Introductiebij eenkomst in Bibliotheek Heiloo Saramago Osdorp Posse zet Buk op z'n kop Zondagmiddag Heilooër wijnplein Center Disc H E I L O 0 T José roman Meuienhoff kfSjfJ DEUTEKOM 11 BOEK VAN DE WEEK De stad der zienden José Saramago KORTOM Theatercafé Country and western linedance CD VAN DE WEEK Later is nu De Dijk Boek van de week: CD van de week: De stad der zienden Later is nu Concert voor trompet en orgel Najaarsconcert Vocal Choice en Eensgezindheid Ontmoetingsmiddag Gezelschapsbank! INGEZONDEN MEDEDELINGEN U ITKIJ KPOST 28 SEPTEMBER 2005 HEILOO - Donderdagmorgen 13 oktober organiseert Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur de tweede introductiebijeenkomst van dit seizoen. Voor deze bijeenkomst is een ieder van harte welkom, die meer wil weten over de achtergron den van het bibliotheekwerk en over de mogelijkheden, die de biblio theek van vandaag biedt. Het programma bestaat uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de wijze waarop de collectie wordt samenge steld), een rondleiding door de bibliotheek, een instructie van het gebruik van de geautomatiseerde catalogus en de inname- en uitleen- apparatuur en een korte eerste ken nismaking met internet en naslagbe- De stad der zienden 'Mijn nieuwe roman gaat een hels kabaal ontketenen,' voorspelde José Saramago enkele maanden geleden. De hele wereld viel inder daad over hem heen - lang voordat het boek in vertaling beschikbaar was, veroorzaakte het een rel in alle westerse democratieën. In De stad der zienden worden in een niet nader aangéduid land ver kiezingen gehouden. Wanneer aan het einde van de dag de stemmen worden geteld, blijkt dat in de hoofdstad zo'n zeventig procent van de kiezers blanco heeft gestemd. De verkiezingen worden overgedaan. Nu stemt ruim tachtig procent blan co. De regering zet een grootschali ge politieoperatie op touw om de activisten die haar politieke basis ondermijnen op te sporen en te eli mineren. Een gewelddadige breuk tussen de poütieke macht en het volk lijkt onafwendbaar. De stad der zienden is José Saramago's antwoord op de vraag die in alle hedendaagse democratie ën steeds luider klinkt: wie heeft de macht? Speelt de kiezer nog een reële rol of slechts een puur forme le? In de sublieme stijl die hem ken merkt, slaagt Saramago er opnieuw in een hoogst actueel onderwerp in een literair meesterwerk te verwer ken. standen. De groep deelnemers aan deze introductiebijeenkomsten wordt bewust klein gehouden (10 a 12 per sonen) zodat er volop gelegenheid is voor het stellen van vragen over de apparatuur, de collectie, enzovoorts. Het bezoeken van de introductie bijeenkomst is gratis. Opgave vóór 11 oktober: telefo nisch (072-5330670), per e-mail (bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl), bij de klantenservice in de biblio theek. ALKMAAR - Zondag 2 oktober is het weer zover en kunt u komen dansen in het Theatercafé. Tijdens de Country- and Westernmiddag is de zaal open om 13.00 uur. Aanvang 13.30 uur met muziek van dj Martino. Dansen kunnen worden aange vraagd. Een vrijwillige bijdrage is welkom. Parkeren kan gratis op het parkeerterrein achter de schelphoek, naast Eriks. (Vondelstraat) Theatercafé, Verdronkenoord 12 (Bij de Accijnstoren). Op weg naar het zilveren jubi leum, dat op 3 februari 2006 wordt gevierd met een concert in Ahoy' Rotterdam, en de uitgave van het boek Hart Van De Dijk van auteur Thomas Verborgt, brengt De Dijk Later Js Nu uit. Het is hun twaalfde studioplaat sinds het debuut in 1982. Naast het gebruikelijke por tie Nederblues speelt De Dijk op Later Is Nu ook een pittig stukje rock, zoals in de eerste single Recht In De Ogen. Frontman Huub van der Lubbe schreef de meeste van de poëtisch realistische teksten, waaronder die van het prachtige Kom Blauwe Regen, maar ook Jan Boerstoel, Alex Roeka, Flip Broekman en Frédérique Spigt (Sterker Dan Wij Twee) leverden tekstbijdragen. Het openluchtconcert op 25 augustus in Bloemendaal betekent de start van een uitgebreide najaarstour, die De Dijk weer langs alle popzalen in Nederland voert. José Saramago voor 18,50 De Dijk van 21, 95 voor l8,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 dé cd mak vanUdo" LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.ni HEILOO - Sinds vorig jaar staat er in de Ter Coulsterkerk te Heiloo (Holleweg 111) een schitterend nieuw orgel, gebouwd door de orgelbouwer Pels en van Leeuwen. Het orgel met 25 stemmen (spre kende registers) is uitermate geschikt voor concerten. Zowel voor soloconcerten als begelei dingsinstrument in diverse vormen. Op vrijdag 30 september, aanvang 19.30 uur, is het orgel te beluiste ren in combinatie met trompet. Uitvoerenden zijn Gerard Leegwater (cantor-organist van de ter Coulsterkerk) - orgel en Gertjan Loot - trompet. Het programma bestaat uit werken van J. S. Bach, G. F Handel, G. Torelli, F Mendelssohn-Bartholdy en G. Ph. Telemann. De toegangsprijs bedraagt 8 en voor 65+, CJP en 13- 7,-. Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar, maar kunnen ook tevoren worden gekocht bij boek handel Deutekom en Disc 't Loo te Heiloo en muziekhandel Spanjaard te Alkmaar of telefonisch worden gereserveerd via 072-5334804 of 5335852. - HEILOO - Het Castricumse koor Vocal Choice geeft op 12 novem ber 2005 in de Maranathakerk te Castricum een Najaarsconcert teza men met de Heilooër Muziek vereniging Eensgezindheid. Zowel koor als orkest staan onder leiding van dirigent, componist en arran geur Cees Brugman uit Alkmaar. Het gemengd koor Vocal Choice, dat het afgelopen seizoen in samen werking met andere bekende voca le en instrumentale ensembles voor uitverkochte zalen heeft gezorgd, zal wederom een veelzijdig reper toire presenteren met onder meer enkele befaamde klassieke compo sities, maar ook zullen er enkele lichtvoetige werken worden gezon gen. Het Heilooër orkest Eensgezindheid, dat zowel in Heiloo als in de regio een uitsteken de reputatie heeft weten te verkrij gen, beschikt over een attractief en gevarieerd programma met origine le voor fanfare en harmonie orkesten geschreven composities, maar ook uit klassieke bewerkin gen en eigentijdse swingende arrangementen. Het concert wordt gegeven in de Maranathakerk gele gen op de hoek Prinses Beatrixstraat -Kleibroek te Castricum en begint om 20.00 uur. Donateurs van Eensgezindheid kunnen kaarten reserveren via het nummer 072-5334851. Overige belangstellenden kunnen inlichtingen verkrijgen en kaarten reserveren via Lida Zonneveld (tel. 0251-656060) en Marjolijn Verstegen (tel. 0251-658867). Kaarten zijn verkrijgbaar voor 7,50 (cjp/65+ voor 6,50) per persoon. Informatie over de vereni gingen is ook te verkrijgen via de website www.vocalchoice.nl en www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - De Gezelschapsbank houdt op donderdag 6 oktober van 14.00 tot 16.30 uur een gezellige ontmoetingsmiddag voor leden en belangstellenden in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De toegang is kosteloos. Het programma voor de middag is afwisselend en onderhoudend. Kijkt u ook eens op de website www.ouderenwerkheiloo.nl of bel op donderdag tijdens kantooruren 072-5331297. HEILOO - Precies tien jaar gele den stonden ze voor het eerst in Buk Buk: Osdorp Posse. Er wordt vaak gezegd dat ze de grondleggers zijn van de nu zo populaire Nederhop-stroming. Met Def P als voorman krijgen ze het nog steeds voor elkaar om hele zalen plat te spelen! Bij de entree kreeg iedere bezoeker een kortingsbon waarmee je voor 5 euro een cd van Osdorp Posse kon kopen. In het voorpro gramma onder andere D'Opk, een lokaal succes. Je kent ze misschien wel van de stickers. In witte overalls stonden ze te springen op het podi um. In de planning stond dat Pita na D'Opk zou spelen, maar ze moesten uit België komen en er was enige vertraging... Na goed overleg werd besloten dat Pita na Osdorp Posse zou spelen. Pita kwam even voor 12en binnen, net op tijd-want één van hun was jarig. Onder lei ding van Def P zong iedereen: lang zal 'ie leven! Osdorp Posse sloot af met een vreemd soort van 'ode' aan Andre Hazes, die de avond daar voor precies een jaar geleden is overleden. Uiteraard kwam er daar na nog een toegift. Daarna speelde Pita, en ineens stond Def P ook weer op het podium. Ze speelden samen een aantal nummers en om even over 01.00 uur was het helaas al weer over. Er waren die avond precies genoeg mensen, de zaal was vol maar iedereen had wel genoeg ruimte om mee te 'bouncen op de béats'. Herman Brood herleeft in Buk Herman Brood is alweer bijna vier jaar dood. Tijd voor een come back. Terugkomen in levende lijve zal Brood uiteraard niet, maar gelukkig liet de man een schat aan muziek en andere kunst achter. En muziek valt opnieuw te spelen. Gelukkig maar. Dus zullen een groot aantal muzikanten op zater dag 1 oktober Herman Brood eren door zijn muziek op hun manier ten gehore te brengen. Onder andere Manuëla Kemp, Freddy Cavelli, Bartel Bartels en een aantal ex- leden van The Wild Romance zullen je een avond bezorgen om niet snel te vergeten. De deuren openen om 21.00 uur, en de entreeprijs bedraagt 7,50. HEILOO - Aanstaande zondag is de start van de Nationale Wijnweek. Heel Nederland wordt figuurlijk ondergedompeld in de lekkerste en verrassend ste wijnpromoties, wijnverhalen en -kronieken en natuurlijk in alle varianten die de wijn zelf kent. Want met name dat laatste hoort zo ontzettend bij wijn. Er is een onnoemelijke variatie in soorten en smaken. Dat maakt wijn ook zo ongelofelijk spannend. Er is geen ander 'nat' te vinden dat in zo'n grote variatie gemaakt wordt en in zo'n grote variatie te koop is. Elke soort druif smaakt anders. Elk land, elke streek, elk dorp en elk akkertje levert weer andere mineralen en andere smaakelementen aan de druiven. En uiteraard heeft elke wijnboer weer een andere manier van het laten gisten en rijpen van de druiven en dus van het maken van wijn. En dan hebben we het nog niet eens over de zon, de tempe ratuur of de regen die elk 'wijnjaar' weer anders smakende druiven oplevert. Kortom, wijn is een uitermate levend en levendig product. WïjnDijck en Haack Helder in Heiloo Als u zondagmiddag 2 oktober in het Golden Tulip Heiloo tussen 14.00 en 18.00 uur binnenstapt kunt u met eigen ogen en smaakpapillen constateren dat échte wijnen levendig, maar vooral ongelofelijk lekker zijn! De twee grootste en belangrijkste onafhankelijke wijnkopers van Heiloo en verre omstreken zijn daar gezamenlijk voor u aanwezig. Wijnkoperij Haack Helder met wijnen uit het westen van Frankrijk en Wijnimporteur WijnDijck met wijnen uit het oostelijk deel van Frankrijk. Van Muscadet tot Beaujolais en van Cahors tot Riesling of Cótes du Rhone staan op tafel. De aardigheid van een proeverij is dat u als bezoeker in staat bent om geheel vrijblijvend heel veel soorten wijnen naast elkaar te proeven. Want laten we wel wezen, thuis trekken de meeste mensen niet zo snel een groot aantal verschillende flessen wijn open om te bepalen wat ze nu echt het aller-aller-allerlekkerst vinden! En het is nu eenmaal zo dat alleen als de ver schillende smaken naast elkaar worden geproefd, de verschillende smaken ook duidelijk kunnen worden bepaald. Grijp dus uw kans en stap binnen. Het is nog gratis ook! Wie het proeven al een feest op zich vindt kan nog even nagenieten. Na afloop van de (gratis) proeverij is er ook de mogelijkheid om aan te schui ven aan het Wijnkopers-diner. Golden Tulip Heiloo maakt een prachtig 3- gangen menu (met keuze uit vlees, vis of vegetarisch) waar de wijnen van de proeverij ook worden (door)geschonken om nog even lekker van na te genieten. Kosten van dit diner zijn 27,50 inclusief alle bij het eten geschonken wijnen! Let op! Voor het wijnkopers-diner verdient het aanbeveling om te reserve ren (telefoon 072-5052244). De wijnproeverij zelf is geheel gratis en vrij blijvend en daar hoeft u ook niet voor te reserveren. Loop lekker binnen, proef en geniet van al het moois dat wijn te bieden heeft!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11