Reconstructiewerkzaamheden Kennemerstraatweg ,Jïl T- -4 y I Werkzaamheden in Stationsomgeving 2L 4^ M mték Msê Cs HEILOO a hm 41 UITKIJKPOST - 3 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 4 imMtA %m, sf-r* >- v'-r.Y ^~Mh-Wh Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In opdracht van de gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West het groot onderhoud aan de Kennemerstraatweg. Op maandag 15 augustus 2005 starten de werkzaamheden aan het gedeelte van de Kennemerstraatweg tussen de Kromme- laan en het bebouwdekombord richting Limmen. Deze onderhoudswerkzaamheden duren, afhankelijk van het weer, twee weken tot en met 26 augustus a.s. Er is specifiek gekozen voor de zomer- keer, zodat de overlast voor bewoners vakantieperiode. Deze periode is relatief én overige gebruikers van de weg rustig wat betreft gemotoriseerd ver- beperkt blijft. Door gehele afsluiting van as t Bouwen en wonen Procedureregeling plan schadevergoeding 2005 Burgemeester en wethouders maken inge volge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat bij besluit van hun college van 19 juli 2005 is vastgesteld de Procedurerege ling planschadevergoeding 2005. Deze verordening regelt de procedure voor behandeling van aanvragen om planschade vergoeding als bedoeld in artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en komt in de plaats van de procedureverordening vast gesteld bij besluit van de gemeenteraad van 3 februari 1994. De nieuwe verordening is noodzakelijk in verband met de wijziging van de beslissingsbevoegdheid op planschade- aanvragen, die thans aan het college van burgemeester en wethouders is opgedragen in plaats van de gemeenteraad. Deze verordening treedt in werking op 1 september a.s. gelijktijdig met de wijziging van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten aanzien van planschadevergoeding. Ter inzage De verordening ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 46 of 535 67 47. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Ewislaan 12, reg.nr. 2005/0050 vergroten van een woning ontvangstdatum: 22 juli 2005 Heerenweg 199, reg.nr. 2005/0177 aanbrengen van een reclame (neon lichtbak) ontvangstdatum: 22 juli 2005 Uijterwaardt 4, reg.nr. 2005/0179 ged. vergroten van een woning (uitbouw woonkamer en keuken) ontvangstdatum: 22 juli 2005 Van der Feen de Lilleweg 14, reg.nr. 2005/0180 plaatsen van een dakkapel op het achterdak- vlak van de praktijk (legalisatie) ontvangstdatum: 21 juli 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen, kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Het Zevenhuizen 58, reg.nr. 2005/0033 plaatsen van 8 lichtmasten en uitgiftebalie verzending: 28 juli 2005 Oosterzijweg 16, reg.nr. 2005/0099 ged. veranderen woning verzending: 8 juli 2005 Spillaan 6, reg.nr. 2005/0084 vergroten woning verzending: 28 juli 2005 Stationsweg 108, reg.nr. 2005/0083 veranderen kantoorgebouw (kantoorruimte wordt woonruimte) verzending: 28 juli 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. het betreffende gedeelte van de Kenne merstraatweg blijft de veiligheid van de bewoners en de werknemers van Ballast Nedam gewaarborgd en kunnen de werkzaamheden sneller verlopen. Omleiding gemotoriseerd verkeer en bussen tijdens de werkzaamheden Het betreffende gedeelte van de Kenne merstraatweg wordt voor het gemotoriseerde verkeer afgesloten. De voet- en fietspaden blijven aan beide kanten van de Kennemerstraatweg beschikbaar. Doorgaand gemotoriseerd verkeer vanuit Alkmaar richting Heiloo en vanuit Heiloo richting Alkmaar wordt via Egmond aan den Hoef omgeleid door middel van omleidingsborden. De bus dienst van Connexxion wordt gedurende deze periode omgeleid en de haltes op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden worden tijdens de werkperiode niet gebruikt. Overlast De bewoners van de woningen aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden zijn door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïnformeerd over de komende werk zaamheden. De woningen aan de Kennemerstraatweg blijven bereikbaar. De bewoners kunnen echter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. De woningen aan de Kennemerstraatweg zullen te allen tijde bereikbaar zijn voor Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen, kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepas sing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Haesackerlaan 25 - vergroten woning W.J. Hofdijkweg 24 - plaatsen dakopbouw Maas Geesteranusweg 3 - vergroten woning en bouwen berging E.J. Potgieterweg 53 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 4 augustus 2005 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. de hulpdiensten. De hulpdiensten gebruiken in geval van nood de fiets paden om bij de woningen te komen. Onderdeel van meeijarenondeihoud Bovengenoemde werkzaamheden maken deel uit van de reconstructie werkzaamheden van de hele Kennemerstraatweg. Deze werkzaam heden worden in gedeelten uitgevoerd over een periode van acht jaar. Indien nodig wordt gedurende de periode voor afgaand aan deze werkzaamheden klein onderhoud gedaan, zoals het opvullen van scheuren en gaten. In het contract is bovendien bepaald, dat Ballast Nedam Infra Noord West de wegvakken na reconstructie nog gedurende tien jaar onderhoudt. Het onderhoud van de laatste wegvakken wordt hierdoor pas na 18 jaar door de aannemer overge dragen aan de gemeente. Meer informatie In de nabijheid van het werk wordt langs de Kennemerstraatweg een keet geplaatst, van waaruit alle reconstruc tiewerkzaamheden gecoördineerd worden. Indien u verdere vragen heeft over de bereikbaarheid van de woningen, kunt u in de keet terecht bij de uitvoerder van Ballast Nedam. Voor overige vragen kunt u contact opnemen met Ballast Nedam Infra Noord West, telefoonnummer (075) 655 77 00. Op de website www.kennemerstraatweg.nl kunt u meer informatie vinden over de werkzaamheden. Hoewel Gedeputeerde Staten het nieuwe bestemmingsplan Stationsgebied Heiloo niet heeft goedgekeurd, kunnen de bouwwerkzaamheden daar gewoon doorgaan. Dat het nieuwe bestemmingsplan nu niet is goedgekeurd heeft geen gevolgen voor de reeds afgegeven bouwvergunningen. Geen vaststelling bestemmingsplan Het bestemmingsplan Stationsgebied Heiloo is niet door Gedeputeerde Staten vastgesteld omdat niet is voldaan aan drie zaken. Pas nadat het bestemmings plan al door de gemeenteraad was vastgesteld, werd door de provincie gewezen op de benodigde aanpassingen van deze onderdelen. In eerder voor overleg is dit niet ter sprake gekomen. Aanpassingen De benodigde aanpassingen richten zich op flora en fauna, bodemonderzoek, en luchtkwaliteit. Voor flora en fauna is door de gemeente beperkt onderzoek gedaan. Uitgebreid onderzoek zoals wel in onbebouwd gebied wordt gedaan, was naar mening van de gemeente niet noodzakelijk omdat het een bestaande bebouwde omgeving behelst. Wat betreft de bodem is per bouwlocatie wel degelijk onderzoek uitgevoerd. De richt lijn zoals nu door de provincie gesteld wordt, gaat uit van onderzoek naar de bodemkwaliteit binnen het totale bestemmingsplangebied. Het onderwerp luchtkwaliteit was tijdens het opstellen van het bestem mingsplan nog niet op deze wijze actueel. Dit is pas later door een besluit van de Hoge Raad actueel geworden. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen Ewislaan 12 - vergroten woning; Heerenweg 159 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 4 augustus 2005 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. WESTERWEG en laag 33b 1 BOUW O HEERENWE^fV, Parkeren stationsomgeving Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Planologische procedure ter inzage (inspraakprocedure) De gemeenteraad is akkoord gegaan met het starten van de planologische procedure voor de bouw van een tweede bedrijfswoning ten behoeve van het agrarische bedrijf (melkvee houderij) op het perceel Westerweg 423. De te bouwen woning is geprojecteerd aan de zuidwestkant van de bestaande stolpboerderij. Het project is gericht op het voortgezet agra risch gebruik van een volwaardig tweemansbedrijf. Ter plaatse geldt het bestemmingsplan Landelijk Gebied met de bestemming Agrarisch Gebied -A. Om de voor genomen bouw te kunnen realiseren, is een procedure op grond van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening noodzakelijk omdat de te bouwen bedrijfswoning buiten het op de bestemmingsplankaart aangegeven bouwvlak valt. Het college heeft de bevoegd heid van de raad gekregen om de te voeren vrijstellingsprocedure verder uit te werken. Ter inzage Het bouwplan ligt overeenkomstig de inspraakverordening voor iedereen gedu rende zes weken ter inzage, zodat een ieder kennis kan nemen van de inhoud van het plan en de mogelijkheid heeft daarop te reageren. Het plan ligt ter inzage bij de publieksbalie bouwen en wonen. Openings tijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Inspraakprocedure De inspraakperiode loopt van 4 augustus tot 15 september 2005. Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het geldende bestemmingsplan Heiloo is niet de enige gemeente waar een bestemmingsplan wordt afgewezen door dit besluit van de Hoge Raad. Er zijn vele gemeenten die dit met hun bestemmingsplannen overkomt. Vervolgacties Inmiddels is wel het uitgebreidere flora en fauna onderzoek gestart en is het luchtkwaliteitsonderzoek aan de pro- vincié toegezonden. De gemeente neemt deze onderzoeken mee met de in voor bereiding zijnde bestemmingsplannen Zuidwest en Noordwest en het volgend jaar in voorbereiding te nemen bestem mingsplan Middengebied. Het afgewezen bestemmingplan Stations gebied wordt niet opnieuw ingediend, het "oude" reeds geldende bestem mingsplan blijft van kracht totdat het gebied wordt opgenomen in de eerder genoemde plannen. In alle nieuwe bestemmingsplannen zoals Zandzoom en Zuiderloo is al rekening gehouden met de nieuwe eisen van de provincie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Wennink van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 30. schriftelijk een reactie indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Na afloop van de inspraakperiode wordt een verslag gemaakt op basis van een zakelijke weergave van de eventueel ingediende reacties en een gemoti veerd weerwoord daarop van de zijde van het college. Daarna besluit het college over de verdere toepassing van de voorgeschreven procedure volgens artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Woonomgeving Parkeren in de Stationsomgeving Door de werkzaamheden in de Stationsomge ving is het niet meer mogelijk om op het Stationsplein te parkeren. Om meer duidelijk heid te geven waar u wél uw auto of fiets kwijt kunt, hebben we een overzichtsteke ning gemaakt. Zie hiervoor het kaartje onderaan deze pagina. Voor auto's zijn er twee verschillende soorten parkeerplaatsen: de kortparkeerplaatsen, aan gegeven met P(kort) en de langparkeerplaatsen aangegeven met alleen een P. In de Stations omgeving zelf worden de parkeerplaatsen aangegeven door gele bebording. De fietsers verzoeken wij om de fiets in de daarvoor bestemde rekken te plaatsen. Het blijkt dat de rekken aan de westzijde van het station regelmatig vol staan. In de fietsen rekken aan de oostzijde is daarentegen altijd genoeg ruimte over. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 6764. Belangnjke nummers r Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact .Y- Yv fmnnpakwr Hoef Ouaorp /^^fmouroom Binnegom Boeketer- meer 'j o Spsï^'i. Boekei Pökktr j Egmond-Bihnen Jllendorp O0SISI7I1 Ooolo Vi- Noord-Bakkum w«st»!i)k» omUiding «eonftructtovak voor motorvo«rtuig*n SL Bakkum t Q Wegener Folkplon bv

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4