Theater in de Beun Johamma Elfring- Ruiter exposeert in 't Loo Simone van der Vlugt op 21 oktober in bibliotheek CafêO's in Buk Buk: EK '88 afterparty edition Deze week in de Corso bioscoop H E I L O O 24,95 DEUTEKOM 11 Maar liefst twee theatervoorstellingen BOEK VAN DE WEEK Grimm JC Conquista Agenda KORTOM Lezing Transsiberië-Express Lezingavond oktober Ypsalon presenteert: psychometrie Boek va n de week: Grimm Schrijfster van thrillers 'De reünie' en Schaduwzusters' Muziek, voetbal, oranje aankleding en een voetbalgame Vergeet je Gullit-petje niet! Les temps qui changent UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 «3 HEILOO - Komende week zijn er maar liefst twee theatervoorstellin gen in de Beun. Op 8 oktober de cabaretvoorstelling 'Hoezo nieuw' van Fred Florusse en Pieter van Tempelen (oud Don Quishocking- leden). Als u van cabaret houdt en benieuwd bent hoe het er vroeger in het genre aan toe ging, bent u bij beide heren aan het juiste adres. Deze oude rotten in het cabaretvak voeren u in 'Hoezo nieuw' mee langs vijftig jaar cabaret, werpen een blik in de toekomst en staan stiV bij de dag van vandaag. Twee jaar geleden waren Florusse Van Empelen ook in de Beun en toen geheel uitverkocht. Nu met een nieuw programma! Op 12 oktober speelt Het Echt Rotterdams Theater de klucht 'Weg van de Buren'. H.E.R.T. is een nieuw gezelschap bestaande uit Paul van Soest en Marja Lieuwen (beiden speelden enkele seizoenen bij het Theater van de Lach) en de twee beloftevolle comedy-acteurs Evalise Geërlïngs en Coen van Vlymen. Daan en Klare Hoogewegen heb ben al twintig jaar dezelfde buren. Als deze goede vrienden op een dag voorgoed vertrekken naar hun droomhuis in de Provence, nemen ze dan ook met pijn in het hart afscheid. Hun oude huis is verkocht aan een jong stel, Vincent en Hilda. Worden ze met de jongelui ook goede maatjes? Want die zijn heel anders! Je buren kunnen je beste vrienden zijn, maar ze kunnen je ook het bloed onder de nagels van daan halen. Beide voorstellingen beginnen om kwart over acht. Kaarten zijn te reserveren bij Theater de Beun, tel. 072-5333156 of via de website www.theaterdebeun.nl. Een gloednieuwe editie van de volledige uitgave van de tweehon derd sprookjes van Grimm is uit. De verhalen zijn vertaald door Ria van Hengel en de prachtige illustra ties zijn van Charlotte Dematons. Omstreeks 1806 begonnen Jacob Grimm en zijn broer Wilhelm sprookjes te verzamelen. De broers waren taalgeleerden die weten schappelijk onderzoek deden naar de bronnen van de Duitse taal in de mondelinge overlevering van volks sprookjes en volkssagen. Inmiddels is hun verzameling het op één na bekendste boek ter wereld. Na de bijbel is er geen ander boek dat meer gelezen, gedrukt en vertaald is. Er zijn wereldwijd 26 miljoen bundels verschenen in meer dan 160 verschillende talen. De sprook jes van Grimm zijn en blijven onge kend populair. Wie kent niet 'Roodkapje', 'Doornroosje', 'Hans en Grietje' ofAssepoester'? Charlotte Dematons Alle sprookjes in het boek zijn geïllustreerd door Charlotte Dematons. Op 12 oktober is zij van 15.00 tot 16.30 uur bij Boekhandel Deutekom te gast om over het boek te vertellen en te laten zien hoe ze de illustraties maakt. LIMMEN - Het programma voor woensdag 5, vrijdag 7 en zaterdag 8 oktober is: Conquista kids: Conquista kids is dit jaar, door een tekort aan vrijwilligers bij de kids groep, gestart met een programma dat om de week draait. Deze week is er daarom helaas geen kids. Wilt u het team komen versterken, tel. 072- 5332496! Op 15 oktober is kids weer geopend en staat er herfstknut- selen op het programma. De entree is 1 inclusief limonade. Conquista Kids is van 10.30 tot 12.00 uur. Club X-tra: Disco Party! Zaterdag 8 oktober staat er weer een top discoparty op het program ma, met de laatste hits en lekker veel dancemuziek! Wil je mee helpen de club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tiener- werk@conquista.nl De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. CONQ Café: vrijdag en zaterdag Het jongerencafé is op vrijdag en zaterdagavond weer als vanouds geopend: lekker feesten, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. CONQ Café dus! De entree is vrijdag en zaterdag gra tis en vanaf 16 jaar. CONQ Café is geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Club op woensdag: 5 oktober Club op woensdag heeft de zes spelcomputers weer klaar staan. Je kunt weer tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met T2 jaar. Voor extra info en foto's: www.conquista.nl. HEILOO - Bent u zelf ooit van plan geweest de langste treinreis ter wereld te gaan maken? Dat kan dan nu tijdens de uiterst boei ende lezing, die Jenny Cornelissen uit Heiloo op vrijdag 14 oktober van 19.45 tot 21.45 uur zal verzorgen in 't Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aan de hand van vele voorwer pen, foto's en de routekaart neemt zij u mee van Moskou naar Wladiwostok in een tijdsbestek van twee uur. Op een innemende manier krijgt u een globaal beeld van het verlijf in de trein, worden onderweg enkele grote steden bezocht en schetst zij een levendi ge, kleurrijke indruk van het leven in Rusland en op het Siberisch platteland. Vele facetten zullen aan de orde komen, zoals historie, flora en fauna en feiten uit het dageüjks leven en de actu aliteit. Informatie en opgave bij Jenny Cornelissen, tel. 07- 5336878. HEILOO - Op de eerste lezing avond van dit seizoen, dinsdag 11 oktober, verzorgt mevrouw Henny van der Wilt een dialezing met als titel 'De natuur in de Karwendel'. De Karwendel is een prachtig deel van de noordelijke Alpen. Het is een berggebied dat op de Italiaanse Dolomieten lijkt met puinhellingen, rotspartijen, bossen, sneeuwvelden en water vallen. In de zomer vindt men er de bijzondere planten- en dieren wereld. In de Alpiene-zone (hoog gebergte 2000 - 2600 meter) is er een prachtige alpenweide en rots- gebieden waar veel gemzen te zien zijn. De Karwendel is tot ver in de twintigste eeuw een exclu sief jachtgebied geweest voor de Duitse en Oostenrijkse adel. Daardoor is het gebied zeer laat ontsloten voor het toerisme en kan de natuurliefhebber (wande laar) volop genieten van de rust in dit vrijwel onbewoonde gebied. Ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis. HEILOO - Donderdag 6 oktober is er in de Ypsalon een avond die in het teken staat van psychome trie. Het inmiddels bekende medi um Sjoerd Hidma zal helderzien de waarnemingen doen aan de hand van het door pubhek mee gebrachte voorwerpen of foto's. Op zo'n avond kunt u natuurlijk ook alleen komen luisteren en ervaren. Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur), de entree bedraagt 5,50, voor informatie: 072-5337818. voor Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Johanna Elfring- Ruiter exposeert de komende maanden in het restaurant van de Hema met olieverfschilderijen. Schilderijen van kinderen en dieren, die tot stand zijn gekomen met ein deloos veel geduld door het ambachtelijk schilderen op de wijze van de oude meesters. Medio november wordt haar werk, onder andere impressionistisch, aantrek kelijk geprijsd, in verband met de feestdagen. HEILOO - Simone van der Vlugt is bekend van haar lange reeks jeugdboeken, waarmee ze verschil lende prijzen won. Op de avond van 21 oktober gaat zij vooral in op de twee psychologi sche thrillers die zy voor volwasse nen schreef: 'De reünie' en 'Schaduwzusters'. 'De reünie' mag worden beschouwd als een bestsel ler en werd genomineerd voor de NS Publieksprijs 2005. 'Schaduwzusters' verscheen op 1 oktober jongstleden: een thriller vol herkenbare situaties over hoe het dagelijks leven plots kan verande ren in een hel. Toegangskaarten voor deze lezing die om 20.00 uur begint (zaal open 19.30 uur) zijn a 3,50 (niet bibliotheekleden: 5,-) ver krijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heüoo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 of via e-maiT bibliotheek@biblio- theekheüoo.nl. HEILOO - Precies 17 jaar, drie maanden en 13 dagen na het EK vindt op 8 oktober eindelijk de eer ste officiële E.K. '88 afterparty' plaats! Deze avond zal uiteraard in het teken staan van vele jaren '80 platen, met als toevoeging op het reguliere repertoire, meer aandacht voor Hollandse hits. Denk hierbij aan de plaatjes van Doe Maar, Frank Boeyen, Dolly Dots, maar ook Hazes en consorten zullen hier voor aanwezig zijn. Naast muziek is er uiteraard aan dacht voor de voetbalwedstrijden, veel oranje aankleding en een vette voetbalgame. De game van de avond is World Cup op de Nintendo 8-bit. Met deze game is het moge lijk om met z'n vieren tegelijk te voetballen tegen elkaar. De gra phics en gameplay zijn hilarisch. Houd de website van Caf80 's (www.caf80s.nl) in de gaten voor meer informatie over deze avond. Het café van het 'Buk Buk stadion' in Heüoo opent om 21.00 uur haar deuren en sluit om 02.00 uur. O ja, vergeet je Gullit-petje (of iets anders oranje) niet! Donderdag special De film voert de bouwinspecteur Antoine van een Parijse projectont wikkelaar op, die naar Tanger wordt gestuurd om toe te zien op de bouw van een mediacentrum. Antoine (een uitstekende, door het leven getekende Depardieu) heeft nog een reden om naar Tanger te gaan. Hij wü zijn eerste grote liefde Cécüe, die hij dertig jaar niet heeft gezien, terugwinnen. De vrouw, die als presentatrice bij een lokaal radiostation werkt, heeft een uitgeblust huwelijk met de Marokkaanse arts Natan (Gübert Melki), die haar bedriegt. Deneuve speelt Cécüe overtuigend als een in de liefde verbitterde vrouw, die niet zit te wachten op een romantische desülusie. Ze heeft een volwassen zoon Sami (Malik Zidi), die met zijn vriendin Nadi (Lubna Azabal) in Parijs woont, maar die met vakantie in Tanger zijn. Les temps qui chan gent begint met het instorten van een bouwput, waarin Antoine staat - een metafoor voor het begraven van het verleden. Wat volgt is een lange flashback van Antoines poging om Cécüe voor zich te win nen. Intens drama levert het niet op, maar Depardieu en Deneuve zijn een mooi stel. Het is jammer dat Téchiné de film in dramatische zin probeert op te krikken met geforceerde subplots. Wat moeten we met de homoavonturen van de biseksuele Sami? En welk doel dient Nadi's verslaving aan kalme ringsmiddelen? Ze zorgen niet voor drama, maar voor soapverwikkelin gen. Er is nog iets: inhoud en vorm geving sporen niet met elkaar. De uit de hand gedraaide beelden sug gereren een dramatiek die de film niet waarmaakt. De beelden uit Irak lijken een trucje om de film aan een dramatisch decor te helpen. Téchiné is een keizer zonder kleren, maar dankzij Deneuve en Depardieu valt het niet op. Regie: André Téchiné. Met: Gérard Depardieu en Catherine Deneuve.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11