[ft HetNieuwe rijden1 kostenbesparing in stijl Jong geluk in t Beestenboetje Kansen voor de jeugd - Hoe zie jij Heiloo in 2010? vs' 4''v;y':>mHé IJ ;y - t' 4 HEILOO r hl UITKIJKPOST -13 JULI 2005 - PAGINA 4 TmMnm&fem to Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De vakantietijd staat voor de deur. Veel gezinnen vertrekken weer bepakt en bezakt naar een vakantiebestemming in het zuiden. Veel kilometers en veel benzinever bruik en dus veel extra uitstoot van uitlaatgassen. De rijstijl, die we het 'Nieuwe rijden' noemen, bespaart al gauw tien procent brandstof, is comfortabel en belast het milieu minder. De rijstijl U vraagt zich misschien af wat er mis is met uw rijstijl. Helemaal niets. Maar de techniek van auto's is in de loop der jaren sterk veranderd. En dat vraagt om een andere manier van autorijden. Zo heeft bijna elke nieuwere auto tegen woordig brandstofinspuiting. En al voldoende trekkracht bij lagere toeren tallen. U kunt dus al doorschakelen bij lagere toerentallen. Rijden bij lagere toe rentallen geeft ook meer rust en comfort voor de bestuurder en inzittenden. Zonder extra reistijd bespaart u brand stof, kosten en het milieu. Met een constante rijstijl waarbij u minder accelereert en remt, verbruikt u minder brandstof. Door afstand te houden en ver vooruit te kijken, kunt u tijdig anticiperen op veranderingen in de verkeerssituatie. Ook uw veiligheid is hierbij gebaat. Zet de motor uit als u moet wachten voor een brug of spoor wegovergang. De bandenspanning Ongeveer de helft van de automobilisten rijdt helaas met te zachte banden. Als u met de juiste bandenspanning rijdt, kunt u aanzienlijk besparen op de brandstof. Bovendien slijten uw banden minder bij de juiste spanning. Er zijn nog meer redenen om ervoor te zorgen dat uw banden de juiste span ning hebben. U rijdt comfortabeler, u heeft een betere grip op de weg en een kortere remweg. Controleer maandelijks uw bandenspanning, maar vooral voordat u met vakantie gaat. Snelheid De snelheid is van grote invloed op het brandstofverbruik en dus op de milieu belasting. Bij een snelheid van 120 km per uur verbruikt u gemiddeld 20 pro cent meer dan bij 100 km per uur. Bij 140 km per uur is het verbruik meer dan 45 procent hoger. Vooral op kortere afstanden is het verschil in reistijd nau welijks merkbaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Ton Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), telefoonnummer (072) 548 84 56. KBl .Mmras 1 lwÉr "Y v 'V Raad en (raads)commissies Welstandscommissie Op maandag 18 juli a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de Welstands commissie bijwonen op de publieke tribune, maar hebben geen spreekrecht, met uitzonde ring van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaan- vragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 4 juli 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - E.J. Potgieterweg 40, vergroten woning (dakopbouw) - E.J. Potgieterweg 49, vergroten woning - Nicolaas Beetsweg 50, vergroten woning - Heerenweg 199a, plaatsen geldautomaat 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, op vrijdag 15 juli a.s. ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van 08.00 tot 12.30 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Rectificatie Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het bouwen van een garage/berging na sloop van de bestaande berging op het perceel Het Maalwater 13. Ter inzage Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen vanaf donderdag 14 juli 2005 tot 11 augustus vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. In de nacht van vrijdag 8 juli op zaterdag 9 juli jl zijn er twee hertjes geboren in 't Beesten boetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan. Ook op 12 juli is er een hertje geboren. Zowel de moeders als de jonge hertjes maken het goed. SNMÊSS8Ê 1MH Bayershofïweg 22, reg.nr. 2005/0132 vernieuwen berging ontvangstdatum: 5 juli 2005 De Boog 13, reg.nr. 2005/0161 vergroten woning (uitbouw woonkamer en bijkeuken) ontvangstdatum: 4 juli 2005 De Boog 9, reg.nr. 2005/0159 vergroten woning (uitbouw woonkamer) ontvangstdatum: 1 juli 2005 E.J. Potgieterweg 51, reg.nr. 2005/0158 plaatsen berging ontvangstdatum: 30 juni 2005 Kanaalweg 44, reg.nr. 2005/0123 vergroten woning (slaapkamer op begane grond) ontvangstdatum: 4 juli 2005 Laan van Muijs 24, reg.nr. 2005/0165 vergroten woning en berging ontvangstdatum: 5 juli 2005 Oosterzijweg 29 D, reg.nr. 2005/0163 vergroten woning (tuinkamer) ontvangstdatum: 6 juli 2005 Er komt nieuw jeugdbeleid in Heiloo. In dat jeugdbeleid staat hoe er wordt omge gaan met de jeugd in Heiloo. De kansen voor de jeugd staan hierbij centraal. Dat gaat bijvoorbeeld over speelplekken, sportverenigingen en school, maar ook veilig heid in het verkeer en alcohol- en drugsgebruik. Ga naar www.heiloo.nl en geef aan hoe jij Heiloo in 2010 voor jongeren wilt zien. Wat is er al gebeurd? In het jeugdbeleid staan afspraken die gemaakt zijn tussen de gemeente, de jeugd zelf en de organisaties die met jeugd in Heiloo te maken hebben. Om goede afspraken te kunnen maken is de deskundigheid en ervaring van de jon geren en professionals zelf nodig. Die zijn eind mei geraadpleegd tijdens 4 ver schillende startbijeenkomsten. Er is een onderscheid gemaakt tussen beleid voor 0-12 jarigen en jongeren in de 12+ leeftijd. De bijeenkomsten met jongeren vonden plaats op het PCC en in tienercentrum Tendenz. De professionele organisaties kwamen bij elkaar in Het Open Huis. De bijeenkomsten hebben kansen en knelpunten opgeleverd. Opvallend was dat de jongeren veel nieuwe dingen aan het licht brachten. Alle ideeën zijn op 5 juli jl. besproken in twee werkgroepen. Die werkgroepen zijn samengesteld uit de deelnemers aan de startbijeenkomsten. In de werkgroep bijeenkomsten zijn ook drie scenario's gepresenteerd: mogelijke toekomst beelden over de jeugd in Heiloo. Deze scenario's zijn gebaseerd op de uit komsten van de startbijeenkomsten. Scenario's 1. Groen, actief en jong in Heiloo - de jeugd en jongeren van Heiloo hebben een actieve rol bij het bedenken, uit voeren en onderhouden van alle dingen die er voor de jeugd geregeld zijn. 2. Een goed gesprek en duidelijke regels - de gemeente behoudt wat er al is en lost knelpunten op. Rechte Hondsbosschelaan 9, reg.nr. 2005/0162 bouwen berging (tuinhuis en fietsenberging) ontvangstdatum: 7 juli 2005 W.J. Hofdijkweg 24, reg.nr. 2005/0130 plaatsen dakopbouw op woning ontvangstdatum: 6 juli 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende uitritvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft vergunning verleend voor het maken van een uitrit op de openbare weg ten behoeve van het perceel De Wildtlaan 36. ■-£ w- v v :s 3. Voor de jeugd wordt gezorgd - samen met de professionele organisa ties zet de gemeente een stevig netwerk voor jeugdzorg neer. Kies jouw Heiloo in 2010 Hoe zou jij Heiloo in 2010 voor jongeren willen zien? Wat vind jij belangrijk: bij voorbeeld dat je veilig naar school kan fietsen of dat je voor de deur kan buiten spelen? De gemeente heeft drie toe komstbeelden bedacht over hoe Heiloo er over een paar jaar uit kan zien. Welke zou jij het liefste zien? Ga naar www.heiloo.nl en stem op jouw ideeën binnen de verschillende toe komstbeelden. Jouw stem weegt ook mee bij de invulling van het uiteinde lijke beleid. Wat gebeurt er vervolgens? De opvattingen die de werkgroepen hebben over de verschillende scenario's worden in de loop van juli verwerkt in een concept-jeugdbeleid. Dit document wordt vervolgens voorgelegd aan de werkgroepen en vervolgens in sep tember aan de commissie Maatschap pelijke Zaken. Vervolgens wordt het con cept-jeugdbeleid voor de verschillende beleidsterreinen verder uitgewerkt. Als tenslotte de gemeenteraad het jeugdbe leid heeft besproken en vastgesteld, dan wordt het feestelijk gepresenteerd aan de jeugd van Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie neem contact op met mevr. A. Brouwer van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 84. Wees alert op zieke iepen! Ter inzage De uitritvergunning met bijbehorende stukken ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunning gereed is, krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afde ling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergun ning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit vergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Holleweg 125, reg.nr. 2005/0066 vergroten berging verzending: 30 juni 2005 Ronde Laan 15, reg.nr. 2005/0135 ged. veranderen woning (kozijn linkerzijgevel) verzending: 30 juni 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de pubheks- balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) ontact V*-' 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8