l Mededelingen Beheer Openbare Ruimte en belangrijke telefoonnummers Pas op voor teken Finaledag Zeevogelstoernooi UITKIJKPOST -17 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Bereikbaarheid buiten reguliere openingstijden voor spoedge vallen Storingnummer openbare verlichting HIER MELDEN Belangrijke nummers voor andere meldingen Openingstijden Afvalbrengplaats Legitimatie Wat kunt u NIET bij de Afval brengplaats kwijt? Grof huisafval Meer informatie Voorzorgsmaatregelen Toch gebeten? Besmetting Lyme-ziekte Meer informatie Bouwen en wonen Exploitatieverordening 2005 Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 11 augustus 2005 Rijbewijzen Politie: 0900 8844 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Nieuw bridgeseizoen Sans Atout Training AMAK Trainingsessie Samen Beet Klaverjasclub Ons plezier Bridgeclub zoekt nieuwe leden Heiloo contact "£'0Ï. De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonomgeving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onder houd zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072) 535 68 68. De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Ook bij een spoedmelding kunt u bellen naar telefoonnummer (072) 535 68 68. Buiten de reguliere ope ningstijden hoort u een boodschap. Luister goed naar dit bericht en volg de instructies op. Let op! Bedenk vóór u buiten de regu liere openingstijden belt, of uw melding écht spoedeisend is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of levert hetgeen u wilt melden bijvoor beeld een onveilige situatie op? Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag naar telefoon nummer (072) 535 68 68. Bij storing van een lichtmast kunt u con tact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Bij het melden van de storing wordt u gevraagd de straatnaam en het nummer wat op de lichtmast staat te vermelden. De gemeente is niet voor alle zaken ver- antwoordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen ver antwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt alarmnummer 112 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844 (lokaal tarief) NUON, als het gaat om gas, elektra, warmte of water: Storingen 0800 - 0513 (dag en nacht, gratis) Klantenservice: 0900 - 0808 (lokaal tarief) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: Klantenservice: 0800 - 2025 (gratis) Storingsdienst: 0800 - 023 23 55 (dag en nacht, gratis) Multikabel, voor uw kabelaansluiting radio en TV: 0900 - 68 58 452 (ca. 1 eurocent/min.) Dierenambulance: (072) 515 00 85 (na 10.00 uur), bij spoed 06 - 224 952 96 Brandweer: bij spoed 112 of anders: (072) 564 44 44 Hoogheemraadschap Hollands Noor derkwartier, voor het beheer van openbaar water: (0299) 66 30 00. T De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom naar uw legitimatie, waaruit blijkt dat u inwoner van Heiloo bent, vragen. Niet alle materialen kunt u bij de Afval brengplaats aan. het Rosendaal kwijt. Op bepaalde afvalstromen zit een beper king. Van asbest kunt u maximaal 2 m2, verpakt in daarvoor bestemde plastic zakken, gratis inleveren. Van bouw- en sloopafval, schoon puin en hout kunt u in totaal maximaal 0,5 m3 per 4 weken gratis inleveren. Als u meer heeft wordt u met de gehele vracht doorgestuurd naar de regionale stortplaats van G.P. Groot. Ook voor grond, graszoden, ther mopane, glas wat nog in de sponning zit, draadglas, brandblussers, gasflessen, laboratoriumafval en autobanden kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stort plaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. De verwer kingskosten worden in rekening gebracht. Voor meldingen van grof huisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072) 535 68 88. Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. De herinnering aan een bos- of duinwandeling is soms een rode cirkel op de huid. Weliswaar verschijnt die niet direct, maar pas een paar weken na de wandeling of het verblijf in het groen. Zo'n cirkel is wel het bewijs dat u bent gebeten door een teek en besmet bent geraakt met Lyme-ziekte (Borrelia burgdorferi). Gezond genieten in de natuur lijkt tegenwoordig een hele klus, maar met wat eenvoudige voorzorgsmaatregelen is het plezier nog net even groot als voorheen. Teken wachten totdat ze op onbedekte huid kunnen komen. Neem eenvoudige voorzorgsmaatregelen: ga niet het bos, duin of park in alsof u een middagje naar het strand gaat, maar bedek de huid zoveel mogelijk. Controleer na thuiskomst van de natuurwandeling of het wedstrijdje op het sportveld altijd uw huid en uw haar. Oók bij kinderen, die net even wat vaker van het bospad afgaan of de bosjes induiken om de kwijtgeraakte bal te zoeken. En óók bij uw huisdier: honden en katten nemen teken gemakkelijk mee. U kunt zo heel gemakkelijk een gevaarlijke infectie voorkomen! Verdoof de teek nooit voor verwijdering. Dan verhoogt u juist de kans op besmet ting. De besmettingskans kan voor mens en dier minimaal blijven als de teek binnen 24 uur op de juiste manier wordt verwijderd en u het wondje ontsmet met 70% alcohol. Met een tekenverwij- derpincet in de verbanddoos kunt u heel veel leed voorkomen. Bij klachten direct bij de huisarts langsgaan, want zo'n 20 tot 30% van de teken veroorzaakt Lyme- ziekte. Merkt u de tekenbeet niet direct op, maar u bent wel besmet geraakt, dan kan na een week of drie de felle, roodge kleurde cirkel (Erythema migrans) ontstaan rondom de plek van de teken- beet. Als zo'n kringvorming ontstaat, informeert u uw huisarts over de teek en vraagt u om de juiste antibioticumbe handeling. Wees echter altijd alert, want soms loopt u Lyme-ziekte op zonder ont staan van zo'n Erythema migrans. Laat uw bloed bij klachten ongeveer 8 tot 10 weken na een tekenbeet controleren op Lyme-ziekte, want u kunt dan wel dege lijk besmet zijn. Bij twijfel kunt u dat later nogmaals doen (zo'n 6 tot 8 weken na de eerste controle). Alleen dan kan na de diagnose de juiste behandeling worden gegeven om klachten tegen te gaan. Wees alert en handel vooral tijdig. De meest voorkomende verschijnselen van een niet behandelde Lyme-besmet- ting bij mensen zijn chronische vermoeidheid, plotseling zeer pijnlijke gewrichten en zenuw- en oogklachten. Lyme-ziekte is met de juiste medicijnen goed te behandelen. Mate en duur van de behandeling hangen echter af van het stadium waarin de ziekte zich bevindt. Een voorlichtingsboekje is gratis ver krijgbaar bij de stichting SAAG, telefoonnummer tijdens kantooruren (0299) 66 00 68. Aanvullende informatie kunt u lezen op http://www.saag.nl. Een tekenverwijderset TEEK IT EASY, die bestaat uit een roestvrijstalen tekenver- wijderpincet, een onbreekbaar vergrootglaasje en twee 70% alcoholsa chets (desinfecteer) is verkrijgbaar bij SAAG of bij apothekers en drogisterijen. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben besloten tot vaststelling van een herziene exploitatieverordening. De geldende Exploitatieverordening uit 1999 voldoet door de ontwikkelingen in de praktijk en de juris prudentie niet meer aan de huidige juridische en wettelijke eisen. Om de verordening correct te kunnen toepassen, moet deze goed aansluiten op de geldende opvattingen. Reden van herziening De herziene exploitatieverordening 2005 is opgesteld om er onder andere voor te zorgen dat de gemeente Heiloo bepaalde kwaliteits eisen kan waarborgen, op een betere manier de kosten van voorzieningen van openbaar nut kan verhalen en de maximale regierol behoudt. Ook in projecten waar de gemeente niet het initiatief tot ontwikkeling neemt, maar waarbij de medewerking van de gemeente vereist is. De aanpassingen in de exploitatieverordening Een belangrijke aanpassing is gemaakt in de voorwaarden waaronder de gemeente mede werking verleent aan het in exploitatie brengen van gronden. Zo heeft de gemeente met de herziene exploitatieverordening de mogelijkheid om met (project)ontwikkelaars exploitanten een overeenkomst af te sluiten, waarin de verdeling van de kosten van aanleg van openbaar nut worden vastgelegd. De medewerking kan zowel bestaan uit het treffen van voorzieningen van openbaar nut, als uit werkzaamheden die de gemeente verricht om de aanleg van voorziening van openbaar nut door een derde (eventueel exploitant zelf) mogelijk te maken. Wat zijn voorzieningen van openbaar nut? In de exploitatieverordening wordt gesproken over voorzieningen van openbaar nut. Hier onder staat omschreven wat onder andere met deze voorzieningen wordt bedoeld: - de aanleg, toevoeging of wijziging van rio lering; - wegen, parkeergelegenheden, pleinen, trot toirs, voet- en rijwielpaden, straatmeubilair, waterpartijen, watergangen, bruggen, tun nels, viaducten, drainages, gasvoorzieningen en overige nutsvoorzie ningen; - plantsoenen en andere groenvoorzie ningen; - openbare verlichting, verkeers- en andere borden, verkeersinstallaties en brand- kranen met de nodige aansluitingen; - waterhuishoudkundige voorzieningen, met inbegrip van drainagevoorzieningen. Aanvraag voor exploitatie van een gebied Meestal neemt de gemeente het initiatief tot het in exploitatie brengen van een gebied; het is echter ook mogelijk dat de exploitant het initiatief neemt. Daarvoor moet men een aanvraag indienen bij burgemeester en wet houders. Voordat burgemeester en wethou ders een beslissing nemen over die aanvraag, wordt aan de aanvrager gemeld dat van hem een bijdrage wordt verwacht in verband met benodigde voorzieningen van openbaar nut. Dit maakt het de aanvrager beter mogelijk de aan de (bouw)werken verbonden kosten af te wegen. Meer informatie Voor meer informatie over de exploitatiever ordening 2005 kunt u contact opnemen met de heer K. Blokzijl van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 53 56 756 aanwezig op maandag, woensdag en donderdag of kunt u een e-mail sturen aan info@heiloo.nl. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Boswinde 58, reg.nr. 2005/0106 vergroten van een woning (eetkeuken en twee dakkapellen) verzending: 9 augustus 2005 Vredenoord 160, reg.nr. 2005/0186 plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde verzending: 9 augustus 2005 Zevenhuizerlaan 6, reg.nr. 2005/0148 vergroten van een berging verzending: 9 augustus 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Geboorten Jasper D., z.v. E.J. Haakman en A.W.M. Bras; Maureen L., d.v. J.S.G. Dekker en L. Bult Elders geboren Sophia J.E. d.v. M.A. Homulle en Y. Oortgijsen; Tygo z.v. R. de Jongh en P.M. van Eist; Ietze z.v. R.H. Lenting en A.E.R. Kleiber; Meike A., d.v. M.B. Adelaar en A.W.E. Zoon; Jona M., z.v. M. Mulder en R.A. Dekkers; Noémi J., d.v. R. Hagen en A.G. Ilario Huwelijksaangiften K. van Nijnatten en M. van der Sluijs Huwelijken A.W. Fictoor en V.M.C. Brode Overleden K. Korte wv van der Boom; M.J.H.M. Werten- broek Elders overleden G. van Alphen Als de verloopdatum van uw rijbewijs aan staande is (datum vernieuwen voor) dan is het noodzakelijk, dat u actie onderneemt. Bij (locale tarief) een verlopen rijbewijs bent u formeel niet meer verzekerd en mag u officieel ook niet rijden. De gemeente tracht degenen bij wie dit aan de orde is schriftelijk te informeren, maar de verantwoordelijkheid voor het ver nieuwen blijft uiteraard bij de rijbevoegde. Speciale aandacht vragen wij van degenen, die gekeurd dienen te worden. Afhankelijk van allerlei factoren kan de procedure in dat geval langer duren dan u verwacht en is de verloopdatum van uw rijbewijs snel aan de orde. Wij adviseren om dan minimaal twee maanden voor de verloopdatum met de procedure te beginnen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Burgerzaken. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 67 22. _j HEILOO - Bridgeliefhebbers kunnen zich aanmelden bij BC Sans Atout Heiloo. Na de jaarvergadering op 5 september start op 12 sept. het nieuwe seizoen. Gespeeld wordt op elke maandag vanaf 20.00 uur in het Open Huis (rookvrije zaal). Er is plaats voor nieuwe leden, ook voor hen die de stap willen zetten van huiskamer naar wekelijkse bridgedri ves. Voor meer info kunt u terecht bij G. van der Klis tel. 072-5111525 of P. van Toornburg, tel. 072-5330903. EGMOND - Op donderdag 18 augustus worden de finale wedstrijden gespeeld van het door voetbalvereni ging Zeevogels georganiseerde Jan Ligthart toernooi. De deelnemende verenigingen; St. Adelbert, Duinrand S., Berdos en gastheer £eevogels zul len op deze avond uitmaken wie zich de winnaar mag noemen van de Gouden Bommes. De winnaars van de duels van de wedstrijden die dinsdag 16 augustus zijn gespeeld komen tegen elkaar uit in de finale op het hoofd- veld. Op het B-veld wordt gelijktijdig de strijd om de derde en vierde plaats gespeeld. Op sportpark Hogedijk in Egmond aan den Hoef zal het nog lang gezellig blijven omdat, na de prijsuit reiking, in de kantine live muziek te horen zal zijn. Beide wedstrijden beginnen om 19.00 uur en de toegang is gratis AKERSLOOT - De training van de AMAK gaat met ingang van dinsdag 23 augustus weer beginnen. Totdat de klok weer een uur wordt teruggezet, worden de trainingen in de duinen van Bakkum gehouden. Gestart wordt om 19.00 uur vanaf parkeerterrein Koningsbos in Bakkum. Vertrek vanaf 't Kruispunt in Akersloot 18.45 uur. Ook nieuwe leden zijn welkom. Voor info: 0251-313738 of www.amak.myweb.nl. LIMMEN - Op zaterdag 20 augustus vindt voor jeugdvisclub Samen Beet de 2e trainingssessie van dit seizoen plaats. Op allerlei manieren kun je er voor (proberen te) zorgen dat je meer vissen vangt dan je buurman/vrouw. Bij de wedstrijduitslagen zie je steeds dezelfde namen in de top drie staan. Dit is niet een kwestie van geluk, maar komt doordat deze hengelaars 'beter' vissen dan de rest. Hoe doe je dit dan? Dit hangt van vele factoren af: Aas, lokvoer, juiste visdiepte, materiaal, enzovoorts. Tijdens deze training zal het bestuur de kneepjes van het vak bijbrengen. Er zijn geen prijzen te win- hen en deelname kost voor de leden dan ook niets. Verzamelen om 18.30 uur op het parkeerterrein van de voet bal. Het viswater wordt bekend gemaakt op de website: www.hsvlim- men.nl. HEILOO - De al 25 jaar bestaande kla verjasclub van de stichting Belangen behartiging Uitkeringsgerechtigden gaat op vrijdag 2 september weer begin nen. Er wordt om 20.00 uur gestart tot ongeveer 22.30 uur. Er wordt gespeeld in De Bergeon, Bergeonstraat 30 te Heiloo. Wilt u lid worden van de club maar weet u dat nog niet zeker dan kunt u op proef enige avonden mee- doen.Ook niet uitkeringsgerechtigden zijn welkom. Voor opgave of nadere informatie kunt u zich wenden tot Joep de Boer, tel. 072-5332311. HEILOO - In Heiloo start op 7 sep tember het nieuwe seizoen van de brid geclub in Plan Oost in het Oosthonk an de Oostkanter 14. Er is plaats voor nieuwe leden, een kans ook voor hen die nog niet zo lang kunnen bridgen en de stap willen zetten van huiskamer- bridge naar een wekelijkse clubavond. Er worden per avond zes ronden van vier spellen gespeeld, onderbroken door een pauze. Aan de tafels wordt niet gerookt, en de sfeer wordt door de leden ervaren als die van een vrienden club. Er wordt gespeeld op de woens dagen van begin september tot eind april. Voor meer informatie: Ad Brugman, tel. 072-5334814 of Ria Hogeslag, tel. 072-5332199.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4