H Breng uw grof huishoudelijk afval Start werkzaamheden tweede en maak kans op mooie prijzen fase Plan Zuid op 5 september Afvalweek van 12 tot en met 17 september De scholen zijn weer begonnen Lm <V" heiloo UITKIJKPOST - 31 AUGUSTUS 2005 - PAGINA 4 ^HT£ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In de afvalweek van september is gekozen voor het thema 'grof huishoudelijk afval'. De gemeente wil u belonen wanneer u uw grof huishoudelijk afval goed scheidt en het materiaal in de juiste afvalbakken deponeert. In de afvalweek maakt u daarom kans op een leuke prijs wanneer u grof huishoudelijk afval komt aan bieden op de afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. U doet ook mee aan de actie wanneer u nog bruikbaar huisraad brengt naar één van de twee kringloopwinkels in Heiloo. De gemeente Heiloo heeft als doel zoveel mogelijk grof huishoudelijk afval apart in te zamelen op de Afvalbreng plaats. Dit maakt nuttig hergebruik mogelijk. Als het grof huishoudelijk afval bij u thuis met de vuilniswagen wordt opgehaald, dan wordt de kans op nuttig hergebruik namelijk kleiner. Het wordt samengeperst in de wagen en is daardoor moeilijker te sorteren en te hergebruiken. Kringloop Bestaat uw grof huisafval uit overbodige huisraad dat nog wel bruikbaar is? Denk dan ook eens aan een kringloopwinkel. U kunt het zelf wegbrengen, maar in sommige gevallen ook door de kring loopwinkel op laten halen. Er zijn twee kringloopwinkels in Heiloo: Kringloop Heiloo en Keer op Keer. Ook zij doen mee aan deze actie om hergebruik te stimu leren. De prijzen De eerste prijs is een prachtige oma fiets, de tweede prijs is mooie set tuin meubelen en de derde prijs is een grote roestvrijstalen barbecue. Deze prijzen zijn niet zonder reden gekozen. Bij de najaarsschoonmaak wordt er namelijk van alles weggedaan, maar voorname lijk typische zomerspullen. Als beloning voor het brengen van uw zomerafval maakt u nu kans op een mooie vervan ging van deze spullen. De actie Wanneer u in de week van maandag 12 tot en met zaterdag 17 september grof huishoudelijk afval bij de Afval brengplaats brengt of nog bruikbaar huisraad bij de kringloopwinkel brengt, krijgt u een lot uitgereikt. Hiermee dingt u mee naar één van de drie prijzen. Op woensdag 21 september trekt wet houder Opdam vervolgens drie loten, waarna de pijswinnaars persoonlijk worden uitgenodigd om hun prijs in ontvangst te nemen. Spelregels Let op: u ontvangt alleen een lot wan neer u zich kunt legitimeren als inwoner van Heiloo. Een voorwaarde bij de Afval brengplaats is dat u grof huishoudelijk afval aanbiedt. In het kader kunt u lezen wat hier wel en niet onder verstaan wordt. Bij de kringloopwinkels geldt dat zij, zoals gebruikelijk, bepalen of de door u aangeboden spullen bruikbaar genoeg zijn. U hebt in deze week recht op maximaal 1 lot per huishouden. Zo heeft iedereen gelijke kansen. Tips Voor grote spullen die niet in uw auto passen, hebben wij een gratis uitleen aanhanger, die u kunt reserveren op (072) 535 68 68. Wilt u meedoen aan de actie maar bent u fysiek niet in staat om uw spullen te brengen, -vraag dan iemand in uw omgeving om het voor u te doen. Wanneer u uw legitimatie mee geeft aan deze persoon dan ontvangt u een lot waarmee u kans maakt op de prijzen. Openingstijden Afvalbrengplaats Rosendaal 2, telefoon nummer 535 68 68. Maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Kringloop Heiloo De Oude Werf 7, telefoonnummer 533 40 00. Dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Keer op Keer Industrieterrein Oosterzij 17, telefoonnummer 532 59 62. Dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie over deze actie of het brengen van grof huishoudelijk afval kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072) 535 68 68. In de wijk 'Plan Zuid' wordt groot onderhoud uitgevoerd. Het groot onderhoud is verdeeld over vier fases verspreid over vier jaar. De eerste fase is inmiddels afge rond. Op 5 september aanstaande gaan de werkzaamheden in fase twee van start. De uitvoering is in handen van aannemerscombinatie V.O.F. De Kroften. Er wordt groot onderhoud uitgevoerd in de Tulpencroftlaan, de Werkendelslaan ten zuiden van de Brasemcroftlaan en de Sandecamplaan. Riolering Uit rioolinspectie is gebleken dat in de Tulpencroftlaan en Sandecamplaan de riolering aan vervanging toe is. De hui dige riolering is een zogenaamd gemengd stelsel, waar vuil water en regenwater worden verzameld en afge voerd. Zowel het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier als de gemeente streven ernaar om zo min mogelijk schoonwater te mengen met vuil water. Daarom wordt bij vervanging van de riolering gekozen voor een gescheiden rioolstelsel, een vuilwater- riool en een infiltratieriool (IT riool). Door de aanleg van het IT riool wordt ook overlast door grondwater tegen gegaan. Waar rioolwerkzaamheden worden uitgevoerd, wordt in overleg met de bewoners bekeken of het moge lijk is om de regenwaterafvoer van de daken geheel of gedeeltelijk te scheiden van het vuilwaterriool. Verkeersmaatregelen In het verkeersplan van de gemeente Heiloo is de wijk opgenomen als ver- blijfsgebied met een maximumsnelheid van 30km/uur. Om de functie van ver- blijfsgebied te benadrukken wordt een aantal verkeersmaatregelen getroffen. In de Tulpencroftlaan wordt een zoge naamde punaise aangelegd en wordt de parkeergelegenheid in de straten verbe terd. Wegonderhoud In de Tulpencroftlaan, de Sandecamp laan en de Werkendelslaan is het asfalt aan vervanging toe en wordt een klin kerverharding aangebracht. Het karakter van de wijk als verblijfsgebied wordt hierdoor benadrukt. Verlichting en groenvoorzie ningen Parallel aan de riolering- en wegwerk zaamheden wordt de openbare verlichting vervangen dan wel aange past. Met het groot onderhoud wordt ook de groenvoorziening aangepakt. Bestaande bomen die aan het eind van hun levensloop zijn of bomen die over last veroorzaken en te groot worden voor de straat, worden vervangen door nieuwe bomen. Planning uitvoering 2005 Begin september 2005 starten de werk zaamheden. De verwachting is dat de werkzaamheden in het voorjaar van 2006 gereed zijn. Meer informatie Een overzicht van de straten waar werk zaamheden worden uitgevoerd en het voorlopige tijdschema voor de komende jaren kunt u zien in het informatie centrum in het gemeentehuis. Opening stijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Ook kunt u voor meer informatie over 'Plan Zuid' contact opnemen met de heer H. Bekker van de afdeling Ingenieursbu reau, telefoonnummer (072) 535 67 62 of kijken bij 'Plannen en projecten' op de website van gemeente Heiloo: www.heiloo.nl. Volgende week, vanaf maandag 5 september, gaan de kinderen weer naar school. Na de vakantie moet iedereen natuurlijk weer wennen aan het drukke verkeer. Kinderen zijn nog vol van de vakantie en het begin van een nieuw schooljaar. Veel kinderen lopen of fietsen een nieuwe route naar een nieuwe school. U moet waarschijnlijk ook weer wennen aan schoolgaande kinderen in het verkeer. Met de campagne 'De scholen zijn weer begonnen' wil 3VO u hierop attent maken. De gemeente Heiloo besteedt al jaren aandacht aan de start van het nieuwe schooljaar. Op verschillende locaties in Heiloo hangt de gemeente dan ook spandoeken op om de wegge bruikers te wijzen op het begin van het nieuwe schooljaar en het gegeven dat er dan weer meer kinderen op {de) weg zijn. Daarnaast hangt de gemeente op verschillende plekken posters op met de boodschap 'De scholen zijn weer begonnen'. Kinderen in het verkeer Hoe gedragen kinderen zich eigenlijk in het verkeer? Kinderen zijn nog in ont wikkeling en reageren anders dan volwassenen. Ze spelen een groot deel van de tijd en handelen impulsief en doen soms onverwachte dingen. Ook hebben ze een langere reactietijd dan volwassenen en kunnen niet meteen alles toepassen wat ze geleerd hebben. Kinderen zien gevaren niet aankomen en kunnen plotseling oversteken als ze bij voorbeeld een vriendje, aan de overkant zien of als ze aan het spelen zijn. Ook op de fiets kunnen ze onverwachts uit wijken of afslaan zonder richting aan te geven. Daarnaast zijn kinderen nog klein en kunnen niet over hoge obstakels als een auto, een struik of een rolemmer heen kijken. Ze missen het overzicht dat volwassenen wel hebben en kunnen dan soms onverwachts op duiken. Wat leunt u doen? Automobilisten kunnen veel doen om het verkeer veiliger te maken voor de schoolgaande jeugd: nader kruispunten langzaam; dan heeft u tijd om op onverwachte situ aties te reageren; haal kinderen in met een veilige afstand en snelheid; wees voorbereid op onverwachte acties van kinderen; kijk nog een keer extra als u in de buurt van de school of van een schoolroute bent; breng zelf uw kinderen met de fiets of lopend naar school. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Peter Bakker van het Ingeni eursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. Bouwen en wonen Actie zonnepanelen en zonneboilers De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), de gemeente Alkmaar en de gemeente Castricum organiseren voor de inwoners van de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft- De Rijp, Heiloo en Schermer de actie 'Zonnesteek 2005'. Op zaterdag 3 september a.s. kunt u als inwoner van Heiloo zonne panelen en zonneboilers tegen een aantrekkelijke prijs aanschaffen op de ener giemarkt bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 te Alkmaar. Bij de aanschaf van zonnepanelen of een zonneboiler ontvangt u een subsidie van de provincie Noord-Holland. Gemeentelijke bijdrage Voor de inwoners van de gemeente Heiloo is voor een gelimiteerd aantal zonnepanelen en zonneboilers een extra bijdrage van de gemeente beschikbaar. Laat u over uw per soonlijke situatie informeren op de duurzame energiemarkt. Toewijzing van de gemeente lijke bijdrage vindt plaats op volgorde van inschrijving op de energiemarkt. U kunt kiezen uit twee systemen van zonne cellen van ongeveer 500 Wattpiek. Dankzij de subsidie van de provincie Noord-Holland en de gemeenteüjke bijdrage, betalen de eerste 27 aanvragers uit Heiloo iets minder dan 50% van de aanbiedingsprijs voor zonnepanelen. Voor zonneboilers in de bestaande woning bouw bedraagt de provinciale bijdrage 550,-. Voor de eerste tien aanvragers is een gemeentelijke stimuleringsbijdrage van 150,- beschikbaar. De financiële bijdrage is eenmalig per huishouden. Ook andere aanbie ders kunnen gebruik maken van de financiële ondersteuning. Ter wille van het vaststellen van de juiste volgorde dienen aanbiedingen door anderen wel bij Besseling te worden gemeld aan de heer E. van Tongeren van Besseling Installatie, telefoonnummer (072) 58 98 257. U kunt zich inschrijven voor de actie op de energiemarkt zaterdag 3 september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 op het bedrijventer rein Viaanse molen in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie over zonnepanelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer T. Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoon nummer (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Of surf naar www.besseling.nl Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ont vangen. Dokterslaan 28, reg.nr. 2005/0199 plaatsen dakkapel ontvangstdatum: 23 augustus 2005 Nic Beetsweg 50, reg.nr. 2005/0028 vergroten woning ontvangstdatum: 22 augustus 2005 Spoorlaan 20, reg.nr. 2005/0184 bouwen berging (en dierenverblijf) ontvangstdatum: 1 augustus 2005 Stationsweg t.h.v. nr. 88 en Heerenweg t.o. nr. 146, reg.nr. 2005/0195 plaatsen 6 vlaggenmasten a 9 meter ontvangstdatum: 23 augustus 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. ■f// «SB?IVwv v- >'^mkwr \?y2!!!fckTT*'®"'" r*t4K2PS Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning met een erker aan de voorgevel, een aanbouw aan de achter gevel en het plaatsen van een dakopbouw op de woning op het adres De Laghe Weijdt 10. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen van donderdag 1 tot vrijdag 30 september a.s. gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning met een praktijkruimte op het perceel Haesackerlaan 41. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken üggen van donderdag 1 tot vrijdag 30 september a.s. gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 2 Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) ontact 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4