Leren Masseren Nog enkele plaatsen vrij bij Plusactiviteiten Gratis proeflessen bij Toonbeeld Lezingencyclus Moderne Architectuur Beeldhouwen en Boetseren voor 55-plus Haal meer uit de tuin Creatieve workshops 14 SEPTEMBER 2 0 0 5 CURSUSSEN 8l WORKSHOPS UITKIJKPOST KORTOM Massage cursus voor 50-ptussers INGEZONDEN MEDEDELINGEN Opstapcursussen tekenen en schilderen bij 'Perspectief' Cursussen en workshops Nivon Heiloo CASTRICUM - Op woensdag 5 oktober start de cursus Opvoeden- Hoe doe ik dat?, vyf lessen van 20.00 tot 21.30 uur, kosten 40,-(inclusief sylla bus). Waarom doet mijn kind nooit wat ik zeg? Hoe houd ik die onderlinge ruzie tussen mijn kinderen tegen? Wat moet ik doen om tijd voor mezelf over te houden als vader of als moeder? Ik sta helemaal alleen voor de opvoeding en ik weet niet hoe het moet? Je leert hoe je het best innerlijke versterking kan communiceren naar je kind(eren) en welke opvoedingsstijl je gebruikt. De lezing Kinderen Van Nu: Nieuwetijdskinderen op woensdag 12 okto ber van 20.00 tot 21.30 uur, kosten 7,- .Wat is er zo anders aan de kinde ren van nu in vergelijking met toen wy klein waren? Wat typeert deze kinde ren? Hoe ervaren de kinderen de wereld? Wat hebben ze nodig en werkt de opvoeding nog die wy van onze ouders kregen? Wat kunnen we ze geven én wat kunnen we van ze leren? Na de pauze een uiteenzetting over de behoefte van aanraking (kindermassage) en wat meditatie kinderen kan bieden, ver duidelijkt door een aantal oefeningen. Op donderdag 6 oktober start Neurolinguïstisch Programmeren, een introductiecursus van acht lessen van 19.30 tot 22.00 uur. Kosten 103,- (inclusief syllabus). U leert wat er in communicatie, vaak op onbewust niveau, precies gebeurt. U wordt u bewust van de onbewuste processen. En u maakt tevens kennis met technieken waarmee u deze kunt beïnvloeden om daarmee uw leven nóg prettiger en effectiever te maken. Op woensdag 5 oktober start Helemaal jezelf: in relatie met de ander, een gecertificeerde Gordon® cursus. Tien lessen van 19.15 tot 22.00 uur, kosten 165,- inclusief een uitgebreid lespakket en een boek, ter waarde van 37,-. Verdieping van relaties, eerlijk opkomen voor eigen behoeften, conflicten goed oplossen, omgaan met kritiek, plannen maken en omgaan met angst en onzekerheid. Op maandag 3 oktober start de cursus Grimeren, zes lessen van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 63,- inclusief materialen. Hier leert u de basistechnieken van het grimeren en maakt u kennis met de diverse materialen. In de praktyk gaat u onder andere clownskoppen, griezels en fantasiefiguren maken. Op woensdag 5 oktober begint de cursus Techniek in en om het huis, vyf lessen van 19.00 tot 21.00 uur, kosten 52,- inclusief de benodigde oefenmaterialen. Een kennismaking met de technieken, zoals we die in en om een huis kunnen tegenkomen; gaten boren, centrale verwarming contro leren op druk en zonodig bijvullen, elektriciteit en een stekker, de meterkast, machines en apparaten in huis. De onderwerpen worden zowel theoretisch als praktisch aangeboden. De Bridge opfriscursus begint op vrijdag 7 oktober van 14.3& tot 17.00 uur, tien lessen, kosten 85,- De opfriscursus is bedoeld voor bridgers die het spel al wat langer beoefenen en die hun kennis omtrent bieden en spelen nog eens willen toetsen. Verlanglijstjes omtrent te behandelen onderwerpen kunnen eveneens naar voren worden gebracht. Op maandag 3 oktober start de Oriëntatiecursus Computergebruik: zes lessen van 20.40 tot 21.55 uur, kosten 77,- inclusief boek en oefendis kette. Op donderdag 6 oktober begint de Basiscursus Word voor Windows 1, acht lessen van 19.00 tot 20.15 uur, kosten 96,-, inclusief boek en oefen diskette. Op donderdag 6 oktober start de Basiscursus Excel 1, zes lessen van 20.30 tot 21.45 uur, kosten 76,- inclusief boek en oefendiskette. Op woensdag 5 oktober start de basiscursus Digitale Fotobewerking 1, vijf lessen van 19.30 tot 22.00 uur, kosten 120,- inclusief het boek Photoshop Elements 3.0 van L. Bucki. Aan bod komt onder andere: foto rechtzetten, uitsnijden, belichting corrigeren, kleurcorrecties, plaatsen van teksten, werken met lagen, maken van een contactblad, verwijderen van 'rode ogen' enzovoorts. Voor het kunnen volgen van deze cursus moet u goed met de computer overweg kunnen en een redelyk kennis van Windows heb ben. Het softwarepakket dient u, voor thuisgebruik, eventueel zelf aan te schaffen. HEILOO - Veel mensen vinden massage aantrekkelijk. Het is ple zierig om te doen en wie masseert doet een ander ook een groot genoegen. Het is een vriendelijke manier om contact te maken met je lichaam. Waarom massage? - Pynlyke en stijve plekken kunnen weer soepel worden na massage - Massage stimuleert de bloedsom loop - Het lichaam kan zich ontdoen van afvalstoffen - En bovendien heeft massage een HEILOO - In het Open Huis wordt op de maandagmiddagen van 14 tot 16 uur tijdens de maanden oktober en november een 8-weekse cursus gegeven over Moderne Architectuur. De dialezingen worden gegeven door de kunsthistoricus Geert van Boxtel, geen onbekende in deze regio. De cursus biedt een overzicht aan opvattingen over ruimtelijke vormgeving aan de hand van toon aangevende ontwerpen voor steden, gebouwen en meubilair. Door toenemende mechanisering van de samenleving zocht men naar vormreducering als uiting van het moderne leven en waardeerde men HEILOO - Tijdens de cursus Beeldhouwen en Boetseren worden er modellen ontwikkeld in klei en in speksteen met de technieken boet seren en beeldhouwen. Er wordt eerst een model gemaakte van was. Daarna wordt dit model nagemaakt van een bepaald soort steen en dan geschuurd en gepolijst. De docent zal u adviseren by het uitzoeken van de steensoort (bijvoorbeeld Cerpentynse, Braziliaanse, Chinese of Albast). Er zal tijdens de cursus ook aandacht besteed worden aan LIMMEN - Met het aanbreken van de herfst kan uw tuin misschien wel een restyling gebruiken of zou u met meer kennis uw tuin willem onderhouden. In de cursus Tuinieren van Jeanine Jonker leert u ervaren, beleven en genieten van wat tuinieren met kennis van zaken u brengt. Ook leert u verrassende oplossingen te vinden voor al uw tuinvragen. Planten juist toepassen, voeding voor uw tuin, en snoeien zijn enkele onderwerpen die op het programma staan. Onder deskundi- HEILOO - Op maandagavond 10 oktober geeft het Nivon Heiloo een workshop 'Paddestoelpopje' onder leiding van docente Trudy Bolleman, die is aangesloten by de Gilde Zonnekindpoppen. In één avond maakt u dit paddestoelpopje. Een naaimachine komt er niet aan te pas, alles met de hand. De docen te verzorgt alle materialen. Later in het seizoen zal er een basiscursus Zonnekindpoppen van start gaan, eveneens op de maandagavond. Op dinsdag 11 oktober wordt een workshop Creatief met Horrengaas, onder leiding van docente Carla ontspannende werking Toch staan mensen soms nog wat onwennig tegenover het idee om hun partner, familielid of vriend of vriendin een massage te geven. Om de drempel wat lager te maken, is deze cursus speciaal georganiseerd voor mensen van 50 jaar en ouder. De cursus wordt in Het Trefpunt gegeven op 14,15,16 oktober of op 11,12,13 november. Voor informatie kunt u bellen Ingeborg Schenkels 072-5643510, tussen 18.00 tot 19.00 uur of 9.00 tot 10.00 uur. gebouwen meer op hun doelmatig heid. We maken kennis met een artistieke avantgarde, zoals de Russische constructivisten, de Italiaanse futuristen en de Nederlandse Styl. Vervolgens komen we via het Bauhaus, Le Corbusier en Aalto bij de functiona listische trends. De cursus wordt gehouden voor leden van de Vrouwen van Nu, maar belangstellende dames en heren uit deze regio kunnen zich ook aan melden by Annemieke Woudstra, voorzitter, tel. 072-5336861. De kosten zijn 45 euro. een stukje theorie: hoe kies je de steensoorten uit, de verschillende samenstelling van steen wordt uit gelegd en welk gereedschap is waarvoor geschikt. De bevoegde docent geeft begeleiding op indivi duele wijze. De cursus vindt plaats op dinsdags van 9.30 tot 11.30 urn en start op 4 oktober tot en met 28 maart 2006. De kosten bedragen 128,- voor 25 lessen van twee uur. Voor informatie en/of opgave kunt u terecht bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, 072-5331297. ge begeleiding komt u via stap voor stap opdrachten tot een verrassend resultaat. Intensief want u bent er maar liefst zes tot acht uur thuis per week mee bezig, maar dan is het resultaat er: een ontwerp wat gedegen in elkaar zit en waar mee gewerkt kan worden. Op maandag avond 10 oktober start de cursus in Limmen. Voor informatie over alle tuinactiviteiten kunt u terecht op www.tuincursussen.nl of bellen naar Tuincursussen Jeanine Jonker 072-5053646. Bakkum aangeboden. Op deze avond maakt u een decoratie van horrengaas en lood, te weten een jongetje op een standaard. De docente verzorgt alle materialen. Kosten per workshop 6,50 exclusief materiaalkosten. Nivon- leden krijgen reductie. Inlichtingen en opgave: Reina Mulder, tel. 072- 5333127 of Daisy Groenland, tel. 072-5330088. De cursussen en workshops vin den plaats in het Open Huis te Heiloo (boven winkelcentrum 't Loo, bij het witte kerkje). Het Open Huis is rolstoeltoegankelijk. CASTRICUM - Creatieve mensen kunnen vanaf oktober op maan dagavond, en vanaf november op vrijdagmiddag terecht bij de ama teur- kunstenaarsvereniging 'Perspectief' uit Castricum voor een 'opstapcursus' tekenen en aquarelleren. De cursus op de maandagavond start op 3 oktober en wordt gegeven door de kunste nares Willemien Min. De cursus op de vrijdagmiddag start op 4 november en wordt gegeven door de kunstenaar Jaap Dekker. Voor beide data zyn nog enkele plaat sen beschikbaar. De cursus bestaat uit eerst zeven lessen tekenen en daarna zeven lessen aquarelleren. Het is een leuke manier om de basisprincipes van het tekenen en schilderen aange reikt te krijgen. Onder andere - vorm, licht donker, en het wer ken met verschillende tekenmate rialen worden in het eerste deel behandeld. De verschillende facetten van het aquarelleren, zoals 'nat in nat' en 'nat in droog' schilderen, kleuren mengen én handige trucs, komen in het twee de deel van de cursus uitgebreid aan bod. In het cursusgeld voor de opstap cursus is meteen het lidmaat schap voor een jaar van Perspectief begrepen. Zo kan het geleerde direct in de praktijk wor den gebracht bij een van de vele werkgroepen. Iedere dag van de week kan men hiervoor bij Perspectief terecht. Niet alleen beginners zijn welkom, ook men sen die een oude hobby weer wil len oppakken en eens by Perspectief willen rondkijken, kunnen zich aanmelden. Er wordt gewerkt met eigen materiaal, dat by de vakhandel kan worden aan geschaft. De cursussen worden gegeven in de ateliers van 'Perspectief', Oude Duinrandschool/Ateliers 'De Duinrand', Van Oldenbarneveldtweg 37 in Bakkum. Inlichtingen: Marian Smulders, tel. 0251-657667. HEILOO - De cursus Grafische technieken (onder andere etsen) onder leiding van docente Saskia Sengers start woensdagavond 12 oktober en bestaat uit vier twee wekelijkse bijeenkomsten. Grafiek wordt ook wel drukkunst genoemd. Binnen de cursus wordt een weg afgelegd van by- voorbeeld ontwerpen, gutsen in linoleum, in-inkten en het afdruk ken door middel van een druk pers. Ook worden verschillende andere grafische technieken behandelen. Deze cursus is geschikt voor beginners en gevor derden. Voor meer informatie betreffende de inhoud van de cur sus, kunt u bellen met onze docente Saskia Sengers, tel. 072- 5331837. De cursuskosten exclu sief extra materiaal- en basis kosten bedragen 25,-. By voldoende aanmeldingen wordt een cursus Glas-in-lood-schilde- ren (Window Color) gestart, onder leiding van docente Margaret Kant. In deze cursus wordt met behulp van echte loodstrippen, vloeibaar lood en speciale glasverf decora ties op plexiglas gemaakt. De cur sus start dinsdag 4 oktober, van 13.30 tot 15.30 uur, zes lessen, één keer in de veertien dagen. Kosten cursus: 36,-, exclusief materiaal. CASTRICUM - Het nieuwe cur susseizoen is al even van start.Toch zijn er nog tal van mogelijkheden op het gebied van korte en langere beeldende cursussen by Toonbeeld. In de eerste week is er nog een aan tal cursussen waar u vrijblijvend kunt kennismaken met de cursus sen. De eerste les mag u gratis mee doen, alleen als u zich voor de hele cursus opgeeft betaalt u ook deze les. Op woensdagochtend begint er speciaal voor beginners een basis cursus tekenen en schilderen. Rick Pauw leert u in zes lessen wat er op dit gebied allemaal mogelijk is. Op donderdag 6 oktober 19.30 kunt u model boetseren onder leiding van een voor Castricum nieuwe docen te: Maria Schippers. Op maandag 10 oktober, 19.30 uur gaat een spe ciale cursus van Renee Aardewijn van start: 'Het licht in het land schap'. ïn deze cursus wordt met acrylverf gewerkt en is interessant voor (aspirant)schilders met meer en minder ervaring. Speciaal voor de kleuters is vanaf donderdagmiddag 6 oktober de teken- en schildercursus: 'Kleuters, krijten en kwasten'. Jantine Geels gaat met de kinderen aan de slag aan de hand van een verhaal, een voorval uit het dagelijks leven of misschien wel je favoriete huisdier. Het plezier en de eigen creativiteit van het kind staan centraal in deze cursus. De kleutercursus duurt tien weken. De eerste les mogen de kin deren vrijblijvend proberen of ze het leuk vinden, alleen of met een vriendje of vriendinnetje; u betaalt deze les alleen als u uw kind zich voor de hele cursus opgeeft. Naast deze cursussen houdt Toonbeeld op 1 oktober een lezing over het dier in de beeldende kunst. Een interessante lezing door Jaap Nijstad, kunsthistoricus. Aan de hand van dia's neemt hij u mee door de help-" kunstgeschiedenis, van prehistorisch grotschilderin gen, via Egype en renaissance naar hedendaagse voorbeelden. Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6 Castricum, tel. 0251-659012, e- mail: tnbeeld@xs4all.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 14