Tweede Paddestoelenwandeling in het Heilooër Bos H E 1 L O O 3 Voorverkoop reeds gestart! POLITIEBERICHTEN dal" zoeken we op WWW. tófee.m Verkeerscontrole Parkeercontrole Verlichtingscontrole Soms 'schieten ze als paddestoelen uit de grond' UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 Falkand speelt voor de kinderen: Als er een ster valt. HEILOO - Reisjes zijn altijd leuk; schoolreisjes, vakantiereisjes, die kennen jullie allemaal wel. Maar wat zou je denken van een ruimtereisje? Andere planeet, andere dieren en andere... mensen? Laten we het andere wezens noemen. Falkland neemt jullie mee naar een planeet hier drie ruimteweken vandaan. De rare wezens die daar wonen heten Oorlanders. Ze zien er dus echt niet uit, maar hebben ook wel eens men selijke trekjes. Ze spelen, plagen, zingen, en ruziën net als bij jouw buren. Verder zijn het bofkonten want iedere dag krijgen ze lekkere verse vruchten en heerlijke vis, en school of werk kennen ze niet. Ook hebben ze geen MP3 spelers of discmans, en dat is helemaal niet erg, want ze zijn toch een beetje doof. Misschien wel een beetje boel doof af en toe. Maar verder gaat alles prima, totdat er een ster valt. Als er een ster valt weten we alle maal wat dat inhoudt! Maar wat nou als die ster op je planeet valt? En is die ster wel een ster zoals je die wel vaker ziet vallen? Je zou wensen dat je wist wat dat allemaal voor verrassingen ople vert. En dat kun je gelukkig alle maal bekijken in een voorstelling waar Falkland Toneel zich weer helemaal in kan uitleven. De decor bouwers zijn bij de NASA in de leer geweest, de kostuumafdeling heeft vrijwillig 25 films over buitenaardse wezens gezien. En de spelers heb ben er zoals gewoonlijk weer zin in om de sterren van de hemel te spe len. Gelukkig heeft regisseur Maarten Schols ook nog eens ruim telijk inzicht, dus waarom zou je niet instappen? Je kunt je vlucht boeken voor ver trek op vrijdag 14 oktober om 19.15 uur, zaterdag 15 en zondag 16 oktober om 13.30 en 16.00 uur vanaf terminal De Beun te Heiloo. Entree: 3,50, donateurs 1,50. Kaartverkoop is reeds gestart bij de volgende voorverkoopadres sen: Reisbureau World of TUI (Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum) Sigarenmagazijn 't Hoekje (winkel centrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor reserveringen: Edith Otto, tel. 072-5334355. Kijk ook eens op www. falklandtoneelnl Foto: A. de Graaf Boek je vlucht naar de Oorlanders, die moet je zien! HEILOO - Maandag 26 septem ber werd van 16.15 tot 17.30 uur op de Vennewatersweg een ver keerscontrole gehouden. Tijdens de controle werden acht proces sen verbaal opgemaakt voor het overschrijden van de maximum snelheid van vyftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 71 kilometer per uur. Drie automobilisten werden bekeurd voor het niet dragen van de autogordel en vier bromfiet sers werden bekeurd voor het overschrijden van de construc tiesnelheid. Vervolgens werd van 18.45 tot 20.30 uur een controle gehouden op de Omloop. Tijdens deze controle werden negen pro cessen verbaal opgemaakt voor het overschrijden van de maxi mum snelheid van vijftig kilome ter per uur. De hoogst gemeten snelheid was 81 kilometer per uur. pén fietser werd bekeurd voor ondeugdelijke verlichting. HEILOO - Donderdag 29 septem ber werd in het parkeerzonege- bied van het Raadhuisplein en de Kreek gecontroleerd op het gebruik van de parkeerschijf. Op het Raadhuisplein werden drie automobilisten bekeurd voor het niet zichtbaar hebben van de par keerschijf. Op de Kreek werden zes automobilisten bekeurd. HEILOO - Vrijdagavond 30 sep tember werd op de Heerenweg en de Westerweg gecontroleerd op de verlichting van fietsen. Zes fietsers kregen een proces ver baal voor het niet voeren van een deugdelijke verlichting. Tevens werden twee personen geverbali seerd voor het in het openbaar nuttigen van alcoholische drank. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend platsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertenties moeten uiterlijk maandag 17.30 in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractba sis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001 m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze •kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. HEILOO - Op 18 september vond de eerste van drie paddestoelen wandelingen plaats in het Heilooër Bos. Er was toen al een behoorlijke variatie aan paddestoelen te zien, waaronder een fraaie heksenkring. De tweede wandeling wordt gehou den op zaterdagmiddag 8 oktober. Je weet nooit van te voren wat je zult zien, soms 'schieten ze als pad destoelen uit de grond', maar ze kunnen ook even snel verdwijnen. Dat maakt ze extra spannend. Maar er zal vast wel weer het een en ander te zien zijn. De IVN-natuur- gidsen laten u zien wat ze kunnen vinden, en geven er toelichting bij over het leven en de variatie van al die verschillende soorten. Zaterdag 8 oktober, 14.00 uur, bij de Kattenberg aan de Kennemer- straatweg. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Als het kort geleden geregend heeft, is het mis schien geen slecht idee om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trekken. U kimt ook een spiegeltje meenemen om onder het hoedje van de paddestoelen te kijken, of een loep om de details te bestude ren. De derde paddestoelenwande ling is op zondag 16 oktober, 10.00 uur, ook bij de Kattenberg. Van vol wassenen wordt een vrijwillige bij drage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110. Foto: Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3