Jeugdschaatsen bij IJsclub Egmond-Heiloo Hakkeloren toernooi gaat weer beginnen Zeevogels geen schijn van kans tegen WGW Limmerpoldercup voor Akersloter Ruud Laan en team HSV Limmen Grote opkomst AMAK Noorgborghloop SPORT 24 Toernooi voor veteranen voorde zesde keer gehouden Sfeer en gezelligheid van dit toernooi is wijd en zijd bekend Moeizame finale aan het Kanaal Omval-Kolhorn Door afwezigheid van De Sander en HVC kon Limmen zijn kans grijpen Terriërs verwelkom 700ste lid KORTOM Vennewater introduceert winterlidmaatschap EHK Klaverjasclub Naast de lopers van de eigen AMAK waren deelnemers uit heel Noord-Holland gekomen UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 Eigen foto In de schaatslessen van IJsclub Egmond-Heiloo leren kinderen op een speelse wijze vertrouwd met het ijs. SCHAATSEN EGMOND/HEILOO - Net als vorig winterseizoen, geeft IJsclub Egmond - Heiloo schaatslessen aan kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar in De Meent in Alkmaar. IJsclub Egmond-Heiloo is aan gesloten bij de Koninklijke Nederlandsche Schaats Bond. De bedoeling is kinderen op een speelse wijze met het ijs vertrouwd te maken, waarbij spelvormen het belangrijkste lesmateriaal zijn. De lessen worden gegeven door een groep enthousiaste en ervaren jeugdschaatsbegeleiders en omdat er in drie groepen les wordt gege ven kan ieder kind zo goed mogelijk de lessen volgen. Voor dit seizoen zijn er nog enkele plaatsen beschik baar. Het schaatslesseizoen begint op zaterdag 8 oktober en eindigt op zaterdag 11 maart. Het tijdstip waarop de lessen gegeven gaan worden is tussen 08.00 en 09.00 uur. Het lesgeld inclusief de toe gang bedraagt voor het hele sei zoen 70,15. Ook is het mogelijk om voor een half seizoen te kiezen. De lessen voor de eerste periode starten dan op zaterdag 8 oktober en eindigen op zaterdag 17 decem ber. Voor de tweede periode starten de lessen op zaterdag 24 december tot zaterdag 11 maart. Het lesgeld inclusief de toegang bedraagt voor één van deze periodes 40,50. Voor informatie kunt u terecht bij Gitta de Winter, Samenweid 3 in Egmond Binnen, tel. 072-5067167 of o-mail: p.tabak@quicknet.nl. EGMOND - Ook dit jaar wordt op de banen van TC Hogedijk te Egmond weer het Hakkeloren dubbel toernooi gespeeld. Dit toernooi voor veteranen (boven de 40 jaar) wordt al weer voor de zesde keer georganiseerd en ook dit jaar belooft het weer een leuk toernooi te worden. Er zullen naar verwachting weer zo'n driehonderd wedstrijden worden verspeeld in de categorieën 5, 6, 7 en 8. De toernooicommissie heeft ieder een ingedeeld in poules, zodat ieder een minimaal twee wedstrijden speelt en de spanning er tot het laatste moment in blijft. De winnaars van de poules (en in sommige gevallen ook de nummers 2) strijden uiteindelijk om de finaleplaatsen. Het toernooi begint op vrijdag 7 oktober en de finales worden gespeeld op zondag 16 oktober. De wedstrijden in het weekend beginnen om 09.30 uur en op vrijdagavond om 17.00 uur. Door de week wordt er niet gespeeld. De sfeer en de gezelligheid van dit toer nooi is al wijd en zijd bekend, dus kom kijken! Het toernooi is ook te volgen op www.toernooi.nl. V 0 ET BAL EGMOND - Zeevogels heeft geen schijn van kans gehad tegen WGW Na defensieve blunders en onwaar schijnlijke doelpunten stonden de withemden na 15 minuten spelen al 3 - 0 achter. Brian Tromp had nog de kans om van dit treffen een échte wedstrijd te maken. Zijn penalty werd echter uitstekend gestopt door de Helderse goalie. Voor rust zou WGW nog een keer het net vinden. A-junior Dennis de Waard bracht vlak voor de pauze de hoop in de Egmondse harten terug; 4 - 1. De Waard en Jorit Groot kre gen voor het eerst een basisplaats van trainer Cees Donkersloot. Beiden zullen met gemengde gevoe lens op dit debuut terug kijken. De jongelingen troffen het niet dat ze uitgerekend deze wedstrijd moch ten beginnen. WGW kwam nog twee keer tot scoren. De withemden strijden komende zondag thuis tegen Kolping Boys. De Oudorpers doen volop mee voor de bovenste plaatsen en zullen de drie punten graag mee naar huis nemen. LIMMEN - Een moeizame finale was het, de wedstrijd aan het Kanaal Omval-Kolhorn. Enkele deelnemers streden nog voor een topklassering in het individueel klassement, en HSV Limmen, HV Castricum en De Sander - Akersloot streden^, nog om het clubklasse ment. Door afwezigheid van het vol tallige team van De Sander en een deel van het HVC team kon Limmen hier zijn kans grijpen. De prima resultaten van Ron Droog, Nico Schouws en Co Bakker en de uitste kende prestatie van het team van DVW leidden ertoe, dat de kloof met HV Castricum werd overbrugd. Omdat de Limmers over een hele competitie iets meer gewicht en vis sen gevangen hadden, mogen zij zich de winnaar van de Limmerpoldercup 2005 noemen. Individueel gebeurde er ook het nodige. Koploper Ruud Laan en de directe achtervolgers Rien Eaasse en Co Duinmeijer moesten verstek laten gaan, en zo konden Nico Schouws en Jan Walta bij vakwinst de titel voor zich opeisen. Peter van der Heijdt kon bij vakwinst de twee de plek zeker stellen. Alle drie de kanshebbers lootten in hetzelfde vak, en er was dus maar één win naar te verwachten. Van der Heijdt maakte een redelijke start maar wist geen zware vissen te vangen en ging hopeloos ten onder. Walta scoorde een drie en kwam op zeven punten, twee te kort voor de titel. Schouws wist een twee te scoren maar het lage gewicht van zijn vangst bracht hem op de derde plek in de ranglijst. Winnaar van dit 'zware' vak werd George van der Linden van DVW; die de kopplaats lootte en eindelijk een goed resul taat kon neerzetten. Met 44 vissen en ruim drie kilo was het vak voor hem. George viste met een lange vaste hengel en er voer zelfs een wedstrijdkano tegenaan. Het kop- vak, waarin de voor het klassement ongevaarlijke vissers, werd gewon nen door Ron Droog uit Limmen, die als enige de brasems wist te vin- Eigen foto HEILOO - De Terriërs heeft sinds dit weekend zevenhonderd leden! Het 700ste lid is de zesjarige Lex van Midden, die als trainingslid bij de F-jes is begonnen. Lex, op de foto met trainster Annemarie de Poot, kreeg een speciaal shirt met grote cijfers '700' erop. den. Met net geen zeven kilo was hij binnen een maand tijd voor de tweede keer succesrijk op dit water. Ron viste met een voerkorfje tégen de overkant en ondervond de nodi ge problemen met het drukke vaar- verkeer. Harry Fransse van DVW werd uitstekend tweede met 42 stuks. De derde plek voor Co Bakker was uiteindelijk doorslagge vend voor het clubkampioenschap. Verrassend genoeg was het deze keer de lange'vaste hengel die over het algemeen de meeste vis bracht, terwijl in voorgaande wedstrijden juist de korte stok onder de kant de vis bracht. De vis beet echter uiterst voorzichtig, zodat een secure visse rij nodig was. Statisch aangeboden aas en spaarzaam voeren waren de weg naar succes. Door de gemiste kansen van de vissers werd Ruud Laan van De Sander uit Akersloot alsnog individueel kampioen 2005. De uitslag: Vak 1:1. Ron Droog (HSV Limmen) 6910 gram, 14 stuks, 2. Harry Fransse (DVW) 2620 gram, 42, 3. Co Bakker (HSV Limmen) 3040 gram, 24. Vak 2: 1. G. v/d Linden (DVW) 3150 gram, 44 stuks, 2. N. Schouws (Limmen) 2300 gram, 24, 3. J. Walta (DVW) 1810 gram, 20 stuks. HEILOO - T.V Het Vennewater introduceert het winterlidmaat schap. Dat betekent dat er bij TV Het Vennewater het gehele winterseizoen (onder voorbehoud van extreme sneeuw en/of yzel) buiten kan worden getennist. Van 1 oktober tot 1 april kan men spelen voor slechts 50,- (senio ren), 25,- (junioren). Inschrijving kan via een groen inschrijvingsformulier, te verkrij gen in het clubhuis of bij: Coen Holstvoogd, Vrieswijk 134, 1852 BT Heiloo, tel. 072-5331932. HEILOO - Op 10 oktober houdt E. H. K. Weer een Open Drive. U bent allen, met of zonder partner, van harte welkom in het Open Huis in 't Loo. Aanvang is om 20.00 uur en het eindigt om ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink, tel. 072- 5334366, of bij de heer K. Knegt, tel. 072-5334056. HARDLOPEN REGIO - De organisatie van de AMAK- Noordborghloop is zeer tevreden. De eenentwintigste Amakloop trok bijna honderd procent meer jeugdige atleten dan het jaar daarvoor. Ook bij de volwassenen was de opkomst groter dan in 2004. De organisatie' vreesde nog dat het weer roet in de 'loop' zou gooi en maar de weergoden bleken goed gestemd. Het was warm, maar er stond een heerlijk briesje in de open gedeeltes van het snelle par cours dat de atleten onder meer langs het Alkmaardermeer voerde. Totaal 250 deelnemers streden op de dag van de wedstrijd om de prij zen. Naast de lopers van de eigen AMAK waren deelnemers uit heel Noord-Holland gekomen. Bij het onderdeel één kilometer voor de meisjes kwam de winnares zelfs uit Westzaan, te weten Jeske van de Pal en bij de twee kilometer meisjes, werd haar zusje Femke van de Pal van Leenen geschreven uit Heemskerk in een tijd van 53.45. Arno van de Berg had dit keer geko zen voor de tien kilometer en werd daar winnaar in een mooie tijd van 33.14. Van de Berg ging vanaf de start op kop en gaf die positie niet eerste. Bij de jongens ging daar de overwinning naar Sem Winter uit Akersloot en bij de twee kilometer naar Jelle van der Eng ook uit Akersloot. Ging vorig jaar de over winning op de 15 kilometer naar Arno van de Berg uit Hippolytushoef, nu werd het koningsnummer op naam van Cees meer uit handen. Bij de dames vijf kilometer werd Cora Lindaya de eerste in een tijd van 23.37. De tien kilometer dames werd op naam van Erna Hopman uit Egmond geschreven en de eerste dame op de 15 kilometer was Monique Arkenbout uit Limmen in een schit terende tijd van 1.02.46.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 24