Oktober in De Beun: 'Jaap Mulder' en 'The Nits' Expositie en concert in Akersloot Concertserie Witte Kerk start met cellokwartet Kunstzinnige uitspattingen in de Kapel Concert NEVA ensemble in de kapel GGZ NHN Center Disc H E I L O O kWJfA DEUTEKOM BOEK VAN DE WEEK CD VAN DE WEEK Cuba door David Alan Harvey 0 e l< van de week: |CD van de week Cuba Boek en CD voor 17,50 Fijacon Oral 1 14,95 Fijacion Oral 1 door Shakira KORTOM Street-Dance voor tieners in TendenzH Uitslag kleurwedstrijd Kinderboekenweek Bibliotheek Heiloo Agresión weet publiek Buk zeer te bekoren Wallace Gromit UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2005 HEILOO - Op vrijdag 28 oktober is Jaap Mulder met een reprise van zijn cabaretvoorstelling Bekschurft te zien in de Beun. Jaap Mulder mag zich graag ver bazen. Wat een geluk dus dat de wereld met de dag waanzinniger wordt. In 'Bekschurft' zal hij weer de grenzen van het betamelijke verken nen en oprekken; het menselijk onvermogen aan de kaak stellen. Voor de popliefhebbers is er op maandag 31 oktober muziek met The Nits! Internationaal gewaardeer de Amsterdamse popgroep, die ondanks het gebruik van de Engelse taal opmerkelijk Hollands klinkt. De groep heeft inmiddels een miljoen platen verkocht, ondernam een grote Europese tournee en speelt in Japan ter gelegenheid van de viering van de 400 jaar oude betrekkingen van Nederland met Japan. Voor meer informatie en reserveringen: www.theaterdebeun.nl of tel. 072- 5333156. AKERSLOOT - De teken en schildergroep H.U.I.B. (Het Unieke Is Bepalend) uit Akersloot sluit het jubileum jaar ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan af met een groepsexpositie. Bij deze expositie wordt kunst in drie vormen bijeengebracht, name lijk beeld, woord en muziek. Alle leden hebben met olieverf, aquarel, pastel of een andere techniek werk- stukken gemaakt gebaseerd op en geïnspireerd door poëzie en proza. Al deze schilderijen zijn te zien in de Nederlands Hervormde kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot op zaterdag 29 oktober en zondag 30 oktober van 10.30 tot 17.00 uur. Zondagmiddag 30 oktober is er om 15.00 uur een a capella optreden van Barbershop Kwartet 'Granny's Pride'. De entree op beide dagen is gratis. Van de veroveraars uit de zestien de eeuw tot de toeristen van nu, alle bezoekers van Cuba ontdekken dat dit een land vol verrassingen en tegenstellingen is. Cuba is een explosie van kleuren en zindert al eeuwenlang van hartstocht, zelfs nu Castro's ruim veertig jaar oude revolutie op instorten staat. In dit indrukwekkende boek heeft David Alan Harvey de unieke Cubaanse ziel vastgelegd in ruim honderd spectaculaire kleurenfoto's die de vele stemmingen van het eiland oproepen. Elizabeth Newhouse beschrijft in haar boeiende teksten de turbulente geschiedenis van Cuba en het leven en de gewoonten van de Cubanen. Dit boek biedt een verrassende indruk van een prachtig tropisch eiland en zijn opgewekte, vindingrijke bewoners. Bij aankoop van dit boek (nor maal 46,90, nu 17,50) bij Deutekom krijgt u een CD met daarop authentieke Cubaanse muziek, door Ibrahim Ferrer en Omara Portuondo! door David Alan Harvey en Elizabeth Newhouse Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo U KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl door Shakira van voor 22,95 HEILOO - Het aanbreken van het herfst- en winterseizoen betekent de start de bekende winterconcertserie in de akoestisch uitstekende en sfeervolle Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32). Zondag 30 oktober, aanvang 15.00 uur, wordt de serie geopend door het cellokwartet Quartz. Het zeer professionele kwartet, bestaande uit Irene van den Heuvel, Coen Engelhard, Mariëtte Laport en Frank Rutgers, speelt werken van Vivaldi, Albinoni, Corette, Rezzano, Pütz en Kousnetzoff. De toegangsprijs bedraagt 9 en voor 65+/CJP 8,-. Kaarten kunnen Shakira brak wereldwijd door in 2002 met het nummer Whenever wherever. In 1998 brak ze al door in de VS., Argentinië, Colombia, Chili, Centraal Amerika en Mexico met het album Dónde estan los ladrones. Toen ze voor dat album ook een Grammy Award en twee Latin Grammy Awards kreeg, was ze uitgegroeid tot een rasechte superster. In 2001 bracht ze haar eerste Engelstalige album Laundry Service uit. De nummers Whenever wherever, Underneath your clothes en Objection (Tango) werdén wereldhits. De nieuwe cd van de Latin ster, Fijacion oral 1is in twee versies verkrijgbaar, als enkele cd en als een gelimiteerde versie met dvd erbij. Het nieuwe album is heel afwisselend en heeft elf nieuwe Spaanstalige bedjes. Over een half jaar komt de Engelstalige plaat Oral Fixation 2 uit. De speciale CD DVD versie is bij Center Disc te koop, van 22,95 voor 14,95! worden gereserveerd via tel. 072- 5334804 en 072-5335852. Tevens is er weer de mogelijkheid voor reservering (uitsluitend via 072- 5334804) van het concertdiner, inclusief toegang tot het concert en na afloop een uitstekend 3-gangen menu in restaurant de Loocatie (schuin tegenover de Witte Kerk). De kosten hiervoor bedragen 27 per persoon. De winterconcertserie in de Witte Kerk van Heiloo omvat naast bovenstaand concert nog een tweetal concerten (op 22 januari en 5 maart), alsmede een uitvoering van Bach's Weinachtsoratorium op zaterdag 17 december en een uit voering van de Matthaus Passion op vrijdag 7 april. HEILOO - De Kapel G.G.Z. Noord Holland Noord zet haar deuren open voor kunstminnend publiek. Een unieke kans om de Kapel eens van binnen te bekij ken en gelijk te genieten van beelden en schilderijen van twee Noord-Hollandse kunste naars. Henny Mazurel uit Obdam en Trudy Keyzer uit Heiloo zijn artistiek zeer aan elkaar gewaagd. Ze werken samen in hun galerie annex inlijstatelier op de Dr. Lohmanstraat in Obdam, die op de dinsdag, woensdag en zaterdag geo pend is. Daar staat een deel van hun kunstuitingen en treft u een duizend tal lijstsoorten aan. Beiden zijn zij bekwaam op het gebied van mlijstin- gen. Of het nu gaat om een poster, aquarel of een borduurwerk, zij draaien hun hand er niet voor om. Met veel plezier wordt het vakkundig van een prachtige lijst voorzien. Opmerkelijk is de thuisservice die zij te bieden hebben. Bent u niet in staat om zelf naar het atelier te komen, dan komen zij op afspraak met de collectie bij u thuis. Dan kunt u op uw gemak een gepaste lijst uitzoe ken en natuurlijk wordt het ingelijste werk weer bij u afgeleverd. Voor uw persoonlijke wensen kunt u ook bij het duo terecht, zij accepte ren speciale opdrachten variërend van inlijstwerk tot geschilderde por tretten en van beelden tot ruimtelijke objecten. Daarnaast geven zij nog diverse workshops en cursussen. Mazurel is de beeldhouwer van de twee en waagt zich ook aan het schilderspenseel. Keyzer is de schil der en laat zich wel eens verleiden tot beeldhouwen. Dit maal wagen zij zich aan een expositie in de Kapel in Heiloo. Op de zaterdagen en/of zondagen zal er geregeld live-muziek ten gehore gebracht worden. De openingstijden zijn op 28, 29 en 30 oktober en 4 en 5 november, van 12.00 uur tot 17.00 uur. Voor infor matie kunt u bellen met Henny Mazureltel. 0226-452320 en Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. HEILOO - Op 10 november start er een cursus streetdance voor tieners van 11 tot 15 jaar in Tendenz. De deelnemers krqgen tien lessen en daarna doen ze een optreden voor de ouders vanaf een echt podium. Kosten voor deze activiteit zijn 32,50 per persoon. Opgeven voor 2 novem ber op tel. 072-5321069 op dins dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur (vraag naar Diederik.) Of via e-mail: diede- rik@tendenz.nu. Kijk voor meer info op www.tendenz.nu. HEILOO - Tijdens de magische kinderboekenweek heeft Biblio theek Heiloo een kleurwedstrijd gehouden voor kinderen tot en met 8 jaar. Er werden veel prachtige kleurplaten ingeleverd! De kleurplaten kunnen weer wor den opgehaald in de bibüotheek. Voor alle deelnemers ligt er ook een mooie poster klaar, bijvoor beeld van Woeste Willem, Platvoetje of Monkie. De drie allermooiste kleurplaten waren van: June Ooijevaar (3 jaar), Sander van Kleunen (6 jaar), Bonnie Olij (7 jaar). In de uitleen- post van Ypestein werd de mooiste kleurplaat ingeleverd door: Youri Moleman (5 jaar). De winnaars kunnen hun prijs afha len in Bibüotheek Heiloo. HEILOO - Ietwat teleurgesteld over de lage opkomst heeft de Venezuelaans/Amsterdamse thrash- metalband Agresión toch een spet terend optreden afgeleverd in de Buk Buk. Slechts zo'n veertig metal- fans hebben op zaterdag 22 oktober de moeite genomen om naar de Buk Buk te komen, ondanks de toch meer dan uitstekende line-up met Seed, Uptight en Agresión. Vooral de laatste band wist het publiek uit stekend te bekoren. Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Op maandag 31 okto ber geeft het NEVA ensemble in de kapel GGZ NHN, Kennemer- straatweg 464 in Heiloo een concert. Voor de pauze wordt Slavisch Byzantijnse kerkmuziek gezongen Na de pauze bestaat het program ma uit volksliederen, een intermez zo op de piano en een aantal romances, licht klassiek en opera, met een knipoog naar beroemde westerse componisten als Mozart, Gluck en Mendelssohn Bartoldy. Het NEVA ensemble bestaat uit twee sopranen, een contra alt, een bariton, een countertenor en een profundo bas. Het concert is vrij toegankelijk, maar een vrijwillige bijdrage na afloop is zeer welkom. Het concert begint om 20.00 uur, de kapel is open vanaf 19.30 uur. Er zijn 325 plaatsen, reserveren is niet mogeüjk. Wallace en Gromit zijn dat bijzon dere claymation-duo uit de stal van productiebedrijf Aardman, dat voor twee korte films met Wallace en Gromit al een Oscar heeft gekre gen. Claymation is vergelijkbaar met klassieke animatie, maar bij claymation worden de personages van zachte klei gemaakt en beeldje voor beeldje opgenomen. Kaasliefhebber Wallace en zijn trou we hond Gromit spelen de sterren van de hemel in hun allereerste speelfilm. In Wallace Gromit wordt de jaarlijkse groentewedstrijd bedreigd door konijnen. Konijnen zijn tenslotte gek op groentes, en ze komen natuurlijk gretig af op de schitterende courgettes, pompoe nen, komkommers, bloemkolen en watermeloenen die meedingen in de competitie. Gelukkig hebben Wallace en Gromit daar iets op gevonden. Zij hebben een waar schuwingssysteem opgezet dat de volkstuinen en kassen van de deel nemers aan de wedstrijd prima beschermd. Totdat... er plotseling een gigantisch, verbluffend vraat zuchtig konijn komt opdagen, waar zelfs Wallace en Gromit geen ant woord op hebben. Of misschien toch? De film is Nederlandstalig.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11