Erkennen van kinderen en naamskeuze rv- •3 Woningzoekenden moeten zich voor taan eerst inschrijven en de inschrijf- tijd bepaalt wanneer iemand aan de beurt is voor een woning. Door een beroep te doen op de overgangsrege ling kan extra inschrijftijd worden verkregen. Met name oudere woning zoekenden worden opgeroepen gebruik te maken van deze over gangsregeling en vooral te reageren op woningen die met name geschikt zijn voor ouderen. Meer informatie Meer informatie over hoe u gebruik kunt maken van deze overgangs regeling is te vinden in de Woning krant die onder andere op het gemeentehuis verkrijgbaar is en via www.svnk.nl. Nieuw bouwplan via proce dure art. 19, lid 3 Wet R.O. (ontvangen na 1 juli 2005) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid als omschreven in arti kel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergun ning te verlenen voor het bouwen van een berging op het perceel De Stuifbergen 23. Ter inzage Het bouwplan met ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken liggen gedu rende zes weken, van 6 oktober tot 17 november 2005, ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stuk ken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschrif ten gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schrifte lijk en te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Overgangsregime voor dakkapellen tot 1 januari 2006 Voor dakkapellen waarbij op een naastliggend identiek dakvlak eerder een dakkapel met gemeentelijke goedkeuring is geplaatst, die niet voldoet aan de op dit moment gel dende welstandscriteria, geldt een overgangsregime tot 1 januari 2006. Onder naastliggend identiek dakvlak wordt verstaan het dakvlak van aan- eengebouwde woningen in hetzelf de blok. De overgangsregeling geldt voor een bouwaanvraag voor een dakkapel op een blok van woningen (2/1 kapwo- ningen of rijen van woningen). Tot 1 januari 2006 wordt afgeweken van de welstandseisen en wordt vergun ning verleend, indien de dakkapel exact hetzelfde is als de eerder geplaatste dakkapel. De regeling is van toepassing indien de dakkapel op hetzelfde dakvlak staat en is geplaatst met een vergunning door de gemeente. Deze regel geldt voor de gehele gemeente, voor alle type woningen (uitgezonderd vrijstaande woningen) en geldt voor dakkapellen aan zowel de voor- als de achterkant. Na 1 januari 2006 wordt de wel standsnota ook in dergelijke geval len onverminderd van toepassing. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvan gen. Raadhuisplein 1, reg.nr. 2005/0226 plaatsen noodstroomaggregaat ontvangstdatum: 28 september 2005 Rosendaal 2 A, reg.nr. 2005/0227 Plaatsen noodstroomaggregaat ontvangstdatum: 28 september 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u infor matie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloop vergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermel de bouw- en sloopvergunningen ver leend. E.J. Potgieterweg 51, reg.nr. 2005/0217, plaatsen berging verzending: 27 september 2005 Stationsweg thv nr. 86 en Heerenweg t.o. 150, reg.nr. 2005/0195 plaatsen 6 vlaggenmasten a 9 meter verzending: 27 september 2005 W.J. Hofdijkweg 24, reg.nr. 2005/0130 plaatsen dakopbouw op de woning verzending: 27 september 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzen ding van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloop- plan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u infor matie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksba lie Bouwen en Wonen, telefoonnum mer (072) 535 66 66. Definitieve vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer Vanaf 6 oktober 2005 ligt ter inzage de definitieve vergunning en bijbe horende stukken van C.J. Berger, Kanaalweg 23 te Heiloo, betreffende een revisievergunning voor een melkrundvee- en schapenhouderij met mestvergistingsinstallatie. Het definitieve besluit is ten opzichte van het ontwerp niet gewijzigd. Ter inzage De stukken behorende bij de aan vraag liggen gedurende zes weken, van 6 oktober tot en met 17 novem ber 2005, ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Beroep Tegen het besluit kan beroep worden ingesteld dóór de aanvrager, betrok ken adviseurs, degenen die tegen het De laatste jaren zijn er nieuwe regels gekomen met betrekking tot het erkennen van kinderen en de mogelijkheid van naamskeuze. Onderstaand in het kort informatie die van belang is als er een kind komt, ook in relatie met nationaliteit. 1. Als ouders gehuwd zijn en er wordt een kind geboren, dan is het een kind van beiden. Ouders hebben bij het eerste kind de mogelijkheid voor keuze van de achternaam van de vader of de moeder. Deze keuze kan gedaan worden voor de geboor te van het kind of uiterlijk bij geboorte-aangifte. Wel dienen beide ouders als er keuze wordt gedaan in persoon aanwezig te zijn. Doen ouders geen keuze dan krijgt het kind de naam van vader. Elk volgend kind met dezefde ouders krijgt dezelfde achternaam als het eerste kind. De ouders hebben van rechtswe ge het gezag. Nationaliteit wordt direct gerelateerd aan vader en moeder. Niet-Nederlandse natio naliteiten kunnen meestal wor den gewaarborgd door registratie bij autoriteiten van het betreffen de land, maar is veelal afhankelijk van het in dat land geldende recht. 2. Als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan zijn er de volgende mogelijkheden: a. erkennen tijdens de zwanger schap (erkenning ongeboren vrucht). Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een akte opgemaakt, waarin de gege vens van de moeder en de erken- ner worden vastgelegd, alsmede een eventuele naamskeuze. Als het kindje wordt geboren dan zijn bij geboorte-aangifte deze zaken al geregeld, b. erkennen tijdens de geboorte- aangifte. Door de ambtenaar van de burgerlijke stand wordt een geboorteakte opgemaakt. Voor erkenning en naamskeuze moet dan nog een aparte akte van erkenning worden opgemaakt. Als wordt gekozen voor de naam van de erkenner, moet de moeder persoonlijk bij de aangifte aanwe zig zijn. Dit kan problemen geven zo vlak na de geboorte. Daarnaast werkt de erkenning niet terug tot aan het tijdstip van geboorte. Als het kind of de moeder komt te overlijden voor de aangifte, dan kan het kind alleen alsnog erkend worden door tussen komst van de rechter. Ook het verkrijgen van de Nederlandse nationaüteit is be perkt. Als de erkenner Nederlan der is en de moeder heeft een vreemde nationaliteit, dan krijgt het kind in dit geval niet meer automatisch de Nederlandse nationaliteit. Dat kan pas na drie jaar opvoeding en verloopt dan via een optieprocedure. Dus als de moeder ongehuwd is en er is een partner die het kind wil erkennen, dan is het gewenst om tijdens de zwangerschap een akte van erkenning ongeboren vrucht op te laten maken. Ook bij erkenning geldt dat elk vol gend kind van beiden dezelfde naam krijgt als het eerste kind. De moeder krijgt van rechtswe ge het gezag, de erkenner niet. Daarvoor moet een apart ver zoekschrift worden ingediend bij de rechtbank. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksba lie Burgerzaken, telefoonnum mer (072) 535 67 22. Als u een akte van erkenning (ongeboren vrucht) wilt laten opmaken, dan kunt u hiervoor een afspraak maken, telefoonnummer (072) 535 67 18. 5 OKTOBER 2005 UIT K I KPOST Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 14