Wijzigingen in Algemene wet bestuursrecht 13 0V HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur.en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Deze zomer is een onderdeel uit de Algemene wet bestuursrecht (Awb) gewijzigd en is de zogeheten 'uniforme openbare voorberei dingsprocedure' in werking getreden. Deze vervangt twee voor gaande voorbereidingsprocedures. Het gevolg hiervan is dat een groot aantal wettelijke regelingen is aangepast. Met dit artikel geven we de voor u belangrijkste wijzigingen weer. Langere termijn van terinzagelegging De belangrijkste wijziging is een verlenging van de termijn van terinzagelegging van ontwerpbe sluiten. Deze termijn wordt zes weken in plaats van vier weken. Dit betekent dat bestemmings plannen, structuurplannen, uit- Raad en -commissies Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 10 oktober a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met de in het subsidie- boek 2006 voorgestelde subsidie- plafonds en de daarmee samen hangende financiering - Groen licht voor nadere uitwerking variant 2 onderwijshuisvesting Plan Oost: Eén gebouw op de locatie van de Benedictusschool waarin naast de Benedictusschool en de dislocatie van de Springschans-Oost, de peuter speelzaal en de naschoolse opvang gehuisvest zullen zijn. - Concept Regionale Woonvisie 2005- 2015 en conceptwoningmarktanalyse - Informatie-uitwisseling raadscommissieleden Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 11 oktober a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken. De ver gadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen belastingverordeningen en privaatrechtelijke tarieven voor werkingsplannen, wijzigingsplan nen en verzoeken om vrijstellin gen ex artikel 17 en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) langer ter inzage worden gelegd. Indienen van zienswijzen Daarnaast brengt de wijziging nog een belangrijke verandering met zich mee: de mogelijkheid om zienswijzen niet alleen schriftelijk maar ook mondeling in te dienen. Dit laatste moet u wel nadrukkelijk aangeven. Net als de periode van terinzageleg ging, is ook de periode om ziens wijzen in te dienen verlengd tot zes weken, deze periodes lopen tegelijkertijd. Mogelijkheden bezwaar en beroep Wanneer het college van Heiloo een definitief besluit neemt tot verlening van een bouwvergun ning, verschijnt er in de week daarop een publicatie in de Uitkijkpost. In deze publicatie is aangegeven of de bouwvergun ning met of zonder vrijstelling verleend is. Wanneer een defini tief besluit genomen is over een bouwvergunning waarvoor géén vrijstelling nodig is, dan is er de mogelijkheid om een bezwaar schrift bij het college in te die nen. Wanneer er een definitief besluit over een bouwvergun ning genomen is waarvoor voor af wél een vrijstellingsprocedure is gevolgd, dan volgt er géén bezwaarschriftenprocedure meer. Indien u zich niet kunt verenigen met deze bouwver gunning, kunt u desgewenst rechtstreeks bij de bestuurs rechter beroep aantekenen. Meer informatie Voor meer informatie over de gewijzigde wetgeving kunt u contact opnemen met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. het jaar 2006 - Vaststellen nieuwe inspraak verordening - Burgeijaarverslag gemeente Heiloo 2004 - Nadere bespreking van het eind rapport 'De wereld achter de cijfers, evaluatie van het dienstverlenings concept van de gemeente Heiloo' - Instemmen met vergaderschema 2006 - Informatie-uitwisseling raadscommissieleden Commissie Openbare Ruimte Woensdag 12 oktober a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. De verga dering begint om 20.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toe gankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met financiële bijdrage Vereniging Noordwest 8 - Instemmen met het afvoeren van de panden Heerenweg 1 en Kennemerstraatweg 59 van de gemeentelijke monumentenlijst - Beleidsnota wegenbeheer- en onderhoud gemeente Heiloo 2005 - Samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Heiloo en Woonwaard Van Wijnen over de inrichting Stationsomgeving West - Op verzoek van CDA nadere toelich ting van het college op het niet goed keuren door Gedeputeerde Staten van het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Stationsomgeving - Concept voorontwerp bestemmings plan Heiloo Zuidwest Maak gebruik van uw spreekrecht! - Concept voorontwerp bestemmings plan Heiloo Noordwest - Informatie-uitwisseling raadscommissieleden Welstandscommissie Op maandag 10 oktober a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergade ring begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behan deling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 26 september 2005. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Stationsweg 82-84, verbouw brasserie; - Tulpencroftlaan 37, plaatsen dakopbouw; - Van Aostastraat 12, vergroten woning; - Zevenhuizerlaan 103, vergroten woning met o.a. een praktijkruimte; 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om per soonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 7 oktober a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen; openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, tele foonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Overgangsregeling woonruimteverdeling eindigt 1 november a.s. Vanaf 1 mei 2005 geldt er een nieuw woonruimteverdelingsysteem in de regio Noord-Kennemerland. Tot 1 november 2005 kunt u nog gebruik maken van de overgangsregeling van het woonruimteverdelingsysteem. (Vervolg op volgende pagina) r ~i L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Belangrijke nummers UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 13