Actie zonnepanelen en zonneboilers in Heiloo Archeologisch onderzoek Stationsomgeving 1 5-, mmem Regio Kennemerland m Zaterdag 3 september 2005 inschrijving op energiemarkt UITKIJKPOST - 24 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 4 11IPP O HEILOO HHSfil Raadhuisplein 1 Pb. 1 ,1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), de gemeente Alkmaar en de gemeente Cast- ricum organiseren voor de inwoners van de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer de actie 'Zonnesteek 2005'. Op zaterdag 3 september a.s. kunt u als inwoner van Heiloo zonnepanelen en zonneboi lers tegen een aantrekkelijke prijs aanschaffen op de energiemarkt bij Bessebng Installatie aan de Havinghastraat 22 te Alkmaar. Bij de aanschaf van zonnepanelen of een zonneboiler ontvangt u een subsidie van de provincie Noord-Holland. Gemeentelijke bijdrage Voor de inwoners van de gemeente Heiloo is voor een gelimiteerd aantal zonnepanelen en zonneboilers een extra bijdrage van de gemeente beschikbaar. Laat u over uw persoonlijke situatie informeren op de duurzame energiem arkt. Benut deze mooie aanbieding en reageer op tijd. Toewijzing van de gemeentelijke bijdrage vindt plaats" op volgorde van inschrijving op de ener giemarkt. Uiteraard bent u vrij in de keuze van leverancier en installateur. Dit dient u door te geven aan de heer E. van Tongeren van Besseling Installatie, tele foonnummer (072) 58 98 257. Waarom een zonnepaneel of een zonneboiler? Nederland ontvangt elk jaar een hoeveel heid zonnestraling die overeenkomt met ruim 500 maal ons jaarlijkse elektrici teitsverbruik en ruim 60 maal onze totale energiebehoefte. Door gebruik te maken van zonnepanelen kunt u zonlicht benutten om zelf stroom op te wekken. Raad en (raads)commissies Welstandscommissie Op maandag 29 augustus a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 9.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 15 augustus 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage op vrijdag 26 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Monumentencommissie Op woensdag 24 augustus a.s. vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De verga- Zo verlaagt u uw energierekening én draagt u bij aan het milieu. Bovendien kunnen de panelen eenvoudig op zowel een schuin als op een plat dak worden gemonteerd. Is uw ketel aan vervanging toe? Overweeg dan de aanschaf van een zon neboiler. Een zonneboiler verwarmt koud leidingwater, zoals gewend bent van uw huidige warmwatertoestel. Dit water wordt verwarmd door zonlicht via een zonnecollector waar het koude water wordt doorgevoerd. De zon ver warmt het water tot maximaal 80 °C. Het warme water wordt opgeslagen in een boilervat en zo nodig naverwarmd door de CV-ketel. Met de zonneboiler kunt u de helft besparen op het energie verbruik voor warm water. Actievoorwaarden U kunt kiezen uit twee systemen van zonnecellen van ongeveer 500 Wattpiek. Dankzij de subsidie van de provincie Noord-Holland van 3,- per Wattpiek dering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 29 juni 2005 4. Bouwplannen: principe-uitspraak koets huis Nijenburg 5. Archeologie, actuele ontwikkelingen 6. Open Monumentendag en boekje 7. Afvoering monumentenlijst Heerenweg 1 en Kennemerstraatweg 59 8. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 55. Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. De Hofstee 12, reg.nr. 2005/0194 vergroten woning ontvangstdatum: 16 augustus 2005 De Wildtlaan 34, reg.nr. 2005/0178 bouwen garage na sloop bestaande garage ontvangstdatum: 15 augustus 2005 Heerenweg 206, reg.nr. 2005/0168 vergroten berging ontvangstdatum: 15 augustus 2005 Hoogeweg 31, reg.nr. 2005/0170 vergroten woning ontvangstdatum: 15 augustus 2005 Schuine Hondsbosschelaan 51, reg.nr. 2005/0117 vergroten woning (bijkeuken en badkamer) ontvangstdatum: 12 augustus 2005 Tulpencroftlaan 37, reg.nr. 2005/0193 vergroten woning (dakopbouw] ontvangstdatum: 12 augustus 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over en de gemeentelijke bijdrage van 0,25 per Wattpiek, betalen de eerste 27 aan vragers uit Heiloo iets minder dan 50% van de aanbiedingsprijs. Voor zonneboi lers in de bestaande woningbouw bedraagt de provinciale bijdrage 550,- Voor de eerste tien aanvragers is een gemeentelijke stimuleringsbijdrage van 150,- beschikbaar. De financiële bij drage is eenmalig per huishouden. Ook andere aanbieders kunnen gebruik maken van de financiële ondersteuning. Ter wille van het vaststellen van de juiste volgorde dienen aanbiedingen door anderen wel bij Besseling te worden gemeld. Profiteer nu van de voordelen U kunt zich inschrijven voor de actie op de energiemarkt zaterdag 3 september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 op het bedrijventerrein Viaanse molen in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie over zonnep anelen, zonneboilers of dfc actie kunt u contact opnemen met de heer T. Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Of surf naar www.besseling.nl De eerste resultaten van het archeologisch onderzoek in de Stationsomgeving op locatie 'De Blinken' aan het Stationsplein te Heiloo, zijn bekend. Het bedrijf 'Hol- landia Cultuurhistorisch Onderzoek Archeologie' heeft het onderzoek uitgevoerd en op 10 augustus jl. een eerste rapport uitgebracht. Het archeologisch onderzoek is uitgevoerd in opdracht van Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling in de periode van 11 juli tot 4 augustus jl. Onderzoek was gewenst omdat op de locatie het nieuwe gebouw 'De Blinken' wordt gebouwd. Bij realisering van het gebouw - met parkeer garage - wordt de ondergrond hevig verstoord. Dit is dus de laatste kans om in kaart te brengen welke sporen uit het verleden er nog liggen. In het te onderzoeken gebied zijn negen werkputten aangelegd en is in totaal ca. 2600 m2 opgegraven en gedocumen teerd. De vondsten zijn te verdelen in botten, metaal, hout en aardewerk, afkomstig uit verschillende periodes. Vondsten Van de vroegere periodes, de prehistorie (tot 57 v. Chr.) en Romeinse tijd (57 v. Chr. - 400 na Chr.), is slechts een kleine hoeveelheid verzameld. En wat gevonden is, is in zeer kleine stukjes. Er is een sloot of greppel uit deze periode aangetroffen en twee kuilen met kleine stukjes prehistorisch aardewerk. Helaas is voor een goede datering te weinig informatie voorhanden. Het prehisto risch aardewerk wordt voorlopig gedateerd in de Midden Ijzertijd (400- 200 v. Chr.) Er is één spoor aangetroffen dat waarschijn lijk uit de Vroege Middeleeuwen (ongeveer 400 - 900 v. Chr.) dateert. Het gaat om een gebogen greppel die waarschijnlijk een per ceel- of erfafscheiding vormde. Vanaf de periode Volle Middeleeuwen (vanaf 11e eeuw) is vooral aardewerk gevonden en een aantal houten tonnen één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Brink 21, reg.nr. 2005/0127 vergroten woning (dakopbouw garage) verzending: 16 augustus 2005 Groote Olven 18, reg.nr. 2005/0120 plaatsen dakopbouw woning verzending: 16 augustus 2005 Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Open O" I Monumentendag Kaart Open Monumentendag 10 en 11 september a.s. verkrijgbaar bij bibliotheek en gemeentehuis. Castricum Heiloo Uitgeest Egmond Limmen Wijk aan Zee Heemskerk Schoorl Akersloot en wagenwielen, die als onderdeel van waterputten zijn hergebruikt. De vond sten duiden op bewoning en agrarische activiteiten. In de noordwand van het opgravingsterrein en nabij de Hee renweg zijn met plaggen beklede haarden of vuurplaatsen gevonden. Het daarbij aangetroffen afval, en het feit dat de haard op een achtererf lag, wijst op ambachtelijke activiteiten, waarvan de aard nog niet kan worden vastge steld. Een bijzondere vondst is een beerput uit het begin van de 16e eeuw. Het gaat om een bakstenen put, waarop een koepel gemetseld was en waarop ook een privaat - een soort toilet - heeft gestaan. In een dorpse context worden deze voorzieningen niet vaak aange troffen. Het duidt dan ook op het begin van verstedelijking. Botten, metaal en aardewerk De overige vondsten bestaan uit botten, metaal en aardewerk. Er zijn zo'n 250 verschillende resten van botten en bot- fragmenten gevonden; er is nog niet vastgesteld wat het precies voor botten zijn. Verdere inventarisatie van het materiaal moet nog plaatsvinden. Het gevonden metaal bestaat voornamelijk uit spijkers. Eén van de gevonden ÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊtÊÊÊÊtÊ Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66 M ededelingen Zomermarkt op Looplein De burgemeester van Heiloo verleent vergun ning voor het houden van een zomermarkt op zaterdag 27 augustus 2005 op het Looplein tussen 09.00 en 17.00 uur. Dit op grond van artikel 5.2.3 en artikel 5.2.4 van de Algemene Plaatselijke Politieverordening 2000. Het Looplein wordt gedurende deze dag van 08.00 tot 18.00 uur afgesloten voor het autoverkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T.P.J. van der Meijs van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 36. Tijdelijke wegafsluiting De Omloop Van 30 augustus tot en met 2 september a.s. vindt op het terrein aan De Omloop weer het Timmerdorp plaats. Om kinderen die met de fiets komen veilig De Omloop over te laten steken, zet de organisatie verkeersregelaars in. Deze verkeersregelaars zijn herkenbaar aan hun oranje hesjes. Uit veiligheidsoverwegingen wordt op don derdag 1 september (17.00-19.00 uur) en vrijdag 2 september (vanaf 20.00 uur) een gedeelte van De Omloop tussen Het Maal- m metalen voorwerpen lijkt het lemmet van een dolk of mes te zijn. Daarnaast zijn er 13 grondmonsters genomen voor botanisch onderzoek uit waterputten, een ingegraven ton, een beerput en een haardplaats. Deze bevatten vooral aarde werk, of baksteen en natuursteen (bouwmateriaal). In totaal zijn ongeveer 2000 fragmenten van aardewerk gevonden. Deze moeten alle nog nader bekeken worden om onder andere inzicht te krijgen in de datering. Bewoning zandrug De grote dichtheid aan sporen in een 20 tot 30 meter brede zone vanaf de Hee renweg laat zien dat deze strook boven op de hoge zandrug van Heiloo al lange tijd continu bewoond is geweest. De verwachting is dat aan de noordzijde van het terrein, op de locatie waar Meijer BV gaat bouwen, zich waarschijn lijk nog sporen van een middeleeuws erf bevinden. Ook de kans op sporen uit de prehistorie en vroege Middeleeuwen is daar groter dan in het nu opgegraven deel. Voordat de bouw op de locatie van Meijer BV van start gaat, wordt ook op die locatie een archeologisch onderzoek uitgevoerd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 53 56 755, aanwezig op donderdag en vrijdag. water en de Spillaan afgesloten voor door gaand verkeer. Dit wordt met borden aangegeven. De aanliggende woningen en het parkeerterrein HSV blijven bereikbaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van de afde ling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 63. Activiteiten Kaart Open Monumentendag beschikbaar In het weekend van 10 en 11 september a.s. wordt de jaarlijkse, landelijke Open Monu mentendag gehouden. Het thema is dit jaar 'Religieus erfgoed'. Ook in Heiloo wordt het één en ander rond dit thema georganiseerd. Er is een monumentenkaart gemaakt, waarop de monumenten zijn aangegeven. De kaart is gratis verkrijgbaar aan de balie van het gemeentehuis en bij de bibliotheek. Samen met de gemeenten Castricum, Bergen, Uitgeest, Beverwijk en Heemskerk is een mooie kleurenkaart uitgebracht, die interes sante achtergrondinformatie geeft over de diverse opengestelde monumenten in de regio. In Heiloo kunt u daarbij denken aan de bedevaartplaats Onze Lieve Vrouw ter Nood, de Witte Kerk en een tentoonstelling wordt gehouden over de geschiedenis van de religie in Heiloo in de Oude Pastorie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel, telefoonnummer (072) 535 67 55, aanwezig op donderdag en vrijdag. Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact 1 V./: Bezwaar Zatefda» 10 september en/of zundag tl september 2005

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4