Adressen III, i =1 Schnappi en wethouder Veldt openen kermis in Castricum Bachconcert in dorpskerk Castricum IMMEN Egmond op z'n kop weer voor de deur Nog plaatsen vrij bij Country-Line Dance www.tófe Laatste activiteit Vakantiecocktail Limmen Jaren negentig dance en symfonische rock in De Bakkerij Expositie de Roover in Hoeve Overslot daï zoeken we op Op zoek naar waterdiertjes Open monumenten in de gemeente Castricum Gezellige kermis in Akersloot Stadswandelingen van het Gilde Discovery weer volledig open Bedankt! Gevonden en verloren in Castricum Exclusief: Huifkartocht door de duinen Jeu de boules CASTRICUM - Op donderdag 25 augustus om 12.00 uur gaat de bos wachter op zoek naar waterdiertjes. De zoektocht begint bij De Hoep en ouders en kinderen vanaf 6 jaar kunnen mee zoeken. Met een klein netje gaan we kijken wat we zoal vangen. Om de naam van het beestje te weten te komen, gebruiken we een zoekkaart. We gaan zoeken in mooie heldere duin poelen. Hier zit heel schoon water in, zodat veel diertjes zich hier in thuis voelen. Er wonen salamanders, groene kikkers, libellenlarven of zelfs een echte waterschorpioen. Ook bestaat er een kans dat we wandelende blaadjes en takjes tegenkomen. Die kunnen natuurlijk niet echt wandelen, maar daar zit eigenlijk een beestje onder. Dat beestje heet een kokerjuffer en die bouwt ter bescherming van zichzelf een kokertje van takjes en blaadjes. Er kunnen maximaal twintig personen meedoen. De kosten bedragen vanaf 12 jaar 3,- en tot 12 jaar 1,- Reserveren kan www.pwn.nl of via 0800-7966288. Dit nummer is bereik baar op maandag, dinsdag en donder dag tussen 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 12.00 uur. Langskomen bij De Hoep kan natuurlijk ook. U vindt De Hoep aan de Johannisweg 2 te Castricum. CASTRICUM - Samen met de gemeenten Bergen, Beverwijk, Heemskerk, Heiloo en Uitgeest neemt de gemeente Castricum ook dit jaar weer deel aan de landelijke viering van Open Monumentendag. Er is in onze gemeente gedurende het weekend van 10-11 september een recordaantal van twaalf rijks- en gemeentelijke monu menten en een provinciaal monument voor bezichtiging geopend. Ieder jaar heeft Open Monumentendag een be paald thema. Dit jaar is gekozen voor het thema 'Religieus erfgoed. Geloven in monumenten'. Overigens is er ook een aantal andere monumenten tijdens Open Monumentendag voor bezichti ging open gesteld, zoals het gemaal 'Limmen 1879' (provinciaal, monu ment) en korenmolen de Oude Knegt in Akersloot maar ook kunt u de beschermde rijksmonumenten op het terrein van het psychiatrische zieken huis Duin en Bosch (thans GGZ Dijk en Duin) van buitenaf bezichtigen. Vanwqge omstandigheden is er dit jaar helaas geen rondleiding over het ter rein. Kortom, tijdens Open Monumen tendag bent u in de gelegenheid extra te genieten van de monumentale objec ten die onze gemeente rijk is. Reserveer daarom nu alvast 10 en/of 11 september in uw agenda en ontdek de rijkdom van onze cultuurhistorische waarden. Voor de deelnemers aan Open Monumentendag is bij de bibliotheek in Akersloot, Castricum en Limmen, de VVV in Castricum en de balies van het gemeentehuis te Castricum en depen dance Limmen zowel de landelijke Open Monumentendag-magazine als ook de dit keer wei zeer fraai uitge voerde regionale Open Monumenten dagmagazine verkrijgbaar. U kunt hierin meer lezen over de monumenten in de gemeente Castricum die voor u in dit weekend geopend zijn. Maar ook kunt u hierin lezen welke monumenten u zoal in de buurgemeenten kunt bekijken. AKERSLOOT - Vrijdag 5 augustus tot en met dinsdag 9 augustus was het ker mis in Akersloot. Dit jaar was het echt een spektakel op het veld, want er werd een wie-heeft-de-mooiste-oude-trac- tor-wedstrijd gehouden. Oude tractors vanuit heel Nederland kwmen naar het veld tegenover Kerklaan 1 voor dit eve nement. Speciale publiekstrekker was een originele stoomtrekker die natuur lijk werd gedemonstreerd. Verder werd er uiteraard weer touwgetrokken, en werd er op zondag een kermisrond- vaart gehouden over het Alkmaarder en Uitgeestermeer. Maandag was er een paalkussengevecht boven de waterbak, en het 'omstreden' paling- vangen. Dinsdag werd er gekatknup- peld en 's middags was het tijd voor het jaarlijkse ringsteken voor aangespan nen paarden op de Kerklaan. De uit slag hiervan was als volgt: Op Ringsteken: 1. Manuela Bakker - Ron Bakker Alkmaar/Akersloot, 2. Marja Disseldorp- Frouwina de Ruyter Heemskerk, 3. Ellen Spigt - Sonja Spigt Wervershoof. Schoonste geheel1. Cor Breg - Vera Breg Venhuizen, 2. Ellen Spigt - Sonja Spigt Wervershoof, 2. Sietse Hoogeveen - Ada Hoogeveen Wieringerwaard. Bestgaande paard: 1. Edwin KWPN Nico Onneweer Blokker, 2. Octaaf KWPN Arie Dol Hensbroek, 3. Seliaga fjord Ben Meijland Limmen. Bestgaande Fries: 1. Tjitse fries Erik Schneider Bergen, 2. Maike-Pieter friezen Jannie Pleging Limmen, 3. Atse-Seitse friezen Jaap Kaandorp Akersloot. CASTRICUM - Nu de vakanties voor velen voorbij zijn, is het zeker een mooi evenement, om in de komende tijd met een ervaren gids van het Gilde Castricum te wandelen in Alkmaar. Er wordt veel verteld over de geschiedenis van de stad en haar bewoners. Ook een bezoek aan enige rustieke hofjes is zeker de moeite waard. De wandelingen zijn binnen de stadswallen de tijdsduur is geheel naar eigen keuze en kun nen op elke dag van de week gehou den worden. Ideaal zijn de stadswan delingen voor families, buren, vrien den, bedrijven, verenigingen etcera. Voor meer informatie: C.J. Bakker, tel. 0251-310272. t p w CASTRICUM - Van 13 tot en met 16 augustus stond de Brink in het teken van de jaarlijkse kermis. Ook dit jaar werd de kermis weer bezocht door een aan tal beroemdheden. Zo werd de opening op maandag 15 augustus verricht door de beroemde krokodil Schnappisamen met wethouder Willem Veldt. Op kermismaandag 15 augustus vereerden 'Bert en Ernieuit Sesamstraat de kermis met een bezoek. Op de kermis waren weer veel attracties aanwezig, die - ondanks het tegenvallende weer- zowel door jong en oud goed werden bezocht. (foto: Mario Sacksioni) CASTRICUM - Vanaf deze week zijn de openingstijden voor het Tiener- en Jongerencentrum Discovery weer als vanouds. Na een korte zomerstop start deze week het volledige programma weer. Aanstaande vrijdag staat er een top disco op het programma waar tie ners van 12 tot en met 16 jaar van harte welkom zijn! Dit met 0% alcohol maar met 100% gezelligheid! Op de zaterdag staat er een heuse Back to...Nirvana, op de Discovery-agenda. Alle muziek van deze legendarische popgroep zal gedraaid worden, ondersteund door het nodige beeldmateriaal op groot scherm! Deze avond is bestemd voor de 16- tot en met 20-jarigen. Vanaf vol gende week woensdag start de inschrij ving voor een slagwerkcursus voor gevorderden in Discovery. Deze cursus onder leiding van Gert-Jan Steffers, professioneel slagwerker, bestaat uit vier workshops en een eindpresentatie. De cursus zal gehouden worden op de dinsdag middag van 17.00 uur tot 18.15 uur en starten op dinsdag 6 september. Het programma voor de week van 17 tot en met 23 augustus is: woensdag: 13.30 tot 17.00 uur: Gamezone (12 tot en met 16 jaar), woensdag: 20.00 tot 00.00 uur: Wino Café (16 tot en met 20 jaar), donderdag: 14.00 tot 17.00 uur: inloop (12 tot en met 20 jaar), donder dag: 20.00 tot 23.00 uur: Filmavond voor 14 tot en met 20 jaar, vrijdag: 20.00 tot 23.00 uur: disco Party (12 tot en met 16 jaar), zaterdag: 20.00 tot 00.00 uur: Back to Nirvana (16 tot en met 20 jaar), zondag: gesloten, maandag: gesloten, dinsdag: 14.00 tot 17.00 uur: inloop jon geren (16 tot en met 20 jaar). Discovery is te vinden aan de Dorpsstraat 2a in Castricum, tel: 0251-675302. CASTRICUM - Het laatste orgelcon cert van de zomerserie 2005 zal in het teken staan van de componist Bach. Na de successen van de voorgaande keren, zal dit concert weer verzorgd worden door de altzangeres Annemiek van Zeben, de violiste Marjolijn Oonk en de organist Cees van der Poel. Ook deze keer belooft het weer een bijzon der mooi concert te worden met wer ken voor orgel solo, viool en orgel en aria's uit cantates voor alt, viool en orgel. Het orgel in de oude Dorpskerk is een uniek kabinetorgel gebouwd omstreeks 1740 door de bekende orgel bouwer Christiaen Müller uit Amsterdam, die ook het grote orgel bouwde van de Grote of St.Bavokerk te Haarlem. Annemiek van Zeben Annemiek kreeg zangles van Ruud Kok, Anna Maria Dür, Pieter van den Berg en Aafje Heynis en volgde cursus sen bij Mia Besseling, Sofia van Santen en Lieuwe Visser. Voor de opera Carmen werd zij gecoachd door Paul de Boer en Cora Canne Meijer. Annemiek werkte als freelance koor zanger mee aan verschillende uitvoe ringen van de Nationale Reisopera te Enschede en het Groot Omroepkoor te Hilversum. Cees van der Poel Cees van der Poel (1970) studeerde orgel en kerkmuziek aan het Sweelinck Conservatorium Amsterdam bij Hans van Nieuwkoop en Jacques van Oortmerssen. Daarnaast volgde hij een pianostudie aan het Maastrichts Conservatorium bij Frédéric Meinders en Joop Celis. In 1992 won hij een eerste prijs in het Nationaal Orgelconcours voor vakstu denten. Marjolijn Oonk Marjolijn Oonk studeerde viool aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Bouw Lemkes. Met Lev Markiz als leraar behaalde zij de aante kening orkestspel en kamermuziek. Sinds 1981 is ze lid van het Radio Kamerorkest, waar ze werkt met diri genten als Frans Brüggen en Ton Koopman voor oude muziek en Péter Eötvös voor hedendaagse werken. Bij het orkest kwam zij in aanraking met oude instrumenten.,Zij raakte geïnte resseerd en ging barokviool studeren bij Lucie van Dael. Naast het orkest werk geeft zij al jaren huisconcerten met vioolsonates, pianotrio's en piano kwartetten. Aanvangstijd van het concert is 20.00 uur, kerk open om 19.30 uur Kaart verkoop voorafgaande aan het concert in de kerk, toegangsprijs 4,-. Twee weken geleden heb ik namens stichting WOL een noodkreet in deze krant geuit over de voedselsituatie in de provincie Yatenga in Burkina Faso. Ik heb ontzettend veel leuke en hart verwarmende reacties mogen ontvan gen, wat er uiteindelijk toe geleid heeft dat ik 12.000 reuro heb kunnen over maken naar Burkina Faso. Een onvoor stelbaar resultaat in zo'n korte tijd! De voedseldistributies in Yatenga zijn inmiddels in volle gang. Toen "duidelijk werd dat wij in Nederland op grote steun konden rekenen, heb ik DSF toe stemming verleend geld te gebruiken dat net voor een ander project (de cre ches) was overgemaakt maar wat zij grotendeels pas in oktober nodig heb ben. Voor 6000 euro is 14 ton rijst gekocht en verdeeld over ruim 7.500 kinderen, bejaarden en zogende moe ders in dertig dorpen. Als je gaat reke nen is het niet veel (gemiddeld nog geen twee kilo per persoon), maar we gaan door. Volgende week zal weer minstens 14 ton graan gekocht kunnen worden. We hopen dat nog meer men sen willen meehelpen om de bevolking van Yatenga door deze moeilijke tijd heen te helpen. Financiële bijdragen zijn van harte welkom op bankreke ning 96.97.79.267 t.n.v. Stichting WOL. Namens DSF en de bevolking van Yatenga: ontzettend bedankt voor jul lie steun! Yvonne Zomerdijk-Vermeer Castricum CASTRICUM - De politie Noord Holland Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot geeft de volgende voorwerpen op als gevonden of verlo ren: Gevonden in Castricum AxA fietssleutel, popje met roze jurk, blauwe baseballpet, dameshorloge Gucci zilverkleurig, kleine fietssleutels 2x, dames horlogeklokje Lorus goud kleurig, bruine sleuteletui met 2 sleu tels. Gevonden in Akersloot Bruin damesjasje en bankpas Verloren in Castricum Nokia 6510 grijs, hoefijzervormig por temonnee donkerrood, mintgroen jasje maat XS, zwarte agenda in leren hoes, zwarte etui met 2 sleutels en AH- bonus, klein zwart aap rugzakje, porte monnee met geld diverse passen en rij bewijs, paarse herenfiets, klein zwart schoudertasje met GSM, bankpapie ren, rij en kentekenbewijs en zonnebril, vijf sleutels aan blauw/geel lint. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G, Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWÖL Secretaris dhr. P. Kranendonk, Dampegheestlaan 33, 1906 WB Limmen, tel. 072 - 5054184 Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Nieuws rdnd «•GMQND LIMMEN - Op maandag 22 augustus gaan in de gymzaal aan de Hogeweg de voeten weer van de vloer en wordt er van 14.00 tot 16.00 uur gedanst op Westernmuziek. De kosten zijn 2,50. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar die nog willen meedoen kunnen zich aan melden bij de Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251- 67.3793. Het Country-Line Dance is alweer de laatste activiteit van de geslaagde Vakantiecoctail in Limmen. De afge lopen weken hebben vele kinderen uit Limmen met enthousiasme meegedaan aan het jazzballetten, schaken, vissen, knutselen, tennis en het oerwoudspel in de bibliotheek. CASTRICUM - Het komende week end is het precies een half jaar geleden dat De Bakkerij onder leiding van de bekende Vereniging Vrienden van De Bakkerij haar deuren heropende. Diezelfde vereniging kan daarmee terugblikken op een zeer succesvolle eerste periode. De combinatie van een brede programmering en een niet afla tende drang naar originaliteit en ver nieuwing heeft de vereniging inmiddels meer dan 220 leden opgeleverd. Enkele hoogtepunten van het afge lopen jaar waren natuurlijk de herope ningsavond, Koninginnedag en soms legendarische optredens van bands als de Plaid Tonguéd Devils en The Phantom Four, waarvan laatstgenoem den na hun show meteen te kennen gaven later in het jaar graag nog een keer terug te komen! Het draagvlak van de vereniging dat zij de voorbije maanden heeft gecreeerd biedt hope lijk een opening voor besprekingen met de gemeente Castricum voor het voortzetten van de activiteiten van de Vrienden in een nieuw pand, want als er een ding is dat de Vereniging Vrienden van De Bakkerij inmiddels wel heeft aangetoond is de behoefte van Castricumse en vele andere jonge ren uit de regio aan een onafhankelijk podium als dat van De Bakkerij. In de tussentijd gaat men bij De Bakkerij gewoon door met datgene waar men goed in is: het organiseren van culture le avonden waarbij ook deze keer de nadruk ligt op de muziek. Op vrijdag is het bijvoorbeeld de beurt aan Dj TWIZ, die al eerder zijn voorkeur voor de dansmuziek van de jaren negejitig van het voorbije decennium in De Bakkerij heeft laten horen. T\viz draait veel muziek die destijds door velen zo fout werd gevonden, dat deze zelfde muziek er in de tussentijd weer leuk van is geworden! Bezoekers zijn dan ook van harte welkom om mee te zin gen en te dansen op de muziek waar mee het vorige millennium werd afge sloten. Zaterdag: live muziek Op zaterdag is het weer de beurt aan de wekelijkse portie live-muziek. Waren hèt vorig weekend bands uit Den Helder en Zwolle die het podium onveilig maakten, deze week zoekt De Bakkerij het wat dichter bij huis. De bandleden van beide geprogrammeer de bands komen namelijk voorname lijk uit Alkmaar. De avond opent met de muziek van Suzenzo, een voormalig vijfkoppig maar inmiddels tot kwartet uitgedunde rockband. Zij spelen op uit nodiging van de hoofdact van de avond, de band Mantikhoras. De muziek van deze laatste band valt te omschrijven als symfonische rock /metal. Zangeres Shanna is bijvoor beeld beinvloed door bands als After Forever en Within Temptation en de muziek van Mantikhoras biedt dan ook volop raakvlakken met onder andere deze bands. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum en is op vrijdag - en zaterdagavond geopend van 21.00 tot 02.00 uur. In ieder geval dit weekeinde nog is De Bakkerij ook op zondagavond geo pend van 20.00 uur tot middernacht. Die avond vermaakt een Bakkerij-Dj het aanwezige publiek met een keur aan interessante muziek. Op vrijdag- en zondagavond is de toegang vrij, op zaterdagavond bedraagt de entree 3 euro, leden van de Vereniging Vrienden van De Bakkerij betalen een euro min der. Voor meer informatie over de ver eniging: www.vriendenvandebakkerij .nl. EGMOND - De vakanties beginnen al weer op hun eind te raken en dus staat Egmond op z'n Kop weer voor de deur! Het jaarlijks terugkerend evenement in het centrum van Egmond-Binnen zal dit jaar voor de 31e keer gehouden worden. Het weekend van 19, 20 en 21 EGMOND - Op zaterdag 27 augustus zorgt PWN-boswachter Kees Zonne veld voor de laatste keer dit jaar voor een exclusieve huifkartocht door de duinen bij Egmond en Bakkum. De2;e tocht, waarbij de huifkar getrokken wordt door twee Friese paarden, biedt plaatst aan een beperkt aantal deelne mers. U kunt kiezen uit twee starttij den: 10.30 en 12.45 uur. Per rit is er slechts plaats voor 23 personen, dus het is raadzaam om u snel aan te melden! De huifkartocht kost slechts 8.50 per persoon. U meldt zich aan via de PWN- excursielijn 0800-7966288 of met het boekingsformulier dat u vindt op www.pwn.nl. Er wordt vertrokken vanaf de parkeerplaats bij restaurant de Boerenwagen, gelegen aan de Oude Schulpweg 18 te Egmond Binnen. EGMOND - Zondag 4 september houdt de Stichting Muziektent, samen met Sjeu de Binder op het Kerkplein in Egmond - Binnen weer de jaarlijkse Open Egmond-Binner Camping Jeu De Boules Kampi oenschappen. De naam zegt het al, jeu de boules zoals het op de cam ping gespeeld wordt, dus niet bedoeld voor wedstrijdboulers. Er worden alleen dubbels, zogeheten 'doubletten gespeeld'. Dat kunnen twee dames of twee heren zijn maar een dame en een heer kan natuurlijk ook. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en de kosten bedragen 5 per koppel. Opgeven met partner kan tot 27 augustus bij: Peter Trompert tel. 072-5063671 of: Mous Apeldoorn, tel. 072-5063128. augustus zal in het teken staan van vele onderdelen voor de allerkleinste tot en met de oudsten. Na het succes van vorig jaar met de minimotoren en de steppenrace is er voor gekozen om ook dit jaar weer volop snelheid en behen digheid de revue te laten passeren op de vrijdagavond nadat uiteraard het weekend is geopend met de grijze markt. Er zal in de avond een demon stratie gegeven worden door Nederlands kampioen Trial Bike Patrick Smit en de Dikke Banden Race, genaamd 'door kerk en kroeg', zal weer terugkeren met een heel bij zonder parcours. Op zaterdag is er speciaal voor de jong- sten weer een leuke kindermiddag. De zes Alles Of Nix teams, die net als afge lopen jaren weer van de partij zijn, staat 's middags een waar spektakel te wachten met het kratstapelen. de avond wordt geweid aan het Egmond op z'n Kopspijkers spel; een kennis- en behendigheidsspel waar iedereen aan mee kan doen. Vorig jaar heeft pastor Knol speciaal voor de dertigste editie van Egmond op z'n Kop in combinatie met het 70-jarig bestaan van de Adelbertüsakker een mis op de akker georganiseerd. Aangezien dit zoveel mensen op de been bracht kon men er niet omheen om deze viering ook dit jaar weer op het programma te zetten. Hierop volgend zal de wandeltocht 'door dorp en duin' plaatsvinden die u langs plekken rond het dorp leidt waar van nog niet iedereen het bestaan weet. Het weekend zal afgesloten worden met een mega seventies show in de dorpskern. U zult getrakteerd worden op gezellige muziek, het finale spel van de Aonix-teams, leuke spelletjes en natuurlijk het unieke dorpsgevoel dat tot de laatste uurtjes zal duren.. Al met al weer een druk programma dat Egmond-Binnen weer een week end op z'n kop zal zetten. Het gehele programma van het weekend is onder andere te vinden bij de winkeliers in Egmond-Binnen en op de internetsite www.egmondopznkop.nl. EGMOND -In de historische Hoeve Overslot, gelegen tegenover de restan ten van het Slot op den Hoef, worden de gehele zomer bijzondere exposities gehouden. Momenteel exposeert de uit de 'Egmont-stede' Zottegem afkomsti ge kunstenaar Emiel de Roover in de deel van Hoeve Overslot. De Roover wordt bij het schilderen aangetrokken door bepaalde beelden omwille van hun lijn - vlak en visuele dynamiek- waarvan personages vaak het uitgangs punt, onderwerp en inspiratie zijn. De realistische weergave is in de loop der jaren ondergeschikt geworden aan kleur en compositie. Hij volgt geen vooropgezet of vooraf bepaald -isme of manifest. Het zelfvindende en op erva ring berustende spontane zijn de drie sleutelwoorden in het werk van Emiel de Roover. Naast Emiel de Roover exposeren verschillende Egmonder kunstenaars, waaronder Frits de Nooijer, Briel, Hilde Belleman, Mark Broersen, Edu en Hafre hun schilderij en in de stal van Overslot. Lenie Huizing toont makro foto's en er zijn beelden te bewonderen van Ineke Agterberg en Ans Post. Hoeve Overslot is ieder weekend geopend vanaf 14.00 uur. Werk van Emiel de Roover

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6