Zonnepanelenactie voor inwoners Heiloo Wat te doen bij overlast door wespen ai m UITKIJKPOST -10 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 4 HEIL OO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De zonnepanelenactie 2004 was een groot succes. Deze zomer krijgt de actie een vervolg voor de inwoners van de gemeente Heiloo. De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) organiseert daarom op zaterdag 3 september actie 'Zonnesteek 2005' waar zonnepanelen en zonneboilers worden aangeboden. Deze maand kunt u op deze pagina meer lezen over de actie zelf, de stimule ringsbijdrage en de voorwaarden om een zonnepaneel of zonneboiler aan te schaffen. Dit artikel staat stil bij de milieu-aspecten en de werking van zonnepanelen en zonneboilers. Zonnepanelen zijn schoon én stil In hoog tempo worden fossiele brand stoffen als olie en aardgas opgemaakt om in onze energiebehoeften te voor zien. Bovendien draagt dit energie- Raad en (raads)commissies Welstandscommissie Op maandag 15 augustus a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belanghebbenden kan de ver gadering om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belang stellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bij wonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de ver gadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeüng van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 1 augustus 2005. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - De Blomhof 11vergroten woning; - De Laghe weijdt 10, vergroten woning; - Het Maalwater 9b, plaatsen garage/berging bij te bouwen woning; - Westerweg 307, vergroten woning; - Wethouder Thomsonbos 2, splitsen boer derij in twee woningen en plaatsen bijgebouwen. 5. Algemene zaken met betrekking tot de wel stand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 12 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de "Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. i Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) verbruik'bij aan broeikasgassen. Deze zorgen voor opwarming van de aarde en dat veroorzaakt op zijn beurt een kli maatverandering. Droogte en overstromingen zijn het gevolg, ook in Nederland. De zon is daarom een steeds belangrijker energiebron. Wist u dat de zon ons elk jaar een hoeveelheid energie bezorgt die vijfhonderd keer zo groot is als het totale elektriciteitsverbruik in Nederland? Een indrukwekkende hoe veelheid die prima te benutten is door het gebruik van zonnepanelen. Hoe werkt een zonnepaneel? Het paneel vangt zonlicht op en zet dit om in elektriciteit. Het licht valt op de zonnecel. Zo ontstaat een positief en negatief geladen laag. Hierdoor wordt stroom opgewekt, net als bij een batterij die maakt dat een lamp kan branden. Het zonnepaneel is voorzien van een omvormer die de zonnestroom omzet naar de normale stroom van het elektri citeitsnet. De opgewekte energie kan gebruikt worden voor de elektrische apparaten in uw huis. Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Boekenstein 102, reg.nr. 2005/0056 vergroten woning ontvangstdatum: 25 juli 2005 Vredenoord 160, reg.nr. 2005/0186 plaatsen dakkapel aan voorzijde ontvangstdatum: 28 juli 2005 Zevenhuizerlaan 75, reg.nr. 2005/0140 vergroten woning (bijkeuken) ontvangstdatum: 3 augustus 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Boog 13, reg.nr. 2005/0161 vergroten woning (uitbouw woonkamer en bijkeuken) verzending: 3 augustus 2005 De Boog 9, reg.nr. 2005/0159 vergroten woning (uitbouw woonkamer met aangebouwde berging) verzending: 3 augustus 2005 De Brink 32, reg.nr. 2005/0114 vergroten woning (dakopbouw op garage) verzending: 3 augustus 2005 Heerenweg 223, reg.nr. 2005/0181 slopen berging verzending: 29 juli 2005 Heerenweg 225, reg.nr. 2005/0182 slopen berging verzending: 29 juli 2005 Kennemerstraatweg 434, reg.nr. 2004/0230 bouwen berging (werkschuur en tijdelijke woonruimte) verzending: 3 augustus 2005 Westerweg 156 A, reg.nr. 2005/0115 veranderen woning (gewijzigd uitvoeren 2001/0092) verzending: 3 augustus 2005 Westerweg 215, reg.nr. 2005/0149 bouwen berging en overkapping verzending: 3 augustus 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na Wat levert een zonnepaneel mij op? Op basis van een gemiddelde jaarop brengst van 125 kWh per paneel van 130 Wattpiek wekt u met een zonnecen- trale van vier panelen ongeveer 500 kWh per jaar op. Uitgaande van een gemiddeld gebruik van 3.300 kWh per jaar bespaart u daarmee circa 15% op uw elektriciteitsrekening. Bovendien beschikt u over schone energie en bouwt u mee aan een milieuvriendelijke toekomst. Waar plaats ik zonnepanelen? U kunt zonnepanelen laten plaatsen als u een schaduwvrij dak heeft op het zuiden, zuidoosten of zuidwesten dat sterk genoeg is om de panelen te dragen. In de meeste gevallen worden meerder panelen aan elkaar geschakeld. Zonnepanelen zijn ook geschikt voor plaatsing op een plat dak. Bovendien bent u niet verplicht bij de aanschaf van de zonnepanelen een contract af te sluiten bij een energie-aanbieder: zo beschikt u over een eigen zonnecentrale. Is het bouwwerk een rijks-, provinciaal, of gemeentelijk monument dan is plaat sing van zonnecellen of zonneboilers niet altijd toegestaan. Informeer bij uw gemeente of voor u beperkingen gelden. verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaar schrift heeft ingediend, tevens om een voorlo pige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alk maar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 4 augustus 2005 Geboren Kasper, z.v. A.H. Engelen en E.J. Bakker; Joey, z.v. M.W. Zwaan en O.B.E. Flanders; Elders geboren Zoe, d.v. S. van Rijnsoever en K. Zweed; Zoe, d.v. E.R. Smets en A. Haanraads; Spyke N.A., z.v. L.J.N. Prinse en S.A. Hoetjes; Joep, z.v. N.A. Bakker en F. van den Berg; Luuk, z.v. M.A. van Dijl en J.M. Schoof; Tijs L., z.v. M.L. Aubertijn en S.T. Rijs; Rover K.T.C., z.v. M. Stoorvogel en N.S. Bottemanne Huwelijksaangiften P. Hurkmans en J.W. Blonk; D. Blokker en I. Westrus; M.L. Kurvers en K.C. van der Jagt; De zonneboiler Een zonneboiler bestaat uit een zonne collector en een boilervat. Bij zonnig weer wordt water door de collector gepompt en verwarmd door de zon. Het warme water wordt in het boilervat opgeslagen. Als het water in het vat kouder is dan 65°C wordt het water door de CV-ketel naverwarmd. Een zonne boiler bespaart jaarlijks ca. 200 m3 gas. Het meest logische moment om een zonneboilercombinatie te plaatsen, is wanneer de verwarmingsketel aan ver vanging toe is. Informeer dan bij een installatiebedrijf, dat voor het plaatsen van zonneboilers gecertificeerd is. Meer informatie Voor meer informatie over zonne panelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer Ton Tuinman van de Milieudienst Regio Alk maar, telefoonnummer (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Huwelijken D.R. Logothetis en M.I. Krijnsen; K.P. Hall en S. Mauhs; G. Puyt en C.M.S. van den Heuvel Overleden H. de Bie wv Los; D.W. van Veen; A. Boschma ev Dijkstra; Elders overleden G. Hoogland; C.G. Veldink wv Baars; Vlerk in uitvoering Reconstructiewerkzaamheden Kennemerstraatweg In opdracht van de gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West het groot onderhoud aan de Kennemerstraatweg. De werkzaamheden duren afhankelijk van het weer, twee weken. Van maandag 15 augustus tot en met vrijdag 26 augustus vinden de reconstructiewerkzaamheden plaats aan het deel van de weg tussen de Krommelaan en het bebouwdekombord richting Limmen. Omleiding gemotoriseerd verkeer tijdens de werkzaamheden Het betreffende gedeelte van de Kennemer straatweg wordt voor het gemotoriseerde verkeer afgesloten. De voet- en fietspaden blijven aan beide kanten van de Kennemer straatweg beschikbaar. Doorgaand gemotori seerd verkeer vanuit Alkmaar richting Heiloo en omgekeerd wordt via Egmond aan den Hoef omgeleid door omleidingsborden. Busdienst De busdienst van Connexxion wordt gedu rende deze periode omgeleid en de haltes op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden kunnen tijdelijk niet worden gebruikt. Als gevolg van de afsluiting rijden de Connexxion bussen via de Kennemer- straatweg-Lagelaan, de Oosterzijweg en de Ypesteinerlaan-Kennemerstraatweg vanaf Limmen naar Alkmaar en omgekeerd. Werkzaamheden Kennemerstraatweg tussen Krommelaan en Limmen (bebouwdekombord) van 15 tot en met 26 augustus a.s. Met de zomer is ook de wespentijd aangebroken. De gemeente krijgt van inwoners regelmatig meldingen over overlast van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wespennest op openbaar ter rein, dus bijvoorbeeld in een plantsoen, gaat. De wespen die het ons lastig maken in de zomer, en dan vooral in de tweede helft van de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limonade-wespen. In een goed ontwikkeld wespenvolk kunnen soms wel 5.000 of meer individuen voorkomen. Wespen kunnen tot steken overgaan als zij in het nauw gedreven worden of wan neer hun nest verstoord wordt. Sommige mensen zijn zó gevoelig voor wespengif dat zij zich na een wespensteek in ver binding moeten stellen met een arts. Wespen zijn in principe erg nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lastige en schadelijke insecten, zoals kamervliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wespennest geen gevaar oplevert voor mens of huis, kan dit ongemoeid worden gelaten. En als u last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op een plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) Hulpdiensten De woningen aan de Kennemerstraatweg zullen te allen tijde bereikbaar zijn voor de hulpdiensten. De hulpdiensten gebruiken in geval van nood de fietspaden om ter plaatse te komen. Meer informatie In de nabijheid van het werk wordt langs de Kennemerstraatweg een keet geplaatst van waaruit alle reconstructiewerkzaamheden gecoördineerd worden. Indien u verdere vragen heeft over de bereikbaarheid van de woningen, kunt u in de keet terecht bij de uit voerder van Ballast Nedam. Voor overige vragen kunt u contact opnemen met Ballast Nedam Infra Noord West, telefoonnummer (075) 655 77 00. Op de website www.kenne- merstaatweg.nl kunt u meer informatie vinden over de werkzaamheden. Welzijn Tegemoetkoming regeling chronisch zieken, gehandicapten en ouderen 2005 Vanaf 1 januari 2004 worden veel ziekte kosten niet meer vergoed. Voor veel mensen met een laag inkomen is dit een probleem, vooral voor mensen met een chronische ziekte of een handicap en ouderen. De gemeente Heiloo heeft daarom voor 2005, evenals vorig jaar, een regeling getroffen voor inwoners van Heiloo met een chronische ziekte of handicap en voor ouderen. U kunt ook dit jaar eenmalig een tegemoetko ming krijgen, namelijk een financiële bijdrage van 225 per persoon, als u een minimum inkomen heeft (bijv. een bijstandsuitkering, AOW of WAJONG) en veel geld kwijt bent aan ziektekosten. U hoeft deze ziektekosten niet aan te tonen door middel van bonnetjes, reke ningen etc. Voorwaarde is wél dat het eigen vermogen beperkt is. Aanvragen Indien u vorig jaar of dit jaar een bijdrage heeft ontvangen op grond van de regeling 2004 hoeft u niets te doen. De bijdrage voor van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. Professionele bestrijding Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven of een ongedierte- bestrijder naar uw keuze. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van wespennesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid of ver wijderd wordt. - Ongediertebestrijding en bedrijfs- hygiëne Ratvang, Kerkedijk 50, 1862 BG Bergen, telefoonnummer (072) 589 97 62 - AAUW, Dhr. Klaver, J. van Goyenstraat 15, 1701 KL Heerhugowaard, telefoonnum mer (072) 566 91 19 of 06-50 54 87 32 Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. 2005 wordt in de maand september automa tisch op uw bank- of girorekening overgemaakt. Wat moet u doen als u niet eerder een bijdrage op grond van deze regeling heeft ontvangen en denkt recht te hebben op de bijdrage? U kunt telefonisch een aanvraag- formulier opvragen bij de klantmanagers van de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. Zij zijn bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. U kunt het formulier ook ophalen bij de receptie van het gemeentehuis. Het for mulier kunt u ingevuld weer inleveren bij de receptie of opsturen naar gemeente Heiloo, t.a.v. de afdeling Welzijn, Postbus 1,1850 AA Heiloo. U dient uw aanvraagformulier voor 1 januari 2006 in te leveren. Wat wordt verstaan onder ouderen, chronisch ziek of gehandicapt? Indien wordt voldaan aan één of meer van onder staande criteria behoort u tot de doelgroep. - u bent ouder dan 65 jaar; - u heeft een indicatie voor een voorziening in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) of een gehandicapten- parkeerkaart; - u bent geïndiceerd voor langdurige thuiszorg; - u bent voor 80-100% arbeidsongeschikt ver klaard; - u heeft een van de volgende chronische ziekten, bijv.: Cara (o.a. astma) diabetes mel- litus, epilepsie, reuma, lever- en darm ziekten, spierziekten, migraine, nierziekten, hartafwijkingen, hemofilie, cystic fibrosis, chronische artritis, spierdystrofie of kanker.' Als u twijfelt of u tot de doelgroep behoort, neemt u dan contact op met één van de klant managers van de afdeling Welzijn van de gemeente. Indien er meerdere personen binnen een huishouden tot de doelgroep behoren, dient iedere persoon afzonderlijk een aanvraag in te dienen. Inkomen en vermogen (peildatum 1 juli 2005) U heeft recht op deze regeling als het inkomen en vermogen beperkt is. Wat wordt hieronder verstaan? Huishoudsituatie Inkomen excl. vakantiegeld (max. 100% van het minimum) Personen jonger dan 65 jaar Alleenstaanden 769,- Alleenstaande-ouder 989,- Gehuwd samenwonend 1.099,- Personen 65 jaar en ouder Alleenstaanden 828,- Alleenstaande-ouder 1.043,- Gehuwd samenwonend 1.162,- Bij verblijf in inrichting (b.v. verzorgingshuis) Alleenstaanden alleenstaande ouder 245,- 5.105,- Gehuwd samenwonend 381,- Ook vermogen in de eigen woning telt mee bij de vermogensvaststelling. Vermogen 5.105,- 10.210- 10.210,- 5105,- 10.210,- 10.210,- €10.210,- 10.210,- MHMH Heiloo contact EgmontJ-BJnrwn A" Lim

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4