Activiteiten Stichting Ouderenwerk Heiloo Kinderboekenweek 2005: Magie in bibliotheek Fortis Bank Heiloo krijgt metamorfose Verhalen vertellen voor kinderen met angst Wees welkom in de Wereldwinkel! CURSUSSEN WORKSHOPS H Thema is 'De Toveracademie - Boeken vol magie' Ook onder tovenaars en heksen zitten echte boekenfreaks Kinderboekenquiz voor kinderen vanaf groep 5 Kans om als goochelaar door te breken vooreen groot publiek KORTOM Workshop buiten in de natuur schilderen Collecte Brandwonden Stichting Welkom bij VVD Heiloo Spreekuur PvdA Klaverjassen Ypsalon INGEZONDEN MEDEDELINGEN HEILOO - Bij Stichting Ouderenwerk Heiloo zijn er nog enkele plaatsen vrij bij de volgende activiteiten: In Balans voor ouderen In Balans is een cursus bestemd voor ouderen die zich (soms) wat onzeker op de been voelen staan. Deze cursus wordt georganiseerd door Actie Zorg. Het doel van de cursus is om vallen te voorkomen en eventueel de angst voor vallen verminderen. Kortom: dat u met meer soepelheid en zelfvertrouwen de dagelijks activiteiten kunt blijven doen. Als u een rollater gebruikt of andere lichamelijke problemen heeft kun u prima meedoen aan deze cursus. De cursus begint met een theoriegedeelte van vier maal twee uur en een trainingsgedeelte van acht maal vijf kwartier. Tijdens de cursus maakt u gebruik van een cursusboek waarin praktische adviezen en oefeningen verwerkt zijn. Start: Dinsdag 16 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten: 10,- (exclusief aanschaf cursusboek van 4,50). Houtdraaien Deze drieweekse cursus start met een stukje theorie, u krijgt onder andere uitleg over de houtdraai bank, gereedschap, houtsoorten etc. Tijdens de cursus zal er ook door u iets gedraaid worden, bij voorbeeld een sleutelhanger of een paddestoel. De cursus wordt gege ven door een gerenommeerde hout draaier en is geschikt voor zowel heren als dames. Start: donderdag 13 oktober van 9.30 tot 11.30 uur. Kosten: 12,50 inclusief materiaal. Workshop Kettingen maken Nog steeds op zoek naar een ket ting passend bij uw nieuwe blouse? Dan is deze workshop iets voor u. Tijdens deze twee uur durende workshop maakt u met knijpkralen, gecoat metaaldraad en glaskralen een mooie ketting. U hebt de keuze uit twee modellen. Aan het eind van de middag gaat u gegarandeerd naar huis met een mooie en origine le ketting! De materialen die tijdens de workshop gebruikt worden zijn nikkelvrij! Start: woensdag 19 okto ber van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten: 15,- inclusief materiaal. Alle activiteiten vinden plaats in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo. Voor info en/of opga ven kunt u bellen met tel. 072- 5331297. Of neem eens een kijkje op www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Met het thema 'De Toveracademie - Boeken vol magie' belooft ook deze Kinderboekweek weer een waar spektakel te worden. Scholen, boekhandels en biblio theken hebben een uitgebreid palet aan activiteiten. Dit alles om de waarde van het boek en van het plezier in lezen nog maar weer eens extra te bena drukken. De Kinderboekenweek is ook voor Bibliotheek Heiloo één van de uitgelezen mogelijkheden om het boek en het lezen aan het kind te brengen. Daarom heeft Bibliotheek Heiloo van 5 tot 15 oktober een magisch programma. Spectaculaire goochelwe dstrij d Op woensdag 12 oktober om 15.00 uur wordt aan alle kinderen van 8 tot 80 jaar de kans geboden om als goochelaar door te breken voor de ogen van een groot pubüek. Alle goochelaars zijn van harte wel kom! Deelname en bezoek is gratis. Opgave voor 12 oktober bij de klan tenservice van Bibliotheek Heiloo. Voorleesheks leest voor Ook onder tovenaars en heksen blijken echte boekenfreaks te zitten. Zo woont er in de buurt van het Heilooërbos een voorleesheks. Voor deze gelegenheid wil zij heel graag in Bibliotheek Heiloo komen voorlezen (aan kinderen van 4 tot ongeveer 7 jaar). De voorleesheks komt eerst naar de bibüotheek aan de Westerweg op woensdag 5 okto ber, om 14.00 uur. Op woensdag 12 oktober om 13.30 uur is ze op bezoek in de uitleenpost in Ypestein. Voor de basisscholen Groepen 6 van de basisscholen in Heiloo spelen onder schooltijd het spel: 'De Slangendans'. Blind date - betoverende - ver rassingspakketten Kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen tijdens de Kinderboekenweek ver rassingspakketten lenen. Uiteraard is de inhoud nog geheim.Maar let wel: op is op! Kleurwedstrij d en boekenquiz Tijdens de hele Kinderboeken week kunnen kinderen tot groep 4 natuurlijk weer meedoen aan een kleurwedstrijd en wordt er een Kinderboekenquiz gehouden voor kinderen vanaf groep 5 (de kleur wedstrijd is ook in uitleenpost Ypestein). Boekenpresentaties Uiteraard vindt u tijdens de Kinderboekenweek ook een aantal presentaties in de bibüotheek: Volwassenen: bekroonde kin derboeken (Griffels, Penselen en Kinderjury), Peuters/kleuters: 'Magische prentenboeken'. CASTRICUM - Dit najaar organi seert bezoekerscentrum De Hoep in samenwerking met Anneües Vessies- Aardenburg een work shop 'Buiten schilderen' voor vol wassenen. Op donderdag 20 okto ber zijn van 11.00 uur tot 16.00 uur zowel beginners als gevorder den welkom. De kosten voor de workshop bedragen 30,- inclu sief consumpties en een lunch. Er kunnen maximaal 12 personen deelnemen aan de workshop. Aanmelden via 0800-7966288, www.pwn.nl/actiyiteiten of aan de baüe van De Hoep. Deelnemers dienen zelf voor materiaal te zor gen, bestaande uit: aquarelverf van goede kwaüteit. Handig is een doosje met napjes, tubes kan ook, twee aquarelpenselen, blok aqua relpapier formaat 30x40 centime ter, krukje of visstoeltje. Anneües Vessies- Aardenburg geeft al een aantal jaren schüderles aan vol wassenen en kinderen. Het schü- deren in en naar de natuur is een boeiende en intense ervaring, waarbij kleuren, üchtinval en weersomstandigheden een belang- rijke rol spelen. Het snel vastleg gen van dit moment is van belang. De aquareltechniek leent zich hier prima voor. HEILOO - In de week van 9 tot en met 15 oktober gaan weer ruim vijftigduizend vrijwiüigers van dé Brandwonden Stichting op pad om te coüecteren. Al meer dan dertig jaar voert de Nederlandse Brandwonden Stichting haar stryd tegen ütte- kens. Dit doet zij op drie fronten: Het voorkomen van brandwon den, het verbeteren van de behan deling en het bevorderen van de psychosociale nazorg en begelei ding. De coüecte is voor de Brandwonden Stichting de belangrijkste inkomstenbron voor deze 'strijd tegen de üttekens'. Daarom gaan de vrijwiüigers van de Stichting in de coüecteweek langs de deuren. Wie de coüecte heeft gemist, kan ook geld stor ten op giro 202122, Nederlandse Brandwonden Stichting, Beverwijk. HEILOO - Als u iets wüt bespre ken met de leden van de fractie van WD Heüoo, dan bent u van harte welkom in de fractieverga dering van donderdag 6 oktober, vanaf 20.00 uur; oude ingang Raadhuis, eerste deur rechts. Graag vooraf bericht aan Chris Streefkerk, tel. 072-5331386, e- mail: fractie@wdheiloo.nl, of René van Splunteren, tel. 072- 5321931, e-maü: rp.vansplunteren@quicknet.nl. HEILOO - De PvdA-Heüoo, houdt op donderdag 6 oktober om 19.30 uur spreekuur. Als u een onderwerp wüt bespreken met de raadsleden dan bent u op dat tijd stip van harte welkom. Het spreekuur wordt gehouden in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf contact opnemen met Jacob Ouderkerken, tel. 072- 5335757. HEILOO - Vrijdag 7 oktober gaat het klaverjasseizoen weer van start in de wijkgebouw Ypsalon, De Hucht 4. Aanvang 20.00 uur. HEILOO - Klanten van de Fortis Bank aan de Raadhuisweg 3a in Heüoo zijn al op de hoogte, maar straks kan iedereen het zien: de Fortis Bank ondergaat momenteel een metamorfose! Tot 24 oktober wordt er in de bank hard gewerkt aan een nieuw concept: Direct Service. Direct Service betekent meer service, zonder in de rij te staan voor afstandeüjke baües. Want de baües gaan weg, en de muren van de spreek kamers worden afgebroken. Daarvoor in de plaats komen ruime spreekka mers, een internethoek en een gezelüge koffiecorner. Met in het middelpunt van alles de medewerker klantenservice. „Deze medewerker is opgeleid om aüe soorten vragen te kunnen beantwoorden en is altijd in het füiaal aanwe zig. Van hulp bij het pinnen tot aan het maken van een hypotheekafspraak bij een van onze adviseurs", aldus Jan Tijms, directeur van de Fortis Bank in Heüoo. „De verandering van de bank als kantoor naar de bank als winkel in financiële producten is niet nieuw, maar wel nodig. We hebben de signalen goed opgepikt van onze klanten, die aangaven meer behoefte te hebben aan persoonüjk contact. En dat geldt niet aüeen voor het afsluiten van grote financiële overeenkomsten, zoals een hypotheek of een beleggingsreke ning. Vooral oudere mensen hebben soms nog moeite met pinnen en doen hun betalingen liever niet via internet. Terwijl men daar wel steeds meer toe werd gedwongen, want banken zijn steeds minder lang open en bieden steeds minder persoorüijke service. Dé Fortis bank speelt daar nu op in door deze service te bieden. De bank moet weer laagdrempeüg worden, mensen moeten zich weer op hun gemak voelen wanneer ze ons füiaal bezoeken." Goedkope Senseo of MP3-speler Om het 'winkel'concept van de bank nog een extra te benadrukken, kunt u straks ook elektronische apparaten kopen by de Fortis Bank! Het concept Direct Service is al op andere Fortis füialen toegepast, en vooral de verkoop van deze producten blykt een groot succes te zijn. Bij de aanschaf van een financieel product- en dat geldt al voor het openen van een rekening tot het afsluiten van een verzekering- krijgt men fikse kortingen op artikelen die in de vitrine kast staan. Van een Senseo-apparaat en mobiele telefoons tot een frituurpan en MP3-spelers. „Elk kwartaal wordt het assortiment gewisseld, waardoor het aanschaffen van een bankproduct aantrekkeüjk büjft." Op 24 oktober wordt het vernieuwde füiaal feestelijk geopend, waarbij iedereen welkom is. Detaüs over deze dag volgen later in deze krant. HEILOO - Help! Mijn dochter is bang voor spinnen! Rondom zijn ver jaardag plast mijn zoon van 8 weer in bed. Een spreekbeurt is écht een drama. Van spanningen krijgt mijn dochter huiduitslag. Mijn kind heeft faal angst. Mijn zoon doet 's nachts geen oog meer dicht. Herkent u zich in de noodkreten van deze ouders? Tijd om zelf in actie te komen. Op donderdag 6 oktober aanstaande houdt Lüith Communicatie de work shop 'Verhalen openen deuren'. Deze workshop wordt gehouden in de aula van basisschool St. Radboud, Slimpad 18 in Heüoo-en begint om 19.30 uur. In de workshop leren deelnemers hoe ze door het verteüen van verhalen, kinderen over hun angsten heen kunnen helpen. Naast de structuur en opbouw van het verhaal, komt ook het spelen met woorden uitgebreid aan de orde. Na afloop van de workshop gaan de deelnemers naar huis met het plot voor een eigen verhaal, tips en trucs voor het schrijven of verteüen van hun verhaal en een syüabus met aüe informatie op papier. In de workshop wordt gebruik gemaakt van de methode van Paul Liekens, NLP-mastertrai- ner en therapeut. De workshop is geschikt voor ouders, grootouders, juffen en meesters en iedereen die werkt met kinderen. Aanmelden kan telefonisch bij Lüith Communicatie, Marijke Beider, tel: 072-5323292, of per e-maü: bert.belder@planet.nl. U kunt hier ook terecht voor meer informatie. HEILOO - Als u in de Wereldwinkel aan de Stationsweg in Heüoo bent, zal het u opvaüen dat er veel wijn wordt verkocht. U heeft misschien nog nooit kennisgemaakt met Zuid-Afrikaanse en Chüeense wijnen. Deze wij nen, waarvoor onder andere de druiven Merlot, Cinsault en Malbec zijn gebruikt, kunnen wij in de maand oktober aüe met korting aanbieden. Zie de prijzen van deze oktober-aanbiedingen in de advertentie van de Wereldwinkel elders in de Uitkijkpost. Deze maand gaat 10% korting af van aüe wierook- en aanverwante artikelen. De Wereldwinkel staat voor Eerüjke Handel, een begrip dat 90% van de Nederlandse bevolking kent. Koopt u bij ons een kerstpakket of relatiege schenk, dan geeft u een eerüjke prijs voor koffie, thee en andere producten. Degene die dit pakket ontvangt, weet dan dat u achter het principe van Eerüjke Handel.staat, net als de Wereldwinkeüers. Uw pakket heeft dus een meerwaarde, die een wereldwinkel u kan bieden. Assortiment kerstpakketten Ons assortiment is zeer divers en geschikt voor kerstpakketten. Zo heb ben wij diverse levensmiddelen als koffie, thee, chocolade, wijn, noten en sauzen. Daarnaast is er een ruime keuze uit manden, schalen, serviesgoed en glazen. U kunt pakketten samensteüen voor elk gewenst bedrag. U kunt zich dus nu al in de Wereldwinkel oriënteren en u laten voorüchten wat de mogeüjkheden zyn om kerstpakketten te besteden voor uw relaties. Wees daarom welkom in de Wereldwinkel!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7