Op camping Heiloo al 46 jaar veel gezelligheid Natte zomer voor de thuisblijvers Kuyper Blom 7rW 5 r o:9 HOPMAN mm Van 15 tot en met 26 augustus Kennemerstraatweg afgesloten Dé Hypotheek winkel Henk Jongerie uit Heiloo wint reischeque met lege batterijen BORDEN (072) 5351000 'Het is een dorpje bij elkaar funda tationsweg 102, 1852 LN Heiloo Tel. 072 - 532 24 20 Kijk voor het actuele aanbod op: kuypGrblOITl.COm Spare ribs Gebraden Gebraden runder rollade 100 gram.. Keurslagerij Kees Burger Omdat ieder MAKELAARS ERA' Diefstal uniek Ajax T-shirt Aanleveren kopij Uitmarkt ERA verkóópt huizen! 5È" Ook uw huis? Binnenkort opent haar deuren Stationsweg 87 Heiloo 1 kiloa Filetlapjes, diverse soorten, 4 stuks, gehakt, 100 gram In de ZOMERPERIODE heeft drukkerij Uitkijkpost haar openingstijden gewijzigd! NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN www.vanderborden.nl HEILOO - Op de Omloop direct op de hoek is camping Heiloo te vinden. Een gezellige familiecamping van de eige naars Peter, Bart en Robert Barnhoorn. De camping is 3,5 hectare, telt zo'n 210 plaatsen en vele tevreden camping- gasten. De kampeerders komen uit Heiloo en omgeving, maar ook uit Amsterdam, Duitsland en van oudsher uit Zweden. Eerste eigenaar van de camping was van der Vlugt, daarna volgde nog een eigenaar tot in 1977 de ouders van de huidige eigenaars de camping hebben overgenomen. In december van dat jaar draaide ze hun eerste seizoen. „In 1985 overleed mijn vader, 53 jaar oud. Dat was toen pure hectiek. Ik heb het toen samen met mijn moeder voortgezet, ter wijl ik nog op de autoschool, de IVA, zat. Ik werd voor de keuze geplaatst, de verantwoording was moeilijk in te schatten, maar het waren leuke jaren. Zo langzamerhand zijn mijn twee broers erbij gekomen. Daarvoor hiel pen ze wel al mee", zo vertelt Peter. Door de slagboom in een andere sfeer Onder de campinggasten waren vroe ger ook veel Zweden, die - op doorreis naar Zuid-Frankrijk - camping Heiloo als rustplek uitkozen. De Nederlanders die de camping bevolken komen uit het hele land. „In verband met het reizen is dit makkelijk en je bent door de slag boom meteen in een andere sfeer. We zijn een echte familiecamping met kin deren tot en met groep acht van de basisschool. Pubers komen hier niet; er is voor hen niet veel te doen, geen groot speelveld of zo." Op het kampeerterrein is ook een klein, maar knus restaurant 'De groene kip'. Een speeltuin, waslokalen en een ani matieteam zijn ook aanwezig voor de gasten., In het animatieprogramma staan activiteiten als fiets versieren, knutselen, speurtochten, klaverjassen en de bingo. Hoogtepunt van dit alles is toch zeker de fietspuzzelrit. Veertig kilometer fietsen door een gedeelte van Noord Holland met 120 man. En dat al voor de zestiende keer dit jaar. Milieuzorgproj eet Camping Heiloo heeft ook aandacht voor het milieu. Zo hebben de camping bazen in 2000 meegedaan aan een milieuzorgproject vanuit Recreon. Het ging daarbij om aandacht voor verlich ting, beplanting en besparing van ener gie. „Eerst werd een scan gedaan, ver volgens hebben we bekeken wat haal baar was. Zonnecollectoren kosten bij voorbeeld 86 jaar om terug te verdie nen, dat was financieel voor ons dus niet mogelijk. Wel hebben we de verlichting aangepast, bij de bouw van het waslo kaal dik isolatiemateriaal gebruikt en gelet op het waterverbruik en we heb ben struiken aangeplant die vlinders aantrekken. Voor dit alles hebben we een predikaat gekregen van de Recreon." Ans en Herman Schuuring De gasten van camping Heiloo staan het hele jaar, van april tot september in de tourcaravan en de passanten komen en gaan van april tot september. Sommige gasten staan al 46 jaar op camping Heiloo. Eén van de vaste gasten zijn Ans en Herman Schuuring uit Amsterdam. In de stacaravan van Herman en Ans is het goed toeven. De cavia's van de dochter kruipen gezellig over de vloer, terwijl Ans de was ophangt en Herman zijn verhaal doet. „We zijn hier twintig jaar geleden geko men, eigenlijk door mijn zoon Barry. Hij heeft een afwijking aan zijn schildklie ren en op school lieten ze hem een beetje links liggen.Toen zeiden ze tegen ons: je moet naar een camping met hem gaan. Een oud-collega van me vertelde over camping Heiloo en zo is het geko men. Inmiddels is hij 28 hoor, een grote vent en hij rijdt op de vrachtwagen. Ik ben blij dat we dat toen gedaan hebben. Het is hier klein, knus en sociaal." Auto- en fietspuzzelrit Herman hielp vanaf het begin mee met de organisatie van het een en ander. Zoals de autorally; een puzzelrit met de auto die hij al in de winter ging uitzet ten. De rit is altijd goed geweest voor vijftig tot zestig deelnemers. Na vijf jaar is de organisatie milieubewuster gewor den en overgegaan op de fietspuzzelrit. „Iedereen doet mee. Het is op de laatste zondag van juli en mensen komen spe ciaal hiernaartoe. Iedereen komt elkaar dan tegen, de reclame gaat van mond tot mond en elk jaar is het weer een feest. Toen we het jubileum vierden hebben we een uitstapje gemaakt naar Latrop. Die mensen van tachtig, joh, je had ze moeten horen. Nog zeggen ze tegen me: Herman, wanneer gaan jullie weer eens wat organiseren?" Dauwtrappen vanaf een wereldstek Ook loopt Herman nog elke week met lootjes. Eigenlijk wil hij om zijn gezond heid te sparen stoppen, maar hij merkt dat de kampeerders het nog steeds erg leuk vinden als hij langskomt voor een praatje en een kopje koffie. Het niet uit gekeerde bedrag gaat steevast in de kin derpok „We gaan ook altijd dauwtrap pen van Egmond naar Bergen. We star ten dan om 04.30 uur en eindigen met eigen koffie op een leeg terras op het strand. Als we weer terugkomen op de camping staat er een heerlijk ontbijt klaar voor iedereen. Vooral de kinderen vinden het prachtig om in het donker te wandelen." Alle activiteiten proberen de camping eigenaars met hulp van Herman zo low budget mogelijk te houden. Zo sponso ren de plaatselijke bakker en groente man menig broodje en appeltje. Voor Ans en Herman is camping Heiloo echt een wereldstek. „Het is dichtbij huis, we zijn zo weer in Amsterdam. De ANWB kwam een keer langs om te keuren. Toen kwam deze camping net te kort voor nog een ster. De wc was geloof ik vijf meter te ver van het verste punt van de camping. Ik zei toen: je moet eens bij de gasten zelf langsgaan!" Volgende week leest u het verhaal van gasten op stacaravan- en bungalowpark Duinzicht. VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... "Als leven herinnering wordt, gaat herinnering leven..." Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO HEILOO - Van een waslijn in de tuin van een woning in het bungalowpark aan de Slootenslaan werd dinsdag avond 2 augustus een T-shirt ont vreemd. Het Ajax T-shirt was uniek in zijn soort. Het betrof een speciale edi tie van het stadion in de Meer. HEILOO - Het zit ze niet mee, de thuisblijvers. Na een paar mooie weken in juni, waarin Het BaaJje records haalde qua bezoekersaantallen en de rest van Heiloo zuchtte onder een heuse hittegolf, is het nu eigenlijk gewoon al weer herfst. Regen dus, harde wind, en af en toe zelfs een hagelbui. Binnen blijven dus maar, en als de hond toch écht moet: regen laarzen aan, en de paraplu mee. Het is niet anders. (fotoMario Sacksioni) Sommige gasten staan al 46 jaar op camping Heiloo. Eén van de vaste gasten zijn Ans en Herman Schuuring uit Amsterdam, (foto: Mario Sacksioni) HEILOO - In opdracht van de gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West het groot onderhoud aan de Kennemerstraat weg. Van maandag 15 augustus tot en met vrijdag 26 augustus vinden de reconstructiewerkzaamheden plaats aan het deel van de weg tussen de Krommelaan en het bebouwde kom- bord richting Eimmen. De werkzaam heden vinden, afhankelijk van het 'weer, gedurende twee weken plaats. Omleiding gemotoriseerd verkeer tijdens de werkzaamheden Het betreffende gedeelte van de Kennemerstraatweg wordt voor het gemotoriseerde verkeer afgesloten. De voet- en fietspaden blijven aan beide kanten'van de Kennemerstraatweg beschikbaar. Doorgaand gemotori seerd verkeer vanuit Alkmaar richting Heiloo en omgekeerd, wordt via Egmond aan den Hoef omgeleid door omleidingsborden. De busdienst van Connexxion wordt gedurende deze periode omgeleid en de haltes op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden kunnen tijdens de werkperiode niet gebruikt worden. Als gevolg van de afsluiting rij den de Connexxion bussen via de Kenemerstraatweg, Lagelaan, de Oosterzijweg en de Ypesteinerlaan- Kennemerstraatweg vanaf Limmen naar Alkmaar en omgekeerd. Overlast Er is specifiek gekozen voor de zomer vakantieperiode. Deze periode is rela tief rustig wat betreft gemotoriseerd verkeer, zodat de overlast voor bewo ners en overige gebruikers van de weg beperkt blijft. De bewoners van de woningen aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden zijn door een bewonersbrief van de gemeente geïnformeerd over de ko mende werkzaamheden. De woningen aan de Kennemerstraatweg blijven bereikbaar. De bewoners kunnen ech ter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. De woningen aan de Kennemerstraatweg zullen te allen tijde bereikbaar zijn voor de hulpdiensten. De hulpdiensten gebruiken in geval van nood de fietspa den om ter plaatse te komen. Onderdeel van meerjarenonderhoud Bovengenoemde werkzaamheden maken deel uit van de reconstructie werkzaamheden van de hele Kenne merstraatweg. Deze werkzaamheden worden in gedeelten uitgevoerd over een periode van acht jaar. Indien nodig wordt gedurende de periode vooraf gaand aan deze^wérkzaamheden klein onderhoud gedaaïv, 'zoals het opvullen van scheuren en gaten. In het contract is bovendien bepaald, dat Ballast Nedam Infra Noord West de wegvak- ken na reconstructie nog gedurende tien jaar onderhoudt. Het onderhoud van de laatste wegvakken wordt hier door pas na 18 jaar overgedragen aan de gemeente. Op www.kennemerstraatweg.nl kunt u meer informatie vinden over de werk zaamheden. De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar gehouden op zaterdag 3 september van 10.30 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Op woensdag 31 augustus worden de deelnemers van de Uitmarkt aan u voorgesteld in de Uitkijkpost. De deelnemers kunnen hiervoor nog tot en met maandag 15 augustus kopij en beeldmateriaal aanleveren. Uw bijdrage wordt bij voorkeur digitaal aangeleverd en mag maximaal 400 woorden bevat ten. Houd er ook rekening mee dat beeldmateriaal zo'n 1 MB groot moet zijn om te kunnen verwerken. U kunt uw kopij en beeldmateriaal per e-mail (o.v.v. Uitmarkt) sturen naar: redactie@uitkijkpost.nl, of naar redactie Uitkijkpost. De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo. M Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072-533 4095 NVM Internet www.hopman.nu Hypotheek nodig? Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 www. dehypotheekwinkel. nl m Henk Jongerie uit Heiloo heeft 450,- aan reis cheques gewonnen, door mee te doen aan de landelijke campagne 'Lege batterijen? Lever ze in en WIN!' (foto: Mario Sacksioni) HEILOO - Henk Jongerie uit Heiloo is de gelukkige winnaar van 450,- aan reischeques. Hij viel in de prijzen door mee te doen aan de landelijke campagne 'Lege batterijen? Lever ze in en WIN!' van Stichting Batterijen (Stibat). „Geweldig! Ik vind het heel normaal om lege batterijen in te leveren, dus ik had nooit gedacht dat ik daar nog eens een prijs mee zou winnen", aldus de enthousiaste winnaar die op de actie NVM attent was gemaakt door televisiecom mercials en de lege batterijen had inge leverd bij Albert Heijn. Welke bestemming de reischeque krijgt, is nog niet helemaal bekend: „Ik wil graag een zonvakantie boeken, maar ik weet nog niet waarheen." Door lege batterijen in te leveren maakt iedereen het gehele jaar door kans op het winnen van reischeques. Hoe? Door naam, adres en telefoon nummer op een briefje te schrijven en dat samen met tien lege batterijen in een zakje te stoppen. Dit zakje kan in de inzamelton bij één van de duizen den deelnemende supermarkten en winkels worden gedeponeerd. Inle veren kan ook bij het gemeentedepot of de chemokar. Stibat kent elke maand meer dan hon derd reischeques toe: één van 3000,- 25 van 450,- en 75 van 100,-. Met dit initiatief wil Stibat, die zorgt voor inzameling en milieuvriendelijke ver werking van batterijen, Nederlanders er extra toe aanzetten hun lege batte rijen apart in te leveren. v9 KEURSLAGER Tot en met vrijdag 9 september is het kantoor geopend van 8.00 tot 16.45 uur en op vrijdag van 8.00 tot 14.30 qur. Ook op internet Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: Zomeropeninqstijden t/m vrijdag 9 september ma t/m do: 8.00 -16.45 uur vrijdag 8.00 - 14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 10 AUGUSTUS 2005 - 70e JAARGANG NO. 32

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1