Boskabouters naar de Holle Bolle Boom Keer op Keer geeft weer geld weg Reiki: werken met energie Het Generatiemix Vakantiehuis J Hardloopcursus bij Sportinstituut het Vennewater Vervolg van voorpagina 'Mens achter' wethouder Opdam in radioprogramma Heiloo Centraal mededeling Feestweek Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en nieuw meubilair een succes UITKIJKPOST - 27 JULI 2005 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Melding in het kader van de Wet Milieubeheer L 1 T 1 E~fi« BERICHTEN HEILOO Diefstal grafstuk Korte broek terug bij eigenaar Vernieling personenauto Vernieling aanhangwagen Diefstal portemonnee 35 jaar Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Ideale voorbereiding op halve marathon van Egmond Het effect van tintelende warme handen ft Heiloo contact vervolg van pagina 4 Deze verordening komt in de plaats van de 'Beheersverordening begraafplaatsen gemeente Heiloo 1994' en bevat o.a. voorschriften voor de indeling en uitgifte van graven, regels voor graf bedekkingen, het ruimen en onderhouden van graven. De inhoud van de nieuwe verordening is in grote lijnen hetzelfde als de verordening uit 1994. De verordening is aangepast aan de wijzi ging in bevoegdheden op grond van de dualisering van het gemeentebestuur. De verordening is verder aangevuld met een regeling voor kindergraven, een regeling voor de instandhouding van historische graven en verder waar nodig redactioneel aangepast. De nieuwe verordening treedt in werking op 1 augustus a.s. Ter uitwerking van de verordening zijn door het college van burgemeester en wethouders de vol gende nadere regels vastgesteld ter vervanging van de nadere regels, die op de vervallen 'Beheersverordening begraafplaatsen gemeente Heiloo 1994' zijn gebaseerd: - nadere regels grafbedekkingen - nadere regels graven en asbezorging - nadere regels openstelling begraafplaatsen Deze nadere regels zijn ten opzichte van de ver vallen nadere regels gewijzigd doordat thans het aanvragen van een vergunning voor grafbedek kingen nader is geregeld en verder uitgebreidere regels zijn opgenomen voor materiaalkeuze en maatvoering van grafbedekkingen, grafbeplan ting en een regeling voor kindergraven. Deze nadere regels treden eveneens in werking op 1 augustus 2005. Ter inzage De verordening en de nadere regels liggen ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschul digde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer AC. van der Jagt van de afdeling Bestuurson- dersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 48. Van het navolgende bedrijf is op grond van een besluit milieubeheer een melding ontvangen. Het betreft het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen voor sportcentrum De Dors, Het Maalwater 2 te Heiloo, voor de uit breiding van het tenniscentrum met een fitnesscentrum en congresruimten, kinderop vang, kleed- en sanitaire ruimten en sauna. Ter inzage Deze melding ligt vanaf 28 juli tot en met 25 augustus 2005 gedurende vier weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Horst van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 61. ...Maar al snel bleek dat een fusie met Limmen, Akersloot en Castricum niet haalbaar was, omdat er dan een gemeente met twee sterke kernen zou ontstaan; Heiloo en Castricum. Vervolgens is er nog gekeken naar fusie mogelijkheden met Bergen, Schoorl en Egmond, maar ook dat liep vast. In dit geval op het feit dat dat echte kustge- meenten zijn en Heiloo niet." Piraat Naast politiek was. Rob Opdam in zijn jeugd ook geïnteresseerd in voetbal - hij heeft jarenlang bij Foresters gespeeld en is nog wel eens langs de lijnen te vinden - maar vooral radio maken was een grote hobby. „Dat deed ik met een aan tal vrienden bij een piratenzender in plan Oost, vanuit een garage. Een prachtige tijd was dat, we hadden geen geld en alleen maar oude rommel als apparatuur, maar we waren bloedse rieus. Een aantal nummers die ik van avond heb gekozen, is nog uit die tijd. Het roept mooie herinneringen op." Clown Omdat Opdam onder andere 'sport en recreatie' in zijn portefeuille heeft, staat hij regelmatig op de foto in de Uitkijkpost. Alhoewel Bob van Unnik hem het liefst in zijn pak op de foto ziet, vindt Rob het zelf ook wel leuk om eens heel anders in de krant te staan. „Alhoewel ik er achteraf wel eens van schrik hoor. Zoals die keer dat ik het nieuwe seizoen van het Baafje opende met een duik van de duikplank, en ik in mijn zwembroek op de voorpagina stond. Dat niet iedereen het daar mee eens was, bleek uit een brief die hij ont ving van een inwoner van Heiloo. ,2Die verweet me dat ik wel tijd had om, zo zei hij 'in mijn onderbroek' het zwembad te openen, maar geen aandacht had voor zijn probleem. Uiteraard heb ik contact opgenomen met deze inwoner en zijn we alsnog in gesprek gegaan, maar toen besloot ik het toch anders aan te pak ken." Alhoewel: het jaar daarop was de wet houder in duikpak te bewonderen en dit voorjaar stond hij in een clownspak op de voorpagina! „Ja, dat doe je toch, voor de kinderen", lacht hij. „Mensen zullen gerust wel hebben gedacht: dat verschilt niet veel van de werkelijkheid, maar dat maakt me niet uit, ik vond het leuk." Kritiek Bob van Unnik vraagt hoe Rob Opdam omgaat met kritiek. Kan hij over straat of naar een feestje zonder constant te worden aangesproken op zijn werk? Volgens de wethouder valt dat erg mee. „Natuurlijk komen er wel eens mensen op je af, die bepaalde vragen of klach ten hebben. Maar ik vind dat je als wet houder van een relatief kleine gemeen schap als Heiloo, ook een taak hebt om die mensen te woord te staan. De meest gehoorde klacht is dat elke beslissing zo lang duurt. Wij vinden het al heel wat dat we binnen zes weken een ant woord kunnen geven, terwijl veel men sen denken: Nou, nou, dan al... Maar elke beslissing vergt zijn research, soms moeten er hele bestemmingsplannen op tafel komen, en ik neem de meeste beslissingen niet in mijn eentje. Daar wil ik dan eerst nog een collega over spreken, voordat ik een bindend besluit neem. Waar mensen ook rekening mee moeten houden is dat de meeste ver gunningen nu eenmaal tijd vergen, omdat ze zorgvuldig worden bekeken. Vraag een vergunning, bijvoorbeeld voor een straatfeest, dus op tijd aan, en niet twee weken van tevoren." Raadsvergadering Ook het feit dat de gemeente af en toe te maken heeft met felle kritiek op bepaalde bouwplannen, betreurt hij, maar begrijpt hij wel. „Als er een beslissing wordt genomen die direct effect heeft op jouw woongenot, of betrekking heeft op je directe omge ving, dan zorgt dat soms voor onrust. Een oplossing is mensen zo vroeg mogelijk te betrekken bij de plannen, en niet pas zodra de tekeningen er al liggen. Dat gaat veel beter, maar dat lukt helaas nog steeds niet altijd. We zijn nog steeds aan het brainstormen over de beste manier om inwoners van Heiloo op de hoogte te houden van alle plannen. En dan minder abstract dan bijvoorbeeld een beleidsplan met de titel 'Wonen in het groen'. Als je zegt: 'er komen de komende twintig jaar 2400 huizen bij', of 'er wordt een schooi gebouwd', dan is dat wel interessant. Ik zou mensen ook willen adviseren eens naar een raadsvergadering te komen. Daar hoor je en zie je wat er in de raad speelt en welke beslissingen er op de agenda staan." De uitzendingen van Heiloo Centraal vinden plaats op dinsdag, van 20.00 tot 21.00 uur. Houd voor de uitzenddata deze krant in de gaten. Beat FM is te beluisteren via de kabel op 96,5 FM en via de ether op 106,3 FM. Wethouder Rob Opdamin gesprek met Bob van Unnik, presentator van het radioprogramma Heiloo Centraal, (eigen foto) HEILOO - Het Generatiemix Vakan tiehuis is een project voor (groot-)ou- ders en (klein-)kinderen. Hier kan jong en oud meedoen aan verschillen de creatieve activiteiten rond het thema 'Ga je mee naar de zee?'. Je kunt bijvoorbeeld samen met je opa of oma aan een grote wandschildering meewerken, knutselen met materialen die bij het strandjutten gevonden zijn, of zeemansliederen zingen. Tussen de middag wordt er gezellig samen geluncht en daarna worden alle 'kunst schatten' aan elkaar laten zien. De workshops worden begeleid door Evi Velders, Ellen Worm, Lot Nieveen en Rita van Smoorenburg. Woensdag 31 augustus van 10.00 tot 14.30 uur. Voor (klein-) kinderen van 4 tot 12 jaar en (groot-) ouders. Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, kosten 3,50 per volwassene en kind. 0900-1 L 8844 1 \3 •Noord-Holland Noord HEILOO - Door de beheerster van de RK Begraafplaats aan de Westerweg werd maandag 18 juli aangifte gedaan van diefstal van een grafstuk. Het graf stuk, bestaande uit witte, blauwe en lila bloemen, werd vrijdagmiddag 15 juli bij een graf gelegd. Toen een van de fami lieleden van de overledene zaterdag 16 juli het graf bezocht bleek het grafstuk verdwenen te zijn. HEILOO - Naar aanleiding van het krantenartikel in de Uitkijkpost waarin bericht werd over een gestolen korte broek uit de kleedkamer van een zwembad aan de Omloop werd door een onbekend gebleven jongen de ver miste korte broek teruggebracht bij het zwembad. De jongen had per ongeluk een verkeerde broek meegenomen. De 11-jarige eigenaar heeft inmiddels zijn broek weer terug. HEILOO - Zaterdagavond 16 juli werd een personenauto van het merk Fiat type Tipo die op een parkeerplaats aan de Jan Schuijtlaan stond geparkeerd vernield. In een van de portieren van de auto werd een deuk getrapt. Een getuige zag dat tegen middernacht twee jongens op een fiets kwamen aanrijden. De jongen die achterop zat, stapte af en schopte vervolgens een deuk in de auto. De politie doet een onderzoek. HEILOO - Maandagochtend 18 juli werd een op een bedrijfsterrein aan de Hoogeweg aan een geparkeerde aan hangwagen vernielingen gepleegd. Van de aanhangwagen werden de zij-rich tingaanwijzers vernield. De vernieling aan de aanhangwagen was de 6e uit een reeks. HEILOO - Maandagmiddag 18 juli werd een portemonnee gestolen uit een tas die stond achter de toonbank van een winkel aan de Heerenweg. In de bruine portemonnee bevonden zich onder andere enkele bankpasjes. Gevonden voorwerpen van 18 tot en met 24 juli: enkele sleutels, blauwe koffer, bril rood montuur, kindersurfpak blauw wit. HEILOO - Dit jaar viert kinderdag verblijf De Boskabouter alweer haar achtjarig bestaan. Naast de huiselijke sfeer, de kleinschaligheid (maximaal acht kinderen per dag) en heel veel individuele aandacht van een vast team lieve leidsters, vindt de leiding het ook erg belangrijk dat de kinderen veel buiten zijn en aandacht krijgen voor de natuur. Daarom wandelen wij graag dagelijks tijdens alle seizoenen met de kinderen in het naast het kin derdagverblijf gelegen Heilooërbos en leren daar de kinderen oog te krij gen voor alles wat er groeit en leeft. Eén van de hoogtepunten bij kinder dagverblijf De Boskabouter zijn de jaarlijkse uitstapjes naar onder andere de boerderij en een speeltuin. Vorige week dinsdag zijn de leidsters met bijna alle kinderen (ook de baby's) naar De Holle Bolle Boom geweest in Tuitjenhorn. Pa-Radijs en patat met limonade De Holle Bolle Boom is een overdek te speeltuin waar het voor alle boska bouters fijn spelen was rond een grote boom. Ook de baby's vermaakten zich prima in de afgesloten appelboom gaard. Van de meeste kinderen was ook een ouder mee, dus dat was pret voor twee. De ouders hadden de gele genheid om van hun spelende kinde ren te genieten en gezellig met elkaar te praten. Na een speelstop met limo nade en wat lekkers, kwam Pa-Radijs (de koning van de Holle Bolle Boom) nog langs om alle kinderen een hand te geven. De meeste kinderen durfden dit wel, een paar kinderen echter wil den het liever van een afstandje bekij ken. Aan het eind van de ochtend stonden de tafels gedekt en konden de hongerige kinderen en ouders aan schuiven voor een bord lekkere patat met limonade. De oudste kinderen konden daarna nog even spelen, ter wijl de jongsten al zaten te doezelen in hun stoel. Ook dit jaar dus weer een heerlijke ochtend voor zowel kinde ren als ouders en leidsters. Mocht u interesse hebben in meer informatie over het kinderdagverblijf, dan kunt u telefonisch contact opne men met 072-5112051 of per e-mail: de.boskabouter@hetnet.nl. Op dit moment zijn weer een beperkt aantal plaatsen vrij. Generatiemix Sprookjesbos Na de vorige geslaagde bijeenkomst op 3 mei in het sprookjesbos, kunnen (groot-) ouders en (klein-) kinderen vanaf 4 jaar zich ook nu weer uitleven op een nieuwe sprookjesochtend op 17 augustus van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt. Evenals de vorige keer zal dit gebeuren onder de inspirerende lei ding van Marlise Mantel. Deze keer wordt het sprookje van Hans en Grietje, Assepoester of Repelsteeltje als uitgangspunt geko zen. Het sprookje kan worden uitge beeld, nagespeeld of zelf veranderd. Zo kan de prins aankloppen bij het huisje van de heks van Hans en Grietje; alles is mogelijk. Kaartjes a 3,50 per ouder en kind zijn te koop in het Trefpunt. Doet u dit zo snel moge lijk, want het aantal plaatsen is beperkt. HEILOO - Vorige week heeft Keer op Keer, kringloop voor het goede doel, te Heiloo, dankzij heel veel steun van de lokale bevolking, weer geld weg kunnen geven. Smile Er zijn dit keer drie projecten financi eel gesteund. Ten eerste: E 3.000,- voor het project 'Smile'. Dit project biedt kinderen uit arme gezin nen in India de mogelijkheid om het belang van gebitsverzorging te leren en te stimuleren. Daarnaast geeft het project gratis tandheelkundige zorg aan de kinderen. De voorlichting vindt plaats op scholen en behande ling van de kinderen is altijd in over leg met de ouders. Het hele project wordt in India geleid door een chari tatief ziekenhuis, het Om Indu Jain Hospital, dat naast tandheelkundige zorg ook diverse geneeskundige zorg gratis of tegen een kleine vergoeding geeft aan hen die het niet kunnen betalen. 't Praethuys Het tweede doel dat E 3.000,- steun heeft gekregen is 't Praethuys in Alkmaar, 't Praethuys is een inloop huis voor mensen met kanker en hun naasten. Iedereen kan er terecht voor een praatje of een kop koffie. Behalve patiënten, komen er ook partners, ouders en broers of zussen binnen wandelen. Omdat praten alleen vaak niet voldoende is zijn er informatieve avonden, wordt er getekend en geschilderd, zijn er cursussen waarin je je leert ontspannen, wordt er gewandeld en zijn er verwendagen. 't Praethuys loopt een eindje mee op de weg die mensen met kanker moeten gaan en biedt de mogelijkheid om de draad weer op kan pakken. U kunt 't Praethuys vinden op de Wilhelmina- laan 8 in Alkmaar, naast de ingang van de Singelgarage. Roparun Tot slot is er ook nog E 3.000,- uitge reikt aan de Roparun. Dit is een spon sorloop van Parijs naar Rotterdam om geld op te halen voor onder andere onderzoek naar kanker. Deze loop heeft afgelopen Pinksteren plaatsge vonden en is door de afdeling Heiloo/Limmen zeer succesvol gelopen. Danken voor steun Er is dus in totaal weer E 9.000,- uit gereikt. Margriet: „Steeds meer mensen weten ons te vinden. We krijgen iedere dag hartverwarmende reacties over de goede doelen die we ondersteunen. We merken dat de win-win formule die we nastreven veel bijval krijgt van iedereen. Sinds een paar maanden hebben we een vergunning dus we kunnen er volop tegenaan. En ik wil hierbij nogmaals iedereen bedanken die ons steunt in welke vorm dan ook." U kunt Keer op Keer vinden op het Industrieterrein Oosterzij 17/ hoek Nijverheidsweg. De openingstijden zijn: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Het telefoonnummer is 072- 5325962. Heeft u nog spullen die over tollig zijn? Uw inbreng is welkom tij dens de openingstijden van Keer op Keer. HEILOO - Peuters in Heiloo heb ben het prima voor elkaar! Ze kun nen twee dagdelen in de week naar een van de vier peuterspeelzalen die de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (SPH) rijk is. Dat zijn Brammetje, Olleke, Pippeloentje en De Teddybeer. Op 9 september bestaat de stichting 35 jaar. Dat werd afge lopen week gevierd met de kids, hun ouders, de leidsters, bestuursleden en de coördinator, Ellen Jorna. Een ander niet onbelangrijk heugelijk feit was, dat alle peuterspeelzalen nieuw meubilair gekregen hebben vanuit een subsidie van het Oranjefonds Ellen Jorna is coördinator van de SPH en zorgt er samen met 14 pro fessionele leidsters, vier invalkrach ten en drie schoonmakers voor dat in totaal 220 peuters naar hartelust kunnen spelen met andere peuters. De eerste peuterspeelzaal ging open in 1970, opgericht door een wijkver pleegkundige en oud-kleuterleidster. Olleke startte in de kantine van voetbalvereniging Foresters, verhuis de daarna naar de oude kleuter school, waar nu de muziekschool gevestigd is om vervolgens nog'een keer naar de Pastor van de Muijenweg te gaan, in een oude huis houdschool. Olleke is sinds 1990 gevestigd in Mariënstein. Peuterspeelzaal Brammetje is daar aan toegevoegd. De Teddybeer was eerst te vinden in het oude Open Huis, vervolgens in een kleuter school aan de Kerkelaan, aan het Slimpad en tot slot in 2000 aan de Holleweg in een gemeentewerk plaats. Na een grondige verbouwing, waarbij architect Kees Hoope de speelzaal een heel eigentijds gezicht wist te geven, is dit nu nog de plek waar de kids vertoeven. Pippeloen tenslotte, is al 13 jaar te vinden in het wijkgebouw in Ypestein. Meubels gefinancierd door Oranjefonds „Toen de kleuterschool aan de basis school werd toegevoegd, hebben wij veel kleutermeubilair gekregen. Kun je je yoorstellen, die meubels waren zeker 35 jaar oud", zo vertelt Ellen. „Ook in het peuterspeelzaalwerk deed de ARBOwetgeving zijn intre de en dat betekende aanpassingen voor de leidsters. Bijvoorbeeld hoge tafels, trip trapstoelen en in hoogte verstelbare aankleedtafels. Omdat dit erg duur was, bleef er weinig geld over voor vervanging van het meubi lair voor de peuters." Ellen wist daar wel wat op en diende in mei van dit jaar een aanvraag is voor subsidie bij het Oranjefonds. Gelukkig bleek het fonds het geheel te honoreren en dat betekende E 10.000,- voor de SPH. Net voor de feestweek kon het meu bilair geleverd worden en waren alle stoeltjes, tafels, kasten, een poppen- hoekscherm en een voorraadkast op tijd aanwezig. Feestweek De feestweek bleek uitstekend geslaagd. Er was een koffieochtend voor de ouders, pannenkoeken en ijs voor de kinderen, er zijn werkjes gemaakt met het thema vakantie en natuurlijk werd er aandacht besteed aan de jarige jopjes in Olleke en Brammetje, Teddybeer en Pippeloentje. Zoals u wellicht al opgevallen is, dragen de speelzalen de namen van bekende beren. Op woensdag 20 juli waren alle leidsters en invalkrachten met hun partners, de bestuursleden, schoonmakers uit genodigd voor een feestelijke bijeen komst om het 35-jarig bestaan te vie ren. Bestuursleden bij de SPH zijn ouders. Een leuke week om op terug te blikken dus, volgens Ellen en haar enthousiaste team. En natuurlijk zijn zij van plan om er nog vele jaren aan toe te voegen voor de peuters van Heiloo en hun ouders, want in de vorm van ouderavonden, koffieont- moetingsochtenden en ouderthema bijeenkomsten wordt ook aan hen gedacht. Als u nieuwsgierig bent naar de peuterspeelzalen, kunt u een kijkje nemen op de website: wwwipeuterspeelzalen-heiloo.nl. HEILOO - Vanaf 5 september wordt er begonnen met de cursus ter voorbereiding op de 'Halve Marathon van Egmond'. Deze cur sus wordt gegeven in de nabije omgeving van Heiloo door Rens Veerman (fanatiek atleet en hard looptrainer KAV Holland). Onder zijn leiding zullen de lopers goed voorbereid aan de start komen te staan. Als trainingsgebied zullen zowel duinen als strand gebruikt worden om een zo realistisch moge lijke voorbereiding te doorlopen. Tijdens de hardloopcursus krijgt u gerichte looptraining ter voorberei ding op de marathon of de tien kilo meter. De cursus zal aangepast wor den aan het niveau van de groep. De cursus start vanaf 5 september en bestaat uit 14 lessen die op de maan dagavond van 19.00 tot ongeveer 20.00 uur plaatsvinden. De kosten bedragen E 90.- voor de gehele cur sus. Wanneer u lid bent van Sportinstituut het Vennewater kun nen de kosten verrekend worden met uw abonnementskosten. Geef u op tijd op want er kunnen een beperkt aantal deelnemers mee doen. De eerste inschrijvingen zijn inmiddels binnen! Heeft u vragen of wilt u zich opgeven: Tel.: 072- 5330344, e-mail: info@sivennewater.nl, site: www.sivennewater.nl. HEILOO - „Zal ik je even Reiki geven?" Regelmatig hoor je het mensen tegen elkaar zeggen, in de meest uiteenlopende situaties. Reiki is een Japanse omschrijving van het woord universele energie. Deze ener gie is om alles en iedereen heen en kan worden doorgegeven door de handen van een Reiki-gever. Reiki is heel helpend bij het ontspannen van lichaam en geest. Reiki is geen won dermiddel dat alles voor je oplost. Het is wel een prachtig instrument om met eigen blokkades aan de slag te gaan. Doordat Reiki je blokkades energetisch 'masseert', worden je eigen kwaliteiten steeds meer zicht baar. Reiki activeert je zelfhelend vermogen, zowel fysiek als psychisch, in het tempo dat jij aan kunt. Reiki maakt je bewuster van je gevoelens op een zachte, lichte, liefdevolle en verbonden manier. Je krijgt meer vertrouwen in jezelf en in het leven. Een behandeling met Reiki duurt ongeveer één uur. Alleen de eerste afspraak duurt langer door de intake, welke gratis is. Daarnaast wordt, als de behandeling mocht uitlopen, het eerste kwartier van die uitloop niet in rekening gebracht. De kosten van de behandeling zijn E 40,- per uur inclu sief btw. De praktijk van Reiki is aan gesloten bij de Reiki verenigingen Cirkel en G.R.O.E.R Voor een afspraak: bel of mail naar onder staand adres: Milla van Kempen, De praktijk van REIKI, Pauwweijdt 10 in Heiloo, tel: 072-5332188 of 06- 51106552, e-mail: info@depraktijk- vanreiki.nl, website: www.depraktijk- vanreiki.nl. Pijn achter de pijn Milla van Kempen, Reikimaster, heeft sinds 1982 ruimschoots erva ring met helende energie. Vaak zijn mensen zich pas van hun lichaam bewust als het niet functioneert zoals het voorheen deed. Pijn is een sig naal, verkrampte nek- en schouder spieren zijn een signaal. Reiki maakt het mogelijk de pijn achter de pijn te helen. Energetische heling, Reiki dus ook, is naast de Westerse geneeskun de helaas nog een buitenbeentje en valt onder de alternatieve geneeswij ze terwijl het zo'n prachtige manier is om de hele mens te helen en niet alleen de symptomen. Milla van Kempen maakt zich dan ook sterk om Reiki bereikbaar en betaalbaar te laten zijn voor zoveel mogelijk men sen. Het is inmiddels wel duidelijk dat Reiki een fantastische aanvulling is naast de reguliere zorg om lichaam, geest en ziel te helen en ook de verbondenheid met jezelf herstelt. Daardoor wordt het leven ook in spi ritueel opzicht waardevoller en veel liefdevoller om te leven. Reiki maakt het je mogelijk om weer een comple ter mens te zijn. Reiki IS licht, liefde en heling!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6