Nieuw op de markt: de Belle Air luchtverfrisser Activiteiten bij boekhandel Deutekom tijdens Kinderboekenweek Zoekers blij met Open Huizen Route ERA Een uniek concept voor Any Animal H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELINGEN In gesprek voorde Benedictusschool Voorlichting Hospice UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2005 REGIO - Geuren kleuren onze leefomgeving, geuren hebben een directe invloed op onze stemming. Een prettige geur creëert een aangename sfeer, een sfeer waarin u zich meteen op uw gemak voelt en waarin u tot rust komt. De Belle Air luchtverfrisser zorgt voor die aangename natuurlijke geur door het gebruik van lichte, natuurlijke aroma's. Belle Air verfrist waar u maar wilt; op het toilet, in de badkamer, caravan, camper, boot of elke andere plaats. Het fraai vormgegeven apparaat neemt weinig ruimte in beslag en is zeer gemakkelijk te monteren. De milieuvriendelijke Belle Air luchtverfrisser maakt milieuonvriendelijke spuitbussen, geurblokjes en weg werp luchtverfrissers overbodig. Want met één apparaat creëert u uw eigen sfeer, waar en wanneer u maar wilt, voor lange tijd. En voor de prijs hoeft u het niet te laten. De Belle Air is er al vanaf 24,95. Rafael Mertens is al bijna tien jaar bezig met de ontwikkeling van zijn pro duct en merkt dat er steeds meer belangstelling voor is. Gebruikers zijn razend enthousiast. ,,Het model is ontwikkeld door de TU Delft en is geïn spireerd door de Citroën DS de 'Snoek') en de Porsche 356 Speedster. Het apparaat werkt op batterijen en gaat dan 'minimaal een jaar mee. Uniek aan het apparaat is dat er een bewegingssensor ingebouwd is, zodat het alleen werkt als het nodig is. Bovendien heeft de Belle Air een aantal standen die variëren in intensiteit. Van uitzetten tot een flinke shot tot büjvend een lek ker luchtje in de ruimte. Alle geuren zijn ontwikkeld door een microbioloog en aan de consument voorgelegd. Het parfum wordt gebruikt samen met een natuurlijke gel, die ook in de voedselindustrie verwerkt wordt. Door een klein ventilatörtje wordt de geur het apparaatje uitgeblazen en men houdt dus altijd dezelfde intensiteit van een geur. De geuren op dit moment zijn vanille, jasmijn, mint-citroen en lavendel en ze voldoen aan alle eisen.' Belle Air is te bestellen en te bekijken via www.belleair.nl. Afgelopen zaterdag lieten de commissieleden en wethouder Bos hun betrokkenheid ten aanzien van de huisvestingplannen in Plan Oost blijken door een werkbezoek te brengen in de wijk. Op de Benedictusschool werd iedereen eerst welkom geheten met een kopje koffie en volgde er nog een korte toelichting van wethouder Bos op een aantal vragen. Met name de zorg over het onafhankelijk kunnen beschikken over de verschillende onderwijsruimtes werd duidelijk: iedere gebruiker beschikt volledig over de eigen ruimtes. In 2006 zullen de definitieve plannen voor de 'multifunctionele school' hekend worden gemaakt. Tot die tijd staan er nog een aantal gesprekken tussen de wethouder en onder andere ouders van de leerlingen, de medezeggenschapsraden en stichting Kaprion op de agenda. Eigen foto HEILOO - Natuurlijk wordt ook bij Boekhandel Deutekom de Kinderboekenweek uitbundig gevierd. Volgens Deutekom kan de kinderboekenweek 2Ó05 niet zon der goochelaar van start. Op zater dag 8 oktober van 14.00 tot 16.00 uur komt Ramon Zwaan bij boeken- handel Deutekom goochelen. Hij doet dat met en voor de kinderen en hij maakt de mooiste ballon figu ren. Dit mag u niet missen! Op 12 oktober van 15.00 tot 16.30 uur is illustratrice Charlotte Dematons bij Boekhandel Deutekom. Zij is illustratrice van een heel bijzondere uitgave van het opnieuw vertaalde, volledige sprookjesboek van Grimm. Alle sprookjes, wel twee honderd, zijn in kleur geïllustreerd door Charlotte. Over dit boek komt ze tijdens de kinderboekenweek vertellen. Voor kinderen vanaf 4 tot en met 7 jaar geeft ze een soort poppenkastvoor stelling van een sprookje. Voor kin deren vanaf 7 tot ongeveer 12 jaar laat Charlotte zien hoe ze illustra ties maakt en vertelt ze hoe een boek tot stand komt. Hiervoor kunt u zich opgeven. Per groep kunnen er ongeveer 25 kinderen komen, dus schrijf snel in. Natuurlijk is er ook tijd om de boeken te signeren. De voorstelling duurt ongeveer 45 minuten. De eerste groep begint om 15.00 üur, de tweede groep om ongeveer 15.45 uur. HEILOO - Zomaar bij te koop staande huizen binnen kijken. Dat kan tijdens de landeüjke Open Huizen Route, die door de lande üjke makelaarsketen ERA wordt gehouden op zaterdag 8 oktober. ERA-makelaar Rick Hoogervorst legt uit wat het verschü is tussen een huis dat meedoet aan de Open Huizen Route en een 'gewoon' te koop staand huis: ,,Het bord in de tuin geeft weliswaar aan dat een huis te koop staat, maar het is niet gebruikeüjk dat men dan maar zo aanbelt om even binnen te kijken. De meeste mensen verkopen hun huis via een makelaar. Die regelt de verkoop en gaat dus ook altijd mee als kijkers komen bezichtigen. Zo'n bezichtiging moet van tevoren met de makelaar worden gepland en bekend zijn bij de verkoper. De ver koper wü graag dat men komt kij ken als hij of zij er niet is en de makelaar zal iedereen altijd aanra den een huis bij dagücht te bekijken om alles zo goed mogelijk te kun nen zien. In de praktijk betekent dit dat een bezichtiging tijdens kantoo ruren moet plaatsvinden. De kijker moet dus vrij nemen om het huis te bekijken. Als je bedenkt dat de gemiddelde zoeker zeker tien hui zen bekijkt voordat hij tot een bod overgaat, dan kost dat heel wat ver lof. Bovendien heeft de makelaar ook een voüe agenda, dus het is soms niet eenvoudig om op korte termijn een huis te kunnen gaan bekijken." Het is dan voor veel mensen een uitkomst dat er op drie zaterdagen in het jaar een landeüjke Open Huizen Route van de ERA-make laars is, waar men aan kan deelne men. Niet nodig om een afspraak van tevoren te maken, via de websi te www.era.nl stelt men van tevoren de route samen. De verkoper leidt de mensen doorgaans rond en voor een bod zijn de makelaars op kan toor aanwezig, klaar om overal heen te rijden waar ze nodig zijn. De volgende Open Huizen Routeis op 8 oktober tussen 11.00 en 15.00 uur. Het huizenaanbod van de ERA-makelaars vindt u op www.era.nl en op www.funda.nl. U kunt ook zoeken onder die wonin gen die meedoen aan de Open Huizen Route. Zo kunt u uw eigen route samensteüen. Alle ERA-make laars zijn aangesloten bij de bran che-organisatie NVM. HEILOO - Mevrouw Ellis Jonker, zorgmanager van Hospice Alkmaar zal donderdag 20 okto ber een lezing houden en er is gelegenheid tot het steüen van vragen. De middag wordt gehou den in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heüoo, aanvang 14.00 uur, toegang gratis. Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren terecht by het Trefpunt, tel. 072-5331297. HEILOO - Heüoo is weer een bijzondere speciaalzaak rijker. Op dinsdag 4 oktober (hoe kon het ook anders: op dierendag) opende aan de Westerweg 291 Any Animal haar deuren voor honden, katten, konijnen, fretten en nog veel meer huisdieren en hun baasjes. Eigenaars zijn Edith Kuiper (paravete- rinair) en Erwin Gijtenbeek (dierenarts). Het loont besüst de moeite eens te gaan kijken wat beiden voor hun klanten in petto hebben. Want naast een natuurüjke, geneeskundige dierenspeciaalzaak met zeer deskundig advies is in het pand ook de praktijk van Erwin gevestigd. Edith toont enthousiast het pand waar nog druk geklust en geschüderd wordt om aües op tijd af te hebben. „Je kunt het gewoon niet aan de tele foon uitleggen, het zegt veel meer als mensen het een keer gezien hebben. We zijn ook de aüereersten in Nederland die dit concept hebben. De gedach te erachter is dat mensen vaak met klachten over hun huisdier een dieren winkel binnenlopen, geen of een verkeerd antwoord krijgen en de drempel voor de dierenarts is hoog. Niet aiïeen financieel. Wij hebben zoveel deskun digheid in huis, een paraveterinair is de rechterhand van een dierenarts en mag zelfstandig kleine handelingen verrichten, dat we de klanten meteen in de winkel al een goed advies over bijvoorbeeld voeding of supplementen kunnen geven. Als ik dan zeg, maar nu moet u wel naar een dierenarts, dan is het ook echt nodig." En dan komt het gemak van Any Animal om de hoek kijken, want de die renarts zit gewoon in de winkel. Weliswaar is de praktijk afgezonderd en voorzien van de meest geavanceerde apparatuur (zo staat er een digitaal röntgenapparaat), waar menig dierenarts jaloers op zou zijn. Maar de inde ling van het pand is heel transparant, dat wü zeggen dat de klant met een kijkje door het glas of zelfs in de operatiekamer zijn huisdier kan büjven vol gen. ,,AUes is hier transparant: de uitleg, onze adviezen, de inrichting, de prijzen", zo vertelt Edith. „Kijk, en hier achterin maken we de wachtkamer, gewoon in de winkel met een lekkere grote leestafel en lectuurkast waar men veel informatie over dieren en aües wat daar bij komt kijken kan terug vinden." Naast Edith en Erwin werkt Marlon van Wees bij Any Animal, ook zij is uitstekend op de hoogte van aüe üef en leed rond huisdieren, gezien haar ervaring als dierenartsassistente. Niet zomaar een dierenwinkel dus, Any Animal! Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9