Nominaties Rabobank Vrijwilligersprijs Jan Siebelink bezoekt bibliotheek REGIO 21 POLITIEBERICHTEN Gevonden en.verloren in Castricum Woninginbraak Vrijwilligersconferentie Themadag Depressie Boeken over Franse taal, wielrennen, whippets en leraarschap Mannelijke auteurs heb ben meer oog voor het raadsel van de vrouw UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 Gevonden in Castricum: Bosje sleutels met onder andere gekleurde hoesjes, leesbril met grijze pootjes, damesbril kunst stof rood, bromfietssleutel met rood label. Verloren in Castricum: Bosje sleutels waarvan een paar se, sleütels met hanger alumini um plaatje, sleutels met O'Neill hanger, vier sleutels aan een bos, sleutelbos met startkaart, damesbril dubbel focus in zwarte koker, rood etui met rits met sleutels en nagelgarnituur, brui ne portemonnee ID en credit card, Guess horloge, blauw gehoorapparaat, beige kinder rugtas met school/ kampeerspul- len, zwarte rugtas met gymspul- len, rijbewijs en ID kaart Gietel, luchtfilter bromfiets Doppler rood/zwart, zilveren kinderarm band met hanger vis en naam Celina, zwarte portemonnee met bankpas, NS-kaart Geerdes, briefje van honderd euro, zwar te alpinopet, gouden schakel- armbancye. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 26 september en 3 oktober. EGMOND - Bij een woningin braak aan de Doelen, vrijdag 30 september, in Egmond-Binnen is een kluis weggenomen. De inbrekers zijn binnengekomen door een raam te forceren. CASTRICUM - Met als thema 'Passen en meten in het vrijwilli gerswerk' vindt op dinsdag 11 oktober van 16.00 tot 21.30 urn- in Restaurant Johanna's Hof te Bakkum een conferentie plaats. Deze middag is bedoeld voor vrij willigersorganisaties in Castri cum, Bakkum, Akersloot, Lim- men en De Woude. Er komt heel wat bij kijken om het werk in vrijwilligers-organisa- ties goed voor elkaar te krijgen. In diverse workshops krijgt u een steuntje in de bij alle actuele ont wikkelingen in het vrijwilligers werk. CASTRICUM - Op vrijdag 14 oktober vindt de Nationale Dag voor de Geestelijke Volksgezondheid plaats. Dit jaar is het thema 'Depressie'. Deze dag heeft als doel om ieder een duidelijk te maken datje iets aan depressiviteit kunt doen en datje zelf stappen kunt onderne men om het te voorkomen. In de bibliotheekvestigingen van Castricum is een kleine tentoon stelling ingericht met informatie materialen over depressie. In het kader van deze Nationale Dag organiseert de Bibliotheek Castricum in samenwerking met GGZ Dijk en Duin een voorlich tingsbijeenkomst over depressie. Aanvang is om 14.15 uur. Locatie: Bibliotheek Castricum, eerste etage activiteitenruimte. Toegang is gratis. Meer weten? Kijk op www.klaarthetnogop.nl en www.nfgv.nl. CASTRICUM - De jury, bestaande uit leden van vrijwilligersorganisa ties uit alle dorpskernen, heeft uit alle inzendingen de meest kansrijke nominaties voor de drie vrijwilliger- spryzen gekozen. Wie van hen de uiteindelijke prijswinnaars worden zal bekend gemaakt tijdens de maaltijd van de vrijwilligersconfe rentie op 11 oktober in Restaurant Johanna's Hof. Alle kanshebbers hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. Aan de hand van de inzendingen heeft de Rabobank besloten het prijzengeld van 750 euro te verdelen in de volgende prijzen: Een prijs van 150 euro voor een individuele vrijwilliger die er duide lijk uitspringt. De uiteindelijk geno mineerden zijn: De heer en mevrouw Nico en Thea Adrichem, een echtpaar dat met een tomeloze inzet altijd klaar staat voor de Stichting Welzijn Ouderen Limmen, Mevrouw Wil Harff-Freesen, een vrijwilligster in hart en nieren met een grote staat van dienst ten behoeve van de Castricumse gemeenschap, Mevrouw G. Kaandorp-Sietsma, zij is secretaris, nu van het Katholiek Vrouwen Gilde en voorheen van het Rode Kruis. Daarnaast is zij zeer actief voor de St. Jacobus Parochie Akersloot. Een vrijwilliger waar altijd een beroep op kan worden gedaan. Een prijs van 300 euro voor een groep actieve jongeren. Hiervoor zijn genomineerd: De leiding van de scouts JL Die Bogeheimers die op. enthousiaste wyze elke zaterdagochtend leiding geeft aan een grote groep kinderen van 12 tot 15 jaar en daarnaast kampen en themafeesten organi seert. De vrijwilligers van de Bakkerij, een groep van ruim zestig heel betrokken jongeren die het voor elkaar hebben gekregen dat de Bakkerij toch weer geopend werd en zeer goed draait als cultureel podium. Een prijs van 300 euro voor (een deel) van de vrijwilligers van een instelling. De genomineerden zijn: De vrijwilligers van Dieren ambulance Kennemerland. Deze groep van zestig vrijwilligers zorgt er voor dat de Dierenambulance dag en nacht en zeven dagen per week paraat kan staan, de vrijwilli gers van de Castricumse Invaliden Sportvereniging, die er al jaren voor zorgdragen dat mensen met een geestelijke en/of lichamelijke functiebeperking in de gelegenheid worden gesteld om te zwemmen, de Vrijwilligers van het Rode Kruis, afdeling Castricum die de wekelijk se groepsbijeenkomsten organise ren in de Boogaert, de Santmark, Sans Souci, De Schakel en in het Rode Kruisgebouw. Het Rode Kruis is trots op deze vrijwilligersgroep die zich jaar in jaar uit inspant om te voorkomen dat hun medemens in een isolement terecht komt. De jury (leden van het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk) dankt alle instellingen voor de gedane nomi naties. Hun enthousiaste verhalen over de geweldige vrijwilliger of groep vrijwilligers waren hartver warmend om te lezen en hebben duidelijk gemaakt dat er in Castricum met hart en ziel belang rijk vrijwilligerswerk wordt gedaan. Auteur Jan Siebelink vertelde vol enthousiasme over zijn boeken in de bibliotheek van Castricum. Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - Op dinsdagavond 27 september kwam de bekende auteur Jan Siebelink de bibliotheek Castricum vereren met een bezoek. Bijna elk jaar verschijnt er een nieuw boek van zijn hand. De boe ken van Siebelink gaan over zijn belangstelling voor de Franse taal, wielrennen, whippets en het leraar schap. Maar vooral zijn kijk als kind en volwassen man op zijn jeugd is terug te vinden in zijn vertellingen. Hij werd deze avond geïnterviewd door de bekende criticus en redac teur van de Volkskrant, Arjan Pe ters. Deze literaire ontmoeting werd georganiseerd door Toonbeeld Literair in samenwerking met de bibliotheek. Jan Siebelink Jan Siebelink (Velp, 1938) groei de op in een godsdienstig 'zwaar' milieu. Zijn vader had een kleine bloemisterij en had zich na een hemels visioen aangesloten bij een religieus streng orthodoxe groepe ring. Dit onderwerp komt in een aantal romans van Siebelink aan de orde. Via de ULO ging Siebelink naar de kweekschool en werd onderwij- zer in Laag-Soeren. In zijn vrije tijd studeerde hy Franse taal en Letterkunde. Vanaf 1970 tot 2003 was hij leraar Frans op het Marnix College in Ede. In 1975 debuteerde Jan Siebelink met de verhalenbun del 'Nachtschade'. Deze bundel bevat vyf verhalen, en in het verhaal 'Witte chrysanten' worden al de motieven verval, dood en religie beschreven die de schry- ver in zyn latere boeken verder zal uitwerken. Wielrenners en schrijvers Een ander onderwerp waar Siebelink met grote passie over schrijft is wielrennen. De romans 'Eerlijke mannen op de fiets' en 'Pyn is genot' zyn hier getuige van. Volgens de auteur heb ben wielrenners en schrijvers met elkaar gemeen dat ze almaar dieper moeten gaan om het beeld van zich zelf te vinden. Nieuw literair seizoen In een aantal romans van Siebelink vertolkt een krachtige vrouw de hoofdrol. 'De overkant van de rivier' en 'Vera' zijn hier goede voorbeelden van. Mannelijke auteurs zijn beter in staat om onuitwisbare vrouwenfigu ren te schéppen omdat zij meer oog hebben voor het raadsel van de vrouw, aldus Siebelink. Arjan Peters stelde tydens zijn interviews gerichte vragen en pro beerde op die manier het schryven te omcirkelen. Terwyl veel intervie wers hengelen naar roddel en privé- sores, ziet hij het liefst dat de lezer naar het werk wordt teruggezogen. De lezing van Jan Siebelink vorm de de start van het nieuwe literaire seizoen. Na Siebelink komen Tommy Wieringa (22 november), Willem Jan Otten (26 januari) en Christine Otten (15 maart) naar Castricum om een literaire avond te verzorgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 21