Timmerdorp weer traditioneel in vlammen opgegaan Dierenbescherming houdt Statiegeldzuilenactie voor dierenasiels mm Bommetje spektakel in zwembad Het Baafje edri Jongens aangehouden bij fietssurveillance Kuyper Blom eli Afscheid van 'ouwe' Uitkijkpost BORDEN HOPMAN W-> A P E L L A* Dé Hyplsffltheek winkel mm:- Volgende week Uitkijkpost op klein formaat (072)5351000 Gep. schnitzels 4 st. Filet Americain qq 100 gr.Oe Kip Cordon Bleu, jf 00 Zeeuws spek, 4 00 Keurslagerij Kees Burger Stationsweg 102, 1852 LN Heiloo Tel. 072 - 532 24 20 funda Kijk voor het actuele aanbod op: kuyp6rblOITl.COm In de ZOMERPERIODE heeft drukkerij Uitkijkpost haar openingstijden gewijzigd! mmmê Vernieling personenauto Diefstal portierstrippen van personenauto Inbraak in personenauto Diefstal uit personenauto Rookwaar gestolen uit winkel Parkeercontrole Controle op dragen autogordel B&W van Heiloo willen populieren vernietigen voor parkeerplaatsen! Zie ingezonden brief elders in de krant IEDER AFSCHEID VRAAGT VOORBEREIDING MAKELAARS ERA Uw huis? ERA's I landelijke Open Huizen ^5" Route 8 oktober a.s. STRIPPENKAARTAANBIEDING 4 voor, sm 100 gram, I makelaars NVM o V I SU O L. CT-KI 1 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 I e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor Zomeropeningstijden t/m vrijdag 9 september I ma t/m do: 8.00 -16.45 uur vrijdag 8.00 - 14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 7 SEPTEMBER 2005 - 70e JAARGANG NO. 36 NIEUWSBLAD VCD OR HEILOO EM OMSTREKEN Tot en met vrijdag 9 september is het kantoor geopend van 8.00 tot 16.45 uur en op vrijdag van 8.00 tot 14.30 uur. Ook op internet HEILOO Timmerdorp 2005 werd vrijdag afgesloten met opgeruimd en 'leidingen kinderen kunnen- mede door het de traditionele fik, die door veel ouders en andere belang- prachtige weer van vorige week- terugkijken op een heer stellenden vanaf veilige afstand werd bekeken. Alles is lijke Timmerdorpweek! (foto: Mario Sacksioni) REGIO - Dierenbescherming afdeling Alkmaar houdt tot aan Werelddieren dag een Statiegeldzuilenactie. In een aantal supermarkten in de omgeving van Alkmaar heeft de vrijwilligersor ganisatie een speciale statiegeldzuil geplaatst. Klanten kunnen overwegen om hun statiegeldbon in de zuil te deponeren. De opbrengst gaat volledig naar het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencentrum in Heiloo. De statiegeldzuil is, in de nabijheid van de lege flessenautomaat, te vinden in de Spar te Heerhugowaard, de Cl000 te Heiloo, Super de Boer aan de Stationsweg in Heiloo, de Food Factory te Alkmaar en in een aantal Albert Heijn-filialen in Alkmaar, Heiloo, Bergen, Castricum en Heerhugowaard. Op Werelddierendag, 4 oktober, zal de Dierenbescherming de totale opbrengst bekend maken. Flinke klus In Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencentrum in Heiloo wor den zwerf- en afstandsdieren opgevan gen, liefdevol verzorgd en herplaatst bij nieuwe baasjes. Het is jaarlijks weer een flinke klus om de exploitatie van het opvangcentrum rond te krijgen. Hierbij is men sterk afhankelijk van donaties, giften en sponsors. De Dierenbescherming streeft met deze statiegeldzuilenactie naar een verster king van de financiële positie van het Dierentehuis Alkmaar en het Knaag dierencentrum in Heiloo en hoopt dat klanten van genoemde supermarkten hun statiegeldbonnetje zullen doneren in de zuil. Want voor de dieren zijn de bonnetjes goud waard! ^T'T ifóMjÜW i is® ;w:- HEILOO - Vrijdag 2 september vond winnaars van deze voorrondes waren meten na zijn sprong in het bad. in zwembad Het Baafje te Heiloo de uitgenodigd voor de grote finale op Nummer twee,Theo Schipper (12 jaar), grote finale plaats van het bommetje vrijdag, maar helaas waren ze er niet wist het water ruim vier meter omhoog springen vanaf de hoge duikplank. allemaal. De twaalfjarige Jordy Beets te brengen. Gedurende de gehele zomervakantie was er wel. En hoe! Een waterzuil van zijn dagelijks voorrondes gehouden. De maar liefst vijf meter hoog was te (foto: Mario Sacksioni) HEILOO - In de nacht van zaterdag op zondag 27-28 augustus werd een op de Laan van Zeeman geparkeerde perso nenauto vernield. De betreffende auto, een grijze Peugeot 307, werd op een aantal plaatsen bekrast. HEILOO - De eigenaar van een grijze Renault Twingo deed maandag 29 augustus aangifte van diefstal van een tweetal rubber portierstrippen van zijn auto. De diefstal werd zondag 28 augustus gepleegd terwijl de auto geparkeerd stond op de Holleweg. HEILOO - Op woensdag 31 augustus werd in een personenauto van het merk Renault type Clio ingebroken die op het westelijke parkeerterrein gepar keerd stond van het station Heiloo. Uit de auto werd de autoradio-cdspeler weggenomen alsmede een tiental cd's. Braakschade werd niet aan de auto gevonden. Vermoed wordt dat men door het zoge naamde 'hengelen' één van de portie ren heeft weten open te krijgen. HEILOO - Vrijdagmiddag 26 augustus werd uit een rode Citroen ZX die tus sen 16.00 en 16.15 uur op de Bosanemoon geparkeerd stond een portemonnee ontvreemd. De diefstal van de bruine portemonnee met als inhoud enkele (bank)pasjes was mogelijk omdat een van de portier ramen open stond. HEILOO - In de nacht van woensdag op donderdag 1 september werd inge broken in een bedrijfspand aan Het Hoekstuk. Men kwam in het pand door het vernielen van een plat dak. Vanuit de winkel werd de inhoud van een kluisje weggenomen. Daarnaast bleek een grote hoeveelheid sigaretten en shag weggenomen. Op dit moment is niet bekend hoe groot de totale schade is. HEILOO - Woensdag 31 augustus werd op de Willibrordusweg, School- laan, Raadhuisplein, van Aostastraat en de Kreek in het parkeerzonegebied gecontroleerd op het gebruik van de parkeerschijf. 13 Bestuurders werden bekeurd voor het niet gebruiken van de parkeerschijf. HEILOO - Donderdag 1 september hebben vier agenten op de Kennemer- straatweg in de middaguren een con trole gehouden op het dragen van auto gordels. De agenten betrapten 21 auto mobilisten die de gordel niet om had den. Zij kregen een boete van 45 euro. De overlevingskans bij een verkeerson geval is 40% hoger wanneer de auto gordel gedragen wordt. Ook wanneer een auto te water raakt is de gordel een levensredder. Zonder gordel bestaat de kans door de klap op het water bewusteloos te raken. Ook binnen de bebouwde kom dienen de gordels gebruikt te worden. Krachten die bij een aanrijding vrijkomen kun nen niet worden tegengehouden met armen en benen. Verzekeringsmaatschappijen dekken slechts een deel van de kosten als gebleken is dat de autogordel bij een botsing niet is gedragen. Dit geldt ook voor ongevallen buiten de schuld van de betrokkene. Gevonden voorwerpen van 29 augustus tot en met 4 september: Zwarte plastic dubbele fietstassen met inhoud, bril bruin montuur, blauw fiets- zitje. B De saxofoon: een meeslepend en interessant instrument en volgens saxofonist en leraar Victor Posch het symbool voor vrijheid. Victor, woonachtig in Burgerbrug, is sinds zijn jeugd in de ban van de saxofoon en geeft ook in Heiloo les. Daarnaast speelt hij dit jaar op diverse festi vals, verzorgt optredens en heeft een aantal tv-uitzendingen op zijn naam staan. In zijn studio aan de Holleweg in Heiloo vertelt hij over zijn werk zaamheden. Conservatorium, praktijk, festivals en theaterprojecten „Ik heb altijd in Heiloo gewoond en zag op een gegeven moment Bertus Borgers optreden in de Buk Buk. Toen ik dat zag dacht ik, ja dat wil ik ook. Ik heb gedeeltelijk het conser vatorium gedaan in Alkmaar. Er was toentertijd alleen een klassieke saxo foonopleiding en ik wilde jazz, blues en pop spelen dus ben ik op een gegeven moment gestopt met de opleiding. Ik heb alles in de praktijk geleerd en heb als freelancersaxofo nist meer dan duizend optredens gedaan. Zat al snel in allerlei bandjes, volgde workshops en maakte mijn eigen muziek. Voor de tv heb ik opnames gedaan voor vele tv-pro- gramma's, waaronder de Vijfuurshow, Toppop en de Staats loterijshow. Dat ligt me niet zo: twee dagen opnames voor drie minuten uitzending. Deze zomer heb ik twee theaterprojecten gedaan en ik speel op het jazzfestival in Bergen". De hele wereld een saxofoon: een prachtige wereld Victor kan grote namen aan zijn lijst van medemuzikanten toevoegen. Zo heeft hij samengewerkt met Joe Jackson, Eros Ramazotti en Marco In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Borsato. Wat hem trekt in de saxo foon is het gevoel van vrijheid. Victor: „Je bent solist, speelt wel mét anderen, maar jij bent degene die het moet afmaken. En je kunt lekker improviseren, zelf verzinnen." Dat laatste ziet hij ook wel terug bij zijn leerlingen. Zijn leerlingenbe stand varieert van basisschoolkinde ren, huisartsen, bouwvakkers, advo caten tot medische specialisten. „Ik zeg altijd: van zes tot tachtig jaar. Van beginners tot semi-profs. Je kunt bij mij ook op nul beginnen. Ik leer dan noten lezen, gevoel voor ritme, hoog- laag en improviseren. Binnen een paar maanden kunnen leerlingen dan al honderden liedjes spelen. Het is ook een heel goed instrument voor de ademhaling. Longartsen geven dan ook wel het advies aan astmapa tiënten om saxofoon te gaan spelen. Maar het is ook bewezen dat muziek maken slimmer maakt. Muziek maken is heerlijk, je vergeet allés om je heen. Als de hele wereld een saxo foon heeft, is het een prachtige wereld!" Saxofoon huren of kopen De lessen in Heiloo vinden op don derdag plaats, van de middag tot de avond. Een les duurt een half uur en is een privé-les. Victor begeleidt zijn leerlingen op de piano. Wanneer men geen saxofoon heeft, is dat geen pro bleem. Victor verwijst leerlingen naar een bedrijf waar men een saxo foon kan huren en eventueel aan schaffen. De prijs van een saxofoon kan variëren van 700,- tot 4.000,-. Victor is verknocht aan de oude Amerikaanse saxofoon vanwege de klank. Saxofoonschool Victor Posch aan de Holleweg 117A. U kunt Victor bereiken op tel. 0226-383351. ,,Als de hele wereld een saxofoon heeft, is het een prachtige wereld! aldus Victor Posch. (foto: Mario Sacksioni) Voor u ligt de allerlaatste editie van de Uitkijkpost, oude stijl. Oftewel het vertrouwde uiterlijk van de Uitkijkpost, zoals die al meer dan zeventig jaar op zovele deurmatten beland is. Maar niet getreurd, ook de Uitkijkpost gaat met haar tijd mee.tJ heeft al kunnen lezen dat er hard gewerkt is aan een nieuwe jas. Volgende week woensdag, 14 septem ber, kunt u dit zien. U vindt uw Uitkijkpost dan in handig, zogenaamd tabloidformaat. Maar dat is niet alles: de krant is dikker, maar de indeling overzichtelijker, de kleuren zijn eigen tijdser en de diverse rubrieken heb ben een moderner gezicht gekregen. Al met al een nog prettiger leesbare krant met natuurlijk nog altijd het voor u vertrouwde nieuws uit Heiloo en omstreken. Wij wensen u veel leesplezier! Zaterdag I oktober a.s. 10.00 uur Klein Varnebroek De Omloop 22 Heiloo Zaterdag I oktober houdt Capella weer een informatie ochtend over de mogelijkheden, moeilijkheden én bijzonderheden bij 'het laatste afscheid'. Mevr. Henny Stoop 072 532 0345 VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO HKennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu Hypotheek nodig? Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 M www. dehypotheekwinkel. KEURSLAGER HEILOO - In het kader van het project bestrijding vandalisme/ baldadigheid werd door de politie zaterdagnacht/ zondagmorgen 3-4 september in burger op de fiets in Heiloo gesurveilleerd. Zondagmorgen 4 september werden om ongeveer 03.00 uur twee 18-jarige jongens op de Stationsweg aangehou den De jongens werden aangehouden omdat zij daarvoor een vernieling had den gepleegd op de Zevenhuizerlaan en een bord uit de tuin van een woning aan de Stationsweg wilden halen. De beiden jongens kregen een proces-ver baal. Hierna werden om ongeveer 03.30 uur drie jongens in de leeftijd van 21 jaar staande gehouden op de Heerenweg. Reden voor de staande houding was dat twee van de drie een bord van NS op hun fiets vervoerden. Deze twee jongens konden zich legiti meren. Onder toezicht van de politie werd door hun het bord teruggeplaatst. De andere jongen kon zich niet legiti meren en wilde ook niet meewerken. Hij werd daarop aangehouden en over gebracht nacht naar het politiebureau in Alkmaar waar proces verbaal werd opgemaakt. Hij werd om 06.00 uur in vrijheid gesteld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1