs. Het is volgens hem de kunst kinderen op maat te bedienén. Hij doet uitspraken als: zorgkinderen, zelfstandig werken, de school als gemeenschap en binnen het team dezelfde taal spreken. „Kinderen zijn hoofd, hart en handen. Je doet iets met kennis die erin moet, het gevoel dat je aanspreekt en je geeft ze creativiteit mee." En dan zijn er nog de leuke dingen op school als de uitstapjes. Lou heeft goede herinneringen aan het kamperen met de jeugd. „Ja, die schoolreisjes zijn de krenten in de pap. En dan merk je dat de kleuters vaak het luidruchtigst zijn", lacht Lou. Lekker niks doen Na zijn afscheid gaat Lou eerst maar eens lekker niks doen, volgens eigen zeggen. „Ik wil nog een aantal boeken lezen en heb veel klusjes te doen. Ik wil ook graag nog een keer naar Australië, zo'n geweldig land! Ik heb heel veel zin in mijn afscheid, maar ook een dubbel gevoel: dan is het echt'afgelopen. En als het dan straks 5 september is, dan merk ik het wel, denk ik." REGIO - Alsnog geslaagd aan het Jac.R Thijsse College te Castricum in het tweede tijdvak: MAVO: Patrick Rek (Akersloot), Jasper van der Laan, Kim Marcker (Castricum), Hein. Korthouwer (Heiloo). HAVO: Remco Berger, Melanie Kuijs, Mats Laan, Thomas Loots, Michelle de Maar, Mara Schijf, Liesanne Witte (Castricum), Rick Al, Lesley Amson (Heiloo), Klaas Mooij (Limmen). VWO: Roy Frinking, Maurice Lemoine (Akersloot), Jarl Hector (Castricum), Suzanne Hooijberg (Heiloo). HEILOO - Plaatsgenoot Tom Oudshoorn is afgestudeerd voor de stu die werktuigbouwkunde aan de Hogeschool InHolland te Alkmaar. HEILOO - Het programma van de creativiteits- en andere cursussen van het Nivon voor het seizoen 2005/2006 is gereed. Zoals ieder jaar is er voor gevorderden en voor (enthousiaste) beginners een breed aanbod waar een ieder iets van zijn of haar gading zal kunnen vinden. Oude en nieuwe cursussen Bijna traditioneel zijn te noemen: Aquarelleren, Tekenen en Schilderen (ook Glas in lood-schilderen), Papier technieken, Patchwork /quilten, Zonnekindpoppen, Grafische technie ken, Kalligrafie, Mandala, Origami, Keramiek en Beeldhouwen. Nieuw zijn: het breien van sokken (op veler verzoek!) naast de techniek van het Noors breien, een cursus die ook vorig jaar al op het programma stond. Verder Kettingen maken en Pools Papier-kunstknippen. Ook op verzoek is na enkele jaren weer terug het beoe fenen van de Deense snijtechniek. Workshops en excursies Er komen workshops of korte cursus sen voor Creatief met horrengaas (één les), en een Herfstworkshop met als onderwerp een paddestoelpopje vol gens het Zonnekindpoppen-principe. Voorts Kerstvouwen (origami) en Mozaïeken maken. Vanzelfsprekend de steeds gewaardeerde stedenexcur- sies: dit maal naar Schiedam, Amsterdam (2x) en Gorinchem, en de vervolgcursus Kunstgeschiedenis, waarbij nu de kunst in de 19e eeuw centraal staat. Doe-het-zelvers kunnen als vanouds weer terecht op de maandagmiddag in het Open Huis en op donderdagmor gen gaan de gevorderden van de Knipgroep gezamenlijk aan de slag. Geologie Voor inlichtingen over de activiteiten van de werkgroep Geologie kunnen belangstellende» zich wenden tot het in de advertentie vermelde adres (elders in deze krant).Voorbereidingen voor een volgende meerdaagse geolo- giereis in 2007 zijn reeds in gang gezet. Bestemd voor iedereen Er zijn cursussen voor beginners en voor (meer-)gevorderden. De meeste beginnen één maal per twee weken eind september/begin oktober 2005, de overige in januari 2006. Deelname staat open voor zowel leden als niet- leden; voor Nivon-leden geldt een gereduceerde prijs. (Materiaalkosten zijn in het algemeen niet bij de cursus prijs inbegrepen). Alle cursussen wor den gegeven in het Open Huis, 's mor gens, 's middags dan wel 's avonds. Het Open Huis is voor rolstoelers goed toegankelijk. Advertentie en cursusoverzicht Voor een overzicht van het gehele cur susaanbod wordt verwezen naar de advertentie elders in deze krant. Het programma met vermelding van cur susleiders, kosten en de juiste data wordt binnenkort toegezonden aan de leden van de afdeling Heiloo van het Nivon. Voor andere belangstellenden is dit op aanvrage kosteloos verkrijg baar bij de in de advertentie vermelde adressen. Tijdens de Uitmarkt op 3 september is het Nivon met eigen stands aanwezig. Men kan zich daar ook aanmelden en cursusleiders geven inlichtingen en demonstraties. Nieuwe missie van Heiloo De nieuwe missie van Heiloo voor de komende planperiode wordt in de stra tegische visie als volgt geformuleerd: 'Heiloo is een zelfstandige, dynamische gemeente met een hoog ambitie- en voorzieningenniveau. Heiloo organi seert de dienstverlening op een effi ciënte en effectieve wijze en zoveel mogelijk binnen de eigen gemeente grenzen. Kernwoorden zijn groen, kwa liteit, betrouwbaar en vraaggericht. Hierdoor is en blijft Heiloo een fijn dorp om in te wonen.' Ook deze for mulering riep een aantal vragen op bij de raadsleden. Want 'dynamisch', past dat woord eigenlijk wel bij Heiloo? (GroenLinks), en wat wordt eigenlijk precies bedoeld met de kernwoorden 'kwaliteit' en 'betrouwbaar'? De overheid hoort toch altijd betrouwbaar te zijn en kwaliteit te leveren? (NCPN). Burgers moeten kunnen meebeslissen Naast de inhoud van de visie, riep ook de totstandkoming van deze versie van de strategische visie een aantal vragen op. De eerdere versie is namelijk in grote lijnen hetzelfde als de vorige voorlopige versie, maar is aangepast naar aanleiding van de bijeenkomst in de Beun in maart van dit jaar. Waarvoor 800 inwoners van Heiloo een persoonlijke uitnodiging kregen, maar waarvan slechts 105 mensen op kwa men dagen. Te weinig om te kunnen spreken van een representatieve afvaardiging van de Heilooer bevol king. Willem Gomes van de NCPN vroeg zich af waarom niet is onderzocht waarom zo weinig mensen gebruik heb ben gemaakt van hun mogelijkheid om hun mening te geven over het beleid. En of het niet goed is om de bevolking alsnog een kans te geven om invloed uit te oefenen op de visie. De rest van de raad was het daar eigenlijk wel mee eens. Bijvoorbeeld via publicatie op de gemeentelijke infopagina's. Hoogbouw in Heiloo? Verder werd er inhoudelijk gediscussi eerd over de speerpunten. Zoals het hete hangijzer van hoogbouw in Heiloo. Hield Caj Oosters van de VVD nog een pleidooi voor behoud van laag bouw in Heiloo ('Omdat het zo prettig is om, na een dag te hebben doorge bracht in Alkmaar, het mooie Heiloo weer binnen te rijden'), duidelijk werd echter dat de rest van de raad daar niet zo mee zit. Mits het beperkt blijft tot twee of drie bouwlagen en de omwo nenden al in een zeer vroeg stadium op de hoogte worden gebracht van de plannen. Ook werd er gepleit voor het mijden van hoogbouw op inbreiplek- ken, maar hoogbouw in de Zandzoom vindt de raad geen punt. Op de opmer king van van Dril dat hoogbouw nooit hoger mag zijn dan de bomen naast het gebouw werd lacherig gereageerd. Na de zomer wordt de aangepaste ver sie van de strategische visie opnieuw gepresenteerd. BROEK OP LANGEDIJK - Zater dag 9 juli van 9.00 uur tot 17.00 en zondag 10 juli van 10.00 tot 16.00 uur wordt er bij Bijvoet Watersport voor het eerst een vaarshow gehouden. Een show waar iedereen, onder bege leiding, kan varen met een boot. Diverse boten zullen dit weekend in het water liggen. Sloepen, Helderse vlet, motor jachten, consoleboten en motorkruisers zijn dit weekend voor u beschikbaar. Naast deze typen boten hebben we in onze showroom ook een breed assortiment rubberboten liggen voor een zeer scherpe prijs. Dit week end is er dus genoeg keuze voor ieder een die overweegt een boot aan te schaffen. Aan de diversiteit van boten ligt het dit weekend zeker niet. Aanwezig dit weekend is Jachtwerf van Teulingen met hun Helderse Vlet. Jachtwerf van Teulingen te Schagen bouwt sinds 1962 Helderse vletten in verschillende lengtes en uitvoeringen van 3,50 - 4,50 - 6,00 - 7,00 en 9 meter met of zonder opbouw. Tijdens de show presenteert Van Teulingen de nieuwste technolo gie op het gebied van varen, namelijk hybride. Dit is een combinatie van diesel en electrisch varen. Voor meer informatie www.heldersevlet.nl, of kom langs tijdens de show. Aquanaut is dit weekend ook van de partij maar dan met heel andere typen boten. Aquanaut Yachting Holland b.v. is inmiddels al meer dan 40 jaar een begrip op het water. Het bedrijf biedt bijna alles wat te maken heeft met motorboot varen. Naast de boten is Turbo Swing ook aanwezig, dit bedrijf heeft de nieuwste uitvinding van dit moment op het gebied van waterskien en wakeboar- den. Alles draait om acceleratie, snel heid, vermogen, veiligheid en manoeuvreerbaarheid. Al 35 jaar lang is Bijvoet Watersport een vooruitstrevend bedrijf als het gaat om techniek. Zij verzorgen al het timmer- en laswerk, reparaties en onderhoud aan binnen- en buiten boordmotor. Ook kunnen zij u ten alle tijden adviseren en op weg helpen met al uw watersportvragen. Bij Bijvoet Watersport koopt u dus niet alleen een boot of motor, maar voor al; veel knowhow en service. Kortom: Bijvoet Watersport staat voor een totaalpakket aan onderhoud, legering, service en advies. Bijvoet vindt u aan de Dijk 10 in Broek op Langedijk, tel. 0226-340660 Website: www.bijvoetboatpleasure.nl HEILOO - Oefentherapie is in Heiloo al jaren een begrip. Na jaren aan de Westerweg is de praktijk per 1 juli aanstaande zes jaar aan de Bergeonstraat gevestigd. Het doel van oefentherapie Mensendieck is dat u inzicht krijgt in de relatie tussen de manier waarop u beweegt en de klach ten die u ervaart. Door het verbeteren van houding en beweging in het dage lijks leven kunnen klachten aan het bewegingsapparaat worden opgehe ven én in de toekomst worden voor komen. Denk hierbij bijvoorbeeld aan arthrose, reuma, Parkinson en adem- halings- en stressklachten. Ook kun nen tijdelijke aanpassingen in houding en beweging worden geadviseerd om het natuurlijk herstel van het lichaam te ondersteunen. Denk hierbij aan bij voorbeeld bekkenklachten en hernia. In een onderzoek wordt gekeken in welke mate houding en beweging de klachten beïnvloeden. Daarna wordt een behandelplan opgesteld. Naast houdings- en bewegingsinstructie is er ook aandacht voor algehele ontspan ning, ademhaling en stressmanage- ment. Er wordt dus verder gekeken dan de klacht en er wordt meer gedaan dan alleen symptoombestrij ding. Men gaat naar de bron: de thera peut pakt samen met u de oorzaak aan. Vindt u dit zelf ook zinvol? Dan bent u bij Mensendieck Heiloo aan het goede adres! Sinds februari kunt u nu ook bij Mensendieck Heiloo terecht voor haptotherapie (op vrij dag bij Suzan Gökemeijer, fysiothera peut en haptotherapeut) en voor sport/ontspanningsmassages (op de woensdagmiddag bij Nancy van Ham, oefentherapeut-Mensendieck). Dit is beide een mooie aanvulling op het huidige aanbod, aldus de dames oefentherapeuten. Voor vragen kunt u de therapeuten bereiken onder tel. 072-5338114. Kijk voor meer informatie op www.mensendieck-heiloo.nl. HEILOO - Vrijdag 1 juli is de Nederlandse campagne 'Maak het waar. Armoede de wereld uit' gestart. Op vrijdagochtend om 09.30 uur op het plein in Den Haag heeft premier Balkenende een witte band en petitie in ontvangst genomen. Vanaf die dag zijn in alle Nederlandse Wereldwinkels witte banden te koop. Ook Wereldwinkel Heiloo verkoopt de witte banden. Premier Balkenende kreeg de witte band en een petitie aangeboden door meer dan 35 maatschappelijke organi saties die in het Nederlands Platform Millenniumdoelen zijn vertegenwoor digd Ook was de Hofvijver gehuld in witte reddingsbanden en liep het 'Maak het waar-team' rond in Den Haag om informatie te geven en witte banden te verkopen. Miljoenen men sen dragen deze witte banden, het wereldwijde symbool tegen armoede. Op deze manier steunen zij de cam pagnes voor het halveren van de armoede in de wereld. Wereldwijd zijn campagnes van start gegaan onder de noemer 'A Global Call to Action Against Poverty'. De wereldwinkels sluiten bij deze internationale bewe ging aan die zich inzet om de millenni umdoelen te halen. Deze doelen zijn in 2000 afgesproken tussen 189 landen in de wereld en moeten ervoor zorgen dat vóór 2015 extreme armoede in de wereld is uit gebannen. In Nederland voeren de Wereldwinkels samen met het Nederlands Milleniumdoelen Platform vanaf 1 juli actief campagne om mensen te informeren over deze doelen. Het platform herinnert de Nederlandse regering aan de afspra ken die in 2000 zijn gemaakt. HEILOO - De Albert Heijn in Winkelcentrum 't Loo te Heiloo is volgens de Dierenbescherming afde ling Alkmaar en omstreken de dier vriendelijkste supermarkt in haar werkgebied. In de afgelopen maan den bezochten vrijwilligers van de Dierenbescherming in Noord- Holland Noord totaal 82 supermark ten om hun aanbod diervriendelijke producten te tellen. Zij letten hierbij op vlees, zuivel, vleesvervangers en eieren. Binnen de afdeling Alkmaar en omstreken werden in totaal 26 supermarkten bezocht. In de winnen de supermarkt telden de vrijwilligers maar liefst 128 vegetarische - en dier vriendelijke producten. Dit houdt in dat deze supermarkt ten opzichte van de andere supermarkten in het werk gebied een ruime hoeveelheid schar rel- en biologische eieren, biologi sche zuivelproducten, scharrel- en biologisch vlees en vleesvervangers verkoopt. Over de gehele regio, Noord-Holland Noord is de Albert Heijn de dier vriendelijkste supermarkt. De Albert Heijn op de Burgemeester D. Kooimanweg in Purmerend is de diervriendelijkste supermarkt in heel Noord-Holland Noord. Dit AH-fili- aal heeft met 141 artikelen het ruim ste assortiment diervriendelijke pro ducten. De Vomar scoort tevens hoog in de meeste gemeentes in Noord- Holland Noord, hetgeen verrassend is voor een relatief kleine Noord hollandse supermarktketen. Zoals de Dierenbescherming had verwacht, scoren discountsupermarkten als Aldi en Lidl in Noord-Holland Noord ronduit slecht. Op een enkele uitzondering na worden hier alleen producten uit de bio-industrie ver kocht. EKO De Dierenbescherming is blij dat op veel producten in de winnende supermarkten een biologisch etiket is geplakt, te herkennen aan het EKO- Keurmerk. Immers, dieren in de bio logische veehouderij hebben het aan zienlijk beter dan de dieren in de bio- industrie. Bio-industrie staat onder andere voor krappe huisvesting, onverdoofd castreren en weinig tot geen daglicht en geen wéidegang. In de gemeente Alkmaar is sinds enige tijd supermarkt Ekoplaza gevestigd, die uitsluitend biologische producten verkoopt. De Dierenbescherming juicht de komst van Ekoplaza van harte toe. Voorlichting De Meetlat is onderdeel van de meerjarige campagne 'Diervriendelijk Consumeren'. De Dierenbescherming overlegt hierin onder meer met de supermarktke tens en helpt mee aan een stevige uit breiding van het aanbod van biolo gisch vlees in supermarkten. Maar ook voorlichting aan de consument is een zeer belangrijke doelstelling van deze campagne. De Dierenbescher ming wil de consument bewust maken van de schrijnende omstan digheden waarin in Nederland jaar lijks ruim 400 miljoen dieren in de bio-industrie worden gehouden en van de macht die de consument zelf heeft bij het diervriendelijker maken van de Nederlandse veehouderij. Immers, consumenten kunnen met hun koopgedrag de vraag naar dier vriendelijker geproduceerde produc ten doen toenemen! Via de Meetlat Supermarkten wordt de consument goed geïnformeerd waar hij of zij diervriendelijk boodschappen kan doen. ERA HEILOO - De ERA-makelaars heb ben een nieuwe actie! De ERA Expres is een Amerikaanse schoolbus die is omgebouwd tot een mobiel kantoor. De ERA Expres is bedoeld als informatiepunt voor iedereen die iets wil weten over het kopen en ver kopen van een huis. Alle ERA-make- laars in Nederland hebben de beschikking over de ERA Expres. Hopman ERA Makelaars zal ver tegenwoordigd zijn met de ERA Expres tijdens de jaarmarkt in Heiloo op woensdag 13 juli. Loop gerust naar binnen voor een gratis advies of een gratis waardebepaling van uw woning. Daarnaast wordt er in de bus infor matie gegeven over de populaire lan delijke ERA Open Huizen Route, het unieke ERA Koper Garantie Plan® en welke presentatiemiddelen de ERA-makelaar inzet om de verkoop van een woning te bevorderen. Kom ook kijken in de ERA Expres! Voor de kinderen is er een clown aan wezig die ballonnen uitdeelt en ze kunnen een wedstrijdformulier opha len waarop ze hun droomhuis kunnen tekenen, schilderen of plakken. Voor meer informatie: Hopman ERA Makelaars, 072-5334095 of www.hopman.nu. EGMOND - Op zondag 10 juli houdt Sun Beauty eem open dag, van 13.00 uur tot 17.00 uur, waarbij het mogelijk is om uitleg te krijgen over alle mogelijke behandelingen op schoonheidsgebied. Er zijn verschil lende demonstraties. Ook zal er een cosmetisch arts (Philoderm) aanwe zig zijn om een en ander over rimpel behandelingen te demonstreren. Het beautycentrum Sun Beauty in Egmond aan den Hoef bestaat alweer twee jaar. Flet bedrijf van eigenaar Tineke Sonnenberg, gelegen op bedrijventerrein de Weidjes, heeft onlangs zelf een 'facelift' en uitbrei ding ondergaan. Dat wil zeggen een vernieuwde nagel- én hairstudio op de begane grond, en nieuwe geluids arme behandelruimtes op de eerste verdieping. De klanten kunnen hier in een rustgevende omgeving alle soorten schoonheidsbehandelingen krijgen, zoals gezichtsbehandelingen, massages, epileren, traditioneel ont haren en permanente make-up. EGMOND - De uitvaartvereniging Memento Mori heeft een moeilijke periode achter de rug. Maar met hulp van de Woningstichting Egmond en door de 200% inzet van het nieuwe bestuur komen de ledenadministra tie en de financiën weer op orde. Het gaat zo goed dat er ook gewerkt kan worden aan de toekomst. Per 1 janu ari heeft Memento Mori het Uitvaartcentrum Egmond in beheer gekregen. Dit is een eerste stap in de toekomst en geeft de vereniging de mogelijkheden voor een optimale dienstverlening. Alle moderne mate rialen voor een uitvaart zijn hier aan wezig. Een tweede stap is de vervan ging van de pakken van de dragers. Per 18 juni zijn alle dragers in een nieuw kostuum gestoken, en mooi grijs driekwart colbert met bijpassen de pantalon, roomkleurig overhemd en een mooie grijze lange jas voor de winter. Ook de uitvaartleidsters zijn in het nieuw gestoken, passend bij de persoon. Elke uitvaart is anders, dit komt door de persoonlijke wensen van de overledene, maar ook door de invulling van de uitvaart door de nabestaanden. Bijna alles is mogelijk, maar aan,alles hangt een prijskaartje. Het bestuur van Memento Mori heeft daarom een Uitvaartwensen- formulier ontwikkeld. In dit wensen- formulier kunt u van tevoren uw wensen ten aanzien van uw uitvaart vastleggen^ U kunt hierin aangeven wat voor kist, condoleance, kerk dienst, begraven of cremeren welke kleur auto, etcetera u wilt dat er gebruikt wordt. U stelt niet alleen de ceremonie samen, maar u bepaalt ook de kosten. Memento Mori verzorgt niet alleen de uitvaarten van haar leden, ook mensen die geen lid zijn kunnen gebruik maken van hun diensten. Daarnaast kunt u ook bij Memento Mori terecht voor uitgebreide en dui delijke informatie over de mogelijk heden met betrekking tot uitvaart verzekeringen. Memento Mori vindt u in Egmond aan Zee, aan de Plevierenlaan 2, tel. 072-5064073.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6