Agnes Free verlaat Fortis Heiloo na 33 jaar Revolutie in zonnebaden bij Ton Scholten Diamanten huwelijk echtpaar Kleuver Boekhandel Deutekom verbouwd H E I L O 0 13 INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN Collecteopbrengst Prinses Beatrixfonds Dag van de Ouderen Ypedisco Kleurenpracht Samen eten in het Trefpunt U ITKIJ KPOST 28 SEPTEM BER 2005 HEILOO - In januari is het 33 jaar geleden dat Agnes Free-Bouman begon bij de Fortisbank. Op 16 januari begon zij als kas/baliemedewerkster. Ze had al een aantal baantjes achter de rug en dacht dat dit wel weer de zoveelste zou zijn. Dat pakte dus anders uit. In de pauze gesolliciteerd „Ik woonde op de Westerweg bij mijn ouders. Ze waren bij ons op de hoek met de Stationsweg een oude boerderij aan het slopen en iets nieuws aan het bouwen. Ik raakte nieuwsgierig en ben naar de aannemer toege lopen met de vraag wat er daar gebeurde. De NUTS-spaarbank werd gebouwd. Het hoofdkantoor van de NUTS stond in Haarlem, ik werkte in Haarlem en in een uurtje pauze heb ik toen gesolliciteerd. Ik werd aangeno men als bankmedewerkster." Na zes jaar aan de Westerweg gewerkt te hebben, veranderde Agnes naar het bankgebouw aan de Heerenweg. Tot ze acht jaar geleden aan de Raadhuis weg ging werken. Ook de naam was aan verandering onderhevig. Zo veranderde die van NUTS in Verenigde Spaarbank, VSB en tenslotte Fortisbank. In 1997 zijn de kantoren Stationsweg en Heerenweg samenge voegd en verhuisde Agnes mee naar de Raadhuisweg (de voormalige brand weerkazerne), de huidige locatie. Tot dan toe had zij fulltime gewerkt, ook dat veranderde toen in een parttimebaan. Verbonden met de klanten „We waren altijd met twee personen op de bank, je deed gewoon alles, sloot zelfs leningen af. Later ben ik dus kas/baliemedewerkster geworden. Ik heb tien beheerders, zoals dat toen heette, meegemaakt in de tijd dat ik bij de bank heb gewerkt. Omdat de functie van kas/baliemedewerkster ver dwijnt heb ik zelf besloten te stoppen en zie wel wat er op mijn pad komt." Agnes zal ongetwijfeld haar klanten en de collega's enorm missen. Ze voelt zich verbonden met de klanten, wat ook wel bleek toen zij 25 jaar bij de bank werkte: ze kreeg toen veel bloemen. „Klanten zeiden altijd: ik ga niet naar de bank, ik ga naar Agnes. Ik denk dat ze mijn achternaam niet eens kennen. En ja, je kent natuurlijk de situatie van de klanten." Agnes is van plan eerst eens te gaan genieten van haar vrije uurtjes en daarnaast haar hobby's te gaan uitoefenen: fitness, yoga en natuurlijk wandelen met de honden. Na haar vakantie werkt Agnes nog van 21 september tot 22 oktober in Heiloo, daarna nog vijf maanden op het kantoor in Bergen. Een prettige afbouw volgens Agnes. UITGEEST - U geniet van een heerüjke verfrissende douche en ondertus sen wordt uw huid geleidelijk bruiner. Gewoon tijdens uw dagelijkse dou chegang uw programma activeren. Wat is er nou mooier en luxer dan dat? Niet meer lang onder de zonnebank üggen en daarna zweterig aanvoelen, maar heerüjk relaxt van de douche genieten en ondertussen uw bruine teint opbouwen en bijhouden. Bovendien is zonlicht een bron van vitaliteit en zorgt voor extra vitamine D. Vitamine D is nodig voor calcium en fosfor in het lichaam en speelt een belangrijke rol bij het krijgen en houden van ster ke botten. Het zonnepaneel wordt ingebouwd in het tegelwerk van uw dou checabine en wordt afgewerkt met een sierlijst in RVS, chroom, messing of geanodiseerd aluminium, zodat uw sunshower perfect past in de sfeer van uw badkamer. De sunshower is zeer zuinig in energieverbruik. Een bruinsessie van 10 minuten op volle intensiteit kost minder dan 0,20. U kunt desgewensst uw eigen wellness-ruimte creeëren doordat het zonnepaneel ook in een stoomcabine kan worden ingebouwd, voorzien van een heerüjke regendou che vanuit het plafond en/of een stortdouche vanuit de muur. Optimaal genieten en heerüjk schoon en bruiner worden, wie wü dat nou niet? Voor informatie: Ton Scholten Tegels Sanitair, Westerwerf 2, Uitgeest, tel. 0251-319101. Website: www.tonscholten.nl,info@tonscholten.nl. HEILOO - Het was jammer dat door gebrek aan vrijwilligers niet in aüe straten kon worden gecol lecteerd, maar het Prinses Beatrixfonds is aüe mensen die zich hebben ingezet heel dank baar voonde tijd die werd besteed aan de coüecte. Het fonds, dat zich bezig houdt met aüe spier ziekten, als poüo, MS, ALS, en Parkinson werd hierdoor 5.858,18 ryker. HEILOO - De viering van de 'Dag van de Ouderen' wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, in Heüoo op zaterdag 8 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Na een korte openingstoe spraak van wethouder van welzijn Roelof Bos (waarin aandacht voor de Wet Maatschappeüjke Ondersteuning) zal arts en filo soof Albert Jansen uit Bergen een lezing houden getiteld: 'Ziek, beter, best'. Zaal open om 9.30 uur. Entree is gratis. HEILOO - Zaterdag 1 oktober is er weer een ypedisco. Wegens omstandigheden deze keer niet op vrijdag. Van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50 euro. HEILOO - Op dinsdag 4 oktober is weer de contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht. Het bestuur heeft de heer Tajes uit Velserbroek uitgenodigd om een 'tafelkeuring tropische vogels' te verzorgen. Via deze weg zijn ook niet leden uitgeno digd. Aanvang is 20.00 uur in ons verenigingsgebouw gelegen aan het Zevenhuizen 50 (achter de sporthal 't Vennewater) te Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 7 oktober is er in het Trefpunt weer een maal tijd, die als volgt is samengesteld: heldere aspergesoep, kip püaf met gele rijst, rauwkost, tuin- boontjes met mosterdsaus en aardappelen, sukadelapje met jus en wanne griesmeelpudding met bessensap toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook na het eten is er een mogeüjkheid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost 9,50 te voldoen aan de baüe van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een gezamenlijke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de SBO (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO). De maaltijd wordt bereid door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrijwilügers nemen de bediening voor hun rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilügers autovervoer staan voor u klaar, zij halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 4,50 p.p. retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de baüe in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wüt u dat dan zo spoedig mogeüjk doorbeden? Eigen foto HEILOO - De heer en mevrouw de Kleuver, wonende aan de Baetenburg 5 te Heüoo, vierden 21 september hun 60-jarig huwelijk. Bljj verrast waren ze met het bezoek van burgemeester Romeyn, die hoogstpersoonüjk en compleet met ambtsketen het 'gouden' bruidspaar kwam feüciteren. „We kregen een prachtige bos bloemen en een schitterend bord met de afbeelding van het Witte Kerkje namens de gemeente Heüoo. Het was een mooi begin van een heer üjke feesteüjke dag", aldus het gou den echtpaar. HEILOO - Wie boekhandel Deutekom, het vertrouwde adres voor uw boe ken en tijdschriften, nu binnenkomt wacht een verassing. De winkel heeft een bijzondere metamorfose ondergaan. Omdat het naastgelegen woonhuis bij de winkel getrokken is, is er veel ruimte en vooral ücht bijgekomen. Ruimte om de brede coüectie boeken, variërend van jeugd-, natuur-, geschiedenisboeken, naslagwerken tot üteratuur, een ruime plek te geven. In de vernieuwde zaak kunnen de klanten naar hartelust rondkijken. De boeken worden onder meer aangeboden op platte teakhouten tafels, waardoor het geheel veel overzichteüjker en ruimteüjker toont. Bovendien valt direct bij binnenkomst de fantastische erker op, waar de klanten eens heerüjk kunnen gaan zitten en op hun gemak een boek kunnen inkijken of de krant opslaan. „Zo'n leestafel is altijd al mijn droom geweest", zo vertelt mevrouw Deutekom, die zelf een enorme üefhebber van boeken is en haar klanten altijd tipt over een humoristisch, spannend of goedgeschreven boek. „We krijgen leuke reacties en in ieder geval is iedereen die binnen komt heel verrast over de grootte. We hebben heel snel gewerkt, want in amper veertien dagen was de verbouwing klaar. Het meeste gebeurde achter de schermen, zodat niemand het in de gaten had. Op een gegeven moment ging de tijdschriftenwand weg, de toonbank met computer werd verplaatst en om 13.00 uur draaide het weer." Deutekom is beslist geen nieuwkomer in de boekenwereld van Heüoo. Al op haar achttiende startte zij haar eerste kleine winkeltje en dat heeft ze dus in de loop van de jaren uitgebreid. De coüectie büjft gehandhaafd met een extraatje voor de 13-plussers. „Speciaal voor hen hebben we nu een kast met zogenaamde 'cross over'-boeken, omdat kinderen van die leef tijd vaak tussen kinder- en volwassenenboek hangen. In die kast vind je bijvoor beeld 'De wonderüjke avon turen van de hond in de nacht' van Haddon, maar die staat dus ook bij de boe ken voor volwassenen." Op zaterdag 1 oktober kunnen alle klanten tussen 15.00 en 17.00 uur onder het genot van een glaasje een kijkje nemen in de ver nieuwde winkel. In de kin derboekenweek, die gewijd is aan het thema 'Magie', komt een goochelaar de boekhandel bezoeken en is niemand minder dan Charlotte Dematons aanwe zig. Zij is ihustratrice van de nieuwe vertaling van de sprookjes van Grimm.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 13