Gemeente Heiloo weer in de plus Voorleesheks leest voor in de bibliotheek Fotoclub HAF op clubtocht in Alkmaar Geslaagde dierendag in Beestenboetje H E I L O O 3 Ook op het gebied van archeologie worden investeringen gedaan Avondsfeer gaf eigen karakter aan de foto 's Woensdag 5 oktober was het zo ver Sinds kort is de website www.fotoctubheiloo.nl ookinteractief Er was zoveel te doen dat er tijd te kort was Heiloo heeft het hoogste percentage groene stroom gebruikers UITKIJKPOST 12 OKTOBER 2005 •Vervolg van voorpagina „Van alle onderdelen van dit Integraal Huisvestingsplan Onderwys is alleen over het onder deel Plan Oost nog geen zekerheid in de uitwerking. Duidelijk is dat er forse investeringen gedaan zullen worden om de schoolgebouwen van de Springschans en de Benedictus te renoveren of te vervangen. Ik heb goede hoop dat we er met alle par tijen uitkomen, zodat er in 2006 een mooie multifunctionele accommo datie op de huidige locatie van de Benedictusschool kan worden gere aliseerd." Verder maakt wethouder Bos zich sterk voor het realiseren van extra speelplaatsen in Heiloo. sturende rol hebben, terwijl de pro jectontwikkelaar verantwoordelijk is voor de kosten." ontstaan, en Heiloo er een aantal mooie sportaccommodaties by krijgt. HEILOO - Op zaterdag 8 okto ber ging een hele groep HAF- fotografen op pad om in het feestvierende Alkmaar de fraai verlichte stad, de kermis en het vuurwerkgebeuren op rolfilm en/of fotochip vast te leggen. Voor de meeste fotografen is het maken van foto's bij avond en nacht geen dagelijkse bezigheid. Maar met gebruikmaking van een statief of een andere stevige ondergrond zijn ook onder minder gunstige lichtomstandigheden uitstekende foto's te maken. De avondsfeer geeft een geheel eigen karakter aan de foto's en juist daarom zijn dat soort vaak bijzondere foto's zeer de moeite van het bekijken waard. Het aantal leden van de HAF is intussen gegroeid van 20 (op 1 sep tember 2004) tot 31 nu. Sinds kort is de website van de club, www.fotoclubheiloo.nl, ook 'interactief'. Elke maand zal daarop een foto van één der clubleden te zien zijn waarop iedereen die dat wil commentaar kan geven en/of een beoordelingscijfer kan uitdelen. HEILOO - De dieren van het Beestenboetje hebben zich er een dag lang op verheugd, maar woensdag 5 oktober was het dan zo ver. Het terrein van het 'gemeentebos' liep vol met grote en kleine mensen die kwamen om met de konijntjes Tim, Tom, Coco en Wally te knuffelen en ze eens helemaal te verwennen. Ook Linda de ezel stond klaar om geaaid te worden. Om beter tussen haar oren te kunnen krabbelen, mochten de kleinste gasten even op haar rug. Ook de weergoden waren de die ren goed gezind en de zon straalde dan ook de hele middag over het terrein. Hierdoor werden wel heel veel mensen aangetrokken en moesten de konijnen af en toe even een pauze inlassen. Er werd druk geklemd aan de picknicktafels, om uiteindelijk een mooie broche te maken. Ook de dames van de grimeuraf deling kleurden er op los, zodat er nog meer dieren verschenen in het 'boetje'. De prachtigste vlinders, lieveheersbeestjes en tijgers hepen er rond. Paardenwagen met adellijke dames Eenmaal geschminkt (of niet) konden de kinderen zich aan een spel uit de middeleeuwen wagen. Als een heuse ridder, met een zwaard in de rechterhand proberen de ringen op te vangen. En dat vanaf een paardenwagen vol met 'adellijke dames'. Paard en koetsier deden hun best om strak langs de ringen te rijden, maar om die rin gen aan je zwaard te rijgen, dat valt niet mee! Nog meer paarden hepen rond het speeltuintje aan de over kant van het Beestenboetje. Wel drie shetlandpony's heten de kinde ren genieten van een ritje. Dit onder begeleiding van ervaren ama zones. Voor sommigen was dit de eerste keer op de rug van een echt paard, maar meestal kon er wel een brede lach en een zwaai naar de fotograag vanaf. Muziek door de Koele Kikkers Muzikale omlijsting werd deze dierendag verzorgd door kinder koor 'De Koele Kikkers'. Mooi geschminkt en verkleed traden de kinderen op het podium, om een breed scala aan (dieren-) hedjes ten gehore te brengen. Het was duide lijk te horen en te zien dat er flink was geoefend en ze kregen natuur lijk ook flink applaus. Om 16.00 uur waren de festivitei ten afgelopen, tot grote spijt van vele gasten. Er was zoveel te doen dat er tijd te kort was geweest. Maar na drie uur geknuffeld, gedraafd en rondjes gelopen te heb ben, heb je wel weer wat rust ver diend, nietwaar. Het was een heel geslaagde mid dag en veel kinderen hebben een souvenir van deze dierendag, in de vorm van een button of een foto, mee naar huis kunnen nemen. Archeologische vondsten Ook op het gebied van archeologi sche opgravingen zullen door de gemeente investeringen worden gedaan. ,Aan de wens vanuit de gemeente raad, om meer aandacht te beste den aan de cultuurhistorische waarden in Heiloo te schenken, wordt hiermee tegemoet gekomen", aldus wethouder John Daas. Bij opgravingen in Ypestein en in het stationsgebied is eerder geble ken dat er op archeologisch gebied interessante vondsten worden gedaan in Heiloo en in Limmen. Verwacht wordt dat dit straks ook zal gebeuren in het gebied Zandzoom en Zuiderloo. „Ook daarin zal de gemeente een Herinrichting stationscentrum Naast de herinrichting van het nieu we stationscentrum aan de oost kant, bestaan er ook plannen om hetzelfde te realiseren aan de west kant. ,,Ik hoop dat we over een aan tal jaren een prachtig stationscen trum hebben' waar elke Heilooër trots op kan zijn." Wethouder Opdam gaf tevens aan trots te zijn op het behaalde positie ve resultaat. Op het gebied van ver keer en veiligheid wil Opdam buurt bewoners in de verschillende straten en woonwijken maximaal betrekken bij toekomstige plannen. Bijvoorbeeld op het gebied van het instellen van dertig kilometer zones. Verder is hij tevreden over de gevoerde onderhandelingen met de NS, waardoor het traject tussen Heiloo en Den haag in stand kan worden gehouden. Ook voor het behoud van de Buurtbus Heiloo blyft hij zich inzet ten, in nauw overleg met de Vereniging Buurtbus Heiloo en de Buurtbus Bergen. Op het gebied van milieu doet Heiloo het volgens de wethouder goed. „Heiloo heeft het hoogste percenta ge groene stroom gebruikers in ver gelijking met andere gemeentes en ook op het gebied van afvalschei ding ben ik tevreden. De scheiding van restafval kan nog iets beter, dus daar ga ik me het komende jaar intensief mee bezighouden." Herinrichting sportvelden HSV Verder zei de wethouder tevreden te zijn over de herinrichting van de sportvelden bij HSV waardoor ruim te voor huisvesting (plan Maalwater, verwacht wordt dat daar in volgend jaar mee kan worden begonnen) is Behandeling door de gemeenteraad Op de gemeentelijke infopagina's middenin deze krant kunt u meer informatie over de begroting 2005 en het Meerjarenperspectief 2006- 2009 lezen. Vervolgens kunt u op 26 oktober op deze pagina's lezen wat de fracties van de voorstellen van het college vinden. Op maandag 7 november worden de algemene beschouwingen gehou den in de gemeenteraad over de programmabegroting 2006, het meerjarenperspectief 2006-2009 en de belastingvoorstellen voor 2006 van de gemeente Heiloo. In de raadsvergadering van 10 november neemt de gemeenteraad besluiten over deze onderwerpen. Aandacht belangrijker dan geld Burgemeester Romeyn sloot af met de woorden dat een begroting niet alleen over geld gaat, maar ook over de aandacht die door het colle ge wordt gegeven aan bepaalde zaken. Zo wordt de kwaliteit van bestaande voorzieningen, waaron der brandweer en politie in Heiloo, en de communicatie vanuit de gemeente naar haar burgers, bewaakt. Tenslotte sprak hij zijn dank uit naar de vele mensen die aan de rea lisatie van deze begroting en het beleidsplan hebben bijgedragen. Redactionele kopij en advertenties moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractba sis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Ook onder tovenaars en heksen blijken echte boekenfreaks te zit ten. Zo woont er in de buurt van het Heilooërbos een voorlees heks. Voor deze gelegenheid wil zij heel graag in Bibliotheek Heiloo komen voorlezen (aan kinderen van 4 tot ongeveer 7 jaar). De voorleesheks was al in de bibliotheek aan de Westerweg op woensdag 5 oktober. Heel veel kinderen en ouders hebben daar genoten van haar verhalen. Vanmiddag was op bezoek in uitleen- post Ypestein. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3