v 55+ Actief in Heiloo E I L O O Karate is leuk en mooi! mm Salsa, merengue, tango en streetdance leren dansen bij Pridini Gezellig zingen bij sWing m Yoga voor dames en heren van 50 jaar en ouder De actieve Vrouwen van Nu Dit jaar in het teken van jubileum van Tintoretto Willibrordusparochie op Uitmarkt Open Dag in Zenit Centrum voor Bewustzijn, Alkmaar Franse conversatielessen Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo Doe mee met de Sportinstuif 55+ UITKIJKPOST - 31 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 11 Ook dit jaar is karatevereniging 'Funakoshi' weer van de partij op de Uitmarkt. Funakoshi bestaat al weer 33 jaar en is met 400 leden een van de gro tere karateverenigingen in Nederland. Er wordt les gegeven op zaterdag in de 'gymzaal aan de Capelackers te Heiloo en in Alkmaar en Schagen. Eenmaal lid van de vereniging kan bij alle drie de afdelingen getraind worden, zonder dat dit extra kost. Door het geven van demonstraties en informatie op de Uitmarkt hopen zij de vooroordelen die over karate bestaan, weg te nemen en te laten zien dat karate een leuke en mooie sport is. Want wat maakt karate tot een leuke sport? Karate is niet leef tijdsgebonden. Bij Funakoshi wordt les gegeven aan zowel jeugd (vanaf 6 jaar) als aan volwassenen (oudste beoefenaar is 74). Karate is intensief, het is een sport waarbij het hele lichaam wordt getraind. Daarnaast worden oefeningen zowel links als rechts uitgevoerd, waardoor de coördinatie verbetert. Karate is geen eenvoudige sport, de meeste mensen die er aan beginnen merken dat met name'coördinatie een probleem is. Des te groter is de voldoe ning na twee tot drie maanden van trai nen als blijkt dat de bewegingen dan veel gemakkelijker gaan. Wilt u meer weten over karate en Funakoshi dan kunt u op de Uitmarkt terecht. Funakoshi staat naast de Willibrorduskerk, standnummer 26, maar u kunt ook bellen met: Fons Kraakman, tel. 072-5618093 (leraar Heiloo) of Johan Doesburg, tel. 072-5616979 (hoofdtrainer). je biljart. Het Senioren Internetcafé is geopend van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Daarvoor hoeft u zich niet op te geven en het gebruik ervan is gratis (op het printen van documenten na). Voor uw vragen en opmerkingen over cursussen en activiteiten van de Stichting Ouderenwerk Heiloo: Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, in Heiloo, tel. 072-5331297. U kunt ook de website bezoeken: www.ouderenwerkheiloo.nl. Karate is niet leeftijdsgebonden Sinds ongeveer anderhalf jaar is Heiloo een koor rijker: sWing. Het destijds genomen initiatief resulteerde in een gemengd koor van ongeveer 35 leden dat onder leiding van Imme Wassink en Ank Boers werkt aan de opbouw van een gevarieerd repertoire. Er is gekozen voor een minimumleeftijd van 25 jaar en afhankelijk van de samenstelling van de groep wordt gekeken naar een maxi mumleeftijd. Zang/koorervaring wordt zeer op prijs gesteld evenals een positie ve inzet van de koorleden. De gevari eerde muziekkeuze vloeit voort uit de naam van het koor: 'swing' spreekt voor zich en 'Wing' (vleugel) staat voor vrij heid. sWing is een hecht koor waarin enthousiasme, doorzettingsvermogen en samenwerking de boventoon voeren. Bij sWing wordt flink gerepeteerd: iede re woensdagavond werkt men aan opbouw van het repertoire en de zang kwaliteit van de koorleden. Met de gezelligheid van de dirigenten en koorleden is de repetitie een onmis bare avond voor iedereen geworden. Het unieke van sWing is dat het koor zich niet bindt aan een bepaalde muziekkeuze. Eerst wordt een thema bepaald en daarbij wordt muziek gezocht door dirigenten en koorleden. Muziek in de breedste zin van het woord: popmuziek, klassiek werk, vocal-jazz, Nederlands en anderstalig. Een vaste muziekcommissie beoordeelt de ingebrachte stukken op kwaliteit en bruikbaarheid. Het gevarieerde reper toire zorgt er ook voor dat sWing zich op een breed vlak ontwikkelt. Voorts onderscheidt sWing zich van andere koren door te werken met twee dirigen ten waarbij ieder een apart werkgebied voor haar rekening neemt. Jack Koppels is de vaste pianist van het koor en hij begeleidt sWing tijdens optredens en met regelmaat tijdens de repetities. Gestreefd wordt naar zo'n drie optre dens per jaar. Tenminste eenmaal per jaar treedt sWing op met een program ma waarin de eigenheid van sWing benadrukt wordt: niet alleen maar zin gen, maar ook gesproken tekst in de vorm van een gedicht/verhaal vormen samen de rode draad in het optreden. Muziek en tekst zijn op elkaar afge stemd met als doel dat het publiek niet alleen geniet, maar ook geraakt wordt door het optreden. Het gekozen thema van het seizoen 2004/2005 is 'Vrijheid Tijdens het optreden eind juni 2006 laat sWing horen welke interpretaties aan Vrijheid kunnen worden gegeven. 60 Jaar geleden, op 28 december 1945, stond er een enthousiaste kunstzinnige geest op, Jaap Dekker genaamd, die besloot een amateurkunstenaarsvereni ging voor Heiloo en omgeving op te richten. De bekende Schoorlse schilder Cor Heeck bedacht de naam van de club: Tintoretto. Dit jaar staat dan ook in het teken van dit jubileum en de Heilooër gemeenschap heeft dit kunnen merken tijdens de expositie van de vere niging dit voorjaar in 't Loo en de open bare portretschilderles op het plein voor Albert Heijn. Mensen die. graag tekenen en schilderen en die op zoek zijn naar nieuwe inspira tie, komen vaak verder wanneer zij pro fessionele begeleiding krijgen. Bij de 60- j arige amateur-kunstenaarsvereniging Tintoretto - met honderd actieve leden - vind je die mogelijkheid. Het schildersei zoen loopt van september tot en met mei en de vereniging zorgt voor een gevari eerd activiteitenaanbod. Zo kan men p Wing is een hecht koor waarin enthousiasme, doorzettingsvermogen en samenwerking de boventoon voeren. In deze roerige tijd is het soms moeilijk om een rustpunt te vinden. In deze situ atie kan yoga een grote hulp zijn. Yoga werkt niet alleen ontspannend, maar bevordert ook uw geestelijk en lichame lijk welbevinden. In een les wordt aan dacht bested aan: houding en beweging, het bewust worden van de adem. Evenwicht, concentratie en ontspanning. U hoeft niet lenig te zijn om aan yoga te beginnen. Iedere beweging hoe klein of groot is tenslotte een goede beweging. Het gaat erom dat u met de aandacht aanwezig bent om het lichaam te erva ren, te ontdekken. Zo verkent u gaande weg de mogelijkheden en grenzen. Ook de adem wordt hierbij bewust betrok ken. De aandacht voor het leren ont spannen komt zowel tijdens de bewegin gen als stil liggend op de grond aan bod. Wat nodig is om yoga te beoefenen is: gemakkelijk zittende kleding, een dekentje of badlaken voor op de aanwe zige matjes en eventueel een kussentje. De cursussen worden gegeven van dins dag tot én met vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur en begin nen weer op 9 september. Het cursus geld bedraagt 100 euro voor 30 lessen. Er zijn twee gediplomeerde docenten. Bent u geïnteresseerd? Inlichtingen en/ of opgave bij Jeanette Delleman, tel. 072-5332412. Folders kunt u krijgen bij de stand van de Stichting Ouderenwerk op de Uitmarkt of bij Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, te Heiloo. De Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert vele activiteiten voor 55+. Zoals een golfclinic op de Golfbaan Oosterzij in Heiloo Stichting Ouderenwerk Heiloo is een welzijnsorganisatie voor 55+ in Heiloo. Zij verlenen diensten, verstrekken informatie en advies, helpen bij het ont wikkelen van initiatieven en geven ondersteuning bij belangenbehartiging. Daarnaast organiseren zij talloze, soci aal culturele activiteiten en cursussen die worden toegelicht tijdens de Uitmarkt 2005. Op deze dag staan medewerkers voor u klaar om informa tie te verstrekken en uw vragen te beantwoorden. Het programma 2005/ 2006 van Stichting Ouderenwerk Heiloo bestaat uit zo'n 120 verschillen de cursussen en activiteiten. De meeste activiteiten vinden plaats in 't Trefpunt. Sommige activiteiten vinden op andere locaties in Heiloo plaats, bijvoorbeeld in sporthallen. U kunt bij de stichting terecht voor activiteiten op het gebied van sport en beweging, creativiteit, educatie en ont moeting waaronder de Generatiemix. Het onderdeel sport en beweging biedt: fitness, gymnastiek, bewegen in het bos, gezond bewegen op muziek, sportin- stuif, qi-gong, badminton, golfen, jeu de boules, schaken, tennis, volleybal, wan delen, watergymnastiek, country line dansen, jazz-dance, volksdans en yoga. Het onderdeel creatieve activiteiten: cursussen tekenen en schilderen met diverse technieken en materialen, beeldhouwen en boetseren, keramiek, houtdraaien, mergelbeelden, creatieve handen, wenskaarten maken, creatieve huisbezoeken, creatieve kerstmarkt, creatieve exposities en -markten, bui tendecoraties maken, ketting maken, gemberpotje opmaken. Het keuzeaanbod bij educatieve acti viteiten: astrologie, creatief schrijven, moderne spelling, divers aanbod cur sussen van maatschappelijke onder werpen en geschiedenis, Byzantijnse kunst, 400 jaar Rembrandt, zangkoor The Fifty-Singers, luisteren naar klas sieke muziek, video-club, Engels, Frans, Italiaans, een ruim aanbod aan compu teractiviteiten (ook mogelijk op locatie De Loet) met onder andere kennisma ken met de computer/Word/internet en digitale fotobewerking. Daarnaast nodigt Stichting Ouderenwerk regel matig gastsprekers uit. Middels de Generatiemix ontmoeten Jongeren en ouderen elkaar en onder nemen samen diverse activiteiten. 't Trefpunt is een ontmoetingsplaats voor 55+ waar u bijvoorbeeld ook terecht kunt voor een koffie-inloopuur- tje, de Gezelschapsbank of een spellet- aste tuinclub, er zijn leeskringen, wan delclub voor lange en kortere afstan den, een sportieve fietsclub, vrouwen gaan samen naar theater en er worden vele uitstapjes georganiseerd. Er is een groep vrouwen dat prachtige handwer ken maakt en er is een gedichtenkring. Een groepje voor toneelspel is in oprichting. Ook is het mogelijk om deel te nemen aan provinciale cursussen op creatief, cultureel of communicatief gebied. Zelfs een buitenlandse vakantie behoort tot de mogelijkheden. Kortom: een actieve vereniging, met voor elk wat wils. Maar naast alle acti viteiten wil de bond vooral een ont moetingsplaats zijn voor vrouwen van alle leeftijden en gezindten in Heiloo. Het is mogelijk een proeflidmaatschap aan te gaan tot het einde van dit kalen derjaar, meld u hiervoor aan op de Uitmarkt. Voor informatie kunt u ook contact opnemen met de voorzitster, Annemieke Woudstra, tel. 072-5336861, na 4 september. Al meer dan vijfentwintig jaar kan ieder een salsa, merengue, tango en streetdan ce leren dansen bij de internationale dansvereniging Pridini. Al de genoemde dansen zijn namelijk gebaseerd op 'dan sen van het volk' uit diverse landen, en dat is waar deze vereniging zich mee bezighoudt. Het komende seizoen wordt het jubileum gevierd met onder andere workshops en een internationaal bal. Een reden te meer om eens een kijkje te nemen bij een van de activiteiten. Twee keer gratis mee doen mag sowieso, maar ook een startcursus van drie maanden behoort tot de mogelijkheden. Zo kan iedereen op zijn manier ervaren of deze vereniging iets voor hem of haar is. U bent van harte welkom wanneer: u op een plezierige manier fit wilt blijven, u uw motoriek en conditie op een gezelli ge en ontspannen manier wilt verbete ren, u uw maatgevoel wilt ontwikkelen, u van wereldmuziek houdt, u een sport zoekt waarvoor u geen speciale kleding hoeft aan te schaffen. Op woensdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur, is iedereen tussen 6 en 12 jaar welkom in het Open Huis, boven winkel centrum 't Loo, bij Coby Hogendijk. Ben je ouder dan 12 jaar dan staat Huub de Jong voor je klaar, van 20.00 tot 21.30 uur, in dezelfde ruimte op dezelfde avond. Voor meer informatie kun je con tact opnemen met Marianne Schippers, tel. 072-5334110 of Silvia Denneman, tel. 072 5052287. Langskomen bij de Pridini stand op de 'Uitmarkt' kan natuurlijk ook. Heb je minimaal twee jaar danser varing (stijldans, ballet, volksdans etcete ra) en wil je graag mensen mee laten genieten van het plezier dat jij aan dan sen beleeft, meld je dan aan voor de demonstratiegroep. Er is een tienerde mogroep voor jongeren vanaf 12 jaar, die tweemaal per maand op vrijdagavond oefent in het 'Open Huis', van 18.30 tot 19.30 uur. Ben je ouder dan 18 jaar dan is er de demogroep voor volwassenen, die tweemaal per maand op vrijdag traint, van 19.30 tot 22.30 uur. Naast de dans groepen maken een begeleidingsorkest en een zanggroep deel uit van de demon stratiegroep De zanggroep oefent twee keer per maand op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur en is met name op zoek naar sopranen. Houd jé van het spelen van wereldmuziek, dan ben je welkom als orkestlid, dat eveneens twee maal per maand oefent. De algehele lei ding van de demogroep is het komende seizoen in handen van Maartje Lichthart. Ook voor meer informatie over de demonstratiegroep kunt u langs gaan bij de stand op de Uitmarkt, of con tact opnemen met Nel Coolegem, tel. 072 5335427. Kijk ook eens op www.pridini.tk. Al meer dan vijfentwintig jaar kan iedereen salsa, merengue, tango en street dance leren dansen bij de internationale dansvereniging Pridini inschrijven voor tekenen en pastel, olie verf, aquarel, etsen en gemengde tech nieken. De acht begeleiders zijn zelf kunstenaar en dragen hun kennis en vaardigheden op hun eigen wijze over. Natuurlijk wordt daarbij rekening gehouden met ieders persoonlijke ont wikkeling. Iedere donderdagavond, op de zoge naamde clubavond, staat het atelier van 19.30 tot 22.00 uur open voor alle leden. Het zijn inloopavonden, waar iedereen vrij kan werken, zittend aan tafel of staand achter een ezel en ook dan is er deskundige leiding aanwezig. Er is een model en er staan meerdere stillevens opgesteld. Telkens weer blijkt dat het niveau van de club mede stijgt, doordat er gezamenlijk wordt gewerkt. En wat te denken van schilderen in het Heilooër bos, in het land, in de duinen of midden in het dorp? Een aantal leden van Tintoretto gaat, zodra het voorjaar zich aandient, in kleine groepjes naar buiten om te schilderen in de natuur. In de zomer, wanneer het atelier De Hofdijk gesloten is, kan iedereen deelne men aan speciaal georganiseerde schil- derdagen. Tintoretto houdt bovendien jaarlijks in mei een schilderweekend. Bij vier activiteiten zijn nog een paar plaatsen vrij. Op woensdagochtend bij tekenen en pastel van 09.30 tot 12.00 uur en op dinsdagavond bij diverse technie ken van 19.30 tot 22.00 uur. In totaal bestaat een activiteit uit 15 lessen (om de week). Ook bij de etsgroep is nog plaats. Tijdens de Uitmarkt kunt u terecht voor meer informatie en of even tuele inschrijving. Er zijn dan ook kunst werken van Tintorettoleden te zien. Het Atelier van Tintoretto bevindt zich in De Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Secretariaat: Mario Boots, De Vlei 46, in Heiloo, tel. 072-5331120, e-mail: mlkemp@hetnet.nl. Meer informatie is te vinden op www.heiloo-online.nl/tintoretto. De UvV is een vrijwilligersorganisatie die als doelstelling heeft: 'het bevorde ren en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken'. De UvV Heiloo bestaat dit jaar precies 25 jaar en heeft met een vrijwilligersbestand van öngeveer 200 vrouwen en mannen heel wat te bieden aan vooral de oude ren in Heiloo. Een greep uit de acti viteiten: Vriendschappelijk Contact, zowel in de zorgcentra als aan zelfstan dig wonende ouderen; ziekenhuis begeleiding; theeschenken in de Loet De naam is nieuw, maar de vereniging is reeds opgericht in 1930 als Neder landse Bond voor Plattelandsvrouwen. Het is een algemene vrouwenorganisa tie met ruim 60.000 leden, verdeeld over 650 afdelingen en is daarmee de grootste vrouwenorganisatie van Nederland. De Vrouwen van Nu maken deel uit van de Associated Country Women of the World, waarbij negen miljoen vrou wen zijn aangesloten. In Heiloo heeft de afdeling momenteel 130 leden, actief op allerlei gebied. Wat gaat er komend seizoen allemaal gebeuren? Om te beginnen is er elke maand een avond bijeenkomst met een thema, een spre ker of een activiteit. Een kleine greep uit het programma: een muzikale avond met orkest, een informatieve bij eenkomst met een notaris, een leuke presentatie van mode en sieraden en een cursus van acht bijeenkomsten over kunstgeschiedenis en architectuur. Verder zijn er binnen de afdeling aller lei interessegroepen: er is een enthousi- en in Overkerck; begeleiding bij de bingo in de zorgcentra; instuifactivitei- ten; hulp bij de verpleegafdeling en de dagbehandeling van de Amberhof; assistentie bij de dagverzorging Overkerck; het runnen van de huiswin kels; ondersteuning bij de watergym nastiek. Hoewel 200 vrijwilligers heel veel lijkt, is er toch regelmatig behoefte aan de inzet van nieuwe vrijwilligers. Met nieuwe vrijwilligers is er ook de moge lijkheid om nieuwe projecten te kun nen starten. Er wordt bijvoorbeeld gedacht aan het organiseren van een gezellige avond in het weekend voor eenieder die daar behoefte aan heeft. Tijdens de Uitmarkt zal het UvV zich presenteren met een informatiestand en een videopresentatie. Er is veel flexibiliteit in dit werk en men is al erg blij als u een paar uur per week, of zelfs een paar uur per maand, beschikbaar bent. Hoewel er geen betaling tegeno ver staat, doet u het natuurlijk niet voor niets. Dankbare cliënten, contacten met medevrijwilligers, gezellige bijeenkom sten met alle vrijwilligers, de mogelijk heid om vergaderingen bij te wonen en inspraak te hebben, kortom: deel uit te maken van een bloeiende, nuttige, maar ook heel gezellige vrijwilligersorganisa tie. U kunt ook alvast informatie over dit vrijwilligerswerk verkrijgen op tel. 072- 5330574 of folders meenemen op een aantal adressen in Heiloo. Kom eens vrijblijvend meedoen op de gezellige donderdagmiddag van de Sportinstuif 55+, van 14.00 tot 15.30 uur sporthal 'Het Vennewater'. Het in Zevenhuizen 48 in Heiloo. Kosten 4,- per middag. Na een warming-up, onder deskundige leiding van een sportin- structrice, kunt u kiezen uit: volleybal, badminton of tafeltennis. De eerste Sportinstuif is weer op 22 september. Op zondag 4 september vanaf 10.00 uur houdt Zenit haar halfjaarlijkse Open Dag. Zenit biedt al ruim 18 jaar een uit gebreid pakket van cursussen, therapie ën, workshops en lezingen aan, zoals: Tai Chi, Yoga, meditaties, Alexander- techniek, Chi Neng Qi Gong, Bewust- worden en creativiteit, Psychologische Astrologie, Massagecursus, Lichaams gerichte en Ademtherapieën, Stern- cursus, Beroepsopleiding Voetreflex- therapeute), Erkende Opleiding Medische Vakken, Counselling en Coaching, Cursus in Wonderen, Pad werkgroep, Familie opstellingen. Er zijn therapeuten aan Zenit verbonden op het gebied van Natuur-paranormaal genezen, Bachbloesemtherapie, Psycho loge-astrologe, Tarot, Spirituele gene zing, Krishnamurti-video-zondagna- middagen. Ook zijn er in het najaar zes 'Kom eet meecafé'-avonden. In het najaar worden er diverse workshops ge geven en lezingen gegeven. Voor het programma van de Open Dag zie elders in deze krant. Het programmaboekje is verkrijgbaar in Zenit (open: na de Open Dag op maandag, woensdag en vrijdag van 10.30 tot 13.00 uur) en in bibliothe ken en natuurvoedingswinkels. Zenit, Spoorstraat 62, Alkmaar, (twee minuten van het station), tel. 072-5111311 of op internet: www.centrum-zenit.org, e-mail: postbus@centrum-zenit.org. Vrouwen van Nu is een actieve vereniging, met voor elk wat wils. u Dit jaar presenteert de R.K. Willibrordusparochie zich wederom op de Uitmarkt. Op verzoek van de organisatoren van de Uitmarkt is het kerkplein beschikbaar gesteld voor kraampjes en zullen een. aantal optredens plaatsvinden in het kerk gebouw. Bij de ingang van de kerk is een kraampje ingericht met informa tie over allerlei activiteiten van de parochie. In een folder die speciaal wordt uitgebracht voor de Uitmarkt, vindt u een korte rondleiding door het kerkgebouw. Rond de Waterput Ook dit jaar realiseren de R.K. Willibrordusparochie en de Prote stantse Gemeente Heiloo gezamen lijk het Oecumenisch Leerhuis Heiloo. Onder de titel 'rond de waterput' presenteren zij een pro grammaboekje. Hierin worden ver schillende activiteiten aangeboden: lezingen, voordrachten, films, toneel, cursussen en leesgroepen. Afgelopen seizoen ging het Oecu menisch Leerhuis van start en het initiatief is aangeslagen: alle activitei ten zijn goed bezocht en de deelne mers waren enthousiast. Onder hen vele parochianen en gemeenteleden, maar ook mensen uit de omliggende gemeenten. Er was ontmoeting en gesprek. Er is veel verteld, maar ook heel veel geluisterd. Iedereen is wel kom in het Oecumenisch Leerhuis. Het programmaboekje met informa tie en aanmeldingsstrook wordt u aangeboden in de kraam. Muziek In de kerk zal het kinderkoor van de parochie, WiKiKo, optreden en ook het nieuwe kerkkoor De Brug zal zich presenteren. Het podium biedt daarnaast ruimte aan verschillende dansgroepen, aan theater en aan een Esperantokoor. Om 11.30 uur en om 12.30 uur zal Franka Hoogeboom, studente aan het Conservatorium, een muzikaal intermezzo verzorgen. Kerkstraat In de Kerkstraat, een ruimte naast de kerk, is een presentatie te zien van de Vereniging Oud Heiloo en u kunt even rustig zitten en bladeren in oude Katholieke Illustraties. Al met al reden genoeg om zaterdag 3 sep tember een bezoek te brengen aan de Willibrorduskerk aan de Westerweg! In Heiloo bestaat reeds vele jaren de mogelijkheid om in een prettige sfeer franse conversatielessen te volgen onderleiding van een ervaren lerares Jenny Cornelissen. Zowel overdag als 's avonds wordt er geoefend in groep jes of privé, in uitspraak en spreek vaardigheid. Voor beginners en wat minder gevorderden wordt er gewerkt met de methodes 'C'est ca', en 'C'est bien ga'. Dit zijn een lesboek en oefe- ningenboek, speciaal ontwikkeld voor volwassenen, die het begrijpen en spreken van het Frans langzaam maar gedegen willen opbouwen. Voor de meer gevorderden bestaan er verschil lende niveaus in discussievorm, waarin met elkaar geconverseerd wordt in het Frans over allerlei interessante onder werpen uit de maatschappij, actualitei ten et cetera. Soms zal de lerares zelf een vertelling in het Frans geven, om ook uw luister- en begrijpvaardigheid te trainen. Zonder al te veel huiswerk, maar wel met een bepaalde regelmaat in uw bezig zijn met de Franse taal kunt u uw Franse spreekvaardigheid op een prettige wijze opbouwen. Transsyberië express Ook geeft Jenny Cornelissen een lezing Transsyberië express. Deze lezing van twee uur neemt u mee op de langste en boeiendste treinreis ter wereld. Van Moskou wordt er dwars door Siberië naar Wladiwostok ge reisd. Van alle steden, die langs deze route liggen, worden de geschiedenis, de bezienswaardigheden en de actua liteit besproken. De lezing is op vrijdag 14 oktober in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 van 19.45 tot 21.45 uur. Opgeven tel. 072-5336878 of op de Uitmarkt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11