u jlL 21 Stichting De Hobby farm gaat weer van start Expositie Joao Alberto Mugabe in kapel GGZ Zelfwaardering te leren bij Centrum Meander rOndomdans, creatief dansplezier voor kinderen Middelbare Meiden in de Beun Resultaten examen Computertypen voor de Basisschool Kèk Women opent haar deuren voor eigentijdse vrouwen |r I i Week van de tandprotheticus mededeling i It UITKIJKPOST - 7 SEPTEMBER 2005 - PAGINA 8 INGEZONDEN TT De populieren bij De Kreek/Holleweg Kleedjesmarkt en Skeelerronde Ypestein Collectanten voor de Nierstichting gevraagd Heiloo vanaf de Romeinse tijd Mannenkoor Orpheus op naar het jubileumjaar Start cursussen Modevakschool Ria Mooij-Hoogeboom Cursus Gezonddik in september van start De Wereldwinkel: weet u hen ook al te vinden? gelezen worden Nieuwe cursussen Plusactiviteiten 2005-2006 m fa leb' m tem Zoals u zich wellicht herinnert hebben wij, Milieu Contact Heiloo, NCPN en u actie gevoerd voor het behoud van de acht statige populieren op de parkeer plaats bij de overweg naast het station. 788 Inwoners hebben vorig jaar hun handtekening gezet. Helaas is het destijds niet tot de definitieve beslissing gekomen om de bomen te sparen, omdat de verantwoordelijke wethou der de problemen uit de weg is gegaan door de beslissing uit te stellen naar dit jaar. Wij van Milieu Contact Heiloo en NCPN constateren dat dezé wethouder nu weer met het verhaal aankomt dat het inmiddels gereedgekomen parkeer terrein De Kreek met de nieuw geplan te moeraseiken toch zo mooi geworden is, waardoor de acht hoge populieren volgens de wethouder dus best vervan gen kunnen worden door evenveel moeraseiken. Wij blijven bij ons standpunt dat de poplieren moeten blijven. De rappor ten van de boomdeskundigen liegen er niet om. De bomen zijn kerngezond en kunnen met goed onderhoud nog veer tig jaar mee. Ze vormen ook niet een gevaar voor het treinverkeer. De over hangende takken dienen slechts inge kort te worden. Nu een parkeerplaats heringericht moet worden, wordt Prorail als konijn uit de hoge hoed getoverd. Nog nimmer is in de afge lopen decennia door de spoorwegen hier een probleem van gemaakt. En dit zogenaamde probleem bestaat ook niet. Op woensdag 14 september, 20.00 uur (raadszaal gemeentehuis) wordt over het lot van deze acht populieren bij het spoor beslist inde commissievergade ring openbare ruimte. Komt allen en laat uw stem horen! Bestuur Milieu Contact Heiloo Bestuur NCPN Heiloo HEILOO - Na de zomervakantie is het weer tijd voor nieuwe activiteiten van de wijkvereniging Ypestein in Heiloo. Op zondag 11 september is er op De Waard vanaf 10.00 uur een kleedjes- markt, waar kinderen hun eigen spul letjes mogen verkopen. Uiteraard zijn kinderen die andere creatieve manie ren hebben verzonnen om enkele euro bij te verdienen ook uitgenodigd om naar de kleedjesmarkt te komen.De kinderen kunnen vanaf 9.30 uur hun spullen stallen. Skeelerronde Aansluitend vindt op het bedrijventer rein De Oude Werf de Skeelerronde van Heiloo plaats. Tijdens de vorige succesvolle edities van de Skeelerronde waren er echte topprestatie van de ver schillende deelnemers te zien. Weliswaar ieder op zijn eigen niveau maar voor het aanwezige publiek een genot om naar te kijken. Bij de jongste deelnemers was het bereiken van de finish' al een prestatie op zich, bij de iets oudere deelnemers was de strijd tot op de laatste meters erg spannend en bij de oudste categorie hebben de diverse skeelerscholen laten zien dat training loont. Ook dit jaar zijn er weer nieuwe kansen voor alle aan wezige om een van de bekers mee naar huis te nemen, maar zoals bij alle belangrijke sportevenementen geldt ook hier dat meedoen belangrijker is dan winnen. Zondag 11 september zijn alle mensen uit Heiloo en omgeving welkom om gratis deel te nemen aan de skeelerron de. Er wordt gestart in diverse leeftijds categorieën waarbij de jongsten starten om 13.00 uur. De laatste startgroep voor de leeftijd vanaf 13 jaar start om 13.45 uur. Bij voldoende deelname zal deze laatste categorie verder worden opgesplitst. De af te leggen afstand varieert per leeftijdscategorie. De prijs uitreiking vindt aansluitend plaats op het bedrijventerrein. Deelname is voor iedereen gratis, beschermmiddelen zijn wel verplicht. Indien door de weersomstandigheden skeeleren niet verantwoord is men helaas genoodzaakt de wedstrijd af te lasten. Info: 072-5330469 HEILOO - De jeugdgroepen begin nen weer op woensdagmiddag 7 sep tember van 13.30 tot 15.00 uur en van 15.00 tot 16.30 uur (vanaf groep drie), vrijdagavond 9 september van 19.00 tot 20.30 uur (vanaf 9 jaar) en zaterdag ochtend 10 september van 09.30 tot 11.00 uur (vanaf groep drie). Voor meer informatie en/of opgave kunt u bellen met Caroline Groenland, tel. 072-5334890 of Ineke Hoekstein, tel. 072-5336052. Ook dit seizoen worden er weer kin derworkshops gegevem Na de succes volle workshops papier-maché, spek steen en schilderen op doek, staat er in het najaar druktechnieken op het pro gramma. Voor meer informatie/opgave voor deze aankomende en andere wordshops kunt u terecht bij Truda Tervoort, tel. 072-5336717. Tevens gaan de volgende werkgroepen en cursussen weer van start: kunstenaarscursus voor kinderen onder leiding van Anneke Hemelrijk, beeldhouwen met spek steen onder leiding van Hanneke van Leeuwen, en schilderclub Samen Doorgaan en de Teken-, schilder- en beeldhouwcursussen van Trudy Keijzer. Ook nemen Gered Gereedschap en Houtbewerking voor ouderen de hamer weer ter hand. De lokalen van de Hobbyfarm zijn ook op verschillende dagdelen te huur. Voor informatie over de verhuur belt u met Antoinette Bontje, tel. 072- 5338968. Informatie over de activiteiten kunt u vinden in de folder, tijdens openingstij den te verkrijgen of o www.heiloo-online.nl/hobbyfarm. Stichting de Hobbyfarm is gevestigd in het gebouw de Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. HEILOOO - Onder de titel: 'Mona Lisa of the Nature and Warm of the Mother' 'exposeert Joao Alberto Mugabe zijn schilderijen in de kapel van GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord), Kennemerstraatweg 464, in Heiloo. De expositie wordt gehouden van 16 sep tember tot 3 oktober 2005, en is te bezoeken tussen 14.00 en 17.00 uur. Op de maandagen, de dinsdagen en op donderdag 29 september is de kapel gesloten. Joao Alberto Mugabe werd op 29 september 1969 geboren in Maputo, Mozambique. Als klein kind vond hij het leuk om alles in zijn omge ving te tekenen. Voordat hij een zin in het Portugees kon opschrijven, de offi ciële taal van Mozambique, maakte hij al tekeningen van de dieren om hem heen. Tijdens zijn middelbare school tijd tekende hij portretten van beroem de artiesten zoals bijvoorbeeld Bob Marley, Peter Tosh en Bruce HEILOO - In de week van 19 tot 24 september vindt de jaarlijkse collecte voor de Nierstichting plaats. In verband met samenvallende vakanties, ziekte en leeftijd vallen elk jaar wel behoorlijk wat collectanten af. Een tekort aan col lectanten is natuurlijk zeer nadelig voor het collecteresultaat. Daarom roept de Nierstichting mensen die een paar uurtjes in genoemde week willen collecteren. De nood is het allerhoogst in Zuid-West (omgeving Zevenhuizen) en omgeving Pastoor van Muijenweg. Maar ook voor andere wijken zijn nieu we collectanten welkom! Ook als u eventueel alleen dit jaar wilt helpen wordt dat al zeer gewaardeerd. U kuilt zich aanmelden bij: Janny en Martin Affourtit, tel. 072-5332815. HEILOO - 'De Middelbare Meiden' openen het seizoen in Theater de Beun, op vrijdag 9 september. 'De Middelbare Meiden' bestaat uit twee 'theatermeiden' met zeer veel cabaret ervaring en twee 'muziekmannen' - naast begeleiders ook verantwoorde lijk voor de meeste teksten en compo sities van het programma-, met behaal de 'prijzen' als de Pall Mali Export prijs, een Edison en een Louis Davidsring. De voorstelling is met uniek materiaal samengesteld onder regie van Jan-Simon Minkema. De 'Middelbare Meiden' zorgen voor een heerlijk avondvullend programma van twee rascabaretières voor het 35+ publiek, met afwisselend, nieuw, aan sprekend en vaak hefkenbaar cabaret van een haast 'ouderwets kwaliteit'. Mooie, ontroerende en vooral hilari sche liedjes en sketches, hun mooie stemmen en melodieën, en harmonieu ze en uitgebalanceerde muzikale bege leiding zorgen ervoor dat elk theater tot nu toe uitverkocht was en de voor stelling zeer enthousiast werd ontvan gen. HEILOO - In juli hebben de deelne mers aan de cursus Computertypen voor het Basisonderwijs (groep 7 en 8) bij Dompvloet Opleidingen deelgeno men aan het examen Computertypen. Hierbij een overzicht van de geslaagde kandidaten. Achter de naam van de kandidaten staat de behaalde typsnel- heid in aantal aanslagen per minuut. Fabrice de Boer (225 apm), Lindsay Dekker (190 apm), Sander Keet (190 apm), Gavin Gronert (190 apm), Rozan Stam (180 apm), Rosalie Kaandorp (175 apm), Gigi Moers (175 apm), Larissa Kraakman (170 apm), Simon Leerink (165 apm), Tamara Langendam (155 apm), Marit Venneker (150 apm), Jolien Scholtz (150 apm), Swen van Haperen (150 apm), Rebekka Hanff (150 apm), Nicole Broers (150 apm), Demi Dekker (150 apm), Milan de Moor (150 apm), Carine Hajema (145 apm), David Koenders (140 apm), Simon Veen (140 apm), Brenda Helms (140 apm), Merije Baltus (140 apm), Alexander Smit (135 apm), Bas de Muijnck (135 apm), Robin Zijp (130 apm), Josias Koster (130 apm), Viktor Rotteveel (130 apm), Ferdinand de Wildt (125 apm), Jordy Beets (125 apm), Daniël Sunnotel (120 apm), Merel Vlug (120 apm), Inge Tromp (120 apm), Clasina Huijsmans (115 apm), Pieter Kraakman (115 apm), Reijer Blok (115 apm), Tom Pepping (110 apm), Bart Kareis (110 apm), Jimmy Masteling (110 apm), Noortje Koster (110 apm), Rebecca Conteh (110 apm), Tessa Molenaar (110 apm), Ewout Vlug (110 apm), Wessel Krom (110 apm), Muriël de Graaf (100 apm) De medewerkers van Dompvloet Opleidingen feliciteren de kandidaten met het behalen van het diploma. In september starten de nieuwe cursus sen. Bel voor informatie: (072) 5330936. Springsteen. In die tijd begon hij zich te interesseren voor kunst. Hij bezocht veel exposities en probeerde zijn talent te ontwikkelen door zelfstudie. Toch werd zijn studierichting niet kunst, maar geologie. Deze studie maakte dat hij zich ging toeleggen op het schilderen van landschappen en de dieren die er leefden. De mensen die hij tegenkwam tijdens het werk in het veld vormen ook een onderwerp van zijn doeken, uitgevoerd in olieverf. Naast de genoemde onderwerpen zijn sommige schilderijen surrealistisch en abstract. Promotieonderzoek aan de 'As' uni versiteit in Noorwegen en op dit moment aan de universiteit van Utrecht bracht de schilder naar Nederland, waar hij in Alkmaar woont. Zijn motto is: 'Er is niets fascinerender voor onze ogen dan de Mona Lisa, die de natuur ons kan bieden: Het Landschap.' HEILOO - De Culturele Commissie van het Trefpunt in Heiloo houdt op donderdag 22 september, om 14.00 uur een lezing over de oude geschiedenis van Heiloo. Twee jaar geleden heeft de heer Jan van Tiel veel toehoorders in het Trefpunt geboeid met beelden en verhalen uit de vorige eeuw. Deze keer zal hij u via prenten en afbeeldingen meenemen naar locaties in onze woonplaats, waar vriend of vij and in de loop van de tijd zijn sporen heeft achtergelaten. Toegangsprijs is 5 euro. Voor informatie, aanmelding en betaling kunt u in het Trefpunt terecht op dinsdagmorgen 13 september van 10.00 tot 12.00 uur. Maar u kunt ook voor informatie en aanmelding terecht bij de receptie van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, tel. 072-5331297, website www.ouderenwerkheiloo.nl. REGIO - In 2006 is het 100 jaar gele den dat Mannenkoor Orpheus werd opgericht. Een gebeurtenis die op grootse wijze zal worden gevierd. Liefst drie concerten, elk met medewerking van één of meerdere gastkoren en bekende solisten zullen in dit jubileum jaar door Orpheus worden georgani seerd. Hoogtepunt van de festiviteiten zal het grote jubileumconcert zijn op zondag middag 11 juni 2006 in de Vest te Alkmaar. In dit concert zal ook Karin Bloemen een gedeelte van het pro gramma voor haar rekening nemen en samen met Orpheus en het gastkoor de Waagzangertjes voor een spetterende middag gaan zorgen. Nadere bijzonder heden over alle jubileumconcerten zul len later nog bekend gemaakt worden. Ter aanvulling van het ledenbestand kunnen bij Orpheus nog enkele zan gers worden geplaatst. Belangstellende enthousiaste mannen uit Alkmaar en omgeving die van zin gen houden en over enige zangervaring beschikken zijn van harte welkom op de maandagavond in de Vrijheidskerk, Hobbemalaan te Alkmaar. Vanaf 5 sep tember worden daar de wekelijkse repetities gehouden van 19.30 tot 21.30 uur. Er heerst een prettige sfeer bij Orpheus en er wordt enthousiast aan een veelzijdig repertoire gewerkt. Alle informatie omtrent Orpheus zijn te vincfen op www.webregio.nl/orpheus. Ook telefonische informatie bij Wim Welmers, tel. 072-5624356 of Joop Spaans, tel. 072-5110906. LIMMEN - Nu de vakantie is afge lopen en de scholen weer beginnen, worden ook diverse cursussen gestart. Zo ook bij Modevakschool Ria Mooij-Hoogeboom. Half september starten de cursussen kleding maken. Kleding maken is nu in tegenstelling tot vroeger meer een hobby dan een noodzaak geworden. Maar elke hobby moet je leren of beter leren beheersen. Met het maken van je eigen kleding of die van je kinderen kun je veel eigen ideeën verwerken, bijvoorbeeld door het veranderen van kleurgebruik, accessoires, zakken, mouwen, kragen. Die veranderingen en tevens de diverse technieken om dat te maken leer je tijdens de lessen. De lessen worden 's avonds en/of 's middags gehouden in een groepje van vijf of zes personen. Een ieder maakt wat zij wil in haar eigen tempo. Het streven is dat een groep zo is samen gesteld dat een ieder zich op haar plaats voelt. Bent u nieuwsgierig geworden en wilt u meer inlichtingen, bel dan Ria Mooij-Hoogeboom, Limmen, tel. 072-5053174. REGIO - Gezondheid is niet alles. En zonder gezondheid is alles niets. Voor het landelijke project 'Gezonddik' worden mensen gezocht die aan de pilot-versie van de cursus Gezonddik gaan meedoen. 'Zeg vaker nee' of... 'zeg anders ja'? In de cursus Gezonddik gaat u hier actief mee aan de slag! In vijf work shops van twee uur wordt het onder werp 'overgewicht' van alle kanten belicht. Elke workshop bestaat uit drie delen. Informatief: dit gaat onder andere over diëten, of eten altijd de enige oorzaak van overgewicht is, en bestaat gezond dik eigenlijk wel? Voor belangstellenden is er een apar te koop-kook workshop. Persoonlijk: hierin ontdekt u bijvoor beeld wat voor type eter u bent, hoe u die wetenschap succesvol kunt gebruiken en wat uw voorkeur en uw gemakkelijkste vorm van bewegen is. Actie: op verschillende manieren maakt u kennis met optimale vormen van bewegen onder persoonlijke begeleiding. Na deze cursus zult u nooit meer helemaal hetzelfde tegen (di)eten en (over)gewicht aankijken. Deelnemers krijgen drie flinke kort ingsbonnen voor een massage, een dieetadvies en een sportgelegenheid. De cursus wordt vijf dinsdagavonden in Heiloo gegeven, vanaf 27 septem ber van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten E 95,-. Informatie via e-mail: gezond- dik@wanadoo.nl of tel. 072-5321265/ 06-13557669. HEILOO - Velen vonden onze winkel voor traditionele cadeautjes uit vele streken. Zoals de 'gelukspoppetjes' afkomstig uit Guatemala, waarvan de Maya geloven dat deze zorgen doen verdwijnen. Voor je gaat slapen, vertel je ze waar je over inzit. Leg het pop petje onder je kussen en als je wakker wordt, zijn je zorgen verdwenen. De poppetjes brengen ook de Guatemal teekse maaksters geluk: dankzij de verkoop kunnen zij bijvoorbeeld les materiaal kopen voor hun kinderen. Leuk voor onder je kussen, maar ook voor aan je schooltas. Heel bekend is onze Max Havelaar koffie, deze maand in de aanbieding. Minder bekend zijn onze boeken, deze maand met 10% korting te koop. Vele kook boeken van ver over de grens, sprook jesboeken, spelletjes boeken, boeken met symbolen uit andere culturen en vele anderen. Zie ook de advertentie. Vrijwilligers gezocht Nu de scholen weer zijn begonnen zijn er misschien dames en/ of heren die aan een nieuwe uitdaging toe zijn. De Wereldwinkel kan weer nieuwe vrijwilligers gebruiken voor minimaal twee dagdelen per maand in de win kel (voor informatie of opgave graag contact opnemen met mevrouw B. Huisingh, tel. 072-5330362 ra CASTRICUM - Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege heeft ook komend seizoen een groot aanbod van culturele lezingen en cursussen. Voor informatie en inschrijving: 0251- 659119 of www.plusactiviteiten.nl of programmaboekjes in de bibliotheek. Kijk ook naar de reisverhalen (Cuba, Bolivia,India, Mexico, Tibet, etcetera) en de cursussen Kunstgeschiedenis, Filosofie, Historische lezingen, lezin gen Duinleven en Klassieke muziek. Architectuur Oude en nieuwe archi tectuur Amsterdam. Serie dialezingen van twee uur, 7,- per lezing door Thea Overmars. In deze serie van vijf lezingen staat iedere lezing op zich zelf en kan daardoor afzonderlijk gevolgd worden. Van ieder onderwerp wordt de geschiedenis, betekenis en stijl belicht. Door vergelijking met andere bouwwerken valt een gebouw beter te plaatsen. Ook de steden bouwkundige ligging kan van beteke nis zijn. Dit alles zal in de dialezingen op een aansprekende wijze aan de orde komen. Egyptologie De kunst van het oude Egypte, lezing door Jolanda Bos. Aan de hand van dia's maakt u kennis met een kunstui ting die op ons in eerste instantie pri mitief overkomt. De manier waarop de Egyptenaar uit het verleden zijn wereld ziet en in afbeeldingen aan ons nalaat, is echter zeer doordacht. De afbeeldingen geven ons een ondub belzinnig kijkje in het dagelijks leven van dit volk uit de oudheid. Ze vertel len ons iets over de gedachtewereld en de tijdgeest waarin dit oude volk leefde. Tevens krijgt u een beknopt chronologisch overzicht van de ver schillende kunstuitingen uit de geschiedenis van dit land. Na deze lezing kijkt u met heel andere ogen naar de kunst van het oude Egypte. Woensdag 5 oktober van 19.30 tot 21.30 uur, lezing 7,-.Kunst- en Cultuurgeschiedenis van faraonisch Egypte, cursus door Jolanda Bos.Cursus van zes lessen van 19.30 tot 21.30 uur vanaf donderdag 6 okto ber, kosten 56,-. Aan de hand van dia's en foto's wordt de karakteristie ke manier waarop in faraonisch Egypte de wereld werd afgebeeld uit gelegd en besproken. U krijgt een inleiding over de belangrijkste ont wikkelingen in de faraonische dynastieën en een beschrijving van de aard van de betreffende periode. Hierdoor komt de kunst en de wereld van Egypte ten tijde van de farao's tot leven: van het begin van het ontstaan van de faraonische cultuur tot in de Romeinse periode. Iconografie van een Egyptische farao Lezing op woensdag 19 oktober van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 7,-. De wereld van de farao's was doordrenkt met symboliek. Wanneer gekeken wordt naar de reliëfs en afbeeldingen uit faraonisch Egypte is voor de leek niet altijd duidelijk wie de spelers zijn en wat zijn of haar rol is. Wat heeft de farao voor kroon op zijn hoofd, wat voor doek draagt hij en wat is daarvan de betekenis? Wat droeg de farao in werkelijkheid voor kleding en wat betekenen de verschillende voorwer pen waarmee hij op reliëfs en in de beelden wordt afgebeeld? Dit zijn vragen waarop u nu een antwoord krijgt. Ook wordt veel aandacht besteed aan de kronen van Egypte. Na deze lezing kijkt u met meer begrip en herkenning naar afbeeldin gen in tempels en graven. Een must voor iedereen die naar Egypte gaat of er een keer geweest is, maar evengoed verhelderend voor iemand die geïnte resseerd is in dit oude volk. In janua ri, maart en april 2006 wordt Egyptologie voortgezet met: Tempels en graven, lezing van 19.30 tot 21.30* uur op woensdag 11 januari 2006, 7,-. Cultuur, van het oude Egypte, zeven lessen van 19.30 tot 21.30 uur vanaf woensdag 18 januari 2006, 66,-. Archeologie van Egypte, zeven lessen van 19.30 tot 21.30 uur vanaf donderdag 19 januari 2006, 66,-. Het raadsel piramiden, lezing van 19.30 tot 21.30 uur op woensdag 22 maart 2006, 7,-. De Oostelijke woestijn en de hedendaagse cultuur van Egypte, lezing van 19.30 tot 21.30 uur op donderdag 23 maart 2006, 7,-. Mummies, mummificatie en mum- mieonderzoek, lezing van 19.30 tot 21.30 uur op woensdag 29 maart 2006, 7,-. Ontsluierd, lezing van 19.30 tot 21.30 uur op woensdag 5 april 2006, 7,-. Berenike, lezing van 19.30 tot 21.30 uur op woensdag 12 april 2006, 7,-. Fayum: op zoek naar het plantaardige goud van de farao's, lezing van 19.30 tot 21.30 uur op woensdag 19 april 2006, woensdag 12 april 2006, 7,-. Fayum: op zoek naar het plantaardige goud van de farao's, lezing van 19.30 tot 21.30 uur op woensdag 19 april 2006, 7,-. LIMMEN- In Centrum Meander worden, naast individuele consulten, meerdere cursussen gegeven. Binnenkort staan Intuïtief schilderen, vervolgens de cursus Samen anders beweeg en leef en met ingang van maandag 17 oktober de cursus Zelfwaardering kun je leren op het programma. De laatstgenoemde wordt gegeven door Margareth Beerepoot, één van de medeoprich ters van Centrum Meander. Deze cur sus bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur, begint om 19.45 uur en is verdeeld over enkele maanden. Het maximum aantal deelnemers is zes personen. De groepsgrootte wordt met opzet klein gehouden om ieder een voldoende aandacht te kunnen schenken. Niet al te veel zelfvertrou wen, geen sterk geloof in eigen kun nen: voor vele mensen is dit zeer her kenbaar. Daar is zeker verandering in aan te brengen bij voldoende motiva tie en inzet. Door het lot in eigen han den te nemen, sturing te geven aan wensen en verlangens, door te kijken naar de mogelijkheden om doelen te bereiken en grenzen te laten zien. De cursus heeft als doel zelfwaarde'ring te ervaren en het als zodanig toe te pas sen in de cursus en in de dagelijkse praktijk. Er zal gewerkt worden niet ontspanningsoefeningen, visualisaties, theorie ten aanzien van zelfwaarde ring, luisteren naar je lichaam en praktische oefeningen die het zelfver trouwen vergroten en versterken. Data: 17 en 31 oktober, 14 en 28 november en 12 december. Vervolgens 2 (eventueel 9), 16 en 30 januari 2006. Aanvang: 19.45 uur. Kosten: 195,-, inclusief werkboek. Spreekt het onderwerp u aan en wilt u graag iets veranderen in uw leven? Informeer en/of meldt u aan bij Margareth Beerepoot. Op werkdagen telefonisch tussen 08.00 en 09.30 uur of spreek een boodschap in, tel: 072- 5020844. E-mail: info@centrummean- der.nl Website: www.centrummean- der.nl. HEILOO - De winkel aan de Stationsweg valt op, niet alleen de buitenkant maar binnen treft de klant een inrichting die in Noord Holland zijn weerga niet kent. Eigenaresse Jacqueline te Buck heeft eindelijk haar droom verwezenlijkt: een eigen kledingzaak voor stoere vrouwen met stijl. Jacqueline wist waar ze aan begon, want zij heeft twintig jaar ervaring in de kleding- branche, waarvan tien jaar als ver tegenwoordigster. Ze weet dus wat er leeft bij vrouwen en wat hun mode- wensen zijn. Daarnaast is ze door haar netwerk uitstekend ingevoerd in alle merken en weet precies wat ze wil inkopen. Daarvoor krijgt ze dan ook menig compliment terug in de vorm van uitspraken als: Jee, wat heb jij een gave collectie! Wel mikt zij op een bepaalde groep vrouwen, zoals zij het zelf noemt: de tweeverdienen- de vrouw, die goed gekleed moet gaan voor haar werk of andere gele genheden, maar ook bijvoorbeeld de bruidsmoeder. Maar alles met het oog op een goede prijs-k\yaliteitver- houding. Natuurlijk is iedereen welkom in het chique, maar zeker zeer gezellige pand. Al is het alleen maar om een kijkje te nemen. Kosten noch moeite zijn gespaard om de winkel een geheel eigen karakter te geven en dat is uitstekend gelukt. Het pand is hoog, maar dat was voor kunstenaar John Breed een uitdaging en hij maakte dan ook zeer hoge deuren in de paskamers. De kleuren zijn warm, prachtig gobelinbehang siert de muren, grote ornamenten, veel hout en heel veel mooie -stijlvolle kleding. De etalage heeft een bijzondere cat walk met steeds wisselende kleuren verlichting daarin. De Kèk Women- collectie is met zorg uitgekozen door Jacqueline, die ervan houdt haar klanten mooi aan te kleden. Maar zoals de naam al zegt, mej een knip oog naar een stoere uitstraling. Met haar collectie streeft zij een totaal concept na. Dus naast rokken, broe ken, truien, blouses en jassen, zijn laarzen, tassen, riemen, sjaals en binnenkort ook sieraden te vinden. En het loont de moeite wat vaker binpen te lopen, want de collectie zal regelmatig vernieuwd en aangevuld worden. Jacqueline: „Ik weet dat mijn kleding niet goedkoop is, maar je hebt dan ook echt iets bijzonders. Van elk stuk kleding heb ik er maar één hangen en dus heb je iets aparts aan. Dit is een unieke winkel in de regio, in heel Noord Holland eigen lijk. De merken die ik voer variëren van Summum, Save the Queen tot Vassalli. Mijn klanten zijn 30-+ers." !H |S2i ï£>0 Jstil bod :iob föJg [filv jpfïi yog ?.d Vrijdag 9 september vindt de officië- j,°'- le opening plaats en bent u van harte uitgenodigd om een kijkje te komen nemen aan de Stationsweg. Let u ook op de advertentie elders in deze Uitkijkpost. foto: Mario Sacksioni neii HEILOO - Kinderen houden van bewegen, zijn heerlijk spontaan en zitten boordevol fantasie en leuke ideeën. Hier sluit rOndomdans bij aan. Samen bewegen, spelen en dan sen in een gezellige groep. In deze nieuwe cursus wordt een aantal kin derdansjes geleerd en vanuit verschil lende invalshoeken benaderd: zin gen, op ritmes stampen en klappen, met percussie- instrumenten spelen, op muziek bewegen, kleine verhaal tjes uitbeelden en met leuke materia len bezig zijn. Door middel van improvisatie vanuit een thema speelt rOndomdans in op het ontdekken en verrijken van het eigen bewegingsre pertoire. De kinderen worden ook uitgedaagd om zelf ideeën in te bren gen en hun eigen dansjes te maken. Er wordt samen naar een kleine eind presentatie toe gewerkt. rOndomdans wordt gegeven door Evi Velders, docente Muziek en Beweging. Zij geeft al jaren muzikale en dansante vorming, drama, spel en beweging aan kinderen, gehandicap te mensen, volwassenen en senioren op een laagdrempelige en belevings- gerichte manier. Het rOndomdans- seizoen is verspreid over het school jaar en omvat twee cursussen a 12 lessen op zaterdagochtend. Start is op 1 oktober, kosten: E 54,- per cursus. Locatie: Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2, in Heiloo. Een gratis proeflesje wordt gegeven op zaterdag 17 sep tember om 10.00 uur voor kinderen van 4/5/6 jaar, om 11.00 uur voor kin deren van 7/8/9 jaar. Voor meer infor matie (folder) en opgeven: tel. 072- 5331395. J3W noo lég n 3 Isib Mol sur iOTg loei eb tu ih Yj IJ Ét I HEILOO - De derde week van sep tember, van maandag 12 tot en met zaterdag 17 september, is de lande lijke Week van de Tandprotheticus. Deze jaarlijks teugkerende week is een initiatief van de Organisatie van Nederlandse Tandprothetici (ONT), waarbij de aangesloten leden in deze week open dagen houden voor het publiek. Een unieke gelegenheid om een kijkje achter de schermen te nemen en te zien wat er komt kijken bij de vervaardiging van een nieuwe gebitsprothèse! baarbij zijn er tal van activiteiten: de bezoekers mogen de praktijkruimtes bekijken en krijgen uitleg van de spe cialisten hoe een kunstgebit gemaakt word. Ook beantwoorden de tand prothetici alle vragen over kunstge bitten en gebitsprothesen en vertel len over de nieuwste trends en ont wikkelingen. Vroeger was een kunst gebit slechts voor een kleine groep mensen weggelegd. De productie was duur en tijdrovend - bovendien waren de beschikbare materialen beperkt. Maar vandaag de dag komt eigenlijk iedereen in aanmerking voor een gebitsprothese. Met de moderne materialen en technieken is het mogelijk een prothese te maken die er als echt uitziet en bovendien een optimaal draagcomfort heeft. Nog steeds is de vervaardiging van een kunstgebit maatwerk, dat veel technische kennis en vakmanschap vereist. Het aanmeten van een goed passend gebit is een kunst op zich. De ONT-tandprothetici hebben dit vak- manschap stuk voor stuk in huis. ONT tandprothetici bij u in de regio: Jan Jansen Tandprotheticus, Kennemerstraatweg 267 in Heiloo, tel. 072-5337119.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8