Kunstgrasveld van HSV opgeleverd Taartenbakwedstrijd Country Fair m 79 Kuyper Blom I kuyperblom.com Echtpaar Wassing trouwe gast Klein Varnebroek Laatste concert in zomeravondserie Witte Kerk APE L LA Dé Hypotheek winkel HOPMAN «Si Onze Lieve Vrouw ter Nood begroet 5000ste bezoeker op jubileumtentoonstelling BORDEN tationsweg 102, 1852 LN Heiloo s Tel. 072 - 532 24 20 gjj 'Een half jaar inwoner van Heiloo' (072)5351000 Gekruid gehakt b 50 Tartaartjes, 00 Keurslagerij Kees Burger NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E KI OMSTREKEN In de ZOMERPERIODE heeft drukkerij Uitkijkpost haar openingstijden gewijzigd! - Hapdat Omdat ieder MAKELAARS ERA' Gratis woningaanbod i via email op www.eravoormij.nl Bij aankoop van 150 gram ger. kipsalade GRATIS 100 gram boterhamworst Grasvolleybaltoernooi zwembad Het Baafje m a k e 1 a a r s Kijk voor het actuele aanbod op: Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: Zomeropeningstijden t/m vrijdag 9 september ma t/m do: 8.00 -16.45 uur vrijdag 8.00- 14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 24 AUGUSTUS 2005 - 70e JAARGANG NO. 34 Tot en met vrijdag 9 september is het kantoor geopend van 8.00 tot 16.45 uur en op vrijdag van 8.00 tot 14.30 uur. Ook op internet: HEILOO - Ze 'wonen' direct bij de ingang van camping Klein Varnebroek, in een oude, maar mooie stacaravan met een kleurrijke tuin. Leo Wassing (79) doet de deur open, Alie (77) zit op de bank. Meteen wordt de koffie opgeschonken en voordel je er erg in hebt zit je gezellig aan èen 'bakkie' te praten over het wel en wee van een seizoenskampeerder op Klein Varnebroek. Leo en Alie barsten meteen met hun verhalen e^p' n bijna vt geen ophouder jrjK 4 floral u ^un uitspra'Ay zo naar t nog cam- nlip Rob Opdam wacht nog even keurig zijn beurt af alvorens de aftrap te verrichten, (eigen foto) HEILOO - Ter voorbereiding op het nieuwe seizoen organiseert tweede klasser H.S.V. al sinds jaren het H.S.V.- zomertoernooi. Zo ook dit jaar. Het zal geen toeval geweest zijn dat op het moment dat het nieuwe kunstgrasveld in gebruik werd genomen de toernooi- commissie de wedstrijd H.S.V. - de Foresters lootte. Afgelopen vrijdag ver richtte wethouder Rob Opdam dan ook om 19.00 uur de aftrap van de eerste wedstrijd op het nieuwe kunstgrasveld van H.S.V. Na afloop van de door de Foresters met 0-2 gewonnen wedstrijd waren de geluiden van de spelers posi tief. Het is even wennen, maar het voet balt eigenlijk best lekker, was de mening van de meeste spelers. Het nieu we kunstgrasveld van H.S.V. heeft de maximale afmeting (105 x 69 meter) en is gesitueerd waar voorheen het D-veld lag en zal als trainings- én speelveld die nen. Het grote voordeel voor jong en oud is natuurlijk dat er altijd (het hele jaar door) gevoetbald kan worden. Als het nieuw te bouwen H.S.V.-clubhuis is gerealiseerd zal het kunstgrasveld als hoofdveld gaan dienen. Dit seizoen spe len de H.S.V.-selectieteams dus nog op het oude vertrouwde (gras-)hoofdveld. HEILOO - Het laatste concert in de succesvolle serie zomeravondconcerten in de Witte Kerk te Heiloo (Heerenweg 32) zal plaatsvinden op vrijdag 26 augustus. Aanvang 20.30 uur. Dit jaar stond de harp centraal en daarom zal de harp ook op dit concert niet ontbre ken. Uitvoerenden zijn namelijk Colet Nierop - harpiste en Gaby de Goede - sopraan. Beide musici hebben hun muzikale opleiding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag verkre gen. Daarnaast hebben zij diverse masterclasses gevolgd, Colet onder meer bij Tania Tauer, Isabella Moretti en Hugh Webb en Gaby bij ondermeer Roberta Alexander, Elly Ameling en Barbera Pierson. Het programma voor de pauze omvat een keuze uit het aan genaam romantisch klassieke repertoi re (zoals composities van Bellini, Mozart en Satie). Na de pauze zal het programma in het teken staan van Ierse volksliedjes en andere bekende songs (onder andere uit/Van Irish Air, Scotisch Air, Simon and Garfunkel, Barbara Streisand en Eva Cassidy). Al met al een heerlijk luisterprogramma en daarmee een mooi programma om de serie mee af te sluiten. De toegangsprijs bedraagt 8 (en voor 65+ CJP en kinderen tot 13 jaar E 7). Kaarten kunnen tevoren telefonisch worden gereserveerd via de telefoon nummers 072-5334804 en 072-5335852. Ook kan worden geboekt (uitsluitend via 072-5334804) voor het concertdiner (uitstekend 3-gangenmenu in restau rant De Loocatie tegenover de Witte Kerk en toegangskaart voor het con cert) voor de totale prijs van 26 per persoon. HEILOO - Op zondag 4 september wordt de jaarlijkse Country Fair van de Pony- en Paardenclub aan de Zeeweg gehouden. Vanaf 10.00 uur worden er diverse activiteiten gehouden, waaron der de verkiezing van de taartenbak- ker(ster) van 2005. De jury zal bestaan uit kok Martijn van restaurant De Buren en Sven Dekker van de gelijkna mige banketbakkerij in Alkmaar onder leiding van Bob Richardson. De maker van de winnende taart krijgt een gegra veerde taartschep en een diner bij Eetcafé De West in Egmond-Binnen. Sla dus alvast aan het bakken en voor proeven, of in ieder geval aan het bedenken van uw lekkerste taart! Uw taart kunt u op 4 september om 10.00 uur inleveren en is in ieder geval goed voor een vrij kaartje voor de Fair. (archieffoto: Mario Sacksioni) hun campingplek verruilen voor haar huis kamer in Alkmaar. Leo is lovend over de camping en vooral de familie Ranzijn die de camping beheert. „Er wordt veel georganiseerd, hoewel niet altijd iedereen meer komt. Maar toen de camping twintig jaar bestond, was er een buffetdiner met pianist. Werkelijk fantastisch! Zaterdag de 13de is er weer lichtjesavond. Vroeger hing de elektri sche verlichting van caravan naar cara van, nu zijn er te veel open ruimtes. En we hadden dozen vol glazen potjes opgespaard. Ja, het was en is nog steeds heerlijk hier en zo schoon: de keuken, het washok en de wc's." lang blijven. ,tfen e/i pingej^uïilar en zijn per fantastische mensen zijnllj Sociale contacten Alie: „We staan al vanaf 1969 op deze camping. Gingen altijd op pad met een tourcaravan en hebben die ingeruild in '73 voor een vaste plek in een stacara van hier. Ik weet nóg dat toen we hier kwamen, Pieter (Ranzijn,.red.) nog een jochie was. Hij kwam dan de bood schappen brengen op zijn fietsie vanuit de zelfbedieningszaak die ze hier toen nog hadden." Maar ook hier namen de grote supermarkten het over en het Hoekstuk is tenslotte op 600 meter te vinden. De campingplek betekende destijds voor de familie een o^se van rust. Ze woonden toen in Alkmaar op een bovenhuis met de Connexxionbus voor de deur langs. Wel hebben ze inmiddels van een aantal medekam- peerders afscheid moeten nemen. „Er is een aantal overleden en vroeger stonden er 17 stacaravans en nu nog maar zes. Maar ja, we hebben even goed veel sociale contacten in Heiloo, hoor. Mijn vrouw schenkt koffie in het Trefpunt en ik ben voorzitter van de EHK, de klaverjasclub. Ik ben al 43 jaar lid. We hebben ook een hoop ken nissen hier in Heiloo", zo vertelt Leo. Fantastisch diner met pianist De vaste gasten zijn overwegend oude ren die van begin mei tot half oktober hun woning verruilen voor dit kleine paradijsje. Want volgens de familie Wassing is het zo heerlijk rustig en je ziet de bomen, hè. Alie noemt zichzelf dan ook lachend een half jaar inwoner van Heiloo en de andere helft een Alkmaarder. Maar de kinderen komen vaak en zo ook andere familieleden en kennissen. Maar vanwege het weer moest zij toch voor haar verjaardags feest op 11 augustus, haar geliefde aravanbrand ïar er zijn ook benauwde momenten weest in de caravan van Wassing. In ±975 stond namelijk de naastgelegen caravan van hun.dochter in lichterlaaie. Leo: „Ze had een gashaard en er was een gloeiend steentje uit gesprongen. Het was 's morgens vroeg en ik was net met mijn schoonzoon naar Alkmaar om wat op te halen, toen we gebeld werden dat de caravan in brand stond. Wij meteen terug natuurlijk. Hij was helemaal afgebrand, ze hadden niks meer. Geen spullen, geen kleren. Mijn dochter en de kinderen waren er geluk kig uitgekomen. Onze caravan ernaast ging ook schroeien aan de buitenkant, mijn vrouw is gelukkig ook op tijd wak ker geworden en de caravan uit geko men. Onze kleinkinderen hebben toen nog kleding gekregen van de toenmali ge beheerder, Paul Sengers, die kinde ren in dezelfde leeftijd had. Onze doch ter heeft toen een tijdje bij ons gewoond tot ze een nieuwe caravan kreeg." Plannen Leo en Alie maken zich wel eens zor gen over het voortbestaan van de cam ping. Leo vertelt over de plannen die Pieter Ranzijn zo'n vier jaar geleden had om een hotel met zwembad, ten nisbanen en een ondergrondse par keerplaats te bouwen. Er waren toen al caravanbewoners ongerust en Pieter Ranzijn heeft die bewoners toen koste loos overgebracht naar één van de tien campings in de buurt. De plannen zijn echter nooit uitgevoerd. „Maar we gun nen het ze van harte, hoor, het zijn zulke harde werkers!" VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 'Als leven herinnering wordt, gaat herinnering leven..." Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Leo (79) en Alie (77) Wassing. Meteen wordt de koffie opgeschonken en voordat je er erg in hebt zit je gezellig aan een 'bakkie'te praten over het wel en wee van een seizoenskampeerder op Klein Varnebroek.. (foto: Mario Sacksioni) Hypotheek nodig? Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 www. dehypotheekwinkel. nl HEILOO je 9I HKennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 NViyi Internet www.hopman.nu div. soorten, kilo. "W# 4 stuks, m* KEURSLAGER iim HEILOO - Afgelopen zaterdag 20 augustus werd op de Jubileum tentoonstelling van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo de 5000ste bezoe ker verwelkomd. Joop Sodenkamp uit Castricum ontving uit handen van Piet Küijper, voorzitter van de Jubileum commissie, het boek 't Putje van Heiloo en de cd Avé Maria van het koor Ubi Caritas, het koor van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Een bos bloemen ging naar zijn echtgenote Anke. In het kader van het jubileum dat Onze Lieve Vrouw ter Nood dit jaar viert, is een tentoonstelling samengesteld in het voormalig Julianaklooster in Heiloo. Hoewel Joop Sodenkamp niet katho liek is, komen hij en zijn gezin wel HEILOO - Volleybalvereniging Effect organiseert in samenwerking met de gemeente Heiloo op zondag 28 augustus het Grasvolleybal toernooi op zwembadcomplex 'Het Baafje', de Omloop 11 in Heiloo. Het toernooi begint om 11.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Er is een wed- strijdpool (drie tegen drie), een recreantenpool (minimaal zes spe lers per team, waarvan minstens twee dames) en een jeugdpool (mini maal zes spelers). Deelnamekosten zijn 20,- per team (jeugd en recreanten) inclusief entree voor het zwembad. Deel nemers aan de wedstrijdpool betalen en 10,- per team (inclusief entree zwembad). Aanmelden kan via e-mail: grastoernooihetbaafje@hotmail.com Er wordt gespeeld, alleen bij droog weer, op het grasveld in het open lucht zwembad het Baafje in Heiloo. regelmatig naar Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo vertelde hij. Met name de rust en sereniteit spreken hem aan:' „Je kunt hier helemaal tot rust komen en je wordt je heel bewust van de din gen om je heen. Ik vind dat je hier Goddelijke energie kunt ervaren en Onze Lieve Vrouw ter Nood springt er voor mij dan ook echt uit." Ze kwamen eigenlijk voor 'het putje', maar zagen een bord buiten over de tentoonstelling en liepen nietsvermoe dend naar binnen. „Eigenlijk was het mijn zoon Osian die binnen wilde kijken," aldus een wat overdonderde Sodenkamp. Hij ontving het boek 't Putje van Heiloo dat histo rica Ottie Thiers schreef over het bede vaartsoord. Verder kreeg hij de cd met Maria-liederen die Ubi Caritas, ter gelegenheid van het jubileum opnam. Vrijwilligers in het zonnetje Piet Kuijper maakte van de gelegen heid gebruik ook de vrijwilligers in het zonnetje te zetten: zonder hen zou het immers onmogelijk zijn geweest de ten toonstelling zo vaak open te hebben of de bezoekers te voorzien van een kopje koffie. Ontroerende herinneringen De jubileumtentoonstelling werd op 23 april officieel geopend en heeft de afge lopen maanden duizenden bezoekers getrokken uit het hele land. Uit het gastenboek blijkt het enthousiasme van de bezoekers over de tentoonstelling. „Dit was even terug naar mijn jeugd en naar het Rijke Roomse leven", vertelt een van de bezoeksters. Een van de vrijwilligers heeft aantekeningen gemaakt van de vaak ontroérende gesprekken die zij met de bezoekers voert. Zoals die met een oudere dame die er nog om kan 'janken' dat de trein langs kwam toen zij in de Kleine Kapel haar Maria-opdracht moest doen en ter voorbereiding de hele Catechismus uit haar hoofd had geleerd. Haar antwoord ging verloren in het geraas van de trein, maar het leek de pastoor niet te zijn opgevallen! Tentoonstelling De tentoonstelling is te zien in het voormalige Julianaklooster, Hoogeweg 65, Heiloo. Openingstijden: zaterdag en zondag van 11.30 tot 16.30 uur. Dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. Verder is de tentoonstelling geopend na iedere georganiseerde bedevaart. Voor overige groepen is bezoek moge lijk in overleg. De tentoonstelling loopt nog tot 1 oktober. 'f+ w ca Zaterdag verwelkomde Piet Kuijper, de 5000e bezoeker de Castricummer Joop Sodenkamp met echtgenote Anke en zoon Osian. (foto: Mario Sacksioni)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1