Jeugdclubkampioenschappen TC Hogedijk Spectaculaire vangst bij DYW zeevissen Bakkerij Kaandorp biedt Terriërs een taart aan Darten in het Oosthonk Flessenpost Nieuws rond ^GMOND Beelden van topklasse in Galerie De Kapberg Schaaktoernooi in het Trefpunt Mountainbiker Michel Agterberg behaalt derde plaats Tiende Wedstrijd Zomercompetitie HSV kennemerland Een bericht van René Veldt vanuit Nepal UITKIJKPOST - 7 SEPTEMBER 2005 - PAGINA 9 EHK Klaverjasclub Double Stars Darttoernooi in 't Wapen van Egmond-Binnen Voorbereiding Halve Marathon van Egmond Ouderenadviseur in Heegemunde Startzondag Protestantse Gemeente HEILOO - Onder een weldadig zonne tje begon op zondag 28 augustus, alweer voor de zesde maal onder de vlag van de Rabobank, het evenement van het jaar voor de tennisjeugd van T.C. Hogedijk. De jeugdclubkampioen schappen hielden ruim 120 kinderen in de ban van de 'tennis-roem' tot aan de finaledag op zaterdag 3 september. De jeugdcommissie had de planning van de poule-wedstrijden perfect voor HEILOO - Zaterdag 3 september had den 23 zeevissers van DVW een onver getelijke avond, 's Avonds tot 23.00 uur met opgestroopte mouwen op het Wad vissen en dan nog veel vis vangen, wat kan een mens nog meer wensen. Op de eerste stek waar de schipper het anker liet zakken was van dit alles nog geen sprake. Omdat er hier alleen enorme hoeveelheden zeesla uit het water wer den gesleurd, werd besloten om te ver kassen. Na een half uurtje varen werd de volgende stek bereikt. Een grote groep rondcirkelende en duikende sterns gaf aan dat er hier onder opper vlakte van het water door vis gejaagd werd. Al vlot meldden zich de eerste makrelen. Ze bleven zich met regel maat meldden. Totaal werden er 187 gevangen, goed voor een gewicht van 65 kilo. Doordat er over de hele boot goed gevangen werd, werd het een enerverende wedstrijd. Bij daglicht ving Gerrif Ynsen de meeste vis. Na zonsondergang begonnen Roland Klaver en vooral Luuk van Raalte aan een spectaculaire inhaalslag. Bij het tel len en wegen van de vis bleek Roland Klaver nipt de overwinning naar zich toegetrokken te hebben, Gerrit Ynssen werd tweede en Luuk van Raalte derde. Op de terugweg naar de haven werd door haast iedereen een lekker rook- of bakzootje schoongemaakt. Wat zal het zondag heerlijk geroken hebben in Heiloo. De volgende wedstrijd is een kantwed strijd op 1 oktober, dan wordt er waar schijnlijk gevist op het strand bij Egmond aan Zee. Je kunt je voor deze wedstrijd nog opgeven. Voor opgave of nadere informatie kun je, ook al ben je geen lid van DVW, bellen met E. Wijckeisma, tel. 072-5337330, e-mail: emil.wijckelsma@hccnet.nl of met R. Blok, tel. 072-5336108. elkaar en de kinderen stonden te pope len om de sportieve strijd met hun maatjes aan te gaan. Maar waar vorig jaar sprake was van zeer wisselvallig weer, kon het nu niet beter. Door de beginnende spelers werd elke morgen op een mini-baan gespeeld, hun eerste ervaring met wedstrijdjes bracht vele leuke momenten. De meer ervaren jeugd begon zondag morgen met het spelen van de poule wedstrijden die eindigden op donder- dagmiddag.Veel spannende partijen met soms zeer verrassende uitslagen waren het gevolg. In de loop van don derdagmiddag begonnen de kwartfina les, vrijdag werden de halve finales gespeeld en op zaterdag om elf uur werd gestart met de finales. Op woens dagmiddag probeerden de kinderen het tennisbalgevoel over te brengen op een bowlingbal en tijdens de disco/bingo-avond op woensdag kwa men er verborgen talenten om de hoek kijken. Op vrijdagavond was het drin gen geblazen bij de barbecue, een aan tal ouders had de lekkerste bijgerech ten bereid, een waar smulfestijn was het gevolg. De finalisten werden luid bejubeld tij dens het in ontvangst nemen van hun prijzen. De wisselbekers werden uitge reikt aan de jeugdclubkampioenen van het jaar 2005, Huub de Boer en Eefje Swart. Hierna volgde nog een verloting met vele mooie prijzen. Uitslagen Minitennis: Charlotte Zwaan en Sven Oud, JE10:1 Rico Borst 2 Roy Dekker, ME10: 1 Lotte Hopman 2 Daphne Pepping, MD10: 1 Lotte Hopman/Laura Veerman 2 Tessa van Ooijen/Debbie Tervoort, GD 10: 1 Dapne Pepping/Daan Smit 2 Leonie Waard/Roy Dekker, JE12: 1 Robin Niele 2 Remco Duinmeijer, JD12: 1 Remco Duinmeijer/Robin Niele 2 Rico HEILOO - Het Oosthonk 501 is de eerste in de bekende reeks toernooien die in het Oosthonk wordt gespeeld. Op zaterdagavond 17 september vanaf 20.00 uur worden de eerste darts naar het bord gegooid. Iedereen kan voor zichzelf bepalen of hij of zij de zomer stop goed is doorgekomen. In de reeks zijn verder onder andere een Mistery koppel (31 oktober) en een Oosthonk 301 Toernooi (29 januari 2006) opgeno men. Al naar gelang men verder komt in het toernooi worden er meer punten voor de Oosthonk ranking verdiend. Kom meestrijden om de verrassende prijzen die te winnen zijn in deze ran king. Het inschrijfgeld bedraagt 4 euro en de zaal gaat zaterdag om 19.00 uur open. In het Oosthonk wordt iedere maandagavond vanaf 19.30 uur gedart en op deze avonden kan kennis worden gemaakt met de dartsport. Ook kunnen er wedstrijden worden bewonderd die de verschillende teams gooien. Er wordt door vier teams van gemiddeld zes personen (minimum per team is vier personen) gegooid in de competi tie van de DONHN (Darts Organisatie Noord Holland Noord). Dit jaar speelt er zelfs een team in de eredivisie. Maar voor ieder niveau is er gezellig te dar ten in het Oosthonk. Voor inlichtingen kunt u bellen met Paul Pesser (tussen 17.00 en 19.00 uur), tel. 072-5335179. Het Oosthonk ligt aan de Oostkanter 14a in Heiloo. HEILOO - In het weekend van 26, 27 en 28 augustus vierde hockeyclub de Terriërs een jubileum met het twintig ste Take Five Toernooi. Speciaal ter gelegenheid hiervan heeft Bakkerij Kaandorp de club verwend met een extra grote slagroomtaart. Dit gaf het toernooi een feestelijke tint en het weekend was dan ook een succes. Van de 14 teams waren er maar liefst acht Engels. Bij de dames had het gecombi neerde team van de Lions en Alecto gewonnen en bij de heren had het altijd felle Khalsa de titel veroverd. HEILOO - Michel Agterberg uit Heiloo behaalde een mooie derde plaats bij de eerste van de acht Rabo- Top wedstrijden in Noord-Holland. ,,Ik ben 15 jaar en fiets bij de nieuwelingen. Sinds 1,5 jaar beoefen ik deze sport en ik vind het fantastisch", aldus Michel. ,,Ik heb al mijn vakantiegeld weer gebruikt om mijn fiets weer in orde te krijgen voor deze Rabo-Top wedstrij den. Ik ben heel tevreden met deze derde plaats in Wieringerwaard. Het was een leuk parcours met bruggetjes en veel single track. Tim Lemmers, Nederlands kampioen bij de nieuwelin gen is voor mij nog te sterk maar ik train drie a vier keer per week dus hoop ik daardoor 25 september in Den Helder nog hoger te eindigen!" HEILOO - Het rapid schaak mag zich verheugen iri een snel groeiende popula riteit. Tegenwoordig schamen ook eer biedwaardige grootmeesters zich niet om zich hieraan te bezondigen. Door de gereduceerde bedenktijd (vaak 20 minu ten per persoon per partij) staat het garant voor spetterende partijen en ver rassende uitslagen. Schaakvereniging Oppositie organiseert aan het begin van het seizoen weer een open rapid toer nooi waar iedereen aan deel kan nemen. Het is alweer het tweede toernooi want het succes van vorig jaar smaakte naar meer. Het is een uitstekende gelegenheid tot warming up voor het nieuwe seizoen. Het toernooi wordt gehouden op" zater dag 10 september en begint om 10.00 uur Speelschema: zeven ronden Zwitsers (met rating-indeling); 20 minuten per persoon per partij. Rating indeling: groep HEILOO - op 12 september houdt de klaverjasclub E.H.K. weer een Open Drive. U bent allen, met of zonder part ner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Er wordt om 20.00 uur begonnen, en de avond eindigt om ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij ,de heer K. Knegt, tel. 072-5334056. LIMMEN - Na een kort zomerreces is hengelsportvereniging Kennemerland weer van start gegaan met de zomer competitie. De tiende wedstrijd werd gevist in de Schoolvaart te Spijkerboor. Er was sprake van goede weersomstan digheden, een heerlijk zonnetje en een lekker briesje. Het windje lekker in de rug zorgde ervoor dat een ieder ook de grote afstanden kon bevissen. Alles leek ideaal voor grote vangsten alleen de vis dacht daar heel anders over. Alleen op steknummer één was het Gert Kraay die met de vaste stok leuk vis wist te vangen. Met 8.650 wist hij zijn vak en de wedstrijd te winnen. Bij de overige deelnemers was het zeuren om een visje te vangen, brasems lieten zich niet zien. De vissers die kozen voor veel kleine vis met de vaste stok maak te de juiste keus. Twee wedstrijden voor het einde van is het Nico Schouws die aan leiding gaat voor het clubkampi oenschap en de A-Klasse terwijl in de B-klasse Louis Berkenbosch aan de lei ding gaat. Uitslag: Vak A 1. Gert Kraay 8.650 gram, 2. Nico Out 6.400 gram en 3. Herman Otte 5.100 gram. Vak B 1. Sjaak Veldt 4.550 gram 2. Bert Groot 2.450 gram en 3. Cor Martens 2.225 gram. Volgende wedstrijd is op zondag 18 september 2005, wilt u nog mee doen, meer info: Gert Lute, tel. 06- 10705422. Augustus 2005, in Nepal is de moesson volop gaande Hallo allemaal, eindelijk weer eens wat flessenpost uit Nepal. Dit jaar was ik al op een vroeg zomerreces in Nederland en daarmee zit ik nu voor de eerste keer echt in de moessonpe riode in Nepal. Dat wilde ik wel eens meemaken, want dat heeft toch iets bijzonders. Want in de moesson valt er dus veel regen, maar tegelijker tijd stuift het hier als nooit tevoren. „Hoe kan dat nu" zal je denken. Nou het zit zo, door de vele regen spoelt er veel modder en prut mee van de hellingen af de wegen op. Daar baggert het verkeer zich een weg door en zodra de regen stopt, gaat de zon weer wat schijnen. Op het zwarte, hete asfalt droogt de prut snel op, wat dan door het verkeer weer de lucht word inge stoven. Na een ritje Kathmandu in de zomer, komt iedereen tandenknar send van het stof thuis. Maar voor de Nepalese boeren is het nu feest. Zij zijn nu full speed hun terrasland aan het ploegen en hun rijst aan het plan ten, want dat heeft nu juist heel veel water nodig. Dus alle ossen worden ingezet om te ploegen en alle beschikbare vrouwen daar direct achteraan om de rijst en andere zaden te planten. De Moesson was erg laat dit jaar, waardoor er in de ste den ernstige watertekorten ontston den. Ook bij ons kinderhuis Hamro Niwas moesten wij pompen of ons leven er vanaf hing. En dat is dus ook waar, zonder water geen leven. Maar de moesson en het heilzame water heeft ook zijn keerzijde. In de stad staan de straten blank en het riool zit verstopt. Dan springen de putdeksels eraf en de zwarte bagger spoelt door de over- en volgelopen modderstraten. En het stadsvuil, dat wordt per definitie langs en in de rivier gestort. Bij weing water wordt dat een vieze stinkende bende, maar ook deze oevers spoelen nu weer wat schoon. Alles drijft dan weg naar India, de heilige Gangesrivier in om uit te monden in de Indische Oceaan. Opgeruimd staat netjes is het motto, 'naar de buren ermee!' Ondertussen beginnen nu ook de landslides in aan tal toe te nemen, wegen die met grote rotsblokken geblokkeerd raken of in een stuk van de berg afbreken en daarmee het achterliggende gebied van de buitenwereld afsluiten. Ook zijn er de dorpjes die wegspoelen met de complete bevolking, in één vette modderstroom de berg af. Dat over leeft bijna niemand. En daarbij, de rivieren die dus kolken en uit hun oevers geraken. Zoiets als Midden Europa vorige week, maar dan anders. Drie maanden lang heftige regen en geen eerste hulptroepen, geen helikopters, geen pompen, ten ten en/of adequate medische opvang. Honderden mensen verliezen hun leven in deze periode, wat voor de achterblijvers nog meer ellende ople vert. Een vrouw die haar echtgenoot verliest kan vaak niet meer voor haar kinderen zorgen bij gebrek aan inko men. Zij woont bij haar schoonmoe der in, die na het overlijden van haar zoon, deze vrouw met kinderen en al de deur wijst. WaiTt zo stelt de schoonmoeder 'het was de schuld van de echtgenote dat haar zoon is over leden' dus zij moet zonder enige socale zorg het huis uit. Daar sta je dan met je kinderschare, zelf nog in diepe rouw en verstoten door je schoonfamilie! Deze vrouwen trek ken dan vaak naar de grote stad om daar hun heil te zoeken, wat meestal op een nog grotere catastrofe uit loopt. En daar moet nu eigenlijk wat aan gedaan worden! Werktraining voor vrouwen, een tas met een boodschap! Wat ik zojuist hierboven vertelde, ongeveer elke week wordt er bij ons op de deur van ons kinderhuis Hamro Niwas geklopt door een ver slagen moeder met de vraag of wij haar kinderen willen opnemen, omdat zij het allemaal niet meer trekt. „Hier, neem ze maar, ze zijn nu van jou!" Nou, als een moeder dat zegt, is zij wel op een heel erg dramatisch punt in haar leven gekomen. Nu hebben wij momenteel geen plaats voor deze kinderen, wij zitten met 31 kindertjes helemaal vol. Maar in feite is dat ook niet de oplossing voor de moeder of haar probleem. Zij heeft geen werk, dus is het beter om haar daarin te begeleiden, zodat zij inkomen verwerft en zelf voor haar kinderen kan zorgen. Maar ja, vind maar eens een baantje- in dit econo misch corrupte- en bankroete Nepal! En toen ontsproot het nieuwe plan. Ik loop namelijk al jaren lang met jiet idee om een papieren draagzak te produceren, die wordt gemaakt uit oude Nepalese kranten. Lang verhaal kort, na de zoveelste keer 'nee' verkopen aan de voordeur, zocht ik aansluiting met een Nepalese organisatie die zich inzet voor vrou wen in uiterst moeilijke situaties. Denk hierbij aan weduwen met kin deren, vrouwen die eerder verkocht waren aan de prostitutie en nu berooid terugkeren in Nepal en aan vrouwen en meisjes die HIV positief zijn. Ook dat aantal groeit snel in Nepal. 'Een tas met een boodschap' hebben wij het project gedoopt en momen teel werken er zes vrouwen mee. Behalve dat deze vrouwen nu een respectvolle baan en een navenant salaris ontvangen, wordt er daarnaast in de toekomst dagopvang voor hun kinderen geboden en zullen de dames zelf óók les ontvangen in lezen en schrijven. De meesten van hen zijn namelijk analfabeet. Het plan werkt, de dames ook, maar nu de verkoop van de tasjes nog even. Düs als u thuis in Nederland een idee heeft over de aan- en verkoop van deze bijzondere geschenkentas, neem even contact met ons op en kijk even op de websi te voor de details. Nieuw vak-trainingsprogramma voor vrouwen opgestart in Chitwan, Nepal. 21 Augustus vond de openingscere monie plaats van een nieuwe inko mens trainingsprogramma voor vrou wen met een achterstandspositie in het Chitwan gebied. Het gaat om een vaktrainingsproject op het gebied van naaien en kledingmaken en er zijn 20 vrouwen geselecteerd om hier aan deel te nemen. Uit de plaats Tadi Bazaar en vier andere omliggende dorpen, zijn vijf groepjes van vier vrouwen geselec teerd die zes dagen per week en zes maanden lang les krijgen in het vak van kledingmaken. In de ochtend ploeg komen tien vrouwen op cursus, zo ook in de middag. Er zijn voor dit project vijf nieuwe naaimachines, (type Singer trap-naaimachine) aan geschaft, waardoor er per les twee vrouwen rondom een machine kun nen werken. Na de cursus krijgt elk groepje van vier vrouwen één naai machine mee naar hun woonplaats, om daar hun eigen winkeltjes te star ten. Het principe is dan wederom dat 2 vrouwen in de ochtend samenwer ken en 2 in de middag. Daarmee is de winkel de hele dag geopend en heb ben de afzonderlijke vrouwen toch nog-voldoende tijd om hun andere dagelijkse bezigheden uit te voeren, zoals hun kinderen verzorgen, het huishouden en het werken op het veld. De naaimachine moet na de training in een jaar tijd worden terug worden betaald en de vrouwen worden door de projectcoördinator begeleid in het opzetten van hun nieuwe kleding winkeltje. Die wordt gevestigd naast de school, want scholieren moeten verplicht een Uniform dragen. Dus daar zit de handel, bij de school! Er is bewust voor gekozen om de vrouwen uit vijf verschillende dorpen te selecteren, want dan zijn zij niet eikaars concurrentie na de training De vrouwen komen uit de lagere kasten en/of andere probleemsitua ties zoals weduwen. Met behulp' van dit programma maken deze vrouwen een goede kans om uit hun uitzichtlo ze en arme situatie te ontsnappen en een respectabel bestaan voor zichzelf én hun kinderen op te bouwen. Alle verdere informatie over dit project, de nieuwbouw van ons kinderhuis en alle andere bezigheden, staan uitge breid met mooie foto's op onze web site www.stichting-veldwerk.org. Nou tot zover maar weer even, met de groeten uit Nepal. Rene Veldt, Stichting Veldwerk, géén woorden maar daden! Voor reacties op ons werk: veldwerk@wlink.com.np en voor hulp bij ons werk; ABN/Amro 54 37 03 266 of Postgiro 82 89 522 ten name van St. Veldwerk te Egmond Binnen. En bedenk, uw gift is aftrek baar voor de belasting. 1 - 1750 en hoger, groep 2 - 1550 tot 1750, groep 3 - onder 1550 en thuisscha- kers, jeugdgroep (tot en met 15 jaar). Prijzen: Groep 1 - eerste plaats 100,-, tweede plaats 50, derde plaats 25,-, groep 2 en 3 - eerste plaats 60,-, twee de plaats 40, derde plaats 20, jeugd groep - eerste plaats 30,-, tweede plaats 20,-, derde plaats 10,-. Kosten: volwassenen - leden 5, niet-leden 6,50, jeugd - leden 3,-, niet-leden 4,. Aanmelding bij Eric Huffnagel, Zandweg 14A, 1934BJ Egmond a/d Hoef, tel. 072-5070915, e-mail: huffmott@xs4all.nl of zaterdag 10 sep tember tot 09.30 uur aan de zaal. HEILOO - Honk- en softbalvereniging Double Stars heeft dit weekend als volgt gespeeld: Vole wij kers - Sen2: 2-9 (sen2 kampioen), Cromtigers2 - Sen3: 16-4, Aspl - Herons: 4-11 en 6-7, Asp2 - BanTopa: 5-11, Bears2 - Asp2: 3-12, Pupl - DSC74: 5-4, Bears - Pup2: 37-19. Softbal: Odizl - Damesl: 6-6, Alcmaria5 - Dames2: 18-2, Beagles - Dames3: 11- 11, Bears-Dames3:15-12, RCH - Asp: 3- 37, Pup - DSC74: 14-4 en 9-8, Heren2 - AMVJ: 17-16, Spaarnwoude2 - Heren4: 12-6. EGMOND - Afgelopen vrijdag was het zover, het eerste darttoernooi in 't Wapen van Egmond-Binnen. Na span nende voorrondes kwam men in een knock- out systeem en werd er flink gestreden om de eerste plaats. Hierdoor ontstonden spannende partij en. Op 7 oktober, tijdens de 'first friday of the month dart challenge' is het vol gende toernooi. Aanvang 19.30 uur, start 20.00 uur. Informatie via de dartsi te www.zoekshop.nl. Borst/Daan Smit, ME12: 1 Jeanique Oud 2 Maja Kamenica, MD12 1 Marit Kaptein/Marjolein v/d Reep 2 Miranda Corts/Dapne v/d Heijden, GD 12: 1 Maja Kamenica/Remco Duinmeijer 2 Marit Kaptein/Jelle Kaptein, JE14: 1 Jim Zentveld 2 Arend Swart, ME14: 1 Joyce Pepping 2 Els v/d Berg, MD 14:1 Jeanique Oud/Desi v/d Reep 2 Dianne Dekker/Caroline, de Waard, GD14: 1 Marije Eradus/Arend Swart 2 Joyce Pepping/Koen Swart, JE17: 1 Huub de Boer 2 Nipk Minneboo, JD17: Huub de Boer/Nick Minneboo 2 Roel Verburg/Mike Zagwijn ME17A: 1 Eefje Swart, 2 Annemarie Waal, ME17B: 1 Laura Jiwa 2 Marieke Swart, MD17: 1 Dieuwertje Slop/Eefje Swart 2 AnnemarieWaal/Marije Eradus, GD 17: 1 Annemarie Waal/ Huub de Boer 2 Dieuwertje Slop/Nick Minneboo. Jeugdclub-kampioenen 2005: Eefje Swart en Huub de Boer. HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal bij atletiekvereniging Trias gedu rende de maanden september, okto ber, november en december een loop scholing en training worden verzorgd, speciaal gericht op de voorbereiding op de halve marathon van Egmond. Onder deskundige en gediplomeerde leiding kun je gedurende deze vier maanden twee keer per week, op dinsdag en donderdagavond, trainen met het doel de halve marathon ont spannen en vooral blessurevrij te vol tooien. De trainingen vinden plaats binnen een aparte groep en zijn een must voor iedereen die straks goed voor de dag willen komen in Egmond, zowel de beginner als de gevorderde loper. De traininingen worden gehou den op en nabij de atletiekbaan aan het Maalwater te Heiloo. De eerste training vindt plaats op dinsdagavond 6 september en begint om 18.45 uur. De kosten voor deze specifieke loop scholing van vier maanden bedragen 50,- Aanmelding bij atletiekbaan Trias aan het Maalwater op de intro ductieavond (dinsdag 6 september) of tijdens de volgende trainingsavonden. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij Gerben van de Meulen, tel. 072- 5336843 (tussen 17.00 en 18.30 uur). EGMOND - In Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef zijn beelden in brons en steen te zien van Nel van Lith en van Anja Vosdingh Bessem samen met grafiek en schilderijen van Cora Vogtschmid. Een 'rijke' tentoonstel ling, met werk van hoge kwaliteit en groot vakmanschap. Nel van Lith neemt onbetwist een belangrijke plaats in binnen de traditie van bekende Nederlandse beeldhou wers. Grote bekendheid verwierf zij met haar portretten in brons van Beatrix en Sandberg. Haar grote vak manschap is niet alleen af te lezen aan de uiteenlopende materialen waarin zij werkt zoals brons, graniet, marmer en albast, ook in de vormgeving van haar beelden beheerst zij uitersten. Naast realistische mensfiguren toont zij vol ledig abstracte werken. Deze abstracte beelden, vaak uit albast of ander gesteente gehakt, komen niet voort uit directe waarneming maar veel meer uit emoties of herinneringen, of zij hebben een esthetisch uitgangspunt. Mensen beeldt van Lith af met veel inzicht in de persoon waarbij zij tegelijkertijd een visie op de geportretteerde geeft, het resultaat van een proces van inten se observatie. Een karakteristieke hou ding, een lichte geestige overdrijving in de trekken, haar mensen zijn met een glimlach waargenomen en begrepen. Haar portretten van uiteenlopende persoonlijkheden, meestal eerst in klei geboetseerd en later in brons gegoten, zijn gemaakt met veel respect voor het model. In de vormen van de oudere gezichten heeft zich een heel leven van emoties, ervaringen en karakter gene steld. Vaart, spontaniteit en een zeer directe werkwijze in de grafiek en schilderijen van Cora Vogtschmid vallen al bij de eerste waarneming op. Verschillende landschappen, tuinen, duin, strand, branding en zee vormen een inspire rende bron in haar werk. De 'droge naald' techniek, waarbij direct in de plaat wordt gekrast en waarbij kleine braampjes in het metaal ontstaan, levert een expressieve lijn op, die uit stekend bij haar onderwerpen past. Het ruige landschap, de ruwe huid van de schors van een oude boom, schel pen, zeewier en ander materiaal dat aan de vloedlijn is achtergebleven wor den hierdoor zichtbaar en bijna tast baar. Dezelfde spontane manier van werken maar nog directer is te zien in de schilderijen en de tekeningen in houtskool op papier. Snelle getekende lijnen of penseelstreken leveren een grote diversiteit op in toon en kleur, en bovenal een voelbare passie voor de natuur. In volle rijpheid toont zij ze, de met rijke curven toebedeelde vrouwen die Anja Vosdingh Bessem tot haar thema heeft gemaakt. Soms met een erotische lading, altijd met een zekere sensua liteit. De spanning en beheersing in het lichaam is soms zelfs ontleend aan de manier waarop sommige dieren bewe gen, bijvoorbeeld zoals een sluipende katachtige dat doet. Veel ruimte heb ben de vrouwen nodig, maar niet alleen door hun volume. Door de beweging, het lopen, het zich uitrek ken, of door het ver uitdraaien van het lichaam verovert het beeld de ruimte. In een traag ontstaansproces maakt de beeldhouwer het beeld los van de let terlijke anekdote en gaat het er steeds meer om wat het beeld als totaalvorm doet met de ruimte eromheen. Maar niet alleen dat. Het plezier van het maken straalt aan alle kanten van het werk af. Hier is te zien wat het genot van de beeldhouwer moet zijn: de ronde vormen iets ronder, de wulps heid nog iets wulpser. Een uitdagend proces. De expositie is van 27 augustus tot en met 2 oktober. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsu ren: 072-5062645. EGMOND - De laatste jaren is er veel veranderd in de zorg- en dienstverle ning. De wijzigingen volgen elkaar snel op. Reden dat er veel inwoners vragen stellen via de telefoon of op werkdagen bij ons in het wijksteunpunt binnen lopen. Op Hanswijk lb in Egmond aan de Hoef is het steunpunt tussen 09.00 en 12.00 uur geopend. Het telefoon nummer is 072-5065204. Op verzoek gaat de ouderenadviseur op huisbe zoek. De reden om een spreekuur in Egpiond Binnen te gaan verzorgen is dat er nog meer service geboden wordt. Er wordt gestart met een spreekuur op woensdag tussen 10.00 en 11.00 uur in Zorgcentrum Heegemunde aan de Herenweg 37 in Egmond Binnen. De Ouderenadviseur, Ria Dingerdis, van de Stichting Welzijn Bergen, afdeling ouderenwerk Egmond is dan aanwe zig. U kunt dan vragen stellen zoals: Wat is wonen-plus, is dat hetzelfde als het service abonnement van de Thuiszorg, kunnen al mijn klussen door wonen- plus gedaan worden, waar en bij wie kan ik me aanmelden voor hulp bij het huishouden, hoe lang kan ik zorg krij gen en wanneer, als ik de uren thuis zorg die ik krijg tekort vind wat dan, bij wie moet ik melden als ik naar een ver zorgingshuis wil, wat doet een indica tiecommissie, wat is een persoonsge bonden budget, moet ik eerst mijn eigen vermogen aanspreken, voordat ik van AWBZ zorg gebruik maak en wat zijn de mogelijkheden van de AWBZ, waar en wanneer kan ik een beroep doen op maaltijdbezorging' thuis, waar kan ik een alarmapparaat krijgen en een douche stoel, etcetera. De ouderenadviseur geeft antwoord op deze vragen en kan op uw verzoek de aanvragen voor zorg en dienstverle ning voor u regelen. De ouderenadvi seur is er voor u! Zij adviseert, organi seert, regelt en coördineert op uw ver zoek. Zij is uw vraagbaak bij al uw pro blemen. Helpt ook met het uitleggen en eventueel invullen van uw papieren. Zij is op de hoogte van activiteiten die in de omgeving georganiseerd worden en neemt desgewenst initiatieven daar toe om ze te ontwikkelen EGMOND - Zoals elk jaar begint het nieuwe kerkelijke jaar in september. Komende zondag, 11 september, is er toch één met iets extra's. Na twee jaar zonder eigen voorganger, kan deze zondag gehouden worden onder de bezielende leiding van een eigen predi kant. Ds. Saskia Ossewaarde zal de dienst, die om 10.00 uur begint, leiden met het thema: 'Je komt als geroepen'. Het zal een fijne viering worden, zeker ook door het feit dat Bram Nicolaas Baltus gedoopt zal worden. Na de dienst wordt er uitgebreid koffie gedronken en aansluitend is er muziek. Verder zijn verhalen uit een ver land te beluisteren. Brazilië staat centraal op deze middag. Een Braziliaans aperi- tiefje luidt de lunch in die gezamenlijk in Het Gebouw genuttigd wordt. Iedere geïnteresseerde is van harte welkom in de NH-kerk aan de Trompstraat 2, Egmond aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9