t Feestelijke opening van De Brink m Kaartverkoop AH Limmen Music Night van start Nina Wagemaker wint Afrikaans Warispel m WonenPlus voor ouderen nu ook in Limmen en Akersloot U=^l=M=i: VELDHUIS Tel: 0251 - 65 70 00 Maladjusted en The Phantom Four in De Bakkerij Gevonden en verloren voorwerpen te Zomerworkshop pastel Jaarmarkt Limmen Ongeval met letsel kind Amak wandelt ook doordeweeks Actie tuinborden geslaagd INGEZONDEN Kopieerservice zomervakantie JC Conquista Agenda makelaars www.veldhuismakelaars.nl CASTRICUM - Zoals inmiddels eigen lijk al geen nieuws meer is, heeft De Bakkerij ook dit weekend weer een goed gevuld programma. Vrijdag 15 juli staat De Bakkerij bol van de punkmu- ziek, met aan het Limburgse Superhero de eer het weekend te openen. Superhero en Maladjusted Superhero maakt het soort punkrock dat je blij en gelukkig maakt. In Nederland heeft deze band zich al bewezen en zijn ze klaar voor de grote doorbraak. Hun debuut-cd is zeer goed ontvangen zoals onder andere te lezen in popmagazines Fret en Live XS (gratis te verkrijgen in De Bakkerij). Samen met Maladjusted, de hoofdact van vrijdagavond, staan ze garant voor een succesvolle avond punk in Castricum. Maladjusted is een jonge vierkoppige rockband uit de omgeving van Purmerend. Zij beschrijven hun muziek als een kruising tussen heden daagse poppunk en stevige, melodieuze rock. De meerstemmige samenzang is een sterk kenmerk, waarmee de band zich duidelijk onderscheidt en die zowel op hun album als live op het podium zeer overtuigend klinkt. Hierdoor én door het strakke samenspel krijgen de nummers een frisse en aanstekelijke uit straling. Beide bands zijn vrijdag vanaf 21.00 uur te bewonderen in De Bakkerij. De entree bedraagt 2,- voor leden en 3,- voor niet-leden. Lid worden van de Vrienden Van De Bakkerij kan voor minimaal 10,- per kalenderjaar. Phantom Tour Zaterdag 16 juli presenteert De Bakkerij met gepaste trots de surfband Phantom Four. Na het optreden van the Drowned Sufers, surf van eigen bodem, zal hoofd act The Phantom Four een optreden ver zorgen waar waarschijnlijk de hele zomer nog over nagepraat zal worden in Gastricum. The Phantom Four is in feite een voortzetting van de in de jaren negentig van de vorige eeuw zeer beken de en succesvolle surfband The Treble Spankers. Die band ging door lichame lijke problemen van gitarist en brein achter de band, Phantom Frank, helaas ter ziele. Maar ook muzikantenbloed kruipt waar het niet gaan kan en na zijn zeer goed ontvangen, vorig jaar uitgeko men soloalbum besloot Phantom Frank weer een band te formeren. En het is die band die De Bakkerij met gepaste trots presenteert! The Phantom Four hebben in het jaar dat ze bij elkaar zijn al een repertoire opgebouwd van 20 eigen nummers en tien covers. De band klinkt als een goed geoliede machine en het lijdt geen twijfel dat ze met haar opwin dende surfsound in De Bakkerij een grote indruk gaat achterlaten. Minstens twee van de bandleden, waaronder Phantom Frank himself, hebben jeugd herinneringen aan De Bakkerij, dus voor hen is het een leuk avondje terug in de tijd. En voor de bezoekers wordt het er ook één om niet snel te vergeten'! Ook zaterdag opent De Bakkerij om 21.00 uur haar deuren, de entree bedraagt 3,- voor leden en 4,- voor niet-leden. Voor meer informatie over De Bakkerij kan men kijken op www.vriendenvande- bakkerij.nl of even langskomen aan het Bakkerspleintje 1 in Castricum. CASTRICUM - In de gemeente Castricum zijn de volgende voorwer pen gevonden en verloren: Gevonden in Castricum: Spijkerjasje, MTB geel, Pentax verrekijker, GSM Sony/Ecicsson wit, mondharmonica, soort mal/stands ijzer, sleutelbosjes drie keer, damesbril lila/rood. Verloren in Castricum: Zonnebril Calvin Klein bruin, plastic Esprit tas met twee cadeautjes, bruine herenpor temonnee met ID op naam Kuijs, gou den ketting met hanger blaadje met steentje, bossen sleutels vijf keer, GSM Nokia 5210 blauw, GSM Nokia grijs. LIMMEN - Tijdens de braderie van Limmen op 20 juli, zal de kaartverkoop van start gaan voor de AH Limmen Music Night. Dit grootse spektakel wordt georganiseerd in het kader van het 80-jarig bestaan van Harmonie Excelsior. Het geheel zal plaatsvinden op 5 november in sporthal d'Enterij. De kaarten kosten 15,- per stuk. Voorproefje Natuurlijk zal Muziekvereniging Excelsior present zijn op de braderie van Limmen. Er is een avondvullend programma samengesteld en als de weergoden gunstig gezind zijn zullen alle onderdelen van de muziekvereni ging van zich laten horen. Rond 19.00 uur zullen de jeugdige leden van het Opleidingsorkest klaar zitten om onder leiding van Liesbeth Zonneveld verschillende muziekstukken te spelen, waarbij de voorbijgangers haast niet stil kunnen blijven zitten. Vervolgens is het de beurt aan de Jeugd Slagwerk Groep, die sinds korte tijd zo in kwa liteit is gegroeid, dat onder leiding van hun instructeur Floris van Tol, er een strak ritmisch concert kan worden gegeven. Slagwerk Groep Excelsior zal het pro gramma vervolgen. Hun dirigent, Harold Versteege, is onlangs geslaagd voor zijn studie 'HaFaBra-directie', waarvoor hij op 23 juni zijn examen concert dirigeerde in de Corneliuskerk. Als laatste zal de 'jubi laris' spelen. De voorbereidingen voor de AH Limmen Music Night zijn al in volle gang en wellicht laat dirigente Liesbeth Zonneveld het publiek al iets proeven van wat er op 5 november te wachten staat. Hoogtepunt Gedurende dit gehele jubileumjaar staat Excelsior volop in de schijnwer pers. Na het stijlvolle jubileumconcert op 22 mei volgde de medewerking aan het examenconcert van Harold Versteege. Belangrijke evenementen, die de kwaliteit van het harmonieor kest aan het licht lieten komen. De Harmonie heeft dit jaar iets te vieren, ze bestaan 80 jaar. In november zal dan de AH Limmen Music Night volgen, dat net zoals vijf en tien jaar geleden het hoogtepunt van de jubileumfesti viteiten zal worden. Excelsior krijgt hiervoor weer de medewerking van popband Full Circle en ook zal er deze keer een koor meezingen. Dit is het koor van de familie Mooij, wel bekend in Limmen en omgeving. Ook de slag werkgroep zal van de partij zijn en spetterende klanken laten horen. Zij geven een gevarieerd muziekmenu, met nieuwe werken en muziekstukken die u al eerder heeft kunnen horen tij dens de concerten van het afgelopen jaar, waaronder Carnaval de Paris, Saffri Duo (Bongo Song), Grease en nog veel meer opzwepende en goed in het gehoor liggende percussie-muziek. Tijdens de braderie krijgt iedereen de mogelijkheid om alvast kaarten te kopen voor dit spektakel. Ook zijn de terrassen open bij de Vredeburgerij en is de Lantaarn open voor alle mensen die nog even iets willen nuttigen. Spaaractie U hebt inmiddels ook kennis kunnen maken met de spaaractie die Albert Heijn Limmen op touw heeft gezet om voor het instrumentenfonds van de muziekvereniging. Bij aanschaf van bepaalde producten zijn stickers geplakt, die op een speciaal daarvoor bestemde spaarkaart zijn in te leveren. Iedere kaart levert 1,- op voor de muziekvereniging. Daarbij maakt u kans op een vip-arrangement voor de Limmen Music Night en mag de win naar de cheque van Albert Heijn over handigen. Alle bewoners en winkeliers, die aan de Kerkweg en de Dusseldorperweg wonen en/of werken, wordt hun mede werking gevraagd in de vorm van het verwijderen van hun voertuig(en) voor 16.00 uur op woensdag 20 juli. CASTRICUM - Van 29 augustus tot en met 2 september wordt in de ateliers van amateur-kunstenaarsvereniging 'Perspectief een workshop pastelteke nen gegeven. Vijf dagen lang van 14.00 tot 16.00 uur worden de fijne kneepjes van deze veelzijdige techniek uit de doeken gedaan en in praktijk gebracht. 'Pastelleren' is niet alleen tekenen maar ook schilderen. De docent bij deze cursus is de Amsterdamse kunstenaar Cees de Haas. Hij heeft al jarenlang ervaring qiet deze tak van kunst. Door persoon lijke begeleiding kan iedereen op elk niveau instappen. Bij mooi weer is het mogelijk buiten te werken. Als het Weer minder goed is, wordt gewerkt in de Duinrand Ateliers in de oude Duinrandschool, Van Oldenbarne- veldtweg 37 in Castricum (Bakkum). De kosten van de workshop bedragen E 75,-. Omdat iedereen zijn eigen voor keur heeft, wordt de deelnemers gead viseerd hun eigen materiaal aan te schaffen. Inlichtingen bij: Jan ten Hoeve, tel. 0251-312786. LIMMEN - Ook dit jaar wordt weer de vertrouwde jaarmarkt gehouden, geor ganiseerd door de Limmer Onder- nemings Vereniging op woensdag 20 juli van 17.00 tot 22.00 uur. Vorig jaar was de jaarmarkt groter en anders van opzet, met extra straten zoals de Jan Valkeringlaan. De lengte van de markt is nu net zoals twee jaar geleden, van de Dusseldorperweg tot de Kerkweg, naar de Vuurbaak en weer terug. Er zijn vele kramen met aparte waren en altijd de scherpste aanbiedingen voor u als klant. De Scouting en ook de jongeren- club Conquista vertellen u graag hun activiteiten voor de komende periode. Ook voor de allerkleinsten is er genoeg om blij van te worden! Er is een zweef, autokarretjes, ballonnen, snoep, olie bollen en andere verrassingen. Voor kinderen die tweedehands spulletjes willen verkopen, biedt de LOV vereni ging de mogelijkheid om op de mini- markt te staan. Elk kind die wat aan wil bieden, kan een strekkende meter kraam aanvragen. Voor reservering van een minikraam of overige vragen kunt u bellen met Trudi Meijer-Koot, tel.072- 5055124. Maar wees wel snel! LIMMEN - Nina Wagemaker uit groep 7b van de Sint Maartenschool in Limmen heeft een West Afrikaans Warispel gewonnen. Het spel is beschikbaar gesteld door de Stichting WOL voor de beste inzending van de evaluaties van het Afrikaanse onder- wijsspel dat op 31 mei en 1 juni is gespeeld in de Corneliuskerk door de groepen 6, 7 en 8 van de Pax Christischool en de Sint Maarten school. Het spel is georganiseerd door de Werkgroep Ontwikkelingssamenwer king Limmen (WOL) in samenwerking met de werkgroep Kerk en Samen leving. Na afloop werd de kinderen gevraagd hun ervaringen te beschrijven op een evaluatieformulier en met idee ën te komen hoe we er voor kunnen zorgen dat alle kinderen in de wereld naar school gaan. 243 formulieren zijn terug ontvangen en hieruit is de inzen ding van Nina als favoriet gekozen. Een keertje van land ruilen Nina vindt het oneerlijk dat kinderen in Nederland veel verder kunnen komen dan kinderen in Burkina Faso. Ze vindt het onbegrijpelijk dat de kin deren daar met zoveel in een klas zitten en dat ze thuis zo veel moeten werken en dan ook nog huiswerk maken. Maar haar tip om ervoor te zorgen dat alle kinderen in de wereld naar school kun nen gaf voor de jury van de WOL de doorslag om de prijs aan Nina te geven: „Laten we een keertje van land ruilen, wij een tijdje naar Burkina Faso en zij een keertje naar ons land. Eens kijken hoeveel geld we er dan voor over heb ben!" En dit is nu precies wat de WOL ook vindt: ga eens kijken hoe het in een ontwikkelingsland is, hoe de mensen Yvonne Zomerdijk van de WOL overhandigt het Warispel aan Nina Wagemaker. (eigen foto) daar leven. Maak contact met de door snee burgers en ontdek dat er niet zoveel verschil is tussen 'zij' en 'wij'. Het belangrijkste verschil is dat wij de middelen hebben om richting en vorm aan ons leven te geven en zij vaak over geleverd zijn aan moeilijke levensom standigheden en nauwelijks middelen hebben om dat te veranderen. Onderwijs i§ de sleutel om aan die middelen te komen. Door onderwijs worden mensen zich aan de ene kant bewust van hun achtergestelde positie, aan de andere kant leren ze vaardig heden om op een betere of andere manier in hun levensonderhoud te voorzien. Uitwisseling Als je zelf kennisgemaakt hebt met burgers in een ontwikkelingsland, kun je je beter inleven in hun situatie. Je raakt geïnspireerd om na te denken over manieren om hen te ondersteu nen, om te komen tot een eerlijkere verdeling van de beschikbare midde len. Op dit moment wordt het door het Ministerie van Buitenlandse Zaken gestimuleerd om uitwisselin gen tussen jongeren in Nederland en jongeren in ontwikkelingslanden te organiseren. Hiervoor wordt ook sub sidie beschikbaar gesteld. De WOL zou het erg leuk vinden om jongeren uit Limmen en omgeving kennis te laten maken met jongeren in Burkina Faso en/of een ander ontwikkelings land. Probleem is dat de WOL met een tekort aan menskracht zit. Wie mee wil denken en mee wil doen om een uitwisseling te organiseren kan con tact opnemen met Yvonne Zomerdijk, tel. 072-5052680, e-mail yvonnezomer- dijk@quicknet.nl, of langskomen bij onze stand op de Jaarmarkt in Limmen of de Uitmarkt in Castricum. U kunt op de jaarmarkt ook prachtige kunstnijverheid kopen uit Burkina Faso. Evenals vorig jaar zijn ook Dirk en Margreet Denekamp weer van de partij met een kraam met tweede hands spullen. De opbrengst gaat naar de onderwijsprojecten van de WOL in Burkina Faso. 4'* Wethouder Veldt spreekt de aanwezigen toe bij de opening van De Brink, (eigen foto) CASTRICUM - De fanfare, een clown en een ijscokar kwamen op 7 juli naar De Brink om de opening van het ver nieuwde plein luister bij te zetten. De wethouders Veldt en Könst verrichten rond 17.10 uur de officiële opening. Inspraak Er is lang gesproken en nagedacht over een face-lift voor De Brink. Na de bouw van appartementencomplex Brinkstate moest het aangrenzende plein nodig worden opgeknapt. 'Zoveel mensen, zoveel wensen' was hier van toepassing. Veel omwonenden en ande- CASTRICUM - Een 11-jarige jongen uit Limmen is donderdag 7 juli gewond geraakt bij een aanrijding op de Soomerwegh. De jongen reed rond 16.50 uur op zijn fiets over de Geesterduinweg in westelijke richting en wilde oversteken bij de kruising mef de Soomerwegh. Daar kwam juist op dat moment een auto met caravan aan rijden. Vermoedelijk heeft de jongen deze auto die van links kwam over het hoofd gezien en is hij de voorrangsweg overgestoken. De bestuurder, een 70- jarige man uit Heemskerk, stopte direct toen hij zag dat de jongen tussen de auto en de caravan terecht was geko men. De traumahelikopter is ter plaat se gekomen en is na verleende assisten tie doorgevlogen naar Breezand. De jongen is ter observatie met nog onbe kend letsel opgenomen in het zieken huis in Alkmaar. AKERSLOOT - Donderdag 14 juli gaat Amak weer êen wandeling van ongeveer 15 km lopen. Vertrek is om 09.30 uur bij het Kruispunt, Mozartlaan la. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Voor inlichtingen kunt u bellen met Theo Wullings: 0251-313768 of met Cock Snijder: 0251-313956. CASTRICUM - De tuinbordenactie van Landschap Noord-Holland, met uitspraken van bekende Nederlanders, is een succes geworden. Deze actie in Kennemerland is opgezet om de bekendheid van Landschap Noord- Holland te vergroten. Uit onderzoek was naar voren gekomen dat veel men sen Landschap Noord-Holland niet of nauwelijks kenden. Na een geslaagde proef in Castricum en Hoorn is de actie nu gevoerd in de streek achter de dui nen van Camperduin tot Bennebroek. Ambassadeurs van het Landschap Op 17 mei is op het stadhuis in Haarlem door burgemeester Pop, Majoor Bosshardt en Yvonne van Gennip het startschot gegeven voor deze ludieke tuinborden actie. Vrijwel direct na de start verschenen in Kennemerland overal de borden met uitspraken van bekende Nederlanders. Deze campagne is niet onopgemerkt gebleven, uit onderzoek blijkt dat de bekendheid is gestegen tot 65%. „De 4.000 borden en posters in de tuinen en ramen hebben uitstekend gewerkt. We hebben ook nog eens 550 nieuwe leden (bescher mers) bijgeschreven bij de 40.000 die we al hadden. De beschermers hebben ons enorm geholpen. Ze werden vaak aangesproken op straat over hun tuin- bord. Ze zijn echt ambassadeurs van het Landschap", aldus Johan Stuart, voor lichter van Landschap Noord-Holland. Officieel is de actie afgelopen, maar mensen mogen hun bord natuurlijk ook in de tuin laten staan. Kijk voor meer informatie op www.landschapnoordholland.nl. re betrokkenen lieten in de afgelopen jaren hun mening over herinrichting van het plein horen in diverse inspraak procedures. Het uiteindelijke resultaat is een fraai compromis. Het plein heeft een deels vierkante en - aan de tegen overliggende zijde - ronde vorm gekre gen. Het werd aan de zuidkant uitge breid. Hier bevinden zich ook nieuwe ondergrondse vuilcontainers. Erom heen werd een haag van taxussen aan gelegd. Het plein leent zich zo voor parkeren en het organiseren van buite nevenementen zoals de jaarlijkse ker mis en een circus. Het is zondagavond, de kinderen liggen op bed en plotseling krijg ik samen met m'n echtgenote een Jeanine Jonker- tuinaanval. Samen stouwen we al het tuingereedschap in de rond deze tijd van het jaar veel te kleine groene bak en sjokken naar ons voortuintje. Als een halve wilde vlieg ik met m'n vlijm scherpe snoeischaar langs onze heggen en heesters. M'n vrouw blijft zoals gewoonlijk kalm en ruimt zoals altijd alle rotzooi achter m'n reet weer op. Stop maar, de groene bak zit vol, roept ze halverwege. Dat is lekker, ik ben net warm roep ik teleurgesteld. We parke ren de groene container bij de ophaal- plaats en sjokken weer terug naar ons achtertuintje. De volgende morgen, het is 05.30, loop ik de deur uit langs mijn voortuintje om naar het werk te gaan. Verscholen achter een mooie groene conifeer zie ik een klein zielig kerst boompje liggen dat het door de hitte van de afgelopen weken niet heeft overleefd. Ik besluit het dennetje uit z'n lijden te verlossen en hem aan G.P Groot mee te geven voor een nieuw leven op de composthoop. Omdat het de afgelopen maandagmorgen behoor lijk hard regende besloot ik het zielige hoopje naast m'n bak te zetten zodat deze niet vol kon regenen. Precies twaalf uur later kom ik moe maar vol daan weer thuis. Met m'n broodtrom mel onder de arm loop ik naar de geleegde groene bak en krijg daar de schrik van m'n leven. Wat is dat, zie ik dat nou goed. Tussen een oerwoud van groene bakken lag m'n klein verdrietig kerstboompje te huilen. De mijnheren van G.P Groot wilden me niet meene men, weende het arme boompje. Nee hoor, klein boompje, antwoordde ik meewarig. Blijkbaar waren de grote sterke vuilnismannen vandaag te moe en lamlendig om jou mee te nemen naar je laatste rustplaats. Je had beter bij ze thuis of één van hun bazen kun nen staan dan hadden ze je vast wel meegenomen, ook al was je nog tien keer zo groot geweest. Beste jongens van GP Groot: hopelijk zijn jullie de volgende keer niet te beroerd om zo'n klein lullig boompje in je vuilniswagen te slingeren. En wat betreft de instruc ties van jullie bazen, laat ze de kolere krijgen, want zij zijn geen haar beter. Cor van der Nieuwenhuijsen Limmen CASTRICUM - De kopieerservice van de Stichting Welzijn Castricum is geslo ten van 24 juli tot 1 september. Voor spoedgevallen zijn de vrijwilligers oproepbaar, de balie van de stichting is open van 09.00 tot 12.30 uur. Voor eventuele vragen of afspraken over spoedklussen kan men contact opne men met de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-673793 of met W. Langereis 0251-655405. Speelterrein Grenzend aan het plein is De Brink verrijkt met een nieuw speelterrein. Een futuristisch klimrek, een duikelrek en tafeltennistafel zijn mede door de omwonende oudere jeugd uitgekozen voor De Brink. Bij de kinderen, in de leeftijd van 9 tot 13 jaar, bleek behoefte te bestaap aan een speelplek voor de oudere jeugd rondom de Brink. Hun wensen werden op initiatief van twee actieve bewoners geïnventariseerd op twee basisscholen in de buurt: de Augustinusschool en de Juliana van Stolbergschool. De initiatiefnemers zorgden er ook voor dat drie bedrijven in de buurt financieel bijdroegen aan de realisatie van het speelterrein. LIMMEN - Het programma voor woensdag 13, vrijdag 15 en zaterdag 16 juli bij JC Conquista is: Conquista kids: Zaterdag 16 juli Clownsvoorstelling! Conquista Kids heeft aanstaande zater dag twee clowns in huis. De clowns Hoki en Spoki zullen de voorstelling spelen: 'Alleen een Kameel doet gekker!' Deze voorstelling is voor iedereen tussen vier en tien jaar. 'Alleen een Kameel doet gekker' is een voorstelling met dans, zang, rap, een uitstapje naar de opera en met live drums! Een zeer muzikale voor stelling waarbij de clowns zich telkens weer een nieuw beeld schetsen over hoe zij wel eens beroemd zouden willen wor den. In ieder geval iets met muziek maar wat? Rapper? Opera zanger? Of net zoals Britney Spears of die van Idols? Ze proberen het allemaal. De voorstel ling begint om 10.30 uur en zal om 12.00 uur afgelopen zijn. De entree is 1,-, inclusief limonade. Club X-tra: Disco Party! Zaterdag 9 juli staat er weer een top activiteit op het programma. De laatste Disco Party van dit seizoen want ook Club gaat op vakantie en houdt een zomerstop. Eind augustus zal Club haar deuren weer openen. Voor de Disco Party zijn onze Club medewerkers weer helemaal klaar! Natuurlijk zijn er meer dere dj's die voor de muziek zullen zor gen. De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. CONQ Café: vrijdag, Café en zaterdag Tahiti Summer Party! Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café een super Tahiti Summer Party organiseren. Zomerse sferen, een gratis lekker drank je en heerlijk limbo dansen! Natuurlijk zal de avond weer voorzien worden van de laatste zomerhits door de huis dj! Met andere woorden: 'lekker feesten, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten'. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Ook Conq Café gaat met vakantie tot eind augustus. Club op woensdag: 13 juli Club op woensdag heeft natuurlijk de zes spelcomputers klaar staan en de muziek aan! Je kunt weer tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspellet jes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play-Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Club op woensdag gaat ook met vakantie: eind augustus zal Club weer starten. REGIO - Wonen zonder zorgen: dat wil toch iedereen? WonenPlus doet er alles aan om dat voor ouderen mogelijk te maken. Het is prettig in de eigen woning te kunnen blijven wonen, maar toch ver zekerd te zijn van alle hulp bij proble men op gebied van wonen, zorg en wel zijn. Sinds 1 september 2004 is WonenPlus Castricum van start gegaan. Vanaf april kunnen ook 55+-ers in Akersloot en Limmen gebruik maken van de dien sten. Waar in Castricum Ingrid Wellen aan het roer £taat, is in Akersloot en Limmen Margot Nell het gezicht van WonenPlus. Op initiatief van de Provincie is het idee van WonenPlus ontstaan. In heel Noord Holland worden servicepunten opge richt. Het is de bedoeling ouderen hier mee de kans te geven zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen laten wonen. Op dit moment telt WonenPlus in de gemeente Castricum dus inclusief Akersloot en Limmen) 390 leden en dat aantal groeit nog steeds. Maar het aan bod is dan ook zeer doeltreffend en er wordt dagelijks gewerkt aan het vernieu wen van producten en diensten. Samenwerken met bedrijven „Ouderen kunnen gebruik maken van het aanbod van de Stichting Welzijn, zoals onder andere de klussenbank, tafeltje dekje of het knoppenproject. Daarnaast bellen mensen ons met de meest uiteenlopende vragen. Ook daar proberen we een antwoord op te geven, in te helpen of door te verwijzen. Het is heel makkelijk: één telefoonnummer voor alle vragen.", zo vertelt Ingrid Wellen, van WonenPlus Castricum. Ingrid geeft een paar voorbeelden om duidelijk te maken waarvoor men kan bellen: „Laatst belde een echtpaar die hulp wilde bij hun verhuizing. Ze hadden geen familie of vrienden. Dan leggen we contact met een erkend verhuisbedrijf waar we mee samenwerken en krijgen leden van WonenPlus korting. Tevens kunnen we bekijken of we de vrijwilli gers van de klussenbank of het admi nistratieproject voor extra ondersteu ning in kunnen zetten. Leden kunnen ook gebruik maken van het Tuinproject. Wanneer de werkzaam heden omvangrijker blijken, zetten we een erkend hoveniersbedrijf in. Uiteraard geldt hier dan ook weer de kortingsregeling voor WonenPlusleden." Nieuwe lijn Dit is tevens de nieuwe lijn van WonenPlus: samenwerking met ge vestigde bedrijven waar een kortingsre geling geldt voor producten en diensten. Denkt u bijvoorbeeld aan een was- en strijkservice of inbraakbeveiliging, maar ook de stoffeerder bij u in het dorp of de kapper of pedicure. Eind augustus krijgen alle WonenPlus leden een brief met een informatiepak ket en een pasje. Een lidmaatschap kost u overigens niets, u dient zich alleen wel aan te melden bij WonenPlus. U krijgt dan ook geheel kosteloos drie keer per jaar de nieuwsbrief. Boodschappenservice en vervoersdienst Margot:„Bij complexe vragen ga ik lie ver bij de mensen op huisbezoek. Je kunt de situatie dan toch beter inschatten. Ik heb ook de nodige formulieren waarmee men zaken als de OVtaxi, aanpassingen in huis vanuit de WVG, vervoersvoorzie ningen en aanvraag voor een aanleun woning kan regelen. Het is veel regel werk en ik probeer altijd in te schatten wat men nog wel en niet meer kan. Soms moet je ouderen op het spoor zetten en dan moeten ze het uiteindelijk zelf doen. Maar ook daar is hulp bij: we hebben bij voorbeeld een Seniorenwijzer gemaakt met algemene informatie over WonenPlus, informatie vanuit de gemeente en activiteiten voor ouderen." Samenwerking WonenPlus werkt samen met de oude renbonden, de Wonerij, het ouderen werk in Akersloot, Limmen en Castricum en Partners in de Zorg. Tevens zijn er goede contacten met de thuiszorg en de huisartsen. Het nieuwste aanbod in Akersloot en Limmen is de boodschappenservice en de vervoers dienst. Margot: „Als ouderen geen boodschap pen meer kunnen doen kunnen zij een beroep doen op vrijwilligers die dat dan voor of met hen doen. Alles wel binnen de eigen gemeente of er moet een nood zaak zijn om verderop te gaan, bijvoor beeld wanneer men naar de audiciën moet." Dus: heeft u hulp nodig of wilt u meer weten over WonenPlus belt u dan naar het telefoonnummer 0251-679350. U kunt hier alle werkdagen terecht van 09.00 tot 12.30 uur. Margot Nell en Ingrid Wellen van WonenPlus zetten zich beiden in voor de ouderen, (eigen foto)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6