Echtpaar op de Weegh viert gouden bruiloft Mountainbiketrip Zambia voor een goed doel ïl mi Verrassing voor jubilerende directrice van de Benedictusschool Open Dag Buk Buk en Tendenz tijdens Uitmarkt Heiloo De natuur van Noord-Holland nodigt u uit mededeling Open dag Atelier Bergen Creatief nazomeren in België Kermis Akersloot café De Vriendschap met veel toppers T O INGEZONDEN Activiteiten Stichting Ouderenwerk Heiloo UITKIJKPOST - 3 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 6 „LITIE BERICHTEN HSV Limmen nieuws Vernieling personenauto Diefstal portemonnee Vernieling personenauto Insluiping Diefstal portemonnee Vissen op de Waddenzee Cursussen Engels SOS telefonische huldienst zoekt vrijwilligers Rechtsongelijkheid Zustersteden Geldverspillende wethouder(s) HEILOO - Afgelopen maandag 1 augustus was het feest in verzorgings huis Overkerck. Gerard en Lucia op de Weegh - Vrouwe vierden samen met kinderen, klein- en achterkleinkinderen en alle bewoners dat zij precies zestig jaar geleden in het huwelijksbootje gestapt zijn. Het was een gezellige drukte in de grote zaal op de derde ver dieping en vooral een volslagen verras sing voor het bruidspaar. Hoewel ze tij delijk wonen in Overkerck, Lucia heeft een heup- en vervolgens polsbreuk ach ter de rug, genoten zij zichtbaar van alle aandacht. Op dit moment woont het echtpaar op de Weegh nog op de Zeeweg, maar zij zouden graag hun intrek nemen in een tweepersoonska mer in Overkerck. Fietsframebouwerij Dochter Carla vertelt dat haar ouders een gelukkig stel zijn en het gezin, bestaande uit tien kinderen, waarvan er twee zijn overleden, harmonieus is en graag alles met elkaar doet. Op één na wonen ze allemaal in Heiloo of Alkmaar. „We zijn nu nog met vijf jongens en drie meiden, oorspronke lijk waren er zeven zoons. Eén is over leden toen hij negen maanden oud was, een tweede met een ongeluk. Mijn ouders hebben 17 kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Mijn moeder is op 11 november 1918 geboren in Uitgeest en mijn vader is van 3 sep tember 1916 en komt uit Limmen. Vanaf hun trouwen wonen ze in Heiloo. Met hun trouwen zijn ze gaan Het bruidspaar werd verrast met een keramieken bord met afbeelding van de Witte Kerk. (foto: UKP) HEILOO - Op de laatste donderdag van dit schooljaar sloten de kinderen van de Benedictusschool 's avonds het jaar af met een spetterende playbacks- how waaraan zowel kinderen als ouders meededen. Binnen werden met de ruim 350 aanwezigen bijna tropi sche temperaturen bereikt. De direc trice van de Benedictusschool, Theresia Ruijter-Winder werd onver wacht in het zonnetje gezet door colle ga's, kinderen en ouders omdat zij al 25 jaar in het onderwijs werkzaam is waarvan twintig jaar als directrice van een basisschool. Sinds 1999 is zij werk zaam op de Benedictusschool en daar werkt zij met veel plezier. Er waren hapjes en er was voor iedereen drinken en ijs. Kortom, het was een geslaagde avond. •U,1 «Noord-Holland Noord 112 0900 Tussen vrijdag 15 en zondag 24 juli werd een op de Limmer Laen geparkeerde personenauto vernield. Over een groot gedeelte aan de linkerzijde vah de per sonenauto van het merk Hyundai type Lantra werd een horizontale kras aan gebracht. De eigenaar raamde de schade op 800,-. Maandagmiddag 25 juli werd tijdens het doen van inkopen in enkele winkels in het winkelcentrum 't Loo een portemon nee gestolen. De portemonnee werd uit een tas gestolen die aan een kinderwa gen hing. In de bruine portemonnee zaten enkele (bank-)pasjes en een geld bedrag. Op de Burenweg werd tussen zaterdag 23 en zondag 24 juli een personenauto vernield. Van de personenauto van het merk Mazda, type Demio werd een van de buitenspiegels vernield. Door een insluiper werd dinsdagmiddag 26 juli een geldbedrag ontvreemd uit de kamer van een bewoonster van een ver zorgingshuis aan de Stationsweg. Diezelfde middag werd ook een geldbe drag vermist uit een rugtas die stond in een niet afgesloten ruimte van hetzelfde verzorgingshuis. Mogelijk werd de dief stal gepleegd door dezelfde insluiper. Donderdagmiddag 28 juli werd tijdens het doen van inkopen in het winkelcen trum 't Loo een portemonnee gestolen. De bejaarde eigenaresse had de porte monnee in een tas zitten die aan haar rollator hing. Bij het afrekenen bij de kassa van een winkel in het winkelcen trum bleek de portemonnee weg te zijn. De inhoud van de portemonnee bestond uit enkele (bank-)pasjes en een geldbe drag Gevonden voorwerpen van 25 tot en met 31 juli Enkele sleutels, rood hondentuigje. LIMMEN - Zondag 7 augustus wordt er door de HSV Limmen een 'gescheiden' witvis-compètitieronde gevist. Voor het eerst zullen de A- en B-groep niet op hetzelfde par cours gaan vissen. Wel verzamelen ze vooraf, om 07.00 uur, op het par keerterrein van de Albert Heijn. De A-groep zal daarna richting Assendelft vertrekken om op de Nauernasche vaart de brasems ach ter de schubben te zitten, terwijl de B-groep het vertrouwde Stet te Limmen zal bezoeken ten einde daar forse hoeveelheden kleine wit- vis te verschalken. Vanwege de vakantietijd zal er in deze ronde waarschijnlijk nog niet de beslissing vallen wie zich in de beide groepen witviskampioen 2005 mag gaan noe men. De koploper in de B-groep is er niet bij, de A-groep zal ook enigs zins uitgedund aan de start verschij nen. Hier kan Gerrit Tuijn wel al de titel veilig stellen als hij de wedstrijd wint. Het gat is voor de achtervol gers dan niet meer te dichten. Opgeven voor de wedstrijd doet u bij Co Bakker, 06-10357451. Dit tot vrijdagavond 19.00 uur. Deelname kost 3,-. U dient lid te zijn van de HSV Limmen en in bezit van een geldige visakte. HEILOO - De Stichting Belangenbehartiging Uitkerings gerechtigden organiseert op don derdag 1 september, weer haar jaar lijkse viswedstrijd op het wad. Iedereen, ook niet-uitkeringsge- rechtigden, zijn van harte welkom. De kosten bedragen 8,- per per- soon.en er wordt voor hengels en aas gezorgd. Het vertrek is om 06.00 uur vanaf 'De Bergeon', Bergeonstraat 30 te Heiloo en om omgeveer 17.00 uur zijn de vissersweer terug in Heiloo. Mocht u geen vervoer hebben dan is er altijd wel iemand met wie u mee kunt rijden. Voor aanmelding of nadere informatie kunt u zich wen den tot Ton Dijkman, tel. 072- 5333215. inwonen bij kapsalon Kroon, vlak na de oorlog, aan de Stationsweg. Na een jaar, in de winter van '46, zijn ze ver huisd naar de Kanaalweg. Vervolgens naar de Holleweg. Mijn vader had daar een fietsframebouwerij samen met zijn broer. Hard werken tot 20.00 uur. Ze verkochten de frames aan de groot handel. Ook maakten ze een eigen merk: Bernardo, welbekend bij de Heilooërs. Toen de Holleweg werd doorgetrokken zijn ze uitgekocht door de gemeente. Ze zaten op de plek van de spoorwegovergang. Mijn vader was zestig en stopte toen met werken. Sinds tien jaar wonen ze nu op de Zeeweg, Woonheuvel 'De Westerzij'. Pittig kereltje Na de felicitatie van de directrice van Overkerck en een prachtig boeket bloemen, was loco-burgemeester John Daas aan de beurt. Ook hij feliciteerde het bruidspaar hartelijk en overhan digde hen naast een boeket een mooi keramieken bord met een afbeelding van de Witte Kerk. De loco-burge meester wist het echtpaar te laten ver klappen waar ze elkaar ontmoet heb ben. Lucia op de Weegh-Vrouwe:„We hebben elkaar leren kennen op de ker mis in Alkmaar in een cafeetje aan het Verdonkenoord. Ik zou eigenlijk al naar huis gaan, toen kwam ik hem tegen. Het was liefde op het eerste gezicht en ik ben met hem naar huis gegaan. Later op dansles raakte het uit met mijn danspartner, maar ik vond Gerard ook wel een pittig kereltje en hij kon ook goed dansen. Deze dag was een complete verrassing voor ons. Onze ogen gingen vanochtend open en ik zei tegen Gerard: er hangen vlaggen op de gang!" HEILOO - Bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo worden in het Trefpunt cursussen Engels gegeven voor zowel beginners als gevorder den. Wie zijn of haar Engels wat wil opfrissen of de Engelse taal nog hele maal niet kent, kan terecht bij voor noemde stichting. De lessen worden gegeven op verschillende niveaus, zodat zowel beginners als gevorder den kunnen deelnemen. Ook een avondcursus is mogelijk. Elke cursus wordt gegeven door een ervaren docent(e), gedurende één uur in de week. Voor meer informatie en/of opgave kan men contact opnemen met de coördinator: M. De Nijs, tel. 0251-652359. ::?V' Ondernemers zetten koers naar nieuw Stationscentrum ir Om de ondernemers vanHet Stations centrum Heiloo' een hart onder de riem te steken en om de komende tijd alle ontwikkelingen positief tegemoet te treden, hebben de heren Henk Ursem en Jef Letschertbeiden ondernemers in dit centrum, gemeend een ludieke actie op touw te moeten zetten! Er zullen er uiteraard meerdere volgen! Kijkt u ook op www.stationscentrumheiloo.nl. HEILOO - Zaterdag 3 september, van 10.00 tot 16.00 uur, wordt in jonge rencentrum Buk Buk en tienercentrum Tendenz voor het eerst een Open Dag georganiseerd. Deze datum is bewust gekozen,omdat dan ook de jaarlijkse Uitmarkt wordt gehouden in de omge ving van de bibliotheek. Aangezien deze locatie op een steenworp afstand ligt van Buk Buk en Tendenz worden ook hier de deuren letterlijk open gegooid. Ook zal er een infostand op de Uitmarkt aanwezig zijn, waarbij verwezen wordt naar het feit dat de deuren van Buk Buk en Tendenz (Past. van Muijenweg 12) de gehele dag open zijn. De Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo wil graag aan iedereen laten zien wat er zoal plaatsvindt in Buk Buk en Tendenz. In het gebouw kunnen de bezoekers een kijkje in de keuken nemen en zien wat voor activiteiten er georganiseerd worden. Gedurende de Open Dag zullen in Tendenz doorlo pend disco-activiteiten voor iedereen gehouden worden. Bands, jamsessie, expositie en presen taties van activiteiten Het podium van Buk Buk zal gevuld wórden door diverse locale bands en eindigen met een heuse jamsessie. Een en ander zal omlijst gaan worden met een expositie en presentaties van acti viteiten die het afgelopen jaar en het komende seizoen op het programma staan. Naast de promotie van de acti viteiten is een doel voor zowel Buk Buk als Tendenz het werven van nieu we vrijwillige jonge medewerkers en het aanbieden van allerlei workshops op het gebied van theater, muziek, techniek en dans. Meer informatie volgt nog en voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met Buk Buk, tel.: 072-5321048. REGIO- In 2004 kwamen er bij de SOS Telefonisch Hulpdienst Noordwest zo'n 10% meer gesprekken binnen. De vrijwilligers van de tele foondienst voeren via het nummer 0900-0767 met bellers een gesprek van een mens tot mens, anoniem en ver trouwelijk. Eenzaamheid, vragen over gezondheid, moeilijkheden in relaties of met het opvoeden van kinderen, alles passeert in de telefoongesprekken met de SOS THD. Vrijwilligers krijgen eerst een goede interne opleiding waar na ze zelfstandig dienst doen aan de telefoon. Er vindt regelmatig scholing en begeleiding plaats als ondersteuning naar deze vrijwilligers. Interesse voor deze vorm van vrijwilligerswerk? Neem dan eens contact op voor meer informatie met de vestiging in Alkmaar, tel. 072-5621044. HEILOO - In september zal een groep van veertien heren, waaronder onze plaatsgenoot en ondernemer Leo van Rozendaal, een negendaagse moun tainbiketrip gaan maken in Zambia. Naast de fysieke inspanning en het bekijken van flora en fauna (wildlife) is men druk bezig met het inzamelen van gulle giften om in dit land ook een goed doel te ondersteunen. Dit doel zal zijn de Stichting Pola van der Donk. Dorp voor opvang van weeskinderen Deze Nederlandse stichting heeft als doel het realiseren van een dorp voor de opvang van weeskinderen, waar de kinderen behalve voedsel en onderdak naar school kunnen gaan, praktische vaardigheden leren en ervaring op kunnen doen met veeteelt en land bouw. De boerderij die bij het dorp komt zorgt er bovendien voor dat het dorp zichzelf kan bedruipen, door de verkoop van vee en gëwassen. Zambia heeft nu 1,2 miljoen weeskinderen en er komen er dagelijks tientallen bij. Voorzieningen voor de opvang van deze kinderen zijn er veel te weinig, zo zwerven er ruim 250.000 kinderen in de hoofdstad Lusaka. Bovendien kun nen weeshuizen niet veel meer bieden dan een beperkte scholing. Het kinder dorp dat Pola van der Donck wil bou wen, moet eraan bijdragen dat wees kinderen terug in de maatschappij kunnen, meer zelfstandig en meer bewust. Deze dame op leeftijd (82 jaar) die deze stichting leidt is eerder onderwerp geweest in een uitzending van Netwerk. Op de website van deze fietstocht staat een link om de uitzen ding van Netwerk over Pola op Internet te bekijken. Het speciale karakter van dit goede doel is het feit dat men structurele oplossingen aan reikt voor problemen waar men mee te kampen heeft. Dus geen voedsel of medicijnen, maar een eigen thuis, een eigen toekomst, een eigen kans die men zelfstandig kan vormgeven. Lower Zambezi National Pare De mountainbiketocht zal deels door het natuurpark Lower Zambezi National Pare gaan. Voor de veertien heren een unieke gelegenheid om per fiets te genieten van het natuurschoon in deze schitterende omgeving. De ver wachting is dan ook dat het gehele scala aan Afrikaans wildlife, zoals nijl paarden, olifanten, giraffen en allerlei andere dieren, gezien zal worden. De trip zal beginnen op een koffieplanta ge, waar een rondleiding en een fietsrit over de uitgestrekte koffievelden een eerste indruk van dit land zullen geven. De overige dagen zal men per fiets trekken naar allerlei lodges en tentenkampen en dagelijks ongeveer honderd kilometer afleggen. Ook zal door dit vriendengezelschap, een twee tal dagen op een boot gevist worden op de Zambezi-rivier. Het bezoek aan de opvangplek voor weeskinderen, Palabana kinderdorp, zal ongetwijfeld een zeer bijzóndere ontmoeting wor den. Om een zo groot mogelijke che que te kunnen overhandigen roepen de heren u dan ook op, om te helpen een bestaan voor deze weeskinderen op te boutoen. Ieder initiatief voor inzameling is dan ook welkom. U kunt bij de schoenenspeciaalzaak 'van Rozendaal' ('t Loo 55) meer informa tie krijgen óf een gift voor het goede doel achterlaten. Ook kunt u via een speciaal bankrekeningnummer uw hart laten spreken (rekeningnummer 31.57.61.938, ten name van G. Tervoort, onder vermelding van Kinderdorp Palabana). Ook andere bedrijven worden opgeroepen om (fis caal aantrekkelijk) een bijdrage te leveren. Meer informatie over het goede doel of de reis vindt u op www.polavanderdonck.org of www.fietseninzambia.nl. I Van links naar recht, initiatiefnemers Jeroen de Jager en Ward de Groote. Verder Jan Baltus, Jos van der Gulik, Maurice de Jager, Leo van Rozendaal, Frank Bart, Marcel Tromp, Cees Zentveld, Gerco Tervoort en René Veerman. Op de foto ont breken Hans Wallerbosch en drie deelnemers uit Peru en Zambia, (eigen foto) REGIO - Ga mee met de KNNV. U houdt van de natuur. U weet dat Noord-Holland ondanks de oprukken de verstedelijking nog altijd veel ver rassende natuur te bieden heeft. En u zou dat alles eens beter willen leren kennen. De natuur van Noord-Holland nodigt u graag uit dat op de leukste manier te doen via een lidmaatschap van de KNNV afdeling regio Alkmaar, vereniging voor veldbiologie. Wat biedt de KNNV In de KNNV is heel veel kennis aanwe zig over alles wat leeft en groeit in uw woonomgeving. KNNV-leden zijn veel op pad in de natuur, op zoek naar din gen die bijzonder zijn op de plekken waar niet iedereen komt. Voor KNNV- leden geldt ook: natuur is plezier. Met een groepje gelijkgestemden genieten van de natuur, dat is plezier. Veel van de activiteiten vinden plaats in Noord- Holland. De KNNV Uitgeverij geeft prachtige natuurboeken uit. Leden genieten korting. Leden ontvangen niet alleen het fraaie blad Natura, boorde vol interessante en actuele artikelen, maar ook het gezamenlijk tijdschrift van de KNNV afdeling regio Alkmaar en het IVN afdeling Noord- Kennemerland. Een rijke bron aan locale en regionale informatie en een gevarieerde inhoud. Een digitaal ver spreide Nieuwsbrief met vermelding van actuele zaken. Voor specialisten en zij die dat willen worden biedt de KNNV ongelofelijk veel extra moge lijkheden. Zo zijn er niet alleen lande lijk actieve werkgroepen, die natuurlijk ook hun uitstraling op regionaal niveau hebben, op het gebied van strand en zee, paddestoelen, Europese orchidee ën, geologie en landschap, insecten, BERGEN - Atelier Bergen is een initiatief van een aantal professione le kunstenaars en docenten die de culturele en creatieve ontwikkeling van mensen uit Bergen en omgeving willen stimuleren. Vanaf september starten alle nieuwe cursussen op cre atief vlak; beeldhouwen, aquarelle ren, realistisch schilderen, collage technieken, en abstract schilderen. Ook zijn er voor kinderen een aantal leuke cursussen op de woensdagen en zaterdagen. Naast deze cursussen zijn er ook er verder workshops van één dag, cursussen kunstgeschiedenis en tentoonstellingen. Op zaterdag 3 september houdt Atelier Bergen een Open Dag. Deze dag kunt u kennismaken met dit nieuwe fenomeen in het kunstenaars dorp Bergen. U kunt kennis maken met de docenten die u uitgebreid zul len informeren over de nieuwe cur sussen, onder het genot van een hapje en een drankje. U ben welkom vanaf 15.00 uur, tot 19.00 uur op de Prins Hendriklaan 45 (De Laars). Actuele informatie over alle acti viteiten kunt u vinden op www.atelierbergen.nl of telefonisch via Lonneke Maijers, tel. 06- 30825597. REGIO -In het najaar is de natuur van de Belgische Ardennen op haar mooist. Lange slagschaduwen, warme tinten en een prachtige verstilling van de natuur. De Alkmaarse kunstena res Pauline Bakker biedt u in die periode een gezellige, intensieve en leerzame schilderdriedaagse aan in de vallei van Amblève. Van 6 tot 10 oktober wordt deze schilderdriedaag se gegeven, deze begint op vrijdag (donderdagavond voor het diner aan wezig zijn), en eindigt op maandag ochtend. Vier nachten logeert u volle dig verzorgd in een prachtig landhuis in Coo. In deze totaal verzorgde cur sus landschapschilderen/ portret- /modeltekenen ontdekt of verbetert u uw eigen handschrift en schildertech nieken. De groepen zijn niet groot (maximaal 12 personen) en er is veel individuele vrijheid om een eigen onderwerp of techniek te kiezen. U wordt professioneel begeleid in het gebruik van diverse technieken. Er zij nog enkele plaatsen beschikbaar, bel voor een brochure: 06-12277365 of meldt u aan op www.paulinebakker.nl. AKERSLOOT - Zaterdag 6 augustus gaat de bekende Akerslootse kermis van start. Café De Vriendschap pakt ook dit jaar weer goed uit met talloze toppers. Full Circle, Shoreline, La Stampa, Reckless, Bar-B-Q, Wolter Kroes, Peter Beense en Lesley Williams vor men dit jaar het programma van de Vriendschap. Op zaterdagavond staat Full Circle op het podium om de kermis spits af te bijten en wie Full Circle zegt, die weet dat het wel gebakken zit met deze rasmüzikan- ten. De laatste keer dat Full Circle speelde in de Vriendschap was het propvol en was dit optreden een groot feest. Op zondag komt Shoreline de Vriendschap op z'n kop zetten, onvervalste kermis met deze superband. Het repertoire van Shoreline is gigantisch, van de aller laatste hits tot en met gouwe ouwe krakers, niets is de jongens van Shoreline te veel. Maandagmorgen start het kermis- of wel het pyjama - ntbijt, een traditie die enkele jaren geleden is ingevoerd en waar de jeugd echt naar uit kijkt. Maandag grassen, moeras en natuurbescherming. De KNNV afdeling regio Alkmaar kent ook eigen werkgroepen van enthousi aste leden waaronder de Planten- werkgroep, IJsvogelwerkgroep, Woens- daggroep, Strandwerkgroep. Voordat u beslist over een lidmaatschap van de KNNV afdeling regio Alkmaar kunt u kennismaken. De KNNV nodigt u uit tot het bijwonen van enkele excursies en lezingen. Geen verplichtingen, geen kosten. Na verloop van tijd beslist u over een lidmaatschap. De excursies gaan onder andere naar: Alkmaarder- meer, AW duinen, Balgzand, Bergerbos, Htilooërbos, Hondsbossche Zee wering, Kennemerduinen en nog veel meer. U kunt alle informatie verkrijgen via de website: www.knnv.nl/alkmaar of het secretariaat, Reigerlaan 20,1834 VL in St. Pancras, tel. 072-5613259, e- mail: tonnybree@hotmail.com. Hoe komt het toch dat er regelmatig berichten verschijnen in de Uitkijkpost inzake het bekeuren van automobi listen vanwege te hard rijden, geen gor del dragen enzovoort, maar dat ik nog nooit een bericht heb gelezen inzake fietsers, bromfietsers, scooterrijders, die of op het trottoir rijden, zonder licht, geen richting aangeven, dan wel met vieren of vijven naast elkaar rijden! En die dat zelfs nog blijven doen als jé hen erop attendeert, en desnoods nog tegen je auto schoppen. Ben al een keer ter nauwernood als 80-jarige aan een aan rijding ontsnapt! Kan ik de burge meester als handhaver van de rechtsor de er niet van overtuigen dat ik dit alles rechtsongelijkheid vind? W. Roos Heiloo Fijn dat aan de kinderen uit Polen door enthousiaste mensen twee leuke weken worden aangeboden. Jammer zo lees ik, dat ze een taaihandicap hebben. De gastouders hebben in de afgelopen weken kennis gemaakt met de Poolse cultuur, de gewoonten daar en belang rijke Poolse woorden geleerd. Maar hebben de Poolse kinderen ook deze voorbereiding gehad? Nederlands en Pools zijn geen talen die gemakkelijk zijn te leren. Dat is geen schande! Maar waarom is het vaak 'eenrichtingver keer'? In Alkmaar wordt in september gestart met Turkse les vanwege Bergama, de nieuwe zusterstad in Turkije. Zowel in Polen als in Turkije zijn ze niet bereid Nederlands te leren. Op welke manier communiceren deze groepen met hun zustersteden Heiloo en Alkmaar? In ieder geval niet op het eerste deuntje met Trio Reckless, een trio dat tot een van de meest' gevraagde bands is tijdens de Noord- Hollandse kermissen. Na Trio Reckless is het de beurt aan de Volendamse kermisformatie La Stampa om haar opwachting maken. Een onvervalste kermisband die op bijna alle kermissen te vinden is. De allergrootste hits, lekkere meezingers en natuurlijk het enthousiaste optre den van deze band is weergaloos. Op deze avond ook een speciale gast, iemand die moeiteloos de Kuip vol wist te trekken namelijk: Wolter Kroes. Dinsdag wederom eerste deuntje met Reckless en deze mid dag het bekende ringsteken voor aangespannen paarden op de Kerklaan. Ruim twintig aanspannin gen komen naar Akersloot om te strijden om de grote wisselbokaal. Op dinsdagavond een Amsterdamse avond ofwel het Jordaanfestival van Akersloot met Peter Beense, Lesley Williams en de topformatie Bar-B-Q. Kortom een geweldig kermispro- gramma in Café De Vriendschap. gelijkwaardig niveau. Het blijft voor Nederlanders handen- en voetenwerk, in de ogen van de buitenlanders soms bij het lachwekkende af. We stellen ons hierdoor heel onderdanig op. In de loop der eeuwen heeft men over taal en gelijkwaardigheid nagedacht en zijn er verschillende hulptalen ontwikkeld. Eén taal die over de hele wereld wordt gesproken en al meer dan honderd jaar in Nederland bestaat, gemakkelijk is te leren door iedereen, op de basisschool een prettige eerste kennismaking is met een 'vreemde' taal, is het Esperanto. Als de betreffende partijen hier een winter energie in steken kunnen de zustersteden bij de eerstvolgende ont moeting op gelijkwaardig niveau met elkaar een gesprek aangaan. En de taaihandicap is verleden tijd. Iedereen heeft er immers zijn best voor moeten doen. Dat voelt wel zo prettig Ik gun het ze van harte. Ans Heijstra-Valkering Heiloo Wederom is een bouwplan, dat door de gemeente Heiloo was goedgekeurd stopgezet. Wederom waren wettelijke voorbereidende en bestemmende regels niet volledig onderzocht. Wederom wordt het dorpsgezicht van Heiloo gevuld met lege gaten, hekwer ken om ge- of te slopen panden. De kosten van al deze en eerdere fouten, denk aan het geharrewar met de huis artsenhuisvesting aan het Slimpad, doen de financiële positie van Heiloo geen goed. Het lijkt mij goed, dat de verantwoordelijke wethouder(s) zich over zijn/hun positie beraden. Van doordrammende, en geldverspillende wethouder (s) hebben we langzamer hand onze buik vol. C. Th. Verschure sr. Heiloo HEILOO - De Stichting Ouderen werk Heiloo heeft voor de zomer maanden de volgende activiteiten georganiseerd: Buiten tekenen Tekenen is kijken: op deze dag wordt er uitsluitend getekend, eventueel aange vuld met (pastel)krijt. U leert kijken door te observeren. Bij mooi weer zal deze workshop plaatsvinden in een mooie tuin, bij slecht weer wordt er uitgeweken naar het Trefpunt Heiloo. Deze workshop is op woensdag 17 augustus van 13.00 tot 16.00 uur. Prijs: 8,50, inclusief papier, potlood, houtskool en/of krijt. Landgoed Nijenburg Onder begeleiding van een boswachter zal er circa 1,5 uur gewandeld worden door het Heilooërbos. De wandeling heeft als thema meegekregen 'zomer, vlinders en bloemen'. U wordt aange raden om bij nat weer goede schoenen of laarzen aan te doen. De wandeling is op donderdag 18 augustus van 13.30 tot 15.00 uur en is gratis. Verzamelpunt is de parkeerplaats aan de Belieslaan in Heiloo. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen naar Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6