Geef brand geen kans: Veilig kamperen en recreëren i Doe altijd aangifte Hoe doe ik aangifte? Ëêêêm iwd HEILOO Geef brand geen kans. Barbecue brandveilig!! UITKIJKPOST - 20 JULI 2005 - PAGINA 4 wmm m .iwMi Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De zomervakantie is aangebroken en daarmee ook het buitenleven. Om veilig te kamperen en recreëren is er een aantal belangrijke zaken waar u op moet letten. Brandveilig barbecuen Plaats de barbecue op een vlakke, stevige ondergrond, zodat hij niet omver gelopen kan worden. Gebruik alleen houtskool of briketten als brandstof; dus géén (afval)hout, papier, karton en derge lijke. Bij het aanmaken van de barbecue dient u speciale aanmaakblokjes of-vloei stof te gebruiken. Spiritus, petroleum en benzine zijn levensgevaarlijk. Let op de wind. Vooral in de buurt van (party)tenten kunnen vonken makkelijk brand veroorzaken. Scherm de barbecue daarom af met een (onbrandbaar) wind scherm. Doe ook de ramen en deuren van uw caravan, bungalow of tuinhuisje dicht. Blaas nooit in het vuur maar gebruik daarvoor een blaasbalg. Pas op met licht ontvlambare materialen (kleding, haren) in de buurt van de bar becue. Houd in het bijzonder kinderen - en huisdieren - goed in de gaten. Bij brandwonden dient u deze direct mini maal 15 minuten bij voorkeur onder zacht stromend leidingwater te koelen. Bij het ontbreken van schoon water is een sloot, regenton of plas ook goed. Dek de gloeiende as af met zand en laat de barbecue op z'n plaats staan als u klaar bent met barbecuen. Ruim de as pas op als de barbecue helemaal afge koeld is. Bouwen en wonen Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres Heersmeeth 20. Ter inzage Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen gedurende vier weken van 21 juli tot 18 augustus 2005 ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verzoek hogere waarde geluidbelasting Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland voor de vaststelling van een hogere waarde ingevolge voor het oprichten van 19 huurappartementen in het Rijksmonument Pauluspaviljoen op het Willibrordcomplex aan de Kennemerstraatweg 464 en gesitueerd aan de noordzijde van de Ypesteinerlaan. Dit ingevolge de Wet Geluidhinder. De geluidbelasting ten gevolge van wegver- keerslawaai van de Ypesteinerlaan is berekend en vastgesteld op een etmaal- waarde van maximaal 60 dB(A) ter plaatse van de woningen. De toetsingswaarde na aftrek van artikel 103 bedraagt 55dB(A). De voorkeursgrenswaarde uit de Wet Geluid- Veilig omgaan met gasflessen Ga altijd uiterst zorgvuldig te werk bij het installeren, aansluiten, wisselen en gebruiken van gasflessen. Neem uitge breid de tijd om de gebruiksaanwijzing en veiligheidsvoorschriften voor gas flessen en gasapparatuur door te nemen. Als u er niet uitkomt, schakel dan een vakman in. Vul gasflessen nooit zelf. Laat dit over aan een erkend vulstation. Daarbij moeten gasflessen altijd rechtop staan, ook tijdens het vervoer. Wissel gas flessen altijd buiten uw caravan of tent. Gebruik en bewaar gasflessen op een goed geventileerde plaats. Kookt u in de tent, zet het gastoestel dan niet te dicht bij het tentdoek. Gebruik een metalen spatscherm. Tot slot dient u de afsluiter dicht te draaien als u de gasfles niet gebruikt. Brand op de camping Meld de brand bij de receptie, zodat die de brandweer kan alarmeren. Waar schuw tevens uw medekampeerders en breng ze in veiligheid. Verwijder - als het kan - gasflessen uit de omgeving van de brand. Probeer daarna uitbrei ding te voorkomen door zelf de brand te blussen. Breng uzelf daarbij niet in gevaar. Maak wel de weg vrij als de brandweer arriveert. Blijf op veilige afstand in de buurt om de bandweer te hinder van 50 dB(A), wordt daarbij met 5 dB(A) overschreden, waarvoor de gemeente een verzoek om hogere waarde Geluidhinder bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zal aanvragen. Ter inzage Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken gedurende twee weken van 21 juli tot 4 augustus 2005 ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerpverzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijk opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u, op verzoek, in de gelegenheid gesteld om in bovengenoemde periode tij dens een openbare zitting in het gemeentehuis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. U dient dan binnen 3 dagen na publicatie con tact op te nemen met de heer A. Fictoor, medewerker afdeling VRÓM, telefoonnummer (072) 535 67 51. Ontvangen bouwaanvraag Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvraag om een bouwvergunning is ont vangen. Kennemerstraatweg 464, reg.nr. 2005/0166 (tweede fase) Veranderen gezondheidszorggebouw in 39 koopappartementen (paviljoen Cornelius) ontvangstdatum: 12 juli 2005 Meer informatie Het genoemde bouwplan is niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over het genoemde plan, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 WêêêêêêêêêêêêêêêKÊÊÊÊÊÊÊIÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊ informeren over de toedracht van de brand. Tips Lees voor u op vakantie gaat nog eens de gebruiksaanwijzing van uw brand blusser. U mag niet zomaar overal barbecuen, een kampvuur aanleggen of een vuurkorf gebruiken. Houd u aan de plaatselijke regels: dat is wel zo veilig. Probeer ook (rook- en stank)overlast in de buurt tot een minimum te beperken. Stook alleen 'schoon' hout in uw vuur korf of terrashaard. Dat is minder belastend voor het milieu en goed voor uw relatie met de buren. Een brandblusser mag in geen enkele caravan, boot of auto ontbreken. Uw vakhandel heeft een ruim assortiment. Let verder op dat u niet rookt als u een gasfles wisselt. Houd verder tijdens het barbecuen een emmer water of zand bij de hand en zet party-lights, gaslampen en tuinfakkels op gepaste afstand van planten, tentdoek en ander brandbaar materiaal. Meer informatie Voor meer informatie over dit onder werp of andere vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met een medewerker van brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. Stelt u zich eens voor: er wordt bij u ingebroken, uw porteftionnee wordt op straat gestolen of uw autoradio wordt ontvreemd. Doe in dat geval altijd aangifte! Oók als het in uw ogen misschien om een 'klein'misdrijf gaat, waarbij u weinig schade heeft geleden. Want alleen wanneer de politie op de hoogte is van misdrijven kan ze er wat aan doen. Samen met burgers en het bedrijfsleven wil de overheid Nederland nog veiliger maken. Om de veiligheid te vergroten, worden overlast en geweld op straat en criminaliteit aangepakt. U kunt ook een bijdrage leveren. Bijvoorbeeld door altijd aangifte te doen. Meer aangiftes en mel dingen geven de politie namelijk een beter beeld van de criminaliteit in Nederland, waardoor ze doelgerichter en efficiënter te werk kan gaan. Zo kunnen criminele activiteiten beter worden voorkomen én wordt de pak kans van daders groter. Zonder aangifte geen zaak Zonder aangifte geen zaak: alleen wan neer er een duidelijke aangifte is, kan de politie een dader gericht opsporen, oppakken en voor de rechter brengen en ook gestolen spullen opsporen. Door aangiftes weet de politie wat er speelt en waar ze op moet letten. Zo weet de politie welke wijken bijvoorbeeld onveilig zijn of dreigen te worden en kan ze actie ondernemen. Uw aangifte is dus belangrijk. Betere behandeling en afhandeling Om ervoor te zorgen dat het aangifte proces optimaal verloopt, gaat de politie nog meer aandacht besteden aan de aangiftebehandeling (het opnemen van de aangifte) en de afhandeling ervan. De politie werkt daarom aan de professio nalisering en standaardisering van het Geen milieueffectrapportage (m.e.r.) voor woningbouw binnen het project Wonen in het Groen Heiloo-Limmen Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.42 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 11 juli 2005 op basis van een aanmeldingsno titie voor beoordeling m.e.r.-plicht en ten behoeve van de vaststelling van de bestem mingsplannen Zuiderloo en Zandzoom, heeft besloten voor de uitwerking van de woning bouw binnen het project Wonen in het Groen Heiloo-Limmen geen milieueffectrapportage op te stellen. Globaal gezien wordt het plangebied begrensd door de Zevenhuizerlaan, de Wes- terweg, Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat, Rijksweg, Visweg, Oosterzijweg, Ypesteiner laan en Kennemerstraatweg te Heiloo en Limmen. Ter inzage Het raadsbesluit met bijbehorende aanmel dingsnotitie ligt met ingang van 21 juli tot 1 september 2005 gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. 's Middags kunt u alleen na afspraak terecht, telefoonnummer (072) 535 67 54. Ook kunt u gedurende de opening stijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Gedurende de genoemde termijn kunnen belanghebbenden op grond van artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht bezwaren aantekenen. De bezwaren moeten worden gericht aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Kleine Kanne 9, reg.nr. 2004/0002 bouwen garage /berging (na sloop bestaande garage) verzending: 8 juli 2005 Ewislaan 10, reg.nr. 2005/0110 vergroten woning (uitbreiding op de le verdieping) verzending: 12 juli 2005 Ewislaan 8, reg.nr. 2005/0079 vergroten woning (uitbreiding op de le verdieping) verzending: 15 juli 2005 Kennemerstraatweg 464, reg.nr. 2004/0326 (eerste fase) veranderen gezondheidszorggebouw in 39 koopappartementen (paviljoen Cornelius) verzending: 8 juli 2005 Middelhof 57, reg.nr. 20Ö5/0139 vergroten woning verzending: 7 juli 2005 Slimpad 14, reg.nr. 2004/0311 vergroten woning verzending: 7 juli 2005 aangifteproces. Een voorbeeld daarvan is betere communicatie van de politie met slachtoffers. De politie zal duidelijk laten weten wat zij gaat doen met de aangifte (kan er wel of geen onderzoek gestart worden). Het is voor een slacht offer van een misdrijf immers belangrijk om te weten wat de politie doet met een melding of aangifte. Ook geeft de politie (i.s.m. Slachtofferhulp) tips en hulp aan slachtoffers. Tegelijkertijd werkt de politie aan het standaardiseren van het aangrifteproces in alle politieregio's. Hierdoor wordt het makkelijker om gestolen goederen of bijvoorbeeld een duidelijk signalement van een dader tussen politieregio's uit te wisselen, waardoor een netwerk van daders opge spoord kan worden. Tips - Betrapt u een dader op heterdaad, pro beer dan zijn of haar uiterlijke kenmerken goed te onthouden of schrijf een kentekennummer op. - Zorg dat u beschikt over een duidelijke omschrijving van waardevolle bezit tingen. Zo'n omschrijving kan de opsporing van spullen makkelijker maken. Noteer bijvoorbeeld de gege vens van uw laptop, laat uw fiets graveren (en schrijf het nummer ergens op!) Of maak foto's van kostbare en/of dierbare bezittingen. Voor meer informatie Over het belang van aangifte doen en maatregelen die de overheid neemt om Nederland veiliger te maken www.nederlandveilig.nl. Kijk ook op www.politie.nl Persoonlijk U kunt naar het politiebureau gaan om persoonlijk aangifte te doen of een mel ding te maken. Dit kan in alle gevallen. Via internet Een nieuwe en snelle manier om aan gifte te doen is aangifte via internet (www.politie.nl). Dit kunt u doen bij kleine misdrijven waarbij het niet waarschijnlijk is dat de dader kan worden opgespoord, maar waarbij wél een' proces-verbaal nodig is (bijv. een verzekeringsclaim). Denk aan diefstal (uit/vanaf een auto, van een fiets of of van een bromfiets), winkeldiefstal of vernieling (bijv. van een auto of goed). Telefonisch 0900-8844: dit nummer kunt u gebruiken voor alle informatie. Bij enkele korpsen is het nu al mogelijk om telefonisch aangifte te doen. Vanaf 2006 zal dat mogelijk zijn in alle politiere gio's. Aangifte doen U kunt aangifte doen in alle gevallen waarin u slachtoffer bent. Melden U kunt verdachte zaken of misdrijven altijd melden, ook zaken waar u zelf niet bij betrokken bent. Bel dan 0900- 8844 of anoniem via 0800-7000. Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 Vaststelling bestemmingsplan Zandzoom Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 11 juli 2005 het bestemmingsplan Zandzoom gewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied, globaal gelegen tussen Vennewatersweg, Oosterzijweg, de zuidelijke gemeentegrens en het open gebied ten westen van Heiloo. Het vastgestelde bestemmingsplan kent gede tailleerde en uit te werken bestemmingen. Het plan is daarmee globaal van aard en kent voor delen een uitwerkingsplicht. Met uitwer king kunnen uiteindelijk maximaal 1100 woningen in het gebied worden gerealiseerd. Ter inzage Het vastgestelde bestemmingsplan ligt gedu rende vier weken van 21 juli tot 18 augustus 2005 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Geopend van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. 's-Middags kunt u terecht na afspraak, tele foonnummer (072) 535 67 46. Ook kunt u gedurende openingstijden terecht in de open bare bibliotheek aan de Westerweg 250. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bedenkingen worden ingediend door degene, die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad heeft kenbaar gemaakt, als mede door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Overeenkomstig artikel 27, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan een ieder gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijke bedenkingen indienen tegen de wijzigingen, die de gemeenteraad bij de vast stelling van het bestemmingsplan heeft aangebracht. De bedenkingen moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Vaststelling bestemmingsplan Zuiderloo Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 11 juli 2005 het bestemmingsplan Zuiderloo gewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan heeft betrekking op het gebied, globaal gelegen tussen Vennewatersweg, Westerweg, Kenne merstraatweg en Zevenhuizerlaan. Het vastgestelde bestemmingsplan kent gede tailleerde en uit te werken bestemmingen. Het plan is daarmee globaal van aard en kent Lees verder op pagina 6 r i Belangrijke nummers 0900 8844 (locale tarief) Alarmnunmier: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: Heiloo contact 4Ë

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4