Opening Literair Jazz Café Heiloo Eilanden van de Middernachtzon Nieuw: de zaterdagavondsoos Jazz Session Gub 'Vredeburg' H E I L O O 9 kfUTJ DEUTEKOM Misdaadschrijver René Appel te gast KORTOM Base Dance en Dance Party inTendenz Lezing Ottie Thiers over 't Putje Uitersten in expositie Galerie De Kapberg Het wordt zeker een 'spannende' zondagmorgen JC Conquista Agenda BOEK VAN DE WEEK MAGISTROLOGI Magistrologie, het com plete tovenaarsboek Boek van de week: Magistrologie Dansen op zondagmiddag La Vida Que Espera GeneratieMix met muziek, dans en spel UITKIJKPOST 12 OKTOBER 2005 HEILOO - Op zondag 23 oktober zal het eerste Literair Jazz Café van dit seizoen plaatsvinden. De schrij ver René Appel zal dan de gast zijn. Appel (Hoogkarspel 1945) was als linguïst verbonden aan de Universiteit van Amsterdam. Van 1994 tot en met 2003 was Appel bijzonder hoogleraar 'Verwerving en didactiek van het Nederlands als tweede taal'. Ook was hij recensent voor misdaadliteratuur by NRC Handelsblad. Sinds 2003 is hij full time schrijver. Met zijn boek 'De derde persoon' won hij in 1991 de Gouden Strop, de prijs voor de beste Nederlandstalige misdaadro man. Maar ook in 2001 kreeg hij wederom deze prijs nu voor het boek 'Zinloos geweld'. Vrij Nederland schreef hierover 'Door dat slot overstijgt het boek der thril ler en wordt het geen literaire thril ler, wel een meesterwerk'. Maar ook de boeken 'Misbruik wordt gestraft' en 'Loverboy' werden voor HEILOO - Aankomende vrijdag is er weer Dance Party voor de brugklassers en tieners tot en met 15 jaar En voor de groep achters is er zaterdag weer Base Dance. Op vrijdag is Tendenz open vanaf 20.00 tot 23.00 uur. Op zaterdag is Tendenz geopend van 19.30 tot 22.00 uur. HEILOO - 't Putje van Heiloo viert dit jaar dat het honderd jaar gele den opnieuw werd ontdekt. 'O.L. Vrouw ter Nood' heeft echter een veel oudere, bewogen geschiede nis. Een grote geschiedenis van oorlog, verwoesting, godsdienst strijd, bloei, neergang en herstel. En ontelbare kleine geschiedenis sen, van al die mensen die er een stukje van hun leven hebben lig gen. Het overgrote deel van de verhalen is vergeten, maar verras send veel is wél bewaard gebleven. Er viel met gemak een dik jubi leumboek van te maken. Op don derdagochtend 27 oktober zal Ottie Thiers, schrijfster van het boek 't Putje van Heiloo, bede vaarten naar O.L. Vrouw ter Nood', hierover vertellen in Bibliotheek Heiloo. De vertellin gen worden toegelicht met beeld en geluidsmateriaal. Toegangs kaarten voor deze ochtend die om 10.00 uur begint zijn voor 3,50 (niet bibliotheekleden: 5,-) ver krijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072- 5330670 en e-mail bibliotheek@bibhotheekheiloo.nl. EGMOND - In Galerie De Kapberg exposeren van 8 oktober tot en met 13 november drie kunste naars. Wil van Blokland met kera miek, Bob Nieuwenhuysen met werken in gemengde techniek en Betty Paanakker met kleinplastiek in brons. Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072- 5062645. de Gouden Strop genomineerd. Een ware meesterschrijver op het gebied van misdaadliteratuur. Ook het boekenweekgeschenk 2005 werd door hem geschreven. Met de muzikale omlijsting van het Opus 4 kwartet wordt het zeker weer een 'spannende' zondagmor gen. Het Open Huis vindt u bij win kelcentrum 't Loo. De zaal is open om 10.30 uur en de lezing begint om 11.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50 (inclusief kopje koffie). Kaartverkoop vanaf vrijdag 14 oktober bij Boekhandel Deutekom of telefonisch: 072- 5115511, waar ook verdere infor matie verkrijgbaar is. LIMMEN - Het programma voor woensdag 12, vrijdag 14 en zater dag 15 oktober bij JC Conquista is: Conquista kids: Zaterdag 15 oktober herfstknutselen Bij Kids is het altijd een knutsel- festijn op de zaterdag. Deze keer wordt er iéts gemaakt met alles wat de herfst ons brengt. Bladeren, eikeltjes, dennenappels en mos, bij kids gebruiken we het allemaal. Ben je gek op knutselen? Kom dan naar kids en knutsel je helemaal maf! De entree is 1 euro inclusief limonade. Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Game avond Zaterdag 15 oktober staat er weer een top activiteit op het pro gramma. De Conquista game avond. Club heeft een playstation 2 op groot scherm, een playstation 1 op klein scherm en heel veel computers klaar staan. Natuurlijk zijn er meer dere dj's die voor de muziek zullen zorgen. De avond begint om 19.00 urn en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. Wil je mee helpen de club X-tra activitei ten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdag avond en zaterdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en nieuwe zit hoek. Met andere woorden: 'lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even' chatten'. De medewerkers van het café zijn er in ieder geval weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 12 oktober Club op woensdag heeft de spel computers klaar staan en de muziek aan. Je kunt natuurlijk weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Dit prachtige uitklapboek is uit het Engels vertaald door Piet de Bakker. U vindt er hoofdstukken in die gaan over de werkplaats van de tovenaar; wonderbaarlijke dieren uit de menagerie; drankjes, gene- zingsmagie en transformaties; alchemie, astrologie en nieuwe wetenschappen. Op de achterkant van Magistrologie vertelt Merlijn (1577) waarom u dit boek niet mag laten liggen: ,,Als je je wilt verdie pen in de Magistrologie zul je bij gebrek aan een echte tovenaar van vlees en bloed genoegen moeten nemen met dit boek. Maar weet dat er precies dezelfde adviezen en aanmoedigingen in staan als ik je gegeven zou hebben wanneer ik hier in levenden lijve voor je had gestaan". vertaling door Piet de Bakker voor 19,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WÊn MlI naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Zondag 16 oktober kunt u weer tussen 14.00 en 17.00 uur dansen in het Open Huis op muziek van het Inter-Ned kwartet. Entree is 4,-. Special van de Corso Bioscoop CASTRICUM - Onverhoeds grijpt de oude boer de jonge vrouw vast. Hij smijt haar op de grond, duwt haar hoofd in de modder, en bevestigt dan een slot om haar nek. Als een geslacht beest sleept hij haar naar de stal, waar zij in het duister, tussen rinkelende koeien- bellen, wordt opgesloten. Regisseur Manuel Gutiérrez Aragón schetst in La vida que te espera een rauw beeld van het Noord-Spaanse platteland, waar de bewoners hun eigen regels en wet ten hebben. Wie ruzie heeft over een gelauwerde melkkoe, grijpt alle middelen aan de strijd in zijn voor deel te beslechten, zelfs als daartoe de dochter van de vijandelijke buur man ontvoerd moet worden. Die kiest op zijn beurt voor de meest radicale wraak denkbaar: hij grijpt tydens een gevecht naar een mes, met fatale gevolgen. La vida que tè espera is een intrigerende en geslaagde film. De special is te zien op donder dag 13 oktober om 20.00 uur, zon dag 16 oktober om 16.30 uur, maandag 17 oktober om 20.00 uur, en op dinsdag 18 oktober om 20.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 15 okto ber zullen Henk en An Joustra voor het Nivon Heiloo aan de hand van hun dia's verslag doen van een zee reis naar de eilanden in het Noordwesten van Europa: de 'Eilanden van de Middernachtzon'. Hun reis voerde eerst langs de Orkaden en Heimay, een eilandje bij IJsland waar in 1973 een grote vul kanische uitbarsting heeft plaatsge vonden. Op IJsland bezochten zij onder meer de thermische tuinen bij Reykjavik, de Gulfoss, de groot ste waterval, en het geisergebied de 'Stollur'. Langs de Fherör- en de Shetlandeilanden gingen zij tenslot te terug naar Noord-Schotland. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo (op loopafstand ten westen van het NS-station). Daar is ook voldoende parkeer ruimte voor fietsen en auto's. Tijd: 20.00 uur. Kosten: Nivon-leden 2,-, niet-leden 3,-, jeugd 1,-. In verband met de te reserveren ruim- LIMMEN - Op zondag 16 oktober om 16.00 uur is in Vredeburg de New Combo's Night. Na de over weldigende start op 18 september met de Schoorlse Bigband nu weer iets totaal anders, nameüjk twee kleinere combo's met allebei een eigen stijl en een eigen sound. New Combo's Night noemden we deze sessie in voorgaande jaren, maar dit dekt de lading niet hele maal. Jazzes is namelijk een al tien jaar bestaand orkest, die na ver schillende personele wisselingen nu toch wel zijn definitieve vorm gevonden heeft. Ze spelen prettig in het gehoor liggende jazz stan dards en ook wat eigen werk. Een ideale sfeermaker dus en daarom starten we na een eerste stuk sessie dan ook met deze zes leden tellende formatie, waar Ellen Gosselink de zang voor haar rekening neemt. Na weer een stuk jamsessie komt dan het Quintet Jaap Bark. Dit quintet is wel nieuw. Deze vijf man/vrouw formatie vindt zijn uitdaging in het muzikale bereik van de na-oorlogse HEILOO - De Unie van Vrijwilligers (UvV) bestaat 25 jaar. Om dit te vieren wordt in samen werking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo een nieuw project gestart: de zaterdagavond- soos. Voor iedereen die behoefte heeft aan wat gezelschap op die anders zo stille, saaie zaterdagavon den. Er is van alles te doen, zoals spelletjes, sjoelbakken, biljarten, samen tv kijken of gewoon wat te gaarne vooraf even telefonisch opgeven by Reina Mulder, tel. 072- 5333127. Zoals gebruikelijk ver zorgt de Openbare Bibliotheek Heiloo een collectie boeken. HEILOO - In de herfstvakantie is er op donderdag 27 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt een vakantieactiviteit voor basis schoolleerlingen en grootouders (of andere ouderen, of ouders). Onder het motto 'Laat de poppetjes dansen!' trommelen en marcheren tinnen soldaatjes er op los, sprin gen prinsessenpoppetjes dansend uit de speeldoos en slaat de muziek op hol. U kunt zich tot en met 21 oktober opgeven in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Het kost 3,50 per volwassene en kind. jazz: bebop, cool en mainstream. De sound van dit quintet kan men plaatsen in het voor de jazz zo flam boyante tijdperk van de vijftiger jaren van de vorige eeuw. Er wordt soms stevig, dan weer gevoelig gemusiceerd door jazzliefhebbers, die elk een zodanige ervaring heb ben opgebouwd, dat ze gerekend mogen worden tot de (zeer) goede amateur jazzers. De namen: Jaap Bark op trompet en bugel, Coen Linnekamp op alt sax, Joke Tulp op piano, Joop Slager op bass, George van Heeteringen op slagwerk. Het belooft een absoluut hoogte punt te worden van het seizoen en natuurlijk is iedereen weer welkom. De komende sessiedata: 16 oktober, 13 november, 18 december, 15 januari, 12 februari, 12 maart, 9 april en 7 mei 2006. De toegang is vrij, maar U kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel./fax: 072-5053414, e-maü: timmer. limmen@worldonlinenl gezellig praten. De zaterdagavond- soos begint om 19.00 uur en ein digt om 22.30 uur. De toegang is gratis, alleen uw drankjes moet u zelf betalen. U kunt gehaald en gebracht worden. De zaterdagavondsoos start op 15 oktober, en vervolgens elke derde zaterdag van de maand, in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Meer informatie: 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9