Heiloo behoudt positieve koers richting sluitende begroting 13 v Am K *1 r O ttNTf HEILOO WËÊMÊÊgÊBÊmqEtÈÈÈtSÊÊIKÊÊKtKtËtÊÊÊI Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De financiën van de gemeente Heiloo komen binnen een aantal jaren weer helemaal op orde. Hierdoor is het mogelijk om een aantal zaken op te pakken, zonder dat de huidige plannen en kwaliteit worden aangetast. Dit blijkt uit de programma begroting 2006 en het meerjarenperspectief tot en met 2009 van de gemeente Heiloo. In de raadsvergadering van 11 juli 2005 heeft de gemeente raad ingestemd met deze kader brief 2005-2009. In de kaderbrief staan de kaders die het college moet aanhouden bij het opstel len van de begroting en het meerjarenperspectief. De voor stellen van de gemeenteraad heeft het college meegenomen en verwerkt in de nu aangebo den programmabegroting 2006 en het meerjarenperspectief tot en met 2009. Positief saldo De programmabegroting voor 2006 heeft een positief saldo van 3,2 miljoen. Dit positieve saldo wordt veroorzaakt door 3,9 miljoen opbrengsten uit grond exploitaties en verkoop van gemeentelijke accommodaties. Zonder deze incidentele opbrengsten uit grondexploita ties en verkopen, bedraagt het saldo 0,7 miljoen negatief. In juli van dit jaar werd voor 2006 nog een negatief saldo ver wacht van 0,8 miljoen (zonder incidentele opbrengsten). Het positieve verschil van ongeveer 100.000 is het gevolg van de nieuwste gegevens over de afschaffing van de het gebrui kersdeel van de Onroerendzaak- belasting (OZB). Onroerendzaakbelasting (OZB) Momenteel ligt er een wetsvoor stel om het gebruikersdeel van de onroerendzaakbelasting voor woningen af te schaffen per 1 januari 2006. Dat zult u merken als u de aanslag voor de onroe rendzaakbelasting ontvangt in het voorjaar. Deze aanslag zal lager zijn dan voorgaande jaren. Voor de gemeente betekent het dat een aanzienlijk deel van de gemeentelijke inkomsten weg valt. Het wegvallen van deze inkomsten word vergoedt door het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties (BZK) via het gemeentefonds. In mei heeft het ministerie van BZK nog aangegeven dat de weggevallen inkomsten niet volledig vergoed zouden worden. Begin september bleek echter dat de gemeente Heiloo toch het volledige bedrag van de weggevallen opbrengst ozb-gebruikersdeel vergoed krijgt. Hierdoor heeft de afschaf fing van het ozb-gebruikersdeel nauwelijks financiële gevolgen voor de gemeentelijke begroting. Meerjarenperspectief 2006-2009 In het vervolg op de kaderbrief is ook een inschatting opgenomen voor de begrotingen van de komende jaren (het meerjarenper spectief). Deze prognose is even eens opgesteld zonder de inciden tele opbrengsten uit grond exploitaties en verkopen van accommodaties. Op basis van de huidige gegevens neemt het begrotingstekort snel ler afneemt dan in de kaderbrief werd verwacht. De begroting 2008 vertoont nog een klein tekort van 17 duizend. Waarna in 2009 het structurele saldo posi tief is. Met de provincie is de afspraak gemaakt dat Heiloo vanaf 2008 een sluitende begro ting heeft. Vanwege het geringe structurele tekort en de hoogte van de incidentele opbrengsten voor de jaren 2006 tot en met 2008, vindt het college het niet noodzakelijk nu extra ruimtebe- sparende maatregelen voor te stellen. De incidentele opbrengsten betref fen de verkoopopbrengsten van al reeds geplande verkopen van accommodaties en de grondex ploitaties voor de komende 3 jaar. Budgetreserve neemt fors toe Door de aanzienlijke incidentele opbrengsten wordt verwacht dat de budgetreserve de komende 4 jaar zal oplopen van 0,5 mil joen per 1 januari 2006 tot 8,6 miljoen per 1 januari 2010. Dit is een toename die eerder niet in deze omvang was voorzien. Nieuw beleid De afgelopen jaren is er nadruk kelijk voor gekozen om geen nieuw beleid in ontwikkeling te brengen vanwege de krappe financiële positie van de gemeen te. Hoewel het college ook nu nog terughoudend is, worden in het meerjarenperspectief ook de uit gaven voor nieuw beleid ver werkt. Ondanks die extra uitga ven wordt al in 2009 een redelijk begrotingsoverschot verwacht. Dat geeft aan dat de financiële positie van de gemeente vanaf 2006 ruimte kan geven voor nieuw beleid. Herinrichting Trefpunt: Op basis van eerdere college- en commis sieuitspraken wordt de herinrich ting van het Trefpunt de komende tijd nader uitgewerkt. Drie boven woningen worden vrijgemaakt en omgebouwd tot bijvoorbeeld kan toorruimte voor de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De kosten zullen waarschijnlijk zo'n 30 duizend bedragen. Daarnaast wordt op de langere termijn het Trefpunt heringericht. Het beno digde krediet wordt voorlopig geschat tussen de 200 en 300 duizend. Integraal Huisvestingsplan Onderwijs (IHP): Van alle onderde len uit het IHP is alleen met betrekking tot Plan Oost nog geen definitief besluit genomen. Duidelijk is dat er forse investe ringen gedaan zullen worden om de schoolgebouwen van de Springschans en de Benedictus te renoveren of te vervangen. Het geraamde investeringsbedrag bedraagt zo'n 2,4 miljoen, wat vanaf 2008 zou leiden tot een jaarlijkse last van ongeveer 210 duizend (gedurende 40 jaar). Archeologie: Vanwege de groot schalige ontwikkeling van bouw grond die de komende jaren plaatsvindt in onder andere de Zandzoom en het Zuiderloo komen veel kosten op gebied van archeologie op de gemeente af. Een voorlopige schatting geeft aan dat de kosten rond de 25 duizend per jaar komen te liggen. Raad en-commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 17 oktober a.s. hoorzittin gen voor de behandeling van bij bur gemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 20.00 uur: afwijzing aanvraag bij drage minimabeleid 20.30 uur: afwijzing aanvraag bij drage minimabeleid 21.00 uur: afwijzing aanvraag ver goeding scootermobiel- stalling Deze hoorzittingen worden gehou den in kamer 008 van het gemeente huis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel open baar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter Inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere redenen niet-openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte van de afdeling Bestuursonder-steuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Speelplaatsen: In 2005 worden reeds twee nieuwe speelplaat sen aangelegd. Ook voor 2006 bestaat nog de wens een nieuw speelterrein te creëren. Dit zou een investering van 30 dui zend vergen. De bijbehorende kapitaallasten zijn ongeveer 6 duizend per jaar. Duurzaam veilig: In het Verkeersplan Heiloo wordt uit voering gegeven aan het lande lijke programma Duurzaam Veilig. De kosten die dit met zich meebrengt, kunnen niet volledig worden gedekt uit de bestaande budgetten voor wegenonder- houd. Daarnaast is de bestem mingsreserve Duurzaam Veilig uitgeput. Voorgesteld wordt om voor de komende 5 jaar een jaar lijks budget vast te stellen voor Duurzaam Veilig van 20.000,-. Deze ramingen kunnen, indien de raad daartoe besluit, ook worden ingezet voor andere zaken. Indien wordt besloten tot een verdere verhoging van die ramingen, dan moeten daarvoor aanvullende dekkingsmiddelen worden aangewezen. Dit om het uitgangspunt van een sluitende begroting in 2008, zoals dat ook in het raadsprogramma staat, overeind te houden. Behandeling door de gemeenteraad Op 26 oktober künt u op deze pagina lezen wat de fracties van de voorstellen van het college vin den. Op maandag 7 november worden algemene beschouwin gen gehouden in de gemeente raad over de programma begro ting 2006, het meerjaren perspectief 2006-2009 en de belastingvoorstellen voor 2006 van de gemeente Heiloo. In de raadsvergadering van 10 novem ber 2005 neemt de gemeenteraad besluiten over deze onderwerpen. (Vervolg op volgende pagina) r Belangrijke nummers L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) U ITKI j KPOST 12 O K T O BE R 2005 Heiloo contact QHp f ÜÜPB

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 13