Swingen tijdens Rock 'n Clusius College in de prijzen tijdens Sail Gijs Koot dubbel winnaar tekenwedstrijd Uitkijkpost Roll Street Derde Uitmarkt Castricum op zaterdag 10 september Start activiteitenseizoen voor senioren in Limmen fi 'Mijn vroüw is zelfs na 60 jaar nog een mooi boek' www l Plaatselijk nieuws uii Limmen en Akersloot; gemeente cmtncumm Zinderende zaterdagmiddagactie bibliotheek Castricum Open dag Plusactiviteiten Gevonden en verloren voorwerpen Castricum Mantelzorgcafé Castricum JC Conquista Agenda Nieuw seizoen van start in de Storey Club Soos in café SamSam Generatiemix Gezelschapsspelletj es Collecteweek KWF Kankerbestrijding Insluiping Diefstal uit personenauto Vernieling bestelbus Vernieling personenauto AKERSLOOT - Van vrijdag 26 tot en met zondag 28 augustus werd in Akersloot het jaarlijkse Rock 'Roll Street gehouden. Dit driedaagse rock 'n roll festijn trekt jaarlijks duizenden bezoekers. De combinatie van verschil lende evenementen zoals nachtmarkt, Solexrace en oldtimer festival met het rock 'n roll gebeuren stond weer als een huis. Op vrijdag 26 augustus werd de grote nachtmarkt van Akersloot gehouden, met ruim 125 verlichte kramen met een grote veelzijdigheid aan artikelen. Naast de nachtmarkt was er volop muziek en natuurlijk de onvervalste rock 'n roll muziek die deze avond in de grote feesttent op het Wilhelminaplein en in café de Vriendschap te beluisteren en vooral te zien waren. Zaterdag werd de traditio nele Solexrace gereden. Brullende Solexen, dampende benzineluchten, lange leren jassen, pothelmpjes, en gele CASTRICUM - September is de maand waarin veelal het startschot wordt gegeven voor vele culturele, edu catieve en sportieve activiteiten. Naar ons idee is dit een goed moment om lid te worden van de bibliotheek. Dat maken we met de nieuwe zaterdagmid dagactie in de bibliotheek wel heel aan trekkelijk Als u zich in september op zaterdagmiddag tussen 13.30 en 15.00 uur in laat schrijven is uw abonnement namelijk maar liefst 15 maanden gel dig. Voor de kosten van het jaarabon nement kunt u dus 15 maanden lang gebruik maken van een schatkamer aan boeken en informatie. U hebt een ruime keuze uit prachtige, ontroerende, romantische, spannende en informatie ve boeken. Ook op het gebied van muziek en film is er veelte genieten. Grijp dit voordeel en kom in september op zaterdagmiddag naar de biblio theek. De actie geldt op zaterdag 3,10, 17 en 24 september. CASTRICUM - Op zondag 4 septem ber houdt Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum, Pieter Kieftstraat 20 een open dag van 11.00 tot 14.00 uur, waar de docenten per soonlijk informatie geven over de cur sussen) voor het seizoen 2005-2006. Uit het brede cursusaanbod kan jong en oud een bij de eigen interesse passende keuze maken. U kunt computercursussen volgen, zoals Computergebruik (ook voor Senioren), Windows XP, Word, Excel, Internet, Website maken, Linux en Digitale Fotobewerking. Uw talenken nis kunt u uitbreiden: Duits, Engels, Frans, Grieks, Hebreeuws, Italiaans, Pools, Portugees, Spaans en Tsjechisch worden aangeboden. Op creatief gebied een ruim aanbod met onder andere Bloemschikken en Kerststukjes maken, Groendecoraties, Geboortegeschenken, Grimeren, Kettingen en sieraden maken, Kalligraferen, Mandala en Chakra tekenen, Mozaïeken, Scrap- booken, Zilveren ring maken. Kunst zinnige cursussen zijn Aquarelleren, Tekenen, Schilderen (acryl- en olie verf), Beeldhouwen: Werken in steen of hout/Werken met speksteen, Edel smeden, Glas-in-lood en de nieuwe cur sus Strip-Cartoon tekenen. Op gebied van gezondheid kunt u onder andere Afslanken, Stressreductie en Voedings leer volgen 'naast Acupressuur, Voetreflexzonemassage en Tai-Chi of sportief bezig zijn met Bodyshape, Poweryoga of Move your Body. In de cursus Steken, prikken en beten leert u wat te doen na minder prettige aanra kingen met insecten, planten en dieren. Klusjes in huis leert u uitvoeren in Techniek in en om het huis. In de cursus Meubelstofferen gaat u een klassiek meubel geheel opnieuw bekleden. Andere praktische en leerzame cursus sen zijn Fietsonderhoud, Tuinieren, Tuinonderhoud en Tuinontwerpen, Snoeien, Vijvers, Videofilmen en Fotografie. Naast bijzondere en gezelli ge proefavonden Whisky/Port en kaas kunt u de cursus Wijnen volgen. Op educatief gebied worden aangeboden Helemaal jezelf, Mensenkennis, Talentontwikkeling, Innerlijke groei, Koran en Bijbel, Maori mythologie, Tarot, Astrologie. Uw theoretische ken nis kunt u vergroten met de cursussen Filosofie/Socratisch gesprek, Kunstge schiedenis (onder andere Egyptologie en diverse cursussen van Middeleeuwen tot Modernisme), Klassieke Oudheid, Psychologie, Aardbevingen (tsunami's), vulkanen en gebergten. Het grote aan bod lezingen behandelt onder andere Architectuur, Egyptologie, Atlantis, Historie, Klassieke muziek, Duinleven, Vogels herkennen, Kinderboek, Kinderen van nu, Dyslexie, Huiswerk begeleiding, enzovoort. Interessante reisverslagen worden gegeven over onder andere Cuba, Bolivia, Mexico, Peru, Tibet, China, Indië. Computer typen is er voor kinderen vanaf groep 7- 8 en voor volwassenen. Meer informatie U kunt alle informatie ook vinden op: www.plusactiviteiten.nl. Telefonisch zijn zij bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur op tel. 0251-659119. Het Plusactiviteitenprogramma 2005-2006 kunt u bij de bibliotheken in Alkmaar, Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heerhugowaard, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen- Noord en Wijk aan Zee, Boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffer college gratis ophalen. Het cursusboek je 2005-2006 bevat alle informatie over het uitgebreide cursusaanbod op gebied van: Cultuur, Dans, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Mens en Samen leving, Muziek, Recreatie, Sport, Talen, Typen, Windows eu vele andere cursus sen. - Gevonden in Akersloot Groene portemonnee met inhoud Verloren in Castricum Sleutels 12 keer, GSM Samsung, GSM Nokia 6210, GSM Nokia 2300 grijs Telfort, zonnebril op sterkte, wit/rode portemonnee met onder andere pinpas, Ajax sportjas Adidas, zonnebril bruin montuur, blauw zomerjack met kaart NH- Landschap, OV-jaarkaart, groene Heineken portemonnee, schakel armband twee kleuren goud, bril zwart montuur, rood/zwarte linnen portemonnee, zwart/rode portemon nee met pasjes, Postbankpasje, came ra Minolta, stoffen portemonnee met pasjes Verloren in Akersloot Zwarte portemonnee met ID-kaart en geld. LIMMEN - Traditiegetrouw begint het activiteitenseizoen voor senioren in Limmen met een 'Open Ochtend1 in de Burgerij in Limmen, georganiseerd door de Activiteitencommissie Limmen van de KBO. Alle senioren uit Limmen zijn vanaf 9.30 uur van harte welkom. Ook senioren uit de andere woonkernen van de gemeente Castricum en uit de verdere omgeving zijn welkom. De ontvangst is met een kopje koffie of thee. In het bijzonder wordt een oproep gedaan aan jonge senioren om deze bij eenkomst te gebruiken om eens met het activiteitenpalet in Limmen kennis te maken. De bijeenkomst begint om 9.45 uur met een verslag over het sei zoen 2004 - 2005 en een overzicht van de activiteiten in het nieuwe seizoen 2005 - 2006. De gezamenlijke Ouderenbonden voeren in samenwer king met de Belastingdienst een project uit om belastingteruggave te vragen voor ouderen, die alleen AOW en even tueel een klein pensioen genieten. Ook de KBO Limmen neemt hieraan deel. De resultaten voor 2004 zullen worden gemeld. Toch zijn nog veel mensen niet bereikt. Meldt u daarom aan. Het is toch jammer om geld waar u recht op hebt te laten liggen tel. 072-5053702 of 072-5054832). Als gast is uitgenodigd mevrouw Monique Rooijmans uit Haarlem. Zij geeft een voordracht over het onder- rsn LIMMEN - In de voorjaarsbijlage van de Uitkijkpost, die uitkwam rond Pasen, stond een kleurplaat afgedrukt van het attractiepark Slagharen. Gijs Koot uit Limmen kleurde de mooie plaat in en stuurde deze naar de Uitkijkpost. Daarmee won hij toe gangskaartjes voor het park, en maakte hij ook nog kans om de hoofdprijswin naar te worden van alle kleurplaat inzendingen uit heel Nederland. De inzending van Gijs was volgens de jury duidelijk de beste, zodat hij met zijn broertje en zijn ouders naar het attrac tiepark toog, om de hoofdprijs, een westernkostuum, op te halen. werp 'De vruchten van je leven'. Het citaat: 'Wij leven het leven vooruit, terugkijkend kunnen wij het begrijpen', van de filosoof Kierkegaard is uit gangspunt voor de voordracht. Je zou ook kunnen zeggen, aandacht besteden aan de vruchten die je hebt verzameld in de loop van je leven. Waar is dat goed voor? Hoe doe je dat? Dit zijn de vragen die aan de orde komen. Het eigen KBO koor zal enkele liederen ten gehore brengen. De ochtend wordt afgesloten onder het genot van een drankje en hapje. Voorafgaand aan deze bijeenkomst vindt om 9.00 uur een kerkdienst plaats in de parochie kerk H. Cornelius onder leiding van Pastor J.Olling. HEILOO - Goederen zijn gevonden en verloren tussen 15 en 28 augustus Gevonden in Castricum Spijkerjasje met sleutels, camera Fuji, grijptang, zilveren armband platte langwerpige schakels, meisjes schoentje zwart met bloemetjes, sleutels 4 keer, portemonnee met rij bewijs Wouter, zwart/wit trui Cool Cat, bruin lederen hoes en Spiderman riem, fietstas met 2 paar handschoenen en regenhoedje, gou den horloge. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum vindt plaats op woensdag 7 september in het Rode Kruisgebouw. Het thema van deze avond is 'Hoe zorg ik voor een ander'. Er zal een dvd wor den afgespeeld met praktische infor matie, maar ook de emotionele kant zal aan de orde komen. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de man- telzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum, maar deze keer dus in de tuin. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en des kundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwe zig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nódig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. klompen overheersten deze avond. Ook waren er ruim 100 oldtimers te bewonderen, met prachtige glimmende Amerikaanse Cadilacs, Fords en Chevrolets. Verder viel er ook volop te dansen, op bands als Sue Moreno The Flaming Stars, The Barnstompers en The Taildraggers, en dat gaat natuur lijk het lekkerst in een echte rock 'n roll outfit! (foto: Mario Sacksioni) LIMMEN - Het programma voor woens dag 31 augustus, vrijdag 2 en zaterdag 3 september bij JC Conquista is: Conquista kids: vanaf 17 september Conquista kids start dit jaar iets later dan onze andere Conquista groepen. Een ander verschil is dat Kids niet meer iedere week, maar om de week open zal zijn. Dit heeft vooral te maken met het feit dat er, om iedere week open te gaan, te weinig vrijwilligers zijn. Mocht u het leuk vinden om de Kids te komen ondersteunen, meld u dan aan op tel: 072-5332496. Conquista Kids start op 17 september om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Disco Party Zaterdag 3 september staat er weer een topactiviteit op het programma. De eer ste Disco Party van dit seizoen want Club gaat weer open! Natuurlijk zijn er meerdere dj's die voor de muziek zullen zorgen. De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. CONQ Café Het jongerencafé is op vrijdag en zater dagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Natuurlijk zal de avond weer voorzien worden van de laatste hits door de huis dj. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 31 augustus Club op woensdag is ook weer geopend. Je kunt weer tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de PlayStation op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 ja ar. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl CASTRICUM - Het nieuwe seizoen van de Storey Club gaat weer van start, met op vrijdag 2 september de band Mindfield. Zaterdag 3 september is de WK kwalificatiewedstrijd Armenië - Nederland te zien op groot scherm. De Storey Club, aan het Wilhelminaplein 1 te Akersloot, is om 21.00 uur open en de entree is gratis. CASTRICUM - Op zondag 4 septem ber wordt de maandelijkse Soosmiddag gehouden voor mensen met en zonder beperking in Café Sam Sam. Tijdens De Soos zullen dj's muziek van toen en nu draaien. Ook is er weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poolen of te sjoelen. Bij mooi weer vindt De Soos plaats op het gezellige terras op de binnenplaats van Sam Sam. De Soos is vanaf 14.00 uur. Adres Café Sam Sam: Dorpsstraat 75 in Castricum. Sam Sam is toegankelijk voor rolstoe len. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Anna Dekker en Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. Veel hulp van Heilooër scouts Na de waterdoop van de vlet zijn de leerlingen door de scoutinggroep Victorie begeleid in de training voor de roeiwedstrijd en hoewel de boot dus als één van de beste was vervaardigd bleek het op de wedstrijddag niet de snelste boot te zijn. Dat mocht echter voor leerlingen en docenten het goede gevoel niet wegnemen en allen keken terug op een geweldige dag Sail en een leuk en leerzaam project. Als dank voor hun bemoeienis werd door de Castricumse school de gebouwde vlet geschonken aan de scoutingsgroep Victorie uit Heiloo. De eerste prijs die in de wacht werd gesleept bestaat uit een sportieve mid dag Sea Experience op het strand van Zandvoort waarbij allerlei uitdagende HEILOO - De leerlingen van groep 4 van de Paulusschool spelen in het najaar en in de winter om de week gezelschapsspelletjes met de bewoners van Vereniging Groepswonen van Ouderen het Alternatief. De ene keer spelen ze op school, de andere keer bij Het Alternatief. Zij doen dit op vrijdag middag tussen 14.00 en 15.00 uur en het is iedere keer weer een feest. Er worden spelletjes als ganzenbord, kwartetten en memory gespeeld, de kinderen leren hier veel van (onder andere op je beurt wachten!). De oude ren doen dit al enkele jaren en beleven hier veel plezier aan, maar zoeken nu versterking. Het is leuk als deze acti viteit na de zomervakantie door kan blijven gaan, maar dan zijn er enkele nieuwe mensen nodig. Als u het leuk vindt om mee te spelen, dan kunt u con tact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297 en vragen naar Mirjam Heijhis. 'Je kunt (n)iets doen tegen kanker HEILOO - De collectant van KWF Kankerbestrijding komt in de week van 5-10 september weer bij u aan de deur. Het thema van de collecteweek 2005 is 'Je kunt iets doen tegen kanker'. Met het geld dat onze collectanten ieder jaar ophalen, kan meer wetenschappe lijk onderzoek mogelijk worden gemaakt. Onderzoek waarmee betere en minder ingrijpende behandelingen ontwikkeld kunnen worden. Daardoor hoeft kanker voor steeds minder men sen het einde te betekenen. Elke col lectant kan zich legitimeren. KWF Kankerbestrijding is te herkennen aan het rood-wit-blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie de collec tant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Wie vragen heeft over kan ker en kankerbestrijding, kan bellen met de KWF Kanker Info Lijn (gratis): 0800-0226622 (maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 12.30/ 13.30 tot 16.00 uur), of surfen naar www.kwfkanker- bestrijding.nl. De derdejaars leerlingen van de VMBO-groenschool van het Clusius College bouwden, onder enthousiaste leiding van docent Chris van Beers tijdens de les sen techniek, een boot waarmee ze in de prijzen vielen tijdens Sail, (eigen foto) HEILOO - Door de eigenaar van een personenauto van het merk Volvo type V50 werd dinsdag 23 augustus aangifte gedaan van diefstal van .een navigatie systeem en een achteruitsensor uit de auto. De diefstal werd waarschijnlijk zaterdagavond 20 augustus gepleegd toen de auto op het pad van de woning aan de Harrelaers stond geparkeerd. Die avond was de eigenaar van de auto bezig met werkzaamheden in de tuin. In de kofferbak van de auto lag grind en turf voor de tuin. De auto heeft op som mige momenten niet afgesloten gestaan. HEILOO - Tussen maandag 22 en woensdag 24 augustus werd een bestel bus van het merk Hyundai type 100 dié op de Holleweg stond geparkeerd ver nield. Van de auto werd een van de por tierruiten ingeslagen. HEILOO - Donderdagmiddag 25 augustus werd een personenauto van het merk Toyota type Corolla met blauwe verf besmeurd. De verf, waarschijnlijk blauwe inkt, werd over de kofferdeksel gegooid waardoor ook de achterruit onder de vloeistof kwam. De bumper raakte op enkele plaatsen ook bespat. HEILOO - Het echtpaar Henk (85) en Rie Schoonhoven (81) waren op 29 augustus 60 jaar getrouwd. Zij vierden dit onder andere met een receptie in ver zorgingshuis De Loet van 15.30 uur tot 17.00 uur. Tijdens deze receptie kwam ook de burgemeester het bruidspaar feli citeren. Zij zijn beide geboren in Alkmaar en wonen sinds 1968 in Heiloo. Zestig jaar geleden op 29 augustus 1945, na een moeilijke oorlogsperiode, beloof den ze elkaar trouw. En tot op de dag van vandaag is die band gebleven. Samen kregen ze twee dochters en een zoon die op hun beurt weer voor negen kleinkin deren en inmiddels 1,5 achterkleinkind (de tweede is opkomst) zorgden. Met vele vrienden en familie om zich heen werd in het bejaardencentrum De Loet, waar Henk en Rie Schoonhoven al enige jaren in een aanleunappartement wonen een feestelijke receptie gehou den, waarbij het bruidspaar verrast werd met een bezoek van de burgemeester van Heiloo, de heer Romeyn. In de Gastronoom in Limmen had 's avonds een diner plaats voor de familie en een aantal vrienden. Bijzonder was het dat de oudste vriendin van de beide echtelieden, mevrouw Jo van Zuylenkom, daar ook aanwezig was. Al 68 jaar is zij bevriend met Rie en later ook met Henk. Zij leerden elkaar ken nen toen zij 13 respectievelijk 14 jaar oud waren. Door de jaren heen is hun vriend schap zeer hecht gebleven. Bij het feeste lijke diner is met blijdschap en dank baarheid teruggekeken naar vele blijde momenten. Zoals hun hele leven is het echtpaar Schoonhoven ook bij deze feestelijke dag hun medemens niet ver geten. Het bruidspaar had aan alle aan wezigen gevraagd om hun cadeau in de vorm van een gift in euro te doen, die door hen op hun beurt worden geschon ken aan een bejaardenhuis in Odorhuie in Roemenië waar dringend behoefte is aan een keukeninrichting. „Zo wordt ons feest ook hun feest", schreef het echt paar op de uitnodiging. Al woonachtig in Heiloo sinds 1968, maar van oorsprong uit Alkmaar afkomstig voelen ze zich met het dorp vergroeid. Ze hopen nog vele jaren met elkaar te mogen genieten van het moois dat de omgeving biedt. Gelukkig biedt een auto tegenwoordig uitkomst als het lopen wat minder wordt. Dit boek kan nog vele hoofdstukken mee. (foto: Mario Sacksioni) HEILOO - Door de bewoonster van een pand aan de Vennewatersweg werd maandag 21 augustus aangifte gedaan van diefstal uit de woning. De diefstal van de portemonnee en heuptas werd waarschijnlijk zaterdagmiddag 20 augustus door een insluiper gepleegd toen de eigenaresse even de woning verliet en die niet afsloot. Inhoud van de portemonnee en heuptas bestond uit een geldbedrag, (bank)pasjes en een rijbewijs. Gevonden voorwerpen van 22 tot en met 28 augustus: Enkele sleutels - dames zonnebril rood montuur - blauwe handpop - groen PWN halstasje - bril rond montuur metaalkleurig en bruin - blauwe jas Human Nature - gouden dameshorlo ge met klein rond klokje CASTRICUM - De Castricumse Uitmarkt helpt u op weg. Wilt u weten wat er het komende seizoen allemaal te doen is in de gemeente Castricum kom dan op zaterdag 10 september naar de Castricumse Uitmarkt rond de bibliotheek en Geesterhage. Tussen 10.30 en 16.00 uur presenteren de deelnemende organisaties, clubs en verenigingen een overzicht van alle activiteiten waaraan u dit najaar kunt deelnemen. De Uitmarkt Castricum vormt jaarlijks het begin van het cul turele, educatieve en sportieve sei zoen in de gemeente en wordt mede mogelijk gemaakt met ondersteuning van de Gemeente Castricum en de RABO-Bank. Wethouder Könst verricht om 11.00 uur de officiële opening van de Uitmarkt. Meer informatie over het programma volgt. CASTRICUM - Vol trots hebben tij dens SAIL '05 docenten en leerlingen van de VMBO-groenschool Castricum van het Clusius College één van de drie eerste prijzen in ontvangst genomen voor de best gebouwde boot. De boot was het resultaat van een project om de maritieme sector in contact te brengen met het onderwijs. De boot werd als bouwpakket bij de deelnemende scho len afgeleverd en werd door derdejaars leerlingen onder enthousiaste leiding van docent Chris van Beers tijdens de lessen techniek in elkaar gezet en afge werkt in de Clusiuskleur groen. en spannende sporten op zee worden Gezien hun onmisbare inbreng zijn ook beoefend. De middag wordt afgesloten de scouts van Victorie Heiloo voor met een BBQ voor alle prijswinnaars, deze middag uitgenodigd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12