Aanhoudingen tijdens uitgaansweekend C©S|k<D3 Feestmarkt in Heiloo Ontdekkingsreis op weg naar het gevoel Dierenbescherming zoekt collectanten Laatste week vakantiecocktail Rock n Roll Street Akersloot mededeling Gratis proefrijden tijdens Opstapdag bij Bosman Tweewielers UITKIJKPOST - 24 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 6 Programma Discovery Zingend met SWOA naar de Veluwe Beter Nederlands leren spreken? Yoga 50+ Limmen Music Train vraagt spullen voor rommelmarkt Groots preuvenement in de Gastronome eg\° Gondelvaart zorgt voor lege netten Open Jeugdwedstrijd Stormvogels/ Telstar op Damphegeest Take Five Toernooi bij hockeyclub de Terriërs Double Stars Bridgeclub Oosterpark Computerlessen voor de minima Excursie Noordhollands Dagblad Country line- en Internationale dansen Tweedehands boekenmarkt in Heiloo Activiteiten in 't Praethuys The Raven in het Theatercafé Iyengar yoga: werken aan lichaam en geest Inleveren pakketten Polen CASTRICIUM - De vakantiecocktail van de Stichting Welzijn Castricum gaat op 22 augustus alweer haar laatste week in. Deze foto is genomen tijdens de Oerwoudmiddag in de bibliotheek. Voor de gelegenheid was deze omgetoverd tot een waar oerwoud. Kronkelige paadjes slingerden tussen hoge bomen. Oerwoudgeluiden klonken van alle kanten. Wat was het spannend. (Eigen foto) CASTRICUM - Deze week zijn de ope ningstijden voor het tiener- en jongeren centrum Discovery weer als vanouds. Na een korte zomerstop is vorige week het volledige programma weer gestart. Voor vrijdag 26 augustus staat er een laatste Summer Party op het programma voor tieners van 12 tot en met 16 jaar. Dit zomers getinte feest is met 0% alcohol maar met 100% gezelligheid! Op zater dag 2.7 augustus staat er Back to Hard Rock, op de Discovery- agenda. Alle muziek van legendarische rockgroepen als Led Zeppelin, Bon Jovi, Metallica en Guns&Roses zullen voorbij komen. Deze avond is bestemd voor de 16 tot en met 20 jarigen onder ons. Slagwerkcursus voor gevorderden Op woensdag 24 augustus- start de inschrijving voor de slagwerkcursus voor gevorderden. Deze cursus onder leiding van Gert-Jan Steffers, professio neel slagwerker, bestaat uit vier work shops en een eindpresentatie. Er zal met drumstellen gewerkt worden maar ook met de Djembé, een Afrikaanse trom mel. De cursus start op dinsdag 6 sep tember van 17.00 tot 18.15 uur. Voor inschrijvingen, tel. 0251-675302, of kom langs. De kosten bedragen 20,-. TJC Discovery, Dorpsstraat 2a in Castricum, tel: 0251-675302. AKERSLOOT - Nieuw voor de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot - ofwel de SWOA - is het organiseren van dagreizen. Op 28 september start men er mee. Het reisdoel: Epe op de Veluwe. Halverwege wordt er gestopt voor een kop koffie met een overheer lijk gebakje. Waarna de reis via een mooie route over de Veluwe richting Epe wordt voortgezet. In restaurant De Stern in het centrum van deze gemeen te wordt vervolgens gedineerd. Na het diner volgt een muziekprogramma dat onder leiding staat van de bekende Henry Steneker. Hij brengt een aantal vrolijke, gezellige deuntjes ten gehore, terwijl er tussendoor twee rondes bingo zullen worden gespeeld. Rond 16.00 uur wordt er ter afsluiting een kop koffie geserveerd waarna er rechtstreeks naar Noord-Holland wordt teruggekeerd. De kosten (bij deelname van 41 tot 45 personen) bedragen 34,50 euro, inclusief koffie met gebak, diner, live muziek, twee rondes bingo, kop koffie ter afsluiting en reiskosten. Vertrek: om 8.00 uur bij 't Kruispunt, Mozartlaan IA. Terugkomsttijd circa 18.30 uur. Men kan zich voor de Veluwe-trip aanmelden (en betalen) tot en met 20 september bij Ina Monas, Roemersdijk 15 of Tinie Schrier, Koningshof 4. Telefonisch zijn deze dames onder respectievelijk 0251- 313078 en 0251-313414 te bereiken. Activiteiten Sport 55 De Sport55-activiteiten van de SWOA vinden plaats in Cultuur- en Sport centrum De Lelie te Akersloot Country-dancing elke dinsdag van 10.30 tot 12.00 uur. Start 6 september. Kosten 35 euro. Contactpersoon: mevrouw T. Groen, tel. 0251-313877. Tai-Chi elke vrijdag van 9.15 tot 10.15 uur. Start 2 september. Kosten 60 euro. Contactpersoon: mevrouw J. Pepping, tel. 0251-310430. Qi-Gong elke vrijdag van 10.15 tot 11.15 uur. Start 2 september. Kosten 60 euro. Contactpersoon: mevrouw C. Blokker, tel. 0251-310835. Gymnastiek elke donderdag van 14.15 tot 15.00 uur. Start 1 september. Kosten 30 euro. Contactpersoon: mevrouw M. Wolvers, tel. 0251-311486. Badminton/volleybal elke woensdag 10.45 tot 12.15 uur. Start 7 september. Kosten 55 euro. Contactpersoon: mevrouw M. Wolvers, tel. 0251-311486. Koersbal elke woensdag van 13.15 tot 16.00 uur. Start 7 september. Kosten 25 euro. Contactpersoon: mevrouw 1. Verduin, tel. 0251-312246. Klaverjassen Iedere tweede zondag van de maand in 't Kruispunt, Mozartlaan IA. Aanvang 13.30 uur. Kosten 2,-. Er zijn leuke prijzen te winnen. Bingo Iedere vierde zondag van de maand in 't Kruispunt, Mozartlaan IA. Aanvang 13.30 uur. Kosten 2.50. Er worden vier rondes gespeeld en er kunnen leuke prijzen gewonnen wor den. SWOA creatief seizoen 2005-2006 Voor het nieuwe seizoen zijn de data: 5.19 september; 3,17,31 oktober; 14,28 november; 12 december; 9, 23 januari; 6.20 februari; 6,20 maart; 3,24 april; 8, 22 mei. Ook dit jaar wordt om 13.30 uur begonnen in 't Kruispunt, Mozartlaan IA. Er worden oude en nieuwe tech nieken behandeld. Tevens wordt er weer een verkoopmiddag van creatieve materialen houden. Iedereen van 55 jaar of ouder is welkom en de prijs is nog steeds 1 euro. Zelf meenemen: schaartje, snijmat, liniaal, hobbymesje en potlood. Voor meer informatie kunt u het volgende nummer bellen, tel. 0251-314615. AKERSLOOT - Van vrijdag 26 tot en met zondag 28 augustus wordt in Akersloot het jaarlijkse Rock 'Roll Street georganiseerd. Dit driedaagse rock 'n roll festijn trekt jaarlijks dui zenden bezoekers. De combinatie van verschillende evenementen zoals nachtmarkt, Solexrace en oldtimer festival met het rock 'n roll gebeuren staat al een groot aantal jaren als een huis. Op vrijdag 26 augustus wordt de grote nachtmarkt van Akersloot geor ganiseerd, ruim 125 verlichte kramen met een grote veelzijdigheid aan arti kelen. De organisatie heeft dit jaar ook ruim 20 kramen met platen en cd's vastgelegd. De aanvang van deze nachtmarkt is 19.00 uur en zal duren tot het middernachtelijk uur. Naast de nachtmarkt volop muziek en natuurlijk de onvervalste rock 'n roll muziek die deze avond in de grote feesttent op het Wilhelminaplein en in café de Vriendschap te beluisteren en vooral te zien zijn. Vetkuiven, petty coats, sui kerspinnen, de hang naar de jaren vijf tig en zestig zal dit gehele weekend ruimschoots aanwezig zijn.Op vrijdag avond treden de volgende bands op; Sue Moreno The Flaming Stars, The Barnstompers en The Taildraggers. Op zaterdag 27 augustus wordt de tra ditionele Solexracevan Akersloot georganiseerd, brullende Solexen, CASTRICUM - Beter Nederlands leren spreken? Dat kan bij Gilde Samenspraak. Bij het Gilde bieden mensen van boven de vijftig hun kennis en ervaring gratis aan. Een aantal van hen helpt anderstaligen beter Neder lands te leren spreken. Gewoon bij de begeleider of bij de anderstalige thuis. Een prettige manier om meer te horen over de Nederlandse samenleving en ook de begeleider vindt het leuk om meer te horen van de andere cultuur. Zo wordt in de huiselijke sfeer Neder lands gesproken over alledaagse onder werpen. Er wordt dus geen les gegeven. Onderling wordt afgesproken wanneer men bij elkaar komt. Anderstaligen die meer willen weten en belangstellende vrijwilligers kunnen contact opnemen met de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5, in Castricum, tel. 0251-656562. De stichting is van maan dag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 12.30 uur. LIMMEN - In Limmen wordt weke lijks vanuit de SWOL in Vredenburg Hatha-yogalessen voor 50-plussers gegeven. Yoga helpt bestaande klach ten te beperken en lichamelijke en mentale krachten en souplesse op te bouwen. Op deze manier bevordert yoga de gezondheid en ontwikkelt men het lichaamsgevoel. De lessen bestaan uit staande, zittende en liggende oefe ningen, evenwichtshoudingen en ver schillende ontspanningstechnieken. Tijdens de oefeningen wordt er veel aandacht besteed aan de adem en de concentratie zodat de drie-eenheid adem, lichaam en denken ervaren kan worden en in balans kan worden gebracht. Op maandagochtend van 11.30 tot 12.30 uur is er een les waarin op een rustige manier in een kleine groep wordt les gegeven. De lessen vin den vanaf 5 september plaats op maan dag- en dinsdagochtend. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, voor meer infor matie Els Tiers, tel. 0251-658736 of Carien van Bleisem, tel. 072-5052757. dampende benzineluchten, lange leren jassen, pothelmpjes, gele klompen dat is de outfit die deze avond zal over heersen. De strijd om het officiële Europese kampioenschap zal losbran den. Er wordt uiteraard in verschillen de klassen gestart. Ieder jaar wordt het parcours omzoomd door duizenden toeschouwers die genieten van de strijd en vooral ook van de nostalgie. Ook deze avond volop live rock 'n roll muziek in de feesttent en café de Vriendschap met Neerlands beste R&R bands zoals Betty's Doghouse, Mischief en Big Caz the 4Bops. De aanvang van de Solexrace is om 18.30 uur, daarvoor is al veel te zien en te beleven bij de keuring. Zondag 28 augustus staat in het teken van de oldtimers, ruim 100 oldtimers komen jaarlijks naar Akersloot met daarbij prachtige glimmende Ameri kaanse wagens. Het gehele weekend is het vrij entree, zowel het bezoek aan de evenementen als nachtmarkt, Solexrace en ook het oldtimerfestival, maar ook het bezoek aan de verschil lende rock 'n roll bands is geheel gratis. Voor de kinderen volop plezier op de springkussens die door de organisatie zijn neer gezet, en uiteraard is dit voor de kinderen geheel gratis. Inlichtingen omtrent dit festival bij H.Levering, tel. 0251-312866. CASTRICUM - Op zaterdag 15 okto ber houdt Music Train voor de vierde maal een rommelmarkt in en om de Maranathakerk. Wanneer u bruikbare spullen over heeft na een zolderoprui ming of verhuizing, dan kunt u contact opnemen met Els Vlaar, tel. 0251- 654333, Anita Breetveld tel. 658790 of Hetty van de Berg, tel. 658768. De opbrengst is bestemd voor de onkosten van de nieuwe show in 2006. LIMMEN - Zaterdag 27 augustus zal er in restaurant Gastronome te Limmen een groots preuvenement plaatsvinden. Op deze datum neemt gastheer Harald van Rees afscheid van zijn restaurant. Gedurende een periode van 17 jaar heeft hij dit restaurant gerund, maar vindt hij nu de tijd gekomen om geheel iets nieuws aan te pakken in de Stranderij te Castricum aan Zee. Op deze laatste dag van het restaurant zal dit grootse evenement bestaan uit vlees- en visproeverijen, wijnproeve rijen, Indische hapjes, ijsproeverij, brood, teveel om op te noemen, muziek en mimespelers. De opbrengst van dit bijzondere preuve nement is bestemd voor de Limmer afdeling van de Zonnebloem. Harald van Rees, die al enige jaren als bege leider meegaat met de jaarlijkse uit gaansdag van de Zonnebloem, zou het erg fijn vinden om nog eenmaal de gasten van de Zonnebloem voor een gezellige dag mee uit te nemen. Dus hoe meer deelnemers er inschrij ven voor dit bijzondere evenement, hoe leuker het wordt voor de reis die de heer,van Rees voor ogen heeft! Voor dertig euro per persoon kunt u aan dit festijn deelnemen en voor dit bedrag is alles inbegrepen. U kunt u aanmelden door even een belletje te plegen naar de Gastronome, tel. 072- 5051296 of een e-mail te sturen aan: Gastronome@planet.nl. CASTRICUM - Een avondje stappen in de Dorpsstraat is 21 augustus uitge mond in een broeierige sfeer waarbij de politie in nauwe samenwerking met een aantal portiers meerdere vechtpar tijen in de kiem heeft gesmoord. Daarbij zijn politiehonden ingezet en hebben sommige stappers een klap van de wapenstok geïncasseerd bij het niet luisteren naar de vorderingen van de politie. In totaal zijn vijf personen aangehouden en ingesloten, twee daar van voor het verstoren van de openba re orde. Een 16-jarige inwoner uit Heiloo is aangehouden rond 00.10 uur in de Dorpsstraat. Hij heeft een portier van een uitgaansgelegenheid bedreigd. De jongen is ingesloten voor de nacht. Rond 02.15 uur is een 19-jarige Amsterdammer aangehouden op de Dorpsstraat. Hij had een portier op het hoofd geslagen. Daarnaast heeft hij twee agenten beledigd. Beiden hebben hiervan aangifte gedaan. Ook hij is voor de nacht ingesloten op het poli tiebureau. Een 19-jarige man uit Heemskerk heeft eveneens een portier mishandeld en is daarvoor aangehou den rond 03.30 uur in de Dorpsstraat. Hij had een glas in het gezicht van de portier gedrukt waardoor deze een snee onder zijn oog opliep. De ver dachte is ingesloten op het bureau. LIMMEN - Zondag 21 augustus werd de een-na-laatste viswedstrijd om de Limmerpoldercup gevist. Deze werd gehouden in het Noordhollands kanaal bij Koedijk. De drie uur durende wed strijd kende een dramatisch verloop. Voornamelijk in het eerste uur werd links en rechts een visje gevangen. De vis had aan de gondelvaart van de vorige avond zeker slechte herinneringen over gehouden, want hierna viel de visvangst nagenoeg stil. De uitslag: individueel: 1. Nico Schouws 3850 gram, 2. Han Duin, 3. Gerrit Lute 2700 gram. Clubklassement: 1. De Sander Akersloot 8 punten, 2.&3. Hengelsportverenigingen Castricum en Limmen 11 punten, 4. DVW Heiloo 15 punten. Tussenklassement met nog één wedstrijd te gaan: 1. Ruud Laan Akersloot 6 punten, 2. Jan Walta Heiloo 7 punten, 3. Rien Faasse Castricum 8 punten. Als club staat Castricum met 37 punten aan kop, gevolgd door Akersloot met 43 punten. Laatste witviswedstrijd Limmen Zondag 28 augustus wordt de laatste witwedstrijd van de Limmer competitie gevist. In de A-klasse is het Gerrit Tuijn die de leiding heeft. Met één punt ver schil volgen van der Heijdt, Walta en Bakker. In de B-klasse heeft René Levering de leiding. Vader Cees kan zijn koppositie nog afpakken door deze wedstrijd te winnen. De overige deelne mers mogen slechts strijden om de derde plek waar drie kanshebbers voor zijn. Deze wedstrijd wordt gevist in het Alkmaar-Kolhorn kanaal. Vooraf opga ve is noodzakelijk. LIMMEN - Op zondag 28 augustus zal de jaarlijkse open Jeugdwedstrijd van Jeugdvisclub Samen Beet plaatsvinden in het Limmer Stet. De wedstrijd is toe gankelijk voor de jeugd van Limmen en Heiloo tot en met 15 jaar. Met name voor diegene die eens in aanraking wil komen met de hengelsport is dit een uit gelezen kans. Neem een hengel, een tuigje, aas en een emmer mee. Het bestuur geeft uitleg en staat de jeugd bij indien nodig. Verzamelen bij de par keerplaats van voetbalterrein Dampe- gheest. Om 13.30 uur vertrekken de vis sers richting het Stet. De wedstrijd duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Na de wedstrijd volgt de prijsuitreiking aan de water kant. Men hoeft dus geen lid te zijn van de visclub en deelname is gratis. Voor vragen belt u naar Rob Jak, tel. 072- 5053858 LIMMEN - Donderdag 25 augustus, ont vangen de voetballers van Limmen Cl om 19.00 uur op sportcomplex Dampegheest hun leeftijdgenoten van Stormvogels /Telstar in het kader van de bekercompetitie. De jeugdige voetballers van de profclub uit Velsen zijn afgelopen seizoen gepromoveerd naar de hoogste afdeling van Nederland waar zij onder andere AZ Cl en Ajax Cl zullen gaan treffen. Morgen treden zij dus in Limmen aan en dat is een mooie gelegenheid voor de voetballiefhebbers om de talenten van zowel Stormvogels/ Telstar als die van de W Limmen aan het werk te zien! HEILOO - In het aanstaande weekend van 26,27 en 28 augustus houdt hocke yclub de Terriërs het twintigste Internationale Take Five Toernooi. Iedereen is welkom. HEILOO - Honk- en softbalvereniging Double Stars heeft dit weekeinde als volgt gespeeld: Honkbal: Caribe - Senl 14-11, Sen2-Beagles: 7-4. Softbal: OWO - Herenl: 1-6, Heren3 -Herons: 4-8. HEILOO - „Bridgeclub Oosterpark bestaat al 12 jaar. Meestal redelijk scho ne speelkaarten, af en toe plakt er eentje en dat kan zo zijn consequenties heb ben. Biedboxen, zelden mis je een kaar tje. Kopje koffie op het groene kleedje. En telkens tref je weer vier personen aan, dankzij een goed geoliede organisa tie. Het is rumoerig, de kaarten worden geschud, de boxen gaan open, nieuwtjes worden uitgewisseld. Dan kan het zomaar stil worden. De klok loopt. Kaartjes worden neergelegd en even later weer in het rode doosje gestopt. Het 'contract' is vastgesteld. Eén per soon geeft er al snel de brui aan, legt meteen al zijn kaarten open op tafel, maar in plaats van weg te lopen blijft deze zitten. Spelen en denken, emoties in bedwang houden. Tandenknarsend downs kunnen incasseren. Een denk sport, een lenige en sportieve geest heb ben. Promoveren en degraderen. De enige lichaamsbeweging met deze sport ziet men tijdens de pauze. Vrijwilligers die achter de bar staan worden soms vurig aangespoord nog sneller het bier te tappen. De spanning van het stil zitten kan even een uitweg vinden. Maar de borrelpraat is te kort om van de kaart te raken, er zijn nog drie ronden te gaan. Resultaten worden langzaam zichtbaar, een nul hier, een paar punten daar. De klok heeft het elfde uur al geslagen. Sommige tafeltjes zijn al uitgekleed. Een groepje probeert over eikaars schouder te kijken. Stilte wordt gemaand. Niet meer voor het spelen, maar de tellers hebben deze rust nodig voor hun gewichtige taak. Aan de bar, onderweg naar huis, worden de spellen nogmaals gespeeld. De sportiviteit wordt opnieuw danig op de proef gesteld, de laatste krachtmeting. Elke woensdagavond wordt dit ritueel her haald. En gezellig dat het is! Dat hoef ik onze leden niet te vertellen. Nieuwe leden die nieuwsgierig zijn geworden kunnen zich bij mij aanmelden, tel. 072- 5334814." Aad Brugman Heiloo HEILOO - U kunt zich weer aanmel den voor de computercursussen die door de Stichting Belangen Behartiging Uitkeringsgerechtigden worden gehou den voor de minima en andere belang stellenden. Er zijn nog enige plaatsen vrij. De cursussen gaan in oktober van start en duren acht lessen van twee uur. De kosten bedragen voor de echte minima E 10,- en voor anderen E 40,- plus E 2,- voor lesmateriaal. De lessen worden gegeven aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo. Voor opgave of nadere informatie kunt u zich wenden tot Joep de Boer, tel. 072-5332311. HEILOO - Altijd al eens willen zien hoe het Noordhollands Dagblad gemaakt wordt? Dan is dit nu uw kans. De excursie begint met een introductie van het bedrijf, gevolgd door de film 'krant te kijk', die een beeld geeft van de manier waarop onder andere het Noordhollands Dagblad dagelijks wordt gemaakt. Daarna kunt u vrijwel alle onderdelen van het productiepro ces met eigen ogen zien tijdens een rondleiding. Tot slot is er gelegenheid vragen te stellen. De rondleiding vindt plaats op donderdag 1 september van 13.30 tot 15.30 uur en er zijn geen kosten aan verbonden. Voor aanmel dingen en/of informatie kunt u contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op 12 september beginnen in het Open Huis lessen Country line dansen. Van 13.30 tot 15.00 uur, onder leiding van Karin Admiraal, tel. 072- 5332682 vinden deze plaats. Dansen draagt bij aan een stukje conditie, cul tuur, vrolijkheid en sociaal contact. Speciale kleding en een vaste partner zijn niet noodzakelijk. Op dinsdag 13 september worden de lessen van 9.00 tot 10.30 uur in de Ter Coulsterkerk gegeven, en 's middags in het 'Open Huis van 13.30 tot 15.00 uur de midden groep. Donderdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur starten de gevorderden in het Open Huis, onder leiding van Marianne Knip, tel. 0226-345677. De lessen Internationale dansen beginnen vrijdag 9 september, van 9.30 tot 11.00 uur in het Open Huis, onder leiding van Karin Admiraal en op dinsdag 12 september van 10.30 tot 12.00 uur in de Ter Coulsterkerk, onder leiding van Marianne Knip. Tevens kunt u informa tie over deze lessen verkrijgen bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op zaterdag 27 augustus, van 10.00 tot 13.00 uur, wordt er weer de bekende tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt gehouden, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culture le activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen over heeft, kunt u ze naar het Trefpunt in Heiloo breng en, dat op werkdagen van 9.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaar lijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072- 5331297 en er wordt een afspraak met u gemakt om ze op te halen. ALKMAAR - Mede dankzij haar naam heeft 't Praethuys het imago dat je er 'alleen maar' kunt binnenlopen om te praten. Sterker nog, sommige mensen denken dat iedereen er de hele dag zit te huilen. Niets is minder waar. Daarom houdt 't Praethuys onder 't motto 'Niet praten, maar doen', op dinsdag 30 augustus van 10.00 tot 15.00 uur Open Huis. Mensen met kanker, naasten en nabestaanden kunnen op een vrijblijvende manier kennismaken met activiteiten als: Reiki, mandala tekenen, schilderen en ontspannings- en meditatietechnieken. Het is een dag voor al die mensen die lekker bezig wil len zijn, of gewoon tot rust willen komen.,'t Praethuys, herkenbaar aan de rode vlag, is te vinden op de Wilhelminalaan 8, in Alkmaar. Voor meer informatie: tel: 072-5113644. FunCare4Kids Op dinsdag 30 augustus geeft de orga nisatie FunCare4Kids een presentatie in 't Praethuys. FunCare4Kids zet zich in voor kinderen (6 tot 16 jaar) die een ernstig ziek of gehandicapt gezinslid hebben (gehad). Voor deze kinderen - en dus óók voor kinderen met een vader of moeder, broertje of zusje met kanker- organiseert de stichting Fundagen. Op deze dagen kunnen de kinderen zich helemaal uitleven. Onbezorgd genieten, samen creëren en ontdekken staan centraal en dat alles onder deskundige begeleiding. Als u denkt dat uw kinderen hiervoor in aan merking komen of als u meer wilt weten over FunCare4Kids, kom dan dinsdag 30 augustus van 19.30 tot 21.30 uur naar 't Praethuys. Voor meer infor matie, tel: 072-5113644. HEILOO - Om het vakantiegevoel nog even vast te houden wordt er op het Marktplein bij winkelhof 't Loo op zaterdag 27 augustus een gezellige feestmarkt gehouden. Van 9.00 tot 17.00 uur zullen er diverse kramen staan, die een grote verscheidenheid aan artikelen bieden. Natuurlijk mogen activiteiten voor de allerjong ste bezoekertjes niet ontbreken en speciaal voor hen is er een miniker- mis met twee skydancers, een draai molen, een springkussen, touwtje trekken, ballen gooien, grijpkastjes, popcorn en suikerspin. Tevens wordt er aan de kinderen gratis limonade uitgedeeld. Om het geheel compleet te maken, zal er in de middaguren een live optreden plaatsvinden van de ShowBrassBand 75. Persoonlijke ontwikkeling is iets waar je zelf aan moet willen werken, is een levenservaring van Peter van Setten. „In gesprekken op het werk, maar zeker ook in privé-situaties ervaren we vaak, dat onze communi catie niet lijkt te werken. We begrij pen elkaar niet, proberen met alter natieven of synoniemen ons stand punt nóg eens toe te lichten. Willen de ander overtuigen, worden boos of verdrietig en zijn teleurgesteld als de ander ons niet 'wil' begrijpen. De vraag is eigenlijk niet wat dit over die ander zegt, maar veel meer zegt het iets over jezelf. Ben je wel duidelijk geweest? Klopte je verbale met je non-verbale communicatie? Vaak merk je niet eens dat je lichaam 'nee' roept terwijl je je mond ja hoort zeg gen. Kan dat anders? Ja dat kan." „Als je je bewust bent van je eigen gedrag en je houding, dan kan je wel licht andere duidelijker signalen uit zenden en misschien word je dan ook beter begrepen, anders en een stuk leefbaarder." Peter van Setten, gedreven door intu ïtieve ontwikkeling en lichaamswerk, gaat, samen met Carla Vriend, initia tor van het Centrum voor Vitali- teitcoaching en topcoach in welzijn, met cursisten een ontdekkingsreis aan, op weg naar het gevoel. Vanuit deze behoefte is de cursus ontstaan, waarin spelenderwijs gaat worden ervaren wat ons lichaam ons te ver tellen heeft. Peter: „Ons lichaam heeft ritme, ons leven heeft ritme. Hoe vaak luisteren we hier naar? Weinig toch? In de cursus gaat men samen, aan de hand van verschillen de thema's, opnieuw kennis maken met zichzelf en in het bijzonder met hun lijf. Er wordt ervaren wat het is om te mediteren in stilte, op muziek, in geleide meditatie en in beweging. U maakt kennis met Qiqong, Zen chi, Yoga en Reiki, omdat in elke les nieuwe bewegingsvormen worden verwerkt, die passen bij het thema van de avond. In uw tempo, uw ritme. Dit mag in rust, maar ook in alle hevigheid. De lichamelijke conditie is van ondergeschikt belang, het gevoel spreekt dit keer de waarheid. In tien keer zo'n compleet program ma, zoveel ontmoetingen met nieu we stromingen, de stilte en de bewe ging in uzelf ervaren. Dit mag u uzelf niet ontnemen." Investeer in uzelf, voor 225,- krijgt u een bijzondere ervaring met levenslange garantie. Op woensdagavond 21 september begint de cursus. Bel Carla op: 06- 10510098, www.carlavriend.nl, of neem contact op met Peter: 06- 53141957 of www.peter-masseert.nl. Peter van Setten HEILOO - Met de introductie van de Easy Glider introduceert Gazelle een compleet nieuwe manier van fietsen. Want de Easy Glider is uitge rust met elektronische trapbe- krachtiging, die op een slimme ma nier ondersteuning geeft tijdens het fietsen. Waardoor je ook bij tegen wind of heuvel op geniet van lekker licht fietsen. Opstapdag 't Loo Wie kennis wil maken met de Gazelle Easy Glider, kan op 27 augustus terecht bij winkelhof 't Loo. Die dag staat er van 11.00 tot 16.00 uur een promotieteam van Gazelle klaar om geïnteresseerde consumen ten op weg te helpen. Tijdens een proefrit kan een ieder zich zelf over tuigen van het gemak van de elektro nische trapbekrachtiging. Voor ieder een die een proefrit komt maken ligt bovendien een leuke attentie klaar. Fluitend tegen de wind in De Gazelle Easy Glider is uitgerust met een gelijkstroommotor die rea geert op de kracht waarmee de peda len worden rondgedraaid. Bij druk op de pedalen voegt de motor zoveel energie toe dat de trapkracht wordt verdubbeld of 2,3 maal vergroot wordt, afhankelijk van de gekozen stand. Boven de 16 kilometer per uur ALKMAAR - Zaterdag 27 augustus treedt The Raven op in het Theater café. Nummers van Iron Maiden, Deep Purple, Rainbow, Metallica en zelfs Spinal Tap zullen de revue pas seren tijdens een optreden van deze groep. Onlangs is de ruggengraat van deze groep vervangen door een nieu we drummer, een nieuwe bassist en een zangeres. Jasper Lok is een van de belangrijkste drijfveren van deze band. Theatercafé, Verdronkenoord 12 (Bij Provadja) Aanvang 23.00 uur, Toegang gratis. neemt de ondersteuning af, totdat deze bij 25 kilometer per uur nul is. Kortom, de Gazelle Easy Glider ver groot de trapkracht alleen als het echt nodig is! Waardoor ook fietsen met tegenwind, heuvel opwaarts, met een kind achterop, of met een zware boodschappentas, puur plezier is. Ervaar het zelf en maak een proefrit! HEILOO - Op donderdagavond 8 september starten de yogalessen van Marieke Zijlema. Er zijn verschillen de redenen om aan yoga te doen; men wordt zich bewuster van de bewegin gen van het lichaam en men brengt eenheid in lichaam en geest. Het is altijd goed om de gezondheid op peil te houden, maar ook na ziekte of langdurige klachten zoals burn-out of extreme vermoeidheid is yoga een goede manier om de oude balans in lichaam en geest weer te herstellen. Bij Iyengar yoga beoefent men ver schillende houdingen met constante aandacht voor de ademhaling. Kom eens een proefles doen., voor meer informatie: Marieke Zijlema, tel. 072- 5332552. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor Polen. Inleveren kan op woensdag 31 augustus van 19.00 tot 22.00 uur bij Monika Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar, tel. 072-5622576. De pak ketten moeten goed verpakt zijn, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw omwonden. De adressen van geadresseerde en afzender die nen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Het maximale gewicht is 25 kilo, de kosten zijn 3,40 per pakket, 1,30 per kilo. HEILOO - In de week van 2 tot en met 8 oktober houdt de Dieren bescherming een huis-aan-huiscollec- te. Er is echter nog een zwaar te kort aan collectanten voor vele plaatsen in het werkgebied van de afdeling Alkmaar en omstreken. De Dierenbescherming roept iedereen dan ook op om een paar uurtjes vrij te maken om te collecteren. De Dierenbescherming is volledig afhankelijk van de contributies en gif ten van het publiek. Een belangrijke inkomstenbron is dan ook de jaarlijk se collecte in de week van Wereld dierendag. De collecte stelt de Dierenbescherming in staat het hele jaar door haar werk uit te voeren. Dit werk bestaat onder andere uit het optreden tegen de mishandeling en verwaarlozing van dieren, dat ook in de regio Alkmaar helaas nog te vaak voorkomt. Verder geeft de Dieren bescherming financiële ondersteuning aan het dierenasiel in Alkmaar en het Knaagdierencentrum in Heiloo. Deze ondersteuning is hard nodig om de afgedankte en dakloze dieren te ver zorgen en weer aan een goed huis te helpen. Een ander belangrijk onder deel van de Dierenbescherming is het geven van voorlichting aan het publiek, gemeenten en politieke par tijen. De Dierenbescherming Alkmaar en omstreken heeft helaas nog een groot te kort aan collectanten. We roe pen dan ook mensen met een goed hart voor dieren op om in de periode van 2 tot en met 8 oktober een paar uurtjes te collecteren. De Dierenbescherming afdeling Alkmaar en omstreken collecteert in de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Schermer. U kunt zich opgeven bij het afdelingskantoor via tel. 072-5150071 of via e-mail: info@dierenbeschermingalkmaar.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6