Vrijwillige Thuishulp: goed bestede tijd voor jezelf, aan anderen Energiemarkt 2005 overtreft alle verwachtingen Open Monumentendag 2005 Kom naar de Monumentendag UITKIJKPOST - 7 SEPTEMBER 2005 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. V HEILOO vervolg van pagina 4 aad en (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 12 september a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 29 augustus 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - De Rookamer 1, plaatsen dakkapel - E.J. Potgieterweg 49, vergroten woning - Van Aostastraat 12, vergroten woning - Vredenoord 60, plaatsen dakkapel voor zijde woning - Zevenhuizerlaan 103, vergroten woning met o.a. een praktijkruimte 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, op vrijdag 9 sep tember a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tele foonnummer (072) 535 66 66. Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 12 september a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad huis weg. De vergadering begint om 20.00 urn en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie onderwijshuis vesting Plan Oost - Project accommodatiebeleid en -beheer en bijbehorende financiën - Eerste concept jeugdbeleid - Plan van aanpak invoering Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) - Voortgangsbericht nieuwe voorstellen mini mabeleid beleid bijzondere bijstand Informatie-uitwisseling raadscommissie leden Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 13 september a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuis weg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie ambitietraject regionale brand weer 2005-2009 - Instemmen met de Jaarrekening 2004, eerste begroting 2005 en begroting 2006 van het Recreatieschap Alkmaarder en Uitgeester- meer - Instemmen met Jaarrekening 2004, begro ting 2006 inclusief Meerjarenraming 2007-2011 van WNK bedrijven - Vaststellen archiefverordening 2005 van de gemeente Heiloo - Instemmen met opheffen IZA-regeling - Vaststellen herziene Algemene Plaatselijke Verordening 2000 - Vaststellen van de Strategische Visie Heiloo 2005-2015 - Voortgangsrapportage implementatie com municatiebeleidsplan Informatie-uitwisseling raadscommissie leden Commissie Openbare Ruimte Woensdag 14 september a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen van de 9e en 10e wijzigingen op de bouwverordening - Instemmen met het starten van de art. 19 lid 1 WRO procedure voor het oprichten van twee burgerwoningen met garage, ter plaatse van de kassen horend bij de bedrijfs woning aan het Maalwater 9a, en het omzetten van de bestaande bedrijfswoning tot burgerwoning - Vaststellen kostendekkingsplan Riolering Heiloo 2006 en bijbehorende tarief rioolbe lasting - Samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Heiloo en Woonwaard Van Wijnen over de inrichting Stationsomgeving West - Vervolgbespreking over de inrichting en beplanting parkeerterrein Holleweg Informatie-uitwisseling raadscommissie leden ouwen en wonen Aangevuld bekostigingsbesluit gemeente Heiloo De gemeenteraad van Heiloo heeft op advies van de raadscommissie Openbare Ruimte op 11 juli 2005 een aangevuld bekostigingsbe sluit voor de gebieden Zandzoom en Zuiderloo vastgesteld. Het aangevuld bekosti gingsbesluit beschrijft in hoeverre de aan de voorzieningen van openbaar nut (zoals oa. wegen, riolering, straatverlichting en par- keergelegenheden) verbonden lasten worden verhaald wanneer een marktpartij een bouw locatie zelf ontwikkelt. Dit is van toepassing op het in het raadsbesluit aangewezen gebied. Tevens is in het bekostigingsbesluit een omschrijving opgenomen van de voorzie ningen van openbaar nut waarvan de kosten worden verhaald via een baatbelasting. Verhalen van kosten Het realiseren van de voorzieningen van openbaar nut in Zuiderloo en Zandzoom brengt voor de gemeente Heiloo hoge kosten met zich mee. Om deze kosten te betalen volgt de gemeente onderstaande strategie: Op de eerste plaats probeert de gemeente gronden binnen het plangebied te verwerven, die vervolgens bouwrijp worden gemaakt en als bouwgrond worden verkocht aan derden. Wanneer verwerving niet slaagt en eigenaren zelf een bouwlocatie willen ontwikkelen, dan streeft de gemeente naar het sluiten van een overeenkomst op grond van de exploitatiever ordening Heiloo 2005. De overeenkomst wordt gesloten wanneer blijkt dat verwer ving niet mogelijk is of als er tegen zelf realisatie geen bezwaar is. Als laatste heeft de gemeente de mogelijkheid baatbelasting op te leggen aan eigenaren van de onroerende zaken die door de aanleg van de noodzakelijke werken gebaat zijn. Terinzagelegging Het raadsbesluit ligt vanaf 7 september a.s. ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie over het aangevuld bekostigingsbesluit kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Grond bedrijf, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19. lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning, inclusief balkon alsmede het uitbreiden van de garage op het perceel Laan van Muijs 24. Ter inzage Het bouwplan met ontwerpbesluit en de bij behorende stukken liggen vanaf donderdag 8 september tot 20 oktober 2005 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan zowel mondeling als schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvraag Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vraag om een bouwvergunning is ontvangen. De Rookamer 1, reg.nr. 2005/0207 plaatsen van een dakkapel (voordakvlak) ontvangstdatum: 31 augustus 2005 Informatie Het genoemde plan is niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over het bouw plan, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Ewislaan 12, reg.nr. 2005/0050 vergroten van een woning verzending: 1 september 2005 Westerweg 171, reg.nr. 2005/0035 vernieuwen van een berging verzending: 1 september 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoed eisend belang kunt u, nadat u een bezwaar schrift heeft ingediend, tevens om een voorlo pige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alk maar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. einigingsdienst Schoonmaken groene rolemmers De groene rolemmers worden dit jaar voor de tweede en laatste keer in week 37 schoonge maakt, op maandag 12 september, dinsdag 13 september, woensdag 14 september, donderdag 15 september en vrijdag 16 september 2005. Wij vragen u de groene rolemmer na het legen wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers sde gelegenheid te geven hun klus te klaren. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. ededelingen Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Prinses Beatrix Fonds in de periode van 11 tot en met 17 september a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ontheffing palingroken Burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen ontheffing tot het organiseren van palingroken op zaterdag 10 september a.s. tussen 12.00 en 17.00 uur. Dit op grond van de artikelen 2.1.5.1 en 2.5.5 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Het paling roken vindt plaats op het terrein tussen sporthal Het Vennewater en de accommo datie van hockeyvereniging De Terriërs aan Het Zevenhuizen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 68. Vergunning rommelmarkt De burgemeester van Heiloo verleent vergun ning voor het houden van een rommelmarkt op zondag 11 september 2005 tussen 10.00 en 17.00 uur in de Dompvloetlaan. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Politieverordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 68. •1^L Vergunning rommelmarkt De burgemeester van Heiloo verleent vergun ning voor het houden van een rommelmarkt op zondag 11 september 2005 tussen 09.00 en 12.00 uur op het plein achter de huizen van Ypesteinerlaan en De Sonneveld. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Politieverordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 68. 77 i REGIO - Gaat u graag met mensen om en wilt u zinvol bezig zijn, bel dan Humanitas voor Vrijwillige Thuishulp Noord- Kennemerland tel. 072-5407099. Vrijwillige thuishulp is bestemd voor ouderen, thuiswonende zieke of gehandicapte mensen én hun verzorgers, ook wel mantelzorgers genoemd. Het doel van de vrijwillige thuishulp is de mantelzorger te helpen met de extra taken, die het thuiswonen van ouderen, zieken of gehandicapten met zich meebrengen. Ook alleenwonenden komen voor de hulp in aanmerking. Een nieuw project is 'Autisme in beeld'. Dit project is ter ondersteuning aan gezinnen met een kind met een stoornis in het autisme spectrum. De leeftijdsafbakening voor de kinderen met deze stoornis is gesteld op 0 tot 18 jaar. Nu de langere dagen voor de deur staan hebben.men- Kampioenschap palingroken HEILOO - Voor de vijfde keer wordt op zaterdagmiddag het kampioen schap palingroken gehouden bij het Sportcafé het Vennewater. De winnaar van vorig jaar, Piet Sijs, krijgt het deze sen die vaak alleen zijn of van hulp afhankelijk zijn meer behoefte aan gezelschap. Zij doen een beroep op de vrijwilligershulp van Humanitas. Voorbeelden van hulp zijn de volgen de vragen: met een oudere, rolstoelaf- hankelijke, cliënt één keer per twee weken naar het winkelcentrum wande len, één keer per week aanwezig zijn bij een oudere, bedlegerige cliënt, één keer per twee weken naar een oudere cliënt, zodat de vaste verzorger een paar uur de deur uit kan, een luiste rend oor bieden aan een oudere, een zame cliënt, begeleiding geven bij het huiswerk maken bij een kind met een autismestoornis. Er komen steeds nieuwe, ook andere vragen binnen. Het werkgebied van de Vrijwillige Thuishulp is er voor inwo ners van Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Schoorl, Bergen, Egmond, keer zwaar te verduren. Enkele nieuwe rokers waaronder Ruud Nanne zullen hun uiterste best doen om rokers als Gerard Tijsen, Dries Papjes en L. Nieuwland, de winnaars van de vorige jaren van hun voetstuk te stoten. U kunt dit alles meebeleven in Sportcafé het Vennewater. Aanvang is 14.00 uur. Heiloo, Limmen, Akersloot, Schermer en Graft- De Rijp. Vrijwilligers wor den begeleid, zijn verzekerd en krijgen een onkostenvergoeding. Voor meer informatie tel. 072-5401800/5407099. Bergeon Nieuws HEILOO - De Bergeon van de stich ting Belangenbehartiging Uitkerings gerechtigden is sinds maandag 5 sep tember weer volledig open. Op maan dag de hele dag en van dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur. Het inloopspreekuur wordt weer gehouden op dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Op maandagmorgen start weer een biljartcompetitie, op dinsdagmid dag een dartcompetitie, en op woens dagmiddag is er een biljartcompetitie. Eén keer per veertien dagen is er op woensdagavond een open klaverjasdri- ve, en op vrijdagavond een klaverjas- club. Begin oktober gaan weer de com puterlessen van start die duren tot eind november. U kunt met al deze activitei ten nog meedoen, dit geldt ook voor niet uitkeringsgerechtigden. Ook kunt u gratis komen internetten indien er geen computerlessen zijn. De stichting BUH is te vinden aan de Bergeonstaat 30 te Heiloo. Workshop Dichten in bibliotheek Heiloo HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op dinsdag 13 september van 14.00 tot circa 16.00 uur een Workshop Dichten. Deze workshop, die onder leiding staat van plaatsgenoot Margreet Schouwenaar, draagt de titel: 'Taal is het woord niet'. In deze workshop wordt individueel of in samenwerking naar woorden gezocht, met taal gesold, er wordt gesie pen en gevijld tot er een vers gevonden is waarin de taal meer is dan het woord alleen. De workshop is voor een ieder die van poëzie, taal en woorden houdt. Het resultaat? Een leerzame en gezelli ge middag en eigen geschreven verzen. De deelnamekosten voor de Workshop Dichten bedragen 3,50 voor leden van de bibliotheek en 5,- voor niet- leden. Informatie en opgave bij Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Tel. 072-5330670, e-mail: bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl Dag van de Ouderen HEILOO - De viering van de 'Dag van de Ouderen' wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, in Heiloo op zaterdag 8 oktober, van 10.00 tot 12.00 uur. Na een korte ope ningstoespraak van wethouder van welzijn Roelof Bos (waarin aandacht voor de Wet Maatschappelijke Ondersteuning) zal arts en filosoof Albert Jansen uit Bergen een lezing houden getiteld: 'Ziek, beter, best'. Zaal open om 09.30 uur. Entree is gratis. Nieuwe 'Beatrix' collectanten gezocht HEILOO - Tussen 11 en 17 september zullen collectanten van het Prinses Beatrix Fonds aanbellen voor een gift in de collectebus. Daamee kan het lopende wetenschappelijk onderzoek naar Parkinson, sperziekten, MS en de andere ziektebeelden waarvoor het Prinses Beatrix Fonds staat, worden gesteund. Ook financiert het Prinses Beatrix Fonds vijf landelijke patiënten belangenverenigingen die voorlichting geven over spierziekten, polio, de ziek te van Parkinson de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasti- citeit. Wie de collectant mist, kan ook een bijdrage overmaken op Giro 969. ten name van het Prinses Beatrix Fonds te Den Haag. Het Prinses Beatrix Fonds vraagt nieuwe collectanten zich aan te melden bij de contactpersoon, dhr/mevr. Kempers te Heiloo, tel. 072- 5337747. Het Prinses Beatrix Fonds dankt iedereen van harte die een finan ciële bijdrage geeft of één avond beschikbaar stelt om te collecteren. Muziekpodium Theatercafé ALKMAAR - Zaterdag 10 september speelt de band Jansen, Bakker en De Vries in het Theatercafé. Dit cover- bandje uit Alkmaar speelt pop/rock, maar het publiek is heel belangrijk bij het bepalen van de stijl. Theatercafé vindt u aan het Verdronkenoord 12, Alkmaar (bij - de Accijnstoren). Aanvang 22.59 uur, toegang is gratis. REGIO - Op zaterdag 3 september heeft de MRA haar inmiddels'beken de actie voor zonnepanelen en zonne boilers gehouden. Het aantal aanvra gen voor zonneboilers en zonnecellen oversteeg ruimschoots voorgaande jaren. Opvallend aangezien de MRA de afgelopen twee jaar al een duide lijke stijging wist te realiseren. Voor de inwoners van Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer was het dit jaar weer aan trekkelijk om zonnepanelen of een zonneboiler te laten installeren. Dit werd mogelijk gemaakt door de pro vinciale en gemeentelijke stimule ringsbijdragen. De resultaten van het aantal aanvragen is indrukwekkend te noemen: van acht zonneboilers in 2003 naar 39 in 2005 en van 70 zonne panelen in 2003 naar 130 in 2005. Hiermee realiseert de milieudienst een C02 reductie van maar liefst 53 ton per jaar. HEILOO - Zoals elk jaar op de twee de zaterdag van september is het op zaterdag 10 september weer Open Monumentendag. Op deze dag zijn lan delijke monumenten, ook die anders gesloten zijn voor het publiek geopend. Het thema voor deze pen monumen tendag is dit jaar 'Religie'. Er is voor deze regio (met uitzondering van Alkmaar) weer een folder samenge steld, waarop de te bezoeken monu menten zijn aangegeven. Van Heiloo zijn helaas enkele objecten, die dan te' bezoeken zijn, niet genoemd. Op de eerste plaats is dit de Oudheidskamer de Oude Pastorij, Nic. Beetsweg 94. In dit gemeentelijke monument heeft de vereniging Oud Heiloo een speciale tentoonstelling over religie in Heiloo samengesteld. Daarnaast zal ook de Willibrorduskerk aan de Westerweg 25 geopend zijn. In de Witte Kerk, die wel genoemd is, zal voorlichting worden gegeven, en er zal orgelspel zijn. Alle gebouwen zullen de gehele dag van 10.00 tot en met 17.00 uur te bezoeken zijn. CDA-fractie fietst door Heiloo HEILOO - Op zaterdagochtend 10 september fietsen de frhctie- en bestuursleden van CDA-Heiloo door het dorp. Mocht u hen willen spreken of iets laten zien, dan stoppen ze graag! Vooraf graag even bericht naar: Elly Beens, tel. 072-5338208 of e-mail: ellybeens@quicknet.nl. Heiloo contact t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6