I* IngeJpQ 1 CORSO Optreden van luitist en fluitist in de Witte Kerk J Body-Scan gestart in Heiloo DIEREN mededeling Excursies Stichting Ouderenwerk Heiloo in het kader van de Zomerschool Mode voor een maatje meer in Castricum UITKIJKPOST 21 MAART 2005 - PAGINA 2 c.w. willeboordse, huisarts a.m. kruize-mosch, huisarts PRAKTIJK GESLOTEN van 22-8 t/m 9-9 "Fantastic Four" "Kameleon 2" www.corsobioscoop.nl Agata e la Tempesta BESCHERMING Zomerrust in het Heilooër Bos immmmmmmm g [immmmmmmMM Graag gedaan Met de Culturele Commissie naar Artis L 1 T 1 E BERICHTEN HEILOO Fout in politiebericht Vernieling personenauto Inbraak in woning Vernieling aanhangwagen Inbraak in woning Diefstal fiets Inbraak in schuur Diefstal portemonnee Vernieling woning Vernieling woning Inbraak in personenauto Poging inbraak in garage De mens regeert het dier! Toch Nieuwbouw Paulusgebouw Willibrordterrein Zwembad Het Baafje Openingstijden van Het Baafje zijn: o^CEA^, Agenda Sporthal Het Vennewater Witte Kerk Elke woensdagmiddag van 12.00 tot 13.00 uur wordt er op het orgel gespeeld in de Witte Kerk. Op woensdag 24 augustus is dit: Hans Stehouwer. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds H. van het Maalpad. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger dr R.J. Blaauw (koffie drinken). GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: eucharistieviering metoecomenische zanggroep, voorgan ger pastor Th. de Haan. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger R. Visser. Zondag, 10.30 uur: eucharistieviering met dameskoor,voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag: 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorgegaan door pastor H. Helsloot. Zondag, 09.15 uur: eucharistieviering, voorgegaan door pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072-5113535. Voor kinderen is er een aparte dienst. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag vd maand (behalve juli aug) bijeenkomst, om 9.15 uur in het Open Huis. 't Loo 22. Kinderopvang aanwezig. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egniond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur Zondag 10.00 uur H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.00 uur OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egniond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Tevens zondagsschool voor kin deren. Gebouw Wijkwaard Muider- waard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest, zondag 10.00 uur: voorganger ds A. Blokker. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost (tel. 072- 5351071) is op de volgende uren bereikbaar: maandag 8.00 t/m 17.00 uur dinsdag 8.00 t/m 13.00 uur woensdag 10.00 t/m 17.00 uur vrijdag 8.00 t/m 17.00 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. SCOOP Programma 18 aug. t/m 24 aug. 2005 vrijdag zaterdag 18.45 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur "Mr. Mrs. Smith" vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur "War of the Worlds" 20.00 uur zondagmiddag 16.30 uur "Agata e la tempesta" special donderdag 15.15 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondagmiddag 16.30 uur woensdagmiddag 15.15 uur "Zoop in Afrika" vrijdag zaterdag 14.00 uur zondagmiddag 13.30 uur woensdag donderdagmiddag 14.30 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondagmiddag 13.30 uur woensdag donderdagmiddag 13.00 uur "Madagascar" (NL) Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Donderdag special Regisseur Soldini keert terug met een uitbundige en fantasievolle komedie. Agata is de altijd enthousi aste eigenaresse van een populaire boekwinkel wiens leven op de kop komt te staan. Wanneer Agata door een bijna twee keer zo jonge man het hof wordt gemaakt, breken alle gloeilampen in haar omgeving van wege haar emotionele elekriciteit en verandert ze van een volwassen vrouw in een jeugdig verliefd meisje. Ondertussen ontdekt haar broer Gustavo, een zelfingenomen archi tect, dat hij geadopteerd is. Zijn echte broer Romeo is een onverval ste rokkenjager, die op het sterfbed van zijn moeder hoort dat ze Gustavo ter adoptie heeft afgestaan. Romeo besluit op zoek te gaan naar Gustavo en de botsingen tussen de twee en Agata zorgen voor veel grappige en aandoenlijke taferelen. Gefilmd in een excentrieke' stijl, biedt Agata e la Tempesta een kleur rijk palet dat aansluit bij de karak ters en hun gevoelens. De sound track sluit daar naadloos bij aan en biedt een tintelende selectie muziek. Te zien op donderdag 18 augustus om 20.00 uur, en op zondag 21 augustus orh 16.30 uur. HEILOO - Veel Heilooërs en toeristen uit binnen- en buitenland maken ook deze zomer weer van de gelegenheid gebruik om op woensdag het interieur van de Witte Kerk te bekijken. Bovendien kunnen liefhebbers van orgelmuziek tussen de middag hun hart ophalen. De komende twee woensda gen, 24 en 31 augustus, komt daar nog een optreden bij van de luitist Frits Sandkuijl en de blokfluitist Jan Pieter van Eijkelenborg. Deze twee musici staan borg voor een afwisselende maar ook verrassende uitvoering. Ze hebben een gevarieerd programma samenge steld dat ze tussen 14.00 en 15.00 uur zullen uitvoeren. Werken van uiteenlo pende componisten worden ten gehore gebracht. Frits Sandkuijl (1939) was jarenlang leraar Nederlands en school- HEILOO - Elke maand is anders in de natuur. Daarom organiseert de gidsen- groep Heiloo van het IVN, Vereniging voor natuur- en milieu-educatie, elke derde zondag van de maand een natuur wandeling door het Heilooër Bos. Augustus werd vroeger wel de oogst maand genoemd, maar dat speelt in een natuurgebied beheerd door de 100-jari- ge Vereniging Natuurmonumenten niet zo'n rol'. Voor de natuurliefhebber is elke maand een 'oogstmaand'. Dieren gebruiken de zomer vooral om aan te sterken na de activiteiten van het voor jaar. De jongen moeten sterk genoeg worden om hun eerste winter aan te kunnen. Veel vogels zijn nu in de rui, zodat ze weer een jaartje verder kunnen met hun veren. Bij de meeste planten eindigt de bloei en kun je zien welke zaden of vruchten er komen, ook al een voorbereiding op een volgend jaar. Dat geldt ook voor de bomen en struiken die nu hun knoppen vormen. En waar schijnlijk zijn er ook al paddestoelen te zien. Kijk eens om u heen in de natuur, bijvoorbeeld tijdens de maandelijkse natuurwandeling op zondag 21 augus tus. Deze duurt ongeveer twee uur en begint om 10.00 uur bij de Kattenberg, aan de Kennemerstraatweg. Van volwas senen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlich tingen kunt u bellen: 072-5325110. decaan van de Heiloose vestiging van het Petrus Canisius College (voorheen Sint-Jan Mavo). Maar muziek speelde al van jongs af aan een belangrijke rol. Vanaf zijn twaalfde was hij verknocht aan de gitaar en niet alleen het klassiek genre. Hij studeerde luit en basso con tinuo bij Willem Mook in Haarlem. Hij begeleidde instrumentalisten en voca listen en trad ook solo op. Tijdens de cursus basso continuo was Sandkuijl tussen de luitisten de enige gitarist. Dat bracht hem ertoe een luitstudie te gaan volgen. De gitaar verdween naar de achtergrond, waarna hij zich geheel op de luit concentreerde. Zelfs liet hij een eigen luit bouwen, door Carel Huiskamp in Velp. Zomercursussen luit volgde hij bij enkele buitenlandse luitisten, onder wie Paul Ö'Dette uit de Verenigde Staten en de Zwitsers Hopkinson Smith en Anthony Bailes. Sandkuijl maakt deel uit van enkele ensembles voor oude muziek: het Alkmaarse Wildemans-ensemble en '(in 2003) het Alkmaars Muziekcollege. Ook gaf hij met Via Cordis en Semper Florens concerten in het kader van het Festival Oude Muziek Nu in Hoorn. Verder is Sandkuijl al een paar jaar begeleider van het Vocaal mannen- kwintet. La Notte en dan niet alleen met de luit maar ook met een authen tieke Weense gitaar van Franz Schmidt (1820). Samen met blokfluitist Jan Pieter van Eijkenlenborg vormt hij het duo Se Piace ('naar believen'). Het tweetal vormt een muzikale kern, die zich naar believen met een of twee musici uitbreidt. Bij hun optreden in de Witte Kerk ligt het accent op de com binatie luit-fluit. De muziek uit Renaissance en de Barok brengen zij bij voorkeur in intieme ruimtes zoals de Witte Kerk. Van Eijkelenborg bespeelt een grote verscheidenheid aan blokfluiten die in afmeting en klank sterk variëren. Zij zijn graag bereid de bezoekers van de Witte Kerk iets over de uit de voe ren werken en over hun instrumenten te vertellen. Hun optreden tussen 14.00 en 15.00 uur wordt voorafgegaan door een orgelbespeling (van 12.00 tot 13.00 uur). Komende woensdag is Hans Stehouwer uit Akmaar de organist en op 31 augustus Dub de Vries uit Zaandam. iiiiiiiii Kantoor: 072-5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234, bgg: 5337280 Dierenambulance Nrd. Kennenierland (Heiloo en de Egmonden): 072-5150085 Dierenambulance Akersloot/ Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Centraal nieldnr. dierenmishandeling: 0900-2021210 0,10 p.m.)bgg: 5337280 Kids for animals: 072-5336180. Gevonden Jong, zwartwit katertje, De Boekei, Akersloot. Rood katertje, Hogeweg/Kapellaan Limmen Oude zwarte poes, witte snuit doorlo pend naar de bef, witte vlek tussen voor- en achterpoten, voor witte tenen, achter laarzen, wit staartpuntje, Plantraam, Limmen. Oude zwarte gec. kater, witte bef en tenen, wit tussen voor- en achterpoten, Van Merlenlaan, Heiloo HEILOO - Wie naar de Stichting Ouderenwerk Heiloo, WonenPlus Heiloo, of het Trefpunt belt met de vraag of er iemand is die even helpt met het ophangen van een lamp, iemand die, wegens ziekte van de bezit ter, de hond een keer wil uitlaten, boodschappen wil doen, een kast kan repareren, een schilderij wil ophangen, de kraan gaat maken, de verwarming kan ontluchten, iets aan de tuin wil doen, een computerprobleempje oplost, de tv goed afstelt, een niet goed sluitend raam even bijschaaft, noemt u maar op; die krijgt te maken met een vrijwilliger van Graag Gedaan. Wie zijn die vrijwilligers? Dat zijn sociale men sen, mensen die zich mede verantwoor delijk voelen voor andere, vaak wat oudere, burgers in Heiloo, mensen die het leuk vinden anderen te ontmoeten en zo af en toe een ander te helpen met iets waar hij of zij zelf handig in is en die ander niet meer. Graag Gedaan Heiloo verrichtte in 2004 met twintig vrijwilligers een kleine duizend klussen en klusjes bij meer dan vijfhonderd Heilooër dorpsgenoten die mede daardoor langer zelfstandig konden blijven wonen. Graag Gedaan Heiloo voor iedereen: dagelijks tijdens kantoo ruren bereikbaar via de Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Trefpunt, tel. 072-5331297. HEILOO - Op veler verzoek organi seert de Culturele Commissie van de samenwerkende ouderenbonden en de Stichting Ouderenwerk Heiloo op don derdag 8 september een bezoek aan de oudste dierentuin van Nederland, Artis te Amsterdam. De reis gaat per trein vanaf Heiloo station, om 10.27 uur. Verzamelen 10.00 uur op het perron. De kosten zullen bedragen: entree Artis 12, treinkaartje gereduceerd tarief voor kortingkaarthouders, retour 6,10 plus strippenkaart voor de tram. Aanmelden voor deelname kan bij de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - In het kader van de Zomerschool biedt de Stichting Ouderenwerk Heiloo nog twee excur sies aan. De eerste gaat naar de Willibrordus Stichting (GGZ Noord- Holland-Noord). Op maandag 22 augustus van 10.00 tot 11.00 uur krijgt u een rondleiding door het museum van de stichting. Tijdens deze rondlei ding maakt u kennis met de geschiede nis. Medewerkers hebben door de jaren heen de geschiedenis van de psychia trie in het algemeen en van de Willibrordus Stichting in het bijzonder veilig gesteld. Door de voorwerpen te bewaren die bepalend waren voor het tijdsbeeld is een indrukwekkende col lectie ontstaan. U krijgt een rondlei ding van een medewerker die zelf werkzaam is geweest in de Sint Willibrordus Stichting. De deelname is gratis. Noordhollands Dagblad Altijd al eens willen weten hoe het Noordhollands Dagblad gemaakt wordt? Dan is dit nu uw kans. De excursie begint met een introductie van het bedrijf, gevolgd door de film 'krant te kijk', die een beeld geeft van de manier waarop onder andere het Noordhollands Dagblad dagelijks wordt gemaakt. Daarna kunt u vrijwel alle onderdelen van het productiepro ces met eigen ogen zien tijdens een rondleiding. Tot slot is er gelegenheid vragen te stellen. De rondleiding vindt plaats op donderdag 1 september van 13.30 tot 15.30 uur en er zijn geen kosten aan verbonden. Voor aanmeldingen en/of informatie kunt u contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. 112 -ir 0900-1 L 8844 1 O «Noord-Holland Noord Vorige week is een storende fout geslopen in de berichtingeving van de politie over een ernstig ongeval op de N9 in Burgervlotbrug waarbij zes per sonen gewond raakten. Volgens het politiebericht kwam de verdachte, een 41-jarige man uit Den Helder, met zijn auto uit de richting van Den Helder. Dit is niet juist. De man kwam uit de richting Alkmaar, kwam door onbekende oorzaak op de linker weghelft terecht en botste fron taal op een auto die uit de richting Den Helder kwam en werd bestuurd door een 64-jarige vrouw uit Heiloo. Een achter de vrouw rijdende perso nenauto botste vervolgens weer op de voor haar rijdende auto. HEILOO - De eigenaar van een grijze personenauto van het merk Audi type A 4 deed maandag 8 augustus aangif te van het vernielen van zijn personen auto. Met een steen werd de achterruit van de auto ingegooid. De auto stond geparkeerd op een parkeerplaats van de De Loet. De vernieling werd zater dagmiddag 6 augustus rond 16.00 uur gepleegd. De eigenaar zag die dag omstreeks dat tijdstip dat zijn auto nog onbeschadigd was. Even hierna werd hij door een buurtbewoner gebeld met de medede ling dat zijn auto vernield was Door het gooien van de steen ontstond er tevens schade aan de kofferdeksel van de auto. HEILOO - Uit een woning aan de Kerkelaan werd in de nacht van 8 op 9 augustus een tas ontvreemd. Braaksporen werden aan de woning niet aangetroffen. Daarom wordt ver moed dat de dader op een of andere manier door een openstaand boven licht kans heeft gezien de woning te betreden. De inhoud van de tas bestond uit een geldbedrag en enkele (bank)pasjes. HEILOO - Door de eigenaresse van een aanhangwagen werd woensdag 10 augustus voor de vijfde keer aangifte gedaan van het vernielen van haar aan hangwagen. Net als in de andere geval len stond de aanhangwagen gepar keerd op een bedrijventerrein aan de Hoogeweg. De vernieling werd gepleegd in de nacht van 9 op 10 augustus. Vernield werden twee zijlich ten ter hoogte van de achterzijde van de aanhangwagen. HEILOO - In de nacht van woensdag op donderdag 10-11 augustus werd in een woning aan de De Hofstee inge broken. De dader wist zich toegang tot de woning te verschaffen door een niet afgesloten keukendeur. Uit de woning werd een drietal tassen met verschil lende inhoud ontvreemd. Uit de niet afgesloten schuur werd een damesfiets van het merk Ranger ontvreemd. HEILOO - Uit de achtertuin van een woning aan het het Zevenhuizen werd donderdagnacht 11 augustus een niet afgesloten damesfiets ontvreemd. Uit de niet afgesloten schuur in de tuin werd een aggregaat ontvreemd. Dit apparaat werd later teruggevonden in de bosjes in de steeg achter de woning. HEILOO - In de nacht van donderdag li en vrijdag 12 augustus werd in een schuur van een woning aan de Holleweg ingebroken. Het slot van de schuur werd geforceerd. Uit de schuur werden verschillende soorten (fris)drank ontvreemd alsme de een schuurmachine en een dames fiets. HEILOO - Vrijdagmiddag 12 augustus werd tijdens het doen van inkopen in een winkel in het winkelcentrum 't Loo een portemonnee ontvreemd. De portemonnee bevond zich in een tas die in het winkelwagentje lag. Tijdens het afrekenen bij de kassa bleek de tas weg te zijn. De tas werd in de winkel teruggevon den maar de portemonnee bleek er uit ontvreemd te zijn. De inhoud van de portemonnee bestond uit een geldbe drag en énkele (bank)pasjes. HEILOO - De bewoonster van een woning aan de Zeeweg schrok zater dagochtend 13 augustus rond 01. 00 uur van een aantal harde klappen en glasgerinkel. Enkele uren later ontdek te zij dat een raam van de terrasdeur was ingeslagen. HEILOO - De bewoner van een woning aan de Oudburgerlaan schrok zaterdagmorgen 13 augustus omstreeks 04.00 uur wakker van een klap. Toen hij uit het slaapkamerraam keek zag hij een jongeman hard weg rennen. Direct werd de politie gebeld. Hij ging naar beneden en zag dat een ruit van de voordeur was ingegooid. Bij de voordeur lagen jassen op de grond die op die kapstok hadden gehangen. Later bleek een licht grijs jack ont vreemd te zijn. De zoekactie van de politie naar de dader had helaas geen resultaat. HEILOO - De eigenaar van een groe ne personenauto van het merk' Kia type Clarus ontdekte zondagmorgen 14 augustus dat in zijn auto was inge broken. De auto stond vanaf zaterdag morgen 13 augustus geparkeerd op een parkeerterrein van een wooncomplex aan de Zeeweg. Een portierslot werd geforceerd. Uit de auto werden onder andere de autoradio alsmede een tweetal zonnebrillen ontvreemd. Mogelijk heeft men ook getracht de auto te ontvreemden omdat ook het contactslot werd geforceerd. HEILOO - In de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 augustus werd gepoogd in te breken in een de garage van een woning aan de Kerkelaan. Het slot van de deur alsmede het geleidingsmecha nisme werd geforceerd. Omdat het bij een poging is gebleven wordt er niets vermist. Gevoitden goederen van 8 tot en met 14 augustus: Enkele sleutels, grijs/blauwe fietstas inhoud bril en loper, kinderpet Mickey Mouse, fotocamera in hoes, rode rug tas, twee paardenzadels, kinderkleding bestaande uit: zwart kinderasje, blauw bloesje, paar kinderschoenen maat 28, zwart damestasje. De ruiterpaden zijn weer veilig volgens een ingezonden brief uit de vorige Uitkijkpost. Heiloo is weer een eldora do vóór onze edele viervoeters. De paden zijn weer keurig geplaveid zodat de paardjes weer veilig over de spéciaal voor hen gebaande paden kunnen galopperen en draven. Met de voorzie ningen van de tweevoeters is het echter heel wat minder gesteld. Voetgangers lijken een ondergeschoven kind in Heiloo. Al jaren geven de bewoners van Boswijk en de Ronge signalen af over de deplorabele staat van de voet paden in het recreatiegebied de Zuiderneg, ten westen van deze wijken. Voertuigen van de plantsoendienst laten dagelijks, na hun werkzaamheden diepe voren achter in de zachte onder grond van de voetpaden. Deze kuilen en hobbels zorgen voor valgevaar en vormen na een regenbui, plassen en modderbaden. Slecht ter been zijnde wandelaars, onder andere bewoners van de Woonheuvel, verdrinken bijna in dit zompige moeras waar de prut- stroom het wandelspoor tussen de struiken en bomen vormt. Er zijn, zover wij nu weten, nog geen slachtoffers gevallen maar de omwonenden vrezen, mede door de natte zomer, binnenkort een eerste melding! Ieder jaar worden dë struiken en bomen gekortwiekt. Dit wordt keurig versnippert. Met spul en moeite worden de snippers met groot materieel afgevoerd. Wederom trekken de karren diepe sporen door het park. Een simpele dikke laag houtsnippers zou al een grote verbetering van de wandelpaden betekenen. Maar ja... Wie bedenkt dit? Staan onze gezel schapsdieren hoger op de prioriteiten lijst van onze gemeentelijke plantsoen dienst? Misschien kan alleen een goed gebekte wandelaar de gemeente voor zijn karretje spannen! Een dagelijkse gebruiker en goed ter been zijnde hondenbaas, Peter Kraakman Heiloo Er is een bouwvergunning aangevraagd voor het Paulusgebouw. Het streven naar behoud van het monument is te prijzen, er kleeft echter een groot nadeel aan, want volgens de gemeente lijke norm voor parkeerplaatsen (1,2 per appartement) zullen daarvoor oude bomen moeten sneuvelen. Een aantal parkeerplaatsen is al op de locatie aan wezig. Daar we mogen aannemen dat de bewoners werkenden zullen zijn, die overdag hun auto niet voor de deur hebben staan en gezien het aantal op het terrein beschikbare parkeerplaat sen na werktijd en in het weekend, is het onnodig deze grote oude bomen op te offeren. Voor de nieuwbouw van het activiteitencentrum in de noordstrook is een bouwvergunning aangevraagd. Daar het niet binnen de bebouwings- grenzen komt te staan moet een artikel 19-procedure worden gestart. Ook voor Forensische Psychiatrie (FPA), is een bouwvergunning aangevraagd. Voor ons protest tegen de kap van bomen in het park hebben wij uw steun nodig. We verzoeken diegenen die het formulier gekregen, maar nog niet ingevuld heb ben, dat alsnog te doen. Ook horen wij graag uw mening over het ontbreken van een kapverordening in onze gemeente. Voor de plattegrond van plannen en de protestactie zie: www.heiloowakkerworden.nl. U kunt ook bellen: 072-5331115. F. Brinkhuis-Bal Heiloo HEILOO - Sinds kort bestaat nu ook in Nederland de mogelijkheid om met behulp van een geavanceerde metho de een bodyscan te laten maken. Daarbij wordt gebruik gemaakt van unieke, uit Rusland afkomstige dia gnostische apparatuur die 'zelfstandig' aandoeningen van organen en weef sels in het menselijk lichaam kan vin den. Het lichaam wordt preventief gescand. De apparatuur waarmee wordt gewerkt heeft verschillende prij zen gewonnen: binnen en buiten Europa. In de onlangs in Heiloo geo pende praktijk Body-Scan kan via genoemde diagnostische apparatuur ook de eventuele aanleg voor bepaal de ziektes in een zeer vroeg stadium worden ontdekt. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld röntgenopnamen of andere moderne screeningtechnieken, zoals onder meer MRI-scans; CT-scans en ultrasoon onderzoek, die een reeds bestaande aantasting (een gezwel, ver dacht weefsel, etcetera.) kunnen aan tonen. Het scanproces Hoe gaat één en ander in zijn werk? „U zit ontspannen op een stoel met een hoofdtelefoon op voor een com puterscherm", vertelt Olga Vogel- Andreyeva, die met haar medische achtergrond en jarenlange computer ervaring het proces begeleidt. „U behoeft zich zelfs niet uit te kleden. Op het computerscherm ziet u de organen en systemen van het lichaam. Door aangegeven markeringen kunt u zelf zien waar men iets mankeert en hoe ernstig dat is." Een groot voordeel is wel, dat de verschillende punten en organen rechtstreeks en contactloos worden benaderd. De straling is veilig en vergelijkbaar met die van een mobiele telefoon. De duur van het gehele scanproces varieert van enkele minuten tot en met 2,5 uur (in het laat ste geval bijvoorbeeld bij kanker). De duur van het scanproces en ook de prijs (vanaf 70 euro tot maximaal 300 euro) zijn afhankelijk van: 1. het geko zen programma; 2. de ernst van de klachten en 3. de hoeveelheid klach ten. De resultaten van het onderzoek kunnen geprint worden, zodat men alles zelf op schrift heeft staan. Wie preventief inzage wil in eigen body, kan een afspraak maken (tel. 06- 22869186). De praktijk is gevestigd aan de Westerweg 389 te Heiloo, naast de sauna. Ook voor verdere informatie kan men kijken op de website: www.body-scan.nl, mailen: info@body- scan.nl of gewoon langs komen tijdens de open dag op 3 september (zaterdag) van 10.00 uur tot 17.00 uur op het bovengenoemde adres. CASTRICUM - In de tweede fase van haar derde decennium hakt Dolinda Flapper-Zooneveld de knoop door! Er moe^t maar eens een einde komen aan dat eeuwige speuren naar leuke mode voor volslanke vrouwen. „Als anderen het dan niet doen ga ik er zelf mijn schouders onder zetten!" Dolinda klinkt vastberaden en overtuigd. Nu gaat 28 augustus Dollie's Fashion wer velend van start aan de Dorpsstraat 23 in Castricum. Kleiner dan maat 42 komt er niet aan de roedes van deze nieuwe damesmodezaak en groter dan 58 voorlopig ook niet. Wat er wél komt te hangen is lekker vlotte, trendy mode die je kleedt van top-tot-teen die' bovendien betaalbaar is. Buffelen Al een flinke poos is de kersverse onderneemster op- zoek naar een geschikte locatie voor haar plannen en die is nu gevonden in Castricum. Nu is het al een paar weken letterlijk stof- bijten om de winkel precies te krijgen zoals ze hem hebben wil. Vertegen woordigers toonden de collectie voor volgend jaar terwijl steun, toeverlaat en echtgenoot Bill gestaag doorgaat met het opknappen van de karakter volle winkelruimte*. Het is niet uitge sloten dat er vanaf nu een verfspatje te vinden is op de showmodellen van leveranciers van merkkleding. Merken als Simply, Twister, x-two, Big-trend en Armada zijn hun orders aan het klaar maken voor 'Dollie', zoals Dolinda weliswaar niet heet maar ongetwijfeld wél historie gaat schrijven! Betaalbaar Dat een maatje meer geen punt is weet Dolinda als geen ander. Nu ze weet dat je met leuke kleding aan je lijf je een heel ander mens voelt is ze des te enthousiaster! Vroeger moest ze er nog wel eens 'duur aan' als ze iets leuks wilde hebben. In verschillende winkels verspreid over een veel te grote regio wist ze uiteindelijk naar tevredenheid haar garderobe te vul len. Uit het idee om al haar favoriete kleding bij elkaar te brengen in een winkel mond nu uit in Dollie's Fashion: Mooie mode voor mooie meiden met één maatje méér! Hip spul voor een goeie prijs. Kennismaken De eerste kennismaking met Dollie's Fashion is op zondag 28 augustus. Dan is de winkel aangekleed en ingericht en toont Dollie's Fashion haar collec tie aan de wereld. Dat gaat feestelijk en Verrassend, u leest in deze krant binnenkort meer over wat u kunt ver wachten! Zwembad Het Baafje, tel. (072) 5333909 De Omloop 11,1852 RJ HEILOO Zwembad Het Baafje is geopend op zondag 1 mei 2005 Bezoekersaantallen zwembad Het Baafie Per week Totaal Week totaal Totaal in 2005 2004 2003 2002 27-06 t/m 03-07 1.863 24.418 13.898 23.004 18.872 04-07 Vm 10-07 2.115 26.533 16.380 27.307 21.142 11-07 t/m 17-07 4.135 30.668 18.306 33.850 24.189 18-07 t/m 24-07 3.368 34.036 21.023 36.354 28.097 incl. schoolzwemmen 25-07 t/m 31-07 1.612 35.648 26.120 40.633 34.477 01-08 t/m 07-08 1.283 36.931 34.331 50.907 35.821 08-08 t/m 14-08 707 37.638 39.171 55.276 45.632 Maandag t/m vrijdag van 09.00 - 19.30 uur en zaterdag en zondag van 10.00 - 17.30 uur. Activiteiten: Zomervakantiespelen vanaf maandag 25 juli 2005. Tijdens de schoolvakantie zal er 6 weken lang elke dag van maandag t/m vrijdag van 14.00 - 15.00 uur een zomeractiviteit worden georganiseerd voor de jeugd in het water en op de zonneweide. Op de volgende dagen zijn de volgende activiteiten gepland: Maandag: waterpolo Dinsdag: aquarobic voetbal Woensdag: basketbal volleybal Donderdag aquarobic voetbal Vrijdag: estafette Bommetje springen: na elke activiteit is er om circa 15.00 uur gedurende 15 min. bommetje springen van de hoge duikplank. De beste springers.strijden op vrijdag 2 september 2005 voor de finale: "Beste bommetjesspringer van Heiloo". Het jaarlijkse grasvolleybaltoernooi wordt gehouden op zondag 28 augustus 2005, informatie bij Volleybalvereniging Effect, Monique Jeijsman, telefoon 06 526 288 52 of 06 505 084 21. Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de verhuur voor het jaar 2005-2006 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 (dhr. G. Presburg) of 5356682 (mw. A. Busso-Besseling). Maandag 25 juli 2005 t/m zondag 28 augustus 2005 is de sporthal in Sportcentrum Het Vennewater gesloten. Vanaf maandag 29 augustus 2005 kunt u de sporthal weer huren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 2