IMMEN Poppen- en berenbeurs Akersloot Mega-dance spektakel in de Lantaarn Adressen Workshop Houtbewerken met Jos Apeldoorn MBO-studiejaar geopend met uitblinkers Open monumentendagen in het Gemaal Plaatselijk nieuws m^immen en Micromusic en Raaskalbomfukkerz in De Bakkerij Vijfenst wintigste Katerloop Limmer IJsclub Amak wandelt Eenvoudig kennismaken met Internet Bloedbank organiseert nieuwe bloedinzameling Wandelen met de AMAK Verloren en gevonden De helende kracht van klanken EHBO-vereniging Akersloot JC Conquista Agenda Kermis in Limmen ni gp WiWrnit W¥~i wmmm&m m CASTRICUM - Vrijdag 2 september waren de bezoekers van De Bakkerij al zeer verrast met het gigantische optreden van de band Dyse van onze oosterburen, aankomende vrijdag doet programmeur én dj Duckhunt daar nog eens een schepje bovenop. Speciaal voor De Bakkerij haalt hij maar liefst twee Duitse acts naar Castricum. Plemo en Egotronic maken geen alledaagse muziek hoewel veel mensen wel degelijk van delen van de muziek gehoord zullen hebben, via hun spelcomputer of het internet. De twee electro-punk acts maken deel uit van de www.micromusic.net communi ty. Micromusic is een internet commu nity die bestaat uit muzikanten en lief hebbers van oude computerspellen met een 'do-it-yourself' instelling, waarbij juist gameboys en gratis muzieksoftware belangrijker zijn dan dure apparatuur en uitgebreide tech nische kennis. Iedere twee maanden komen er op de website www.micromusic.net gratis nummers beschikbaar gecomponeerd door artiesten van over de hele wereld. Stuk voor stuk zijn de leden van micromusic.net liefhebbers van 8- bit electro, pixeltechno, blitter break- core en atari acid. Dj Duckhunt maakt gewillig gebruik van dez^website om de acts te ondersteunen vobr en na hun optreden van aankomende vrij dag. Plemo en Egotronic Plemo is een one-man show op het podium, al dan niet verkleed zingt en rapt Plemo over de luchtige zaken in het leven terwijl hij ondertussen een breed scala aan muziek uit zijn instru menten tovert. Van Techno naar Electro via Punk maar altijd gericht op de dansvloer die moet bewegen, de basis ligt grotendeels in de commodo- re64-muziek gecombineerd met retro- synthesizers. Egotronic brengt De Bakkerij-bezoeker stoere punk uit enkel elektronische instrumenten, een sterke drive met wederom een goede live-show zoals dit voor micromusic- acts over het algemeen geldt. Deze Berlijnse artiest bracht al meerdere nummers uit op compilaties en komt nu met zijn eerste echte 7" op het Audiolith label. Beide acts en dj Duckhunt zijn vrijdag vanaf 21.00 uur te bewonderen en de entree bedraagt 3 euro, leden van de Vrienden van De Bakkerij betalen een euro minder. Raaskalbomfukkerz en Kaltes a Ook zaterdag krijgt de Bakkerij weer bezoek uit Duitsland. Dit keer is het Kaltes a die de Bakkerij-bezoeker Live muziek zal brengen. Dit Hamburgse bliphop duo brengt samen met het in Castricum en ver daarbui ten reeds bekende duo de Raaskalbomfukkerz hiphop vanuit een niet alledaagse invalshoek. De Raaskalbomfukkerz opereren vanuit vrijplaats De Verloren Hond en Castricum als een tweemans-batiljon in de guerillastrijd voor meer kloten en raarheid in de hip-hop-scene en daarbuiten. Dit mondt uit in de lo fix peri-mental beats die de onverzekerde operaties van Dokter Snoodaard doorgaans opleveren, in combinatie met brak keyboard en dito sampler; hierover stort de Stille Vennoot ver volgens zijn combinatie uit van bele rende (un-) conscious lyrix, walgelijke poëtrische erupties, humane beatbok- sessies die in ultieme chaos uitmonden en (dat spreekt) onversneden geraas kal. Er dient immers meer geraaskald in dit tijdperk van toenemend (schijn baar) rationeel verantwoord cynisme, narcisme en bittere meedogenloos heid. Laat de waanzin heersen opdat elke logica sneeft is het motto van zowel de Raaskalbomfukkerz en Kaltes a. Beide acts zijn te bewonderen vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt wederom 3 euro voor niet-leden en 2 euro voor leden. Voor meer informatie kan men kijken op www.vriendenvandebakkerij.nl en www.toztizok.nl. uiteraard kan me ook even langs komen aan het Bakkersplein 1 te Castricum. LIMMEN - De Limmer IJsclub houdt natuurlijk ook dit jaar weer de Katerloop tijdens de jaarlijkse kermis. Op zondagochtend 11 september (ker miszondag) kan een ieder aan een trimloop deelnemen over een afstand die hem of haar het beste past. Dit jaar is gekozen voor een nieuw parcours aan de oostkant van Limmen. Voor de oudere jeugd (tot en met 15 jaar) en de wat minder getrainde lopers is er een ronde van vijf kilometer. De wat meer getrainden kunnen deze ronde twee maal afleggen en lopen dus tien kilo meter. Start en finish zijn bij de sport hal 'Enterij'aan de Middenweg, waar tevens kleed- en douchegelegenheid is. Vanaf 09.30 uur is de inschrijving open. De start is om 10.30 uur. Aangezien er voor de vijf en tien kilo meter ereprijzen zijn vraagt de organi satie inschrijfgeld. Voor degene die geen herinnering wenst 2,-, met her innering jeugd tot en met 15 jaar 3,- en ouderen 4,-. Voor de jeugd tot en met 8 jaar is er een rondje van 0,6 kilo meter door het park en de jeugd van 9 tot ert met 12 jaar kan deze tweemaal lopen. Deelname voor hen is gratis en na afloop is er voor ieder een aardig heidje. De start voor deze jeugd is om 10.00 uur. De organisatie hoopt weer veel deel nemers aan de start te zien, met of zonder kater. AKERSLOOT - Zondag 11 septem ber gaat AMAK meedoen aan de Knoissie's wandeltocht in Zandvoort. Een prachtige route door bos en duin. Het vertrek is om 09.00 uur vanaf 't Kruispunt, hoek Raadhuisweg/ Mozartlaan in Akersloot. Iedereen is welkom. Voor inlichtingen: Cees Bakker, tel. 0251-310272 of Theo Er is veel te zien en te koop, zoals onder andere babypoppen, meisjespoppen, fantasiefiguren, antieke poppen, teddybe ren op de Poppen- en berenbeurs in Akersloot, (eigen foto) AKERSLOOT - Op zondag 25 sep tember wordt in Hotel Akersloot (ofte wel van der Valk) een schitterende beurs gehouden voor iedereen, die van poppen en teddyberen houdt. Of je nu verzamelt of er zelf mee bezig bent met het maken van poppen en beren, je komt altijd wel wat tegen. Misschien net die pop waar je vroeger mee gespeeld hebt en nu bij één van de vele antiekstands staat te pronken, of je komt dat mooie stukje mohair tegen, waar je allang op zoek naar bent om er een echte nostalgische teddybeer van te maken. Over beren maken gesproken, Désirée Andreas uit Hoorn geeft dage lijks cursussen in het maken van beren. Een zelfgemaakte beer is een prachtig geschenk voor de komende feestdagen, al zijn die nog wat ver weg. Er is veel te zien en te koop, zoals onder andere babyppppen, meisjespop pen, fantasiefiguren, antieke poppen, teddyberen. Taxateur De taxateur heeft altijd de drukste stand, iedereen is nieuwsgierig wat de pop of beer waard is die men mee neemt. Soms is dat veel, soms bitter weinig, maar dat is juist het verrassen de. Hij schat alleen oude poppen en beren en doet er altijd een schriftelijk taxatierapport bij. Dat komt zeker van pas bij eventuele verkoop of bij verzekering van de pop of beer. De poppen- en berenbeurs wordt geor ganiseerd door Niesje Wolters van Bemmel, tel. 0578-620502, fax 0578- 621477, internet: www.niesjewolters.nl. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Entree volwassenen: 3,50 65+: 3,- /kinderen tot 12 jaar gratis (onder begeleiding). LIMMEN - De Lantaarn in Limmen organiseert op de zaterdagavond van de kermis een Mega-dance spektakel, waarvoor de top van de Nederlandse dance-scene gecontracteerd is. De avond wordt geopend door dj John Marks, die het afgelopen jaar twee keer een Radio 538 dance-smashhit scoorde. John Marks is bekend van zijn singles 'Tracking', 'Don't stóp' en 'Update'. Vlak voor de kermis komt zijn nieuwe single uit, die vergezeld gaat van een spectaculaire videoclip. Als tweede top-act komt The Sunclub dj team naar De Lantaarn. De mannen zijn natuurlijk overbekend van hun megahit 'Summerjam' en diverse ande re hits zoals 'Fiësta', 'Splash', etcetera. Ook de nieuwe single 'Jump' zal onge twijfeld voorbij komen. Het hele spek takel wordt opgeluisterd door een geweldige laser/sms show. Wil je een bericht kwijt aan een leuke dame (of aan je vrienden), dan kun je een sms sturen naar de computer, waarna jouw bericht wordt geprojecteerd door de laser. Ook zorgt de laser tijdens de shows voor de nodige spectaculaire lichteffecten. In de zaal doet de Volendammer formatie Stampvast z'n best om de stemming tot grote hoogte te brengen. Ook op de andere kermisdagen valt er natuurlijk van alles te beleven in de Lantaarn. Op vrijdagavond staat de for matie d-Sign op het podium. De vier heren en zangeres Marije stonden vorig jaar ook op het podium tijdens de ker mis en maakten toen een uitstekende entree en mogen dit jaar dus in de her haling. Zondagavond is het de beurt aan de formaties Impact en Flair. Maar liefst twee Noordhollandse toppers, ieder met hun eigen specifieke repertoi re. Het kan dus niet anders, of het dak gaat eraf. Maandag is 't een drukte van belang op de podia van de Lantaarn. De dag begint al vroeg met Tjoe en Jeroen, gevolg door feestformatie Jukebox, die inmiddels is uitgebreid met een gewel dige zangeres. Met een nog veel breder repertoire dan voorheen zet Jukebox moeiteloos de zaal op z'n kop. De maandag(avond) wordt afgesloten door Henk Haanraads en zijn companen, oftewel: Full Circle. Te zien zijn glas-in-lood ramen die hun eigen verhaal vertellen en andere objecten, (eigen foto) AKERSLOOT - Op zaterdag 10 en zondag 11 september is het Gemaal geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Dit monumentale 'tempeltje' in de polder is een bezoek meer dan waard om twee redenen: de technische installatie en de expositie van Mia Custers. Te zien zijn glas-in-lood ramen die hun eigen ver haal vertellen en andere objecten. In keramiek, onder andere potten, scha len, maskers in prachtige kleuren. Deze tentoonstelling is nog tot en met 25 september. Het Gemaal is te vinden in de buurt van Hotel Akersloot waar de auto geparkeerd kan worden. Tijdens de hele kermis wordt de muziek in het voorcafé verzorgd door diverse feest-dj's, waaronder op maandagoch tend feest-dj Maarten. Kortom: voor een knalkermis moet je in de Lantaarn zijn! CASTRICUM - Surft u al op het World Wide Web? Of is Internet voor u nog onbekend terrein? Grijp nu uw kans. De Bibliotheek Castricum organiseert in september weer een kennismakings bijeenkomst Internet. U krijgt in ander half uur uitleg over het Internet: wat is het precies, hoe en waar is het ontstaan, wat zijn de mogelijkheden en vooral waarom kan het voor u interessant zijn om met Internet aan de slag te gaan. U kunt zich ook inschrijven voor E-mail en Zoeken op Internet. De kosten zijn 5,- per bijeenkomst. Is uw belangstel ling gewekt? Er zijn nog enkele plaat sen vrij. U kunt zich aanmelden bij de klantenservice van de bibliotheek, Geesterduinweg 1, tel. 0251-655678. LIMMEN - Op donderdag 22 septem ber organiseert Sanquin Bloedbank Regio Noordwest in samenwerking met het Rode Kruis een bloedinzame ling in Limmen. De afnameavond vindt plaats in De Vredeburg op de Dusseldorperweg 64. Sinds begin dit jaar komt Sanquin Bloedbank opnieuw in Limmen. Tot op heden hebben ruim 180 mensen zich in Limmen aangemeld voor het bloeddo norschap. Sanquin is echter nog op zoek naar ongeveer vijftig nieuwe donors, zodat zij ook regelmatig Limmen kan blijven bezoeken. Iedereen die in het vprleden eerder bloed heeft gegeven in Limmen, maar tot op heden het donorschap nog niet heeft opgepakt en daar wel interesse in heeft, is welkom op donderdag 22 sep tember. Sanquin hoopt op deze manier weer nieuwe donors in het bestand te mogen opnemen. Iedereen die geïnteresseerd is in het bloeddonorschap kan contact opnemen met de donoradministratie via het gratis telefoonnummer 0800- 3666736 of via onze website www.sanquin.nl. U krijgt dan een informatiepakket en een aanmeldingskaart thuisgestuurd. Wanneer u die invult, wordt u vanzelf opgeroepen voor een eerste keuring. AKERSLOOT - Op zondag 11 septem ber neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan de Knoissie's wandeltocht in Zandvoort. Een prachtige wandeling in het water wingebied tussen Zandvoort en Vogelenzang. Afstand vijftien kilome ter. Vertrek vanaf het 'Kruispunt' aan de Raadhuisweg in Akersloot om 09.00 uur. Het reisgeld bedraagt E 3,-. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Voor info: 0251-310272-313768. BAKKUM - Zelf wel eens een beeld willen maken of willen hakken in hout? Maar de stap nog niet durven te maken? Doe dan mee aan de ééndaag- se workshop op zaterdag 17 september of op zaterdag 1 oktober onder leiding van Jos Apeldoorn. Hij laat u kennis maken met verschillende houtsoorten en gereedschappen om uiteindelijk te komen tot een werkstuk. Hij leert u vooral het plezier om bezig te zijn met hout en laat u uw creativiteit ontdek ken. Jos is bezield door de eigehschap- pen van hout en de vele verschillende soorten, met ieder zijn eigen karakter. Iets van deze bezieling en zijn kennis brengt hij tijdens de workshop over op de deelnemers. De workshop is van 10.00 tot 16.00 uur in de werkplaats van het Greenteam van PWN, 'Het Krocht' aan de Zeeweg in Bakkum. De work shop kost 35,-, inclusief koffie, thee en lunch en is geschikt voor volwasse nen. Er is plaats voor acht deelnemers. Aanmelden via www.pwn.nl, of 0800- 7966288. CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Gevonden in Castricum: Fietssleutel met 'hanger kinderop vang, Axa fietssleutel, vier sleutels aan ring, twee sleutels aan zwarte car- bonhaak, Nokia 6230 zwart, bril grijs montuur, zilveren hanger inscriptie 'Wendy', laqge sleutel met blauwe hanger, zwart sweaters, lichtgroen jack, oranje herenfiets, bedieningspa neel WISA 2120. Verloren in Castricum: Zwarte portemonnee met inhoud drie keer, verzekeringsplaatje bromfiets, zwarte fietstas met kabelslot, versier de roze tas met inhoud onder andere rijbewijs, gouden armband met dub bele langwerpige schakels, roze meis jes rugtasje met zilveren armband en ringetje, brillenkoker met leesbril, hangertje met letter M, damessanda len grijs, zwarte damesportemonnee mét inhoud, GSM Nokia donker blauw, Postbankpas, gouden slaven- armband, portemonnee met onder andere studentenpas en AZ club- kaart, zwart lederen etui met pastel krijtjes en twee blocnotes, zwart col bert, grijs/zwarte pantalon Gilette. Gevonden in Limmen: Drie sleutels met zwart label, drie sleutels met oranje label. Verloren in Akersloot: GSM Samsung D500 zwart, fototoe stel aan rood/zwart koord, sleutels. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 28 augustus en 5 september. CASTRICUM - In de Boshut in Castricum kunt u weer een uniek klankhelingconcert bijwonen op maan dag 11 september om 20.30 uur. Wat is een klankhelingconcert Klank is ouder dan de mensheid zelf. Het gehoor is ook het eerste zintuig dat bij de mens in wording in de baarmoe der ontstaat en het laatste zintuig dat ons verlaat als we overgaan. Klanken zijn van grote invloed op ons welbevin den en kunnen grote veranderingen teweegbrengen in lichaam, ziel én geest. De concerten worden gegeven door Joke Welboren en Willem Cretier uit Castricum. Voel hoe de kracht van de klank werkt terwijl je dit in een gemakkelijke hou ding ervaart, in een slaapzak of een deken. Na afloop van de klankheling is er thee en is er de mogelijkheid om na te praten waarna, afgesloten wordt in een meditatie-cirkel. Er is plaats voor een beperkt aantal mensen, graag tele fonisch of per e-mail reserveren. De kosten bedragen 10,- per persoon, inclusief consumptie. Neem matje, slaapzak en deken mee, draag dikke sokken of pantoffels. Info en opgave: Joke Welboren tel. 0251-657855 of e-mail: sakagaweea@hotmail.com. AKERSLOOT - EHBO is niet alleen leerzaam, maar ook leuk om te doen. En wat is sport zonder EHBO, want vele malen worden EHBO'ers ingezet bij de diversen sportevenementen. Vaak kunnen zij u dan helpen bij het verzorgen van kwetsuren opgelopen tijdens sport en spel. Maar ook op en/of rond huis en in de omgeving kunnen zich ongelukjes voordoen waarbij de EHBO'er zijn kennis in de praktijk kan brengen Door het volgen van een cur sus en het geldig houden van het diplo ma tijdens reguliere EHBO-avonden proberen de vrijwilligers hun kennis op niveau te houden. Al bent al in het bezit van een geldig diploma dan kunt u bij de EHO-vereniging de avonden volgen om deze geldig te laten blijven. In januari 2006 start de vereniging weer een beginnerscursus EHBO. De cursus duur is ongeveer vijftien weken, inclu sief examen, zodat u eind april al een gediplomeerd EHBO'er kunt zijn. Voor verdere inlichtingen kunt uw zich telefonisch wenden tot: EHBO vereni ging Akersloot, Ad Obdam (secretaris), tel. 06-13402504. Opgegroeid met hout Jos Apeldoorn is geen onbekende in Egmond en omstreken. Hij is al jaren lid van het schildergenootschap 'Hallem' uit Egmond-Binnen.. Als schilder en tekenaar geniet hij bekend heid, onder ander door zijn getekende geschiedenis van Egmond-Binnen. Die verscheen in een boekje getiteld 'Egmond-binnen, gewoon een dorp'. Jos zegt zelf over zijn bezigheden: Met hout ben ik opgegroeid bij de oude timmerwerkplaats van de dorpstim merman in Egmond-Binnen. Ik wilde alles uit hout maken en ging daarvoor schetsen maken. De schetsen werden gelijkende portretten waardoor vlak werk voor mij aantrekkelijk werd. In 2002 werden er iepen op de Adelbertusakker in Egmond-binnen gekapt wegens iepziekte. Dat inspireer de mij om daar beelden uit te hakken, die de geschiedenis van deze plek ver tellen. Sinds die tijd neemt het werken in hout de meeste tijd in beslag, maar het is een ideale combinatie met het schilderen in olieverf. Schilderen is voor mij meer een kijkproces, iets dat ik tussen het hakken door doe". LIMMEN - Het programma voor woensdag 7, vrijdag 9 en zaterdag 10 september bij JC Conquista is: Conquista kids: Open vanaf 17 septem ber. Conquista kids start dit jaar iets later dan onze andere Conquista groepen. Een ander verschil is dat Kids niet meer iedere week, maar om de week open zal zijn. Dit heeft vooral te maken met het feit dat er, om iedere week open te gaan, te weinig vrijwilligers zijn. Mocht u het leuk vinden om onze Kids te komen ondersteunen, meld u dan aan! Tel.: 072 5332496. Conquista Kids start op 17 september om 10.30 uur en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Gesloten in verband met de Limmer kermis Zaterdag 10 september is er weer ker mis in Limmen. Aangezien heel Limmen en dus ook de Conquistamedewerkers graag naar de kermis gaan is Club helaas gesloten. CONQ Café: Gesloten in verband met de Limmer kermis Vrijdag 9 en Zaterdag 10 september is ook Conq Café gesloten in verband met de Limmer kermis. Het jongeren- café is volgende week op vrijdag en zaterdagavond weer als vanouds geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Club op woensdag: 7 september Club op woensdag is wel geopend en heeft natuurlijk de zes spelcomputers klaar staan en de muziek aan! Je kunt weer tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van negen tot en met twaalf jaar.Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, dé Egmonden). Voor spoedeisende hutë- artsenhulp buiten kantooruren en in l het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. t 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg lel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek J Medische diensten in Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Camereh, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag j tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak q (5052635). ;H 1 Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tèl 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris dhr. P. Kranendonk, Dampegheestlaan 33, 1906 WB Limmen, tel. 072 - 5054184 Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5,052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 J uur in de pastorie. Voor afspraken bel- len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 1 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. 1 Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: f zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen q tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Op vrijdag 7, zaterdag 8 el zondag 9 september barst het kermis- spektakel weer los in Limmen. Op vrij^ dagavond is er veer een mooi vuurwerk aan de Achterweg om 21.45 uur. De kermis staat op het parkeerterrein vari Limmen. Het geheel begint op vrijdag middag 15.00 uur. Zaterdag en zondag middag is de start om 14.00 uur. 'M Van het Clusius College stond Jan-Willem Noom op het podium, (eigen foto) CASTRICUM - Op vrijdag 2 septem ber is in Amersfoort met medewerking van de staatssecretaris van onderwijs, Mark Rutte, het MBO-studiejaar 2005/2006 officieel van start gegaan. Het bijzondere van deze bijeenkomst, waarbij heel veel MBO-instellingen uit het land vertegenwoordigd waren, was dat de gehele organisatie en uitvoering in handen was van MBO-leerlingen. Zo leverden de Horeca-opleidingen de gastvrouwen voor de ontvangst en leer lingen die de catering verzorgden. Leerlingen van de beveiligingsopleidin gen hielden een oogje in het zeil, leer lingen van de opleidingen'voor klein kunst namen met zang en dansonder- delen van het programma voor hun rekening en de aankleding van het the ater met bloemen werd gedaan door leerlingen van de groenopleidingen van de AOC's. Een belangrijk onderdeel van het pro gramma werd gevormd door de prijs uitreiking van de 'MBO-uitblinkers 2005' door de staatssecretaris samen met Margo Vliegenthart, de voorzitter van de BVE-Raad. De uitblinkers die door de MBO-instellingen waren ver kozen, werden door middel van korte presentaties aan het publiek voorge steld waarbij ook duidelijk werd waar om de titel van uitblinker op hen van toepassing was. Jan-Willem Noom Van het Clusius College stond hierbij Jan-Willem Noom op het podium, leer ling van de MBO-groenvestiging in Hoorn, waar hij de niveau 4 opleiding Groene Ruimte in mei heeft afgerond. Jan-Willem is tot uitblinker verkop onder andere door zijn voortrekkers-" functie voor zijn medeleerlingen en hoge kwaliteit van zijn werk zowel school als in de praktijk. Afkomstig int het VMBO-groen in Castricum gaat hij nu via het MBO naar de Stoas-hoge- school in Den Bosch om de lerarenop leiding te volgen. Hij laat daarmee zien dat de negatieve beeldvorming van het VMBO vaakmiet terecht is want met deze VMBO-oplei- ding als uitgangspunt volgen velen daarna een MBO en HBO opleidiifg om vervolgens later allerlei belangrijke taken op vele plaatsen in onze maat schappij te verrichten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10