Dojo 't Loo succesvol op Koegrastoernooi Derde ronde van de interne competitie Oppositie 't Vennewater Badminton goed uit de startblokken Baarsseizoen HSV Limmen in volle gang SPORT Shannon Vlaar blijft goed presteren Sauer deed het beter dan in zijn vorige partijen KORTOM Succes voor handbaldames Dimtronic Meervogels UITSLA GEN Double Stars Heiloo Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Limmen Heilooër Bridge Club Uitslagen bridgeclub Fumez pas Bridgeclub Sans Atout 5 OKTOBER 2005 UITKIJKPOST SCHAKEN HEILOO - Ook in de derde ronde van de interne competitie kwam Vlaar, dit keer in een Grunfeld- Indische partij, goed tevoorschijn. Zij bleef tegen clubkampioen van Veelen vrij makkelijk overeind en beschikte in het verdere verloop van de partij daarnaast over meer tijd. Alleen in de slotfase kwam zij echter onder druk te staan, maar van Veelen durfde met een blik op zijn klok het niet aan om op winst te gaan spelen. Dat hij met nog slechts een paar minuten voor een veilige remise koos, daar is wat voor te zeg gen. Maar gezien de stand op het bord en juist met die paar lange minuten mag je van hem toch ietsje extra verwachten. Met zijn van hier naar Tokio-ervaring mag dit zeker op zijn niveau eigenlijk niet voorko men. Maar ja, Vlaar was er blij mee en daar ging het om. In de party Woudstra-Jongkind maakte de wit- speler een kleine vergissing, waarna er een open speltype ontstond met een moeilijk eindspel. Jongkind voelt in dergelijke stellingen haarfijn aan waar de tegenstander kwetsbaar is. Ook dit keer raakte hij de contro le niet kwijt en speelde hij bekwaam en technische naar de winst. Van Ham mocht zich uitleven op het HEILOO - Na het uitermate suc cesvolle vorige seizoen, met maar liefst zes teams als kampioen in hun poule, zijn de teams van 't Venne- water aan het nieuwe competitiesei zoen begonnen. Het eerste team van 't Vennewater is na hun kampioen schap gepromoveerd, en speelt nu landelijk. En ook kyken de meeste andere teams tegen een grotere uit daging aan. Uitdagingen die gretig aan gegaan zijn, aan de uitslagen te zien. Zaterdag was een gedeelte van de jeugd aan slag. Het A2 team had het zwaar tegen de Stolp en verloor met 5-3. De beide B teams pakten wel winst. BI maar liefst met 8-0 tegen Duinwijck en B2 met 5-3 tegen de Flinters. Zondag zijn de hogere teams in actie geweest. Het nu landelijk spelende Vennewater 1 kreeg thuis Drachten op bezoek. Dit leverde badminton op van een hoog niveau. Martijn van den Haak beet het spits af en zette meteen de juiste toon, de 15-3/15-2 tegen Eric Anema ziet er echter simpeler uit dan de party was. Arko de Betué had veel meer te stellen met David Pit die in een driesetter de stand gelijk trok 15-6/10-15/5-15. De nieuwe dame bij de Vennewaters, bord tegen De Jong. Zijn stukken dansten en sprongen heen en weer in de stroperige opstelling van De Jong, die ernaar zat te kyken alsof hij voor de zoveelste keer aan de spruitjes moest. Ook Limmeris stuk ken hingen en kleefden wat bij elkaar, maar dat had meer te maken met het spel van de witspeler, die met een betonsysteem rustig wacht te op verdere ontwikkelingen. Die kwamen er wel toen Limmen met wat dubieuze offensieve acties van de Brink probeerde te bewegen om uit zyn schuilkelder te komen. Van de Brink bleef volharden in zijn tac tiek en zag dat de stelling van Limmen begon te wankelen. Met een snelle opmars van zijn stukken wist van de Brink hiervan te profite ren. Hassing had de laatste partijen bestudeerd, die hij tegen De Jager met zwart speelde. Geen positieve resultaten, dus dat moest dit keef anders! Hy had een schema in elkaar gezet hoe De Jager te bestrij- Karin Bake, leverde een gedegen pary af en versloeg Yvonne van Dijk met 11-5/ 11-7. Marie -José Albers leek eerst warm te moeten draaien. Zij leverde de eerste set in 7-11 tegen Maijelle Dupon, en pepte zich vervolgens weer helemaal op. Met scherp spel boekte zy haar winst met 11-1 en 11-6, waarmee Vennewater op een 3-1 voorsprong kwam. De heren lieten zich niet meer verrassen, maar op dit niveau moet er wel heel hard geknokt wor den om 15-10 en 15-5 op papier te krijgen. In het dames dubbel kwam nu ook Ellen Ranzyn in actie aan de zyde van Karen Bake. Tegen dit koppel hadden de dames uit Drachten in de eerste set nog wel kansen maar in de tweede niet meer 15-11/ 15-5. De winst voor de thuis ploeg was een feit maar de mix par tyen waren het aanzien nog meer waard. De yzersterke Martijn van de Haak en Ellen Ranzijn boekten nog een klinkende 15-1 15-8 tegen Anema/van Dyk. Waarna Arko de Betué en Marie-José Albers met 15- 10 en 15-8 de eindstand bepaalden op 7-1. Vennewater 1 heeft weder om laten zien op het landelyke niveau prima thuis te horen. den. Jammer voor Hassing was, dat hy met wit moest spelen, dus de hele voorbereiding kon hij opzij schuiven. De Jager koos voor het Frans en kwam daarmee in de ope ningsfase lastig te staan. Toen zijn tegenstander in het middenspel niet genoeg pressie meer kon uitoefe nen, kreeg De Jager mooi spel. Hassing kwam in uiterste tydnood en haalde nog net de eerste tijdcont- role om het De "Jager daarna nog moeilijk te maken. Maar deze vond een fraaie pionzet en kon daarna de winst noteren. Sauer tenslotte, deed het beter dan in zijn vorige partijen. Dat hij tegen Folkertsma tegen zijn derde nederlaag opliep, is niet zo verrassend. Belangryker voor Sauer was dat hij weer wat beter spel had laten zien. De uitslagen: Vlaar- van Veelen remise, Woudstra - Jongkind 0-1, Smith- van de Wal remise, van de Brink-Limmen 1-0, Plaggenborg- Huffnagel 1-0, Hassing-de Jager 0- 1, Rump- Maas remise, de Jong- v.Ham 0-1, van Etten- Vönk 1-0, Folkertsma - Sauer 1-0. AKERSLOOT - Zondag speelde dames 1 van Dimtronic Meervogels uit tegen Schagen. De dames waren niet onbekend met hun tegenstanders en het beloof de een lastige wedstrijd te wor den. De dames wisten de wed strijd met 16-13 te winnen. Dimtronic Meervogels kwam goed uit de startblokken en kwam via een stand van 2-1 op een 7-1 voorsprong. De eerste twintig minuten domineerde Dimtronic Meervogels het spel, maar in de laatste tien minuten van de eerste helft liep Schagen de schade in en was de ruststand 9-9. De pauze kwam als geroepen en na de rust hadden de dames de zaken weer onder controle. Er werd gecon centreerd gespeeld en nadat het 11-11 werd liepen de handbalda mes uit naar 11-15 en was de wed- stryd gespeeld. Na een scherp onderhands schot van routenier Monique Kerssens werd de eind uitslag 16-13 en konden de dames met twee punten op zak richting Akersloot. Succes was er dit week end ook voor de dames A-jeugd, zij wonnen hun wedstrijd tegen Hollandia-T met maar liefst 19-8. Dames 2 wist wederom niet te winnen en verloor met 11-5 van AHC'31Volgende week wederom een uitwedstrijd voor dames 1In Amsterdam nemen ze het op tegen Zeeburg JUDO HEILOO - Al voor de negentiende maal werd afgelopen weekend in 't Zand het Koegrastoernooi gehouden. Bijna vierhonderd judoka's, afkom stig van 26 judoscholen en -vereni gingen streden op de judomat om de hoogste eer. Van de 'ochtendploeg' die wedstrijdcoach Sander Groefsema had meegenomen zaten Kai Sindhunata en Sacha Bos dicht bij een podiumplaats. Het was echter Jasper Henselmans die 's ochtends met een geweldige serie ongeslagen wedstrijden de eerste plaats opeiste in een zware poule. Elise Kuipers wist fraai beslag te leggen op een derde plaats. Bij 'middagploeg' waren meer kinderen succesvol. In een poule met louter zwaardere tegenstanders werd Ivan Sindhunata derde. Na een hele reeks wedstrijden LIMMEN - Het baarsseizoen is in volle gang en u heeft van HSV Limmen nog wat uitslagen te goed. De eerste wedstrijd werd in Oudorp gevist. Hier een close finish met op 1. Meindert Bakkum 27 stuks, 2. Antoon Kroon 26 stuks en 3. Tinus Veldt 24 stuks. De tweede wedstrijd werd in Heiloo gevist. Hier toonde Veldt als vanouds weer zijn kunde: hij werd overtuigend winnaar met 45 baarzen. De tweede prijs was voor Jan Walta met 33 stuks én de derde plek pakte Rob Jak met 30 stuks. Jak en Veldt deden 10 sep tember mee aan de selectiewed strijd voor het Nederlands kampi oenschap* baarzen. Het is misschien leuk om te vermelden dat dit deels in het Limmer Stet werd gevist. Van de 41 deelnemers werd Veldt teleur stellend 33e en behaalde Jak de 15é plek. Hij kwam met dit resul taat op de reservelijst. Vanwege een veroverde Timo Lesterhuis met een spectaculaire Te-guruma (een tiltech- niek waarbij de tegenstander letter lijk door de lucht vliegt) een welver diende 'bronzen plak'. Rens de Jong was met een hele mooie serie bezig. Hij liet zich in de finale echter verras sen door een kort moment van onop lettendheid. Dit kostte hem jammer genoeg de eerste plaats. Ook een knappe tweede plaats op het podium werd bezet door Kars Zoon. In een grote poule knokte hij zich met mooi judo naar een zilveren medaille. Corina Henselmans moest het opne men tegen veel hoger gegradueerde judoka's. Het weerhield haar er niet van om een hele mooie tweede plaats op te eisen. Tot slot wist Karen Stevenson beslag te leggen op de eerste plaats in haar poule. Met een paar technisch hele fraaie technieken veroverde zij 'het goud'. afzegging mocht hy deelnemen aan het NK. Deze wedstryd werd 1 oktober gevist in de Myzepolder. Peter Posthumus van hengelsport vereniging De Eendracht (Burgerbrug) werd met 56 baarzen de nieuwe Nederlands kampioen. Jak ving hier slechts twintig baar zen, goed voor de 42e plaats. Limmer Gerrit Tuyn had zich eerder dit jaar geplaatst voor NK witvis- sen. Hij viste deze wedstrijd op 10 september in het kanaal Beukers - Steenwijk. Van de 217 deelnemers behaalde hij met 510 gram de 106e plaats. De winnaar ving hier 8180 gram. Zondag 9 oktober staat de derde baarswedstryd op het pro gramma. Deze wordt gevist in het Stet. Verzamelen is om 08.00 uur by Albert Heyn. Opgave voor deze wedstrijd is niet nodig. Deelname is 3,- en er wordt vier maal dertig minuten gevist. De prijswinnaars van Dojo' t Loo Eigen foto HONKBAL HEILOO - Honk- en softbalverni- ging Double Stars heeft dit weekeinde als volgt gespeeld: Honkbal: Senioren 4 - Badhoevedorp 2: 9 - 6, Aspiranten 2 - Vitesse 2: 9 - 3, Cromtigers - Pupillen 1: 12-2, Pupillen 2 - Beagles 2: 17 - 10. Softbal Heren: Senioren 3 - Rangers 9 - 10, Rangers - Senioren Heren 3: 7 - 10. B R I D G E HEILOO - Uitslag damesbridge club Sans Atout van 28 september: A-lyn: Vecht - Groenewoud 60.94, Stark - v.d. Klis 54.è9. B-lijn: Weehuizen - v.d. Vlies 60.42, Schroor - Sijthoff 59.38. C-lijn: Admiraal - Pilkes 62.50, Grutters - Kuhne 58.33. D-lijn: Linssen - Muller 60.42, Kuit - Swart 54.69. BRIDGE LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 28 september als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. van Diepen 61,61, 2. Jelsma - Valkering 54,91, 3. Limmen - van Toornburg 53,57, B-Lijn: 1. Pots - Verleun 62,50, 2. Landstra - Tuinstra 54,46, 3. Morcus 52,23, C-Lijn: 1. Gelsing - Stolp 55,36, 2. Wieffering - Zonneveld 54,64, 3. Driessen - van Rees 53,93, D-Lijn: 1. van de Horn - Kops 66,43, 2. Endel - de Nijs 59,64, 3. Maas 55,00, E-Lijn: 1. Starink - Witting 59,82, 2. Apeldoorn - Duykersloot 56,70, 3. Verbeek - Kleuver 55,80. BRIDGE, HEILOO - Dinsdag 27 september: A lijn: 1. de Bruyckere - Stark 60, 2. Brinkhuis - Meuleman en Huting - Huting 58,33. B fijn: 1. Lodder - Schaaper 63,02, 2. Oosterwijk- Warmenhoven 54,17. Donderdag 29 september: A lijn: 1. de Bruyckere - Stark 56,25, 2. Arnold - Huting en Plas - Post 55,21. B lijn: 1. Leek - van der Steen 67,92, 2. Sprenkeling - van Veen 60,42. C fijn: 1. Schreiber - Werdmuller 59,90, 2. Leek - van der Steen 59,38. D lijn: 1. van Dokkum - Oei 66,25, 2. de la Porte 57,08. BRIDGE HEILOO - De uitslagen van 29 september zijn: Lyn A: 1 - R Hoogland A. de Vries 68,33, 2 N. C. Castricum 59,58, 3 I. Smakman R. Vijn 59,17; Lijn B: 1 M. Rozemeijer C. Zwart 58,33, 2 L. P Vendel 57,08, 3 A. Koopman G. van Poelwijk en R. Kops D. Wegewijs 56,25; Lijn C: 1 R. Kramer G. Noordenbos 71,67, 2 A. de Graaf H. van Lith 62,50, 3 M. K. van Went 60,42. BRIDGE HEILOO - De uitslagen -van de maandagavond 3 oktober gespeelde wedstryden zijn als volgt: A-lyn 1 fam Diepen 57.1, 2 Middelbeek - Broens 54.6; B-lijn 1 Lute - v Zoomeren 61.2, 2 vd Klis - v Duijn 60.4; C-lyn 1 fam Mooij 62.1, 2 de Ruijter de Wildt - Tromp 60; D-lyn 1 fam Witting 62.5, 2 Hoff - de Vries 56.7.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 25