Zondag weer Countryfair in Heiloo Timmerdorp weer in volle gang vBk Kuyper Blom Kil» HOPMAN Dé Hyilfftheek winkel Bungalow- en caravanpark Westerhoeve een Eldorado NIEUWSBLAD VOO R Ervl OMSTREKEN PE L LA BRADETfE V Vee 7k zou best hier willen wonen BORDEN (072)5351000 uwm Kebab Burgers i Varkens Medaillons c 00 Rosbief 1 78 Keurslagerij Kees Burger I Stationsweg 102, 1852 LN Heiloo Tel. 072 - 532 24 20 funda Kijk voor het actuele aanbod op: kuypGrblOm.COITl besseling installatie wm In de ZOMERPERIODE heeft drukkerij Uitkijkpost haar openingstijden gewijzigd! bruggen in Heiloo op Uitmarkt Heiloo MAKELAARS ERA m Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® im v Uv 4 stuks Gemarineerde, 4 stuks Gebraden, 100 gram NVM Denkt u nog aan de 3 september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: Zomeropeninqstijden t/m vrijdag 9 september ma t/m do: 8.00 -16.45 uur vrijdag 8.00 - 14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) ff 31 AUGUSTUS 2005 - 70e JAARGANG NO. 35 Tot en met vrijdag 9 september is bet kantoor geopend van 8.00 tot 16.45 uur en op vrijdag van 8.00 tot 14.30 uur. Ook op internet: HEILOO - Zin om wat leuks te doen? Zo luidt de aankondiging op de poster voor de Countryfair. Op zondag 4 sep tember op de Pony- en Paardenclub aan de Zeeweg bent u vanaf 10.00 uur van harte welkom. Eén van de organi satoren en initiatiefneemster is Sylvia Korver. Sylvia: „De Countryfair is exclusiever dan een braderie en wordt dit jaar voor de derde keer gehouden. We hebben tachtig kramen uit alle delen van het land. Heel divers. Bezoekers kunnen genieten van diver se lekkernijen, proeven en kopen, zoals broodtaarten, heerlijk bij een wijntje!" Als hoofdattractie is er een spannende, wervelende show. Een schapen- en gan zenhoeder is bereid gevonden om een demonstratie te geven. Ook het publiek wordt betrokken in deze demonstratie. Verder wordt de spannende Royal- Ascot-Shetlander race weer verreden, wordt het vliegvissen gedemonstreerd en voor de kleintjes rijden er pony's waar een rondje op gereden kan wor den. Verder wordt De taartenbakker(ster) van 2005 gekozen. De jury zal bestaan uit kok Martijn van restaurant De Buren en Sven Dekker van de gelijkna mige banketbakkerij in Alkmaar onder leiding van Bob Richardson. Maker van de winnende taart krijgt een gegra veerde taartschep en een diner bij Eetcafé De West in Egmond-Binnen. Taarten kunnen om 10.00 uur ingele verd worden en zijn in ieder geval goed voor een vrij kaartje voor de Fair en misschien wel voor de prijs 'het dineet je'. Het geheel heeft weer een enthou siaste en landelijke uitstraling. Voor de kinderen zijn er activiteiten bij de kramen (zoals schilderen, raad het gewicht van het kalf) en kunnen ze zich gratis vermaken op het springkussen. Tot slot kunt u een mooie prijs winnen met.de strijd 'Waar schijt de koe?': een heerlijk weekend in hotel/restaurant Kaatjes Residence in Blokzijl. En dit is niet zomaar een hotel. Het bestaat uit twee overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet, een gastronomisch vijf gangendiner en bij ontvangst champag ne op de kamer. Dus romantiek op de Fair. U vindt de Pony- en Paardenclub aan de Zeeweg 412. De entree is E 3,50, kinderen tot 12 jaar gratis. U kunt ook kijken op www.countryfairheiloo.nl. Op deze website vindt u informatie over de deelnemers, de attracties van de dag en de route. (foto: Mario Sacksioni) HEILOO - Gisteren om 10.00 uur was het weer zo ver: de start van Timmerdorp Heiloo. Voor de 29ste keer wordt dit grote kindertimmerfestijn gehouden, aan de Omloop in Heiloo. Tot en met vrijdag bouwen zo 'n 600 kinderen samen aan hun houten hutten. Op het terrein is een volledig geou tilleerde EHBO-post aanwezig, en houden ruim 90 mede werkers een oogje in het zeil. Donderdag worden in en voor de hutjes spulletjes verkocht en spelletjes gedaan, en zullen kinderen, leiding en ouders uitgebreid geëntertaind worden met spelletjes, theater en muziek. Vrijdag wordt om 20.00 uur weer het traditionele Timmerdorpvuur ontstoken. (foto: UKP) HEILOO - Tot en met 2 september is de nieuwe lichting van een Wageningse studentenvereniging bruggen aan het opknappen in en rond Heiloo. De werkzaamheden bestaan vooral uit het verven van de brugleuningen en wor den uitgevoerd in opdracht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente. De ongeveer 40 eerste jaars studenten van de Wageningse stu dentenvereniging Sint Franciscus Xaverius gaan dit jaar in de gemeente Heiloo aan het werk. De twee voor gaande jaren heeft de studentenvereni ging gewerkt voor de gemeente Alkmaar, waar zij naast onderhouds werkzaamheden in plantsoenen, par ken en van pleinen soortgelijk werk deden. Al jaren staat de introductiepe riode van de studentenvereniging, net als de Universiteit van Wageningen, in het teken van het creëren van een scho nere leefomgeving. Bovendien kunnen de eerstejaars elkaar en de vereniging goed leren kennen in deze week. De studenten overnachten op een boeren bedrijf in de gemeente Heiloo, van waaruit zij iedere ochtend vertrekken naar de werklocaties. (foto: UKP) omdat ieder vaarwel een bijzondere i Zaterdag I oktober a.s. 10.00 uur Klein Varnebroek De Omloop 22 Heiloo Zaterdag I oktober houdt Capella weer een informatie ochtend over de mogelijkheden, moeilijkheden én bijzonderheden bij 'het laatste afscheid'. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Mevr. Henny Stoop 072 532 0345 OV de Eendracht, p/a julianastraat la 1931 CA Egmond aZee r - HEILOO - Tot slot van de serie over campings en parken in Heiloo, het ver haal van Ruud en Ans Sakes. Woonachtig in Amsterdam, maar van maart tot oktober in stacaravan 44 op caravanpark Westerhoeve aan de Westerweg. Een klein park met vijftig caravans en zes huisjes in de verhuur. Voor het grootste gedeelte bevolkt door ouderen, maar eigenaar Theo Kaandorp uit Limmen timmert hard aan de weg om ook de gezinnën met kinderen weer deze kant op te krijgen. En dat lukt aardig. Onlangs hebben zich weer vier gezinnen met kinderen aangemeld. Niet klitten Een blik in de caravan van Ruud en Ans toont één en al gezelligheid. Hoewel de kachel aan staat vanwege de alom bekende koude en natte zomer, hoeft het zonnetje zich maar even te laten zien en dan zijn Ruud en Ans alweer buiten te vinden. Ans: „Mijn ouders hadden deze plek al 35 jaar. In onze verkeringstijd gingen we altijd drie weken naar Frankrijk. Later met onze zoon en die ging dan de laatste drie weken van de vakantie naar opa en oma op dit park. Ongeveer 18 jaar gele den is mijn vader overleden en mijn man, Ruud, werd ook ziek. Na zijn ope ratie zei mijn moeder: waarom gaan jul lie niet lekker in de caravan. Mijn moe der heeft toen nog in een oude caravan aan het begin van het terrein gestaan. Nu staat ze even verderop in een staca ravan. Zij was hier de eerste gast. Ik was zwanger van mijn zoon toen mijn ouders hier op het park gingen staan, ik weet nog dat ik met mijn dikke toeter hier in de tuin zat toen die nieuwe cara van kwam." Waar Ruud en Ans niet van houden en wat ook niet gebeurt op het park is klitten bij elkaar. "Iedereen kan het goed met elkaar vinden, maar je hoeft je niet verplicht te voelen Bep terug te vragen voor een bakkie". leu de boules en pannenkoeken Op het park veel Amsterdammers, maar ook een paar Duitsers. Het park is erg open en ademt een gemoedelijke sfeer. Voor de zomer was de gloednieu we kantine klaar, eigenhandig gebouwd door Theo Kaandorp met wat hulp hier en daar van vrijwilligers. In de kantine vinden veel activiteiten plaats voor HEILOO - De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de elfde keer gehouden op zaterdag 3 september van 10.30 tot 16.00 uur, rond de bibli otheek aan de Westerweg. De Uit markt Heiloo vormt het jaarlijkse begin van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo. De elfde Uitmarkt Heiloo is er voor iedereen, van jong tot oud. Ook in 2005 zal de Uitrparkt Heiloo weer een informa tief, afwisselend en attractief pro gramma bieden. Op pagina 9,10 en 11 worden de deelnemers aan de Uitmarkt alvast aan u voorgesteld. Daarnaast vindt u een handige platte grond van het Uitmarktterrein. jong en oud.Theo heeft een verrijdbaar scherm gemaakt, zodat de kinderen met slecht weer een eigen hoek hebben om in te spelen. Als er dan weer gekla verjast moet worden, schuift hij een voudig het scherm weer aan de kant. Theo doet veel voor de gasten. Zo wor den er kanotochten en kartraces geor ganiseerd, gaan de gasten bowlen, klootschieten, gymnastieken of uit eten. Ook is er twee keer per jaar een jeu de boulestoernooi, georganiseerd door Ruud en Ans. Zij hebben zelf hun sporen verdiend op dat gebied. Ruud heeft zelfs meegedaan aan de WK Jeu de boules in Casablanca, Marokko. Dit jaar moet het even anders, want de jeu de boulers worden gevraagd verkleed te komen. Ans:,, Al zet je rnaar een leuk petje op of doe een gekke stropdas om. Het is gewoon leuk als ze allemaal die caravans uitkomen. Wat ook heel leuk is is de spelletjesdag voor de kinderen in het hoogseizoen. Elke tuin heeft een spelletje en aan het eind gaan ze zelfge bakken pannenkoeken eten. De vrouw van Theo staat dan de hele middag te bakken. Maar het leukst is dan aan het einde het zeil met zeep en water. Eerst is het bekertjes water naar de overkant brengen, maar later schuift iedereen over dat zeepzeil op zijn buik, ook de groterds." Erop uit met de snorfiets Wat ze zoal doen, zult u zich afvragen? Volgens Ruud en Ans is het vooral genieten van de landelijke sfeer. Beiden trekken er regelmatig op uit met de snorfiets en maken dan leuke tochtjes door de landerijen. „Dan zeg ik, kijk, daar leggen de sperzieboontjes weer. Ook gaan we wel lekker shoppen in Alkmaar. Voor ons is het gewoon leuker hier. Je gaat niet op je balkon netje zitten, je zet de tv aan. Hier ga je lekker naar buiten. De mensen zijn vriendelijker, alleen de buurtsupertjes gaan weg. Vroeger kon mijn moeder met de rollator naar de supermarkt op de Westerweg. Nu is de dichtstbijzijnde op de Stationsweg en dat is gewoon te ver. Nu pikken wij haar op voor de boodschappen." Na een rondleiding en een blik op de geiten, cavia's (beide met jongen) en konijnen zwaaien Ruud en Ans nog na, gewapend met de paraplu. nva l. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO ERA H Ken nemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 NVM Internet www.hopman.nu Ruud en Ans Sakes, vaste gasten van caravanpark Westerhoeve, organiseren twee keer per jaar een gekostumeerd jeu de boulestoernooi. (foto: Mario Sacksioni) Hypotheek nodig? ISM 91 1 1© KEURSLAGER Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 www. dehypotheekwinkel. ik nl JH voor een duurzame energieprestatie www.besseling.nl Havinghastraat 22 1817 DA Alkmaar telefoon 072 589 83 57 fax 072 589 51 50 info@besseling.nl Voor meer informatie zie elders in deze krant. Let op! ook redactie in Heiloo Contact V-y, ijjUlUXkE '-"-•-'«U

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1