Kerstfeest en Every Snake Is Sleeping in De Bakkerij Eerste voedsel in zeven getroffen dorpen uitgedeeld Expositie Van klei en glas van Mia Custers kslfeil 1 Workshop: Kennismaken met schilderen in de duinen I;II=iTJ=<k1 Bijna 1000 kinderen op jeugdvakantiecocktail Stille hongersnood in Burkina Faso Kinderen leren Jeu de Boules Zomerse 50 op 6 augustus Plaatselijk nieuws Uit Limmen en Mkersloo§ ^^«^8 müts 7 Zelf treinkaartjes kunnen kopen Houten beelden Jos Hoofddorps wielerpeloton fietst ruim 400 kilometer voor het goede doel Apeldoorn in De Hoep Rondje IJsselmeer voor Medisch Kinderhuis Antonius De Soos voor mensen met en zonder beperking INGEZONDEN Honden CASTRICUM - Op zaterdag 6 augustus zendt Castricum 105 voor de derde keer de Zomerse 50 uit. Dit keer wordt de Zomerse 50. live uitgezonden vanaf het strand bij strandpaviljoen Bad Noord (Bakkum aan Zee). Tussen 12.00 en 18.00 uur is het dus mogelijk de uit zending live bij te wonen. Vijftig heetste zomerhits Het station zal onder de badgasten zon nige prijzenpakketten weggeven en uiteraard diverse sfeerimpressies vanaf het strand houden. Het kan dus niet mooier: de vijftig heetste zomerhits vanaf de plek waar je zomers moet zijn: het strand! De Zomerse 50 wordt tege lijkertijd uitgezonden door circa 130 lokale en regionale radiostations in Nederland en België. De luisteraars van deze stations konden op de website www.zomerse50.nl hun stem uitbrengen op de persoonlijke favoriete zomerhits. Het resultaat is een bijzondere hitlijst met de 50 heetste zomerhits. Dus luister zaterdag 6 augustus naar de Zomerse 50 of kom langs bij Strandpaviljoen Bad Noord aan het Castricumse strand. Castricum 105 is te beluisteren In de ether (en op het strand!) op 105.0 FM. Via de kabel in Castricum en Bakkum op 104.5 FM en in Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Of kijk voor meer informatie over de Zomerse 50 op internet: www.castricuml05.nl www.zomerse50.nl. LIMMEN - Vrijdag 29 juli moest de brandweer uitrukken naar de Bogerdlaan 25. Op het adres van Houthandel Metzelaar was een wasdroger in brand gevlogen. Alles is met de bekende sisser afgelopen. LIMMEN - Vorige week heeft er in verschillende regionale kranten een noodkreet van de Stichting WOL (Werkgroep Ontwikkelingssamen werking Limmen) gestaan over de voedselsituatie in de provincie Yatenga in Burkina Faso, West Afrika. Yatenga is het werkgebied van de WOL en haar Afrikaanse partner DSF (Développement Sans Frontière). Tien jaren van inspanningen en vooruitgang dreigen teniet gedaan te worden door het grote gebrek aan voedsel waarmee de bevolking nu te maken heeft. De huidige voedselnood is de ergste in 25 jaar. Drie dagen bladeren van bonenplan- ten eten Salif Sodré, de coördinator van DSF, was de wanhoop nabij. Hij durfde niet meer naar de dorpen te gaan. De ont wikkelingsprojecten lagen stil. In de dorpen zijn voornamelijk nog vrouwen, kinderen en bejaarden aanwezig die zich in leven proberen te houden met een waterig soepje van eetbare blade ren. De mensen smeekten DSF om hulp. Om de ergste nood te verlichten heeft de WOL onmiddellijk 1.600,- beschikbaar gesteld om voedsel te kopen. Hiervan is vier ton graan en tachtig zakken rijst gekocht. Dit voed sel is zondag 31 juli verdeeld onder ondervoede kinderen en hulpbehoe vende bejaarden in zeven dorpen. Het is nog maar een druppel op een gloei ende plaat, want om alle in hongers nood verkerende mensen in het werk gebied van DSF te voeden is dagelijks ruim elf ton voedsel nodig tot aan okto ber, wanneer het nieuwe graan geoogst kan worden. Salif Sodré: „Maar'dit gebaar is zo belangrijk voor de mensen. We zijn erg blij dat we iets kunnen doen, maar tegelijkertijd ook ontzet tend triest omdat we geconfronteerd worden met de schreeuwende armoede waaronder de plattelandsbevolking gebukt gaat. Een oude man was zo ont roerd door wat we deden. Hij leefde al maanden op een maaltijd per dag en de afgelopen drie dagen had hij niet meer dan wat bladeren van bonenplanten kunnen eten. Hij ging er van uit dat dit zo zou blijven tot begin september de eerste vroege maïs'eetbaar zal zijn." Formeel geen hongersnood Yvonne Zomerdijk van de WOL: „Het gekke is dat er formeel geen hongers nood heerst in Burkina Faso. In het land is voedsel genoeg aanwezig omdat de overige delen van het land wel een goede oogst hebben gehad. De over heid heeft veel voedsel opgekocht, maar zij zijn niet capabel gebleken om in zo'n situatie ook de allerarmsten te CASTRICUM - Vaste bezoekers van De Bakkerij weten het al, Kofvitok is alles behalve mainstream. Kofvitok is een Castricums muzieklabel dat zich concentreert op de uiterste binnen ver schillende muziekgenres. Aanstaande vrijdagavond heeft het de toepasselijke naam Kofvikerst gekregen. Wie denkt dat kerst in augustus vreemd is, heeft nog nooit een Kofvitok-avond bezocht. Een avondje Kofvitok zal iedere bezoe kers van de ene verbazing in de andere doen vallen. Iedereen die de uitdaging durft aan te gaan is vrijdag 5 augustus meer dan welkom. Op deze opmerke lijke avond zijn maar liefst twee live optredens te bewonderen voor slechts 2 euro (leden 1 euro). Speciaal voor Kofvikerst is de Britse band Bongoleeros overgevlogen naar het Bakkerspleintje. De Bongoleeros zijn bizarre door klamme broekjes geobse deerde wezens uit de heuvels van dei nend Yorkshire. De muziek die ze maken is primitief, geil en spiritueel. Ze zijn bevlogen door het de-magnetise ren van het brein van meisjes. Na dit bizar-klinkende optreden is het de beurt aan het uit Dedemsvaart afkom stige Masonic Youth. Dit is een vijf mansformatie, gehuld in zwarte pak ken/maskers, met veel doodshoofden en duistere symbolen, allemaal wel met een vette knipoog. Ze produceren een eng geluid terwijl zij zich voortbewegen in zwarte slingers, zwarte confetti en zwarte ballonnen. Kortom, een echte feestband met een hoog polonaise gehalte. Beide bands zijn in de in CASTRICUM - In bezoekerscen trum De Hoep zijn tot 3 oktober een aantal houten beelden te zien van Jos Apeldoorn. Jos is opgegroeid bij de timmerwerkplaats van zijn vader in Egmond-Binnen en dus groot geworden tussen het hout. Als kind maakte hij al figuren uit hout. Tóen hij volwassen werd, maakte hij eerst schetsen om daarna koppen uit hout te maken. Van het een kwam het ander en Jos ging over naar het maken van olieverfschilderijen. Maar het bloed kroop waar het niet gaan kon: in 2002 begon Jos weer beelden uit boomstammen hakken. Op de Adelbertusakker in Egmond- Binnen werden, wegens iepziekte, drie grote iepen gekapt. Dat vormde een bron van inspiratie. Jos verruilde het penseel weer voor de hamer en beitel. Uit de stammen hakte Jos beelden die iets vertellen over de geschiedenis van deze plek. Deze drie beelden zijn niet in De Hoep, maar op de Adelbertusakker te bezichtigen. Bezoekerscentrum de Hoep is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. AKERSLOOT - 'Van klei en glas' is de titel die is gegeven aan de derde expositie van dit seizoen in het Gemaal 1879 te Akersloot, die te zien is van 7 augustus tot en met 25 september. De expositie 'Van Klei en Glas' toont een selectie uit de werken van de hand van de Limmense Mia Custers van Eenige (1943). Zij bezit meerdere talenten, haar grootste kracht en interesse ligt echter bij het maken van keramiek en glas-in-loodramen. Deze technieken staan in de expositie dan ook centraal. Mia Custers studeerde Maat schappelijk Werk aan de toenmalige Sociale Academie in Amsterdam. Na een aantal jaren werkzaam te zijn geweest binnen haar vakgebied kreeg zij een gezin. In deze beginperiode als moeder begon zij met het maken van allerlei verschillende objecten. Zo ont stonden in die eerste jaren onder ande re een aantal poppenhuizen, waarbij zelfs de kleinste details zelf werden gemaakt, beschilderde zij eieren, volg de tal van cursussen en behaalde zij haar coupeusediploma. Mia's creatieve ontwikkeling nam een vlucht toen ze in 1982 een cursus keramiek ging volgen. Met veel enthousiasme werkte zij aan vazen, potten en andere fantasieachtige figuren. In deze periode werd ook voor het eerst verschillend werk verkocht en volgden een aantal exposities. Halverwege de jaren negentig ontpop te ze zich een nieuwe passie: glas-in- lood. Naast de basistechnieken maakte zij zich ook de technieken van het brandschilderen en glasetsen eigen. Haar glas-in-loodramen variëren van decoratieve raambekleding tot 'verha lende ramen', zoals onder andere een 'grafraam'en een 'Ganesh'. Het Gemaal is te vinden honderd meter voorbij Hotel Akersloot en is elke zon dagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de techni sche installatie te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand wor den er maaldemonstraties gegeven. Voor de instandhouding van dit 'Tempeltje in de Polder'wordt een entree gevraagd van 1,- per persoon. Kinderen tot 12 jaar zijn gratis. Voor bezoeken buiten de openingstijden door groepen en/of scholen kunt u con tact opnemen met tel. 0251- 313286/313253. Vragen over de ten toonstelling tel. 0251-313594 of kijk op www.gemaall879.nl. bereiken. Er is wel graan te koop, maar de boeren in het noorden hebben vorig jaar niet kunnen oogsten en dus ook niets verdiend. Veel plattelandsbewo ners leven uitsluitend van hetgeen het land opbrengt. Geen oogst betekent geen eten, maar ook geen geld om elders voedsel te kopen. Het is onaan vaardbaar dat in een land, dat bekend staat als een land met goed bestuur, mensen doodgaan van de honger omdat de sociale voorzieningen voor hen onbereikbaar zijn. Ondertussen gaan de zwaksten in de samenleving dood, voornamelijk kinderen en bejaarden. Dorpsgemeenschappen zijn ontwricht omdat de mannen wegge trokken zijn om elders werk en voedsel te zoeken. Het is nu regentijd, maar veel akkers blijven onbewerkt omdat de mensen te zwak zijn om al het land te ploegen en in te zaaien, met alle risi co's voor de voedselsituatie van het volgende jaar." Noodplan Yvonne: „Naar aanleiding van het stuk je in de krant en een e-mail die ik naar iedereen in mijn adresbestand heb gestuurd heb ik ontzettend veel hart verwarmende reacties gekregen. Een organisatie in Schaijk, het Equal Opportunity Fund (EOF), heeft aange boden te helpen. Zij ondersteunen nor maal projecten in Ghana, maar ze waren erg geraakt door de situatie in het buurland Burkina Faso. EOF werkt samen met Cordaid en waarschijnlijk kunnen we vanuit het noodhulpfonds van Cordaid een flinke "bijdrage krij gen. We hebben ondertussen een nood plan opgesteld om de 35 dorpen die aangesloten zijn bij DSF te helpen. Om iedereen echt te kunnen helpen is ruim 250.000 euro nodig. Dit is voor ons, als kleine organisatie niet op te brengen. In ons plan willen we 30.000 euro bij eenbrengen om zo snel mogelijk voor ieder dorp twee ton voedsel te kunnen kopen. Het is ongelooflijk hoe snel iets kan gaan in een noodsituatie. 20 Juli pas werd voor mij voor het eerst de omvang van de ramp duidelijk. Tien dagen later was het eerste voedsel al ingekocht en verdeeld in de dorpen. We hebben veel geïnvesteerd om van DSF een betrouwbare en capabele organisa tie te maken. Dat werpt nu in zo'n situ atie zijn vruchten af. De lijnen zijn kort. Van het geld dat wij vandaag overma ken kunnen de mensen in Yatenga vol gende week eten. We hebben al zo'n 5.000 euro aan toezeggingen ontvan gen. Dit wordt deze week nog overge maakt. Ik hoop dat nog meer mensen een bijdrage willen leveren. En onder tussen hopen we dat de overheid van Burkina en de internationale gemeen schap haar verantwoordelijkheid neemt en een goed distributiesysteem opzet om de bevolking in het noorden van Burkina Faso te voeden." Wie mee wil helpen om de hongers nood in Yatenga te verlichten kan een bijdrage storten op bankrekening 96.97.79.267 ten name van Stichting WOL te Limmen onder vermelding van 'Voedselhulp'. Voor meer informatie: tel. 072-5052680 of 06-30198259, of kijk op www.stichtingwol.com. Kofvitok-stijl (bizar dus) aangeklede Bakkerijzaai vanaf 21.00 uur te bewon deren. Zaterdag 6 augustus heeft DJ Daniël drie bands in de hardere muziekstijlen weten te programmeren. De jonge hon den hardcorepunk-band Out Of Service uit Zaandam is nu ruim een* jaar fanatiek aan het musiceren. De oorsprong van hun muziek ligt bij punk(rock) maar zij mixen dit met vele muziekgenres waaronder funkjazz. In de regio hebben ze al aardig wat podi umervaring opgedaan in hun nog maar korte bestaan. Dit zal de bezoeker aan De Bakkerij zaterdag zeker niet ont gaan. Van iets verder weg komt Greyline. Deze Groningse band is in het noorden van het land niet meer weg te denken uit de muziekwereld. Greyline brengt Metallic Chaoscore en een voorproefje is te beluisteren op hun website www.greyonline.nl. Every Snake Is Sleeping uit Alkmaar is in onze regio al beter bekend. Vier van de vijf bandleden speelden al eerder samen onder de naam Deluge. Met een nieuwe drummer sloegen de muzikan ten ook een nieuwe weg in, en met suc ces. De groep briest als Malkovich, heeft het ritmisch grillige van Dillinger Escape Plan, is zwaar en solide als het Amerikaanse Isis en doet tijdens de meeslepende rustpunten denken aan Neurosis. Every Snake Is Sleeping vormt uit al deze referenties een eigen geluid en heeft zich in korte tijd zonder meer in één klap op de internationale hardcorekaart gezet. Dat belooft wat voor aankomende zaterdag in De Bakkerij. Alle drie de bands zijn vanaf 21.00 uur te zien en horen aan het Bakkerspleintje. De entree bedraagt 4 euro, leden van Vereniging Vrienden Van De Bakkerij krijgen zoals gebrui kelijk een euro korting. Ook zondag is De Bakkerij deze week weer geopend vanaf 20.00 uur. De entree is dan gratis en de deur blijft tot middernacht geo pend. Voor meer informatie over de Vrienden Van De Bakkerij kan men kij ken op www.vriendenvandebakkerij.nl of even binnenlopen aan Bakkerspleintje 1 te Castricum. het CASTRICUM - Op een regenachtige woensdagmorgen druppelden er, letterlijk en figuur lijk, een groep senioren binnen bij de Tuin van Kapitein Rommel voor een uitleg van het Gilde knoppen project. Allet van Dam van de Stichting Welzijn Castricum vertelde wat het Gilde knoppenproject inhoudt. Men heeft bijvoorbeeld een nieuwe dvd-speler, magnetron, mobiele telefoon, noem maar op, maar komt niet uit de gebruiksaan wijzing. Een vrijwilliger van het knoppenproject komt dan vrijblij vend langs om een en ander uit te leggen. Deze hulp is geheel gratis, maar een vrijwillige bijdrage voor het Gilde is altijd prettig. Voelen hoe je met een treinkaar tjesautomaat moet omgaan Na het inleidende verhaal toog de groep richting NS-station om zelf te 'voelen' hoe het is om met de trein kaartjesautomaat om te gaan. Het intikken op het scherm vroeg nog enige handigheid, maar al snel was iedereen vertrouwd met het appa raat. De meesten durven nu zelf een kaartje te gaan kopen. Geadviseerd werd om dit de eerste keer op een rustig moment te doen en dan bij voorbeeld een ongedateerd kaartje te kopen. Dit moet dan wél op de dag van gebruik afgestempeld wor den op het perron. Het was de bedoeling om ook nog langs de bank te gaan voor een uitleg van de pin automaat, maar al snel bleek, dat de meeste mensen dit wel wisten en dat daar geen behoefte aan was. Aanvraag bij Gilde Knoppenproject Mensen die deze morgen gemist hebben en alsnog uitleg willen heb ben van een apparaat, kunnen altijd een aanvraag doen bij het Gilde Knoppenproject van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 (ontmoetingscentrum Geester- hage) in Castricum, tel. 0251-656562. Zij zijn in de zomermaanden van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.00 tot 12.30 uur. CASTRICUM - De Hoofddorpse stichting In Beweging voor Genezing organiseert het weekend van 17 en 18 september een grote sponsor fietstocht van 400 km rond het IJsselmeer. De opbrengsten komen volledig ten goede aan Medisch Kinderhuis Antonius in Castricum, waar kinderen zijn opgeno men met complexe psychosociale pro blematiek. In het peleton van semi- profs fietsen ieder jaar bekende Nederlanders mee zoals ex-profs Peter Post, Erik Breukink en Danny Nelissen. Maar ook AZ-voorzitter en DSB-topman Dirk Scheringa was kort geleden gastrijder. Met de opbrengst van de sponsortocht worden dit jaar de kinderen van Antonius gesteund door daar een grote renovatie van de speel- faciliteiten op het terrein te sponsoren. „Kinderen zijn onze toekomst en spe len is een onmisbaar onderdeel in de ontwikkeling. Zeker wanneer kinderen ook nog eens een achterstand hebben, zoals de kinderen van Kinderhuis Antonius", aldus voorzitter van de stichting Hugo van Tintelen. Kinderhuis Antonius Kinderhuis Antonius is een afdeling voor 24-uurs zorg en onderdeel van Parian, de organisatie voor geïndiceer de jeugdzorg in Noord-Holland Noord. Antonius biedt plaats aan 43 kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 10 jaar. De hulp van Antonius richt zich op kin deren met een ernstige of complexe psychosociale problematiek. Aanleg, een problematische opvoedingssituatie en/of traumatische ervaringen, kunnen daarvan de oorzaak zijn. De thuisbasis van de stichting in Hoofddorp zal het startpunt zijn van de sponsortocht, om vervolgens rechts langs het IJsselmeer via Friesland en de afsluitdijk zondag middag rond 16.00 uur te finishen op het terrein van het Antonius te Castricum. Alle kosten worden door de stichtingleden zelf betaald, zodat al het sponsorgeld naar het goede doel gaat. Stichting IBVG Stichting IBVG richt zich sinds 1989 op doelen die ten goede komen aan kinde ren. In het oprichtingsjaar fietste de stichting voor kinderen met kanker. Sindsdien fietst de stichting elk jaar voor een ander kinderdoel of organi seert ze een unieke activiteit voor kin deren die een extra steuntje in de rug kunnen gebruiken. In 1998 heeft de stichting bijvoorbeeld alle zieke kinde ren van het AMC te Amsterdam-ZO in bed of rolstoel vanuit het ziekenhuis laten verhuizen naar de koninklijke loge van de Amsterdam Arena om ze in het zonnetje te laten zetten door de Ajax-selectie en een optreden van een popgroep. CASTRICUM - Op zondag 7 augustus wordt er een Soosmiddag georgani seerd voor mensen met en zonder beperking in Café Sam Sam. Tijdens De Soos zullen dj's muziek van nu en toen draaien. Ook is er weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poolen of te sjoelen. Bij mooi weer vindt De Soos plaats op het gezel lige terras op de binnenplaats van Sam Sam. De Soos is vanaf 14.00 uur. Het adres van Café Sam Sam is Dorpsstraat 75 in Castricum. Sam Sam is toeganke lijk voor rolstoelen. Voor meer infor matie: Stichting Welzijn Castricum, Anna Dekker en Irene Zijlstra, telefoon 0251-657998. We waren lekker aan het fietsen, want we zouden naar Alkmaar gaan met de rondvaartboot, en kleren kijken. Dus we gingen langs het Maalwater, want langs de weg is het druk. Maar bij het Maalwater ook best wel, er was een man met honden. En wij reden op het fietspad. En er komt een hond uit de bosjes en ik knal daar tegen op met mijn fiets. En daar lag ik, ik had pijn en ik was aan het huilen. Ik had een schaafwond, twee snij wonden 'en een stukje vel van mijn hand en ik durfde er niet meer langs te fietsen. We hadden pleisters bij de tennisbaan gehaald. En toen was alles weer goed, behalve de schrik. Maar toen we in Alkmaar waren had ik niet meer zo'n pijn. Waar kunnen we nog rustig fietsen? Niet iedereen houd zo van honden. Kunnen de mensen hun honden niet een beetje bij zich houden? Lotte de Groot (8 jaar) Egmond-Binnen CASTRICUM - Op zaterdag 20 augustus is er in bezoekerscentrum De Hoep in Castricum een workshop schilderen in de duinen. De workshop is van 10.00 tot 16.00 uur en wordt begeleid door Ada Leenheer, zelfstan dig beeldend kunstenaar. De kosten bedragen 45,-, inclusief alle materia len, consumpties en een lunch. De workshop is speciaal bedoeld voor beginners. Veel mensen lopen rond met het idee om met deze hobby te beginnen, maar willen zich nog niet binden aan een langdurige cursus, of durven de stap nog niet te nemen. Via deze workshop kunnen de deelnemers in een dag ontdekken of schilderen iets voor ze is als vrijetijdsbesteding, zonder zelf allerlei dure materialen aan te hoeven schaffen. Beginselen van buiten schilderen Ada Leenheer studeerde in 2001 af in tekenen, schilderen en ruimtelijke ver kenning aan de Koninklijke Academie te Den Haag. Zij geeft les aan het Kunstenaarscentrum te IJmuiden en begeleidt workshops en geeft cursus sen. Onder haar leiding leren de deel nemers de beginselen van het buiten schilderen. Er wordt aandacht besteed aan com positie en kleurgebruik. De docent streeft er naar dat iedereen aan het einde van de dag met een zelfgemaakt kunstwerk naar huis gaat. Het maximale aantal deelnemers is 15 personen, het minimale aantal om de workshop door te laten gaan is tien personen. Deelnemers nemen zelf een krukje of visstoeltje mee. Opgeven tot één week van te voren via www.pwn.nl of tel. 0800-7966288. Bezoekers centrum De Hoep vindt u aan de Zeeweg in Castricum. CASTRICUM - Sinds een aantal jaren organiseert de Stichting Welzijn Castricum voor de jeugd van de gemeente de Jeugdvakantiecocktail. Dit jaar doen zo'n duizend 4 tot 12-jarigen mee uit Castricum, Limmen en Akersloot. De Jeugdvakantiecocktail trekt weer veel deelnemers. De acti viteit klimmen in Berg en Bal was reuze inspannend, maar toch wisten heel wat kinderen tot grote hoogten te komen. Het JaZzballet van TIOS in Limmen bleek ook onverminderd populair en aan de Kabouter Pimwandeling bij De Hoep deden, ondanks de wat mindere weersomstan digheden, een groot aantal jonge, enthousiaste kaboutertjes mee. De oer woudactiviteit in de bibliotheek lever de een aardig aantal oerwoudbewoners op, die na een paar uurtjes junglefeest de bibliotheek geschminkt en wel ver lieten. Bij het Jeu de boules vielen alle kinderen in de prijzen na een spannen de wedstrijd tegen elkaar. En de potjes tennis bij Berg en Bal, tafeltennis bij de Meertreffers en het schaken in Vredeburg verliepen niet minder span nend. Kortom, een geslaagde start van de cocktail. Aan de Jeugdvakantiecocktail doen ook deze zomer heel veel organisaties mee, zodat er weer veel spetterende activiteiten zijn waaruit te kiezen viel. Berg en Bal. De Voetel, De Stetters, de bibliotheken, Tios, Toonbeeld, Scoutinggroep JL Die Bogeheimers, Dos, De Cameren Strammerzoom, de dansgroepen, de Tafeltennis, schaak en de Hengelsportvereniging nemen de kindereil mee in de wereld van sport, spel, knutselen en van muziek. De natuur, vooral water, bos en dieren staan centraal in de activiteiten van de Reddingsbrigade van Castricum aan Zee en Bezoekerscentrum De Hoep in Bakkum. Het geheel wordt gesubsidi eerd door de gemeente met een kleine bijdrage 2,50) per activiteit.van de kinderen zelf. Kennismaken met sport en andere bezigheden Irene Zijlstra heeft alles opgezet samen met een flink aantal organisaties. Zij doet dit al zeven jaar met veel plezier en was dan ook te vinden bij één van de vele activiteiten op de Jeu de Boulesbaan van vereniging de Stetters in Castricum. Irene staat zichtbaar te genieten als ze toekijkt hoe 46 kinderen 'les' krijgen van de oudgedienden van de Stetters. „We willen met de Jeugdvakantiecocktail leuke recreatie ve activiteiten organiseren voor kinde ren. En ze daardoor ook laten kennis maken met diverse sporten en recrea tieve bezigheden. We zijn ook heel blij met de samenwerking tussen ons en de verschillende verenigingen en organi saties. Er is altijd veel animo voor. Het zit bijna altijd al vol bij de inschrijving, zo ook op de maandagavond 11 juli." We zijn begonnen met twee weken in de kern Castricum, toen vijf weken en met de fusie tussen Castricum, Limmen en Akersloot organiseren we nu vijf zomerwerken Jeugdvakantiecocktail in die kernen. AZ en Ajax Theo Graas, al zes jaar een fervente Jeu de Bouler, is druk doende zijn leerlin gen het Jèu de Boulesspel eigen te maken. Het lukt aardig en Theo en de kids zijn dan ook enthousiast bezig in het middagzonnetje. „Hij noemt ons maar AZ en Ajax, want hij kan onze namen niet onthouden!", zo vertellen Koen, Benjamin, Melissa en Steven. De aanwijzingen van de meester liegen er niet om: „Goed kijken naar 't buutje. Je redt 't, even meer power. AZ legt, Ajax moet nu, nee, sorry, Ajax legt, AZ moet nu." Theo heeft de wind eronder: Als ze maar naar me luisteren, dan gaat het goed", zo besluit hij. Enkele plaatsen vrij In de komende weken zijn er nog enke le plekjes vrij bij de Jeugdvakantie cocktail: op 4 augustus kunnen kinderen nog meedoen aan het Oerwoudavontuur in de bibliotheek in Akersloot. Dit kan ook nog op 11 augustus in de biblio theek van Limmen. Voor het squashen bij Berg en Bal op 19 augustus,zijn nog wat plekjes vrij en wie wil knutselen kan op 24 augustus terecht bij Toonbeeld. Kinderen die wel eens ken nis wil maken met Country line dance in westernsfeer kunnen op 22 augustus in Limmen hun hart ophalen. Kosten van de activiteiten bedragen 2,50 per deelnemer. Aanmelden voor alle acti viteiten kan bij Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251- 673793. Theo met Ajax en AZ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8