Den Duijn Consultancy Broeders vertrekken uit Heiloo Magda Hoffmanns, al veertig jaar actief voor verstandelijk gehandicapten H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 tsu&m We maakten mee dat we de vraag kregen: Mogen we de wilden zien?' Nu is ze bijna tachtig jaar en gaat ermee stoppen Vroeger ging het geld op tafel en dan was het- tellen maar' UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 Ir» deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heitoo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Duijn Consultancy By Bemiddeling Financiële Dienstverlening, Cruijscamplaan 29 in Heiloo, tel. 072-5090100, fax: 072-5090244, e-mail: denduijnconsultancy@zonnet.nl. HEILOO - Uw financiën zijn een groot goed. Natuurlijk wilt u er dus voor zorgen dat uw financiële planning goed geregeld is. Dat kunt u zelf doen, de bank laten doen, maar u kunt dit ook in handen geven van Den Duijn Consultancy BV Den Duijn Consultancy werkt nauw samen met een erkend Vermogensadviseur, welke onder toezicht staat van de Nederlandsche Bank en de Autoriteit Financiële Markten, en eveneens gevestigd in Heiloo. Brede ervaring opgedaan in het bankwezen Henk den Duijn, van Den Duijn Consultancy By heeft geruime tijd een brede ervaring opgedaan in het bankwezen, hij vervulde diverse manage ment- en commerciële functies. Het aspect van zelfstandig ondernemen trok hem zo aan, dat hij in 2003 de uitdaging is aangegaan en zijn onderneming is gestart. „Wij bieden een breed scala aan oplossingen, leveren dus maatwerk door een persoonlijk advies. De werkwijze is helder: we beginnen altijd met een intakegesprek, waarin we de huidige situatie bespreken en waarin we vragen naar de wensen en verwachtingen. Wij inventariseren uw inko men, vermogen, pensioen en uw fiscale en juridische omstandigheden. Vervolgens bespreken wij aan de hand van uw beleggingsdoelstelling en risico-acceptatie uw beleggingsprofiel." Onderscheiden van andere financiële dienstverleners De financiële planningsbrief samen met uw beleggingsprofiel vormt het uitgangspunt voor een persoonlijk financieel advies. „Wij onderscheiden ons van andere financiële dienstverleners, omdat wij onafhankelijk zijn van banken en verzekeraars, objectief adviseren over uw beleggingen, hypotheken, bedrijfsfinanciering, verzekeringen, effectenportefeuille(s) en pensioen. Wij werken performancegericht, advi seren creatief, dus bieden meer dan standaard producten. Dit uit zich in het feit dat wij altijd eerlijk zijn tegen onze cliënten en we geven volledig openheid van zaken. Zoals gezegd werken wij performancegericht, en houden uw beleggingskosten laag. Wij vragen een vaste marktconforme vergoeding over uw belegd vermogen.U weet daarom precies waar u aan toe bent." Bijzonder blij met expertise Vermogensadviseur Henk den Duijn is bijzonder blij met de expertise van de Vermogensadviseur. „Het is een groot voordeel dat je gebruik kunt maken van de knowhow die al aanwezig is, en ik kan mij daardoor honderd procent inzetten om mijn bedrijf tot een succes te maken middels tevreden cliënten, want daar gaat het ons uiteindelijk om. Het rendement van vandaag is de horizon van morgen!" Vervolg van voorpagina Was Willibrordus eerst een parti culiere instelling, dat veranderde bij de garantstelling van de Provincie in een stichting. Het beleid was patiënten niet meer op te sluiten, maar verpleging en behandeling te bieden. Het was in die tijd ook modern om psychiatrische patiën ten meer terug te brengen in de bewoonde wereld en dus aan de Kennemerstraatweg te bouwen. nog in de kinderschoenen, je deed je hobby's met de patiënten. We waren veel meer op de afdeling, er werd veel minder vergaderd. Dus een dag verpleging kostte in '47 drie gulden vijfentwintig per dag, all in. Maar wij waren natuurlijk ook goedkoop. We kregen kost en inwo ning, bewassing en de congregatie kreeg een vergoeding, voor onze kleding bijvoorbeeld. Tot halverwe ge de jaren zestig droegen we nog een toog", zo vertellen de broeders. alles moet collectief gebeuren. Tegenwoordig gaat men met patiën ten op vakantie, daar prakkezeerde je vroeger niet over! We hadden wel een vakantiehuis in Vessem waar we in '58 geweest zijn. Maar tegen woordig gaat de maatschappij psy chiatrische patiënten uit de weg. Het is het onvermogen van mensen. We hebben het wel meegemaakt dat we de vraag kregen: Mogen we de wilden zien. Ik zei toen: Jammer, maar die zijn er vandaag niet." „Naast een medische staf kende Willibrord toen ook pastorale zorg, destijds twee priesters. Niet alleen kathoüeken konden opgenomen worden, Willibrord was er voor iedereen, maar je moest dan wel het katholieke milieu voor lief nemen. We hadden eerst honderd patiënten met vier broeders, later kwamen er kleinere groeperingen met meer broeders. Voor de oorlog werkten we met psychomotorische therapie, een elektroshockapparaat en waren de eerste met een klinisch psycho loog. De kracht bestond uit de con tinuïteit van het personeel. Je werk te aan alles mee en stond dicht bij de patiënt. Milieutherapie stond Op de vraag hoe de broeders aan keken tegen het beleid om patiën ten meer in de samenleving terug te brengen, reageren de broeders positief: „Dat is grotendeels een goede ontwikkeling. Het zijn toch mensen van de maatschappij, maar ze zijn ziek geraakt, ook door het contact met andere mensen. Grote instituten leiden tot hospitalisering, Alle drie vinden het jammer weg te gaan uit Heiloo, maar de congre gatie wordt steeds kleiner en de groepen worden samengevoegd. „Toen het bekend werd, werden we elke honderd meter op straat aan gesproken. We hebben een enorme band met de bevolking van Heiloo en omstreken." Magda Hoffmanns telt de opbrengst. HEILOO - Toen zij zo'n veertig jaar geleden in Heiloo kwam wonen werd zij gevraagd een bijdrage te leveren voor de collecte voor ver standelijk gehandicapten. Ze zei 'ja' en heeft met veel plezier de voorna melijk coördinerende rol op zich genomen. „Want ik heb zelf twee gezonde kinderen." Nu is ze bijna tachtig jaar en gaat ermee stoppen. Niet omdat ze het niet meer kan, ze zal 'heus nog wel eens een paar wij ken lopen', maar omdat met name haar omgeving zei dat het nu wel mooi genoeg was. Ze is druk bezig de opbrengst te tellen aan de tafel als Magda Hoffmanns een momentje vindt om te vertellen over de collecte: „De collecte is vijftig jaar geleden opge zet door vader Ranzijn. Voorheen heeft het ook nog de Nationale col lecte geesteüjk gehandicapten geheten, maar die term is toen ver anderd in verstandelijk. Nu zijn we het Fonds Verstandelijk gehandicap ten met het hoofdkantoor in Utrecht. Ik ben toen begonnen met üjsten, dus mensen schreven in voor een bepaald bedrag. Dat werk te niet zo goed, men keek toch gauw wat de buurvrouw had aange- geven en we zijn overgegaan op de collectebus. Die bussen, van metaal, hebben we gekocht bij de Hartstichting. We hebben ook nog een tijdje gewerkt met zakjes, maar die zijn zo duur. Op dit moment is er een nieuwe campagne waar bekende namen als Arjan Robben, Jaap van Zweden en Karin Bloemen aan meewerken." Aanvankelijk was het collectebe stand niet zo groot, het comité bestond uit drie personen. Met de groei van Heiloo bleek dat te weinig en het idee van wijkhoofden ont stond. Zo is er een wijk Oost, Ypestein en Baafje. Magda Hoffmanns is verantwoordelijk voor Zuid. In de collecteweek heeft zij dertien bussen te tellen die door de collectanten bij haar afgeleverd worden. Van de opbrengst büjft 45% in de regio Alkmaar en wordt besteed aan activiteiten op het gebied van sport, vakantiekampen, kerkdiensten of de aanschaf van hulpmiddelen als een spraaktele- foon. „Vroeger ging het geld op tafel en dan was het tellen maar, gelukkig kunnen we nu met telma chines van de bank werken. We hebben een goede opbrengst, hoor, zo'n 8.000,-. Maar ik ben een echte terriër, ik zit er wel bovenop", zo lacht Magda. Als coördinator houdt Magda er dus mee op, maar gelukkig heeft zij een goede ver vangster gevonden. „Als het kan hou ik nog wel een wijk en ik zet dan mijn vrolijkste gezicht op als ik met de collectebus langskom en weet je, mensen geven altijd wel wat!" Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5